"Vrijdag; SO Maart, A0. 1912. (§eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Leefde en Plicht. N». 15984 LEIDSCH A ftBT. A T) PRIJS DER ADYBRTENTIEN V*n 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$, flrootere lettere naar plaatsruimte, Kleine advertentie van 80 woerden 40 Oenteoontantj elk Wsntal woorden meer 10 Oente,— Voor het inoaeeeeren wordt/0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente, per 3 maanden 2 2 l f 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 2 1.30. Franco per post2 1.65. .11II. IT IE. De Burgemeester van Leiden, Gelet op artikel 20 der Militiewet Brengt ter algemeene kennis, dat het ia- IKshrijvingsregister voor de lichting der .militie van 1913 en het daaruit opgemaakt felphabetisch register voor elk ter lezing zullen liggen op de Gemeente-Seoretarie ,{afd. Militaire Zaken, Kamer No. 9) alhier, ;t> p werkdagen, van 27 Maarttot l'enmet4April aanstaande, fc u e- ifeolien des voor middags 10 uren !jen des namiddags 3 uren, binnen i [welken tijd tegen deze registers bij den .Commissaris der Koningin in deze provin cie bezwaren kunnen worden ingediend 'door middel van een met redenen omkleed ^verzoekschrift op ongezegeld papier, het- (welk op straffe van niet-onbvankelijkheid den Burgemeester moet worden inge leverd. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 26 Maart 1912. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders wan Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door JOHANNES KLEIN, wonende te Leiden, feeoi verzoekschrift is ingediend, om vergun. jining voor den verkoop van sterken drank ,'in het klein voor gebruik ter plaatse van (verkoop in het benedenlokaal van het per ceel Varkenmarkt No. 17. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Maart 1912. Leiden, 29 Maart. Het aanbieden van een huldeblijk aan Hen heer P. Dikshoorn bij zijn aftreden als directeur van de school van het Genoot schap ,,Mathesis Scientiarum Genitrix", Hat, zooals wij meldden, morgenmiddag zou plaats hebben, is wegens huiselijke omstan- .'cBgheden van den directeur (ziekte van een Her huisgenooten) onbepaald uitgesteld. Niet de heer Vos, maar de heer H. van Her Zeeuw is penningmeester yan de Vrïjz.- tHerv. Kiesvereeniging Geloof en Vrij heid," alhier. Mej. J. H. Spaanderman, van hier, Is geslaagd voor het examen in de nuttige handwerken te 's-Gravenhage. Bij de Tweede Kanier is een wetsont werp ingediend tot onteigening van eigen- Hommen, noodig voor het verbreeden van 'een gedeelte van den Loosduinschen weg te 's-Gravenhage. De nieuwe Haagsche beurs in de Klei- fie Nobelstraat in Den Haag is gisteren ge- .'opend in tegenwoordigheid van den burge meester, den gemeente-secrotaris, de wet houders Jansen, Simons en Verbroek, en nagenoeg alle bekende figuren uit de Haag sche geldwereld, den voorzitter van de Ka mer van Koophandel, de heeren mr. Van Hall, Bastiaanse en Van Sonsbeeck als ver tegenwoordigers van de ,,Vereeniging voor den Effectenhandel" te Amsterdam, de heeren Vierhout, Ribourdouille, Wester man en mr. Jacobs, die de „Vereeniging voor Effectenhandelaren" te Rotterdam vertegenwoordigden,en de heeren Leve- kamp, uit Haarlem, en Van Gijp, uit Dordrecht, vertegenwoordigers van den Bond voor geld- en effectenhandel in de provincie. De beurs is gevestigd in het voormalige gebouw van de Geref. Gem., dat uit den aard der zaak niet dan na een vriji omvang rijke verbouwing voor liet beoogde doel geschikt gemaakt kon worden. De kerkaoh- tige gevel in 19de-eeuwsche gothiek kon niet behouden worden en maakte plaats voor een eenvoudigen gevel van roode baksteen. Het eigenlijke beurslokaal wordt gevon den in de ruimte, die vroeger diende voor het houden van godsdienstoefeningen. De voorzitter, de heer D. F- Scheurleer, hield een rede. Verder voerden het woord de burgemees ter, de voorzitter der Kamer van Koophan del in Den Haag, de beer Sillevis, en de heer W. P. Zeilmaker, dir. van het Rijks telefoon- en -telegraafkantoor. Eenigen tijd geleden maakten wij. mel ding van het feit, dat Z. K. H. de Prins een bezoek had gebracht aan het Vredes paleis, en dat Z. K. H. met bijzondere be langstelling de beeldwerken in natuur steen, alsook in terra-cotta bezichtigde. Ons wordt gemeld, dat het bestuur der Naaml. Venn. Fabriek van Brouwer's Aardewerk", te Leiderdorp, aan Z. K. H. een album heeft mogen aanbieden, waarin talrijke foto's naar de terra-ootta-werken van den Cour van het Vredespaleis zijn op genomen, en dat Z. K. H. met veel belang stelling een en ander heeft ontvangen en gaarne aanvaard. Mr. J. H. Thiel heeft zijn benoeming tot tijdelijk wethouder van Haarlem niet aangenomen. De Regeering heeft aan de afd. dei Hollandsche Maatschappij van Landbouw t© Oudewater, haar toestemming geweigerd tot het houden van een landbouwverloting. Hierdoor zal de tentoonstelling dezen zo mer waarschijnlijk niet doorgaan. Door het bestuur der Synagoge van het genootschap N. M. W. O. te Amsterdam zijn de perceelen 10, 12 en 14 in de N. Kerkstraat aldaar aangekocht met het doel aldaar een nieuwe Synagoge te doen bou wen, daar het tegenwoordige kerkgebouw niet meer aan de gestelde eischen voldoet. Gisteravond had in de N. Synagoge te Amsterdam de plechtige installatie plaats van den nieuw benoemden rabbijn bij de Ned. Isr. Hoofd-Synagoge, den heer L. H. Sarlouis. Den Isten April zal worden aanbesteed de bouw van het homoeopathisch ziekenhuis te Utrecht, het eerste in ons land, uitgaan de van de Vereen, tot bevordering der Ho- moeopathie in Nederland. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam heeft aan de agenten per diensttelegram medegedeeld, dat zij op straat niet noodeloos met elkander dienen te staan praten. Voor een vergrijp tegen deze oTder zullen zware straffen worden opgelegd. („Tel.") Bij de herstemming voor een lid van de Provinciale Staten in het district Mar- kelo is gekozen de heer E. N. Jannink (li beraal), die i435 stemmen, op zich vereenig-- de; de heer T. Lodder (anti-revolutionnair) kreeg 963 stemmen. De buitengewone alg. vergadering van de Holl. Maatschappij van Landbouw heeft de conclusies van de commissie voor het mond- en klauwzeer goedgekeurd. Aan de orde kwam het voorstel van het hoofdbestuur om tot de Regeering het ver zoek te richten om met alle haar ten dienste staande middelen do afdamming der Zui derzee te bevorderen. Uit de vergadering gingen stemmen op om deze zaak zoo ruim mogelijk aan te vatten. Uit de toelichting blijkt, dat het hoofd bestuur der Holl. Mij. van Landbouw, dat zich door het denkbeeld der afdamming van de Zuiderzee aangetrokken gevoelt, heeft gemeend, dat het aanl>eveling verdient om di© belangrijke zaak van meer nabij te oe- zien ten opzichte van eenige landbouwbe langen en wel uitsluitend met het oog op de gevolgen, die van beteekens zijn: v<cr de gezondheid van het vee, de zuivelberei ding en cle vruchtbaarheid van den bodem. Het voorstel van het hoofdbestuur werd met algemeene stemmen aangenomen. Een voorstel van het hoofdbestuur dei- Onderlinge Brandverzekering der Holl. Mij. van Landbouw tot wijziging van hefc reglement dier brandverzekering werd op voorstel der afd. 's-Gravenhage commisso riaal gemaakt. Door den afgevaardigde der afd. Rotter dam, Schiedam en omstreken werd tot het hoofdbestuur het verzoek gericht, het. ont- werp-Landarbeiderswet in een algemeene vergadering te bespreken. De voorzitter deelde méde, dat door heb hoofdbestuur reeds een oommissie is be noemd om dit ontwerp na te gaan. Deze commissie is thans daarmede bezig en zal aan het hoofdbestuur rapport uitbrengen. Het verzoek der afd. Rotterdam, Schiedam en omstreken zal door het hoofdbestuur worden overwogen. Te Wolf hezen wordt op een 5 H A. groot terrein een „Tehuis voor alleen staande blinoen" boven de achttien jaren gebouwd. Er zijn drie klassen, twee voor betalen- den en de derde voor onvermogenden, die kosteloos werden opgenomen. Het karak ter der Stichting waarborgt volkomen eer biediging der godsdienstige overtuiging van de inwonenden en de onbelemmerde ver vulling huneer kerkelijke plichten, terwijl de geestelijken van alle gezindten vrijen toegang hebben. Ten behoeve der Israëlie ten wordt voor een Joodsohe keuken ge zorgd. In dit „Tehuis" kan en mag er geen sprake zijn van gestioht-sdricipline, waarom dan ook de vrijheid der inwonen den slechts door een milde „Huisorde" !<e- jperlct zal zijn, zooals dit het geval is in elk welgeordend, beschaafd gezin. Het „Tehuis" wordt geheel naar de eischen der gezondheidsleer en de eigenaar dige behoeften der blinden gebouwd en in gericht. Elke inwonende zal zijn of haar eigen kamer hebben, waar liohb en lucht vrijen toegang hebben, terwijl voor de zoo noodige luchtveryersching gezorgd zal wor den en gemeenschappelijke slaapplaatsen door afwezigheid zullen schitteren. Itein- heid is de grondvoorwaarde voor de ge zondheid, waarom dan ook baden niet ont breken zullen, evenmin als centrale ver warming en electrisclie verlichting ter voorkoming var. brandgevaar. Voor zoo noodzakelijke beweging in de open lucht bieden tuin en bosch van het „Tehuis", als mede Wolf hezen, ruimschoots gelegenheid. De inwonenden worden, in geval van ziek te, in de doelmatig ingerichte ziekenzaal verpleegd. Voorzeker behoeft het geen betoog, dat zulk een „Tehuis" veel, zeer veel geld vor dert voor inrichting en instandhouding, wat echter olbomen wordt opgewogen door het onloocncnhaar feit, dat het de éénige instelling in cms land is, die cle alleenstaan den b 1 ij v e n cl en geheel afdoend helpt en verzorgt. Met het oog daarop, tracht liet bestuur door bijdragen, ten be hoeve der Stichting van slechts 25 ets. een jaarlijiksche toelage te verkrijgen. Ook op onze stadgenooten zal een beroop worden gedaan en naar wij hopen niet te vergeefs. Voor blinden kan men niet te veel doen. Ter tijdelijke voorziening in de vacature van leeraar in de wiskunde aan de H. B - S. te Zutphen, worclt voorgedragen de heer Ch. C. Dagnelie, te Leiden. H. M. de Koningin-Moeder heeft gis- ternamiddag een bezoek gebraoht aan het gemeentelijk laboratorium in Den Haag H. M. werd daar ontvangen door wethou der De Wilde. De directeur dr. FiLippo, vroeger te Lei den, verklaarde H. M, de wijze van werken van dezen dienst. Mr. G oeman Borgcsius clie ge rui men tijd in het buitenland heeft vertoefd, was gisteren weer aanwezig in de vergadering van de Tweede Kamer. De Staatscommissie in zake de reorga nisatie van de departementen van alge meen bestuur heeft gisteren in het ge- houw van de Eerste Kamer in Den Haag haar laatste vergadering gehouden tot on- clerteekening van het rapport, dat ook reeds aan II. M. de Koningin werd aange boden? Door cle werkliedenverceniging „Een dracht maakt Macht", te Scheveningen, is aan B. en Ws van Den Haag verdocht om tot het geven van een tiental muziekuitvoe ringen op den openbaren weg aldaar do or haar muziekafdeeling „Excelsior" waar onder ook op de verjaardagen van leden van het Koninklijk Huis een subsidie uit de gemeentekas t<- mogen ontvangen van f 500. B. en Ws. hebben bezwaren tegen gere geld te geven z.g. volksconcerten op straat in Scheveuiiigen. Zij stellen echter vo>r, dat aan de Ycreeniging subsidie uit de ge meentekas voor 1912 worde verleend tot een bedrag van f 200 voor door haar korps van 25 personen te geven muziekuitvoeringen op verjaardagen van leden van het Vorstelijk Huis, 19 April, 2 en 31 Augustus. In de Raadszitting van Zand voort is besloten tot verdaging van het voorstel van vijf Raadsleden, om den bacterioloog dr. A. Vorstman te ontheffen van zijn taak. De voorzitter verklaarde, dat hem bij de, in besloten vergadering gehouden, bespre kingen gebleken is, dat de voorstellers mifc hun voorstel niets persoonlijks hebben oe- doetd. In een gisteren te Amsterdam in „Krasna-polsky" gehouden algemeene ver gadering van limonade-fabrikanten in Ne derland werden dë statuten van den nieuwen bond na eenige discussies goedge keurd. De Kon. goedkeuring hierop worden aangevraagd. Door deze vergaderiug werd voorts be sloten aan cle gemeentelijke keuringsdien sten verschillende besprekingen in te een den, met een daarbij gevoegde breedvoe rige uiteenzetting der benamingen, welke op cle etiquetten gedrukt zullen worden. Aan den hoofdingenieur van liet stoomwezen, den heer W. A. M. Piepers, die dezer dagen zijn fimotie als zoodanig neerlegt, werd in hefc Hotel „De Twee Steden", in Den Haag een huldeblijk aan geboden, bestaande uit een schilderij van Gorter (landschap in Drente). De afd. Assen van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Handels» en Kantoorbedienden heeft aan den Raad dier gemeente verzocht, de winkelsluiting bij gemeentelijke verordening vast te stellen. De 39ste algemeene vergadering van den „Volksbond tegen Drankmisbruik" zal worden gehouden te Apeldoorn, op 5 Sep tember. ALKEMADE. Bij de verkiezing (candi- daatstelling) van een lid van den Gemeente raad, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. van der Geest, werden candidaat gesteld cle heeren Jacobus van der Geest en J. Verwey. De stemming zal plaats hebben Woensdag 10 April e. lc. HAARLEMMERMEER, In verband met de grondwerkersstaking bij cle aannemers De Geus en Van den Heuvel, te Amster dam, wordt door cle grondwerkersvereeni- ging „Helpt Elkander", aldaar, bij de ar beidende bevolking, aan den Ringdijk al hier, een krachtige propaganda gevoerd om bij genoemde aannemers geen werkzaamhe den te gaan verrichten. Door het versprei den van strooibiljetten, het cl oen van huis bezoek, enz. tracht men de aanwerving van werkkrachten tegen te gaan. Tot lieden zijn er nog geen arbeiders naar bedoeld werk vertrokken. Te Hoofddorp zal een Chr. Zangver- eeniging worden opgericht: In een voorloc- pig gehouden vergadering, waarin zich' reeds een twintigtal personen ais lid opga ven, is een oom missie benoemd, bestaand© uit cle heeren G. Deddens; W. Versluie; D. van Bemmelen; A. de Vlieg en S. Zijp, die de voorloopige werkzaam lie den op zich. zal nemen en een reglement zal ontwerpen. De naam cler vereeniging is reeds vastge steld: „A.cl.v.e.n.d.o." KATWIJK-AAN-ZEE. De landbouwer B. onder Noordwijik, die van een hier ge houden partijtje huiswaarts zou keeren, kwam, toen hij zijn paa'rd wilde inspannen, tot de minder aangename ontdekking, da het dier dood lag in den stal van den he*r l P-, bij wien het tijdelijk gestald was. Docr- 6) Louise stond luisterend in de deur, "welke van de slaapkamer naar een klein salon leidde; zij bracht een kopje bouillon. „Kom, Louise," riep de zieke, „ik ben Wakker." Zij richtte zich op en nam het kopje aan. Louise steunde haar in den rug met haar arm en wachtte totdat zij gedron- I ken had. Daarop legde zij het zware lichaam der vrouw weer zorgvuldig neer. „Hebben wij nog December, Louise?" „Neen, mevrouw," zeide het meisje glimlachend. „Wij zijn reeds lang in het nieuwe jaarl 't Is vandaag de twaalfde Januari." „Wel, wat gaat die tijd snel!" 's Namiddags- kwam een bloedverwante yan de zieke en zat pratend bij haar bed. „Het is toch een geluk voor je, dat ge Louise hebt," vond zij; „zulk een trouwe ziel Mevrouw Reinbardt knikte. „Ja, zij is trouw als goud!" En na een pauze zeide zij zacht, vreesachtig, alsof de [tijd korter kon worden, wanneer die werd (uitgesproken: „Met Paschen wil zij trou wen „Reeds met Paschen? Ach', is 't moge lijk?" En in haar hart dacht zij: met IPaschen is zij hier ook niet meer noodig. „Gij hebt toch zeker iets voor haai* ge- Haan?" vroeg de bloedverwante, waarbij zij voorzichtig de wanWuwènde oogen ont week, welke zich zoo vorschend in clie van anderen konden boren. „Voor Louise is gezorgd." „Nu, dat verdient zij ook!" Het was een cliepe mannenstem, welke dat antwooTd gaf. „Als de dokter komt, ben ik overbodig," zeide de nog jeugdige vrouw en sprong op. „Meen, neen, ik ga; adieu, Laura, van harte beterschap, hoort ge, van harte be terschap En met clie woorden ruischte zij naar de cle ui*. „Gaat u reeds, mevrouw?'' vroeg Louise beleefd in de gang, terwijl zij de dame overhandigde een klein pakje, dat die daar vooraf had neergelegd. „Ik vind de lucht in een ziekenkamer vreeselijkGij trouwt, hoor ik. Dus veel geluk! De goede Klara heeft u zeker goed bedacht. Verpleeg haar nog maar goed. Het zal wel niet lang meer durenAdieu Adieu Aldus kwamen zij nu dagelijks van alle kanten en zagen toe, hoe lang het nog wel kon duren voordat de groote erfenis hun ten deel viel. Vreeselijk, dacht Louise. En terwijl zij zoo, in haa-r keuken staande, over dit slag van menschen nadacht, klonk schel en aanhoudend de bel uit de zieken kamer. Zij zette uit de hand, wat zij vast hield, en snelde weg. „Water!" riep de geneesheer, die de doodsbleeke vrouw met zijn arm onder steunde. „En telefoneer naar mijn kliniek, clat mijn assistent dadelijk moet komen, en ook een pleegzuster. Eerst water. Zoo, zóó kunt gij haar houden. Zoo, zóó is het goed." Hij bevochtigde een handdoek mét Het koele water en legde dien om hefc hoofd der zieke, waarna zij beiden het zware lichaam weer in de kussens legden. Louise ging naar de telephoon. Na een kwartier kwam de pleegzuster met het bericht, dat de jonge geneesheer dadelijk nakwam. Louise was als bedwelmd. Was het moge lijk, dat het einde reeds zoo nabij was? Zij deed werktuiglijk haar werk. Haar gedach ten waren bij het doodsbleeke gelaat in de ziekenkamer, waarom de witte doek reeds was gebonden als een gedeelte van het lijk- gewaacl, waarin het gemartelde lichaam nu zeker spoedig geheel zou gehuld worden. Arme vrouw! dacht Louise; airme rijke vrouw l En haar tranen vloeiden voort durend. De zuster kwam ïn de keuken en verlang de iets te eten en een glas wijn. Louise gaf haar dat en bracht haar naar een kamertje, niet ver van de keuken. Het schoot haar daarbij te binnen, dat zij zelve nog niets had genuttigd. Het was spoedig middag. De geneesheer verscheen in de keukendeur. „Gij moet ook wat anders eten dan een droog broodje, Louise. Dat gaat niet! Wat denkt gij wel? Bij die inspanning! Eefc eieren en vleeseh met een goed glas wijn er bij; dat geeft kracht, Louise Wij hebben je nu meer dan ooit noodig. Mevrouw slaapt. De zuster moet de omslagen ver nieuwen, als ziji wakker wordt, eer niet, be grepen? Mijn assistent blijft hier en ik kom tegen den avond nog eens." 's Avonds, toen de geneesheer terugkwam, lieerschte er groote opschudding in huis. Mevrouw Reinhardt riep voortdurend in haar bed: „Geen vreemden. Neen, geen vreemden Louise moet komen. Louise En toen het meisje de kamer kwam bdri- n en snellen en den dokter en de pleegzuster op zijde schoof, klemde cle zieke zich ang stig aan haar hals en bedelde en riep als een kind: „Blijf bij me. Gij moet bij mij blijven, Louise. Hoort- ge?" En het kostte het meisje moeite de opgewonden vrouw te kalmeer en. De geneesheer schudde zijn hoofd. Het hielp alles niets. Of hij al zeide, dat bet onverstandig was en vrouwelijke eigenzin nigheid, dokter en zuster moesten wijken. Zij duldde niemand bij zich clan bet jonge meisje, clat haar met al haar eigenaardig heden kende ën clat haan* sympathiek was. De weken aan het ziekbed der vrouw verstreken voor Louise als even zoovele dagen. De verloofden zagen elkaar in dien tijd nauwelijks. Waneer Henni's ongeduld hem naan* die villa dreef, begroette zij hem vluchtig bij de deur ën verzocht hem, nïet al de innigheid van haar meisjesziel, ge duld te hebben. Zij zou zoo dikwijls zij kon in bet stadje komen. En zij wist toch, clat het ziekbed achter in cle groote tuinkamer een keten om haar heen vormde, welke haar nauwelijks de vrijheid gaf bij de deur een woord met Kern te wisselen. Maar haar hart streed met haar plicht. Hefc was een op-en-neer^gaande weegschaal. Totdat de sterkste, de strenge plicht, overwon. Hendrik Striegler was zeer uit het hu meur over dezen toestand. Bij hem aan huis kwam die ook zeer te onpas. Zijn moeder leed sinds eenigen tijd aan hevige hoofd pijnen, zoodat zij dagen achtereen te bed lag en er voor den winkel een vreemde ïnoest genomen worden, die meer haar eigen beurs spekte dan die der bakkerij. En dat alles, omdat het eigenzinnige meisje, Kooals de oude Striegler haar noemde, zich verzette om bij hem de vrouw des huizes t^ vervangenOf men ooit van zoo iets bad gehoordMen schreef aan cle moeder van Louise, die bij' haar broeder in Silezië in woonde, en cleed een beroep op haar in vloed, haar autoriteit. Niets hielp. Louise! bleef in de villas De dagen werden langer en lichter. TV gen het einde van Februari was het n©L eens gaan vriezen, doch daarna kwam de zon. Machtig en heerschzuchtig ging zij te werk, wekte cle slapende bloemen en bracht aan de van sap zwellende takken der strui ken en boomen teere knopjes. De aarde wierp het laatste overblijfsel van de sneeuw deken van haar schouders; de Maartsche wind streek over de landen en zoog hefc vocht daaruit op. Op cle veranda, welke het uitzicht had op den tuin, lag mevrouw Reinhardt, door kussens ondersteund en in dekens gewik keld, terwijl haar bleek, smal gelaat, het welk nog rimpeliger was geworden, naar de zon was gekeerd. Zij luisterde naar hefc gekwinkeleer der zwaluwen, ctte, met halmpjes in den snavel, pijlsnel om het huia heenvlogen. Zij luisterde naar den voor jaarswind, die, ondanks alle kracht, aan zijm jeugd eigen, iets zoels meebracht, iets wel behaaglijks, bevrijdends. Genezing? Ach, levensvreugde, hemelslicht en warmte 1 Gij houdt den armste onder de armen aan uw eeuwig kloppenden boezem gedrukt en ver^ vult zijn hart met hoop en vreugdeWie kon het dus dit oude menschenkind, dafc alles aan aardsche goederen bezat, wat hefc leven kon veraangenamen, euvel duiden, dat zijn ziel nog eenmaal uitging naar hefc nieuwe, ontluikende leven? (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1