N», 15983 Donderdag 2& Maart, A0. 1912. <§eze (Courant wordt, dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Liefde ©si PlfeBat. LEIBSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regela ƒ1.06. Iedere regel meer f0.17j. Grootera lettere naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiën. Tan. 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Oenta,-Voor het inoasseerenwordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta per 3 maanden I 2 i i f 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn i i 1,30. Franco per poet 1-65. Leiden, 28 Maart. Gisteravond Meld de 27 Nov. j-L op gelichte Vrijzinnig Heirv. Kiesvereniging „Geloof en Vrijheid" in, het Nubsgebouw alhier een huishoudelijke vergadering onder leiding van den Voorzitter, den heen M. Joustra, die in een kort opening'swooird nog eens het doel en de beteekenis van deze kerkelijke kiesvereeniging uiteenzette. Het 'doel, ota! n.L weder voor de vrijzinnigen vajjten voeb in de Kerk te verkrijgen, zou in Leiden niet zoo gemakkelijk gaan, doch wat op veirsohillendö plaatsen in ons land gebeuirde, gaf toch moed voor de toekomst. Bovendien zijn wij een deel van het geheel on onze strijd staalt ook de Vrienden elders, zooals hun overwinning ons aanvuurt, zeide spreker. De 69 leden, die op de oprichtings vergadering toetraden, w;aren reeds tot ruim 100 versterkt en er Zijn thans inteeken- biljetheh onder de geestverwanten verspreid, die worden opgehaald. Het ledental moet, Volgens den Voorzitter, ttiog veel grooter worden. Hierna werd besloten het bestuur, dat voor loop! g uit vijf personen bestoud, nog mét vier tei versterken. Voorzitter is de keer M. Joustra, secretaris de heer D. Galjaard en penningtneester de heer M. J. Vos'. Ook werd besloten om' aan dé verkiezing van 26 leden van het Kiescollege der Nod.- Hérv. Gemeente deel te nemen, welke ver kiezing op 23 en 24 April zal plaats héb ben. Reeds werden daarvoor de oandidaten aan gewezen. In verbind Mermede werd van del. be stuurstafel medegedeeld, dat deze verkiezing voor het eerst zal plaats hebben volgens het nieuwe reglement, waarin is bepaald, dat daarbij hét z.g. Couloirstelsel zal toe gepast worden. De leden krijger een oproepingsbiljet en moeten dit naar het stembureau medebren gen, zoodat het zaak is, dat mén het trouw bew'aart. Men verkrijgt in ruil daarvoor 'de lijsten met candid aten, waarmede men zich naar het stemhokje begeeft. Véreénigb mén' zioh met een geheele lijst, don brengt in'en bovenaan een kruis. De namen van personen, die men niet w'ensohb, ka-n men doorhalen en op de andere lijsten dén na men van personen, die men stemmen wil, ben kruisje voor hun naa'm geven. De stemming zal nu alleen in de Pieters- en Oosterkerk plaats hebben. Eindelijk wérd het bestuur gemachtigd ©en spreker uit te noodigen, die de béteokeris dézer verkiezing in een openbare vergade ring zal uiteenzetten. Tot lid van heb bestuur van dep Prov. Bond van Zuid-Holland van het Nod. werk liedenverbond „Patrimonium" is gekozén de heer J. Bosch, alhier- Het bestuur van het Genootschap „Ma thesis Scientiarum Genitrix" zal voorioopig geen definitieven opvolger benoemen in de plaats van de.i heer P. Dikshoorn, wien, zooals men weet, met ingang van 1 April wegens hoogen leeftijd eervol ont-slag is ver leend als directeur der school. De heer L. Vermaas, sedert jaren leeraar aan deze inrichting, zal zoolang als waar nemend directeur fungeeren. Zaterdagnamiddag zal de heer Diks hoorn van hst bestuur, de leeraren, de leer lingen en oud-leerlingen afscheid nemen m een bijeenkomst in den Foyer der StadszaalT Bij beschikking van den Minister van Marine is de officier van gezondheid 1ste kl. S. Overdiep met 1 April a. s. geplaatst bij de Kweekschool voor Zeevaart alhier ter vervanging van den officier van ge zondheid 1ste klasje S. Rintinga, die als dan op non-activiteit wordt gesteld. Naar het „Hbl." verneemt, zal kolo nel W. H. van Terwisga, sous-chef van den generalen 'staf, worden belast met het bevel over het vierde reg. infanterie te Leiden. De ,Sts.-Crt." bevat de gewijzigde statuten van de aid. Bodegraven-Zwamm er- dam der Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis", te Bodegraven. De heer J. Tuinman, onderwijzer te 's-Gravenhage, benoemd tot hoofd der Ohr. school te Wouterswoude, ontving eveno ïria een benoeming naar Alplien. De laatste be noeming werd door liem aangenomen. Het lid der Eerste Kamer, mr. Van den Biesen, die sedert geruimen tijd aan de werkzaamheden der Kamer wegens ziekte niet kon deelnemen, heeft gister avond de vergadering weer bijgewoond'. Tot commies, chef der af deeling Finan ciën, is door B. en Ws. van Dordrecht be noemd dheer G. J. A an Empel, secretaris der gemeente iledemblik. Na een korte, doch hevige ziekte is overleden mejuffrouw M. A. Gunning, di rectrice van het Prot. Ziekenhuis te Ti el. Naar wij vernemen, bestaat bij eenige dames zoo in Den Haag als elders het voornemen om de Nederlandsche vrouwen in de gelegenheid te stellenop zeer bij zóndere en eigenaardige wijze- deel te ne men aan de viering van het nationale feest in 1913. Een duurzame en voor 't gemeene welzijn .uttige stichting ligt in de bedoe ling. Zoodra de plannen meer vastheid ver kregen zullen hebben t zullen daaromtrent bijzonderheden worden meegedeeld'. („N. Crt.") Men schrijft aan ,,De Ned'.": In de vergadering van onderscheidene Boaz-Ban- ken in óns land is thans het concept tot oprichtingg Aan een Centrale-Bank voor gesteld. Het aantal Boaz-Banken is thans reeds tot elf geklommeneen aantal, dat d'e oprichting van een centrale Bank nood zakelijk maakte. Het plan bestaat, dat de oprichting nog dit jaar zal plaats hebben. De plaats voor vestiging is nog niet vastgesteld. Op een telegram, dat een groot aan tal Kamerleden aan hun medelid dr. No- lens, te Rome, zonden om hem geluk te wenschen met zijn 25-jarig priesterfeest, is een hartelijk telegram van dankbetui ging ontvangen, dat gisteren in de Ka mer circuleerde. De Algem. Vereeniging voor Bloem bollencultuur heeft uitgeschreven een ten toonstelling van afgesneden bloemen van narcissen te houden op 1 April a. s. te Haarlem. Beschikbaar worden gesteld ge tuigschriften 1ste kl., getuigschriften van verdienste en diploma's voor gouden, zil ver-vergulde en zilveren medailles. De Raad van Haarlem heeft besloten het marktgcld op de Botermarkt te verdub belen. Aan de orde werd gesteld het voorst-el van den heer J. H. Bregonje tot afschaf fing der kermis. Adhaesie aan dit voorstel was gehecht door den kerkeraad der Geref. Kerk A, den kerkeraad der Ned.-Herv. Gem., de afd. Haarlem der Ned. Ver. tot behartiging van de belangen der jonge meis jes, het moderamen van het Centraal-Co mité van diént bestrijdende vereenigingen, de antirevolutionnairè kiesvereeniging „Ne derland en Oranje". De meerderheid Aan B en Ws. was niet vóór het voorstel. Na eenige discussie bleken bij stemming de stemmen te staken, 15 tegen 15. De heer J A. Willeens verklaarde, bij de stemming zich vergist te hebben, hij was A'oor h-t behoud en niet voor afschaffing. Had hij op gelet, dan was de beslissing gevallen. Dezo is nu uitgesteld tot de volgende vergade ring. Aangenomen werd een voorstel van B. en Ws. tot het stichten, van een nieuw'admi- stratiegebouAv der gemeente-lichtfabrieken en daarvoor .f35,000 beschikbaar te "stelten. Verbouw van het bestaande gebouw, vo ning van den adj.-directeur, reeds ingericht voor de administratie, zou f55,000 eischen. Wegens ziekte van den heer Joh. fle Breuk werd tol tijdelijk-wethouder benoemd mr. J. H. Tliiel. Het hoofdbestuur der Vereeniging van Christelijke Onderwijzers in Ned. en de O. B. heeft, naar „De Ned." meedeelt, in zijn laatste bestuursvergadering besloten, pogingen in het werk te stellen, om, in ver binding met de andefe vereenigingen, die werkzaam zijn op het-terrein van het Chris telijk onderwijs, een nationaal Christelijk schoolcongres te organiseeren, te houden, zoo mogelijk in het najaar van 1913. De ,,N. Prov. Gron. Ct." schrijft: Reeds van twaalf uren af stond Dinsdag een dichte drom menschen vóór het liek van de Westerkerk te Groningen, waar dr. Kuy- per zou spréken, om toegang te verkrijgen. Twee uren achtereen hebben bonderden voor het kerkgebouw gestaan om dr. Kuy- per een ovatie te brengen. Teen te twee uren het rijtuig voorreed voor den ingang der kerk, ZEx. uitsteeg, vergezeld van de heeren Wirtz en ds. Geerds, respertievehjik voorzitter en vice- a'oorzitter van het Provinciaal Comité, werd de ovatie gebracht in luiden jubel. In het kerkgebouw binnengekomen, steeg de opeengepakte menigte van haar zit plaatsen op en zong alzoo staande ZEx. toe: ,,Dat 's Heeren zegen op u daal'." De voorzitter van het prov. oomité, de heer Wirtz, opende de samenkomst, er op wijzende, dat het hem een groot voorrecht was in dit kerkgebouw allen welkom te heeten, nu wij in het midden mogen zien den man, aan wien Nederland zooveel ver schuldigd is. De belofte is aan hem vervuld, vermeld in het laatste vers van Psalm 91. Het is een groot voorrecht, ontzaggelijk groot, Z.Ex. op zijn hoogen leeftijd geko men, te mogen ontmoeten; dat hij in staat ia leider te zijn van de anti-rev. partij voorzitter te zijn Aran de Kamerclub; hoofd redacteur te zijn van „Standaard" en „Heraut." Het voorrecht is groot-, omdat aan dr. Kuyper ia vervuld: „Ik zal hem mijn heil doen zien", ook hierin, dab hij de resulta ten van zijn arbeid in ons vaderland mag aanschouwen. Het voorrecht is groot hem hier te mogen zien, in gezondheid ook naar het lichaam. Uit alles blijkt, dat de Heer nog met hem is. Spr. zou de vergadering niet lang ophou den, en daarom aan dr. Kuyper gelegen heid geiren om te spreken. (Applaus.) Dr. Kuyper verzocht te zingen Psalm 89 vs. 8, waarna hij zijn red® hield. ALPHEN. Gisternamiddag had in „Con cordia" de opening der nieuwe Chr. Sohool plaats, welke daarna werd bezichtigd, ter wijl op den daaraan voorafgaand en avond in den Ger. Kerk door ds. J. Gispen een dank- en bedestond arcor de nieuwe school was gehouden. Tot tekst had ds. Gispen gekozen Jes. &4 2. Maandag zal de school in gebruik genomen worden, aanvankelijk met onge veer 90 leerlingen. BODEGRAVEN. Hier had plaats de jaar- lijksche provinciale stierenkeuring. Er wa ren ter keuring aangeboden 14 tweejarige en 10 éénjarige Stieren. De uitslag voor de tweejarige was: A. van Os, te Langeruige- weide f 75, en C. Vroege, te Woerden, f 100. Voor de éénjarige: J. Hoogendoorn, te Zwammerdam f 20; W. Verburg Czn., te Nieuwkoop f 40; W. Boer, te Bodegraven f 20, en J. B. Wesseling, te Woerden f 40. LISSE. Alhier Averd de jaarvergade ring gehouden van de Coöp. Boerenleenbank in Hotel „De Witte ZAvaan", ouder presi dium Van den lieer G. van Parijs- Uit het verslag over 1911 bleek: Aantal leden op 1 Jan. 1912 166, tegen 157 in het Vorige jaar. Saldo der spaargelden op 1 Jan. 1911 f 122,517.04l/_>. Ingelegd werd f 118.135.30 en terugbetaald f 83,800sal do op 1 Jan. 1912 f 156,852.34,/2- Aantal spaarboekjes 267. Het saldo der uitstaande voorschotten op 1 Jan. 1911 f 94,142. Aan nieuwe voor schotten Averd uitgegeven f42,410 en terug ontvangen f 38,472. Saldo uitstaande voor schotten 1 Jan. 1912 f98,080. Aantal voor schotten 104. In loopende rekening niet do Centrale Bank bedroeg het saldo tegoed op 1 Jan. 1911 f 4552.17. Uitgegeven werd f 66,949.47 en terugontvangen f 32,689.10, zoodat het saldo tegoed op 1 Jan. 1912 bedroeg f 38,812-54. Op 1 Jan. 1911 bedroeg het saldo tegoed der loopende rekening niet de leden de som van f 17,937.66. Uitgegeven werd f16,473.41, en .terugontvangen f 15,814.14, zoodat het saldo te goed op 1 Jan. 1812 bedroeg f 18.597.03- Do totale ontvangst bedroeg alzoo de som vau f 393,S63.57l/2 en de totale uitgaaf de so'ni van f 389,910.04^2, zoodat hot bedrag Van den totalen ontzet bedraagt f 783,773.62. Do gemaakte winst over 1911 bedroeg de som van f 423.60. Besloten werd dit bedrag bij het reservefonds te voegen, zoodat dit is gestegen t.ot. f 906.78l/s- De hoeren J. Biggel en G. Vreeburg, die respectievelijk als lid van den Raad van Toezicht en lid van het bestuur, periodiek aan de beurt Van aftreding waren, werden beiden als zoo danig herkozen. In de plaats Van wij lea den neer G. C. Tromp werd als bestuurs lid gekoeén de heer J. P. Hulseboeoh. Het salaris van den kassier iverd verhoogd van. f 350 tot f 400. Gisteren werden alhier ten bat® van de R.-K. kerk 43 schapen publiek ver* kocht. Zij brachten op f 1450. NOORDWIJK. Reeds vroeg hedenmorgen wapperden er vele vlaggen op de Voor. straat in de buurt der woning van dr. H. v. Nes. Dat was ter eere van eon ©cat- voudig man. Jan Koolewijn, die heden den dag herdacht, dat hij 40 jaren in diensb is bij ldo familie Van Nes. Reeds bij dr. Van Nes senior, die al vele jaren dood is, was Jan werkzaam in de apotheek, enz. en nu dient hij reeds weer vele jaren den jongen dr. Van Nes. Wij wenschen Jan geluk met zjjn zeldzaam jubileum eu de familie dr. Van Nes met het bezit van zoo'u trouwen ,diie« naar. NOORD WIJKERH OUT. Gisteravond vergaderde in café „De Zwaan" de veilings- commissie, benoemd door de afd. Noord- wijkerhout van de Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Verschillende bloemis ten waren aanwezig om aangiften te doen van het aantal te veilen roeden bloembollen. Bereids werden 400 roeden voor de veiling opgegeven, terwijl men zich alsnog voor meerdere opgaven kan ivenden tot de hee-* ren L. M. v. Noort, E. Oosbdam Hzn. en PHeemskerk Jr. De veilingen zullen, ge schieden ten overstaan van de heeren Ba der, van Sassenheim, en De Mooy, van Rij-Tisburg. Door het schrikken van zijn hit vie? de pebroleum-koopiuau v. d. B. van de kar. Hij bezeerde zijn voet daarbij zoo ernstig, dat hij per rijtuig naar zijn ivoning ver voerd moest worden. Hulpvaardige Menschen, die medelijden hadden met den koopman, die zijn klanten thans niet kan bedienen, zochten spoedig een andere kar, hit en voerman op, waar door de klanten en' de koopman geholpen werden. SASSENHEIM, Gisteren zijn door den landmeter opmetingen gedaan naast „Even-Buiten", Avaar een woonhuis zal worden gebouwd voor den burgemeester. De plannen zijn opgedragen aan den heer A. L. Verhoog, architect, alhier. De nieuwe kerk der Geref. Gem. is klaar. Gisteren zijn de plaatsen a~erhuiird. Tot hoofd der naai- en breischool al hier, is benoemd, tegen 1 Mei mej. M. Over- vliet, te Warmond TER-AAR. De tuindersbond „God zij mot ons" hield een vergadering in het Bonds- café. De voorzitter opende deze met. een woord van welkom, waarop de secretaris de notulen las a-an de a'orige vergadering. Uit de rekening van den kassier bleek, dat over het afgcloopcn jaar avas ontvan gen f 309,806.34, uitgaven f 303,358.65, batig saldo f 1344.74. Aan de leden zal nog wor den terugbetaald 3£ pCt. In de plaats van de bestuursleden J. Aan der Eisen en W. de Bruyn werden gekozen de heeren N. ïïoo- gervorst en P. van der Ster. Een lid werd geroyeerd, als gehandeld hebbende in strijd met art. 27 aran het reglement. Voorstel be stuurswijziging art. 31 reglement wOTdt goedgevonden. Na eenige rnededeelingen van huishoudelijken aard werd de vergade ring, die zeer goed bezocht was, gesloten. 3) Moeder Striegler en Louise stonden ach ter de toonbank en verkochten de bruine en witte knapperige pepernoten, wikkelden de marsepeinharten, welke in de nette, met kant afgezette kartons lagen, in mooi, lichtblauw papier, en wanneer een arm kind met verlangende oogen zijn penninkake op de toonbank legde, kreeg het nu dubbel zooveel als anders. Het was een komen on gaan; een haasten en jagen. Uit. de bakkerij kwamen dampende Kerstkransen, koeken en taarten en lange, goudachtig-glanzende brooden, welke er tussehen de feestelijk aangedane en zoetachtig geurende oollega'a uitzagen als ruwe boeren in een salon onder louter keurig gekleede dames en heeren. De regulateur, welke achter de toonbank, boAren aan den muur, hing, wees kwart voor zevenen aan, toen moeder Striegler uitge put haar armen liet \rallen en zich een oogenblik op de ouderwebsche sofa, welke half met bakwaren was bedekt, liet neer zinken. Er was een pauze ontstaan. De voornaamste bestorming was voorbij. „Nu, dat was vandaag een drukte," zei- de Louise lachend en meteen snelde zij naar de keuken en haalde de koffiekan, bediende haar schoonmoeder en schonk zichzelve een kopje A'ol van den bruinen 'drank in. Daarop dAvaalde haar blik naar 'de klok. Zij dronk staande haar koffie. iVrouAv Striegler schoof haar een staik koek ïo®. ,,'t Smaakt heerlijk, eet maar!*'- „Neen, moedertje," riep zij lachend, „niet meer „Als gij nog naar de kerk wilt," merkte moeder Striegler op, die den blik naar de klok had opgemerkt., „ga dan maar. Hier is nu niet a'eel meer te doen. Een paar na- k onvers; die kan ik alleen Avel bedienen." „Maar gij zijt toch ook moe, moedertje, en dan het eten vanavond..." „O, voor het eten zorgt Hanne; bekom mer je daarom maar niet. Wij eten niet veel bijzonders, maar gij komt toch nog, terug, liö „Ja zeker, moedertje! Maar gij moet bijtijds gaan slapen." „Dat doen wij ook, dadelijk na tafel. De gezellen en Henni moeten immers aran- nacht nog bakken." Louise bad intussehen haar manteltje aangetrokken en het eenvoudige hoedje op gezet, haalde haar gezangboek van onder de toonbank te voorschijn en ging naar de deur. „Bid voor ons ook meeriep moeder haar toe. Het meisje knikte en verdween. Schel rinkelend, als met een bijzonderen klank, liet het belletje van de Avinkeldeur zich hooren, toen zij deze achter zioh dichttrok. „Een juweel van een meisje," zeide moe der Striegler zacht bij ziohzelve. „Die past hier alsof zij er voor geschapen is." En daarop liet zij haar hoofd, dat haar zoo zwaar was achterover arallen en dommelde in, totdat de schelle klank der bel haar bij het binnentreden van den eerstvolgen- den kooper wekte. Middelerwijl zat haar schoondochter in de kerk. Er waren toch, ondanks de drukte van den dag, vele geloovigen verzameld. En de geestelijke sprak zoo hartelijk en oa'ertuigend, zoo eenvoudig van den Zoon des Menschen, die op aarde was gekomen en er had geAvandeld met een 'hart \-ol lief de. Yan den Zoon des Menschen, die op aarde had gewandeld met een hart vol ver driet en leedDie hoon en spot had verdra gen en die al de zonden van de menschen op zich nam en dezen verloste. Voor Wien geen offer te zwaar was en geen daad te groot! „Komt tot mij, allen, die a'ermoeid en beladen zijt! Ik zal u rust geven!" Louise zat vol aandacht, naar de woorden van den prediker te luisteren. Door de liefdeEr lag een eigenaardige glans op het mooie smalle meisjesgelaat, toen de zegen over de gemeente Averd uitgesproken Plechtig Aveergalmden de klokken in den helderen winteravond. Er ging een gegons door het schip der kerk; het sloffen over de steenen kaatste van de steile, kale mu ren terug. Louise hoorde en zag niet3, haar ziel Ava-s hemelwaarts gekeerd en lag aan de voeten van Hem, die de wereld het hoogste had gegeA^en: de liefde. „.Juffrouw Wiesje," zeide een stem naast haar. „loop toch niet zoo, er is immers nie mand bij u thuis. Groot® goedheid, juf frouw, gij ziet er als verheerlijkt uit Louise werd vuurrood, alsof men haar op een onrecht had betrapt. Het was de portiersvrouw uit de villa, die haar had aangesproken. „Juffrouw Lindemann, gijl" „Ja zeker, ik zat vlak achter je. Het was vandaag laat geworden, mijn man tooit nu den boom op, mijn schoondochter met de kinderen komt later voor de geschenken. Wij moeten zorgen voor het jonge volkje, nu zij geen rader meer hebben. Aoh, lieve hemel, ja! Het is toch verschrikkelijk! Ja, ja!" En de oude vrouw slaakte een zucht en Avischte zich de tranen van heb gelaat. Het jonge meisje knikte deelnemend bij de woorden der vrouw, maar haar gemoed was nog in beroering. Zij «zou duizendmaal liever alleen zijn gebleven, alleen met haar stille gedachten. „Het was een mooie preek," zeide juf frouw Lindemann, terwijl zij beiden over het smalle paadje ter zijde i-an de kerk naar huis gingen. „Trommholt kan het mooi zeggen, hè? Het gaat mij altijd tot. in 't hart. Wel, juffrouw Louise, dan spreekt men over het beetje, dat men voor de arme weezen doet en vóór de verlaten weduwe, en onze Heer Je-zus, wat heeft die niet alles gedaanAlles met. Zijn groote liefde voor de menschheid. Neen, neen. dan moet men niet pochen op zijn goed hart Wel, gaat ge niet mee? Ah zoo, gij, gaat naar de Strieglers; dat kon ik immers ook wel wetenNu, veel genoegen met het. feest, juffertje; ireel genoegen!" Zij staken elkaar de hand toe en terwijl de oude atouw den breeden hoofdweg naar de villa opstapte, liep het meisje met vlug gen tred het stadje binnen, naar de bak kerij. Reeds vroeg op d'en avond voor den eer sten feestdag, nadiat de klanten waren be diend, werden de geschenken bij den mees ter hakker uitgedeeld. Yader Striegler, die in de bakkerij door zijn zoon was vervangen, had zich zeer verdienstelijk gémaakt. Hij had den boom opgetuigd en het vertrek met dennetakken versierd en eindelijk zijn vrouw geholpen de presenten uit te stallen voor hun kinderen en de dienstboden, tot dat de beurt aan hem kwam en moeder Striegler hem naar buiten drong, zonder te letten op zijn gebrom van: „Oudewijvege- doe," voor de kinderen past zoo iets, maar een oude man zooals ik..." „Goed, goed, vader, ga naar den winkel." Hij ging heen en haalde uit een lade onder de toonbank, waarvan hij den sleutel bjj zich had, verscheidene pakjes. Eén voor I zijn vrouw, één a-oor zijn zoon en het laatste voor Louise. Voor de gezellen cn het dienst meisje -zorgde juffrouw Striegler zelve. Hij schold op het geheimzinnig gedoe zijner vrouw; maar zijn hart hing evenzeer aan de oude gebruiken als het hare. „Is Louise er al?" vroeg Hendrik zijn moeder, die in de bakkerij verscheen. „Nog niet," antwoordde de oude vrouw, „maar zij zal zoo dadelijk Avel komen; maak je maar klaar, mijn jongen, gij ziet er nog uit alsof gij uit de meelkist komt." „Ja," moedertje," riep hij overmoedig, „dadelijk! Maar kijk eerst eens hier. En terwijl hij zijn moeder naar het groote raam, dat het uitzicht had op den tuin, toe trok, haalde hij uit den zak van zijn broek een pakje te voorschijn. „Hebt gij dat daarin?" vroeg zijn moeder a'erbaasd en laohend. „In den zak van j? werkbroek? Dat is wat moois!" Hij lachte. „Ja, moederlief, ik moet het mooie din-1 get je altijd bij me hebben; ik kan bijna niet langer wachten, totdat ik liet haar mag ge ven. Is het niet prachtig? Hm?" (Worcft vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1