N«. 15980 Maandag 35 Maart, A°. 1912. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Biad. PRIJS DER JJDVERTENTIEN: Van 10 regels fl.05. Iedere regel meer 0.17j. Grootere lettere naar plaatsruimte, Kleine advertenties ran 30 -woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het inoasseeren wordt/' 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden I J J f 1,10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten geveetigd zyn i 1 1,30. franco per post .1» 1.65. Leiden, 25 EVZaart. i.Een onzer oudste medewerkers, die (róóds jaren en jaren lieb hoofd was van de Redactie van ons blad, is ons hedenmorgen, ontvallen. In den ouderdom van 65 jaren overlood 'de heer J. van den Dop, die, ais jongeling bij den heer A. W. Sijthoff in dienst ge treden, nu ruim 45 dienstjaren telde en in die jaren zich wist op te werken en oen "betrekking te verzekeren, waardoor hij on der de veteranen, die don heer A. W. Sijt hoff bijstonden in zijn omvangrijke zaak, •met eere werd genoemd. De journalistiek van jaren geleden stelde nog niet zulke veelomvattende eisohen aan een blad als thans, waan vele rubrieken de zorg eischen van een geheel persoon, zoo dat destijds de heer Yan den Dop ook als verslaggever optrad; maan in de latere ja. iren was zijn werkkring meer aangewezen op het bureau, waarheen hij, moeilijk kun. netnde scheiden van den post, die hem was ioovertrouwd, nog dagelijks heenging, ot- eehoon do ziokte, welke hem ten grave sleept», (reeds zoo vei' gevorderd was, dat de gang daarheen hem zwaan viel. Werken en ar beiden, niettegenstaande hij wist, dat hom verlof was verleend tot rust nemen, was zijn onweerstaanbaar verlangen. Hij Ji e e f t dan ook gewerkt, totdat zijn krachten hem ver lieten en hem dwongen tot werkloosheid. Van ons is heengegaan een stoere mede. Werker, dien wij in dein eersten tijd zeer lallen missen. Prof. dr. J. A Korte weg., alhier, is, naar aanleiding zijner 25-jarige amJbbsver- iwlling als hoogleeraar, benoemd tob ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Door dr. W. J. Kühler, predikant bij de Doopsgezinde Gom. alhier, is gisberen, na de godsdienstoefening, aan de Gemeen te bekend gemaakt, dab hij de benoeming .tot hoogleeraar aan heb Doopsgezind Semi narie te Amsterdam heeft aangenomen. Zijneerw. herinnerde er aan, dab hij' zeven jaar in déze gemeente werkzaam is geweest en dab het hem zeer hard zal vallen den bond, die hem en d"e Gemeente verbindt, te verbreken. Op verzoek is eervol ontslagen met in gang van 1 April a. s. de oommiea der pos- téryen eerste kL D. H. van de Werk, alhier. Heb laatste Volkahuisoonoerb van dab seizoen werd gegeven' door mevrouw Olde- boom, uib Den Haag, en mej. Riedel, uit Ledden, terwijl twee dames-dilettanten me dewerking verleenden. Men had getracht, door een keuzo te doen uit liederen en aria's van Bach en Handel, aangevuld met twee oude liederen en de sopraan-aria uit heb Requiem van Brahms een geheel samen te stellen, dat passend was als muziekuit voering in de Lijdensweken. Degene die die inrichting van het concert op zich had ge nomen, mejuffrouw Gripekoven, uib Den Haag, kan zich, meb de zangeressen over tuigd houden van het feit, dab zij aan de talrijke, aandachtig luisterende toehoorders een schoonen Zondagavond hebben geschon ken. De muziek- en tooneelvereeniging Kunst naar Gave", alhier, gaf Zaterdag avond andermaal wat de afdeeling mu ziek betreft onder leiding van den heer L. O. Veerman een uitvoering. Ziji had daar toe ,,De Graanbeurs" gekozen, waar plan tengroepen en haar vaandel stonden; waar door de zorg van den heer Backer op de bestuurstafel witte seringen prijkten en tornar de wanden weer getooid waren met toon nieuwe versiering, waarin genoemde pachter een specialiteit is. Het bezoek was niet zoo groot als wij dat anders gewoon zijn: 't wordt langer dag en 'de werkzaamheden komen meer en meer lilt. Tcch, ondanks deze omstandigheden, welke er niet beter op worden, gezien uit Ihet oogpunt van bijeenkomen, zijn er nog aardig wat Zaterdagavondsamenkomsten top handen in „De Graanbeurs", zoo werd tons verzekerd. 't Was al kwart over negenen, toen, na toen paar nummers van beroepsmusici, de voorzitter, de heer J. Erades, allen welkom heette. Maar toen ging het ook van een leien dakje met het goed uitgevoerde mu- eiekgedeelte gevolgd door voordrachten en toen dramatische schets in één bedrijf „Le vensdwang", alsmede „Verliefd op me ivrouw". Wat wij van het spel zagen, strek te dezen dilettanten tot eer: zij bewogen jjdoh over 't algemeen vrij en konden de rollen goed. Jammer was, dat een paar der medesp©lenden meer toegetakeld dan ge grimeerd waren; te meer, daar dit geen eigen, maar betaald werk was. Na afloop baL Mej. O. F. Gouwen tak, alhier, komt r«r op een voordracht voor onderwijzeres Den Haag. De dames E. de Jonge, C. M. Jung, A de Nie, C. H. J. Nijk, P. D. Querner en G. H. M. Uylenburg allen van Leiden, en J. A. Mijnen, van Voorburg, zijn in Den Haag geslaagd voor de akte nuttige hand werken. De afd. Leiden van den Alg. Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, welke Rond overal actie voert voor do wet telijke 8-nur-winkelsluiting, en wier afd. al hier ier op wijst, dat te Amsterdam reeds een winkelsluitingsverordening is ingevoerd, is van oordeel, dat andere gemeenten, dus ook Leiden, dat goede voorbeeld moeten Vol gen. Een sluiting bij de wet acht zij nood-, zakelijk. In verband daarmede zal zij weldra hier oen openbare vergadering beleggen, waarin als spreker zal optreden de Bojncls- bestuurder G. J. A. Smit Jr., van Amster dam. Een aantal studenten in de genees kunde, van hier, heeft Zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan de Rijks-Serum-Inric-h- ting te Rotterdam. Prof. dr. J. Poels, directeur dezer inrich ting, tevens buitengewoon hoogleeraar in de toegepaste bacteriologie, alhier leidde persoonlijk de bezoekers rond. Onze stadgenoot de heer A. Teljeur Jr. is benoemd tot directeur der Chr. Zangver- eenigdng „Hallelujah" te Aarlanderveen. Bij de heden door den heer W. Fon tein, aroliiteot alhier, gehouden aanbesteding van ,,hot afbreken van perceel Haven No. 62 ep het bouwen van oen winkelhuis al daar" waren ingekomen de volgende inschrij vingen, t. w. Metselwerk: A. G. Van Osnabrugge, te Leiderdorp, f3196, D. van Leeuwen en Zn f2758, O. J. van Valdören f2725, P. L. Neuteboomi en L J. Bloots f2800. Timmerwerk: H. van Daalen f3960, J. J. van Benten f2740, J. F. Bik f2620, O. H. \;an der Drift f2605, J. Ohristiaianse f2599, M. E. Groeneweegen f2500, H. Kora. wagen f 2445, J. C. van der Steen f 2255, H. L Sloot* f 3150. Timmer- on metselwerk: H. van Daalen f 6365, H. Korswagen f 4925. Timmer-, metsel, en Stuoadoors- werk: H. I. Sloots f 6150. Steenhouwwerk: J. Ossevoort f469, F. Soupart f440; firma G. de Vink f 399, P. J. Loebór f 358. Stukadoorswerk: J. de Best f266, J. van den Berg f210. Glas- en verfwerk': J. 'A. Bleys f779, P. Martin en Zn. f765, A. de Vos f 750, L. J. Wvan der Drift f 785, J. v. d. Berg f 750, P. van den Wijngaard f 740, J. H. Heu£ f 730, P. H. Jansen f 690, J. van Daim f 669, J. van der Lek f 625- Smidswerkt "W*. L. J. de' Nie f183, J. de Nie f 179, J. P. Gestman f 165. B. Pley f 160, M. Lamgezaal f 125- Lood. en zinkwerk: L. P- van der Drift Hraia v. d. Linde f223, D. Krek f210, J. van der Heyden f 187, A- Rietmeyer f 170. Beh'an geTs wer k: H. J. Goenjaar f 95. Gas. en' Waterleiding: II. P. va|n der 1/Lnde f 175, M. Langezaal f 169. Massa: H. Korswagen f 6495. Bedrag der minste inschrijvingen in vak- ken: f 6449. De inschrijvers, wier woonplaatsen niet zijn veTmtold, zijn woonachtig te Leiden. Hedenmorgen is te Sandpoort na een langdurig lijden overleden de heer W. de Olercq oud-heemraad van den Haarlemmer- meerpolder en die vroeger zitting had jti verschillende besturen op landbouwgebied. De President van de Fransohe Repu bliek heeft benoemd tot ridder in de orde van de Zwarte Ster van Frankrijk P. J. van der Leek, brigadier-majoor der Rijks- veldwacht te 'sGravenhage. De directeur van het gemeentelijk elec- trisch bedrijf, to 's-Gravenhage, de heer N. J. Singels, is door dien President benoemd tot Ridder van het Legioen van Eer. Prins Hendrik, die Zaterdagavond laat in de Residentie terugkeerdo, heeft nog een bezoek gebracht aan de fabrieken van de firma Krupp, te Essen. Z. K. H. werd aan het Centraalstation ontvangen door den heer Krupp von Bohlen imd Hal- Bach. Na korten tijd in de villa „Hügel" te hebben vertoefd, bezocht de Prins de in richtingen ten behoeve van het personeel en verschillende werkplaatsen der giet- staalfabriek. Ook ging de Prins het Krupp- park in Rheinhausen bezichtigen. De commissie voor groenten- en fruit teelt der nationale landbouwtentoonstel ling, die dit jaar te Zutfen zal worden ge houden, heeft reeds eenige besluiten geno men. De Proeftuin, de nieuwste stichting van onze tuinbouwers, zal worden uitgenoodigd een afzonderlijke inzending te leveren. Een soortgelijk verzoek is gericht tot de Rijks Landbouwwintersohool, die dan afzonderlijk zal bijeenbrengen al wat zij op het gebied der fruitteelt bezit. Het ligt ook in de be doeling een terrein met jonge- vruchtboo- men te beplanten en daar te demonstreeren ©enerzijds hoe die vruchtboomen wat snoei, .vorm en behandeling betreft moeten zijn, anderzijds in levenden lijve te vertoonen hoe die boompjes niet behooren te wezen. Er zal bij de inzendingen vooral op gelet wor den, dat de groenten en 'net fruit van de goede namen zijn voorzien en bovendien of liet ingezonden© ook door den inzender zelf is gekweekt. Wat dit laatste betreft, de ondervinding leert, dat er nog al eens gesmokkeld werd. Er zal nu overlegd moe ten worden een verklaring van de plaatse lijke tuinbouwvereeniging, dat de inzender ook werkelijk kweekt wat hij inzendt. Dat by het nuttige ook het aangename niet vergeten wordt, daarvoor zorgt de commissie van de Kermesae d'été. Een groot aantal spellen en kramen zullen op het terrein verrijzen. De commissie zorgt verder voor afwisse ling door een verlichte gondelvaart op een vijver in het Park; door eleotrische verlich ting langs liet water, door vuurwerk en door hetgeen verder nog als verrassing op een van de avonden te genieten zal worden gegeven. Er hoeft zich te Nijmegen een dommis, sie van ingezetenen gevormd tor beharti ging van de .belangen van den brugbouw ovör de Waal. Een adres aan den Raad is vastgesteld, waarin jde denkbeelden, dool- den ingenieur Heintjes uit Amsterdam, ter vorgadering nader toegelicht, [uiteengezet werden. Volgens deze plannen zou do brug niet komen ton .oosten van de stad (ter hoogte van de ^Belvedère), rn'aar in een lijn gelegen in de richting van de Priemktraajti en Vinkengas. Mot dit plan wordt rekening gehouden met de .belangen der oude stad. De Minister van Koloniën zal van mor gen tot Pasohen, met een verlof, dat hij in het binnenland zal doorbrengen, de Resi dentie verlaten. Toen de Rotterclamsche Raad in 1903 tot afschaffing van de kermis besloot, werd mede aangenomen om geen kermiskramen op de openbare straat meer toe te laten. Een uitzondering weird gemaakt voor eeni ge thans nog eigenaars van pof fertjes- en wafelkramen, die als burgers van Rotterdam vanouds het recht hadden gehad om met hun inrichtingen in Augus tus op de straat te staan. Praeadviseerende op ingekomen verzoe ken om in diezelfde gunst te mogen deelen, spreken B. en Ws. als him meening uit, dat het destijds genomen besluit onbillijk is ge weest en men óf ieder vergunning moet weigeren, óf de gelegenheid om een stand plaats in te nemen voor allen op gelijken voet moet openstellen. Daar er naar kun meening in het eten van poffertjes of wa felen in een kraam geen kwaad steekt en er „geen voldoende reden'' is om de bur gerij dit genoegen te ontzeggen, stellen B. en Ws. den Raad voor hen te machtigen jaarlijks bijwijze van verpachting twaalf standplaatsen voor opstelling van poffer tjes- en wafelkramen gedurende Augustus uit te geven. Er is nog, om met Mei a.s. ïn te gaan, in de hoogere en verdere officiersrangen byl het wapen der artillerie en de militaire ad ministratie een bevordering te wachten. Bi; het gemeentebestuur van Nijmegen is ingekomen 'n brief v. h. bestuur van de St- R ad bouds,? tichti ng, waarin 't best. verklaart, dat het aanbod van die gemeente ter zake van de Vestiging1 van oen R.-K. Universiteit te zijner tijd in ernstige overweging zal worden genomen, maar .dat voorshands niet tot de uitvoering van het plan zal wordon overgegaan. De DirectJur-Generaal van den Land bouw brengt, ter kennis, dat het examen om als leerling aan 's Rijks Veeartsenij school te Utrecht te worden toegelaten, zal plaats hebben in de tweede helft van Juni en dat zij, clie dat examen willen afleggen, zich schriftelijk vóór 1 Mei bij den Directeur der school moeten aanmel den. Gedep. Staten van Friesland, over tuigd, dat door het toenemend automobiel- verkeer de tijd gekomen is voor een rui mere openstelling der wegen voor dat Ver keer, hebben thans besloten slebhts een 20-tal zeer smalle wegen voor het berij den van auto's gesloten te houden. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal Woensdag 27 dezer niet plaats hebben. LISSE. Zaterdagavond vergaderde de afd. Lisse van de Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur in het Hotel ..De Witte Zwaan", onder presidium, van den lieer A. Guldomond. Door den penningmeester wórd rekening 'ton verantwoording gedaan over zijn beheer gedurende 1911. Het bleek, dat er op 1 Jan. 1912 toen kassaldo was van f 266 14l/2- Door 'de hoeren Nieuwenhuis en Moerlands, werd de rekening nagezien ep. in orde be vonden ein dientengevolge werd de; penning meester gedéchargeord. Daarna kwam in behandeling de" beschrij vingsbrief Voor dei 124ste algemeen e ver gadering. Do punten 1—7 Werden stilzwijgend gepasseeril. Punt 8 was een voorstel van het Hoofdbestuur óm van 2123 Deoemker 1912 oen tentoonstelling te houden van bloeiende bolgewassen en hiervoor een bedrag beschik baar ito stellen van duizend gulden. Door de afd. Wassenaar was een amende ment op dit voorstel ingediend, strekkende om deze tentoonstelling niet alleen toegan kelijk te stellen voor de leden van de Alg. Vereeniging, maar ook voor het publiek. Besloten werd het voorsbei te stounen en den afgevaardigden omtrent liet amendement Wassenaar vrij mandaat te geven. Het volgende punt was om voorstel van do afd. GrootebroekLutjebroek en Omstre ken, namelijk, om liet Hoofdbestuur te verzoeken pogingen aan te wenden tot Ver krijging van een lager tarief voor hot ver voer van bloembollen per spoor gelegenheid. Het hoofdbestuur prae-adviseerde, op grond van ©enige gegevens, dat hot geen reden kan vinden om dit voorstel te steunen. De ver gadering ging in deze met hot prae-advies mede en besloot ook aan dit voorstel geen, steun te verleenen. Het laatste punt was een Voorstel van do afd. O ver v een -Bloem e ndaalom.' namelijk de prijsuitlovingen voor hyacinten in Enge land, zooals dat de laatste vijf jaren is schied, met drie jaar te verlengen. Nadat door den Voorzitter eenige mtodé- deelingen waren gedaan jn verband met dit Voorstel, werd besloten dit te steunen. On der de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur, houdende het verzoek ©on oomïoissio te willen samenstellen voor het opmaken Van een statistiek von de op pervlakte, die in deze gemeente beplant is met bloemiK)llen. Als zoodanig- werden ge kozen de h'eeren J. Marbus en A. Raaphorst Hz. Daarna werd goedgevonden om de kos- ten-Tekening van do lunch, namens de afdee ling Lisse van de' Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur aangeboden aan 26 ge- noodigden van de opening dor Rijkstuinbouw- winterschool op 17 Februari 1.1., te" betalen Uib de ofdeelingskas. Ton slotte werd ter kennis gebracht een verzoekschrift van den heer J. Cleniön9 Hz-, te Lisserhroek, om schadevergoeding voor de lig- en losplaats der méstschepen langs den dijk van zijn .eigendom' in den Lisser broeit- meer- en Duinpolder. Doordat dit Verzoek in de Vergadering van deze Vc'rocniging niet thuis behoorde, werd het Voor kennisgeving aangenomen en werd de heer J. W. Le- feber benoemd öni de Ze zaak mót de betrok ken bloemisten af te handelen. Daarop werd de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. De vele regens welke in d'en laateten tijd gevallen zijn, zijn ooirzoak, dat een groot deel dor ge legde erwten is verrot. Voor den aanstaan den boonenoogst belooft öïfc dus uieb voel goeds. De verzonding der afgesneden bloemen is in vollen gang, meest van narcissen on hyacinten. Aan Piet Gijzenbrug heersaht een heele drukte. Genoemd! etation moot n. 1. zorgen vcor de Verzending der kisten, welke aangevoerd worden uit Noordwij - kerhout, Noordwijk, Sassenkeim en Voor hout. Het overtollige zand, hetwelk eenige jaren geleden door d!e firma Guldomond met behulp van een zandtrein werd op gehoogd tot een enorm hoogen dijk, is thans verkocht en zal naar Rotterdam verplaatst worden. VOORHOUT. Het oude rateuningsfonds „St.-Antomus" hield zijn jaarvergadering in café „Flora." Door den penningmeester werd verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar. De inkomsten bedroegen, met inbegrip col lecte f602.94, aan rente f 5.27t saldo vorig jaar f 101.93 samen f770.14. De uitgaven f584.79; batig saldo 185.35. Door het bestuur werd voorgesteld om nogmaals gedurende eenigon tijd voor alle katholieken de golegenheid open te stellen om na dadelijke storting ran 13 weken con tributie direct trekbaar te zijn. Na breed voerige bespreking werd besloten om van 1 tot 10 April a.s. iederen katholiek van 18 tot 60 jaar na bovengenoemde storting als direct trekbaar lid aan te nemen (mits zij aan de verdere eischen van het reglement voldoen). Na dien datum blijft het regle ment verdir gehandhaafd. Gemeenteraad van Aarlanderveen. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig: de heeren A. van Dam en S. Dompeling. De vergadering wordt geopend met gebed. Mededeeling wordt gedaan van tal van ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen. Overgelegd wordt de balans, verlies- en winstrekening, financieel© bemerkingen, rekening en verantwoording der gasfa briek. Besloten wordt deze stukken te sbellen in handen der finanoieele oommissie ten fine van onderzoek en rapport. In behandeling komt een voorstel van de commissie van beheer der gasfabriek van de gemeenten Alphen, Aarlanderveen en Oudshoorn tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling. De commissie stelt n.l. voor te besluiten: a. tot het bouwen van een telescoop-gashou der van een aanvankelijken inhoud van 3000 kub. M., waarvan de kosten geraamd zijn op f 41,000; b. tot heb leggen van een leiding- naar en in het dorp Aarlander veen, waarvan de kosten geraamd zijn op plm. f 52,000; c. de daarvoor noodige gelden overeenkomstig de verdtoeling daarvoor aan gegeven in art. 1 der regeling van hot ge meenschappelijk beheer in den loop van 1912 te harer beschikking te stellen. Ten gevolge hiervan wensohb de commis si er van beheer de volgende wijzigingen in de regeling: a. de gemeente Aarlander veen doet afstand van haar recht om in di wijken I, II en III, aan anderen dan aan de gasfabriek concessie te verleenen tot hef oprichten en exploiteeren eener gasfabriek of eenige inrichting, dienend© tot verlichr ting van gebouwen, wegen, enz.b. de go' me ent e Aarlanderveen zal zorgen voor het kosteloos verleenen van de noodige vergun, ningen tot het leggen en hebben van buizen te behoeve van de persleiding naar en de hoofdleiding in het dorp; 2o. voor terrein van den gashouder en een fitberswoning; 3o. twee cents voor eiken kub. M. gas ver< goedton die per jaar minder wordt gebruikt dan 80,000 kub. M. Voorts zal de gemiddelde prijs van heb gae een cent hooger zijn in het dorp dan aan de Lage Zijde. Met algemeen© stemmen worden de voor. stellen der commissie, die vroeger in geslo ten zitting behandeld zijn, aangenomen. In' verband hiermede wordt aangegaan een' geldleening groot f 31,000, met jaarlijksche aflossing van f 2000. Op het verzoek van H. Mol, te Nieuw koop, om concessie voor eleotrische verlich ting in het dorp wordt na de gevallen be' slissing der gasfabriek, eenparig afwijzend beschikt. Do Voorzitber deelt mede, dat de heer Jollie zijn huis wil verhouwen en dan 7 vierk. M. grond in beslag wil nemen op het oogenblik voor publieken weg bestemd. De gemeentearchitect schat de waarde van den grond op f 210. De heer v. d, Bosöh acht dit bedrag te hoog. De heer C. van Muiswinkel stelt voor het bedrag te bepalen op f 150, welk voorstel wordt aangenomen met algemeen© stem* men. Hierna wordt de vergadering gosloten. SPORT. Gel^k spel van Nederland en I>aitscliland. Ajax II gaat niet naar Delft. De Sportman door Beresteyn geslagen. Eerste over winning van Ajax III. fiere- steyn II slaat weer L. V. O. E. - D. E. Y. II op de tweede plaats. O. S. C. R. slaat D. T. V. Eerste sncces van Fluks buiten de stad* Overzicht., Zonder iets van Jiet verloop van den wtod-! strijd zelf tó [weten, vinden wij don njfcn slag van de .ontmoeting Nederland—Didtscli.- land een tegenvaller. Eerlijk gezegd, had den wij gerekend .op een overwinning en is het gelijk spel tvoor ons een teleurstelling- De hooge cijfers ,doen vermoeden, dat een of andere omstandigheid grooten invloed op het spel heeft uitgeo f nd, als men alleen maar, een* overdenkt, dat do schitterend spolende Engelsche voorhoede slechts .vier punten te gen ons vermocht, te maken en de zwak: Spelende voorhoede van .ons er nu, zelfa vijf maakte. Ajax II was Weer zeer onvolledig, vreesde bovendien weer voor niets naar Delft te gaan en bleef thuis. Natuurlijk weer een papieren nederlaag. De Sportnfan trof werkelijk Reresteyn vol ledig eu in oonditie, zoodat zelfs Kloots voor drie ballen m'Oöst zwichten. Bercsteyn staat er in de extra-competitie nu zeer goed voor en kan hier best als No. 1 eindigen. Door het niet spelen van Ajax II, kwam Ajax ni Vrij goed op. Bovendien had D. L. V. haar tweede «elftal zoo krachtig mogelijk gehóuden, zoodat D. L. V. !met flinke cij fers geklopt werd en Ajax III met nog «drie thuiswedstrijden in handen een goed© kans heeft oni de laatste plaats aao D. L. V. te laten. Betrósteyn II schijnt werkelijk oen krach tig elftal in haar oompetitie te zijn cn L. V. C- E. wórd wederom geklopt. D. L. V. II deed een kraohtige poging oni het kampioenschap te behalen, maar door een paar punten tegen liet elftal gemaakt werd de taak te moeilijk en moet het rich! ten slotte met .de tweede plaats der compe titie tevreden stellen. L. V. V. III blijft nu nummer een en promoveert mot D. L. V. II naar de tweede klasse. De eerste wedstrijd om het korfbalkanri pioensohap van Nederland werd te Roiteav dam door O. S, O. R. gewonnen. We voor-; zien echter a-s. Zondag een overwinning van D- T. V. en dain zal, ovenals verledej§ Jofcjr, toein beslissringswedstrijd noodig zijnk

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1