N«. 15976 Woensdag 20 Maart, A0. 1912. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zpn- en feestdagen, uitgegeven. f ï.io. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. lie moordkamer. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17j. Qrootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURJlNT: Voor Leiden per week 9 Oentei per 3 maanden Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post 1.30. 1.65. Vrijstelling Slllitiedlenst. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van hen} die geboren zijn in hot jaar 1893 en in de afgelooperi maand Januari yoor de militie zijn ingeschreven, dat om trent het vragen van vrijstelling van militie- dienst de volgende bepalingen zijn vast gesteld. Zij, die aanspraak maken op vrijstelling iwegens broeder dienst, moeten tussohen 21 en 31 Maart bij den burgemeester aanvraag 'doen tot het* opmaken van een getuigschrift Ibetreffende het getal wettige broeders en halfbroeders. De ingeschrevenen moeten 'daarbij zorgen voor de tegenwoordigheid van twee getuigen, die meerderjarige man nelijke portonen moeten zijn, van wie kan worden aangenomen, dat zij met het gezin, waartoe de ingeschrevene behoort, voldoen de bekend zijn, en die behoorlijk hun naam kunnen schrijven. Zij, die aanspraak op vrijstelling wegens aanwezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeders maken, moeten fcusschen 10 en 18 Juli bij den burgemeester aanvraag doen bot het opmaken van een getuigschrift. Ook eij moeten zorgen voor twee getuigen. Zij, die in aanmerking wenschen te komen Ivoor vrijstelling op grond, dat zij een gees telijk of godsdienstig menschlievend ambt ■bekleeden of daartoe worden opgeleid, moe ten de noodige verklaring vóór 1 April In leveren bij den burgemeester. Zij, die vrijgesteld willen worden als kost winner, moften tussche.il 21 en 31 Maart bij den burgemeester aanvraag doen tot heb opmaken van een staat van inlichtingen. Yoor de vrijstelling wegens eigen dienst worden in het algemeen de stukken zonder eenige bemoeiing van de belanghebbenden Opgemaakt. Wijders wordt aan hen, die vrijstelling Verlangen wegens broederdiensb, medege deeld, dat tot het doen opmaken van bo venbedoeld getuigschrift gelegenheid Lal worden gegeven ter Gemèenfce-Secretarie, (afdeeling Militaire Zaken, kamer No. 9), op 2 9 en 3 0 M a a r t a, ft. van des voor- mi ddaga tien tot des namiddags d r e Wen. De Burgemeester voornoemd. N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 20 Maart 1912. Leiden, 20 E^aarL In het Klein-Auditorium van heb Aca demie-gebouw alhier hield dr. H. A. Roll, leeraar aan de B estuurs-Academie te VGravenhage, gisteravond voor de Leid- «che Indologenvereeniging een lezing over „Het nut van het onderwijs in de gerech telijke geneeskunde voor den bestuursamb tenaar in Indië". Na vooraf de waarde van de gerechtelijke geneeskunde, die eigenlijk eerst in de 19de eeuw stelselmatig is beoefend, te hebben geBchetst, wees spr. op het verschil der be oefening er van voor Europa en Indiö, ten gevolge van het versohil ïn klimaat en in de strafwetgeving. Nu komt den bestuursambtenaar in Indiö als hulp-officier van justitie en bij het op sporen van misdrijven elementaire kenuia der geneeskunde herhaaldelijk te pas, zoo wel daar, waar hij de deskundigen vragen moet stellen, als daar, waar hij geen medi cus tob onderzoek naast zich heeft. Na dit uitvoerig te hebben uiteengezet, drong spr. bij zijn hoorders op de beoefe ning der gerechtelijke geneeskunde aan, ook al is het geen verplicht studie- en examenvak. Wij vernemen uit zekere bron, dab prof. Korteweg, alhier, zijn aanstaand 25-jarig hoogleeraarsjubilcum in slechts kleinen kring wensohb te vieren, reden waarom hij 23 Maart en eerstvolgende da gen uit de stad zal zijn. De heer J. Fontein, alhier, is bij be sluit van den Minister van Koloniën ter be schikking gesteld van den Gouv.-Gen. van Ned.-Indië, om geplaatst te worden als tijdelijk adsp.-civi el-gezaghebber bij het bdnnenl. bestuur in de bezittingen buiten Java en Madoera. De voorstelling van de gezusters Wie- senthal, welke gisteravond in den Schouw burg alhier zou plaats hebben, is niet door gegaan. Woensdag 27 Maart zal in den Sohouw- <bitrg een concert plaata hebben van Wanda. Landowska, pianiste.oembaliste, en hot echt paar Vogel-Van Vladeraoken. Wande Lan dowska heeft bovenal een uitgesproken voor liefde voor Baoh. En haar overtuiging is, elk werk moet worden g'espoeld op hot in strument, waarop heb gedacht isune oeuvTe musicale no peut retrouver son ve ritable caractére et sa veritable beauté que sur linstrument qui l'a inspires", dus Bacli op hot clavocin. Hieruit volgt, dat, waar zij ons op één avond Bach en Mozart laat hooien, zij én claveciuibel èn klavier weet te beheerscben- Haar clavecin, dat steeds met liaaT reisti, is een instrument in vleugel-vorm, met twee' manualen (Idaviaturon), verschillende regis ters (4-voet,. 8-voel, 16-voet, luitspel, zachte luit, sourdine), cm pedalen, die met de re gisters in verbinding staan. Door koppeling der „spelen" kan men groote verscheiden heid in klankkleur geven, die doet denken aan een strijkorkest. De meeste werken van Bach en van vele zijner tijdgenootcn, Fran- sche, Italiaansohe en Engelsohe, zijn voor het clavecin geschreven, en maken op dit instrument een ongekend mooi effect, geheel anders dan op 't moderne klavier. Althans wanneer het wordt bespeeld door een Lan dowska, die haar 1 erven heeft gemaakt tot één studie, tot één warme verdediging van dit instrument. In de hedennamiddag gehouden ver gadering van aandeelhouders der Leidsche Broodfabriek werd het dividend over het afgeloopen jaar vastgesteld op 10i pCt. Bij de „Sts-Crt." zijn gevoegd de statuten van „Het Chr. Harmonie-gezel schap „Polyhyrama"," „Leidsch Dagblad Bestellers-Vereeniging „Eendracht ia Kracht"," beide te Leiden. H. M. de Koningin-Moeder gaf giste ren in Den Haag een ontvangsbavoiid, wel ke o. a. bezocht werd door de meeste hoof den der vreemde gezantschappen en andere loden van het diplomatieke oorps met hun. dames, leden van hooge Staatscolleges als den Hoogen Raad, de Rekenkamer, den Raad van State; verschillende hooge rech terlijke ambtenaren van gerechtshof en rechtbank; vele opper-, hoofd- en verdere officieren in standplaats of garnizoen alhier en de meeste leden der Huizen van de Ko ninklijke Familie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tob pastoor te Kwakel den weleerwaarden heer J. J. G. Hafkenscheidt en tot pastoor te De-Cocks-dorp den wel- eerw. heer W. F. Roozen, die kapelaan was te Amsterdam (H. Catharina). De directeur van het Christelijk Krank zinnigengesticht „Bloemendag,!",, te Looe- duinenf dr. Sap, heeft ontslag uit zijn be trekking gevraagd. Men deelt ons mede, dat dr. S. zich te Rotterdam als zenuwarts wil vestigen. („Hoagsche Crt.") Heb aantal vacaturen in do Ned.-Herv. Kerk bedraagt 135, terwijl hiervoor 32 candi- daten beschikbaar zijn. Op de Algemeen© Begraafplaats te Rot terdam is gisteren ter aarde besteld bet stoffelijk overschot van de dezer dagen door een noodlottig toeval om het leven gekomen agent van politie 2de kl. J. J. Joolen. On geveer 350 agenten volgden de baar. Aan het graf werd ge-sproken door d?ri hoofdcommissaris van politie, den hoer Th. M. Roest van Limburg; den lieer P. de Widt, als voorzitter van de politieagente ri ver eeniging „Hermandad" en door de pee- ren J. Dozy en P. J. Helsdingen. De Hollandscbe Elecbrisehe Spoorweg- Maatschappij heeft te Amsterdam aanbe steed: het' maken van twéé re-servoirgebou- wen en een looomotiefloods aan den spoor weg HoofddorpLeiden. Ingekomen vier biljetten. Minste inschrijver de heer J. 3. Majoor, te Bussum, voor f 15,909. Vijf leden van den Zandvoortsehen Raad hebben een bezwaareohifb ingediend tegen den gemeente-bacterioloog dr, Vorst man, waarin zij in vrij 1:rasse bewoordingen heb ontslag van dezen ambtenaar tegen 15 April verhangen. De burgemeester, door den correspon dent van heb „Hbld." om inlichtingen ge vraagd, verklaarde niet mee te gaan met heb voorstel dier Raadsleden. Integendeel, hij wil dr. Vorstman voor Zandvoort behou den. Do burgemeester zei o. a. ,,Er moge indertijd al eens iets minder aangenaams zijn voorgevallen, dan is de zaak toch sedert geheel te mijnen genoegen geschikt. Naar mijn meening is er veel per soonlijks in dit voorstel". Een voorstel van den heer Stoop in den Dordtschen Raad om pleizierjachten niet vrij te stellen van havengeld, werd verwor pen met 17 tegen 8 stemmen, wat den heer Stoop de opmerking „klassenjustitie" ont lokte. Het centraal-oomité tot feestviering ter herdenking van heb honderdjarig be staan der stad Zaandam heeft met alge- meene stemmen besloten wegens gebrek aan belangstelling, getoond door het finan cieel krachtig deel der burgerij, zijn pogin gen te staken en de feestviering niet te doen doorgaan. Gisteren is te Zaandam in de vacature- Kat, met 417 van 922 geldige stemmen lot lid van den Raad gekozen de heer D. R. van der Laan, S.-D. A.-P. Op de tegen candidaten, de heeren G. Gz. Kraaij, a.-r., en J. Westenberg lib., werden resp. 209 en 161 stemmen uitgebracht. Thans hebben zes sociaal-demeoraten in den Raad zitting. De uitslag der stemming voor »cn lid der Provinciale Staten in het district Markelo is: herstemming tussohen de hee- ren E. N .Jaiininlc (lib.), die 1020, en T, Lodder (anti-rev.), die 795 stemmen kreeg. De heer J. S. B. Wanrooy (soo.-dem.) had 436 8temmen. Bij de in het district Heusden gehouden herstemming ter verkiezing van een lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant is gekozen de heer A. Z. Snoek, lib., met $037 stemman. Op den heer H. J. Groote Baldehaar ten Velde, antirer., waren 2551 stemmen uitgebracht. De Neüerlandsohe Bond van Geiuee fi ne ambtenaren heeft gisteren te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering gehouden. De voorzitter^ de heer Van der Laan, van Sneek, bedankte <xm. hartelijk de commis sie voor de loterij ten behoeve van hc-b hulp fonds van den Bond, die als opbrengst van de loterij dezer dagen f 7214.59kon over maken. In de zittiDg van den Raad van Arn hem werd goedgekeurd het voorstel van B. en Ws. om de Velperviaduct te verbete ren in dien zin, dat de midden pijler worit opgeruimd, en f 35,000 voor dit werk be schikbaar te stellen. Staatsbl." No. 103 bevat een Kon. besluit van 12 Maart 1912, tot vaststelling van een reglement voor de scheepvaart te'r beveiliging van de beweegbare spoorweg brug over de Gouwe bij Gouda in den Staatsspoorweg van Utrecht naar Rotter dam. Uit het in „Het Volk" opgenomen jaarverslag over 1911 van den secretaris van de S.-D. A.-P. blijkt, dat in dat jaar het aantal afdeelingen is gestegen van 220 tot 253. Het aantal leden van de afdeelin gen steeg van 9992 tot 12,582. Het aantal verspreide leden bedroeg op 31 December j.l. 131. Naar de „N. Veul. Ct" verneemb, be staat er alle kans, dat nog dit jaar op de Staatsbegrooting een post wordt uitgetrok. ken voor de opriohting van een 5-jarigen cursus aan de R.-H.-Burgeuschool be Venlo, indien de gemeenteraad financieelen steun verleent. Op de voordracht voor kapelmeester bij heb 4de reg. huz. te Deventer komen voor de heeren Louis de Morée, 'onderkapei- meester hij het 6de reg. inf. te Breda;J. van Diepenbeek, solo-pistonist bij het 7de reg. inf. te Amsterdam; B. Fabrie, onder- kapelmeester bjj heb 4de reg. huzaren te Deventer. HAARLEMMERMEER.. Hooger beroep is aangeteekend door J. Hoogkamer, alhier, die door de arr.-reohtbank te Haarlem is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens mishandeling van een ambtenaar in functie. Te Nieuw-Vennep is een afdeeling op gericht van den Ned.-Bond ter bescher ming van den trekhond. Een groot aantal personen zijn reeds als lid toegetreden. Een voorloopig bestuur werd gekozen, be staande uit de heeren C. Blokker; P. Bak ker; G. Boos; J. van Essen en J. E. van Driel, die do voorbereidende werkzaamhe den op zich zullen nemen. KATWIJK-AAN-ZEE. In de Gemeente zaal had gisteravond de verkooping bij af slag plaats van. den inventaris van het voormalige „Tehuis voor Jongelieden", be staande in: een tiental schilderijen, o. a. van Farazijn, Wassenaar en Mirrthe, tafels, boeken, enz. De belangstelling was bijzon der groot. De goederen gingen tegen flin- ken prijs van de hand. Voor Bommige werd evenveel besteed, als zij nieuw gekost had- de" LEIDERDORP. De Raad vergadert mor genavond te halfaolit. LISSE. Door notairis J. A. Overmeer, to Nieuw-Vennep, word in café „Het Wapeu van Lisse" verkocht een huis en erve t«* Lisserbroek, groot 0.41-27 H.A. Kooper was de heer J. van Tol Mz., te Lisse, voor f 2150: NOORDWIJKEEHOUT. Gisteravond vergaderde in café „Hensbergen", de afd., Noordwij kerk out van de „Algemeene Yer- eeniging voor Bloembollencultuur. (B. B.-< C.) De vergadering werd geleid door don heer E. S^stdam Jbzn. Na een fhieidend woord van den voorzit ter werd als nieuw lid aangenomen de heer P. v. d. Berg Jzir, waarna de stemming voor afgevaardigden naar de Algem. Ver gadering, op 25 Maart te Haarlem te hou den, plaats had. Gekozen weiden de heeren N. Mooyman en N. O. v. d. Zalm (plaatsvervanger.) Hierna had de behandeling van den be schrijvingsbrief plaats voor bovengenoemde vergadering. De eerste punten lokten geen bespreking uit. Onder punt 8 stelde het hoofdbestuur voor van £123 December 1912 een ten- toonsteding te houden van bloeiende bolge wassen, en hiervoor een bodrag beschikbaar te stellen van duizend gulden. Dit voorstel werd door de vergadering gesteund. Punt 9 voud grooten bijval. De afdeeling Grootebroek-Lutjebroek èn Omstreken stelt voor het Hoofdbestuur te verzoeken pogin gen aan te wenden tot verkrijging van een lager tarief voor het vervoer van bloembol-, len per spoorgclegenheid. Punt 10 De afdeeling OvcrveenBloe- mendaak stelt voor de prijsuitlovingen voor hyacinten in Engeland, zooals dat de laat ste vijf jaar is geschied, met drie jaar te verlengen. Do beslissing van dit punt zal worden overgelaten aan het wijs beleid der heeren v. d Zalm en Mooyman, die op de Algem. Vergadering de belangen der afd. Noordwijkerhout met kracht zullen beharti gen. Tot leden der veilings-commissie werden alsnog gekozen de heeren L. M. van Noort, P. Heemskerk Jr. en E. Oostdam Hzn. Tot directeuren de heeren De Mooy, van Rijnsburg, en Bader van Sassenheim. SASSENHEIM Gisteravond vergaderde in „Het Bruine Paard" de afd. Sassenheinn van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Bij de opening wijdde de voorzitter enkele waardeerende woorden aan het afgestorven bestuurslid, den heer Frijlink. Hierna wer den als afgevaardigden naar de Alg. Ver gadering benoemd de heeren C. G. Pel en 8) Weller wilde tante Ursula op straat gar lant zijn arm aanbieden, doch zij week onh eet achteruit. „Ik ga liever alleen", zeide zij koel, en daar Weller dit besluit zonder tegenspraak aanhoorde, bleef het ook daarbij. Nadat zij eenige minuten zwijgend naast elkaar had den geloopen, haalde tante Ursula diep adem. „Wat doet de frissche lucht mij goed", zeide zij tegen Weller. „Nu, ziet u well" zeide deze meer be leefd dan deelnemend. „Mij dunkt, zij moest u ook verkwikken", ging Ursula veelbeteekenend en elk woord quasi on der streep end, voort, „want ik vind dat de lucht in uw woning zoel is, benau wend, alsof zich daarin een lijk bevond 1" „Vindt gij?" vroeg Weller, half geamu seerd, half geërgerd. „Mag ik mij de vrijheid veroorloven, u èen goeden raad te geven.?" „Gaarne", mompelde Weller, een weinig afgemeten. „Welnu, zend je vrouw met het kind en "de dienstboden naar je ouders, hoe eer hoe beter, het liefst dadelijk morgen, en als zij weg is, laat dan het vertrek van het achter huis, dat ik ken, van zijn inhoud ontdoen l" „Hoezoo vroeg Weller, staan blijvend. Tante Ursula hoestte zenuwachtig. „Dat is mijn zaak. Wees in elk geval ver zekerd, dat ik, wanneer gij mijn raad, neen. mijn bevel strikt opvolgt, je arme vrouw niets zal zeggen l' Weller nam zijn muts af en ötreek met de hand over zijn voorhoofd. „Vergeef mij, tante", zeide hij, „maar ik begrijp u niet. Zoudt u zoo goed willen zijn u iets duidelijker uit te drukken?" Tante Ursula trad nu dicht op hem toe. „Mensch, veins niet", fluisterde zij. „Denk aan het lijk van het rampzalige schepsel en beef!" Nu werd het Weller toch te bont. „Tante Laura", zeide hij, zich tot deze keerend, „je zuster schijnt koorts te heb ben. Wanneer gij het goedvindt ga ik onzen huisdokter halen." „Ja, jal" antwoordde tante Laura ge moedelijk. „Phantaseeren was altijd Ursels sterke zijde." Weller trok zijn schouders op en zwijgend legde men het overige van den weg af. Bij de voordeur van het hotel garni gekomen, hief tante Ursula een be venden wijsvin ger op. „Zult gij morgen je vrouw met het kind wegzenden?" vroeg zij streng. „Neen,'' zeide Weller kort en bondig. „Gij ontkent dus?" „Ik ontken alles en verwacht tegenbewij zen," was het antwoord, waarin zich reeds weer iets als humor mengde. „Nu goed, gij zult die hebben," S'^te tante Ursula verontwaardigd en zeilde het hotel binnen, terwijl tante Laura haar neef meesmuilend op den rug klopte. „Krijg daarover nu maar geen grijze ha ren," knikte zij hem toe. „Ursel is nu een maal zoo Met een ietwat onparlementaire uitdruk king over tante Ursula's karaktereigen schappen keerde Weller naar huis terug. De goede man vermoedde niet eens, dat de critiseerende bloedverwante nog geheel an dei's was 1 Den volgenden dag verscheen tante Laura alleen bij de Wellers. Haar zuster was er, onder het voorwendsel gewichtige persoon lijke aangelegenheden te moeten, regelen, waarover rij geweigerd had nadere ophel dering te geven, alleen op uitgegaan. Maar wijl niemand zich daarover het hoofd brak, werd die tijding vrij lakoniek opgo- nomen. Toen Weller 's middags van zijn kantoor thuiskwam, ontmoette hij. op straat den advocaat Fischer, met wien hij van af rijn jeugd bevriend was en die naast het hotel garni woonden, waarin de tantes waren gelogeerd. „Dat treft gelukkig. Ik was juist op weg naar jeriep Fischer hem toe, en voegde er lachend bij„En zelfs half in mijn. kwa liteit als ambtenaar." „Welkom in elk geval," zeide Weller, ter wijl hij hartelijk de hem toegestoken hand drukte. „Nu, zeg dat niet zoo voorbarig," ant woordde de advocaat, „want ik vrees, dat gij mij eer naar de maan zult wenschen, als ge weet waarom het te doen is." „Gij' maakt mij vreeselijk nieuwsgierig," bracht Weller in het midden. „Nu, luister eens! Vanmorgen vroeg wij zaten nog aan het ontbijt kwam juf frouw Ursula von Lindencamp, die zich alB tante van je vrouw uitgaf, bij mij en deelde mij zoo iets monsterachtigs mede, dat ik alle redenen heb om aan te nemen, dat de arme dame krankzinnig is. Ik wilde nu naar je toe, om je een wenk te geven, want het komt mij voor, dat de oude ziel minstens onder geneeskundig toezicht moet gesteld worden zoo gij het niet wenschelijk mocht vinden haar naar Daldorf te zenden.'' „Neen, maar wel om die oude, malle spion neerster naar de Mookerhei te zenden," bromde Weller. „Kent zij je, dat zij zoo bij je is gekomen?" „Neen, zij kwam wegens een zaakje bij me," antwoordde de advocaat glimlachend. „Die tante van je bekoorlijk vrouwtje is, zoo niet bepaald gek, dan toch een gevaar lijk persoon, want rij heeft niets meer of nieta minder gedaan dan jou bij mij aange klaagd. Ja, kijk maar verbaasd, ik ben ook niet geheel van mijn verbazing bekomen. Juffrouw von Lindencamp beweert, dat zij, door het kinderlijk gebabbel van je kleinen Frits daarop attent gemaakt, het bestaan van een kunstig verborgen kamer in je wo ning heeft ontdekt. En wijl de jongen ver telde, dat gij een morsdoode persoon, de blonde Ida genaamd, daarheen gesleept had, heeft zij door het sleutelgat begrijp eensde gedaante van dio persoon, in het donker gekleed, op de sofa zien liggen, zonder hoofd en naast de 6ofa een groote bloedvlek. Daar rij niet kon slapen vanwege die vreeselijke ontdekking, kwam zi} bij mij, om je bij mij wegens moord van die bewus te blonde Ida- aan te klagen." Weller was reeds lang blijven staan en de monocle was uit rijn wjjd-opengesperd oog gevallen. „Nu wordt het tocli al te mal!" zeide hij buiten zich zei ven. Het volgende oogenblik voegde hij er echter kalmer bij„Weet ge, Fischer, dat komt er vanOm de tantes niet voordurend op ons dak te hebben, had ik onze logeerkamer verloochend en achter een draperie verborgen en allerlei dingen, welke ons in den weg stonden, daarheen gebracht, o.a. ook een groote pop van ge vlochten riet, waarop mijn vrouw haar ja ponnen voor liet ga neeren, enz. ophangt, en die wij, om de gc-'i-l-enis met de naaister mijner vrouw, de blonde Ida hebben ge noemd En dat heeft de bengel gezien en mijn eigen vleesch en bloed heeft mij ver raden! Zoo'n rakker!" Advocaat Fischer onderdrukte met moei te zijn lachlust. „Hoor nu verder!" zeide hij. „Ik nam dus de aanklacht van je tante aan, wijl ik haar voor met goed bij 't hoofd hield en men altijd op de ideeën van zulke mensclien moet ingaan. Mijn vrouw had echter het verhaal in de aangrenzende kamer mede aangehoord en ik had dan ook nauwelijks de dame tot de deur uitgeleide gedaan, toen' zij op mij toekwam en mij half ont zet, half lachend vertelde, dat de blonde Ida, met andere woorden Ida Kasebier, dio bij je vrouw werkt, ook haar naaister is en door haar geheele cliënteele kortweg de blonde Ida wordt genoemd. Daar die veelbegeerde persoonlijkheid op het oogen blik bij ons werkt, zoudt gij haar toch moei lijk kunnen vermoord hebben, ten minste tot aan dato nog niet, want zij ontbeet juist in de kinderkamer. Nu, het alibi is overtui gend, maar ik vond toch, dat ik naar j0 toe moest om je met de zaak in kennis te stellen, en was juist op weg naar je." Wat de beide vrienden over deze zaak nog meer spraken, doet er niet toe, maar een halfuur later verscheen Weller per vigilante voor zijn huis en was een ascli» blonde dame, die met hem was meegeko men, bij het uitstappen behulpzaam. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1