No. 15970 Woensdag 13 Maart, A9. 19.2. feze <§eurant wordt dagelijks, met uitzondering van !§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DEB ADVERTENTIEN: \an 16 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. (Irootere letten naar plaatsruimte. Kleine advartentiën ran 30 woorden 40 Qenta contant j elk »iental woorden meer 10 Cents.—Voor het inoaeseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30. Franco per post 1.65. IUNDEBWEST. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van V Rijnsburger, om vergunning tot uitbreiding van-de boterma- feerij in het perceel Schelpenlkade No. d. §>eotde M no. 409, door plaatsing en in-wer- tiiig-stelling van 2 electromotoren, waarvan |L van 2 en 1 van i p.k. ter vervanging van tfen bee taanden gasmotor van 3 p.k. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat eenXiemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd ia; alsmede dat op Woensdag 27 Maart pansfc. des voormiddags te elf uren, op het [Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven jom bezwaren tegen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gereohtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le kten zijn verschenen ten einde bun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. Loo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Maart 1912. V R® Leidsclte vuilverbranding. Zooal6 men weet, is ge ruimen tijd gele iden door onzen Gemeenteraad op advies van B. en Wa besloten tot vuilverbranding, [Welk systeem van vuilverwijdering ook was aanbevolen door de tob onderzoek daarvan benoemde Commissie, bestaande uit de di recteuren der gemeentereiniging te 's-Gra- yenhage en te Zutfen. Wij meenden toen te mogen aannemen, 'dat de zaak voldoende was onderzocht, en dat inderdaad de vuilverwijdering door middel van verbranding boven de oude Wijze van gemeente reiniging te verkiezen was. Thans zijn de burgemeester, jhr. mr. dr. De Gij selaar, de wethoud-er van fabricage, de heer Korevaar, de directeur van. ge meentewerken, de heer Drieesen, en de directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, de heer Van Doosburgh. nog tot nader onderzoek naar Duitsehland, om daar de vuilverbranding in de piraotijk in werking te zien. In verband met een niet in alle opzichten gunstig rapport over deze wijze van vuilver wijdering in Amsterdam, achten wij bet zeer wijs gedaan, dat, vóór men tot den bouw van een verbrandingsoven overgaat, men vanwege het gemeentebestuur nog eens ;een grondig onderzoek instelt. Een belangrijk percentage toch van het ruil kan niet verbrand worden, waarvoor men dan nog op een andere wijze verwij dering zal moeten zoeken. Keuringsdienst van eet en drink waren en de Gezondheids-Com missie te Alphen. Reeds meermalen hebben wij de gelegen heid gehad te wijzen op heb hooge belang Van de keuring van eet. en drinkwaren, uit Oen gezondheidsoogpunt in de eörste plaats, (en verder uit economische en financiioelo overwegingen. Met statistische gegevens heb ben wij voor onze gemeente hot groote nut Van dien keuringsdienst, voornamelijk wat 'aangaat de keuring van melk, een- en ander- inaal aangetoond. Het zou overbodig werk arijn, dat nogmaals te doen- Ieder, die een. beetje met zijn tijd meeleeft, is er nu. al •voldoende van overtuigd. Als wij eens in Leiden een referendum over het al of niet hljjven voortbestaan van onzen keuring-s- Idienst uitschreven, mede in verband met de fcu niet zoo heel geringe kosten, dan zou bonder eenigen twijfel de overgrootc meer derheid zich verklaren vóór het voortbestaan. En wat in dezen beslissend zou zijnde goede winkeliers zelf zouden er zioh één pari g vóór verklaren. Deze bewering berust niet louter op ver onderstellingen, doch is gebaseerd op onze ervaring bij het bespreken dezer zaak, mom deling en schriftelijk, gedurende vele jaren 3n allerlei kringen opgedaan. Nu zijn wij overtuigd, dat onze op uit nemende wijze georganiseerde keuringsdienst nog wel meer nut zou kunnen doen, wam ploer hij zich uitstrekte over de omliggende gemeenten, die, nu deze gemeenten waar men. in Leiden zelf minderwaardige en yer- yalschte waar niet meer tegen goeden prijs öf zelfs in het geheel niet aan den man kan brengen, zonder gevaar te loopen als vervaL ficher te worden gebrandmerkt, als uitvoer gebied vaji minderwaardige producten wor- den aangewezen. Op aansluiting van die bui tengarneert ton. hebben wij dan ook herhaaldelijk aangedron gen on gelukkig niet zonder succes. Verschil lende gemeentebesturen overwegen do zaak en een enkele Voorschoten heeft reeds besloten met het gemeentebestuur van Leiden er over in onderhandeling te treden. Wij hebben alle hoop, dat deze on dei-hande lingen tot oen gunstig resultaat zullen lai- idcn, vooral omdat wij weten, dab Leiden niet voornemens is er voor zichzelf een winst je uit te slaan, en rekenden bij voorbaat op de medewerking van de respectievelijke Go« zondheids-oommissieën, o.i. de aangewezen liohamen om "maatregelen als deze met allo macht te bevorderen, zooals dan ook in Lei- den is geschied en nog plaats heeft- Wij konden onzo oogen dan ook niet geloo- ven, toen wij voor ons blad van Maandag een verslag der Gezondh-comm. van Alphen, w. o. behalve deze gem., Sassenheim, "Warmond, Alkemade, Woubrugge, Leimuiden, Koudek., Oudshoorn, Aarl ander veen, Zocterwoude, Ha- zerswoude, Benthuizen, Leiderdorp, Stomp- wijk, Vcur en Voorhout behooren, ontvingen en daarin lazen, dat deze den gemeentebestu ren aanraadt niet tot aansluiting bij den Lcidschen keuringsdienst over te gaan- Krachtens de Gezondheidswet van 21 Juni 1901 hebben de Gezondheidscommissiën tot voornaamste taak „aanwijzing en bevorde ring van middelen ter verbetering der volks gezondheid," o.a. ook door in dezen invloed uit te oefenen op de gemeentobesturen. Men zou dus bij de algemeens erkenning, •dat een gemeentelijke keuringsdienst van oet- en drinkwaren een gezondheidsmaatregel bij uitnemendheid, is,-juist het tegendeel heb ben verwacht. Aoht de Alphensche Gezond- hei dscommissie in strijd met dit algemeen gevoelen zoo'n dienst misschien niet in 't belang der volksgezondheid Wij gelooyen dit niet, maar zij aaht den Snaatregel voor de betrokken gemeenten te du.ur. Zeker, dat staat er. Wij hebben hier dus met het zonderlinge verschijnsel te doen dat de heeren, belast met het toezicht op de volksgezondheid en met dè bevordering der middelen ter ver ver betering er van zich' opwerpen als 'een Oommissie-'die•meent te moeten waken voor do financdecle-betangcn der gemeenten, met mis kenning nog wel van het doel, waarvoor zij bestaan- Inderdaad, dit doet Vreemd aan! En het zou ons niet verwonderen, dat sommige ge meentebesturen, dit advies aan de Commissie zullen terugzenden met de opmerking, dat de financicèlé zijde der zaak door den Gemeen teraad zélf zial worden beoordeeld. Do Gezondheidscommissie is hier haar doel op bedenkelijke wijze voorbijgestreefd. Zij had de zaak als gezondheidsmaatregel te be- oordeelen en verder aan de gemeentebesturen over te laten of deze, rekening houdende met de door dé Commissie aan den maatregel toegekende hygiënische beteekenis, de kosten er voor over heeft. "Waar de gemeentebestu ren dit inzien, zal liet uitgebracht advies stellig weinig invloed op den gang der zaken hebben en een goede oplossing niet in den weg kunnen staan, te meer, omdat inderdaad de kasten voor de gemeenten niet van over wegend bezwaar kunnen zijn. Wij durven dit tegen de uitdrukkelijke verklaring der Alphensche Gezondheids-Com missie volhouden, al willen wij nog niet de oijfers noemen, die dit zouden kunnen duide lijk maken. Deze cijfers staan trouwens nog niet vast. De darpsgemeenteraden mogen a-1 geen praatcolleges zijn, zij zijn in 't alge meen pienter genoeg, om op de dubbeltjes te passen, en een overeenkomst met Leiden zal wel niet tob stand komen, dan na her haald loven en bieden, zooals ook geschiedde bij de contracten voor gas- en olectrische strooinlevering, waarbij Leiden ook getoond heeft, de billijkheid te willen betrachten, tegenover haar kleinere zusbergemeenten. Wij hadden verwacht, dat de aansluiting der verschillende buitengemeenten, straks ge noemd, zou geschied zijn met krachtige me dewerking van der Gezondheids-Commissies. Nu dit laatste voor bovengonoemde plaat sen onbegrijpelijkcrwijze niet zoo heeft mo gen zijn, hopen wij dat het zal plaats heb ben, ondanks de tegenwerking dezer Com missie. En wij bobben daarop goeden moed. Wij leven tegenwoordig in het teeken der hygië nische maatregelen en wij hebben hier te doen met zulk een maatregel bij uitnemendheid. Dien keert men op den duur niet, ook al is menGezondheidscommissie. Leiden, 13 ftlaart. De heer W. Koops, alhier, is benoemd tot deskundige bij de te Amsterdam te houden examens voor de onderwijzersakte en wel voor opvoed- en onderwijskunde en voor schrijven. De dames H. E. Schmifcz, A. J. Sta- fleu en M. Verhoeven, van Leiden, en J. Notenboom, van Valkenburg, zijn in Den Haag geslaagd voor het examen nut tige handwerken. Te Utrecht de dames J. M. J. Albers en H. E. C. Mentink, van Woerden, De Fransohe mail met berichten uit Ned.-Indië wordt hedennamiddag alhier verwacht* De officier van gezondheid 1ste kl. L. S. A. M. von Romer is in activiteit ge steld te Leiden en wordt 1 April geplaatst aan Hr. Ms. „Bellona" Z. K. H. de Prins zal deelnemen aan een gastmaal, dat H. W. J. .b. baron Taets van Amerongen, opperkamerheer van H. M. de Koningin, a. s. Zaterdag in „Hotel den Ouden Doelen" te 's-Gravenhage, aan genoodlgden uit de regeerings- en hofkrin gen geeft. Z. K. H. heeft aanvaard het besoherm heerschap van de landbouwtentoonstelling^ die dit jaar in Augustus te Zuipen ge houden zal worden. Een comité heeft .namens verscheide ne organisaties naar' aanleiding van het verwerpen door de Eerste Kamer vau bet duurte-bijslag-ontwerp aan den Minister van Binnenlandsohe Zaken eert verzoek schrift toegezonden, waarin wordt aange drongen opnieuw voorstellen in te dienen voor uitkeering van een bedrag om in den nood der tijden eenige leniging te brengen, en zoomede er onmiddellijk toe over te gaan de loonen van de ambtenaren, be ambten, vrijwillig dienende militairen en rijkswerklieden te herzien. In den a. s. zomer zullen weder ver scheidene hoofdofficieren, en kapiteins van het veldleger eenige maanden bij an dea*e wapens gedetacheerd worden tot het bijwonen van de praotisohe oefeningen. Te Nijkerk op de Vel uwen is aan den kerke raad der Ger. Kerk door leden der Gem. f 3500 aangeboden,, met bestemming voor Centrale verwarming. Voor een nieuwe consistoriekamer is een gift van f 200 ontvangen. Het voorschot, - uit 's Rijks kas toe gekend aan de gem. NijmegeD. voor dm aanbouw van arbeiderswoningen, is vast gesteld op f 110,800. De „Veieeniging vóór Chr. onderwijs aan zwakzinnige kindereh" te Rotterdam, heeft van een vriend der school do toezeg- frine ontvangen van f 2000, in aandeelen. van f500. („Stand.') De GTste algemeene vergadering van het Ned. Onderwijzers-Genootsohap, zal dit jaar worden gehouden op 6, 7 en 8 Aug., te Rotterdam. De Berlijnsehe berichtgever van h/t „Hbld." meldt, dat volgens de „Berliner Zeitung am Mittag", de Duitsche gezant in Den Haag, von Müller, met Mei a.s. zal af treden en dat hij zich vestigen zal als parti culier in Beieren. Opvolger van den heer von Muller werdt Freiherr von Stumm. Op de vergadering van predikanten der Ned.-Herv. Kerk in Nederland, in April te Utrecht te houden, zal de openingsrede worden uitgesproken door dr. Van Gheel Gildemeester, uit Den Haag. Prof. dr. Van Veldhuijzen, uit Groningen, zal spreken over de vertaling van het Nieuwe Testa ment. Prof. dr. De Zwaan, uit Leiden, en dr. Lammert© van Bueren, uit Amsterdam, zullen ook spreken. Gisteren zou, zegt de „Leeuw. Crt", de Raad van Leeuwarden, voorloopig voor den tijd van één jaar, een leeraar in de oude talen aan het gymnasium benoemen. De door curatoren oanbevolenen (dr. J. H. Goedhart te Rotterdam, dr. L. Hille- sum, te Amsterdam, tijdelijk te Middelburg, en mej. dr. H. G. W. Boer, te Doetinchem) hebben echter allen hun soUicitatiën. inge trokken. B. en Ws. stelden nu voor, heb punt van de agenda af te voeren, ten einde nader overleg met curatoren te plegen. Al dus werd besloten. ALPHEN. De vergadering van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, afd. Alphen, OudsLoorn en Aarlanderveen, die in het hotel St.-Joris" alhier werd gehou den, werd bijgewoond door 31 leden. Dit de ingekomen stukken bleek, dat van het gemeentebestuur van Leiden de mede- deeling is ingekomen, dat de Gemeenteraad van Leiden geen termen heeft kunnen vin den om gunstig te beschikken op het ver zoek van de af deeling om beschikbaarstel ling van een lokaal op of nabij de Vee markt, bestemd tot het doen inenten van varkens tegen vlekziekte en aanwijzing van een veearts, met die inenting belast. De Voorzitter zegt, dat heb besluit van dien Raad door het bestuur met leedwezen is vernomen en de houding van den veearts, den heer Van Gruting, die tevens Raadslid is, bij de bespreking van het adres in den Raad, heeft het bestuur teleurgesteld. Vóór de inzending van het adres was door hem aan den heer Van Gruting om advies ge vraagd en deze had zich omtrent het ver zoek gunstig uitgelaten en hij had daarte gen geen bezwaren geopperd, terwijl bij de behandeling in den Raad hij juist de be strijder van het adres was. Besloten werd opnieuw een landbouwwin.- teroursus voor jongens te houden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, da4» in 1911 is ontvangen f 1068 en uitgegeven f 944, saldo 124, makende met het saldo over 1910, groot f 127.28 en de gekweekte rente ad f 5.87 een vooideelig saldo van f 257.15. De rekening werd nagezien door de liee- ren P. M. van Egmond, te Aarlanderveen; M. van Zwieten, te Alphen, en E. Visser, te Woubrugge, en overeenkomstig hun ad vies goedgekeurd, en den penningmeester dank gezegd voor zijn beheer. Tot afgevaardigde voor de algemeene vergadering werd benoemd de heer A. P. Tolk. en tot diens plaatsvervanger, de heer C. van Leeuwen. Medegedeeld wordt, dat zioh voor den meisjescursus to Aiphen heb ben aangemeld 13 meisjes en voor die te Woubrugge 10 meisjes. Tot leden van r'o commissie van toezicht op die cursussen zijn benoemd de dames G. van Wijk, geb. Schou ten, te Aiphen, H. O. van Leeuwen geb. Van Zwieten, te Alphen, G. van der Burg, geb. Huisman, te Oudshoorn; E. Visser, geb. Prins, te Woubrugge, en H. van Griethuy- sen geb. Boer, te Woubrugge. Hierna werd de vergaderng gesloten. HAARLEMMERMEER. Gisteren werd in district III (Nieuw-Vennep) herstemming gehouden voor een lid van den Gemeente raad tuschen de heeren Joh. Verkuijl Pz. en B. van Groeningon, beiden anti-rev. Uitgebracht werden 523 stemmeu, waar van 8 van onwaarde. Aantal geldige stem men aldus 515. Hiervan verkregen Joh. VeT- lcuijl Pz. 287, en B. van Groen ingen 228 stemmen, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Het is de politie mogen gelukken de hand te leggen op een jongmensch van 16 jaar, N. E. genaamd, alhier woonachtig, "die op twee tijdstippen en bij twee perso nen een fietslantaarn ontvreemdde. Het jongmensch bekende, en tegen hem ia we gens diefstal proces-verbaal opgemaakt. HILLEGOM. Da Raad vergadert a- s. Dinsdagmorgen om tien uren. Gisteravond gaf dc Chr. zangvoreeni- ging „Zingt don Heer" een uitvoering in de Ned.-Herv. Kerk. Dc eore.voorzitter, ds. H. II. van Anieide, opende de bijeenkomst met een hartelijk .welkomstwoord, in .de eerste plaats aan de Vcreeniging, don direc teur en den heer H- Wegerif, van 's.Gro- venliage, medewerker (cello en bcgcleicl'ipg) en vervolgens aan de talrijke aanwezigen. Hot verheugde zijneerw. zoor, dat door do grooto belangstelling, die getoond word, dui delijk bleek, dat de Vcroeniging oen plauats had gevonden in hot hart cler gemeente. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 105:1, ging zijneerw. voor in ge bed, waarna aan liet programma werd be gonnen. Do verschillen do nummers werden onder de uitstekende leiding van den directeur, don heer L. Mens, uitgevoerd. Ds. Van Amcide sloot weder met dankgebed. Voor het bestrijden van gemaakte kosten werd een collectio gehouden. Ook deze avond getuigde weer van den vooruitgang dor Vcreeniging. KATWUK-AAN-ZEE. Do Chr. Jonge lingsver. „Amos V 6a" heeft op haar ge wijzigde statuten de Koninklijke goedkeu ring verkregen. Een dor zusters van de Katwijksehe Ziekenverpleging, zuster Guurtje, zal haar betrekking als zoodanig neerleggen en in particuliere functie treden hij dr. H. E. cle Ruyter Zijlker, art© albier. KOUDEKERK. De toestand van den heer Zuidwijk, wien dezer dagen heb onge luk met een auto overkwam, is nog steeds treurig. Het spraakvermogen is niet terug gekeerd. De patiënt gaat zichtbaar achter uit, zoodat het ergste gevreesd wordt, LISSE. In de gisteravond gehouden ver gadering van de K-K. kiésvereeniging werd door den heer W. Mooijman, lid van den gemeenteraad van Rotterdam, een lezing gehouden over „Gemeentepolitiek". De zaal was goed bezet en de lezing werd met de meeste aandacht gevolgd. Gisteravond werd door de onlangs op gerichte afd. Lisse en Omstreken van de V. P. N. een vergadering gehoudten in het café „Het Wapen van Lisse", te Lisser- broek, met het doel de veilingen van deze Vereeniging wat meer bekend te ina.ken, omdat men door meerdere bekendheid hiervan een grooter deelneming verwacht-. OEGSTGEEST. 't Komt nogal eens voor, dat bij „Oud-Poolgeest" en iu den omtrek van dat Kasteel cle ruiten der lantaarns het moeten ontgelden. Gelukkig gebeurt dit niet steeds ongemerkt, want gisteravond- ge lukte het onzen veldwachter Do Koning two? 17-jarigo Leidsche jongelieden op heerterdaad te betrappen, toen zij zioh schuldig1 maakten aan deze euveldaad. Dien knapen zal oon gerechte straf wel niet ontgaan. Ook mag hi or wol eens gewczJcn worden op de treurige wijze, waarop men dezer dagen de bekende laantjes plundert, dm tak ken met „katjes" meester te worden- Wer den die nog behoorlijk afgesneden, dan deed men toch al iets wat men niet mag doen. Doch bij voorkeur worden zo afgerukt, en zoo ziet men maanden lang do sporen Van den moedwil. Zelfs dames lcenen zich daartoe, en dan gebeurt het, wanneeir de politie daar tegen opkomt, dat er gezegd wordt: „Hé, veldwachter, mag dat niet:'" O, heilige on- noozcl hcid Tot onderwijzer met verplichte hoofd-, akto aan de oponb- lag. school tc Riiurio is benoemd de heer J. Draad, thans werkzaam aan de openbare school aan Den Morsah. onder dezo gemeente. VOORHOUT. De afd. van het H. B.-O. alhier vergaderde gisteravond in caEó „Boerhaave", onder voorzitterschap van don lieer W. v. d. Laan. Met genoegen kon de Voorzitter me de doo ien, dab het ledental nog steeds vooruit gaand was, én ter ballotage vier nieuwe le den waren 'aangegeven, die bij acclamatie werden aangenomen. Ook kon de voorzitter* als uitkomst van het minimum-prijzen-mn- tract cn het waarborgfonds modedeelen, «lat door alle daartoe aangezochte kweekers was' geteekend, wat een verblijdend verschijn /el mag worden genoemd. Door den secretaris, den heer L. Zon ne void, waren verschillende leveranciers vao manden en zakken gevraagd, waaraan door enkelen gé volg was gegeven. De aanwezigen monsters manden, werden goedgekeurd, en hoewel hooger in prijs dan heb vorig jair toch billijk ger.oeg gevonden om bestellingen op te doen, welke de secretaris gelijktijdig, opnam. Het monster zakken, uit Rotter dam gezonden, was meer in kwaliteit dan in prijs waargenomen, waarom besloten werd met de bestelling of aankoop daar van te wachten tot de vergadering voor het oogstverslaglicht dat de prijzen dan tvj een flinke partij wat, lager zouden zijn, en dan een werkelijk voordeeltje behaald koa' worden. De Voorzitter sloot hierna de vergadering met de beste wenschen voor den bloei der afdoeling van den Bond; die door den heer K re lage, op laatst gehouden Tuinbouw ra al, als een krachtig werkende vereeniging is genoemd, en die door haar actie (het mini-j inum-prijzencontrast en waarborgfonds) er zorg voor dro,agt dat rommelbbllen, enz. op prijs worden gesteld en gehouden, en verliezen voor de kweekers beperkt. In „Do Bónte Koe" had daarop, in hoofd-ji zaak door dezelfde personen bijgewoond, oen. vergadering va.n do Afd. van dc Alg Ver. v. BI.-Cultuur plaats, welke vergadering word voorgezeten en geleid door den hcc^ O- Colïjn. Na oen inleidend woord van den Voorzit1 tor werd als nieuw lid, de liecv J. Herman^ toegelaten, waarna; do stemming voor afge vaardigden naar de' Algemeene Vergadering op 25 Maart té Haarlem te houden, werd, overgegaan. Eén stemming, nog cén, gevolgd door nog een paar malen stemmen, twee lotingsgrepe» en ten slotte moest nog een lang en kot., luciferhoutje den laatst en persoon aanwijzen; Eon onbedaarlijk lachsucces gaf het lievig contrast, dat gevormd werd door den kov mischon uitslag en do hoog-ernstige han deling van den Voorzitter bij die honderd! en één. kunstjes om de beslissing tc krijgon» Gekozen werden de heeren Th. Meps on J. van Dijk als afgevaardigdendo heeren C. Roozen cn "VV. v. d. Laan als plaatsvö^j vangers. Hierna had do behandeling van don bé» schrijvmgsbrief plaats voor bovengenoemde vergadering. Bij het punt. handelende over de uit ld .sclil'ijvcn tentoonstelling tegen Kerstmis té houden, van in bloei getrokken hyacinten^, wensohto do heor Van der Laan, da.t er op aangedrongen zou worden dc cischen vau' soorten en aantal niet zoo hoog te stellen, als voorgesteld isook wat betreft drié bollen op één pot. Men brengt wat mislukt er niet heen;- zoodat men er een heel bedrag voor dis ponibel moet hebben om een collectie té trekken, waaruit men overhoudt, gesel diet cu genoog voor deelneming. De geringe» deelneming is daaraan toe te schrijven. Do hoerën Mens en Roozen merken op. dat het betor is om het mislukken tc kuiLUcn/ oonsfcateeren, j Do Voorzitter beaamt, wat de heer F. Mcycr hieromtrent opmerkt, dat die lie/ mee ate geld er voor over heeft, het win nod! kan, en de kleine kweekcr wordt buitenge; sloten. Dc firma Dames, tc Lisse, was zelf niet eens den laatsten keer. Dit punt werd aldus aangenomen. De prijsuitloving voor tentoonstellingen ip; Londen wilde mén bestendigd zien. Heb daas*.* voor bcnoodigde bedrag, f 500, was recdaj door andere afdeelingen ruim voltcckend; waarom eenige voorstelden, te wachten me* bijdragen tot er gebrek was. Anderen en daarmede ging dc vergadering aceooTd, vondon beter nu reeds voor drié jaren f20 toe te zeggen; wij moeten an4 deren niet voor de lasten laten opkomen^ maair helpen torsen, meedragen. Daaï geen punten van gewicht meer den beschrijvingsbrief voorkwamen, wor<^ door don secretaris mcdcdceling gedaan ov«$ ,,de Posterijen". Een schrijvan van het Hoofdbestuur 1 door de Vereeniging ontvangen, waarin di teleurstellende mededeeling, dat de train va» 8.15 v.m:., waarom verzocht was, uwfe ijl posttrein werd toegestaan-

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1