N°. 15967 Zaterdag O Maarts A°. 1912. @eze Courant wordt dagelijksmet uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Officieel© Kennisgeving. PEIJS DEE ADYERTENTIEN: Van 16 regels /'1.06. Iedere regel meer 0,17j. (Irootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën yan 30 woorden 40 Oentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het incasseeren wordt0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per week 9 Oents; per 3 maanden 2 f 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1-03. Vaccine. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat op Dins dag 12 Maart a.s. en tot nadere aankondi- king des Dinsdags van ellke week telkens des namiddags te 2 uren in het Elisabeths- hof aan de Oude Vest gelegenheid zal wor den gegeven tot kostelooze inenting van Dn- en minvermogenden, wordende tevens aan belanghebbenden herinnerd, dat jij slechts worden toegelaten op vertoon van een bewijs hunner geboort©-inschrijving. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. Looo Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 Maart 1912. Leiden, 9 Maart. B en We. geven den Raad in overweging ook dit jaar weder in de week yan 6' tot en met 12 Mei a.s., aan het Genootschap „Mathesis Soientiarum Genitrix" ten behoeve van de tentoonstelling van da door de leer-, lingen vervaardigde teekeniageii en vootr de jaailijksohe algemeen© vergadering kosteloos de groot© en de kleine Stadszaal at te staan. Tot praeses colLegii van heb Leidsah' Studentenkoirps is gekozen de heer A. J. ÖmassaertL De heer Smissaert verkreeg 179 stemmen, terwijl op den lieer A. D- A. vaji Reenen, oand. van het Collegium, 139 stemmen wer den uitgebracht. Men verzoekt ons te melden, dat de Xezang van prof. Hartman over „Do predi- /king van Seneoa eli Christen prediking'' alhier piet uitging van de „Studentenvereeniging ,vocc de beatudeering van godsdienstige en ethische vraagstukken." Zij werd gehouden yanwege het bestuur der Remonstrantaok- Gereformeerde Gemeente alhier. I Het ligt in het plan van dat bestuur, om in April nog een dergelijke lezing te doen, J'houden en in het volgende winterseizoen een zestal soortgelijke lezingen. Het bestuur jikiedt dez» lezingen aan in de hoop, dat daaï- door de belangstelling in het godsdienstig "go- meenteleven moge toenemen. 1 De Bond van afdeelingen in ZuidTHol- 'land, van „Patrimonium" hoopt Woensdag 27 Maart alhier in vergad, bijeen te karnen. De „St.-Ot." bevat de statuten van N- V. i.Laliat Datu Cultuurmaatschappij", te Lei den. Doel: de cultuur van klapper., kapok- en xubberboomfcn en de handel in cooos- noten, kapok, rubber en boseh'produoten;. Duur: 75 jaar. Kapitaal: 600,000, ver. deeld in 60 preferente en 60 gewone aan- deelen van f 6000, splitsbaar in onderaan- deelen van f 1000 en 600. Er zijn 30 pre. ferente, 22 gewone en 5 onder-aandeelen ge plaatst en volgestort, met uitzondering van 20 preferente aandeelen, waarop 60 pCt. is gestart. Inbreng jaJs storting pp deze aan deelen eenige peroeelen land, gelegen té Lahafe Datu (North British Borneo), benevens het recht van erfpacht voor 999 jaar van een per ceel land aldaar, groot 22 aores 1 rood, 4 pöroheo en van 1000 acres new grant. Het beheer der wanootschap is opgedragen aan twee 'directeuren, onder toezicht van een Raad van Oömfmjssaaisseaidie uit drie leden bestaak Voor de eerste maal zijn benoemd tot directeuren de heeren Th. H. O- Arensma, particulier f» Sckeveningen, en P. J. Stof. fers, fabrikant en koopnian, te Oegstgeesb. De Nederlandsche mail uit Oost-Indiö wordt hedenavond alhier verwacht. De Yerecniging tot Bevordering der Zendingszaak te Ledden en Omstreken (Hulpver. v. h. N. Z.^G.) heeft besloten ook dit jaar op Hemelvaartsdag een Zendings- feest t-e houden op „Oud-Poelgeest", dat door mevrouw Willink van Bennebroek wel willend voor dat doel is afgestaan. Tot onderwijzer aan een Chr. School te Zwijndrecht is benoemd de heer Van der Meulen, uit Lisse. In de te Amsterdam gehouden vergas decring van bestuurders en commissarissen' van do stichting „Hoenderloo", opvoedings gesticht voor jongens, zijn tot bestuursleden gekozen de hoeren L. A. G. baron d'Hangest d'Yvoy van Mijdrecht, te Apeldoorn en J. F. R. van de Wall, te 's.Gravenhag©. In de plaats van wijlen prof. dr. J. J. P. Valeton, te Utrecht, werd tot vice-Voorzitter benoemd prof. dr. H. Th. Obbink, te Amv sterdam!. De bouw van het nieuwe gesticht voor werkjongons is zoo ver gevorderd, dat hoogst- waarschijnlijk in Mei de officieel© opening fcal kunnen plaats hebben. Het nadeeljg saldo bedroeg op 1 Jan. 1912 f 13,000. Behalve dit tekort 3aI moeten wor den voorzien in een bedrag yan ongeveeh f 36,000 oiml d© ónderhanden zijnde werkeln te voltooien. Aan de gemeente Menaldumadeel is ver leend een voorschot uit 's Rijks kas tot ten hoogste f 23,000, ten einde die gemeente in staat te stellen pile bezittingen van de Wo ning vereeniging „Menaldumadeel" over te nemen tegen betaling van haar schulden. De sociaaljdeihocraten hebben gisteren hun obstructie in den Utrechtschen Raad onveranderd voortgezet. Toen "de secretaris de notulen had voorgelezen Van de Donder dag gehouden vergadering, vroegen de so- ciaaJ-demócraten daar hoofdelijke stemming over. Dat is hier in geen 36 jaar gebeurd. Etr werd gestemd en toen keurde de Raad de notulen onveranderd goed. B. en Ws. van Utrecht hebben tot adjunct- direcferioö van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs benoeünid mej. El A. van der Dussen, te Rot. terdam1. Tot tweedevklerk bij het Departement van Justitie te 's-Gravenhage is benoemd de heer A^ Vermaas, tijdelijk schrijver 2den rang in het Rijksopvoedingsgesticht Voor jongen» te Avereeet. Da. H. H. Heerspink, predikant bij de Ned.-Her v. Gem. te Eelde, zal tegen het najaar zijn emeritaat aanvrage®. De Diooesane-Vereeniging van R.-K. Bij zondere Onderwijzers in het Bisdom Haarlem 1 houdt op Dinsdag 28 Mei a.s- haar 19de algemeen vergadering alhier. Het Hoofdbestuur van den Algemeen an Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf-, en Telefoonpersoneel heeft den leden der Tweede Kamer verzocht de motie-Troelstra alsnog aan de orde te stellen en aan te nemen. De heer Eduard1 Cuypers, architect to Amsterdain heeft gisteren in de sociëteit „De Vereeniging", te Nijmegen, aanbe steed: het bouwen van het hoofdgebouw, paviljoens voor mannen en vrouwen, eeono- rnie-gebouw, dagverblijven, woning van den geneesheer-directeur en portierswoning, ten behoeve van het R.-K. Sanatorium „Dek- kerswald", te Groesbeek, voor rekening van de vereeniging „R.-K. Herstellingsoor den voor longlijders en zwakke kinderen.'- Laagste inschrijver was de heer Slinge- land, t© Uithoorn, voor f 187,600. BENTHUIZEN. Ds. Jac. J. H. Pop,- predikant bij de Néd. Herv. Gem. te Rijn- zaterwoude, hoopt op den Tweeden Paasch- Idag des namiddags te halftwee afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeen te, en Zondag 14 April intrede te doen in zijn nieuwe Gemeente te 's-Graveland, Da ides voormiddags bevestigd te zijn door zijn broeder ds. A. F. P. Pop, van Sprang. BODEGRAVEN. De Coöperatieve Boe renleenbank, alhier^ heeft haar jaarverga dering gehouden. De waarn. a oorzitter, de heer Jenné, opent de vergadering, leest het jaarverslag, waaruit blijkt, dat het lei dental thans 109 bedraagt.. Hierna doet de kassier verslag van den financieelen toe stand der Bank. De rekening over het vori ge jaar sloot in -ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 1,062,705.811; de winst bedroeg f 612.22^. In de plaats van den heer I. Boele die wegens vertrek naar elders bedankt had, werd de heer T. A. van der Hee tot bestuurslid gekozen. Tot plaats- verv. bestuurslid werd herkozen cle heer A Veelenturf en gekozen de heer W. F. Brunt. Eveneens werden als bestuursleden herkozen de heer J. Jenné en O. Rodenburg, de eer ste als gewoon bestuurslid, de tweede als lid van den Raad van Toezicht. Als afgevaar digden naar de Algem. Verg. der C. Bank te Utrecht werden benoemd de heeren Joh. Miohielen en J. M. A. Moons. De Voorzitter deelde mede, dat in de jongste bestuursvergadering was benoemd als eerste directeur, de heer C. Vrijland, thans tweede directeur. Onze brievenbestellers hebben bet weer wat drulkker gekregen. In Buitenkerk en in de Meije moeten zij voortaan twee bestellin gen doen per dag. Mej. J. Hemmer, te Pernis, is benoemd al3 onderwijzeres aan de Da Costa-sohool, alhier. HAZERSWOUDE. Aan de hoofden der scholen in deze gemeente is door den bur gemeester een schrijven gezonden, waarin hun medewerking wordt verzocht tot het tegengaan van straatschenderij, met name liet schudden of rukken aan, het klimmen in de gaslantaarns en het stukgooien der lan taarnruiten, aangezien door deze baldda- digheden de gloeikousjes vernield worden, het licht minder goed brand en de uitgaven der gemeente voor verlichting noodeloos stijgen. Het is te wensohen, dat de waar schuwingen der onderwijzers door de ouders worden bekrachtigd, aangezien anders strenge maatregelen zullen worden geno men, die niemand zou kunnen misbillijken. Bij den veehouder J. van Dorp, in 't Rietveld, heeft men '3 nachts een schuur opengebroken, doch daar het pluimvee dien nacht juist een andere verblijfplaats was bezorgd!, moesten de heeren zich met een biil tevreden stellen. Den volgenden nacht neeft men echter bdj den buurman, den veehouder Th. Alkemade, beter zijn slag kunnen slaan en ongeveer 30 kippen ontvreemd. Aan de leerlingen W. Blijleven, H. Hortensius, Jb. Koetsier, D. J. Matze, Job. Huisman en C. de Gelder werden prij zen toegekend, wegens vorderingen en trouw bezoek bij het herhalingsonderwijs in de Chr. School op het Dorp. De derde jaarvergadering der onder af deeling V. P. N., alhier, werd gehouden in café „Boers". In 1911 waren aangevoerd 71,849 eieren, waaronder 502 eendeneieren, 50 hanen, 55 kippen, 17 kuikens, 9 duiven, 2 eenden en 144 konijnen. De af deeling be staat thans uit 68 leden. Er is een batig sal do van f 101.03. De contributie zal voor 1912 per lid f 0.25 bedragen, voor nieuwe leden f 1. In plaats van den heer J. Vcllekoop, die bedankte, is als bestuurslid gekozen de heer H. J. J. Voets. ETATWIJK-AAN-ZEE. Door het bestuur der aid. „Katwijk" vau de Ned. Chr.- Geheelonthoudersvereeniging ie een verga dering belegd met de besturen der volgen de vereenigingen.* afd. „Katwijk" der Ned. Ver. tot Afsch. van- Alcoholh. dranken, Chr. Jongelingsvereeniging en Knapenver- eeniging, om de mogelijkheid te bespreken der oprichting van een volkskoffiehuis. Na langdurige besprekingen werd aangenomen dat de grondslag een algemeen-christelijke zou zijn. Verder werd vastgesteld dat er om tot cie oprichting van zulk een volkshuis te ko men een nieuwe vereeniging moet worden opgericht. Vooraf echter zullen de bestu ren der vertegenwoordigde vereenigingen in hun ledenvergaderingen de mogelijkheid bespreken of ze hun medewerking kunnen verleenen. Is dit laatste het geval, dan zullen door elk der vier vereenigingen twee personen worden aangewezen, die dan ge zamenlijk een commissie vórmen om de op richting der „Volkskoffiehuis-vereeniging" voor te bereiden. Het ligt ook in de bedoe ling iets te doen in den geest van het Leid- sche volkshuis, jongelui nuttig bezig te hou den door het oprichten van studie-elubs. Het grootste bezwaar zal zijn een ge schikte localiteit te vinden, die tevens niet al te duur is, ook de financieele kwestie is in dergelijke ondernemingen van groot be- lang. In de Gemeentezaal had Vrijdagmiddag d© verhuring plaats van 10 perceelen wei- of teelland, toebehoorende aan de gemeente Katwijk ©n liggende in den „Koestal" .De uitslag waa als volgt: perceel I, groot 1245 Rijnl. Roeden, in bod gebracht door A. Kruyt, voor f 300; afgemijnd op f 40 door T. Guyt. Ila, groot 1175 R R. in bod op f 205, door A. Zwanenburg; afgemijnd op f 34 door N. Guyt. lib., groot 1138 R. R- in bod op f 250 door A Zwanenburg; afge mijnd op f 10 door M. v. d. Marei. III, groot 473 R. R., in bod op f 50 door N. Guyt; niet afgemijnd. IV, groot 115 R. R-> in bod voor f 10, door Jac. v. Duyn Jz.; niet afgemijnd. V, groot 162 R. R. in bod op f 23, door J. Haasnoot; afgemijnd op f 3 door J. v. Leeuwen. VI, groot 190 R. R-, in bod op f 33 door E. v. cl. Gugten; afge mijnd op f 2 door N. v. d. Gugten. VII, groot 138 R. R, in bod op f 15, door E. v. d. Gugten; afgemijnd op f 3 door H. v. Rhijn. VIII, groot 276 R. R., in bod op f 38 door J. Haasnoot; afgemijnd op f 15 door A. Kruyt. IX, groot 121 R. R., in bod op f 35, door A. Verdces; afgemijnd op f 7, door A Kruyt. De Chr. jongelingsvereehiging Amos V 6a hield gisteravond in de „Zaal voor Chr. belangen" een feestelijke openbare vergadering onder leiding van ds. A. Jvan. Wijngaarden. Behalve leden der Chr. jongel.-ver. met familieleden, waren veie genoodigden aanwezig, donateurs, leden der Knapenveceeniging en afgevaardigden van zustervereenigingen uit omliggende plaat sen en van 't Militair Tehuis, te Leiden. De avond werd gepasseerd met het houden van toespraken, voordrachten en samen spraken. Door mej. R. v. d. Star werden met grooten bijval eenige liederen gezongen, terwijl de heer N. v. Beelen een paar num mers op het orgel ten beste gaf, waarvan één door hemzelf was gecomponeerd. Ook de inwendige menscli werd niet vergeten. Ten bate van het Militair Tehuis werd ruim f 11 gecollecteerd. Het feest had een aangenaam verloop. KOUDEKERK. Gisteravond gaf de-Chr. zangvereeniging j.D.I.N.D.U.A." haar der de openbare uitvoering in de Gemeente school,- onder leiding van den heer P. de Rook, van. Leiden. Nadat gezongen was Psalm 118 vers 14. opende ds. Rietberg den avond met gebed en een korte toespraak, waarin hij de hooge bet eekenis van den zang uiteenzette. Hier na werd overgegaan tot de afwerking van het programma, dat een negental zang nummers bevatte. In het begin waren de zangers niet erg vast, doch bij de volgende nummers ging het beter. Nó. 11, ..Wandel lied",- van J. Paardekooper Jr., was wel het mooist. Ter afwisseling van de zang- In ummers trad op het Leidsch strijkkwartet ï,Haydn"; dat toé aller genoegen ónkctó stukken uitvoerde. Vooral No. 9 „Andante cantabile" uit het Es-dur-kwartet van Tsai- kowsky, en No. 10, 7,Adagio cantabile con. Vanazioni", uit het Kaiser-kwartet van Jos. Haydn, werden zeer schoon gespeeld cn wa ren wei het glanspunt van den avond. Ten slotte dankte de lieer N. P. Skgten- horst, voor het genotene, waarna weid gezongen Ps. 75 vers 1, en de avond met dankgebed werd gesloten. LISSE. Er heeft zich alhier een commis sie gevormd met het doel om te geraken tot de oprichting van een R.-K. middenstands- vereeniging. Te dien einde zal er een ver gadering worden gehouden waarop als spre ker zal optreden, de heer J. Buters te Vlaardingen. 1G jonge dames zijn dezer dagen begon nen met bij de R.-K. ingezetenen offers m te zamelen voor het geschenk aan pastoor Klekamp, bij de gelegenheid van diens 12l- jarig jubile als pastoor alhier. Het geschenk zal bestaan in een nieuw kerkorgel. NOORDWIJK. Gisteravond .vergaderde de afd. Noordwijk van het „Hollandsch Bloembollenkweekersgenootschap" (H. ,B. G.) in de zaal van café „Flora", van. den, heer P. H. v. d. Voort. De leiding berustte bij den Voorzitter den heer G. J. G. van, Parijs. Ais .nieuw lid werd aangenomen de heer J. de Groot. Daarna werd door den penningmeester rekening en verant woording gedaan over 1911. Er was een voordeelig saldo van f 19.30. De heer H. Ruigrok, werd als bestuurslid herkozen. I11 de plaats van den heer P. J. de Groot, .die bedankt liad, werd gekozen de heer A. Vink. Daarna was aan de orde: onderteeke- ning van een onderling contract, {betrek king hebbende op den hyacinthsnhaadel. Het Hoofdbestuur van H, B. G. legt aan de hyacinthenkweekers een contract voor ter leekening, waardoor zij zich verbinden, hyacinthen niet beneden vooraf vastgestel- yde minimumprijzen te verkoopen. Tevens verbinden zij zich, een bepaald bedrag per roe te betalen aan een waarborgfonds, dat dienen moet, om hyacmtheiibollcii, |dic niet verkocht kunnen worden, omdat d-e prijzen zóózeer terugloopen, dat ze liegen, den vastgestelden minimumprijs niet ver kocht kunnen worden, op te koopen. In dien het waarborgfonds niet behoeft 'bij te springen, krijgen r>e onderteekenaars hun bijdragen terug. De heeren J. van Konij nenburg Gz. en A. v. jd. Berg Gz., zijn de houders van de lijst, waarop men ba- jdoeld contract kan teekenen. Bij de rondvraag wordt ter sprake gebracht 't anonieme, verdachtmakende gesohrijf in Jiet „Kweekersblad" naar aanleiding van jden verkoop van gladiolus „Glorie van Noordwijk," van den heer C. P. Alkemade Cz. alhier. Men was van oordeel, dat zulk geschrijf veel kwaad sticht, omdat de koo- per van de dure gladioli door zuLk geschrijf in ongelegenheid zou kunnen geraken. De heer G. v. d. Weijdcn Lz. stelde nog voor, pogingen in het werk te "stellen, om geza menlijk (coöperatief) een partij rottingen pianden aan te koopen, wijl men ze daoj veel goedkooper heeft. De Voorzitter be looft, dat het bestuur de mogelijkheid zaL overwegen. Daarna werd de vergadering gesloten. SASSENHEIM. Gisteravond heeft de Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht in d© z-aal van „Het Bruine Paard" een openbare vergadering belegd, welke geleid werd door mevr. Wijnaendts—Francken, uit Leiden. Na een inleidend woord van de voorzitster, werd het voord gegeven aan mej. Chr. M. C. Staasj uit Amsterdam. Spr. schetste 'n groote trekken het verband tusschen vrou wenbeweging en vrouwenkiesrecht. Zij werd met aandacht door het kleine getal belangstellenden gevolgd. I11 de laatstgehouden vergadering der Bloemist-werklieden-vereeniging „Een rij ons doel" werd verslag uitgebracht door den 2den penningmeester (ziekenkas). De in komsten, plus het saldo van het vorig jaar, bedroegen f 903.02 en de uitgaven f 654.02, zoodat er een batig saldo was van f 249. De vereenigingskas had aan inkomsten f 132.86 en aan uitgaven f 49.05, derhalve een saldo van f 83.81. De late secretaris ne- moreerde in een Ikeurig verslag het weder varen der Vereeniging in 't afgeloopen jaar. Hierna had een bestuursverkiezing plaats. Herkozen werd J. v. d. Wiel. Tot voorzitter, in de plaats van K. Oudshoorn, werd ge kozen Joh. v. Diest Czn.? die de benoeming aannam. Als penningmeester deer ziekenkas werd herkozen P. v. Dijk Pzn., die deze functie nog een jaar wil vervullen. Verder werden gekozen C. de Vries, J. Oudshoorn en J. G. v. d. Eist-. Lid van den Raad van Toezicht werd J. v. d. Mey Azn. Bij het eindigen der bijeenkomst bracht Joh. v. Diest Cz. namens de leden, den af getreden voorzitter een woord van dank voor zijn jarenlange leiding, waarvoor door Oudshoorn, waarna de vergadering werd gesloten. De opkomst was slecht. WARMOND. Den löden Maart a.s. hoopt W. F. Stout© den dag te herdenken, dat ba) voor vijftig jaren in dienst trad als met selaar bij den heer A. Tegelaar, later bij diens zoon den heer G. Tegelaar en thaus bij diens ©pvolgei^ den heer L. de Vrijer* te Warmond. Door B. en Ws. is aan de roei- en zeil- vereeniging „Kaag" vergunning verleend tot het bouwen van twaalf schuitenkuizert en een wherry-loods aan de nieuwe jachte haven. WASSENAAR. Tot ambtenaar ter se cretarie is benoemd de heer H. J. C. van Loon, volontair te Ginniken. In het café van Th. r. d. Zalm ver gaderden de principalen ter bespreking der voorjaarsveiling. De heer A. Versteeg meende er aan te moeten herinneren, dat zij, die nummera op geven voor veiling en niet laten veilen, een boete van 10 ets. per nummer beloopen ten bate van de kas der Afdejdiüg. Ook zijn zij, die de paden willen beplanten,; verpioht, dit aan te vragen bij den kooper. De krokussen zullen ook dit jaar voor del veiling gekeurd worden door de heeren A. Versteeg en J. Kloosterman. Staande de vergadering werden 1032 nummers opge-. geven. Dit aantal vereischt twee veilingen. Tot directeuren werden benoemd de heeren C. J. L. van der Meer, Bader, en A. do Mooy Jr. De gebruikelijke malen worden gehouden bij de heeren Th. v. d. Zalm en G. Westgeest. De eerste veiling wordt ge houden van den Hertenkamp tot. „Den Deyl", de tweede in 't Oostdorp. De da tums werden vastgesteld op 27 April en 4 Mei. WOUBRUGGE. Gisteravond vierde clö Chr. Jongelingsverecniging ;,Obadja" haar 11de jaarfeest, in haar vergaderlokaal.- 1 Bijna alle plaatsen waren bezet door ouders en begunstigers. De eere-voorzitter, Ds. J. J. van Ingen; opende dit feestelijk samenzijn met Psalm-- gezang en gebed en sprak naar aanleiding van Spreuken 1, ecu opwekkend woord, tot de jongelingen. De secretaris deed verslag' o\^ér het afgey loopen jaar van.liet vereenigingsleven. Do penningmeester deed rekening van zijn gehóuden beh'óer; dc ontvangsten was ren f 127.23 en de uitgaven f 117.6372- Verschillende Leden hadden opstellen ges tnaakt voor dezen avond. Ook werden eenis ge voordrachten gehouden. Een en ander werd afgewisseld door het toedienen van ververschingen. De eere-voorzitter dankte de afgevaars fdigden der omliggende zustervereenigingen; voor hunne wenschen. Een 8-tal vcreenigin-: gen waren vertegenwoordigd'. ZEGWAARD. Alhier is opgericht een Tuinbouwvereenigiiig voor da gemeenten Zegwaard, Zoetermeer, Benthuizen, Stomp- wijk, Beilkel en Pijnacker. Haar doel is om door samenwerkhig te trachten de algemee- ne welvaart van 'de tuinders te bevorderen. Het bestuur bestaat uit de heeren J. Ta- nis te Zegwaard, voorzitter, J. C. Gouwe leeuw, te Zegwaard, A. L. Ooms te Zoeter meer, C. van der Knijff, te Benthuizen, A. van Rutten, te Berkel en F. van Duijn t© Pijnacker. Voor Stompwijk moet nog een lid worden aangewezen. ZOETERMEER. Door het comité van da centrale drinkwaterleiding is het maken van een plan en begrooting van kosten op gedragen aan de Mij. tot bouw en exploi tatie van gemeentebedrijven te Utrecht. Heb voorloopig plan omvat 25 gemeenten met 50,000 zielen. De Mij. heeft zich verbonden binnen zes maanden bestek met kostenbe rekening te zullen indienen. ZEGWAARD-ZOETERMEER. Voor c!a leden van onze afdeeling van de Zuid-HolL Vereeniging ,,Het Groene Kruis" heeft 'lr. T. Beekenkamp, arts te Gouderak, een 'e- zing gehouden over „Water en watervoorzie ning ten plattelande." De conclusie, waartoe spr. kwam, was, dat de oprichting van een centrale drink waterleiding voor gemeenten als deze zeer wel mogelijk, doch, vooral met het oog op. de volksgezondheid, noodzakelijk Bakkerij Tentoonstel ling;* Onder de vele medailles, li-et Comité voor deze tentoonstelling alhier aangebo den, vermelden wij nog een groote zilve ren van Z. K. H. Prins Hendrik cn een; zilveren van de firma PijlCouturier, aL liier. Verder uitsluitend voor den gezellen- wedstrijd: twee groote verguld-zilveren en een groote zilveren medaille met vijf en twintig gulden, waardoor men bij een me daille dus ook nog een prijs in geld kan verwerven, van de firma De Koster meel-: fabrikante alhier.- Steeds komen er meer toezeggingen voor, inzendingen in. De volgende week worden de voorwaar den voor den wedstrijd voor bakkersgezellen; uit Leiden ón Omstreken verwacht. Ook voor Banketbaklicrsbediciv.lcn zap er met Óen mooi opgéma;;/ m daille te winnen zijn.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1