'No. 15949 Zaterdag XT' lTet>ri.iai*i» A0. 1912. U- <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Haar doei gemist. IISCH PRIJS DER JlDYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. örootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasaeeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden S S 1 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1 1.30. Franco per post 1,(35. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op artikel 12 doT Hinderwet; Brengen ter algemeene keimis, dat door üien besloten ifi de voorwaarden der door hen nan A'. J. STALLINGA bij besluit van 'den 17den December 1003 verleende vergun ning tot oprichting van een bewaarplaat* rB^an vluchtige producten in heb perceel MHoogewoerd No. 68, Sectie D No. 993, lui- tiende „lo. dat de benzine in geen groote re lioe- „veelheid dan van 600 Liter, wordt be swaard op de open plaats van genoemd „perceel, uitkomende aan den Nieuwen '„Rijn, en niet anders dan in gesloten on- ontplof bare metalen vaten of bussen, elk „van ten hoogste 300 Liter inhoud, die niet „meer dan één hoog mogen worden opge legd; j „2o. dat de deugdelijkheid der vaten of „bussen wordt gewaarborgd door een aan „Burgemeester en Wethouders over te leg- „gen certificaat van oorsprong/' in dien zin te wijzigen, dat zij zullen luiden ,,lo. dat de benzine, in geen grootere hoe- veelheid dan van 600 Liter, wordt bewaard >,op de open plaats van genoemd perceel, „uitkomende aan den Nieuwen Rijn, en niet ganders dan in gesloten onontplofbare me ntalen bussen, elk van ten hoogste 10 Liter „inhoud in houten kisten; „2o. dat de deugdelijkheid der bussen wordt gewaarborgd door een aan Burge rmeester en Wethouders over te leggen „certificaat van oorsprong." Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Februari 1912. HINDERWET* Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet- op artikel 12 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dab door hen besloten is do slib 4o. gestelde voor waarde der door hen aan A. VAN DEN OUWEELEN, bij besluit van 5 Juli 1909 verleende vergunning tot het oprichten van feen Koper- en Blikslagerij in heb perceel Hooigracht No. 103, Seotie I No. 430, na de daarin bij besluit van 27 Maart 1911 ge brachte wijziging, luidende I ,,dat in de inrichting tusschen des avonds i„7 uren en des morgens 7 uren, alsmede „op Zon- en algemeen erkende Christelijke „feestdagen geen geraasmakende werk „zaamheden worden verricht nader in dien zin te wijzigen, dat zij zal luiden ,,dat in de inrichting tussclien des avonds „8 uren en des morgens 7 uren, alsmede op '„Zon- en algemeen erkende Christelijke „feestdagen geen geraasmakende werk- „zaamheden worden verricht." (Burgemeester en Wethouders voornoemd,- |f- N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Februari 1912. Leiden, 17 Februari. De af deeling Leid'en van den Trans portarbeidersbond besloot in een huishou delijke vergadering instemming te betui gen met de bekena'e motie-Troelstra. Aangenomen is het beroep naar 'de Ev.-Luth. Gem. te Groningen door cis. O. Stadermann, te Leiden; en dat naar de Ev.-Luth. Gem. te Bodegraven door den heer Steenbeek, prop. te s'-Gravenhage. Ds. J. Keiler, pred. bij do Ned.-Herv. Gem. te Dorarechtj is beroepen te Koeken- gen. Ds. J. C. Fonteiu, beroepen naar Hur- wenen, hoopt 14 April a. s. afscheid te nemen van de Ned.-Herv. Gem. te Rilland- Bath en 21 April d. a. v. intrede ta doen te Hurwenen, na bevestigd! te zijn door zijn zwager, ds. B. Tiohelman, van Uithui huizen. Ds. E. D. G. v. d. Horst, predi kant bij de Ned.-Herv. Gemeente te Nieuw- poort hoopt Zondag 17 Maart, na d'es mor gen door zijn vader ds. P. C. v. d. Horst, uit Amsterdam te zijn bevestigd', te Bent huizen zijn intrede te doen. Benoemd is tot onderwijzer aan de bijzondere school te Donk-rbroek de heer H. R. Klevering, te Bodegraven. Bij de aankomst Donderdagavond! *n Den Haag, van de prinses van Reuss, wa ren aan het Staatsspoorstation ook aanwe zig jhr. De Ranitz, grootmeester, de luite nant-generaal De Meester, gouverneur van de Residentie, en de burgemeester van Den Haag, jhr. Van Kar nebeek. De Koningin en de Prins hebben gister namiddag een bezoek ontvangen van de prinses van Reuss, in gezelschap van de Koningin-Moed'er. Na ten hove een thé te hebben gebruikt, hebben de Koningin- Moeder en Haar logeergast in de Waalsohe Kerk in Den Haag een lezing -van prof. Frank Thomas, uit Genève, bijgewoond. De Prins heeft gisteren een bezoek min de Prinses van Reuss gebracht. De Koningin en de iFrins gingen gister avond ten maaltijd bij de Koningin-Moed'er. Prins Hendrik heeft gisternamida'ag de Groote Kerk in Den Haag en de daar in aanwezige merkwaardigheden bezichtigd. Z. K. H. werd! rondgeleid door jhr. Repe- laer van Drie], president-kerkvoogd. Prins Hendrik wordt in dep avond van Dinsdag 20 dezer* op Het Loo verwacht en zal Zaterdagmorgen d.a.v. weer naar de Residentie vertrekken. Gisteren kwam de gemeenteraad vah Rijswijk bijeen. Allereerst werd door den voorzitter, mr. Zubli, een woord van waardeering gewijd aan dc nagedachtenis van den vorigen bur gemeester, Baron van Hardenbroek van Lcck- liorst. Het slotnummer van de agenda betrof de benoeming van eon gemeente-ontvanger. Deze benoeming werd, zegt ,,De Maasbode", door de katholieken van Rijswijk niet belang stelling* te gomoet gezien, vooral, daar de betrekkingen in deze gemeente ook niet dik door katholieken bozet zijn. Wel zijn er in den Raad 5 katholieke vertegenwoordigers, waarvan 2 afwezig warenook ware.n er katholieke sollicitanten, dienvolgens zeggen van den voorzitter zelf, allen "bekwaam wa ren, imaar niet één stem werd uitgebracht op een der katholieke sollicitanten. De uit slag was dat uitgebracht, werden 7 stem men op den lieesr Uittwaal, sub-ontvanger van Apeldoorn en 2 stemmen op jhr. Hoeufit, zoodat eerstgenoemde benoemd is. Naar de „H. Ct." verneemt, wordt de R.-K. Wecshuisschool aan de Warmoeziers- straat te 's-Gravenhage opgeheven. De kin deren werden over de broeders- en zusters- scholen verdeeld en het hoofd dier school, de heer Wesseling, en het pcTsomcel op wachtgeld gesteld. Mt. dr. Witteveen. gemeente-seorefca.- ris te Ylissingen, lieeft bedankt voor zijn benoeming tot gemeente-secretaris te Zutfen. De Raad der gemeente Uithoorn heeft besloten een nieuw raadhuis met postkan toor te doen bouw"en. Do 31ste jaarlijksche. algemeene verga dering van het Nederlandsch Werklieden verbond Patrimonium" zal op .15 en L6 April te Amsterdam worden gehouden. Voor de Heldring-Gestichten te Zetten is de vorige maand o.m. ontvangen f 100 van twee belangstellende zusters te Leiden en f 200 van een Hollandsche dame in Zwit serland. („Rott.") Te Utrecht is in een druk bezochte vergadering besloten tob de definitieve op richting van een Vereeniging van aanne mers van betonijzerwerken in Nederland, onder den naam „Betonijzerbonageves tigd te Utrecht. De statuten van dezen Bond werden door de vergadering vastgesteld en besloten werd de offieieele goedkeuring aan te wa gen. Tot bestuursleden werden gekozen do heeren L. A. Sanders, directeur van o'e naaml. vennootschap Ned. Betonijzerbond te AmsterdamW. O. van Manen, onder directeur der naaml. vennootschap Hol landsche Maatschappij tot het maken van werken in Gewapend Beton, in Den Haag, J. J. L. Bourdrez, directeur der naaml. vennootschap Beton-Maatechappij voorheen P. Bourdrez, in Den Haag, J. C. Schotel, directeur der naaml. vennnootschap het Noorden te Groningen, en P. A. Weraink, directeur van de naaml. vennootschap Wernink's Betonfabriek te Leiden. Men meldt ons uit Haarlem, dat de kantonrechter aldaar, mr. A. A. van der Mersch, heden bij zijn 25-jarig jubileum tai van bloemen, telegrammen en brieven ont ving. Hij werd gecomplimenteerd door de leden der rechterlijke macht en van de balie, alsmede door notarissen, in wier ka mer van toezicht hij zitting heeft, alsook namens het Zanderinstituut, waarvan hij commissaris is. ALPHEN. In de vergadering der Winfce- liersvereeniging werden tot bestuursleden gekozen de heeren S. Dompeling, F. de Rooy, Joh. Vercluyn^ H. v. d. Bonn en v. Enthoven. BODEGRAVEN. Voor een talrijk pu bliek heeft de rederijkerskamer ,,H. IC. Poot", alhier, opgevoerd Weldoeners der Menschheïd'^ tooneelspel in drie bedrij ven van Felix Philippi, en daarna. „De knappe wouw", blijspel in één bedrijf, door Felix Hageman. Beide stukken werden uit stekend gespeeld. Het is wederom geble ken, dat „Poot" over flinke krachten be schikt en dat er ernstige studie van de rol len gemaakt wordt. De rolvastheid liet, zoowel bij de dames als bij de heeren, ook niets te wensohen over. Met een gezellig bal werd de avond besloten. BOSKOOP. V-oor de betrekking van klerk bij de gasfabriek^ alhier, op een jaar wedde van f 600, hebben zich niet minder dan 137 sollicitanten aangemeld. HAARLEMMERMEER, Naar wij ^er- nemen, heeft het bestuur der an tire v. kiesvereeniging in district III (Nieuw-Ven- nep c. a.) ten gevolge der genomen b*. slissingen in de laatste gehouden vergade- deringen dier "Vereeniging in zake de Raadsverkiezing ziijn ontslag genomen. Een voorloopig bestuur heeft zich thans met de verkiezingswerkzaamheden belast. Bij do thans in aanbouw zijnde R.-K. school te Hoofddorp wordt een vereni gingsgebouw gestiaht, waarin bijeenkom sten, zoowel feestelijke als huishoudelijke, van Katholieken zullen worden gehouden. Aan een dergelijk gebouw bestaat werkelijk reeds sedert lang behoefte, zoodat dit be sluit door belanghebbenden met vreugde wordt begroet. HAZERSWOUDE. De heer A. H. Gold berg, reserve-luitenant alhier, hield in de openbare school op het Dorp een bijeen komst van jongelieden, waarin hij wees up de noodzakelijkheid van ons volk, om zich te oefenen in het gebruik der wapenen. Ongeveer 50 personen lieten zich inschrij ven voor de schietoefeningen, in den a.s- zomer. HILLEGOM. In een daartoe belegde ver gadering is een vereeniging opgericht van krokuskweekers of z.g. een krokusgroep. Als voorzitter werd gekozen de lieer A. Raaphorst Hz., te Lisse, terwijl het secre tariaat is gevestigd bij den secr.adm. van het H. B.-G. te Haarlem. KATWIJK. Als filiaal van de Leidsclie, is ook hier opgericht een Gemeentelijke Ar beidsbeurs. Zij is gevestigd in liet Bureau van den gemeente-opzichter en is dagelijks geopend van vier uren tot lialfvijf. De Beurs heeft ten doel wertkgevers en werk nemers behulpzaam te zijn bij het zoeken naar werkkrachten en arbeid, zoowel hier als in plaatsen, waar Arbeidsbeurzen zijn gevestigd. Ieder werkgever of werknemer, welk vak of beroep hij uitoefent, kan zich mondeling wenden tot de Beurs, die haar diensten kos teloos verleent, KATWIJK AAN DEN RIJN, De Ver eeniging ter bevordering van de Bloembol len-cultuur voor Katwijk en Omstreken was gisteren in algemeen© vergadering bijeen. Deze eerste vergadering in 1912 werd door den voorzitter geopend met- den wensch. dat het loopende jaar den leden zegen m voorspoed moge brengen. De notulen der vorige samenkomst werden gelezen en goed gekeurd, evenzoo de rekening van den pen ningmeester zoodat diens administratie door de heeren A. de Mooij Jr. en N. O. van Mill was nagezien en in orde bevonden. Aan de orde werd gesteld: „Kwade plek ken in de Zanderij," waarover reeds*in vorige vergaderingen van gedachten was gewisseld, en over welk onderwerp het be stuur in de laatete samenkomst was opge dragen een onderzoek in te stellen. Niet minder dan vijf personen, di© met dezo kwestie op de hoogte konden zijn, werden door het bestuur geraadpleegd. Werd door den eerste aangeraden heb gebruik van landbouw-zout, en wel 2 K.G. per meter, een tweede gaf diep delven in overweging, met andere woorden vele mid delen waren genoemd, dcch geen dezer had in de praktijk afdoende resultaten gege ven, zoo dat het bestuur dan ook niet in de gelegenheid was om te komen met ,,liet" middel. De heer J. Heemskerk Jr. meende, dat met 4-diep-delvers kans van slagen zou bestaan, waar 3-diep-delvers geen goede resultaten had afgeworpen. Het slot van de bespreking dezer aange legenheid zal zijn, dat de huurders zullen mooten doorgaan met diep delven en nog maals met den eigenaar van het land, Ba ron Van Wasenaer in onderhandeling zal worden getreden. Tot bode der Vereeniging werd, wegena het bedanken van den tegenwoordigtn titu laris, aangesteld B. van Velthoven. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard, werd de vergadering, die door 82 leden was bijgewoond, door den voorzitter gesloten, waarna de gebruikelijke verloting van niet minder dan 31 prijzen plaats had. KATWIJK-AAN-ZEE. Te IJmuiden kwam van de trawlvisscherij na een reis van slechts tien dagen binnen de logger D. Meerburg Sr., K. W. 7, van den heer P. Meerburg, schipper G. Varkevisser. Do besomming bedroeg f -100. In de bovenzaal van badhotel „De Zwaan" werd gisteravond de jaarvergade ring gehouden der „Vereeniging voor land bouwbelangen en bloembollencultuur te Katwijk-aan-Zoe". Aanwezig waren circa honderd leden. Te ongeveer halfnegen opende de voor zitter de vergadering met een kort wel komstwoord en een overzicht van de resul taten van landbouw en bloembollencultuur in het afgetoopen jaar. Daarna kreeg de secretaris het woord voor het lezen der notulen der vorige ver gadering, welke onveranderd werden goed gekeurd. Vervolgens bracht de secretaris het jaarverslag uit over het afgeloopeu vereenigingsjaar, w«aruit wij het volgende overnemen. De Vereeniging mocht zioh in een goeden bloei verheugen. Tweemaal werd vergaderd. Op initiatief der Vereeni ging werd de Raiffeisenbank opgericht, die bevredigende resultaten afwerpt. Een gewone droge veiling kon wegens onvol doende deelneming niet worden gehouden. Uit do rekening en verantwoording van den penningmeester bleek: Ontvangsten met batig saldo vorig jaar bedroegen f 106.40; uitgaven f 73.57; batig saldo f 3*2.83. Een commissie van twee leden, uit de aanwezigen door den voorzitter benoemd tot het nazien der rekening, verklaarde ra gehouden onderzoek bij monde van één der leden de rekening in orde te hebben bevon den. Opgaven t-ot deelneming aan het houden eener groene veiling werden niet gedaan, jzoodat geen veiling zal plaats hebben. In de vragenbus bevond zich de volgende vraag: „Bestaat er mogelijkheid tot de op richting eener onderlinge paarden- en vee verzekering te komen?" Naar aanleiding dezer vraag verzocht de voorzitter aan de 26) Eigenaardige dagen volgden nu. Fran- cisca scheen geheel veranderd. In het be gin had zij haar wil nogal eens doen gel- den maar nu was zij de inschikkelijkheid zelve. lederen wensch van Ribbeek trachtte zij te vervullen; zelfs als hij daardoor uit haar nabijheid weg moest. Zoo werden er nog verschillende tochten naar het hoog gebergte ondernomen, waarbij de beide pa ren Ribbeek en Dorothé en baron Thumm en Annaiena onderscheidbaar waren. Wa ren zij dan 'e avonds weer ia gezelschap tvan mevrouw Satow, dan werd van tactiek veranderd. Ribbeek was dan één en al attentie voor Francisca en Thumm wijdde al zijn aandacht aan Dorothé. Maar eindelijk werd hem dit spel zoo moeilijk, dat hij besloot er een eind aan te maken. Hij verklaarde, dat hij een brief van een vriend gekregen had en dat hij dezen in het Griklenerdal wilde ontmoeten. Hij koos juist het Gródenerdal, omdat men daar per automobiel met kon komen en hij daar dus veilig was voor mevrouw Satow. Het gelukte hem nog tegen den avond afscheid van Dorothé te nemen; maar ook haar verzweeg hij de eigenlijke reden van zijn vertrek, om onverklaarbare redenen. Zoo bleef baron Thumm alleen met de da mes achter en het gelukte hem in weinige dagen zeer in de gunst van mevrouw Satow te komen, die in hem iemand zag, die met het- plan rondliep om Dorothé haar hand te vragen. Ten slotte noodigde Francisca hem eelfö dringend uit om op Damitz een be zoek te komen brengen. Tot groote vreugde van Dorothé, die zich na Ribbecks vertrek zeer eenzaam gevoel de, besloot Francisca na enkele dagen Tra- foi te verlaten. De oude onrustigheid kwam weer over Francisca. Zij onderaam een auto-rit met de meisjes door de Dolomiten, die zij zich eerst door den baron had laten beschrijven. Het was een wilde jacht. Zon der eigenlijk doel reden zij heen en weer, om ten slotte in München te belanden, waar baron Thumm gereed etond om haar te ontvangen. Daar was het, dat Francisca voor het eerst Dorothé een kleine aanduiding gaf over de mogelijke plannen van den baroD. Zij waren met elkaar in den Prinz regent schouwburg geweest en hadden daar de „Walküre" gehoord. Baron Thumm had tussclien de beide meisjes in gezeten en had geen oogenblik nagelaten Annaiena gade te slaan, terwijl de tragedie voor hen werd afgespeeld. Maar wat vond dit een onbe wuste echo bij het kind! Bij den gemeenschappelijken rib naar hun hotel zij hadden allen kamers in de „Vier Jahreszeiten" was hij- zeer stil ge weest, evenals Dorothé, die voor het eerst een van Wagner's opera's had gehoord. De liefdesliederen, die zij geboord had, hadden weerklank in haar hart gevonden; zij leed aan een heftig verlangen naar den man harer liefde. In gedachten verdiept, zat zij, terwijl Annaiena niet moede werd om over de uit voering te praten, in de gemeenschappe lijke huiskamer, waar Francisca nog een kop thee had .willen gebruiken. Eindelijk ging Annaiena naai* bed en de beide ande ren bleven alleen. „De baron is toch allerliefst voor ons, vindt je niet, Dorothé? Hij is zoo vol zorg en bedenkt- steeds wat anders, dat ons aan genaam kan rijn," zei Francisca. Dorothé keek verstrooid voor zich. „Ja," was alles, wat zij zei. „Hij ie een verstandige, goedhartige man en lieeft geen onbelangrijk vermogen. Hij stelt ook in honderden dingen belang en zoo voorkomend is hijHij zou een vrouw zeer gelukkig kunnen maken, denk je niet?" „O ja." „Ik denk, dat heb net iemand-is, die bij Friedricli past. Zij zullen het goed samen kunnen vinden. Bovendien is hij zoo aardig voor ons geweest, dat ik wel verplicht was hem te vragen ons op Dh-mitz eens te ko men bezoeken." Hij is een flink jager en zal daarom zijn hart op kunnen halen bij ons." „Hij komt zeker niet alleen om de jacht, Dorothé." „Ook een beetje om ons genoegen te doen, bedoel je?" Dorothé lachte en het klonk zoo natuur lijk en vroolijk (zij voelde zich immers zoo zeker door Ribbecks liefde), dat het Fran cisca den indruk gaf, dat zij half spotte, half zich vermaakte met dat aanstaande be zoek, waarbij de baron haar hulde zou brengen. „In October wil hij "komen; dat is net een goede tijd, dacht je niet?" vervolgde iFrancisca, die het thema nog niet los kon laten, „Als het jou maar voegt., dat is de hoofd zaak. „Maar, Dorothé, waarom zeg je dat op een zoo eigenaardigen toon? Ik vermoed, dat je een geheim hebt; maar je behoeft het mij niet te zeggen. De baron zal mij steeds welkom*zijn. Nu, wel te rusten De toon van Francisca was bijna dreigend geworden en Dorothé werd daar verlegen onder. Zij had lieelemaa! Francisca niet willen beleedigen of opwinden en zij was zich ook niet bewust, dat zij dat gedaan had. Maar zou het waar zijn, wat Francisca bad laten doorschemeren? Zou de baron werkelijk aan haar gedacht hebben? Wei neen, waarom zou hij haar dan nooit iet6 hebben laten blijken? Dorothé had veeleer den indruk gekregen, dab de baron ver moedde wat er tussclien Ribbeek en haar lïestond. De baron had ook zeker wel gezien, dat Ribbeek en zij elkaar omarmd hadden; maar hij was zwijgend hun bondgenoot ge worden en had Annaiena uit hun buurt ge houden. Alleen als Francisca in de buurt was, nu ja, dan had hij met haar zitten pra ten. Dat scheen alles anders geworden te zijn. Waarom eigenlijk? En Joost, die zat dan bij haar schoonzuster en praatte druk en vroolijk. Waarom werd die oomedie gespeeld? En hoe kwam het-, dat zij zich niet eer afge vraagd had wat die ommekeer iederen avond moest beteekenen? De eenige natuur lijke en onbevangen persoon van hun clubje was steeds Annaiena geweest; die was 's middags en 's avonds gelijk geweest. Maar die had misschien zich ook wel over die verandering verbaasd. Dorothé verlangde naar klaarheid. Zij had onder die onnatuurlijkheid geleden, dat merkte rij. Dab gegoochel met de waarheid stond haar tegen; zij was aan zoo iets niet gewoon. Nog laDg in den nacht lag zij wakker en overdacht wat er gebeurd was in dc laatste weken, maar tot een helder inzicht kwam zij niet. Zij was blij, dat Francisca den volgenden dag zei naar huis terug te willen. Twee dagen 'later waren zij weer thuis. Annaiena was meteen naar de kostschool gebracht, zoodat zij Damitz den eersteel tud niet weer zou zien. Heerlijk had zij van haar vrijheid genoten en dubbel onaange naam deed het haar daarom aan hier dade lijk aan haar plichten herinnerd te worden en weer terstond aan het werk te moeten. Eén ding gevoelde zij mot groote zekerheid: met de wetenschap zou zij nooit, een vriend- schapsbond kunnen sluiten; studie was niets voor haar. Ieder beroep echeen haar goed, behalve dat, wat met het onderwijs in eenigerlei verband stond. Fricdrich had zijn vrouw met zoovesl vreugde en gejubel ontvangen, dat het zelfs Francisca geroerd had. De eerste weken voelde zij zich dan ook weer recht pleizierig op Damitz, hoewel Friedrich het zeer duik had met den oogst, die dit jaar zeer rijk was, en hij dus niet vaak ïïij haar kon zijn. Maar toen September kwam, liet zij hein geen rust meer. „Hoe zou je het vinden, Friedrich, als wij een reisje naar Badeft-Baden maakten zoo stelde zij hem op zekeren dag voor. Friedrich keek zijn vrouw verwonderd aan en herhaaldiiotoen weifelend: „Naar Baden-Baden?'' „Als het je nu nog niet past, Friedrich, dan vind ik het in het begin van October ook goed, wij zouden clan naar de Rivièra kunnen gaan." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1