N«. 15944 Maandag 13 Februari* A°. 1912. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Haar doel gemist. AU UUW 1 LEIBSC PRIJS DKR ADYERTENTIEN: Vail 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. örootere letters naar plaatsrnimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het inoasseeren wordt/10.05 berekend. PRIJS DEZER COURAJÜT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1 I 1 J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn I 1.30. Franco per posti 1 1.65. Besmettelijke ziekte. KOODVONK. De Burgemeester van Leiden; Golet op artikel 21 der Wet van 4 De cember 1872 (Staatsblad No. 134); Brengt ter algemcene kennis, dat in de •week van 5 tot en mot 11 Februari. 1912 aangifte is gedaan van 5 gevallen van Rood- vopk en dat in die week geen personen aan die ziekte zijn overleden. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELA Alt, Leiden, 12 Februari 1912. Leiden, 82 Februari. Do Leidscho l/xmori vereeniging „Jaoob Oats" bood Zaterdagavond haar loden mot hun dames in „Do Gr aan beurs" oen gezol- ligge bijeenkomst. Do voorzitter, do heer A. J„ Livingstone, herinnerde er in zijn kort openingswoord aan, dat het [reglement naast de beido voorsteltingcn in den Schouw burg ook tot zulk oen soirée verplicht. Het deed hom genoegen dat de opkomst zoo groot was on sprak er roods nu zijn erken telijkheid over uit dat de Mandolineclub „l'Estudiantina" zoo welwillend was ge weest haar gewaardeerde medewerking dezen avond aan to bieden. Wij v/illen maar dade lijk zeggen, al is het niet in do volgorde van liet programma, dat de Club in de beido vóór do pauze gegeven nummers (later gaf zij .er nog moor) zich van aangename zijde deed kennen on clat do woorden van dauk, dio.de hoer Livingstone tot do club riohtte, verpiend waren, evenals de aanbieding van linten aan do aciit modes pelen don, wolke dio Anten aan hun instrument bevestigden bij dc andcro linten, wel ie c cr zich reeds aan bovonden. Do voorzitter verzekerde namens de Olub, dat, was het verzoek om hier te komen spelen, reeds een oor, de ondervon den ondcrscJieidjing to grooter waarde heeft door do belangstelling waarmede elk num mer govolgd werd, Waarop nu nog ocji extra nummer volgde, wat eveneens werd op prijs gestold. Vooraf was gegaan de opvoering van „Do principes van Van der Steen", blijspel in één bedrijf. Dc hierin op treilen do personen speelden blijkbaar ten genoegen van het pu bliek, dat in hot bijzonder eeni welverdiende hulde bracht aan den vertolker van do uit voerige titelrol. De aanwezigen weiden geilurende den avond nog onthaald op mandolinespel, ecnigo komischo voordrachten van loden en muziek van oen drietal musici. Een en iindor was wel geschikt om de opgewekte stemming voor een bal, dat volgde, er in to bron gen. En nu weer flihl; gestudeerd voor de volgende uitvoering! In de zaal waren dooir don hoer Backer versieringen en in de vestibule planten groepen aangebracht. Jammer dat het „Volkshuisconcert" van gisteravond niot beter bczot was. De wei nige publiciteit dio aan het Volkshuiswerk gegeven wordt en de omstandigheid dab dit concert, ter wille van dio het gaven, vroe ger begon dan gewoonlijk, zijn waarschijn lijk hiervan oorzaak. Het mooi programma kwam tot zijn recht. Ilob Amsterdamsch Trio munt uit door sterk samenspelei' is één heid van uitvoering omdat er eenheid is van opvatting. Rubinstein's trio oogstte grooten bijval; van dc soli voor viool werd Bach's aria, met sobere ingehoudenheid ge speeld, warm toegejuicht. Bruch's ,Kol Nidrei scheen te treffen en Haydn's trio paste geheel bij de zaalversiering, die zooals altijd op hot Februari -concert uit elze- katjes bestondwaarbij do hyacinten en tul pen op het podium geheel pasten. Zoo ergens, dan komt men liier om te luisteren alléén. In onverstoordo stilte werd tot het eind. toe het concert aangehoord. Dc belofte van de dames Gunning, Gelbart en Van der Hoe ven, dat zij gaarne weer willen spelen voor eén publiek, dat dit zoozeer waard is, zal allen, dio aanwezig waren, uitermate ver heugen. De afdeeling Leiden der Nederland- scke Vereeniging tot Afschaffing Yan Alco holische Dranken hield Zaterdagavond ecu goedgeslaagden propaganda-feestavond in ,,Zomer7X>rg". De groote zaal was nagenoeg geheel bezet met een aandachtig publick, Waaronder vooral het jongere geslacht ruim was vertegenwoordigd. Bij de openirtg deel de do Voorzitter mede, dat het- in Septem ber zeventig jaar geleden was, dat de Ne der 1. Vereeniging in Leiden door eenige studenten werd opgericht, waaronder de vader van don tegenwoordigen minister van binnenlandsche zaken. Wanneer deze stu denten thans nog eens de vereeniging aan het werk zagen, zouden zij zich wel ver wonderen over het roode stempel dat thans op de afd. Leiden is gedrukt, maar zij zou den er zich ooöc zeer in verheugen, dat do onthouding tot zoo breede. volkslagen is doorgedrongen. De feestavond werd als gewoonlijk -Opge luisterd door zangnummers van het vi-ou- wen-, mannen- en gemengd koor van ,»De Stem des Volks", die luide aoor het a- bliek werden toegejuicht, terwijl mej. Ei kerbout-An toni eeaigö fraai-gezongen lie deren ten gehoore bracht. Het grootste deel van den avond werd echter ingenomen door do vertooning van een onuitputtelijke reeks mooie lichtbeelden door het hoofdbe stuurslid den heer A. M. Willemse, uit Utrecht. Aan de hand van deze lichtbeel den toonde spreker duidelijk aan de groote ellende, die door het gebruik van alcohol vooral over de arbeiders wordt gebracht en wekte hij de toehoorders op tot deel name aan den strijd. Aan heb eind der vergadering deelde da voorzitter mede, dat de Vereeniging vOor_ neraens is op Zaterdag 9 Maart weder oen feestavond te organisccren, waarin een too- neelstukje zal worden opgevoerd. Bij den uitgang werd gecollecteerd von* de ontslagen textiel-arbeiders bij de firma Zaalberg en de stakende electriciens te Am sterdam. Het bestuur van den Leidsoben Be- stuurdersbond heeft zich per adres tot den gemeenteraad gewend, waarin het te kennen geeft: ,,dat het mot verbazing heeft kennis ge nomen van het Raadsbesluit d.d. 1 Febr. 1912, waarbij aan de werklooze leden van alle vereenigingen, dio bij het gemeentelijk werkloozenfonde zijn aangesloten, de ver plichting is opgelegd om zich op straffe van het verval van het recht op bijslag, dage lijks groepsgewijs aan te melden bij de ge meentelijke arbeidsbeurs; dat de reden van/hb besluib klaarblijkelijk gelegen is in «heb feib dat men meent dat de aangesloten niet-vakvereenigingen niet vol doende controle kunnen uitoefenen op hun leden, doch zoo zulks juist is, dab daaruit allerminst noodzakelijk voortvloeit om nu de verplichting tob aanmelding ook nib te strekken tot de leden der vakvereenigingen, die wel voldoende geobntroleerd kunnen worden dat deze herhaalde dagelijksehe aanmel ding niet alleen aan den gemeentelijken bij slag op de werkloozcnuitkeering eenigszins heb karakter van bedeeling gaat verleenen, maar bovendien een zeer lastige verplich ting wordt voor de bouwvakarbeiders, die menigmaal dagelijks er vroeg op uit moeten trekken om ver buiten de sbad werk te zoeken. dat bovendien het bestuur van den Leid- sohen Bestuurdersbond niet zonder krach tig protest mag laten voorbijgaan de wijze, waarop dit besluit tot stand is gekomen, daar eenerzijds heb voorstel van Burge meester en Wethouders zoo laat is open baar gemaakt, dat publieke gedachtenwisse- ling hierover onmogelijk was en anderzijds dat ganechelijk verzuimd is in deze het ad vies in te winnen van de naaste belangheb benden, n.1. van de vereenigingen die bij het werkloozenfonds zijn aangesloten; Redenen waarom het bestuur van den Lei'dscheu Bestuurdersbond met aandrang Uw College verzoekt uw besluit in dezer voege te willen herzien, dat de leden der vakvereenigingen, op wie voldoende con trole wordt uitgeoefend, van de aanmelding bij de Arbeidsbeurs worden vrijgesteld, en zoo hiertegen overwegend bezwaar bestaat, dat deze althans met een eenmalig© aan melding kunnen volstaan. De van 't 2de bij het 4de reg. inf. over geplaatste lsie luit. A. A. Hogerwaard komt te Leiden in garnizoen. Men schrijft ons uit VoorsohotcnMeer en meer wordt hot bezit van oen afdee- lipg van „Het Groene Kruis" in onze ge meente gewaardeerd. Het góed voorziene ma gazijn van verplegingsmiddelen vooirziet in een behoefte, want dagelijks worden aller lei voorwerpen uitgeleend aau. o n vermogen- den, maar ook aan ineer vermogend-en, die' dikwijls blaken geven van hun dankbaar heid door het zenden van een ex tra-gift». Op het gebied der ontsmetting is reeds een en ander door de jeugdige afdeeling ver- richt en de welgeslaagde tentoonstelling van het tuberculose-museum ligt nog tamelijk! versch in het geheugen. De afdeeling gaat, zooals in dit blad werd aangekondigd, nu. een cursus geven voor kraamvrouwen- en zuigolingenverzOrging, onder leiding van een zeer bevoegde vToedvrouw-leerares uit Rot terdam. Deze cursus is vooral bestemd voor jongo moeders of dio het hopen to worden, om haar een beter inzicht te geven in dit voor haar zoo belangrijke onderwerp. Mén. zegt wel eens dat heb eerste kind een proef konijntje is. .Wat meer kennis op dit ge bied zal ook hi ei-in een heilzame verande ring brengen. Gelukkig hebben zich reeds versohei done deelneemsters aangemeld, zoodat de cursus wel zal doorgaan. Toen „Het Groene Kruis" werd opgelicht was er ook sprake van wijkverpleging. Ver schillende daartegen geopperde bezwaren van othischeu en financieelen aard waren oor zaak, dat het Bestuur deze zaak voorloo- ixig liet rusten. Toen evenwel mej- v- Kol zich bereid verklaarde gedurende 6 maan den dio betrekking belangeloos waar te ne men, maakte het bestuur dankbaar van dit aanbod gebruik. De resultaten waren verrassend. De wijk verpleging bleek zoozeer te voldoen, dat door de R.-K. besloten werd eeu zuster voor dib doel besehikhaar to stellen. Deze zuster is nu oonigen tijd werkzaam en algemeen hoort men haar werk onder onze behoeftige R.-K. burgers 'prijzeu. Zelfs heeft zij, omdat zij ook bakerdiens ten verricht, het soms zoo druk, dat een tweede zuster haar moet as- sisteeren. Hot R.-K. armbestuur geeft voor clit werk een belangrijke bijdrage. Thans doet. het bestuur van „Het Groene Kruis" pogingon om ook voor de Probes- tanten een wijkverpleging te verkrijgen, daar in kraohtig gesteund doör de beide genees- heeren, die overtuigde voorstanders zijn van deze zaak i Een beroep is gedaan op do bei do Protestantsoho armbesturen en verlee nen dezo hun medewerking, dat zal ook bij den Gemeenteraad worden aangeklopt. Wij spreken den wensoh uit. dat mei} veteende krachten dit voor de lijdende menschhoid en vooral voor dat doel daar van, waaraan do armbesturen hun gewaar deerde zorgen wijden, zoo zegenrijk werk moge tot stand komen. De gemeenteraad van Voorburg heeft Zaterdag met algemeene stemmen besloten, nog in onderhandeling te treden met den tegenwoordigen gasconoeasionaris, den heer Bleuland van Oordfc, voor het leveren van gas, gedurende den tijd dab de gemeente lijke fabriek nog niet gereed is. De heer Van Oordt, zal hiervoor f 25,000 ontvangen op voorwaarde, dat hij van alle rechten tot heb hebben van gasbuizen in <le-n grond afstand doet, gas zal leveren op de thans geldende oondities, tot 60 dagen nadat de gemeentelijke fabriek in werking is, en dab later zijn gasbuizen in eigendom aan de gemeente zullen overgaan. Aan de openbare vergadering ging een langdurige geheime vergadering vooraf. De Raad heeft tevens besloten voor* den bouw van een gasfabriek een 4-pCts. lee ning van f 150,000 aan te gaan bij de Mij. voor Gemeen.tecrediet te Arasterdam tegen den koers van 98 pOfc. De aflossing moet in 41 jaren plaats hebben. De commissie tot het ontwerpen van een programma voor lichamelijke oefenin gen, in verband met den militiediensb, hoopt in Maart verslag aan den Minister van Oorlog uit te brengen. Zij liet Zaterdag de militairen in 't garni zoen Den Haag practis-ohe oefeningen uit voeren. Om te kunne beoordeelcn, of het aan tal arbeiderswoningen te Gouda al dan niet vermeerdering behoort te ondergaan, is in die gemeente een telling gehouden van die woningen, gerangschikt naar de huurwaar de. Deze telling heeft het volgende aan het licht gebracht: Gratis woningen (hofjes) waren er 85; van een huurwaarde van f 0.25f 0.50 per week: 10; f 0-30—0.84 62; f 0.85—f 109: 230; f 1.10—f 1.34: 351; f 1.35—f 1.59: 661; f 1.60—f 1.84 560: f 1.85—f 2.09 568; f 2.10 f 2.34 499; f 2-35—f 2.60: 493. Woningen met een huurprijs boven f 2.60 per week werden niet als arbeiderswonin gen beschouwd. Slechts een gering aantal woningen is onbewoonddit getal bedraagt van de 8 laatste rubrieken resp. 3, 5, 7, 12, 6. 7, 3 en 9. Den loonstandaard voor verschillende werkzamheden in die gemeente in aanmer king genomen, blijkt, dat er aan woningen, met een huurprijs van f 1.35f 1.84 per week behoefte bestaat. De 1ste luitenants L. J. de Wolf, van het 4de reg. inf., A. Nu mans, van het 3do reg. vesting-art., en do 1ste duits.-kwar- taerm. E. J. J. de Roy van Zuydewijn, H.i M. M. Buffart en L. Nadort, laatsgenoero- de van het O.-I. leger, worden van 1 April tot 29 Juni gedetacheerd bij de textiel- afdeeling van de Ned. School voor Nijver heid en Handel te Enschedee, en voorts van' 16 Judi tot 31 Aug. bij 't centraal magazijn van militaire kleeding en uitrusting te Am sterdam. Hiermede zal hun detacheer mg bij den intendainïe-cursus van de lioogero krijgsschool eindigen. Naar ,,Het Vad." uit goede bron ver* neemt, zal de heer F. M. Knobel, onzo consul-generaal in Zuid-Afrika, aan het( einde van dit jaar 's lands dienst verlaten.. De kerkeraad van do Geref. Kenk to. 's-Gravenhage heeft, zoo meldt .,De Rob- terd.", besloten, de Gemeente op te wek ken tot het beroepen "van een vijfden pre* dikant. Do Provinciale Staten van Noord- Holland zijn in buitengewone vergaderingl bijeengeroepen tegen Donderdag 22 dezer, ter verkiezing van een lid van de Eerste' Kamer, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontslag-nemen van jhr.-, mr. J. Röell, ten gevolge van zijn benoo- ming tot vice-president van den Raad van State. Het is den minister van oorlog geble ken, dat gelden uit de kassen der cantines worden aangewend tot betaling van den toegang tot openbare vermakelijkheden^ terwijl Diet alle militairen toegang vooiV zich verlangen. Een dergelijken maatregel aoht de minis ter uit eeu billijkheicfooogpunt niet overeen te brengen met het voorschrift betreffendo de inrichting en het beheer der oantines van de korpsen van het leger. In verband hiermede geeft hij als zijn! wensch te kennen, ö'ab onder dergelijke omstandigheden, aan hen, die een tooneel' of soortgelijke voorstelling niet wenschen! bij te wonen, voor zoover de kasmiddelen- zulks toelaten en andere omstandigheden! zich daartegen niet verzotten een met den' toegangsprijs gelijkstaand bedrag in geld zal worden uitgekeerd. HAARLEMMERMEER. De gymnastiek* vereeniging „Hoofddorp" hield in hoteü „De Landbouw" een zeer goed geslaagd» uitvoering, welke door vele belangstellen* den werd bijgewoond. De oefeningen getuig* den van ernstige studio en voorbereiding,; en werden voorbdurend door applaus be-» loond. Voornamelijk de pyramiden en alai slot de verschillende marmergroepen slaag-* den uitstekend. De directeur, de heer! 19) ,.Neen, dat gaat niet; dat zou haar te erg op winden.' Dorothé zweeg. Wat kon zij doen tegen zooveel zwakheid en angstvalligheid? Zij haalde de schouders op en liep weg, om zich voor den rit naar dé stad te kleeden. Het geluk was met haar. Op de prome nade trof zij Ribbeek. Hij kwam juist uit de kazerne. Zacht pratend liepen zij samen op en bespraken de mogelijkheid van een ont moeting in Trafoi. Het kwam Dorothé voor, dat Ribbeek min of meer verlegen werd, toen zij hem van Franoisca's plannen ver telde, en daarom vroeg zij plotseling; „Hadt je misschien tegen mijn schoonzus ter gezegd, dat je van plan was naar Tra foi te gaan]" ,,Ja, giöteren kwam ik haar tegen in haar auto. Z>j liet stil houden en wij hebben een paar woorden gewisseld." Dorothé werd ernstig. Zij zou hem zoo graag hebben gevraagd: ,,Wat is er toch tusschen haar en jou? Hebben jelui vroe ger soms iets gehad, wat je voor mij ver borgen wilt houden?" Maar zij ©ohaamde zich voor haar wantrouwen en drong dus de opkomende gedachten terug. Ook Ribbeek was wat somber geworden. Die Francisea liet hem niet los en hij wilde hfcar toch ook in de gegeven omstandighe den niet tot zijn vijandin maken. Hij hield te veel van Friedric-h, om een ernstig con flict uit te lokken, en dat zou toch zeker volgen, als hij de geheele waarheid ver telde. Het was immers heel wel mogelijk, dat er in de toekomst een wijziging kwara, doordien Francisea moeder werd; daarin kon oom Satow wel gelijk hebben. „Wat ben je stil, Joost]'' ,,Ik overleg bij mijzelf hoe wij er in zul len slagen met elkaar in oontact te blijven, zonder dat het wordt opgemerkt. Het beste was misschien, dat je in Innebriick en Lan- deck een brief poste restante voor mij ach terliet. Ik kom toch achter jelui aan en blijf dan geheel op de hoogte. Het kon ook wel eens zijn, dat je schoonzuster in ee>n van haar grillen haar reisplan wijzigde." „Dooht je clat?'' vroeg Dorthé en zag hem vorschend aan. Even speelde een lachje om zijn lippen. Hij voelde het wel. Dorothé was jaloersch op die schoone, gevaarlijke vrouw. Zij ver moedde iels. Maar zij vermoedde niet, dat hij die rijke Francisoa verachtte. Hij moest daarom dubbel voorzichtig zijn. Want kwam Dorothé er achter, wat Francisea beoogde, dan zou zij voorgoed met haar breken; clat stond voor Ribbeek vast. En het zou vooral Friedrich zijn, die daaronder leed. Kalm zei hij na eenig zwijgen: „Bij Francisoa zijn alle dingen mogelijk. Nu, laat ons hier scheidon, lievelingMe vrouw Heyroth zit voor haar raam. Zij speurt naar nieuwtjes. Laat ons oppassen Zet geen droevig gezicht. Wie weet wat heerlijke dingen je te gemoet gaat!" Snel drukten zij elkaar de hand en scheidden. De drie dames waren haar reis begonnen en zonder stoornis waren zij voortgereden tot Innsbrück. Op iedere nieuwe plaats, die zij passeerden, werd een telegram naar Damitz gezonden, zooals Friedrioh het ge- wenscht had. Annalena was zoo opgewekt, en steeds weer verrukt over alles, wat zij zagen, dat het Francisea werkelijk genoegen d'eed. Zij mocht zoo graag voor de gelukkig-makende spelen, wanneer het n. 1. met haar eigen wenschen samenviel. Hier, te midden van de schoonste Alpen, werd ook Dorothé op gewekt. Nog dienzelfden dag reden zij door naar Landeck, waar zij dachten te over nachten. Van hier af werd ook voor Fran cisea alles nieuwzij kon nu ook onge dwongen bewonderen, waar zij tot nu toe slechts met zekere geblaseerdheid had toe gekeken en zich met de vreugde van de beide anderen had vermaakt. Bij enkele punten, die in de Baedeker als belangrijk werden aangewezen, wille Annalena terstond wel uitstap pern, om te voet verder te gaan. „Kind, wacht maar gecïuldig; je zulb nog gelegenheid genoeg krijgen om te wan- delen en te klimmen. Ik heb het hotel zeer hooren roemen; wij zullen daar alle com fort vinden, dat wij wenschen. Maar kijk dadr. Dat zal Landeck zijn. Hoe vriendelijk ligt dat daar in dat smalle dal. Annalena nu kun je weldra de sneeuwbergen be klimmen Nog enkelë oogenblilcken en de auto hield stil voor het hotel. Reeds dadelijk na do aankomst was het merkbaar, dat zij in een goed hotel waren gearriveerd, waar een merkwaardige verzameling van oude en jongo gasten bijeen was. Annalena keek nieuwsgierig rond, want zij durfde nog niet dadelijk vrijuit naar buiten gaan. Toen ech ter Francisea zich naar dé eetzaal had be geven, waagde zij het met Dorothé het dorp in te gaan, dat door de bruisende Inn in twee stukken werd verdeeld. Eerst gingon zij naar de hooger gelegen kerk en daarna nog verder tot aan het slot Vandaar konden zij de witte toppen der besneeuwde bergen zien, die weldra zacht rose getint werden door de ondergaande zon, terwijl zich in het dal donkere schadu wen verbreidden. Den volgenden dag was het heerlijk weer. Francisea kwam eerst laat uit haar kamer* zoodat eerst na twaa'lf uren aan verder gaah kon gedacht worden. Een onweer, gevolgd door regen, had de straten stofvrij ge maakt: thans was do lucht wonderlijk hel der en frisoh. Zij reden het plaatsje uit, verder van dorp tot dorp, voort langs »er- gen met witte toppen steeds genietend van d'e heerlijkste vergezichten. Francisea gaf den chauffeur op, waar zij moesten stilhouden om het middagmaal te gebruiken. Dit had plaats in een schilder achtig gelegen hotel, waarvan de eetzaal met vroolijke mensch :n gevuld was. Anna lena keek overal rond en luisterdo met be langstelling naar het verhaal van oen der reizigers over een opgozetten adelaar in een der hoeken van de zaal, dien de hote lier zelf op ben zeer avontuurlijken tocht geschoten had. Ook andere opgezette die ren bekeek zij met aandacht. Daarbij kwam een heer naast haar staan en zei lachend': „Ik denk, dat u in de zoölogie studeer6H jongejuffrouw „Jongejuffrouw l" Annalena voelde zich. als zestienjarig kostschool dametje gekrenkt en keek snel om. Zij wierp den grijskop,; zooals zij hem noemde, een scherpen blik toe en draaide hem toen weer den rug too* De heer, die wel grijs was, maar er niet oud uitzag, scheen zich te vermaken met het beleedigde meisje, en toen Annalena weer naar voren en Dorothé terug was ge gaan, zette hij zich, tot haar groote erger* nis, aan het tafeltje naast het hare. „Een onuitstaanbare ventl" fluisterde zij Dorothé in. „Wie?" vroeg Francisea. „Nu, die vogelverschrikker hier naast ons. Hij denkt zeker, dat ik nog een gewoon schoolmeisje ben en durfde mij zelfs aan spreken „Ja? Nu, dat komt van je korte rokken'.- Waarom heb je je lange japon ook nieb aangedaan. Maar jawel, dat was je te las tig I Misschien ontmoeten wij hem in Tra foi weer; ik heb een vermoeden, dat hi£ ook daarheen gaat", zei Francisea. „In Trafoi?" vroeg Annalëna lachend., „Denk je dat, omdat zijn haar even wit i^ als de sneeuw op de bergen daar?" „O, jou wijsneus! Hij is nog niet zoo oud* Hoogstens vijftig geef ik hem." „Dan kan hij bijna mijn grootvader zijn.'* Toen later de bewuste heer echter cem even groote auto als de hare besteegt naaat den ohauffeur ging zitten zelf het stuurrad i in handen nam, begon Annalena zich meen voor hem te intereeseeren. (Wordt vervolgd)!*

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1