N®. 15934 Woensdag 31 Januari. A0. 1912. (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Faillissementen. FEUILLETON. Haar doel gemist. IDSC PRIJS DHR ADYEBTENTIEN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Qrootere letters naar plaatsrnimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oente contantelk tiental woorden meer 10 Centa,—Voor het inoasseerenwordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden IJ f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1-05. VERKIEZING. Burgemeester i Wethouders van. Leiden, Gelet op art. 98 der Kie&wet; Brengen ter algemeene kennis^ dat het proces-verbaat van de zitting van het hoofd- etembüreau, oedoeld bij «fft. 93 der Kies wet, tot het vaststellen van den uitslag d«r «temming ter verkiezing van een lid vaa den Gemeenteraad in het tweede kiesdis trict van de gemeente Leiden, op de pers Tan het Raadhuis is aangeplakt en voor een ieder ter Secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN 8TRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Januari 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van J. DEN OS, or/i Vergunning tot oprichting van een zoutorij van vleesoh in het perceel St.-Jorissteeg do. 30, Sectie D no. 1529; Gelet op de artb. 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met' de bijlagen rte Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag 14 F©br. a.s. 'a voormiddaga te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat' niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet' overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden rijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GTJSELAAR, Burgemeester. VAN STRTJEN, Secretaris. Leiden, 31 Januari 1912. Leiden, 31 Januari. Door den uits^g van de gisteren ge houden stemming voor den gemeenteraad, is Ide vrijzinnig© partij in den Raad met een lid vermeerderd en de kerkelijke partij met een lid verminderd, zoodat die thans is sa- Imengesteld uit 18 leden van links en 13 van trechts. Tot hoofd der school te Zevenhoven ie gisteren benoemd de heer W. J. Ben- mor, thans onderwijzer aan de school in de Brandewijnsteegt alhier. Bij de gisteren door het Ministerie van Koloniën gehouden aanbesteding had den het laagst ingeschreven voor den me talen bovenbouw met, boebehooren voor één. brug voor gewoon verkeer, lang 40 M breed tusschen de leuningen 3 M.de hee ren Van Egmond en Go. te Zoeterwoude, voor f6510. Naar wij vernemen, is ds. J. Dekker, predikant de Gereformeerde Kerk te Nieuw-Vennep, ongesteld. Volgens medisch. advies zal hij gedurende den eersten tijd niet voor zijn gemeente mogen optreden. („O. H. C.") Te Voorburg worden handteekeningen verzameld op sen verzoekschrift aan den gemeenteraad, om na de- beslissing, cue» in den Gemeenteraad van Den Haag is geno men in onderhandeling te treden met den heer Bleuiand v. Oordt. Te Schiedam zal 14 Februari een op voering plaats hebben van „De Hemelsche Altaarwacht." De majeur van den generalen staf M. C. van der Hoog, chef van den staf der 3de divisie te Breda, is bestemd tot direct, van de hoogere krijgsschool te s-Graven- hage, ter vervanging van den kolonel van den gen. staf H. L. van Oordt, die binnen kort bevorderd wordt tob generaal-majoor. Op het kerkhof „Westerveld"' te Drie huis bij Velsen is gistermiddag ter aarde besteld! 't stoffelijk overschot van den heer W. D. Haitsma Muiier, in leven oud offi cier der huzaren, burgemeester der ge meente Spaarndam, en o. m. lid van de oommissie van toezicht over Meerenberg. Aan de groeve stond een zeer talrijke menigte geschaard, waaronder de commis saris der Koningin in Noord-Holland, de burgemeesters van Haarlem, Heemstede, Beverwijk, Schoten, Bloemen daad en "Vel sen, de oud-burgemeester van Velsen, prof. Van Wakem met de meeste geneeaheeren van Meerenberg, de commissie van toezicht op bet gesticht Meerenberg, de garnizoens commandant van Haarlem, tal van cavale- rie-officieren, het lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland Ferf, clc raads leden van Spaarndam en tal van andere ingezetenen van die gemeente. Ten teeken van rouw luidden te Spaarndam van 122 uren de klokken. In de aula sprak allereerst wethouder Prins, die het heengaan van burgemeester Mulier voor Spaarndam een groot verlies noemde. Daarop trad naar voren mr. C. van Tie nen, voorzitter van de commissie van Mee renberg. Hij legde eerst een krans namens die commissie naast het kruis met rozen van de weduwe en bracht vervolgens hulde aan de nagedaobbenis van den overledene. Het laatst sprak de predikant van Spaarn dam, die in een gevoelvolle rede herdacht», dat de overledene ue oprichter was van de afdeeling Spaarndam van „Het Witte Kruis", dat hij daaraan veel van zijn krachten heeft gewijd, en dat hij in stilte veel heeft welgedaan en velen is tot zegen geweest. Namens de afdeeling van „Het Witte Kruis" legde spreker een krans op de lijkbaar. Met inbegrip der door de grenswijzi ging tusschen de gemeenten. Groningen en Hoogkerk naar eerstgenoemde gemeente overgegane personen, bestond de bevolking der gemeente Groningen op 1 Jan. 1912 uit 36,691 mannen en 40,518 vrouwen, te zamen 77,209 personen. De gewone audiëntiën van de ministers van financiën, oorlog, waterstaat en mari ne, resp. 1, 1, 2 en 2 Februari zullen niet plaats hebben. AARLANDERVEEN. Do fabriek van zui- volbereddmgs werktuigen van den heer C. van 't Riet, alhier, kreeg de opdracht een kam te levéren voor eën boerderij van do kroon domeinen van H. M- do Koningin. LISSE. Gisteravond werd in de Nod-Herv. KeTk een goed geslaagde uitvoering gegeven door de Chr. zangvereniging „Looft den Heer." Op de bovenzaal van Hotel „De Witte Zwaan werd gisteravond een concert ge geven door de hoeren George Lindemann (viool) en J. Ma-ekenzie (piano), met mede werking van ïiiej. 'Jos. Mooy (zang). Er wer den een tiental nummers, waarvan twee vooir zang, twee voor piano,vier voor viool en piano cn twee voor zang, viool en pabo, zeer verdienstelijk uitgevoerd. In het gebouw van den Ned. R-K. Volksbond werd gisteravond door den geestcl adviseur, den wel eer vr. hoor Burrwinkel, een rede gehouden over het onderwerp: „Wat zijn de vakvoreenigingen in don Nod. R.-K. Volksbond?" In ©en duidelijk betoog zette spr. uiteen, waarom het lidmaatschap van don Volksbond noodzakelijk is voor het lid maatschap van de verschillende vakvereeni- gingen van ïLezeiï Bond, of waarom men lid lean zijn van: oen vakvörecniging zonder lid té worden van den Bond. Zijn rede werd door do talrijke aanwezigen aandachtig ge volgd. Nadat de sprélcer nog een drietal vra genstellers had beantwoord, werd de verga dering mot gebed' gesloten. NOORDWTJKERHOUT. In café „Heem* kerk" vergaderde gisteravond de afd. Noord- wijkerhoiit van de' Al gem. Vereeniging voor Bloembollencultuur (B.-B-C.). De voorzit tor, de heer E. Ooatdam Jbraji-, opende de vergadering met een hartelijken gelukwensch voor dit jaar en wensahte allen veel voorspoed in den, "bollenhajidel. Als nieuwe leden werden aangenomen de hecren J. v. d. Well en J. Hermans. Een schrijven was ingekomen om geldc- lijken steun voor de te Medomblik te hou den tentoonstelling. Dit werd voor kennis geving aangenomen évenals een schrijven van hot hoofdbestuur, om één of, meer personen aan te wijzen, die zich belasten, willen met het samenstellen" van xle lijsten over hot bloemlxdlonhodrij f, ten- einde een volledige statistiek ér van te verkrijgen. Daarna deed do. penningmeester tekening en verantwoording. Er bleek lo zijn een batig saldo van f 3.58. Tot voorzitter werd berirozen met alge- meene stemmen do heer E. Oosfcdam Jbzn-, die de benoeming aannam. Tot bestuursleden weerden herkozen do heeren W. J. Gul de- mond on N. C. v. d. Zalm- Daarna verkreeg do heer J. Brauu, van Noord wijk, het woord en hield een causerie over„Hnlpmeststoffeai, speciaal tegopast bij Bloembollencultuur." De spreker word aan hét slot warm' toe gejuicht en door den Voorzitter werd hem dank gebracht voor zijn leerrijke reds. Het lokaal van den heer Heemskerk was versierd met allerlei prachtige bolgewassen ooi bloeiende tulpon, welke na afloop onder de leden verloot werden. Bij de wed. L. v. d. Burg lagen zeven kippon vermoord in het hok. Bij nader on derzoek "bleek een fret de dader te zijn. Hij bevond zich nog levend in het hok. RIJNSBURG. Stampvol was do nieuws ke'rk der Ghir.-Geref. Gem- gisteravond, zoo dat men de douïen moest sluiten en velen niet méér toegelaten konden worden. Ander half jaar bestaat de Gemeente en nu reeds is zij in het bezit van een schoon, gerief lijk ingericht kerkgebouw cn pastorie. Ds. Janssen, van Leiden, liield een boeiende, toepasselijke rede naar aanleiding van Hand, 7 vors 47. Verder werd nog gesproken door ds. De Bruin, docent aan de Tlieol- School te 's-Gravehhngo, naar aanleiding van Ex. 33 vers 15, en door ds. v. d. Heyden, even eens docent aan die School. Ton slotte nam ds. Janssen nogmaals het woord, om de beide wethouders, de hecren N. van Egmond Dz. en J- van Iter san, den architect», den heer A. -den Haan, on do aannemers van kerk cn pastorie toe te spre ken. Mét het zingen van Ps. 72, laatste vore», was de oorste dienst in het nieuwe kerkge bouw afgeloopon. TER-AAR,. Onder leiding, van den loco- voorzitter, den heer J. B. Cats, word alhier een vergadering gehouden van ingelanden van den vcrecnigdeu Bloldandsohsn on Kor- teraardschen polder pn zulks in hoofdzaak ter verkiezing van ©en voorzitter wegens bedanken van mr. Th. C. Viruly, te Leiden, en werd als zoodanig met algemeene stemmen gekozen mr. M. A. M. Viruly, te Do Steeg. WOUBRUGGE. Verscheidene ingezetenen wenden pogingen .-tan om. aan liet tolofoonnefc te worden aangesloten. Bij Kon. besluit is aan clcn reserve-lsten luit. D. J. Pennook, van liet 3d© reg. inf. op het daartoe door hem'gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dieQot verleend N. Meyers, burgemeester der gemeente Geerfcruidenberg, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau aan den portier bij 's Rijkswerf te Am. sterdam C. W. van Beek, o»p zijn verzoek met ingang van 1 April 1912 eervol ontslag uit den werfdien'verleend; ingetrokken de bij Kon. besluit van 10 Nov. 1911 vermelde benoeming van mr. E van Beusekom, tot secretaris der Staats commissie tot het instellen van een <n- derzoek omtrent het vraagstuk der droog making van de plassen beoosten de Vecht en als zoodanig benoemd W. H. Brink horst, ingenieur van den rijkswaterstaat 3de kl. de OostincÜische ambtenaar met verlof G. J. F. Biegman laatstelijk inspecteur van het Inlandsch onderwijs in de 1ste afd. in Ned.-Indië op zijn verzoek, gerekend' van en met 1 Januari 1912, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder toekenning van pensioen; de Oost-Indische ambtenaar met verlof W. J. Steu»p, laatstelijk ingenieur 2de kh bij den Waterstaat en 's lands Burgerlijke Openbare Werken in Ned.-Indië, op zijn verzoek wegens physieke ongeschiktheid', gerekend van en met l Januari j. 1. eervol uit 'b lands dienst ontslagen, onder toeken ning van pensioen. Voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd' bij het leger in Ned.-Indië, de militair- apotheker 2de kl. P. J. Boomsma, van het personeel van den geneesk. dienst der landmacht. de Oostindisohe ambtenaar met verlof W. F. C. van Bosse, laatstelijk houtvester bij het boech wezen op Java en Madoera, op zijn verzoek, gerekend van en met 1 Jan. 1912, wegenB physieke ongeschiktheid eer vol uit '3 lands dienst ontslagen onder toekenning van pensioen; benoemd tot broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, de gegageerde ad judant-onderofficier van het Ned.-Ind. le ger S. A. van Reen, schrijver bij het com missariaat van afmonstering te Rotterdam; bij het personeel van den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indië benoemd en aangesteld tot tijdelijk officier van gezond heid 2d© kl. J. V. Rudelsheim; de Oost-Indische ambtenaar met verlof W. yerbrugge, laatstelijk onderwijzer 3de kl. bij het op. Eur. 1. ond. in Ned.-Indië op zijn verzoek gerekend van en met 1 Jan. 1912,. wegens physieke ongeschiktheid eer vol uit 's lands dienst ontslagen onder toe kenning van pensioen; bepaald, dat de duur van liet bij kon. besluit van 20 Maart 1907 geregeld herstel in activiteit van den gepens. kapt. van hot leger in Ned.-Indië C. G. Meer-, burg gerekend van 10 April 1912, met ten hoogste vijf jaren wordt verlengd. Contectiebedienilen. De Ned. Bond van Confectiebcdienden hield zijn algemeen© jaarvergadering in café „Suisse" te Rotterdam onder voorzit terschap van den heer H. J. van Kerkhoff.» In zijn openingsrede zeide de voorzitter met genoegen te kunnen terugzien op de werkzaamheden van den Bond in het afge- loopen jaar, en spoorde hij de verschillen de af deelingen 'aan vooraï hun beste krach ten te wijden aan de totstandkoming van een wet voor de vervroegde winkelsluiting. Uit ..et jaarverslag bleek, dat de Bond in 1911 wat ledental betreft sterk was voor uitgegaan, en dat de acties in de verschil- lende aideelingen gevoerd voor Zondags rust en vervroegde winkelsluiting met suc ces waren bekroond geworden. Heb verslag van den penningmeester wees uit, dat de toestand der kas niets te wenachen overliet. Door middel van het Plaatsingbureau mochten verschillende leden een plaatsing vinden en werd zoo doende opnieuw het bewijs geleverd, dab dit lichaam den leden zeer goede etiensten bewijst. Tot leden van het centraal bestuur wer* den gekozen de heeren Wolthuis, Haarlem; Godefroy en Zeegers, Rotterdam, en Bögo* man, Utrecht. Door de vergadering werden alsnog do volgende besluiten genomen: eeüzelfde insigne in te stellen voor al'le leden; zoo spoedig mogelijk te komen tot uitgave van het vakblad en werd in beginsel het voor stel aangenomen tot oprichting van een weerstandskas. De voorzitter deelde nog mede, dat de Bond zich zal aansluiten bij het onlangs op gerichte Neutrale Vakverbond, echter slechts dan wanneer de statuten van dab Vakverbond geschikt voor den Bond zijn. De eerstvolgende jaarvergadering zal ge houden worden te 's-Gravcnhagc. Hierna sloot de voorzitter met dank aan de aanwezigen de vergadering. J. Jansen, winkelier in boter, kaas, eieren en vleeschwaren, te Amsterdam. 7) Weken waren voorbij gegaan; de yoorbo- Öen van den winter trokken reeds door het land. Eerste vorst begon .den grond hard te maken. Langs het bergpad ging Dorothé en werd niet moede van 't kijken naar al de plekjes, die haar lief waren in haar ge boorteplaats. Nog was er groen in de wei den, die zich uitstrekten tot aan de rivier; maar -e frissche kleur was reeds verdwe nen. De zware regen van de vorige weken had de rivier doen zwellen tot ongewone iboogte. Hoe heerlijk was het op-dagen als deze langs den stroom te wandelen en te luiste ren naar het ruischen en klotsen der golven. Smartelijk heimwee greep haar aan. Mor gen moest zij dit alles vaarwel zeggen. En alleen met Kerstmis zou zij een paar da gen naar huis terugkomen, samen met An nalen a, die weer op de kostschool was en treurige brieven zond. Het vooruitzicht een bepaalde richting te moeten kiezen, zich Ce moeten voorbereiden voor een betrekking, drukte haar natuur, die zoozeer de vrijheid liefhad. Maar rij wilde tooh niet voor haar dappere, energieke zuster onderdoen. „Arme Annalena!" zuchtte Dorothé. Zij was echter nog zoo jong, eerst vijftien jaren oud. Wie weet hoeveel er in een paar jaar .veranderen kon." Langzaam ging Dorothé naar het slot te- i*ig. Zij kwam juist op tijd, om een ruiter in de oprijlaan van zijn paard te zien &prin. gen. Het was Joost von Ribbeek. Of hij wist, dat zij morgen weg ging en nu af scheid kwam nemen? Zij had hem na de begrafenis nog niet weer gesproken. Nu zag hij baar ook en kwam haar snel te gemoet. „Wel, Dorothé, wat plezierig, dat ik je dadelijk ontmoet. Ga je al naar het slot terug?" Een oogenblik weifelde zij met haar ant woord. Zou zij naast hem gaan loopen en nog wat rondwandelen, hem vertrouwde maken van haar droevige gedachten? Het zou een blijde herinnering zijn^ die zij graag met rich mee zou nemen... Maar neen, zij moet een streep zetten onder al haar ver langens; de droom moet uit zij®, vQprgoed! Zij moet dan dezen man, dien rij reeds zoo lang heeft liefgehad, laten gevoelen, dat zij hem nimmer zal kunnen toebehooren. Wat zij voor elkander gevoelen, moet niet uitgesproken worden. „Mijn broeder wacht op mij en ik 'nag hem dezen laatsten dag niet lang alleen la ten. „Ge gaat dus toch?" vroeg Ribbeek ern stig, terwijl zij langzaam naar het slot te rugwandelden „Ja. Het is zoo geheel anders bij ons ge worden. Ik durf dat tegenover u als vriend dee huizes wel zeggen. Wij rijn arm. Ik ga, nu naar Berlijn om het boekhouden te lee- ren; ook in stenografie en machine- schrijven wil ik mij bekwamen, zoodat ik, als het noodig is, mijn eigen brood zal kun nen verdienen. Ik kom dan in Maart., denk ik, weer terug, om mijn broer met mijn kennis ter zijde te staan. Dan verdien ik hier ook mijn brood met werken." „Arm© Dorothé", zei hij zacht en nam haar hand in de rijne. Toen zag hij ha»ar diep in de oogen en ging langzaam voort: „Verlies den moed niet; blijf vertrouwen, dat de toekomst beter zal worden. Wij blij ven er toch even goede vrienden om, niet Dorothé?" „Jij blijft mijn vriend voor altijd, Rib beek", antwoordde zij; „evenzoo als je dat voor mijn broer geweest bent. Verlaat hem niet, hij heeft de hulp van een ervaren en oprecht vriend zoozeer noodig. Zorg er ook voor, dat hij zich hi©r niet overwerkt; af leiding moet er zijn, af en toe moet hij weer in zijn vroolijken kring in de stad vertoe ven. Hij heeft behoefte aan omgang met mensohen, die met hem overeenkomen, 200. als er velen in zijn regiment waren. Be zoek hem maar vaak; hij kan je ook wel een rijtuig sturen, als je dat wenscht, want in den winter hebben onze paarden het toch niet druk." „Ik zal zooveel ik kan hem bijstaan met raad en daad. Daar kan je gerust over rijn." „Oom Anton heeft ons een nieuwen op zichter bezorgd, een man, die van alles heel goed op de hoogte is, en de vrouw van dien man zal voorlöopig de huishouding op zich nemen. Zoo heeft Friedrich ten minste ver. trouwden steun. Maar er rijn tooh altijd din gen, die men liever met meer vertrouwden alleen bespreekt. Aan werk zal het hem overigens niet ontbreken, want hij moet zich door heel wat moeilijkheden heen slaan. Praotrisch en theoretisch moet hij zeer veel leeren." „Dat zal hem moeilijk vallen; van studio heeft hij nooit veel gehouden." De beide jonge menschenkinderen, die zoo vol liefde tot- elkaar waren, verborgen hun ware gevoelens achter déze bezorgdheid o-^r den ander. Dorothé wilde Ribbeek niet bin den, zij gevoelde in haar omstandigheden hom niet te gemoet te mogen komen. Be loften en bekentenissen moesten voorkomen worden. En toch was het of zij eteeds weer tot elkaar gebracht worden, alsof alles er op werkte om het tot een vrij-uitspreken va-n verborgen verlangens te brengen. Rib beek van zijn kant had haar wel kunnen vragenmaar hij meende, dat het meisje niets dan vriendschap voor hem gevoelde, en bovendien was rijn positie nog niet zoo, dat hij alles kon aanbieden wat hij meende, dat hij aan een meisje, dat zijn vrouw wilde worden, verschuldigd was. Maar zij las in zijn blik zijn teedere liefde, rijn groote achting voor haar en nu greep zij rijn hand, om die nogmaals te drukken vóór zij de stoep opgingen. Door plotseling hoorngetoeter opge schrikt, wendden Dorothé en Ribbeek het hoofd om en zagen de auto van mevrouw Stephany de oprijlaan doorkomen. Het kwam als een pijnlijke dissonant in de min of meer weeke stemming, waarin zij beiden verkeerden. Francisca haastte zich' bij hert uitstappen en trad snel op Dorothé toe, om haar te omhelzen. Groote hartelijkheid sprak uit haar begroeting. In de geopende deur verscheen nu ook Friedrich, en tot groote verbaring van Do rothé dook zelfs het gelaat van oom Anbou in de gang op. „Wat heerlijk, dat ik u vóór mijn ver trek nog epreok, oom," zoo begroette zij den ouden snorrebaard, terwijl haar broe der mevrouw Stephany ter begroeting te gemoet ging. „Ge gaat op reis?'5 vroeg Francisca var- wonderde „Als u morgen gekomen waart, dan hadt' u hier slechts twee eenzame vrijgezellen gevonden; maar de vreugde over uw bezoek zou minstens even groot als nu ge weest zijn," antwoordde oom Anton voor Dorothé. „U bent ovorigens op een heel geschikten tijd gekomen. De huishoudster heeft wafels gebakken en zij verstaat de kunst Met oud-modische graciö bood oom Satow Francisca Stephany den arm en geleidde Laar naar de eetkamer, waar Johann reeds een couvert meer had gereed gezet. Fran cisca ging vroolijk op de scherts van den ouden heer in en lachend wendde zij zich ook tot Friedrich', die aan haar andere zijde liep. De lamp was reeds aangestoken, teen zij. na het diner naar de huiskamer gingen. Mevrouw Stephany liet zich niet lang noo- digen om nog wat te blijven en meer dan eens zei zo, dat zij zoo blij was, dat het leven haar weer tot haar vriendin Dorothé geleid had. „En ga je nu werkelijk zoo'n droge stu die beginnen?" vroeg zij. „Ik wil mij nuttig maken voor mij., broer, mevrouw," was heb eenvoudige ant woord. „Mevrouw? Maar zoo is het toch niet tusschen ons beiden, wel? Oude schoolvrien dinnen blijven elkaar bij den naam noemen. En als je terugkomt, hoop ik je met jé broer eens spoedig bij mij te zien. Moeder verheugt zich daar ook reeds op. Zij zou wel graag meegekomen zijn, maar zij is nog te bang om in de auto te gaan. Ja, ja, in ons stadje gaat men niet met snelle schre den vooruit. Het nieuwe dringt hier niet» zoo gemakkelijk binnen 1" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1