Uit de Rechtzaal. Uit Lisse. Gemengd Nieuws. Hftftgsclic Rechtbank. Heling. "Na den bekl.. in den cffectendiefstal (zie ;ona nummer van Donderdag) stond voor 'de rechtbank terecht een kennis van deft vorigen bekl., di'e voor hem een der gesto- |len effecten had verkocht. Daar de effec- \tenhandelaar waar het stuk te koop was laangeboden te kennen had gegeven, dat hij 'de zaak verdacht vond, had beklaagde eens ■geïnformeerd hoe de vorige beklaagde aan 'het geld was gekomen, over welk wantrou wen deze zich zeer beleedigd had getoond. Raarop had bekl. de beide stukken gereali seerd. Zijn kameraad was met f 1000 tevre den en do meerdere opbrengst f 248.45 was ,vóor bekl. voor zijn moeite. Geen oogenbhk had hij er aan gedacht dat de stukken door Imisdrijf verkregen waren. "Van het bedrag dat hii voor zijn tusschenkorosb ontvangen (had, waren enkele kleine inkoopen gedaan en de rest was bij hem in beslag genomen. J5e vorige bekl. gedroeg zich altijd zeer jroyaal, had altijd geld, was steeds chic ge kleed, lunchte buiten de deur en had op het bureau van het Dep. van Marine onder 3e ambtenaren den bijnaam van den „Mi nister van Waterstaat". Ook deed hij het jfiteeds voorkomen of de betrekking van 'klerk voor hem maar een bijzaakje was, dat hij financieel niet noochg had. Wat den verkoop der effecten aangaat bevestigt dc bekl. in de vorige zaak de ver klaring van den. beid. in deze zaak. In een hotel nabij het Holl. Spoorwegstation was hem f 1CÜ0 ter hand gesteld, waarmede hij, piiet nog drie kameraads een reisje is gaan maken naar Antwerpen. Ge tuige ontkent, dat hij aan bekl. een ver haal heeft gedaan over door hem reeds ge kregen en nog te wachten erfenissen en over het bezit van effecten. Ook ontkent hij de opsnijderijen over zijn verteringen en het onderhouden van een vriendin." Bekl. houdt van zijn kant de snoeverijen van getuige vol. Op een vraag van den verdediger, mr. "Van Lynden, verklaart get. dat hij nooit op de een of andere wijze aan bekL heeft laten meTken dat de effecten door diefstal verkregen waren.' Ook weet hij niet er aan leiding toe gegeven te heiben dat bekl. dit kon denken. Alleen heeft beid. in het hotel bovenbedoeld aan getuige geadviseerd om «le enveloppe, waarin de effecten geborgen waren geweest en waarop stond „Hoofdbe stuur der Posterijen'te vernietigen. Bekl. zegt dit advies gegeven te bebben in het belang van getuige (beklaagde in de vorige zaak) omdat hij» wist dat deze een reisje ging maken en het beter was dat men niet dadelijk kon zien waar hij vandaan kwam en wie hij was- Subst.-off. van justitie, mr. Brankjes, meende dat vaststond, dat bekl. wist, al- rthans weten kon cn begrijpen, dat de effec ten \an diefstal afkomstig waren. Bekl. zoowel als getuige, bekleedde de nederige betrekking van klerk bdj het hoofdbestuur der pesterijen en zeer goed moot bekl. be grepen hebben, dat getuige geen fortuin had. Eisch 8 maanden. De verdediger mr. baron Van Lynden ooht-tc de ten last© gelegde beling niet be wezen. De verbalen welke get. deed waren voor zijn cliënt zeer aannemelijk. Inder daad leefde getuige zeer groot en hij maak te bij zijn kameraden den indruk rijk en zeer royaal te zijft. Naar pleiters meening heeft zijn client noch geweten noch kunnen begrijpen dat de effecten van diefstal afkomstig waren en hij concludeerde dus tot yrjjspraak. Hierna stonden nog drie kennissen van den beklaagde in de eerste zaak terecht die van de opbrengst der gestolen effecten liadden geprofiteerd. Deze drie zaken wer den gevoegd. Twee van de „gasten" wa ren jhotograaf; dc derde klerk bij een der departementen van algemeen bestuur. Uitvoerig werd door dc drie beklaagden mcdegedeeld? hoe, waar en op welke wijze er gefuifd was. De verteringen, het reisje naar Rotter dam en later naar Antwerpen was door ge tuige (den bek], in de zaak van den diefstal der effecten) betaald. Toen aan giet. ge vraagd werd of hij dat geld soms gestolen had was hij zeer boos en yeorntwaardigd geweest en had de meest geruststellende •verklaringen gegeven, zoodat niemand hun ner in _r aan oneerlijkheid had gedacht. Op een vraag van re oh te r Polvliot zegt getuige, dat het. zijn bedoeling was, dat zijn kameraden de drie bekl. niet zouden gelooven of vermoeden dat het geld dat nij overal, voor reis, vertering enz. betaal de, door hem gestolen was. Subst.-off. van justitie vraagt of het aan de beklaagden bekend was, dat hij als klerk bij het Departement van Marine ontslagen was, wegens fietsendiefstal. Getuige weet dit niet. In de stad was bet wel vrij algemeen bekend. De officiei: En hoe konden ze u dan weer in dienst nemen bij het hoofdbestuur der poster ij en 1 Getuige haalt de schouders op. Op een vraag van een der verdedigers, mr. Ed. Belinfante, verklaard get., dat hij als klerk bij het Departement van Marine groot leefde en don indruk maakte, alsof hij uit ruime beurs leefde, terwijl hij f 1.25 per dag verdiende. Nooit had hij zelf ge hoord, dat zijn collega's bij Marine hem den bijnaam hadden gegeven van „Minister Van Waterstaat." Subsu.-off. van justitie, mr. Brantjes, constateerde nogmaals dat vaststaat, dat de effecten gestolen zjjn door getuige Ibe- klaagde in de eerste zaak) en dat van de opbrengst der effeetei door get. en de drie beklaagden goede sier is gemaakt. Voor epr. is het onaannemelijk dat althans de twee photografen wel geweten 5 althans be grepen hebben van waar het geld afkom stig was waarvan de vertering werd be taald. De derde beklaagde wist wat er bij Marine reeds met get. voorgevallen en hij kon zeer goed begrijpen dat iemand met een zoo geringe verdienste (f 1.25 per dag) niet zulke groote verteringen kon maken Eisch tegen ieder der photografen 5 maanden met aftrek der preventieve hech tenis (ongeveer 1 maand) en tegen den der den bekl. een straf gelijkstaande met de on dergane preventieve hechtenis. Mr.Carriere. cüo voor een der photo grafen optrad, wees in de eerste plaats op eeh verschrijving in de dagvaarding. In de tweede plaats veroorloofde pleiter z'oh de opmerking dat hij den dief der effecten een grooter comediant acht, al was liij hier in den ochtend voorgesteld als een sukkel. De heling allerminst bewezen achtende concludeerde pleiter voor zijn cliënt tót vrijspraak. Mr. Dijkhoff, die voor den tweeden pho- tograaf optrad, betoogde dat geen oogen- blik bewezen is dat zijn cliënt de weten schap had dat het geld waarvan vertering werd gemaakt, verkregen was door diefstal Zeer pertinent heeft hij aam „den gastheer' gevraagd of 't geld door misdrijf verkregen was, hetgeen deze zeer beslist heeft ont kend. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat de vertering is betaald met ander geld. Pleiter concludeerde dus tot vrijspraak met dadelijke invrijheidstelling, hetgeen de rechtbank weigerde. Mr. Ed. Belinfante meent dat de offi cier ó'oor zijn zoogenaamd mild requisitoir al getoond heeft dat hij den derden bekl. het minst schuldig acht. Maar pleiter is zelfs met dat z.g. milde requisitoir niet tevreden. Hij verlangt vrijspraak. Ook tegen de dagvaarding heeft pleiter groot bezwaar. Aam zijn cliënt wordt ten laste gelegd dat hij geld enz. heeft aamge nomen van iemand die alleen vermeld wordt met zijn geslachtsnaam zonder voor letters of beroep. Ook is niet aangegeven in de dagvaarding de plaats waar het mie- drijf zou zijn gepleegd. In dat opzicht zal dus de officier niet ontvankelijk moeten worden verklaard. Voorts wi^st pl. er op dat de get. leefde als iemand wien3 vader er goed bijzat en hem in staat stelde groot te leven. Van een geheel andere zijde, buiten deze zaak staande, is aan spr. ook mede gedeeld dat get. het deed voorkomen alsof hij een erfenis had gekregen. Pleiter concludeerde tot niet-onvankelijk- verklaring, subsidiair tob vrijspraak. Diefstal. Hierna stond de vorige getuige (bekl. in de zaak van den effectemdiefsbal) weder als beklaagde terecht. Op een avond in Oc tober van het vorige jaar was hij werkzaam bij een notaris en had een oogenblik alleen gelaten, twee effecten gestolen uit een pak ket dat ter verdeeling op een tafel lag. Toen den volgenden dag tot de verdeeling zou worden overgegaan, bleken twee effec ten gestolen. De bekl. erkende ook dezen diefstal. Ook dit geld was met kameraden verinast. Eisch 5 maanden. De verdediger mr. Van den Dries be toogde wederom dab men dezen jongeling rijn daden niet ter volle zwaarte kan aam- rekenen en refereerde, zich aan het oordeel der rechtbank. Koning Albert van België en een on(btrü<ler. De Nieuwe Gazet'7 verbaalt: Dinsdagnamiddag heeft de koning, te Fe- luy-Arquennes, in do provincie Henegou wen, een bezoek gebracht aan den laatst- overgebleven strijder van 1830, den heer Dumoulin. Hoe Zijne Majesteit op dit idee kwam, is wel der moeite waard om verteld te wor den. Eenigen tijd geleden, toen .men zijn 102den verjaardag vierde, zeide de heer Dumoubn, dat hem zou spijten, indien hij, zonder den koning te kennén, zou irocten sterven. Eens heb ik Z. M. wel gezien, vertelde de öud-strijder, maar dam was hij nog zeer jong. Ik wilde, dat ik een portret van hem bezat. Dit feit kwam den koning toevallig ter opre cn Z. M. zeide; Ik wil niet alleen, dat de heer Du moulin mijn portret ontvangt-, maar ik ver lang hem dat zelf ter hand te stellen. Het besluit vam den koning stond vast. Men vroeg inlichtingen over den gezond heidstoestand van den oud-strijder en kreeg voor antwoord, dat de mam springlevend was. liet kwam er toen op aam, den oud gediende op het koninklijk bezoek voor te bereiden, want een al te hevige ontroering zou den man noodlottig hebben kunnen zijn. Daarom gelastte Z. M. den heer Go defroid Maandag, om naar Feluy-Arquen- nes te reizen, ten einde den heer Dumouiia en dezes familie, te waarschuwen. Filip Dumoulin woont te Feluy-Arquen- nes bij zijn kinderen, die een kleine, natte heiberg openhouden. Toen de heer Godefroid daar 's morgens binnentrad, zat de oud-strijder .in gezel schap vam ziji' twee dochters in de achter kamer aan de koffietafel. De gezant maak te rich bekend, herinnerde aan den wen 'ch, dicm de oude man voor korten tijd nog had uitgedrukt-, en maakte de familie dan be kend met het heugelijk nieuws. De heer Dumoulin, die nog zeer helder van geosb is, stak zijn pijp aan, bezag den heer Godefroid aandachtig, en riep toen uit: „Een gaap, ik geloof het niet! De ko ning zal zich niet deran-geeren om zelf zijm portret bij mij te komen bremgen. Neen, men steekt den draak met mij De lieer G-odefroïd drong op de zaak aan, en gelukte er ten slotte in, den man te overtuigen. Dan vloeiden er tronen uit de oogen van den oud-strijder, die ten prooi was aan een hevige ontroering. Dinsdagnamiddag vertrok de koning^ in kleine tenue van luitenant-generaal, per automobiel, in gezelschap van den heer Godefroid en zijn ordonnance-officier, com mandant Posch, uit het paleis van Brussel naar Feluy-Arquennes, gelegen op een uur afstamds van Nijvel, op den weg naar Mons. Te Arquennes- was het nieuws spoedig verspreid geworden. Overal stond er volk langs db baan, en herhaalde malen wercl Z. M. geestdriftig begroet. Om 2 uur 15 kwam de automobiel te mid den van een groote menigte voor cle wo ning van den heer Dumoulin, die reeds op den drempel de komst van den koning af wachtte. De mam had zijn bla .ve-n borstrok aangetrokken en zich getooid met de na tionale kleuren. Ook droeg hij de bekende muts der strijders van 1330. Hij was om ringd van zijn kinderen en kleinkinderen, cn van clen burgemeester, den pastoor en den veldwachter. "Zoodra de koning den heer Dumoulin zag, trad hij met uitgestrekte handen op hem toe? terwijl ook het volk luide zijn geestdrift te kennen gaf. In de kamer achter de herberg, waar Z. M. werd binnengeleid, stonden een cham- pagneflesch en verschillende glazen. Sire, zei de heer Dumoulin, mag ik u een glas wijn aanbieden 1 Neen. neen, antwoordde de koning, ik bedank u voor uw goed inzicht. Maar de oude man was niet tevreden en hernam. „Ja ja,, de koning zal mij dat ge noegen niet weigeren." Het zij dan zoo, antwoordde Z. M. ik zal met u klinken en op uw gezondheid drinken. Men schonk de gla.zen vol, en de koning die op den oud-strijder toestapte, welke in zijn zetel zat, zei: „Mijn dappere Dumoulin, ik stel nw gezondheid voor en hoop u nog weer te zien.'' Leve de koning! riep Dumoulin. En met een eenvoudigheid die kenschetsend was, klonk Z. M. met de leden der familie en met de gemeente-overheden. Daarna overhandigde de vorst den gelukkigen man een zijner jongste en schoonste portretten, dat in een fraaie lijst gestoken was. Zeer bewogen vroeg de heer Dumoulin don om den koning nog eens de beide handen te mogen drukken. Iedereen weende! Wanneer Z. M. vertrok, riep de oud strijder: „Leve de koningLeve de konin gin! Leven de prinsen L" De menigte buiten juichte den koning luidruchtig toe. Om 4 uren was Z. M. in het paleis te Brussel. Gedresseerde Nyipnarden uit den circus Sarrasani, welke thans wederom te Berlijn is. lisrichtori over Kijnlan i's boezem, gedurende de week ran 0-18 Jan. 1912. XV. Wij hebben reeds eenigen tijd geleden be richt, dat de Heerenweg van af het Vier kant tot het Postkantoor is beplant smet „Ulrnes monumentalis." Op zichzelf is dit ipet van zoo hijzonder gewicht, om' er op terug te komen; wel cchtcT datgene, wat hiermede in verband staat. De oorzaak hier van (niet, dab ca* „TJimes mopumentalie", maar boomen zijn. geplant) ie namelijk eon request van de bewoners van dat gedeelte Heerenweg aan den Raad, waarin zij ver zochten, ten minste de noordwestzijde van die straat niet hoornen te beplanten. Dc gemeente-opzichter, wi-ens advies in deze was gevraagd, rapporteerde, dat hij de be planting van dat gedeelte Heerenweg' ont- riedj omdat in de eerste plaats dezelfde perscaien, die er nu om verzochten, zijns in ziens, zeiven den last er van zouden onder vinden. omdat het trottoir daar ter plaatse nogal eens werd. gebruikt voor berging van allerlei zaken, en vooral voor karren, goe deren, enz. De heer Van Zanten merkte toen zeer te recht op, dat dit geen motief mocht zjjn om er daarom geen boomen ie planten, en wel omdat de trottoirs in geen geval ge bruikt mogen worden voor het hergen van zulke dingen. Hij stelde daarom voor om niet alleen, zoo als werd verzocht', aan do neerdwestrijde, maar ook aan dc zuidoost zijde hoornen te planten. Omdat reeds hij een vroeger Raadsbesluit goedgevonden was daar boomen te planten, vrceg do heer Pijnaeker in de Raadsvergade ring van 10 November 1,1., hoe het kwam, dat dit Raadsbesluit niet was uitgevoerd. De Voorzitter bracht toen hieromtrent" in het midden, dat B. en Ws. hadden ingezien, dat de trottoirs daarvoor eigenlijk niet breed genoeg waren cn men door het plan ten van boomen weer aan ruimte zou ver liezen, wat men door het verbroeden van de straat voor heb verkeer met rij- en voer tuigen had gewonnen. En doordat de Raad indertijd B. en Ws. had gemachtigd te handelen zooals het hun gccudacht, had hun college gemeend geen hoornen to moeten planten. Was' echter de Raa.l van 'moening, dat er toch boomen moes ten wetrden geplant, zoo ging de Voorzitter verder, dan moest hij maar in dien geest besluiten. Het gevolg hiervan was, dat vijf van de acht aanwezige leden, de heeren Van Zan- teD, Riggel, Lefeber, Pijnaeker cn Van der Veld, stemden voor de beplanting aan belde kanten en, als er nu toch boomen moesten komen, de heeren Van Parijs, Van Graven en Van der M&y voor dc beplanting van de n oer dw est zij de alleen. Nu zou men mcencn, dat die bewoners van dat gedeelte straat wel buitengewoon in hun nopjes moesten zijn, maar, helaas, nu dc bcomen eenmaal geplant zijn, is men tob -de ervaring gekomen, dat zij, die zonne schermen voor hun winkelramen hebben, deze niet kunnen laten zakken, vanwege de boo men natuurlijk, liet gevolg hiervan is, dat deze inenschen de hoornen nu naai' de maan wcnscheu. Anderen klagen weer, omdat zij toevallig een boom voor hun ramen of wel, wat nog naarder is, vlak voor hun deur hebben staan. Ilc geloof wel, ads dezelfde requestranten overtuigd waren, dat zij door het zenden van een verzoekschrift aan den Raad dc hoo rnen weer éven zoo gemakclijk kwijt konden als zij ze hebben gekregen, in de eerst vol- vol gen do Raadsvergadering een dergelijk request aan 'de orde zou komen. Maar dit gaat natuurlijk 'niet, want al kan men in den regel veel gemakkelijker iets kwijt dan iets krijgen, met de hoornen is het juist contrarie, want men heeft ze zonder veel moeite gekregen, maai* men zal ze niet zon der buitengewoon veel moeite weer kwijt raken. Hoe is het mogelijk, zal men zeggen, dat men dit niet reeds eer heeft gezien! Mij dunkt, men heeft geen rekening ge houden met het versmallen van het trottoir, nadat de oudo boomen waren gerooid, of, men moet van meening geweest zijn, dat men de boomen naast liet trottoir op de straat zou planten. Het is wel mosterd na den maaltijd, maar nu de boomen eenmaal zijn geplant, kan het niet anders of men moet den indruk krijgen: „Zij hadden -er nooit moeten ko men." Want behalve den last voor zonne schermen, deuren, ramen, enz., zijn deze trot toirs voor het loopend publiek wel een 50 pCt. in waarde gedaald en vooral aan de zuidcostzijde. Dit had men, ten minste volgens onze bescheiden meening, nog wel voor een 25 pCt. kunnen ondervangen door do boomen wat korter bij den rand van het trottoir to plaatsen. Maar hoogstwaarschijnlijk heeft men dit niet gedaan om zooveel mogelijk de toch niet al te breede straat voor het verkeer met rij- en voertuigen te sparen. Van dit standpunt beschouwd, is het dan ook begrijpelijk, nu de boomen er toch moes ten komen. Maar met dit al zitten de menschen, die om do boomen hebben verzocht, met deze opgescheept, en bovendien hebben zij er nog zeer veel toe bijgedragen om hun overburen hiermede ook op te schepen. Stand van d«n boezem t« Ltidon. Idem te Oudewetermg W erkmg der stoomgemalen W atarlooziug langs natuurlijk, weg. W nterinlating Regenval in Mm. 9 Jan. 10 Jan. 11 Jan. 1'2 Jau.lo Jan. 14 Jan. 15 Jan 16 Jan. 48 52 56 59 58 57 59 55 om.—A.P. 47 51 57 57 57 59 59 55 cm.—A.P. opaarndim 67 a., Hallw«^ 117 j., Goud 62s3 u., I£*iw.|k GO30 a. Spaarndam u., Hah'wee u., Gouda 7 un Kaiwjk 69J u. Door de sluis ts Gouda 16 Een baddief. In een badin richting te Rotterdam werd de vorige week Donderdag een persoon op heeterdaad be trapt toen hij van een aldaar badend heer een gouden horloge met ketting en een zak- portefeuille ontrolde. Op dit bericht, in de bladen vermeld, viel het oog van een Am- eterdamschen Techercheur, die reeds een geruimen tijd „gesnord" had naar den da der der veelvuldig gepleegde0diefstallen in de bad inlichting aan den Heiligenweg te Amsterdam. Hij bracht de aanhouding te Rotterdam in verband met de diefstallen m de badinrichting aan den Heiligenweg ge pleegd, en begaf zich een dezer dagen met een badknecht vvan de inrichting aan den Heiligenweg, naar Rotterdam ter confront tatie van den aangehoudene met den bod- knecht. Deze confrontatie heeft geleid tot een herkenning von den dader door den badknecht, voor den persoon die de badin richting aan den Heiligenweg bijna dagelijks bezocht en die met het signalement over een kwam van den persoon, op wien door. het personeel van genoemde badinrichting de verdenking was gevallen van de in het laatste jaar gepleegde diefstallen, aldaar., Na de aanhouding van gezegden persoon te Rotterdam zijn geen diefstallen aan dei badinTichting aan den Heiligenweg yoorge-» komen. Het onderzoek naar de gestolen voorwerpen wordt ijverig voortgezet. Te Vroomshoop is oen b ede- laar, door de kou bezweken, dood op zijn schamele legerstede gevonden. Wie, dieParijöbezoclitheeffy. herinnert zich niet in den tuin der Tuile- rieën een man gezien te hebben, die met d« musechen en andere kleine vogels, die hij voederde, zulke goede vrienden was, dat izij op zijn hoed zaten, op zijn armen en vingers en stukjes brood van tuseohen zijn lippen wegpikten. Dit type hoorde bij den Tuileriéën-tuin, zooals er ook de vogels hoor den, dié hij tam gemaakt had. Sinds enkele weken werd de bekende figuur van den vogelvriend in de tuinen gemist en de men schen vroegen reeds waar hij toch wel zit ten mócht. Vader Pol, zoo iö zijn naam, hoopt met de lente hij zijn vogels terug te keeren, naar wie hij sterk verlangt in het Parijsdie ziekenhuis, waai- hij nu vertoeft. De vogels zullen hem dus waarschijnlijk terug zien, maar de bejaarde man zal zijn vrienden met meer kunnen onderscheiden. Hij is blind geworden. Een hoog noodige, maar niet gelukte oogoperatie heeft hem het gezicht ontnomen. („N. R.") Een drama in de snoeuw. Dez© week hebben zware sneeuwstormen over .Schotland gewoed. Een verschrikkelijk drama heeft zich afgespeeld, toen ook de om geving van Tarhert aan het Lock Tyne door de witte wade "bedekt werd. Een schaapher der en zijn zoontje waren in Tarbert ge weest en keerden, toen zij den storm zagen aankomen, terug over het moeras, om zoo doende nog tijdig thuis te komen. Maar de storm kwam sneller op dan ze gemeend hadden en halverwege werden ze overvallen. De verblindende sneeuw in hun oogen, de veranderde omgeving en de inge treden duisternis brachten hen van het epoor en zoo doolden ze rond in het moeras* totdat de knaap van vermoeienis en uit putting niet verder kon. Hij viel in zwijm en de vader wikkelde hem in zdjn jas om hem voor bevriezen te bewaren. Dceh de dood was onverbiddelijk en het uitgeputte' ventje stierf van ellende. Toen droeg de oude herder, dwalend door het moeras in een vreeselijken nacht zijn dood kind totdat de krachten ook hem begaven. Op een kleinen heuvel liet hij het lijkje achter en ging alleen verder. Na ze ventien uur zwervens vónd hij half dood eindelijk zijn woning. Eenige dagen later ging door do blanke sneeuw een kleine, stille stoet donkere men schen(„N. R. Ct") Yolgens een bericht uit Mi laan is den juwelier Introvin- in derf sneltrein tusechen Milaan en Turijn een koffer ontstolen met een waarde van een half millioen lire. Yan de daders geen spoor. Te Rixdorf, bij Berlijn, loopt, weer iemand rond, die meisjes de haar vlechten afsnijdt. Een meisje van 14 jaar kwam gisteren weer zon dar vlecht op school aan." Het kind had niets van de wandaad gemerkt. Uit de sectie is gebleken, dat een plotseling te Cópenik bij Berlijn gestorven werkman aan metkyl-alcchol-ver- giftiging bezweken is. De politie doet moeite om er achter te komen, waar de man den vergiftigen drank gebruikt had en heeft daarom in verschillende kroeg n drank in beslag genomen. Aanslag door een gymnasiast. In de vijfde klasse van het gymnasium to Suc.zawa in Zmd-Galicië loste Dinsdagmid dag do 17-jarige gymnasiast Grecuit gedu- Tende het examen door den leeraar in wis kunde Moerentsji vijf revolverschoten op den leeraar, die slechts licht gewond werd. De meeste kogels misten hun doel. Dc aanslag meet berusten op een samenzwering van de geheeld klasse. Do schoten werden gelost, terwijl den professor een schrijven werd aan geboden, wzorin werd aangekondigd, dat do wraak nabij was. Grecuit was door het lot aangewezen de daad uit te voeren. Reeds twee avonden te voren werd door andere leerlingen door het raam. van den leeraar 's avonds geschoten. Uitlotingen. Loten der Stad Mi laan 1861 a. -.ire 45. Trekking van 2 Jan. te Milaan. Betaalbaar 1 Juli a-s. 47 seriën: 66 122 214 3-18 358 1117 1701 1769 3824 2030 2124 2209 2253 2324 2805 2895 3453 3468 3742 3804 3851 4000 4006 4153 4633 4664 5227 5376 5385 5666 5720 5777 5917 6120 6208 6331 6580 6772 6933 7005 7072 7124 7149 7298 7306 7309 7507 Serie 6933 no. 48 Lire 100,000; serie 5066 no. 9, Lire 4000; serie 358 no. 8 en serie 7309 no. 14 elk Lire 1000; -eri 3804 no. il> serie 4664 no. 30, serie 5385 no. 27 en serie 6933 no. 49, elk Lire 400. De volgende Nos. elk Lire 200: Serie 348 no. 39, serie Ul7 no. 35, serie 2030 no. 11, serie 2805 no. 36, serie 3804 no. 41, serie 4633 no. 50. De volgende Nos. elk Lire 150: Serie 1824 no. 24, serie 2324 nos. 3 en 36, serie 3742 no. 20, serie 4006 nos. 6 en 7, serie 5376 no. 41, serie 5385 no. 46. De volgende Nos. elk Lire 100: Serie 1701 no. 43, Berie 3468 no. 4, Berie 3742 nos. 24, 30 en 34, serie 3851 no. 25, serie 4158 no. 5, serie 5666 nca. 16 en 30, serie 5917 no. 41t serie 6208 no. 39% serie 6772 no. 49. Alle overige in bovenstaande seriën bo- gre Nos. elk met Lire. GO.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 6