N\ 15923 I>oiicler<3ag; 18 Januari A0. 1912. tgeze fourant wordt dagelijks, met uitsondering van (Epn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. saus* m PRI.JS DER ADVERTENTIES Vaa 16 regels 1.0 5* Iedere regel meer f 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 weorden 40 Gents centantelk tiental weerden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per weök 9 Gents; per 3 maanden 5 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zija 1.30. Franco per post 1.65» Arbeft s ears. Burgemeester en. Wethouders van Leiden, krengen ter algemeene kennis, dat geduren de heb 4«ia kwartaal 1911 bij heb bestuur der Arbeidsbeurs zjjn ingekomen aan- vragea van patroons en 437 van werklieden, en dat door bemiddeling dier beurs zi^ai ge plaatst 7® werklieden, verdeeld als volgt: (hiervan zijn 29 geplaatst als hulpbesteller bij de post, 4 op aanvrage van de beurs te Ensohedee en 1 op aanvrage van de-beurs te Zwolle). v. Banketbakkers -* 1 Örof-Baakwerkera - 1 Bakkers 1 Gasfitter» 1 Loopknechten 15 Opperlieden 1 Schilders 3 Timmerlieden 4 Werklieden zonder vakkennis 7 Werksters 6 Stoker» 1 Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leaden, 18 Januari 1912. Leader, S3 Jamiara. De Commissie voor de Volksbjjeenkom'- éten heeft haar getrouwen en minder getrou wen bezoekers want gisteravond ontbrak ©r niet een een bijzonder mooien kunst avond aangeboden. Het was de „Toonkunst- avond", .ieder jaar weer met verlangen te gemoet goriea en steeds op hoogen prijs ge steld. En nu was het al iets heel bijzon ders, Mej. Van der Harst had haar koor- en solozang-klassen en de hoer Stri earing rijn viool-, violoncel- en Ensemble-klassen voor deze uitvoering zooveel onderlegd en het programma was zoo uitnemend verzorgd, dat rij er overal mee hadden kunnen uitkomen. Zij hebben zeker gedacht, dat het beste voor het volk niet te goed is en de talrijke aan wezigen hebben getoond dit te. kunnen waar- deer-en. Mot onverdeelde aandacht is elk nummer gevolgd en telkens volgde er een innig dankbare bijval. De instrumentaal-ensemble-klasse zette den avond waardig in met een symphonic van Haydn, waarop het koor onder leiding van mej. Van der Harst drie mooie nummers van Hendriks, van Tussenbroek zong. Heerlijk deed daarop mej. Dora de Graaf met haar mooie sopraan-stem ons genieten van een Ana uit ,,Elia" van Mendelssohn, waarop volgde Concerto grosso van Coxrelli. voor twee violen en violoncel-solo met strijk orkest, waarmede het i ste gedeelte van den avond werd besloten. Na de pauze, die niet lang duurde, ver volgde de heer Striening, met zijn ensemble klasse zijn Symphonic van Haydn; mej. Do Graaf veroverde weer de harten van de hoor ders met oen viertal keurig gezongen liedjes, terwijl mej. Van der Harst met haar koor ten slotte de Körestcantate van Oath.', van Rennes gaf, die ook ditmaal bijzonder werd gewaardeerd. Mej. Jo Boekwijt vervulde de pianobege leiding op verdienstelijke wijze, zooals wij dit van haar gewoon zijn. De meor dan 1500 aanwezigen hebben op recht genoten en het is ongetwijfeld uit hun. aller naam, als wij allen, die tot dezen avond hebben medegewerkt, hartelijk dank zeggen. Inderdaad zulke uitvceringen moeten een veredelenden en verhei fend en invloed .uit oefenen. De heer P. Dikshoorn alliiór liecft tegen 1 April sls. eervol ontslag aangevraagd als directeur van het Genootschap -„Mathesis Scicntiarum Genitrix". De „Staatscourant" van hoden bevat de statuten van de afdeeling „Ons Belang", van den Nederlandsellen Barbiers- en Kap- persbond te Led den. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. tu Watergang, gem. Landsmeer (N.-H.) de heer A. E. K. Bolland, cand. te Leiden. De Koningin-Moeder was verhinderd gisteravond het concert van „Toonkunst" in Den Haag bij te wonen. De Prins heeft gisterochtend den mi nister van binnenlaudsche zaken in diens kabinet aam het departement bezocht. Naar de „Dordteclie Courant" meldt, heeft de heer S. J. v. d. Bergh, no taais te 's-Gravenhage, aan het Centraal Comité voor vrijzinnig godsdienstige openlucht- eamenk canst en in Zuid-Holland zijn land goed „OckenbuTg" te Loosduinen ter be schikking gesteld voor een samenkomst op Hemelvaartsdag. Bij de stemming, voor gemachtigden in het kiescollege in de Ned.-Herv. Gemeente te Alkmaar zijn alle Vrijzinnige candidate» gekozen. Van de 1618 kiezers kwamen er 1497 op; de vrijzinnige eandidaten kregen 778, de orthodoxe 706 stemmen. De beterschap van mgr. Van de Ven te 's-Hertogenbosch blijft, aanhouden; de lij der voelt .zich veel beter hij had. gisteren een rustigen nacht doorgebracht. Het Gereformeerd Schoolverband heeft besloten een onderzoek in te stellen naar de opleiding van Gereformeerde onderwij zers." Tot leden dier commissie zijn be noemd: prof. dr. Bavincfe, te Amsterdam; prof. dr. Visscher, te Utrecht; en de heer H. J. van Wijken, te Amsterdam. (W. v. d. O.) - B. en Ws. van 's-Gravenhage advi- seeren afwijzend «op een verzoek tot net geven van onderwijs van gemeentewege in Esperanto op gymnasium en H. B. scholen, aldaar, en van onderricht in het boksen. Te 's-Gravenhage is op 63-jarigcn leef tijd gestorven de heer A. J. van Wijk, h^ofd der Ch'r. school aan de Van-Ostade- straafc. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren aangenomen het voorstel van B. en Ws., om goed te keuren den aanbouw en de inrichting van een kinderkliniek en een ad ministratiegebouw op het terrein van het Binneh-Gastlmis, benevens aanschaffing van het benoodigde mobilair. Kosten f 222,000. Do heer Abrahamsz (later ook dr. Nuyens) vroeg hierbij, waarom het voorstel niet in de commissie van bijstand is behandeld, en verklaard© liet t» beschouwen als een af betaling op de in September 11. door den wethouder gegeven toezegging betreffend© uitbreiding der plaatsruimte in de gast huizen. Wethouder Jitta achtte het natuurlijk, dat het armbestuur zich direct tot den gemeen teraad wendt; liet bestuur van de gasthuizen behoort niet bij dea geneeskundigen dienst (in casu de commissie van bijstand). Overi gens verzekerd© spr., dat de bouw van een kinderkliniek en van een administratiege bouw in het Biimen-Gasthuis reeds in voor bereiding was vóór in den Raad over plaats gebrek in do gasthuizen werd geklaagd. Aan dr. Nuyens doelde spr. mede, dat de vrijko- mende ruimte aan do afdeeling van prof. Mendes da Costn zal ten goede komen. De heer Abrahamsz meende uit liet ant woord van den wethoudqr, nopens decom missie van bijstand; te mpden afleiden, dat dr. Jitta in deze niet vnjn goeden wil is- Dc Paleis-Ra adhuis-kwes lie werd aangehou den tot do volgende vergadering. Prof. Eabius herinnerde er aan, dat vol gens courantenberichten Gedeputeerde Sta- ten hun lies listing over do gemeontebegroo- ting van Amsterdam hebben aangehouden. Is dat waar Zoo ja-, om welke redenen, en togen welke uitgave hebben Gedeputeerde Staten bezwaar gemaakt Dc Voorzitter antwoordde dat Gedeputeerde Staten inderdaad hun beslissing over de ge- meentebcgrooting hebben uitgesteld, „over wegende dat omtrent de begrootingen van eenige gemeenten om verschillende redenen nog geen beslissing kan worden genomen." Echter werd hieraan de mededeoling toege voegd, dat de geraamde uitgaven tot de helft kunnen geschieden, en naar aan B. en Ws- bij informatie ter provinciale griffie bleek, geldt dit voor alle uitgaven,' omdat Gedepu teerde Staten tegen geen enkele bepaalde uitgave bezwaar hebben. Prof Fabius merkte, naar aanleiding hier van op, dat hij betwijfelt óf de handeling van Gedeputeerde Staten in overeenstemming is met do wet, waar immers wórdt voorgeschre ven dat het uitstellen der beslissing met redenen omkleed moet zijn. De Voorzitter antwoordde dat deze- vraag toch niet door den Raad kan worden beant woord. Spr. verwijst hiervoor prof. Fabius naar Provinciale Staten. Prof. Fabius vroeg of B. en "Ws- wellicht hebben overwogen wat hun in deze te doen staat. "Waarschijnlijk hebben Gedeputeerde Staten geen onvriendelijkheid aan het adres van het gemeentebestuur van Amsterdam be doeld, maar de handeling blijft niet in over eenstemming met de wet, en daarom dienen B. en Vis. te overwegen of zij zich bij het besluit van Ged. Staten hebben neer te leg gen dan wel of zij voorziening willen vragen bij de Kroon. Do Voorzitter antwoordde, dat B. en Ws. wel overwogen hebben of hun iets te doen stond, maar <lat zij niets gedaan hebben, om dat er tegen het doen van uitgaven geen be zwaar bestond bij Ged. Staten. B. en Ws. wanhopen eohter geen oogenblik aan de goed keuring der begroeting, Zcioals inon weet is de duurte-toeslag alleen toegekend aan gezinshoofden en kostwinners. Onlangs verscheen op de daar toe gebruikelijke plaats een plakaat van B. en Ws., waarin er aan herinnerd wordt, dat alleen hoofden van wettige gezin nen en kostwinners, clic alleen een ver want onderhouden (dus niet daarin worden bijgestaan bijv. door een broer) als zoodanig in verband met den toeslag zouden worden aangemerkt. Dezo uitsluiting, zeide de heer Wibaut in een interpellatie over de zaak, geeft het gevoel alsof raen het raads besluit op de loyale wijze uitvoert, en ver oorzaakt een geest van „mopperend-zure ontevredenheid." Wethouder Jitta antwoordde dat slechts zeer enkele klachten hem ter oore waren gekomen, dat het waai' kon zijn, dat men aan de gasfabriek, gelijk de heer Wibaut beweerde, strenger bij de toepassing is dan bij ander© bedrijven, doch verklaarde het trekken van do gccritiseerde grens, uit liet feit dat men voor allerlei kwesties en kwes tietjes kwam staan, die het gezinsleven en het concubinaat van gemeentewerklui be troffen, waarin men liever niet doordrong, zcodat men ten slotte het beste vond, maar eenigszins ruim te generaliseer en. Daarmee liep dezo interpellatie af. Wijlen do heer V. Rijke, oud-pastoor \an Waalwijk, heeft, naar het „Ilsgez." meldt, o. m. de volgende schenkingen ge daan: R.-K. Ziekenhuis, Waalwijk, f5000; Vereeniging van den H. Vinoentius, aldaar, f 500; R.-K. Kweekschool 's-Hertogenboscli, f 1000; Doofstommeninstituut te St.-Mi- ohiels-Gestel, f 500Blinden-instituut te Grave, f500; Broederschap SintiFrancds- cils Xaverius f 500; Elisabctlisvereeniging, aldaar, f 50Q; Zusters van het H. Hart (zie kenverpleging), aldaar, f 500, en bovendien nog eenige giften aan kerken en kloosters. ALPHEN. Mr. dr. Scliokking, van Lei den, hield gisteravond in de Ned.-Herv. kerk een lezing over „Geloof en blijdschap. Jammer, dat zoovelen door liet weder verhinderd waren, deze schoon©, leerrijke en aan practische wenken rijke 'rede te hooren. Na antwoord gegeven te hebben op de vraag, wat blijdschap is, gewezen te hebben op haar aard en uit de Schrift aan getoond te hebben, hoe vaak daar gespro ken wordt van blijdschap, werkte zijneerw. dezo beide hoofdgedachten uit: „Geen ware blijdschap, dan alleen die, welke haar diepen grond heeft in Jezus Christus" on „Jezus Christus, de bron der ware blijd schap." Het zwaartepunt der wereldsche blijdschap ligt in -het stoffelijke, dat der Christenen in het geestelijke. De mensoh is geschapen tot lof van Zijn Schepper; do •zonde heeft die orde omgekeerd; vandaar dat de mensch, die tot eeuwige blijdschap geschapen is, geen ware vreugde vinden kan dan in en door Zijn Verlosser. Het karakter der wereldsche vreugde, de etof- vergoding daarin, dat is het, wat de Chris ten haat. Trouwens, dc wereldsche vreugde is vaak niets meer dan schijn; voor, in en achter die blijdschap ligt maar al te vaak lijden; zij is onbestendig, van korten duur en laat maar al te vaak een bitteren nar smaak achter. Het waarachtige geloof alleen in den gekrui.sten en gestorven, maar ook opgewektsn en levenden Heiland, geeft ware blijdschap, zulk een, die zelfs in droefheid blijde kan zijn, omdat haar oor sprong in den Eeuwige ligt. Die blijdschap zal ook eeuwig duren, hier nog onvolkomen, doch hiernamaals .volmaakt-, want Jezus Christus is de bron dér ware blijdschap. BOSKOOP. De nieuwe burgemeester, de heer J. Grootenhuis, thans in gelijke func tie te Scheemda (Groningen), wiens benoe ming 22 Januari a. s. ingaat, behoort tot de Ch'ristelijk-Historisahe partij. HILLEGOM. De toóneelverecniging „Vondel" gaf gisteravond in café „Flor een uitvoering voor donateurs cn kun rij vende leden, welke tegen een matigen v :js toegankelijk gesteld was, om ook da mi „cl se gegoeden in de gelegenheid t© stellen van het kunstgenot, dat de Vereeniging aan biedt, te kunnen prof it-ecien. Opgevoerd werd: „Do twee Weezen", drama., in acht tafere-elen, naar het Fransch van d'Enncry en Anniset Bourgeois, en daarna, op veel vuldig verzoek: „Het verleden, het heden en de toekomst" of wat men van één „mensch" zoo al maken kan. Zonder in bijzonderheden te tredeD, moet ook thans worden erke&d dat „Von del" bij allen een hoogst gunstig-n indruk heeft achter gelaten, waartoe het spel der dames zeer veel heeft bijgedragen. Do zaal was door een talrijk publiek bezet-, waar van velen tot laat in den nacht gezellig bij een bleven. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan den heer H. Kooyker, onderwijzer aan de Chr. School voor M. U. L. O. alhier, is om gezondheids redenen voor enkel© maanden verlof ver leend. Hij bevindt zich' thans op Sonne- vanck" to Harderwijk. Zoo mogelijk zal in zijn plaats een tijdelijke leerkracht woTden aangesteld. De Chr. werklicdenvereeniging „Een dracht" hield in de Gemeentezaal haar jaar vergadering. Dezo Vereeniging stelt zich ten doel de leden in geval van ziekte finan cieel to steunen. Aanwezig waren 112 leden. De voorzitter, do heer G. Haasnoot Lz„ opende de vergadering met gebed, waarna hij de saamgekemenen welkom heette. Uit het verslag van den penningmeester bleek o. m., dat in het afgcloopen boekjaar f 740 aan ziekengeld was uitgekeerd, tegen f 861 in 1910.Zeven nieuwe leden gaven rich op, zo.odat het aantal leden der Ver eeniging thans 240 bedraagt. Aan de beurt van aftreden waren de heer P. Schuitemaker, tweede secretaris, cn de heer Abr. Ouwehand, penningmees ter. Beiden werden herkozen. De heer Schuitemaker nam zijn herbenoeming aan, de heer Ouwehand daarentegen verklaarde het penningmeesterschap, dat door hem reeds twaalf jaren i§ waargenomen, niet meer te zullen aanvaarden. In zijn plaats werd nu gekozen de heer J. Kuyt, ge meente-opzichter alhier, die de al of niet aanneming dezer benoeming een week m beraad wenschte te houden. Nadat de voorzitter den afgetreden pen ningmeester den dank der Vereeniging had gebracht voor den ijver en de nauwgezet heid waarmee deze zooveel jaren de Ver eeniging had gediend, werd de vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. NOORDWIJK. Voor de flink bezette zaal van café „Het Fortuin" trad gisteravond als gast van het Sint-Jeroensgiilde de eerw. heer Möller, van Den Haag op met liet onderwerp: „De verhouding tussohen de R.-K. Kerk en de Synagoge." Spr. schetste de wereldmacht van Israël vóór de komst van Christus. Was Grieken land een macht door wetenschap en kunst, Rome door haar rechtsleer, Israël was het als handhaver van het monotheïsme en als drager van de Messiasg&daclite. Israël had geen zinnelijke, doch een geestelijk© voor- sehonk naast het zilveren blaadje op het tafelkleed. „Wat zijt ge onhandig"' riep de jonge vrouw op harden toon; „ga maar heen." De jonge man nam zijn arm van haar hals. „Hoe kunt gij je over zulk een klei nigheid ergeren en nog wel vandaag?" zei- de hij ernstig. „Het beteekeut niets, Poidi, wees gerust." Hij zag heel goed, dab ie tranen het jonge meisje over de wangen vloeiden. Zij voelde, dat zijn medelijdende blik haar volgde, terwijl zij het tafellaken, afveegde. Daarop verliet zij zwijgend de kamer. Voor de deur, in het voorvertrek, bleef rij diep ademhalend staan. „Zij is afschuwelijk," beredeneerde zij bij richzelve; „inaar hij, hij is goed, o zoo goed!" Haar tranen vloeiden en zij wist niet waarom. Misschien, omdat mijnheer zoo goed jegens haar was geweest. Zij wist niet, wat er met haar was gebeurd. Elk zijner woorden was als in haar gemoed geboiteld. De jonge vrouw had een keurig toilet aan; lichtgele rijde met rood fluweel. Het was een zoogenaamd sensatietoilet. Vilma stond tusschen twee groote toiletspiegels en beschouwde zich roet trotche zelfvoldoening. De keukenmeid en de knecht hadden ver baasd en bewonderend om de deur geke ken. Welk een ongehoord geluk had haar man gehad. De geheele buurt was er vol van. Hij had niets bezeten, en nu noemde hij deze mooie vrouw, de zijne; een kost baar ingericht huis, geld in overvloed; h'et was schier het hemelrijk op aarde. Dien avond ging men uit, naar een groote partij, zooals bijna eiken avond. Eenmaal in de week werd er 's avonds ontvangen. Mevrouw zag er den eenen keer nog be koorlijker uit dan den anderen. Men kon zioh geen mooier leven voorstel len 1 Poldi alleen zweeg bij dergelijke redenee. ringen. Doch nu stond zij zwijgend ter zij de, nadat de friseuse bij het aanklecden der jonge vrouw behulpzaam was geweest. „Wat oordeelen do menschen toch op pervlakkig", beredeneerde het dienstmeisje bij ziohzelve. Zij vond namelijk de jonge vtouw niet mooi en het lot van haar echt genoot niet benijdenswaard. Zij wist h» il goed, dat hij nu niet den minsten lust ge voelde rijn vrouw naar het feest te verge zellen. Zij had dat daar straks, toen ?Jj zijn Qdeeren en linnengoed terecht logde, wei aan zijn gezicht gezien. Nu had hij titii in zijn piano-spel verdiept en bekommerde zich niet in het minst om de prachtig gekleed© vrouw. Reeds meermalen had zich iets der gelijks herhaald. Vilma maakte na haar te rugkomst van de huwelijksreis een lange lijst -op van de bezoeken, welke zij moesten afleggen en waarvoor rij verschalende toi letten had genomen. Edmund traontte door liefkooeingen en kussen het een of ander bezoek daarvan te schrappen. Het gelukte hem wei eens, dat Vilma thuis bleef en haar toiletten slechts voor hem aantrok, met hem musiceerde of in den tuin ging Maar zij schrapte daarom geen van haar bezoe ken. Als mijnheer om Leopolds Q schelde en deze hem niet het voorkomen van een of ferlam midden in do kamer vond staan, dan zeide zij dadelijk: „Het zwarte fcoa* tuum, mijnheer?" Hij stemde dan zuchtend toe. Het was duidelijk, dat hij geen smaak vond in de levenswijze rijner vrouw. En Leopoldiue voelde, dat rij, wanneer zij de vrouw vaa Edmund ware geweest, hem in zulk een oogenblik ora den hals gevallen zou zijn en geroepen zou hebben: „Wij blijven thuis, Edmund". Vilma had iets dergelijks echter nooit ge daan. Nu trok zij juist haar handschoenen aan, niet al te lange, want zij had prach tige armen, en zeide tot het kamermeisje: „Zeg mijnheer, dat ik gereed ben, dat het rijtuig wacu.it". Leopoldine begaf zich naar de muziekka mer, waar de piano zich nu eens in onstui mige, dan weer in gedempte akkoorden liet hooren. Edmund scheen geheel in zijn spel verdiept. Hij speelde vrij, zonder noten. Zijn gelaat had een uitdrukking van droo- merige gelukzaligheid. Leopoldine had hem reeds meermalen zoo gezien en met inge houden adem naai' zijn spel geluisterd, zon der daarvan eigenlijk iets te begrijpen. Haar kwam echter haar meester in zulke oogen- blikken als een heilige voor. Bovendien scheen bij haar steeds b^ter, vriendelijker, reiner toe dan iemand an ders op de wereld. En zij waagde het dus ooöt nu niet, hem door de boodschap van zijn vrouw in zijn spel te storen. Zij was niet bif machte iets te zeggen. Zij bleef in de dear staan. Eindelijk bemerkte Edmund haar. Hij maakte een afwerende beweging met zijl hand. „Nu niet, nu niet". Leopoldine trok zich zacht terug. Vilma was echter reeds ongeduldig ge worden en haar gevolgd. Zij stampte even met haar voet, toen Edmund voortging met spelen, en riep boos: „Uk wacht, Edmund. Hoort gij niet?" Edmund keek op en zeide ernstig: „Ik heb je toch verzocht voor vandaag te be danken? Ik voel mij niet wèl". „Gij zijt tooli wèl genoeg om te spelen", antwoordde rij scherp. „Ik weet niet, waarom gij mij zoo plaagt" viel hij misnoegd uit. „Gij moet je sokikken", zeide zij nu ijs koud; „moet doen wat ik voor noodzake lijk 'acht. Men zou anders denken, dat :k met een „roturier" was getrouwd", Leopoldine wist niet wat een „roturier" was; maar het moest een onaangenaam woord rijn, want Edmund stond op, bleek, bevend, met fonkelende oogea. Leopoldine voelde een onbepaalde schrik^ terwijl rij van deze scène getuige was. Het kwam haar voor alsof er iets vreeselijks was gebeurd. Zij had nooit op het open, fki n der lij k - v rooli j k e gezicht van den jongen echtgenoot, die sombere uitdrukking opge merkt. Mevrouw stond in haar prachtig geel zij den, met kant gegarneerd toilet, als een mooie, vergiftigde bloem in de deur. Zij keek hoogmoedig ©n koel naar den bleeken Iman, die tegen de piano stond geleund. Edmund zeide beslist: „Om het even, ik a ga niet" Leopoldine jubelde inwendig. Hij zou toch eindelijk zijn wil laten gelden. De beide echtgenooten maten elikaar. met hun blikken. „Waarop wacht gijt Poldi? zeide me vrouw nu. „Ga! Breng den voetzak in het rijtuig Het meisje ging heen. Terwijl zij in het woonvertrek naar den zak zocht, dacht zij „Als hij toch maar standvastig bleef c-n niet met haar meeging!" Het rijtuig wachtte. Er verstreek onge veer een kwartier. Toen werd er gebeM. „Ik moet het rijtuig zeker afbestellen", daoht Lopoldino en trad dc muziekkamer binnen. „Mijn overjas, Poldi, mijn klaphoed De jonge man stond midden in de kamer,, nog altijd bleekmaar met een zachte, ge laten uitdrukking. Zij had hem overwon nen, met een teeder woord, een liefkoozing. En zij reden weg. Mijnheer vergat ook nu niet te zeggen: „Gij kunt wel naar bed gaan, Poldi; wij komen laat terug. lik zal mevrouw wel bij het uitkleeden helpen." Het kwam nooit bij de jonge vrouw op zulk een schikking te treffen. Zij liet zon der bezwaar de drie dienstboden een ge deelte van den nacht opblijven. Doch hij vergat in zijn onuitputtelijke goedheid nooit er voor te zorgen, dat zich ten minste tweo van hen ter ruste begaven. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1