N». 15921 Dinsdag 1 O Januari. A°. 1912. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. FEUILLETON. Alleen in een groote stad. PRIJS DKR ADYERTENTIENs Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0,175. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adaertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.—Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: "Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30. Franco per post1.65. Burgemeester en Wethouders van Leidon, Gezien het adres van F. LOHMANN oai vergunning tot uitbreiding van de stof f en- ververij en chemische wasecherij in de per- oeelen Maredijk N03, 157159, Sectie L no. 491, door het in voorraad hebben v&n 750 I.. benzine in vaten oip het open terrein der inrichting Overwegende, dat het onderzoek ter zake nog niet is geëindigd; Gelet op art. 8 der Hinderwet; Hebben be sloten; de beslissing op het verzoek te verdagen. Burgemeester en Wethouders oorno^md, N. O. DE GIJSELA Alt, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Januari 1912. IIBMDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan de Naamlooze Venootschap Biscuitfo- brielk ,.Nutrix" en rechtverkrijgenden hit het uitbreiden van de biscuitfabriek in het perceel Hoogewoerd no. 2/4, Sectie D nos, 1 en 1527. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N O. DE GIJSELA AR, burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leidon, 15 Januari 1912. Leiden, £6 Januari. Het zal voor menigeen een welkom" bericht jdjin te .vernomenj dat door diakenen der Ned.-Herv. Gemeente alhier is saamgesteïd en uitgegeven een handig boekje, bevatten de al de takken van armverzorging 'lier Gemeente. Ook is er in oipgenomen een alphabetisdhe lijd: der straten en stegen, waarachter de kwartieren en wijken der predikanten, ouderlingen en diakenen zijn vermeld. Voorts een indeeling dier kwar tieren en wijken, alsmede vele instellingen op philanthrophisch gebied buiten Leiden, waarbij a&ngeteekend voorwaarden en ver- pleeggelden. Een boekje, zeker ten gerieve van een ieder, die zich te dezer stede op het gebied van wijkarbeid en armverzorging beweegt. Hefc is te verkrijgen aan het thuiszitten huis. Oude Rijn 44. Door B. en Ws. is benoemd tot contro leur der gemeente belastingen de heer K. de Haan, commies ter gemeente-secretarie, aid. Financiën, alhier. Wegens ongesteldheid zal in de he denavond te houden openbare vergadering der aid. Leiden van het Alg. Ned. Werkl.- Verbund niet als spreker optreden de heer D. de Klerk, maar de heer A. Roodhuyzen. Als type van een nnddeleeuwsoh cafclie- draal koos mej. P. O. Knappert, in haar Volkshuislezing van gisteravond, de hoofd kerk van Chartres, Haar doel was een in druk te geven van de grootische eenheid van het bouwwerk dat de in steen en glas belichaamde idee is van het middeleeuwsche Christendom. De symbolische waarde van ligging, inrichting, ornament, werd in het licht gesteld, aangetoond hoe de honderden beelden van menschen, dieren, planten, deel uitmaken van een organisch geheel, behooren op de plaats waar zij staan en nergens anders, hoe men ze nergens anders denken kan. Fraaie lichtbeelden gaven een indruk van den rijkdom en de macht van dit grootsch product van gemeenschappe lijk, menschelij'k kunnen. Achtereenvolgens werden, in hoofdzaken en in détails de West-, Zuid- en Noordgevel op het doek geworpen; de Westzijde, de oudste en meest aangrijpende om het diep geestelijk en innerlijk karakter der beelden, welke alle te zamen voorstellen de verheer lijking van Christus' leven; de Zuidzijde met, als middelpunt, het Laatste Oordeel, Christus dus als wereldrecliter, omringd door apostelen, martelaren en belijders; de Noorekijde, geheel gewijd aan Maria en de afschaduwing van Christus' leven in het Oude Testament. Een paar kijkjes van het inwendige, het koor, het zuidelijk transept, doen geen recht aan de werkelijkheid, om dat zij het wonderbaar, kleurrijk duister dezer schoonste aller Gothische kerken niet kunnen weergeven. In de platen van enkele ramen komen alleen de teekening en groepeering, en do, vaak vermetele, con cepten tot haar recht. Uit deze 12de en 13de eeuwsche Cathe- draal, als uit zóóvele andere uit denzelfden tijd, blijkt wat menschen vermogen, die door een alles beheerschende, geestelijke idee tot een gemeenschap zijn saamgeklon ken. In de gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heette de Voorzitter de aanwezigen welkom in het nieuwe jaar en sprak hij de beste wenschen uit voor de leden en hun gezin. Tot voorzitter en vice-voorzitter werden respectievelijk met acclamatie herbenoemd de heeren Verhey van WTijk en Haitink en "bot leden der commissie voor het verslag de heeren Couvée, Haitink en De Koster. Naar aanleiding van eon bij de Kamer ingekomen schrijven houdende het verzoek pogingen in het werk te stellen, opdat do noteering der kaasprijzen in de courant juister geschiedt dan tót nu toe, werd een oommissie benoemd bestaande uit de hee ren Verhey van Wijkt De Koster en den se cretaris om deze zaak nader te onderzoeken en belanghebbenden te hooren. Besloten werd niet te steunen het adres van de K. v. K. te Zutfen, houdende het verzoek van den Directeur-Generaal om de telegraafkantoren op Zondag in plaatsen van meer dan 10,000 inwoners van 7 tot 8 uren 's avonds open te stellen. Niettemin werd in verband daarmede besloten, om aan de K. v. K. te Amsterdam, die voorne mens is een algemeene vergadering der Kamers bijeen te roepen, in overweging te geven, alsdan als onderwerp op de agenda te brengen een voorstel, waarbij zal aan gedrongen worden om op tijden, waarop het telegraafkantoor gesloten is, aan het tele graafkantoor bussen te plaatsen waarin te legrammen kunnen geworpen worden met postzegels voorzien, gelijk ook elders ge schiedt. Ingekomen was een schrijven van den Ned. 1st. Kerivéraad te Leiden, de Kamer verzoekende het daarheen te leiden, dat met het oog o-p de rechtzinnige Joden, die de markt wenschen te bezoeken of zelf te houden, die markt niet te doen plaats heb ben op den Zaterdag. Hoezeede Kamer die bezwaren van godedienetigen aard eer biedigde en daaraan zou willen te gemoet komen, meende zij toon ua :p niet te kun nen ingaan, daar gelaten nog de vraag cf haar pogingen in eenig opzicht tot een gunstig resultaat zouden leiden. De Kamer toch geroepen overal en ten allen tijde cm de belangen van handel en nijverheid te steunen, zou niet kunnen en mogen mede werken tot een maatregel, die de markt, sinds onheuglijke ja-ren op een Zaterdag ge houden, zou ontwrichtenen dat ter wille van een zeer klein aantal personen. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard werd de vergadering ge sloten, nadat besloten was op verdere re- questen de Tariefwet betreffende niet in te gaan, zijnde dit onderwerp reeds behandeld in algemeenen ziu. Bij de heden alhier gehouden aanbe steding van het verf werk van zes hoeren huizen aan de Heérenstraat te Leiden, on der toezicht van den heer ~W. G. J. Le- zwijn, waren i ngekomen negen inschrijvin gen, ,van de heeren: D. Scheer, te Bode graven, voor f 1035L. F. J. van Luyken f 960; W. Vis f 895; W- II. Bcy f870; G. Stuyvenbcrg f 843; Th. van der Stelt, te Sliedrecht, f 799 J. PI. Dekker, te Am sterdam, f 790; Th. Witbeman f 749; Jansen en Halstra, të Monnickendalm', f 663. "Waar geen woonplaats achter den naam' vermeld is, woont de inschrijver te Leiden. Het werk werd gegund aan Th. WitWman. Bij de door B. en "Ws. alhier gehouden aanbesteding van het vernieuwen van twee gedeelten walmuur, rosp. aan hot Kort-Gal- gewater, lengte 30 M., en aan den Ouden Singel, lengte 20 M. was mjmste inschrijver voor beide percoolen cn in massa-de heer J.- B. Jansen, te Haalrlem, resp. voor f1750, f 1150 en f 2875. Voor het leveren van een ijzeren boom- snoeiersschuit en een ijzeren dirpsdhuit voor perceel 1 de heer J. II. Pilaar, te Rot terdam', voor f 700; voor perceel 2 de heer W. F. Maas, to Leiden, vóór f 529. V oor* liet leggen van rioleermgen in en bij den Zoeterwoudschen- weg voor perceel 1 de heeren P. Kooreman Jr. en G. van Mey- gaarden, te Leiden, voor f2910; voor per- jcedl 2 'de heer P. J. Ghristiaansc, te Oegst- geest, voor f 1470; in massa- de heeren T. Bodeo cn J. Kraayevdd, te Sliedrecht, voer f 4929. Opgaaf van het aantal bezoekers der musea en monumenten, gedurende het 4de kwartaal 1911: Het Rijksmuseum te Amsterdam 65,262. Het Koninklijk Kabinet van schilderijen te 's-Gtravenhage 7416. Hefc Museum Meer- manno Westreenianum te 's-Gravenhage 19. Het Koninklijk Penningkabinet te 's-Gravenhage 67. Hefc Museum Mesdag te 's-Gravenhage 981. Het Museum ,,Huis Lambert van Meertben" te Delft 1005. Hefc Rijksmuseum van Oudheden te Leiden 1487. Het Rijks Ethnograpkisch Museum te Lei den 425. Hét Rijksmuseum van Natuur lijke Historie te Leiden 584. Do Gevangen poort te 's-Gravenhage 3199. De historische zaal van het Prinsenhof te Delft 1198. Het Slot te Muiden 231. De Ruïne van Brecle- rode 902. Het monument) te Heiligerlee 576i (,,St~Ct."j Aan het gebouw van het provinciaal bestuur te 's-Gravenhage is aanbesteed hefc maken van den metalen bovenbouw van de Lammebrug en bijkomende werken, onder de gemeente Zocterwoude, beboerende tot de werken voor de verbetering van heb Rijn - Soh i ekan aal buiten Leiden. Minste in schrijver was de heer G. Ruiter, te Bols- ward, voor f 11,360. Bedankt is voor het beroep naar do Ned.-Herv. Gem. te'Oud-Beierland door ds. H. H. van Ameide, te Hillegom. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem te Tolen (2de predikantsplaats) ds. J. J. van Ingen, te Woubrugge. Het was jïsteren 40 jaar geleden, dat de directeur van de Duinwaterleiding te 's-Gravcnhage 111 gemeentedienst werd aangesteld. De heer Theodor Stang werd met ingang van 15 Februari 1872 benQemd tot ingenieur bij de werken van den aanleg van de 's-Gravenhaagsche Duinwaterleiding, .die onder directie van den hoofd-ingenieur Waldorp werden uitgevoerd, waarna den ;lsten Juli 1874 zijn benoeming tot directeur bij de exploitatie volgde. De heer Stang, aan wien in de Haagscke gemeenteraadszitting door den voorzitter woorden van lof waren gewijd, werd ten kant-ore van de Duinwaterleiding op recht hartelijke wijze gehuldigd namens de ambte naren door den adjunct-directeur, den heer L. Ypey, die hëm een kostbaar bloem stuk als stoffelijk blijk van de gevoelens der ambtenaren op dezen dag aanbood. Ook namens de directeuren en hoofden van de andere takken van gemeentedienst werd een prachtige bloemenhulde gezonden. Te zijne bureele kwamen eenige hoofd ambtenaren den jubileerenden directeur gelukwenschen. Namens B. en Ws. ontving de jubilaris een in zeer waardee-rende bewoordingen ge stelden brief van gelukwensohing. Ook te zijnen huize kwamen velen den heer Stang complimenteeren. De generaal-majoor R. H. O. baron van der Capellenf inspecteur van het wa pen der cavalerie, heeft zijn voornemen te kennen gegeven eerlang den dienst met pen sioen te verlaten. Het huldeblijk van den middenstand aan dr. J. Nouweng> ter gelegenheid van zijn vertrek naar Rome, is thans voltooid. Het bestaat in een buste^ levensgroot en in wit marmer gebeiteld dóór den beeldhou wer Aug. Falise. Het beeld zal aan de moe der van dr. Nou wens worden aangeboden. De Burgemeester van Winterswijk heeft fcelegraphisoh bericht uit Den Haag ontvan gen t dafc de 3-j. R. H. B. S. te Winterswijk in een met 5-jarigen cursus zal worden ver anderd. Op de voordracht voor de benoeming van een directeur van de gemeentelijke Zee- vissoherijschoql tc ÏJmuiden zijn geplaatst do heeren: 1. G. Duyckinck Sander, oud-zeeofficier te 's-Gfavenlmge. 2. J. Slierendregb, oud-gediplomeerd 1ste stuurman groote stoomvaart te Hillegers- HAARLEMMERMEER. Mcj. Kat, on derwijzeres aan de openbare lagere school No. li in deze gemeente, is als zoodanig te Wijde-Wormor benoemd. De Geref. Jongelingsvereeniging „Ora et Labora" hield in de Geref. kerk aan den Aalsmeerderweg haar jaarvergadering. Uit he-t. verslag van den secretaris bleek, dat het ledental thans 23 bedroeg, hetgeen eeni gen vooruitgang beteekende. De ontvang sten bedroegen f 169.65 en de uitgaven f 90.90, alzoo een batig saldo van f 78-75. Als feestredenaar trad op ds. Hummelen, dio een rede hield over de taak, die de jon gelingsvereeniging wacht, om mannen te vormen, die zichzelf bewust zijn en hun taak weten in Kerk, Staat en maatschappij. Daarna werden voordrachten en opstellen ten gehoore gebracht, en de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. LISSE. Gisteravond trad in „Hotel Do Witte Zwaan" als spreker op"' de heer E. Kloosterman, met het onderwerpDe Vak beweging en de Drankbestrijding." De zaal was geheel gevuld met hoorders, die de rede met aandacht volgden. OEGSTGEEST. Op 1 Jan. 911 woonden hier 4595 personen, 2124 m. en 2471 v. In 1911 kwamen er b.j door vestiging: 352 in. en 429 v. totaal 781 pers.; door geboorte 60 m. en 71 v. of 131 personen. Er gingen er af 759 door vertrek 330 m. en 429 v. door overlijden 74, nl. 34 m. en 40 v. Ver meerdering alzoo 79 peronen, 48 m. en 31 v. Bevolking op 31 Dec. 1911 2172 m. en 2502 v. of 4674 personen, Drie en dertig huwelijken werden er ge sloten. RIJNSBURG. Op 31 December 1910 tel de de bevolking 1660 m. en 1527 v., totaal 3187. De bevolking vermeerderde door ge boorte. met 73 m. en 64 v., totaal 137; door vestiging met 95 m. en 108 v., totaal 203. Geheelc vermeerdering dus met 168 m. en 172 v., totaal 340. De bevolking verminder de door sterfte met 31 m. en 29 v., totaal 60; door vertrek met 64 m. en 71 v., totaal 135. Geheele vermindering met 95 m. en 100 vr., totaal 195. De bevolking bedroeg dus op 31 Dec. 1911: 1733 m. en 1599 v., totaal 3332. Er wérden in 1911 als leven loos geboren aangegeven 4 kinderen en 21 huwelijken gesloten. In de gisteravond gehouden vergade ring der Vereeniging tot bev. van Tuin- en Landbouw en Bloembollencultuur werd in plaats van den lieer H. Hogewoning, die bedankt had, als bestuurslid gekozen de heer D. Hogewoning Hz. Do Leidsche Scherpschutters- vereeniging;. In het met een dicht gordijn op da helft afgeschutte gedeelte van „De Graan beurs" had gisteravond de prijsuitreiking plaats aan de winners van de nationale schietwedstrij den in den loop der maand December van. het vorig jaar gehouden. Het za,g er in de zaal gezellig uit. Op het tooneel stond oen. tafel vol met aardige kunstvoorwerpen, me dailles en enveloppen met inhoud, die straks in handen der winnende schutters oï Ver- cenigingen zouden overgaan. Links en rechts stonden groene plantengroepen en achter do tafel had het bestuur plaats genomen, ter wijl het afgesloten zaadgedeeltc bijna geheel met belangstellenden gevuld was, waarbij ook eenige dames. Van het cere-comité waren aanwezig de majoor van de veld-artillerio W. Ver ff en de luit. ter zee 1ste klasse C- L. van Buu- ren, directeur der Kweekschool voor Zee vaart. To halfncgen roes de voorzitter, de lieer. H. Schaap, van zijn.zetel om al de aanwe zigen en in het bijzondeT dc leden van hot eere-comité welkom te heeten en om verder te constateeren, dat de wedstrijd schitterend is geslaagd en dat er prachtig is gescholen. De financioele uitkomsten waren voor de Vereeniging echter minder goed. Bestuur en leden hebben alles gedaan om de wedstrijden te 'doen slagen. Maar de Vereeniging vond zoo weinig steun van huilen. Spr. riep do Loidscho burgerij toe: Wilt gij dat ook in Leiden gewerkt wordt aan liet ideaal om een weerbaar volk te krijgen, steunt dan onze Vereeniging, waarvan u voor f 2,50 dona-' teur leunt worden Dank bracht ^pr. aan dc deelnemers cn Slot) Na dit gesprek nam Fé zich vast voor, hem. jdl-cen te laten, den eersten den besten keer, dat lpj zou komen. En toen hij weer kwam, had Irene een aanstelling gekregen. ,,En nog wel op de voorwaarden, die ikzelf of liever die u, gesteld hebt! U hebt me geluk aangebracht 1 Waar is de brief, Fó?" Zij nam den brief van den schoorsteen mantel en hij las hem, terwijl het meisje opgewekt doorpraatte. Het was een aar dige rol. Zij had het stuk, waarin zij zou optreden, in het West-End gezien. Veertig gulden per week verdienen in zoo'n stuk wa-s veel prettiger dan hier in het gezel schap: van Fair. Fair zou woedend zijn als hij hoorde, dab zij zoo goed geslaagd was. En nadat hij haar had gefeliciteerd en allerlei vragen had gedaan en zij eenigszins tot kalmte was gckomeni glipte Fé weg. Hij vermoedde heeleinaal niet, dab Fó dit met opzat deed en zag den afkeurenden blik van Irene en het ondeugende gezicht van Fé niet. Hij was goedgeloovig genoeg, om aan te nemen, dat het meisje een tele gram moest zenden aan haar tante, en hij dankte den Hemel, dat zij een tante had. „U weet niet wat een verandering dat voor me zal zijn", vervolgde Irene met zóó (kalme, vaste stem, dart niemand zou zeggen% dat haar hart tot in haar keel bonsde. ,,Het verwondert me, dat ze mij. hebbsn aangenomen. Ik Heb me tot nu toe bijna uitsluitend op hefc melodramatisch gebied 'bewogen." Opeens keek zij verschrikt. Verbeeld u, als dat mij eens bedorven had voor beter werk?" „■Ik ben er zeker van dat dit niet hefc geval is; waarschijnlijk feeeft de directeur die u nu heeft aangenomen, u wel eens zien spelen, en weet hij, dat u talent hebt. Dat is toch zeer wel mogelijk, nietwaar?" ,,Ja, het is mogelijk', het is ten minste de eenige verklaring. O, ik hoop maar dat het zoo is. Het zou mij zooveel goed aoen, als ik in clie rol succes kon hebben." ,,U hebt heel veel roeping voor het too neel, schijnt hei?" vroeg Ralph, en er klonk iets als jaloezie in zijn stem. Zij deed alsof zij dit niet opmerkte. „Ja, ik geloof het wel." Hij ikeek verslagen en zweeg eenige oogen- blikken. „Juffrouw Thorpe", zei hij toen, „ik ben met opzet uit Parijs hierheen gekomen met geen ander doel dan u te zien. Begrijpt u wat dat be teekent?"- „N... neen." „Dat moet u toch begrijpen. Ik ben geeS leeglooper, en ik ben ook niet rijk. Het be- teekent dat ik niet kan leven zonder u. Ik wou, dat je het tooneel vaarwel zei en met. mij trouwde. O Irene, ik heb je zoo lief; zeg dat je het wilt." „Ik kan niet", stamelde zij. „Houdt je dan niet van me?" „Jawel. Toch kan ik niet met je trou wen. Maar ik wil je liefde geen pijn doen door to zeggen, dat ik niet om je geef. Ga niet vorder. Je weet waarom ik niet met je kan trouwen. Laat me gaan. Ik kan het niet; ik zeg je, dat ik liet niet kan. Nu, goed, kus me als je wilt, maar ik zal toch niet met je trouwen. Ilc ben vereerd, heel vereerd, dat je me hebt gevraagd. Maar ik heb getracht het te voorkomen. Ik heb Fé verzocht ons niet alleen te laten. Mijn plan staat vast-. Je kunt er geen verandering in brengen." „Maar ik heb je noodig. Ik kan niet wer ken zonder jou. Lieveling, als wij toch van elkander houden, wat kan de rest ons dan schelen? Als het niet was gebeurd, aou 'k onmogelijk méér van je kunnen houden. Ik b8n blij, dat het gebeurd is, als ik op een andere manier niet met je in aanraking zou zijn gekomen. Heb ik dan nooit iets gedaan, -dat ik niet had moeten doen? Ben ik dan •volmaakt? Je maakt me beschaamd als je zoo over jezelf denkt. Ik vind mezelf wel geschikt om jouw man te worden en jij vindt je zelf niet goed genoeg om mijn vrouw te zijn." „Baste Ralph", zei zij* „ik wil je vrouw niet worden, omdat ik te veel van je houd. Als jij en ik de eenigen waren, die het wisten, 00a het heel iets andere rijn. Maar anderen wefcerc het ook en telkens als je hen ontmoette, zou je de oogen moeten neerslaan. Neen, je moet trouwen met een meisje, waarop je trotsch kunt zijn, mijn beste, niet met een meisje, dat je ouders niet recht in de oogen durft zien." „Maar luister eens!" riep hij uit. „Ik ben geen jongen, ik heb niofc gesproken zonder er rijpelijk over te hebben nage dacht. Ik zal ook niet beweren dat je geen ellendig gevoel zult hebben d.en eersten keer, dat je mijn ouders weer onder de oogen komt. Ik weet, dat daar nu eenmaal niet® aan te doen valt, ofschoon ik zou trachten het je zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Ik voor mij ben er van overtuigd, dat, zij, als zij zien, dat zij voor een voldon gen feit staan, zich wel in het onvermijde- delijke zullen schikken, en 'als dit niet zoo is, dan beloof ik je, dat je hen nooit meer izult behoeven te zien. Denk alsjeblieft niet dat je mij zo-u benadeelen, dat ik „onterfd" zou worden, zooals in de boeken. Ik heb niets te erven en ik zal nooit ander geld bezitten dan dat, wat ik zelf verdien. Zet ]e ook niet in het hoofd, dat mijn ouders en ik, door jou, van elkander zouden ver vreemden. Als ik in Engeland kom, zouden zij mij evengoed a-Ls nu ontvangen en ik zou ook evengoed al® nu naar hen toegaan. Haa-r jij en ik zouden te Parijs wonen en hoe goed «ij ket ook opnemen, jo zon in een heel jaar nooit langer dan eenige uren met hen samen behoeven te zijn: Is dafc nu xoo verschrikkelijk? Is dat een voldoende reden voor je, om er ons beider geluk voor te verwoesten? Laat het je met afschrikken. Ik weet, dat ik jo iets heel moeilijks vraag, maar ik vraag heb' je voor ons beider geluk. Wil je niet dap per zijn, om mijnentwille „Ik ben dapper om uwentwille," zei zij smeekend. „Als je weigert, ga ik vanavond nog terug... naar Parijs, en naar de plaats, waar ik steeds heb gehoopt en onophoude lijk aan je heb gedacht. Ik heb me voorgesteld hoe je er zou komen, waar je zou zitten, hoe je het zou vinden. O, wat zal het er mij somber en eenzaam lijken zonder jou, zondor eenig ander gezelschap dan schimmen, de schimmen van mijn doode illusies". Ziji kon niet spreken. „Moet ik gaan?" Zonder een woord te zeggen knikte zij- „Irene?" „Je moet gaan." „Nu, vaarwel dan!" O, kon zij nu-, voor één oogenblik, do gave hebben van in de toekomst te lczo.nl Haar verstand zei Kaar pal te staan haar hart zei haar toe te geven. Wat ion hefc beste zij.n? Wat zou later blijken vtxtt* Kom enkel en alleeu voor hem het geluk kigst te zijn geweekt'? O, kon zij maar één blik in de toekomst werpen Hij stak haar tot afscheid tie hand too* Toen, opeen®, trok rij .bem naar zicb loe en*, het volgende oogoDbhk had bij haai overG gelukkig in zijn armen gesloten.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1