vraagt EEN WONDERBAAR GENEESMIDDEL zwakke maag, ongeregelde spijsvertering,verstoorde lever, A. FA.A.S, Janvossensteeg- 63. Zit- en Slaapkamer AP ®BsI®opiq. B§apf®sf@@9g. Vieeschhouwerij De Administratie van het „Leidseh Dagblad" belast zieh met het plaatsen van Advertentiên in alle Bladen. leidschs Schouwburg N. V. „Het Tooaeel". Maandag 15 Jan., 8 uren JOüiË OM/TÉ VEÜLOREÜ, Leidschs Sa'io iwburg. Touraée B0MM3E3TS1 LOUIS BOUWMEESTER. Uit de Rechtzaal. Faillissementen. Ingezonden. Vragen en Antwoorden. Burgerlijke Stand. BKCHAMS PttUN "Voor Galachtige en Zenuwachtige ongesteldheden, zooals Winden en P(jn In de Maag, Hoofdpijn met misselijkheid. Duizeligheid, Volheid en Benauwdheid na het eten, Sufheid en dofheid in het hoofd, kcude rillingen, koortsige glooiingen, verlies van eetlust, kortademigheid, verstopping, blaren op de huid, onrustigen slaap, angstige droomen en allerlei zenuwachtige en beverige aandoeningen, enz. I>Si EERSTE DOSIS aal spoedige verzachting geven. Dit Is geen inbeel ding. Ieder Hjder wordt ernstig uitgenoodigi om één doos van deze Pillen te probeeren en men zal bekonnen, dat zij „een gouden Tientje per doos waard zijn*'. BE33011 AMDs PIELEN naar het voorschrift ingenomen, zu.lan Vrouwelijke gestellen spoedig volmaakt gezond maken. Z\j verwijderen direct elke opstopping of onregelmatigheid van het gestel; voor een 493 100 werken zij als een toovermiddel enkele weinige dosis zullen wonderen doen voor de levensorganen; het spierstelsel versterkend; de lang verloren Gelaatskleur herstellend, de echte gezonde trek van den eetlust terugbrengend en rnet de blos dor gezondheid de geheele lichamelijke kracht van het menschelijk lichaam her stellende. Voor het verdrijven van koortsen in heote klimaten zijn zij speciaal beroemd. Dit z|Jn „feiten" door duizenden geconstateerd, in alle klassen der maatschappij, en eon van do beste waarborgea voor Zenuw- en Gallijders, is dat BEEOBAM's PILLEN het ruimste debiet hebben van eenig patent middel in de wereld. Bij iedere doos volledige aanwijzingen. Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEEC3AM, St. Belaas, Engeland. Alom verkrijgbaar by Apothekers en Drogisten in doozen van f Ü.75 (56 pillen) en van ƒ1.75 (168 pillen). B(j zos doozen tegelijk f 4.25 en f IO.en b\J den Vertegenwoordiger van Th. Beecham; Amsterdam, Overtoom 341. Telefoon 4318. Bssileafcaeidesa en Binnenbanden. Buitenbanden f £.75, met J jaar garantio. Binnenbanden van af f 1.35. Carbid £8 ets. Lastdiagers 55 cis. Spatborden 45 cis. Zagen. Nijptangen. Harken. Beitels. Schavon, Boren. 2a i i3 Tegen I April aangeboden, met of zonder pension, in een klein gozin om trek Haagweg. 8 Br. Bur. v. d. BI. No. 436. Te koop: solied Ruis met 1 Bleet. Grasland, waarop een groot Kippenhok met eenige Rennen en Vruchtboomen, golegen naast een groot Hoenderpark van den eigenaar, voor slechts f 4DÖO, en Heet. best gemest Grasland, geschikt voor Tuinderij, te huur, ook te koop, aanvaard, direct. Br. bil den eigenaar J. JOOST EN, Eendracht, Apeldoorn. 4S4 13 REIZIGER. Voor terstond gevraagd: een net Persoon als Stadsreiniger. Vooil uitsl, op provisie. Bilderdflkstraat No. I, van 6 8 uren (hedenavond), en Vrijdagmorgen van 9 11 uren. 490 6 Van 9 tot 4 nren. Per Liter Per flescli Joneter 0 85 Bordeani 0.50 Bitter 0.85 Madera 0.60 Cait 0.85 Roode Fort 0 60 Oitroan 0 85 Witte Port 0 60 Zoete Bessen 0 85 Likeuren 0.50 Brandewijn f 093 Punch en Rood 0.80 Cognac „1.— Champagne „L Boerenjongens L— Adfocaat „1.— 491 12 EEK BEUEAKTE te 's-Sraventiage is voor £000 te koop. Eerste klasse Vleesch wordt verkocht. Ruim 17 jaren bestaan. Goede broodwinning. Uitstekend voor Jonggehuwden. Het huls, zjjnde hoekhuis, is er b(j in huur. Adres, uitsluitend in persoon, geen brieven, bij H. MOOLENBEEK, Spui 82a, 's Qravenbage. 482 14 Q S 8465 20 Directeur: WILLEM ROYAA.RDS. (7de Abonnements voorstelling). Be lfioliers. Tragi-Komedie in 4 bedryveu van WILLEM SCBÜRMANN. Mark ViolierWillem Royaarfls. Beeoraticu Tan de S.V. „Het Tooncel". Prijzen der plaatsen: Loge/-2.50, Baignoire ƒ2.10, Parterre ƒ1.35, 2do Rang 0.70, Amphitheater f 0.6O, Galerij 0.30. 400 33 (De prflzen dor drie eerate rangen worden verhoogd met ƒ0 10 vest.-geld). Plaatsbespreking van af Woensdag 10 uren Watersteeg 4; Zaterdag en Maandag 10 2 aan den Schouwburg gevraagd in een Boek-Kunsthandel voor administratieve werkzaamhe den. Brieven onder No. 479 aan het Bureel van dit Blad. 6 Dinsdagavond, gaande van het Nut, laDga Botermarkt, Noordeinde, Witte Singel: een Boude Gouden JSettiuganulianger met Diamant er in hangende. Tegen groots be looning terugb.Witte Singel 70. 474 8 Vrijdag 12 last., 8 uren a Slechts één Buitengewone Voorstelling. Beroemd Drama in 5 bedrijven van CASIMIR DE LA VIGNE door H. SCHIMMEL. De hoofdrol wordt vervuld door den Heer Gewone prijzen: ƒ2.—, 1.69, ƒ1.25, /0.60, ƒ0.40, ƒ0.25. 412 31 Plaatsbespreking van a( Woenedag 10 uren Watersteeg 4Donderdag en Vrijdag 10 2 aan den Schouwburg. bij uw winkelier immers Oeldersche Rookworst met het merk Anton Hunirik" Voor de worst met dit merk staan wij in en wel voor qualiteit, smaak en bereiding Anton HuninkDeventer, Hofleverancier. H 492 16 fverkiezing Pnov. Staten. Na deze stemmin gen worden hiervoor gekozen do heeren A. de Mooy Jr. en C. van Delft. Eveneens wordt na drie stemmingen tot o nt rol eerend lid gekozen de heer S. Schoneveld. En nu had men genoeg van stemmen, zoodat de bureaux voor Tweede Kamer en gemeente had maar blijven bewaard voor een vol gende gelegenheid. De pacht van het havengeld wordt ge gund voor f 200. Ten behoeve van baron Van "Wasseneer yan Catwijck werd besloten een verorde ining te maken, waarbij een bouw verbod [wordt gemaakt 50 M. in den omtrek van den 'ziekenbarak. (Bij de rondvraag wees de heer S- Schoneve'd op den slechten toestand van den Dijk dit is misschien ook wel het gevolg van het leggen van water- en gasleiding. Er wonen Vele Rijnsburgers, ook Oegstgeesterszou liet niet op den weg van Rijnsburg liggen ieh met Oegstgeest te verstaan en samen ien weg eens goed op te knappen De Voorzitter zegt te mogen verwacht-en, (Hat de gemeente Oegstgeest voor dezen weg Zal zorgen; hij -staat op den legger van Oegstgeest als gtindjveg; de wet verplicht Pogstgeest dus tot onderhoud. Wethouder N. van Eg-mond heeft reeds ovetr |en weg gesproken, maar kreeg ten. antwoord, dat de burgemeester van Oegstgeest beweer de, dat hij door de -Rijnsburgers werd stuk gereden. Hij (Van Egmond) voegt daarbij, dat die weg voert naar landerijen ónder Oegstgeest, waarvan Oegstgeest de opcenten trekt dor belastingen. De Voorzatter zegt, dat bij hoopt na vrien delijk vorzoek Oegstgeest te bewegen den [weg onderhanden te nemen. Na nog enkele zaken besproken te hebben 'ging men over in geheime vergadering^ AHiance ^rait^aise. Conférence li. et 51 me Landormy. Terwijl in de groote Gehoorzaal „La Mes- fee -des Morts" van Berlioz werd uitgevoerd, vulde een kleiner gedeelte van het Leidseh publiek do Nutszaal, waar do heer Landotmy een voordracht hi old over hot Heden en de Toekomst der Franscho muziek. Na aangetoond te hebben, hoe in de mid deleeuwen deze straalde ove.r geheel weste lijk EuTopa, trad later do decadentie in eri begon daarmee de overheersching van de ltaliaanschc muziek, gevolgd door die der Duitsche. De Fransohe werd op den achter grond gedrongen en bleef langen tijd be perkt, tot liet lichtere genre, de muziek der Opéra comique. Ondanks de pogingen van Lulli, den stichter der Académie royale de Imusique in de 17de, van den groot-en Iiam-eau in de 18de, van Berlioz in de eerste helft 0T 19de eeuw en zelfs van Gounod "bleef de puitsche muziek alles overh ierschend. Was reeds met Gounod cn het romantisme fcen diepere toon binnengedrongen in de Fransche musieale wereld, met Gabriel Faurc ien na hem bovenal met César Franck werd Ihet godsdienstig element de grondslag der composities. De toon werd inniger, breeder, klankrijker, de musique sympbonique, de kamermuziek, herkreeg haar rechten. Men begreep bij het aanhooren dezer melodieën, dat deze muziek de eerste was, ontdaan van de bijkomstigheden van verdacht allooi der groote opera's, die de massa moeten beko- ireii. Evenwel een nieuwe school deed weldra baai- rechten gelden. Claude Debussy eisdrt Ze op in naam der jongere generatie, de im- pxessionnisten. Zaten de composities tot dus ver vast aan de oudo school, bad de muziek ihaar wortelen nog diep in het classicisme, Debussy zette de oude techniek en overge- levordo theorieën de roode muts op, geheel Zich overgevend aan eigen indruk, aan het weergeven van eigen voelen, denken en uiten in plaats van zich te onderwerpen aan de banden der traditie, onderwierp hij als iWagncr de theorie aan de persoonlijkheid yan den componist. Veelal onbegrepen, zal deze muziek misschien de muziek der toe komst zijn. Dit alles en nog veel meer en beter wist de heer Landormy in een klaar betoog dni- delijk te maken, geïllustreerd door diverse auditions, waaruit hij bleek te beschikken over een voorname voordracht en zuiver stemgeluid. Ook mevr. LancLormy toonde 'bij haar spel een zeer merkwaardig talent, dat bij de talrijke aanwezigen een langen en spon tanen bijval verwierf. Wij wensehen het sympathieke echtpaar zeer veel succes op zijn toumée, waarvan deze soiree de zeer geslaagde aanvang was- Amaterdamsch Gerechtshof. Poging tot brandstichting. Het gerechtshof heeft gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 24- jarigen werkman P. R., thans gedetineerd, die door de rechtbank te Alkmaar veroor deeld is tot een gevangenisstraf van 1 jaar,* ter zaike van poging tot brandstichting. In den avond van 9 September had hij te Uit geest wat droog riet tegen de schuur van zijn buurman, een bakker, gelegd en toen don brand er in gestoken. Zijn vader zag het nog juist bijtijds en heeft het vuurtje uitgetrapt. De deur van de schuur is eenigs zins geblakerd, doch volgens de dagvaarding had er gemeen gevaar voor personen en goederen kunnen ontstaan. De beklaagde voerde gisteren tot zijn verdediging aan, dat hij dronken was ge weest. Juist was er dien avond brand ge weest te Uitgeest, en hij had het gaarne nog eens willen zien. De advocaat-generaal eischte oplegging van eenzelfde straf als waartoe de recht bank den beklaagde had veroordeeld. Het gerechtshof heeft in hooger beroep behandeld de zaak van een lossen werk man, door de rechtbank veroordeeld we gens diefstal met braak, tweemaal gepleegd tot 2 jaar gevangenisstraf. Bij de eerste go- legenheid had hij een paar bretels, en daar na een karpet weggenomen. De advocaat-generaal eischte bevestiging van bet vonnis. Amaterdamsche Rechtbank. Een brandbrief. Voor de 5de kamer heeft gisteren terecht gestaan de 35-jaxige J. M. N., wonende in de (Rustenburgerstraat te Amsterdam. Op 10 October had hiji aan den heer J. F. L. Blankenberg, voorzitter van het genoot schap „Liefdadigheid naar Vermogen", een brandbrief geschreven, waarin een som van f 800 werd gevraagd. Kreeg de schrijver dit bedrag niet, dan zou hij den heer B. ver moorden. In den brief stond o.a. dat de heer B. op grooten voet leefde van het geld, hetwelk aan het genootschap, „een dier rijke kapitalistische die ven-instellin gen", werd geschonken voor de armen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de beklaagde eigenlijk bijna zijn geheele leven door het genootschap geholpen is. De heer Blankenberg deelde mede, dat de bestuursleden van „Liefdadigheid naar Vermogen" bijna dagelijks dergelijke dreig, brieven ontvangen. Van dit geval was aangifte gedaan, om dat de mam den geh-eelen dag in den omtrek van getuige's woning rondliep, en aam het dienstmeisje een revolver vertoond had. Op de terechtzitting legde de heer Blan kenberg een brief over, hem van uit het Huis van Bewaring door den beklaagde ge schreven, waarin deze diep berouw toonde. Hij had in de meening verkeerd, dat de heer B. het geld, hetwelk te zijnen behoe ve bij het genootschap gedeponeerd was, ten eigien bate had aangewend; terwijl in derdaad het genootschap f 1300 op hem heeft moeten toeleggen. Voor rekening van het genootschap is hij o.a. in een gezin te Doetinchem verpleegd, omdat hij in zeer overspannen toestand was. Het O. M. eischte een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden De verdediger, mr. Bijleveld, zag het ge val niet zoo ernstig in; het was toch duide lijk genoeg, dat de bedreiging niet zoo era stig gemeend was. PL voerde aan, dat de beklaagde lijdt aam vervolgingswaanzin en tobt over bet opzeggen van zijn lidmaat schap van het kerkgenootschap, waartoe hij behoort. Tweemaal heeft hij een poging tot zelfmoord gedaan. PI. vreest, dat de cel op den man een zeer noodlottigen invloed zal hebben, en dringt daarom aan op oplegging van een lichte straf en onmiddellijke uit spraak. De rechtbank vond geen termen om ebt laatste verzoek in te willigen. A C. van Warning, vroeger koopmam in vleeschwaren, thans café-knecht, Hang 72, te (Rotterdam. S. Cohen, koopmam in lompen en oude metalen, Hoogstraat, te (Rotterdam, zaak drijvende (Roentgonsstraat. G. H. S. Boels, timmerman 1ste Lom bardstraat, te (Rotterdam. F. A Leusken Jr., effectenhandelaar, te Rotterdam, handel drijvende onder de fir ma (Rotterdamsche Commissiehandel, kan toor houdende Zwarte Hondstraat 9, aldaar. H. J. Peters, steenhouwer, RaepKorst- sbraat te (Rotterdam. J. C. van Zijd, bakker en winkelier, Feijen- oorctetraat, te (Rotterdam. B. Zikking, pensionhouder, Diergaarde laan, te Rotterdam. J. N. Hanja Jr., sigarenwinkelier, te Amsterdam. M. Maas sen, koopman in sigaren te Maastricht. M. Mulder, caféhouder te Nieuwebrug onder Haskerdijken. Burgers van Leidenl Laat mij U een goeden raad mogen ge- Ven, dien eene minder aangename ervaring mij aan de hand doet, opdat Gy niet het offer wordt van de moderne beschaving, die hier, gij weet het, sinds korten tijd zijn intrede heeft gedaan. Ziet, gij wandelt aan de zijde van ons Plantsoen op het trottoir der Hoogewoord, zonder U van een schielijk naderend onheil bewust te zajn. Waarom zoudt gij vreezen, Bulgers van Leiden, gij, die het U toege wezen trottoir bewandelt, aldus in navol ging der andere groote steden, den druk ken verkeersweg vermijdende. Gij hoort wel het ting-tang van de electrische tram, maar daar mogen anderen naar omzien, niet gdj, die op „Uw voetpad" rustig voort gaat. Plotseling voelt gij een sterken slag tegen uwe schouder, gij draait, in een hal ven cirkel rond cn voordat gij het weet, ligt gij voorover op straat en als het gere gend heeft in de modder op den koop toe. De oorzaak van Uw onvrijwillige buiteling verdwijnt reeds in de nevelen van den ge zichteinder en al uw „vriendelijke" ver- wenschingen baten niets. Uw hoed ligt drie meter voor u uit in het aardsohe sKjk. (Daarom, Burgers van Leiden wanneer we derom „dc moderne beschaving" U achter op komt hollen, ach, wandelt dan niet on verschillig voort, maar maakt front. Doet gij dit niet, zij zal zich vreeselijk wreken en mogelijk zult gij uwe onvoorzichtigiheid met den dood moeten bekoopen. Ja, laat ons de moderne beschaving omhe1zen maarmet flnweelen handschoentjes. Een inwoner van Leiden én den jar e 1912. Vraag: Wat zijn leerplichtige kinde ren, de men volgens de nieuwe arbeidswet geen arbeid mag doen verrichten Antwoord: Volgens art. 4 der Ar beidswet mag een kind beneden dertien jaar, of nog 'leerplichtig, geen arbeid ver richten. Art. 3. der Leerplichtwet luidt aldus: De verplichting om voor zoover aan school onderwijs de voorkeur gegeven wordt, te zorgen dat het kind op een lagere school wordt geplaaatst, vangt aan uiterlijk, zoo dra het den leeftijd van zeven jaar bereikt heeft. Deze verplichting eindigt, zoodra het kind zes jaren leerling eener lagere school is geweest en het alle klassen doorloopen heeft, of, voor zoover het onderwijs gege ven wordt in klassen, die samen een lan- geren leertijd dan zes jaren innemen, zoo vele klassen, als samen een leertijd van zes jaren omvatten^ met dien verstande, dat in het laatste geval de verplichting niet eindigt, voordat het kind den twaalfjarigen leeftijd bereikt en de klasse waarin het bij het bereiken van dien leeftijd geplaatst was, doorloopen heeft. Een kind, dat bij zijn toelating op de school terstond in een hoogere klasse wordt geplaatst, wordt ge acht den leertijd, dien de lagere klasse f klassen innemen, doorloopen te hebben. De verplichting eindigt in ieder geval, indien het kind de klasse heeft doorloopen, waarin het bij het bereiken van den der tienjarigen leeftijd was geplaatst. V raag: Hoeveel bedragen de reiskosten per spoor van Leiden naar Gouda en van Gouda naar Amsterdam Antw oord: Enkele reis 3de klasse LeidenGouda via Woerden f 0.85, via Delft f 1. Enkele reis GoudaAmsterdam via Utrecht f 1.15, via Breukelen f 0.85. Vraag: In uw blad van enkele dagen geleden werd over den moordaanslag van den Parijscben banklooper geschreven, waarin de namen van Cartouche en Man- drine voorkwamen. Kunt u miy ook zeg gen, wat voor menschen dit waren'? Antwoord: Cartouche was een over bekend misdadiger in Parijs, Mandrine zal wel een collega van hem zijn. Vraag: (Mijn mevrouw heeft mijn Nieuwjaarsfooi niet gegeven met het oog dat ze met Mei veranderen wil. Nu wil ik met April weg; dan ben ik er 6 maanden geweest. Heeft mevrouw nu recht om mijn godspenmng in te houden? Antwoord: Neen. Vraag: Waar kan men in Den Haag Hongaarsche strijkmuziek hooren? Antwoord: O. a in het restaurant „De Twee Steden." Vraag: Ik heb een poes die zooveel kleine insecten door zijn liaar heeft. Ik heb al van alles geprobeerd zooals warmen azijn, tabakswater, pura, en niets helpt. Antwoord: Probeer het nog eens met een zwakke oplossing van lysol, dat kunt ge koopen in een drogistwinkel, en nawas- schen met een lauw zeepsopje omdat poes het lysol niet mag aflikken. Strooi in haar mandje wat (niet te oude) insecten poe de r. Vraag: Kunt u mij zeggen, waar mij te vervoegen voor de directie van den Electr. tramweg van Leiden naar Haarlem, en den tramweg in de Haarlemmermeer? Antwoord: Het eerste adresDirec tie Noord-Zuid-Doll. Tramwegmaatschappij te Haarlem. Het tweede(Directie Holkmdsehe Elee- trisobe Spoorwegmaatschappij, Amsterdam. V raag: Mijn vader woont te Leiden eD ik te (Rotterdam, waar ik een inrichting van onderwijs bezoek. Waar moet ik mij nu op geven voor de nationale militie? Antwoord: In de gemeente waar uw vader woontw V raag: Hoe is het mogelijk wormen te verwijderen uit de aarde der potten van planten, zonder de wortels te beschadigen Antwoord: Het best is de planten voorzichtig uit de potten te verwijderen, de aarde van den wortel afschudden, do wormen van de wortels afzoeken en de ont brekende aarde weder met goede bladaarde aan te vullen. U is dan de wormen kwijt en heeft tegelijk de plant betere aarde gegeven. V raag: Kunt u mij odk precies zeggen wanneer of No. 291 van de lichting 1912 moet opkomen? Antwoord: Neen, dat hangt af van het aantal afgekeurde miliciens. Vraag: Do oplossingen der prijsraad sels van Redacteur X uit „Pak me Mee", kunnen die aan het Bureau van het „Leidseh Dagblad" bezorgd worden. En tot welken dag? Antwoord: Stuurt u ze maar zoo spoe dig mogelijk aan ons bureel. Vraag: Een loteling van 1910 kan, na gedane informatie ten Stadhuize, wegens hangnummer in Maart of Mei worden opge roepen. Zou dit door aanvrage Maart kunnen zijn, en waar zich daartoe te ver voegen? Antwoord: Neen, Jat zal niet gaan, immers moeten eerst de voorgaande num mers worden opgeroepen. V raag: Mag iemand die aan een kwaal onderhevig is, aan het Rijk gesteld worden Antw oord: Als regel geldt dat iemand in vasten dienst bij het Rijk aangesteld vooraf zioh aan een (keuring moet onder werpen met het oog op de pensionneering. Daarop zijn echter wel uitzonderingen en bij tijdelijke aanstelling geldt de regel niet. Elke kwaal behoeft bovendien nog geen re den tof- afkeuring te zijn. Dit hangt af van den aard der kwaal in verband met de te vervullen betrekking. Voor <1© Snrhaisterveenscbe Heide. Do vorige maand kwamen in ons blad een paar artikelen voor over 't leven op de Sur- huisterveensche heide. Het doet ons genoegen het volgend© te kunnen ontleenen aan een brief, gericht tot den schrijver der artikelen: ...„Jou stik hadt goede fortuten dién, zou hier iemand op z'n Friesch zoggen: Uw stuk hoeft goede resultaten opgele verd." Voor Gebke kwamen er verschillen de bewijzen van belancstelling in den vorm van wollen dekens, beddegoed, postwissels, enz. Maandag kwam de boschbaas van een zeer invloedrijk heer, die naar aanleiding van de artikelen eenige arme heidebewo ners wil helpen aan kunstmeststoffen; per sonen uit Leiden en Arnhem willen kapok bedden geven voor oude Gebke; en een steen fabrikant heeft gevraagd om een van de gezinnen over te plaatsen naar zijn fa briek. Vanmorgen kwam daar al een solli citant voor." Kamerverkiezing: in het district Hilversum. De plaatselijke vrijzinnige kiesvereeni- ging te Hilversum heeft mr. J. Hingst ge kozen tot voorloopigen candidaat voor de Tweede Kamer. De plaatselijke Christ.-Hist. Kiesvereem- ging te Hilversum, heeft met algemeene stemmen voorloopig candidaat gesteld mr. H. Th. 's Jacob, burgemeester van Bussum. OEGSTGEEST. Geboren: Elisabeth, D. van H. van der Luit en T. van der/wart. Bernardus, Z. van G. Blijleve en C. B. H- van den Berg Anna AI aria, D. van A. H. Bremmer en M.Bijck. Overheden: Dievertje van der Luit 10 m Gerritje Pruimeboom, 85 j., wed I h. Vesselrnan. Albertns Leendert Kouw 80 j. Engelbertas Kortekaas, 61 i-, te Warmond. Cornelia Dool, 8i fa, te LeideB, wed. van A. Ai bouw

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 6