N». 15815 Dinsdag 9 «Januari. A0. 1912. (Deze £curant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. PRIJS DliU ADVERTENTIES: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsrnimte. Kleine edvertentièn van 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incas3eeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden j f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post9 1.65. iimmiUjj&n Kearins van eet- en drinkwaren. Burgemeester en Webhouders van Lei den,. Gelet op artikel 5 der verordening van den 20sten Juni 1901 op de keuring van eet- en drinkwaren (Gemeenteblad no. 10) en ■op artiikel 30 der verordening van den löden Juli 1907 op den handel in en den verkoop van melk (Gemeenteblad no. 24); Brengen ter algëmeene kennis: 10-. dat LEENDERT VAN DAM, winke lier, Haarlemmerstraat no. 190, te Leiden, den. 23sten Januari 1911 is bekeurd wegens het ten verkoop hebben van kaas, verkee- rende in ondeugdelijken toestand, en des wege den löden Mei 1911 is veroordeeld tot een geldboete van f 10 subs. 2 dagen hech tenis; 2e. dat ADRIANES DEN HOLLANDER, melk verkoop er, Smidsteeg 42. te Leiden, den 18den Augustus 1911 is bekeurd wegen» het ten verkoop hebben van met water ver mengde melk en deswege den 16den October 1911 is veroordeeld tot een geldboete van f 10 subs. 2 dagen hechtenis 3ó. dat JOHANNES RODENBURG, melkverkooper, Maresingel 53, te Leiden, den 16den Augustus 1911 is bekeurd wegens het afleveren van melk van ondeugdelijke samenstelling en deswege den I6den October 1911 is veroordeeld tot een geldboete van f 10, subs. 2 dagen hechtenis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 Januari 1911. Leiden, 9 Januari. In do kleine Statlszaal hield ds. I. Hooykaas, predikant to Amersfoort, op uit- noodjging van do afd. Leiden en Omstre ken van den Nod. Protostan ten-Bond aan de hand van een reeks lichtbeelden een voor dracht over Palestina. Na eerst op de kaart met zijn hoorders heb gebied, dat hij door persoonlijk bezoek heeft leeren kennen, tc hebben nagegaan en daarover eenige algc- mecne beschouwingen te hebben gegeven, waardoor dc aanwezigen in staat gesteld werden zieh ©.enigszins te orientearen, wer den verschillende kijkjes gegeven van het landschap, zoowel van de onvruchtbare stre ken van Juda als van heuvels en dalen in 'het lieflijk Galilea, waaraan allerlei herinne ringen zich vastknoopten, die de lieer Hooy kaas, goed opmerker en geestig verteller, bij zijn hoorders wist op te wekken. Do door hem. bezochte steden en vlekken werden--aan gedaan. bij de verschillende, meest histo rische bijzonderheden, korter of langer ge toefd en ten slotte Jeruzalem doorgewandeld, waar nog zooveel is, dat de mehsohe»-, die hun Evangeliën kennen, belang inboezemt Uit den grooten rijkdom zijner reisherinne ringen wist spr. juist datgene te kiezen, wat ,de aanwezigen het meeste moest aantrekken en vooral van belang kon zijn voor- hun godsdienstig leven. Door de geheel gevulde zaal werd de spr.- dan ook niet onverdeelde aandacht gevolgd en bij het begin der rustpoos, zoowel als aan het einde werd hij met warmen bijval be loond, welko de leider der vergadering, ds. Lente, bij het sluiten der bijeenkomst nog eens in hartelijke vroorde.n van dank ver tolkte. De Directeur onze*1 H. B.-S-, dr. J. L. Anctrcae, ontving gistermiddag, terwijl hij les stond te geven, bezoek van den comman dant der Kweekschool voor Zeevaart, die hem de verpletterende tijding bracht, dat zijn zoon, de luitenant-ter-zee J. L. Andreae, gedetacheerd bij de militaire exploratie in Nieuw-Guinea, op twesden Kerst-dag, bij het oversteken van esn rivier, verdronken was. Bij de lieden door den heer H. J. Jesse, architect alhier, gehouden aanbesteding van het bouwen van een winkelhuis AI aarsmans- steeg Nr. 23, waren ingekomen de volgen de inschrijvingen Het werk in massa: A. van Rijs, te 's-Gra- venhage, f14.966. en P. J. Christiaar.se, te Oegstgeest, f 11,980. TimmerwerkJ. van Ben tem f 5050, P. J. Gijsman f3552.. Metselwerk: P. L. Neufebooni f3300, A. Harteveld en A. de.Vrind f2825. SteenliouwwerkP. W. Locber f 1248, fir ma G. do Vink f 1195. »SmidswerkAI, L«jurez?al Zn. f1190, J de Nic f 1100, P. H. Mooten f 999. Lood- en ZinkwerkA. Rietmeyer f 240, L- P. van der Drift f194, P. AY'oostenburg f 189, J. van der Heiden f 189. L. Beek man f95. Gas- en Waterleiding: P. Woesfconburg f 379, AI. Langezaal en Zoon f 330, L. P. van der Drift f313, N- D. Smits f239. Glas- en SohildcrwerkL. W. J. van der Drift f3185, II. P. Jansen L2535, P. van den Wijngaard Jr. f2475, J. H. de Jong f2396, Th. Witteaaar f2224, F. A. van Kleef f2150. Koet en Kopport te Delft en Leiden, f1725. Stukadoorwerk: J. van den Berg f510, F. A Weiupe f440, J. Verhoef f 427, G. F. Bar- tolsman f413, J. de Best f378. Behangers werkII. J. Geenjaar f185. Het bedrag der minste inschrijvingen in vakken is f 11,193. Waar geen woonplaats is vermeld, zijn de I insclir ij vers I/eidenaars. De Indische mail (Nederlamlscke dienst) wordt morgenochtend alhier ver- 1 wacht. I Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Leiden den j WelEerw. Heer P. J. AI. v. d. Burg, tot kapelaan te Amsterdam (H.H. Joannes en j Ursula) den WelEerw. Heer J. H. Bitter, en tot kapelaan te Beemster den WelEerw. Heer C. H. A. Kroft, (23 Dee. 11. priester gewijd). De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft alsnog aangewezen als des kundige voor het onderzoek naar het ge- zicihts- en het gehoororgaan van schippers, stuurlieden, machinisten, machinist-stokers én uitkijken, dr. A. J. van Walsum oud-of ficier van gezondheid, te Katwijk. Tegen a-.s. Donderdag heeft 't hoofdbe stuur der „Confessioneele Vereeniging" een buitengewone algemeene ledenvergade ring te Utrecht uitgeschreven, om te pro testeeren tegen derwijze waarop de synode der Ned.-Herv. Keitk in haar laatstgehou den vergadering het voorstel om rechtsher stel"' der classicale vergadering heeft ont vangen. Het woord zal worden gevoerd denr dr. rar. J. Schokking te Leiden en dr. P. J. Kromsigt te Amsterdam. Hedenmiddag zal de luitenant ter 7se lste kl. G. Kayser, in het Paleis aan het Noordeinde to 's-Gravenhage, voor de Ko ningin en Prins Hendrik een lezing houden over de wetenschappelijke expeditie in Su riname. Een aantal personen uit hof- en andere kringen, o.a. het bestuur van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genoot-, schap, zijn tot bijwoning van deze voor dracht uitgenoodigd. Het advie§ van het hoofdbestuur van den Neder]. Boerenbond aan de provincia le bonden om uit het Nederlandsche Land- bouw-Comité te treden, is reeds opgevolgd, door den Noord-Brabantschen Boerenbond, die nog vóór 1 dezer zijn lidmaatschap heeft opgezegd. De andere bonden hebben nog geen definitief besluit genomen. Het raadslid de heer Bregonje, te Haarlem, heeft bij den gemeenteraad een voorstel tot afschaffing van de kermis in gediend. In de kerk van den H. Franciscus Xaverius (Krijtberg) werd Zondagmorgen tot intentie van den heer Joh. Schmier te Amsterdam hij gelegenheid van zijn 60sten verjaardag een H. Mis gecelebreerd door den ZeerEerw. Pater S. M. Daniels, S. J- Door het Zangkoor der kerk onder leiding van zijn directeur, den heeT Anton ter Steege, werd uitgevoerd: de Missa Ponta Ficalis van Den Laurentio. Perosi. De solo partijen werden hierin verdeeld door de heeren Frans Philippeau, tenor, en Frans Staats, bariton. Nog werden uitgevoerd: „Jubilate" van Aibliager, „Tantum Ergo'' van Fr. With en „Laudate Deum'' van Bern. Gransjean. NOORD WIJK. In de zaal van café „Flora" van den heer P. II. v. d. Voort gaf de bleemistwerkliodenvereeniging „Door Eendracht Verbonden" een uitvoe ring voor haar leden. Woensdagavond a. s. wordt eenzelfde uitvoering gegeven voor belangstellende niet-leden. Deze tweede uit voering komt ten goede aan de mooiste in stelling, die „D. E. V-" heeft, aan de zie kenkas n.l. Uit het openingswoord van den Voorzit ter, den heer Th. van. Dam, vernamen wij, dat de ziekenkas momenteel een saldo heeft van f 1089.67i, voorzeker een mooi som metje, om bij voorkomende gevallen den zieken werkman voor gebrek te vrijwaren. Op de lijsten, die men gepresenteerd heeft voor de tweede uitvoering, was geteekend voor een bedrag van f 113.75, waarvoor de heer Van Dam den milden gevers hartelijk dank betuigde, inzonderheid den burge meester, die wederom op bijzondere wijzo zijn sympathie te kennen gaf voor ,,D. E. V.", en de ziekenkas. Wij brengen gaarne lef aan het bestuur van „D. E. V.", aan wiens belangloos w'erken het te danken is, dat de werklieden zóóveel broederlijke ge zindheid toonen, dat zij elkander in ziekte en nood kunnen bijstaan. Dat is zeer prij zenswaardig. In zijn openingswoord herinnerde de Voorzitter ook aan de andere stichting, waartoe ,,D. E. V." den stoot gaf, n.l. de coöperatieve bakkerij, die goed schijnt te werken. Hij wekte de arbeiders op, in nog grooter getal lid te worden, of het brood er van te betrekken. Opgevoerd werd daarna een oorspronke lijk drama van Ramiro, getiteld „John Al- man". Evenals wij. dit al jaren van de dilettanten gewoon zijn, werd er gespeeld met een rolvastheid, die verbaasd doet staan bij eenvoudige lieden, die alleen de avonduren hebben, om zich' voor te berei den. De medespelers hadden zich een goed idee gevormd van hun rol. De rollen van John AlmaJi, Richard Brichton, alias von Aliihlheim, William Saturday en Robert, de hoofdrollen, werden goed vertolkt. Ook de andere rollen werden verdienstelijk ge speeld. Het programma vermeldde als nastuk nog „Een uurtje in een kiesveTeeniging, een blijspelletje, dat er op berekend was, allen in yroolijko stemming huiswaarts te doen gaan. De dilettant-tooneelspelers hebben weder om getoond, dat men, door lange oefening, maar vooral door hartelijke, toewijding veel kan bereiken. Dat zij zoo mogen voortgaan! NOORDWIJKERHOUT. Gisteren had hier de houtverkooping plaats in de bos- schen van Erven Victor en aan den .Schulp weg. Het hout ging duur van de hand eii werd grootendeels opgekocht door bloemis ten en bakkers. Er was veel publiek en goede kooplust. In het afgeloopen jaar vestigden zich hier 235 personen en vertrokken er 202. Door overlijden verminderde het aantal met 50, terwijl er lil kinderen geboren wer den. Het bevolkingscijfer dezer gemeente is dus met 94 vermeerderd, en bedroeg op 1 Jan. 3131. SASSENHEIM. De gymnastiek- en schernivereeniging „Sparta" gaf gisteren in de zaal van den heer Woudenberg een goedgeslaagde uitvoering. Het zeer afwis selend programma werd netjes en naar aller genoegen uitgevoerd. Jammer, dat er niet meer publick was! Een volle zaal animeert en vuurt, de vortooneTs aan tot uiterste krachtsinspanning. ArOORHOUT. In liet afgeloopen jaar wer den 75 kinderen geborenoverleden zijn 25 personen; in het geheel werden 13 Kuwelij- ken voltrokken. WARMOND. Der traditie getrouw, gaf de muziek- en tooneel vereeniging „Harmonie van Warmond," onder directie van den lieer A. Bieler Jr., uit 's-Gravenhage, gis teravond, ter gelegenheid van Koppermaan dag, een uitvoering voor haar leden en ge- introduceörden, in het lokaal „De Zon." De zaal was stampvol. Voor de af deeling Muziek stonden een achttal nummers op het programma^ welke, zooals men dat van de „Harmonie" gewend is, op uitstekende wijze werden ten gohoore gebracht. Directeur en werkende leden hiervoor een woord van lof; een langdurig applaus was dan ook na afloop hun deel. Na de pauze was de afd. Tooneel aan do beurt, doch eerst kregen wij nog te hoo- ren een „Komisch Duet," vervaardigd door het werkend lid den heer AI. v. d. M., welk stukje uitstekend werd voorgedragen en veel bijval inoogstte. Het was dan ook ?:ir aardig, vooral als eerste werk van een dillettant. Het succes was groot. Hierna hotr tooneelstukje „De man, die nooit is, waar hij wezen moet", kluchtspel in twee bedrij ven, naar I.saak Birchenhoff, door Servaas de Bruin. Allen, d:e er aan deelnamen, kwe ten zich goed van hun taak. zij ook moch ten zich' verheugen in ecs. welverdiend ap plaus van de dankbare aanwezigen. Teri slotte „De begrafenis van Jan Klaaésen",, kluchtspel in één bedrijf, door Gillessen.. Ook dit liep vlot van stapel. Het was weer een recht ouder wetsche,- gezellige avond en het klokje van gehoor zaamheid (n 1. sluitingsuur) sloeg vóór men er aan dacht. Een woord van lof ten slotte aan den regisseur, tevens grimeur, den heer C. AL, vóór zijn belaugloozen ijver en opoffering voor de Yereeniging! Gisteren had op „Huis te Warmond" een groote houtverkooping plaats. Er was veel volker waren ook veel kooplustigen.. Een dertig eikc- en andere boomen, mee- rendeels slachtoffers van den storm op 30 Sept. j.l., werden verkocht. De opbrengst was gemiddeld f 40 per boom. Onder de reusachtige eiken, die -.erden aangeboden, was er een, die een lengte van 15 M. en een dikte van bijna 1 Aleter had.. Deze boom was door den bliksem getroffen. Inclusief de verkoopgelden kestte hij den. kooper f 260. Twee andere boomen brachten per stuk f 200 op. Oc!k het hak- of rijshout bracht veel geld op; het werd voornamelijk door de tirn- ders Opgekocht. In geen jaar bracht het hout zooveel op. Yerkiezingesi Leiderdorp. De verkiezing ter voorziening in de vaca-. turen van lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland in het kiesdistrict Leiderdorp, ontstaan door het overlijden van de heeren J. J. van Hoeken (aftreding 1916)-en S. baron van Heemstra (aftreding 1913) is be paald op Maandag 22 Januari 1912, de stem ming, zoo noodig, op Woensdag 31 Januari d.a.v. en de herstemming, zoo noodig, op Donderdag 8 Februari d.a.v. Wijl de beide nieuw tc benoemen leden, niet in hetzelfde jaar, 1916 en 1913, af treden, moet een gesplitste verkiezing plaats hébben. Al$emeeno Rekenkamer. Dc algemeen© Rekenkamer heeft de vol gende voordracht opgemaakt, welke aan de Koningin zal worden aangeboden ter vervulling van de vacature van secretaris van dit college ter vervaüging van den heer Rechlien Morra, die tot lid van do rekenkamer benoemd is. No. 1 de heer A. Oseewaarde, referen daris bij de algemeene rekenkamer; No. 2 de heer mr. dr. C. O. Th. baron Creutz, hoofdcommies chef der afdeeling financiën en onderwijs aan de provinciale' I griffie in Gelderland; No. 3 de heer H. G. C. Dénis, kapitein- intendant van het O.-I. leger. Alleen in een grooie stad. 19) Daar hij geen jongen en ook geen dwaas was, begon hij zich af te vragen of het wel goed was, dat hij zulk een levendig belang stelde in een meisje, met wie hij kennis had gemaakt, doordat zij iets heel ver keerds had gedaan. Hij was geen dertig jaar geworden zonder meer dan eens ver liefd te zijn geweest en de stem der erva ring zei hem, dat, tenzij hij voornemens was het gezelschap van Irene Thorpe meer tc zoeken dan voor zijn gemoedsrusit goed was, de schrijnende pijn, dde hij bij het afscheid nemen voelde, niet zoo heel gauw slijten zoü. En hij koesterde dat voornemen niet. Om te beginnen had hij heelemoal geen lust om verliefd te worden op iemand ter wereld. En verder... Alaar dat-begin was reeds vol doende. Toen bleven zijn gedachten zich bezig houden met het feit, dat hij haar den vorigen dag voor het eerst in zijn leven gezien had, en opeens begon hij zich met schrik af te vragen of hij zicK in haar oogen, misschien had aangesteld als een romantische dwaas. x\ls de meeste Engel- schen vond hij niets zoo verschikkelijk als om romantisch te lijken. En toch had hij haar ongetwijfeld wel een beetje aanleiding gegeven te denken, dat hij het was. Zijn houding was ten minste heel anders ge weest dan die van zijn neef Charlie, die uit niets anders dan pure goedhartigheid zoo'n flater had begaan. Zou zij hem achter zijn rug misschien uitlachen? Maar neen, als hij dacht aan de volhar ding, waarmee zij zijn geldelijke hulp had geweigerd; als hij. zich haar woorden, haar blikken, haar geheele houding te binnen bracht, was het hem onmogelijk haar hier van te verdenken. Vele vrouwen zouden hem misschien gezegd hebben, dat Ket meis je slechts uit berekening en niet uit fier heid zijn geld weigerde. Alaar Ralph was nu eenmaal een man en in hem kwam dit niet op. Hij voelde rich integendeel nog altijd schuldig en berouwvol, omdat hij haar in den beginne onrecht had aange daan, en terwijl hij in den omnibus naar het Victoria-station reed, volgde hij haar in gedachten naar Kennington. Zijn ouders waren blij, dat hij zoo spoe dig terugkwam, en toen hij hun vragen be antwoordde met ee*i uitvoerig verdag van wat er gebeurd was, verwonderde hij er zich over, dat zij hem geen enkele maal met een afkeurend woord aan liet adres van juffrouw Thorpe in de rede vielen. Al hun verbittering gold nu de Bartons, voorna melijk Alice, en in hun hartgrondige ver ontwaardiging over het gedrag van Char lie's vrouw, waren zij geneigd onpartijdiger en verdraagzamer te oördeelen over de andere vrouw. Middelerwijl h'&d Irene haar laatsten stuiver verbruikt en zij wist genoeg van het acteursberoep af, om met zekeren angst te bedenken, dat et nog lang niet hetzelfde is een aanbieding te krijgen en salaris in ontvangst te nemen. IX. Wat zij niet wist, was, dat Gresham Fair blij was geweest een reden te hebben ge vonden om zijn tegenwoordige eerste actrice af te danken. Hij had haar aange nomen op dringend verzoek van een harer vrienden, die aandeelen had in het zaakje. Maar toen ied'ereen het er over eens was, dat zij niet geschikt was voor haar rol, liad de vriend in zijn eigen belang goed gevon den, dat zij werd ontslagen. Zij maakte haar oollega's wijs, dat haar dokter haar order had gegeven een poos voor haar ge zondheid naar het Zuiden te gaan, en haar collega's begrepen alles, maar deden alsof zij haar geloofden. Fair, die nog zeer gevoelig en ontvanke lijk voor indrukken was, en die den men- schen trachtte wijs te maken, dat hij vijf en dertig jaar was had in allerijl naar Lloyd gete-legrapheerd, om hem Irene's adres te vragen. Hij had, zooals hijzelf zei, een zwak voor juffrouw Thorpe en Ket „klaar spelen" van Lloyd had slechts hier in bestaan, dab hij het telegram had ge lezen, en toen een brief aan haar ha-d ge dicteerd, die naar het postkantoor van Sy- dendam verzonden was. Irene vroeg den portier, aan den heer Fair te gaan zeggen, dat zij er 'was, en zag met ongeduld zijn antwoord te gemoet. „Wilt u maar binnenkomen, juffrouw Thorpe V Gresham Fair stond juist op het punt om op te treden in de rivier-scène, en had dat onberispelijke voorkomen, dat den tooneel- veerman zoozeer doet verschillen van den veerman op de Theems. De vlekkelooze broek, de elegante blouse, in het kort aile3 zag er even nagemaakt uit als de pont oo wielen en het water van zeildoek. „Alijn beste juffrouw Thorperiep hij» uit, een diepe buiging voor haar makend. Hij zou zijn strooien hoed hebben afgeno men, maar hij had hem juist met de groot ste studie opgezet, om een lok kastanje bruin haar goed te doen uitkomen. Ofschoon liij in het afgeloopen seizoen zijn bewondering voor haar niet onder stoe len of banken had gestoken, had zij toch niet gedacht, dat zijn gevoelens voor baar tegen een scheiding van zes. maanden be stand zouden zijn. Ook hechtte zij niet '.e veel beteelkenis aan de hoffelijkheid van zijn groet, en was zelfs geneigd haar te houden voor een soort inleiding tot een betuiging van leedwezen, omdat hij in de noodzake lijkheid was geweest haar een vergeefse hen tocht hierheen te laten maken. Met een ge-voel van onuitsprekelijke verlichting hoorde zij hem dus zeggen: „Ik ben blij, dat u gekomen bent; ik was bang dat u verhinderd zou zijn." „Ik heb den brief van den heer Lloyd vandaag pas gekregen." „Zoo. Hij heeft u zeker alles gezegd? Als de geldkwestie in orde ia, zal het mij heel veel genoegen doen u weer bij ons te zien." „Alaar toen het gezelschap zich vormde, hebt u toch nie-t aan mij gedacht,'' zei zij: lachend. „Niet aan u gedacht?" riep Fair verwij tend. „Van het eerste oogenblïk af heb ik aan u gedacht. Ik heb „De Tooneelwereld" en „Het'Tooneel" trouw gelezen, maar ik kon er uw adres niet in vinden, en Lloyd scheen ook al niet te weten waar ge u op hiel dt. Ik was woedend, toen ik u maar niet vinden kon. Welnu, hij lachte met het beminnelijke lachje, waarmee hij alle da mes uit het publick altijd won nu is alles weer in orde. Dus morgenavond treedt u weer op, nietwaar? Studeert u de*roi nog een beetje in, dan kunnen we morgenocK- tend nog eens vluchtig repeteeren." „Alijnlieer Fair!" werd er geroepen, want hij zou dadelijk moeten opkomen. Hij groette haar, wandelde naar den linker.n-1 gang en hiold zich gereed om ten tooneele te verschijnen. Zij was klaar! Goddank! Zij vroeg den'- souffleur haar rol, om die voor de repeti tie nog wat te kunnen instudeeren, en be- i gaf rich naar de dameskleedkamer. Het meisje, van wie rij hoopte tot don volgenden morgen eenige kleedingstukken te kunnen leenen, was een juffrouw Filton. - Het actricetje was juist in ee koortsach-' tige haast bezig zich van een kamoniertje te metamorphoseeren in een vrouw van de wereld. In een ongelooflijk kort tijdsbestek moest die gedaanteverwisseling plaats heb ben. Na Irene hartelijk, maar haastig te hebben verwelkomd, ging zij weer door met haar toilet-, onderwijl steen en been klagend over al de keerzijden van het be roep. t/t Is erger dan ooit, besteriop 7.ij uit. „In dit stuk ben ik eerst „de kame nier", dan, in de Regatta-scène, „de her togin van Zoo-en-zoo, die maar twee woor den te zeggen heeft; dan een landloopster van de Theemskaclen en eindelijk een Chi- neesche vrouw uit een opiumkit. Als het gordijn eindelijk valt, ben ik meer dood dan levend." Zij stak baar hoofd in een goud blonde pruik en bet snel den poederkwast over haar gelaat gaan. „Ik had Fair juisfc willen zeggen, dat ik het niet langer kan uithouden. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1