H». 15898 Zaterdag 16 December. A0. 19T1. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. KENNISGEVING. PEIJS DEB ADVERTENTIEN: Vm 18 tegel» ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letter» n»u plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Oent»i per 8 maanden t f 1.10. Eniten Leiden, per looper an waar agenten gevestigd lijn 1.30. Franco per poste 1-65. InKthrgving voor de Militie. ^nrgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op art, 17 der gewijzigde en aan gevulde Militiewet 1901 op art. 9 van het gewijzigde en aangevulde Kon. besluit van 8 December 1901 (Staatsblad No. 230) Herinneren belanghebbenden, geboren in het jaar 1893, bij deze voor de eerste maal hun rerplichting tot het doen van aangifte ter inschrijving voor de militie in de maand Januari 1912. Voort» worden belanghebbenden verwit tigd, dat tob de bovenbedoelde inschrijving meer bepaald zitting gehouden zal worden in het Raadhuis fKamer No. 9) alhier van des voormiddags tien uren tot des namid dags drie uren, Op Dinsdag 2 Januari, voor hen wier familienaam aanvangt met de letter A ot B, tot en met BI.; op Donderdag 4 Januari, voor hen wier familienaam aanvangt met de letter B, van iBo af, of O; op Zaterdag 6 Januari, voor hen wier familienaam aanvango met de letter D, K, F of G; op Dinsdag 9 Januari, voor hen wier familienaam aanvangt met de letter H, I of J; op Donderdag 11 Jan, v or hen wier fa milienaam aanvangt met de letter K; op Zaterdag 13 Januari, voor hen wier far milionaam aanvangt met de letter L of M; op Dinsdag 10 Januari, voor hen wïir familienaam aanvangt met de letter N, O oï (p; op Donderdag 18 Jan., voor hen wier fa milienaam aanvangt met de letter Q, R cf op Zaterdag 20 Januari, voor hen wier familienaam aanvangt met de letter T, V of V; op Dinsdag 23 Januari, voor hen wier 'familienaam aanva: Qt met de letter W, X, lY of Z; {zullende van elkeen, die tot de aangifte verplicht is, een uittreksel uit het geboorte register betreffende den in te schrijven per soon of de overlegging van het huwelijks boekje van diens ouders worden gevorderd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Seoretaris. Leiden, 10 December 1911. Leiden, 16 December. Morgea, 17 December, herdenkt de heer Joh. G. F. Kriens den dag dab hij, na vergelijkend examen, 25 jaren geleden als gemeente-ambtenaar in dienst trad voor het eerst als boekhouder der gemeente gasfabriek van Breda. Dat was dus in 1886. In September 1890 volgde zijn benoe ming tob adjunct-boekhouder der Stede lijke Gasfabriek te Leiden, en vervolgens werd hij in April 1893 bij Raadsbesluit be noemd tot boekhouder, In 1896 werd h?m als.erkenning van zijn bijzondere verdiensten een personeele toe lage toegekend, en in October 1907, bij de nieuwe exploitatie der Gemeente-Electri- citeitsfabriek volgde zijn benoeming tot (hoofdboekhouder-kassier der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, welke functie hij thans bekleedt. Gisteravond hield de vereeniging „Mathesis Scientiarum Genitrix" in de Kleine Stadszaal een buitengewone leden vergadering ter behandeling van enkele wetswijzigingen. De zeer goedgezochte ver gadering werd geleid door den heer Hoo- genboom, die de besprekingen over heb .voorstel aan de orde stelde. Bij art. 1 lichtte de heer Van Oerle een door hem en anderen ingediend amende ment toe, waarin werd voorgesteld de jon gens. die de school van „M. S. G." bezoe ken, te doen mededingen naar de diploma's ingesteld door de Maatschappij tot bevorde ring der Bouwkunst. Hij. merkte daarbij op dat de voorstellers niot willen streven naar het denkbeeld van den heer Planjer om „M. S. G." om te zetten in een Middel bare Technische School, al is hem dit denk beeld sympathiek. De voorzitter was niet voor het amende ment, dat hij op enkele gronden afraadde, waarna art. 1 onveranderd werd aange nomen. Bij art. 8 verdedigde de lieer Van Oerle nogmaals een amendement, ditmaal be- oogende de aanstelling van een technicus als directeur der school. De heer Touw be streed dat denkbeeld. De directeur zou dan ook een bepaald vak moeten doceeren. De heer Hes deelde de bezwaren van den lieer Touw niet, mits men een ciyiel-inge- nieur benoemt, die in kennis boven de leeraren staat, welk denkbeeld door den heer Planjer werd ondersteund en nader toegelicht. De voorzitter bracht de financiën er bij ter Bprake, en herinnerde er aan dat men aan een civiel-ingenieur ook een hoog salar ris zou moeten betailen. Bij eventueel© be noeming van een nieuwen directeur zal het bestuur echter omtrent kennis en bekwaam heid h'ooge eischen kunnen stellen. h; a nog eenige gedachtenwisseling over dit punt, trok de voorsteller ook dit amen dement in. De overige artikelen gaven geen aanlei ding tob discussie. Beroepen is bij de Ned'.-Herv. Gem. te Benthuizen ds. E. D. G. van der Horst, te Nieuwpoort; te Oudendijk de heer E. Bolland, camd'. te Leiden. Drietal voor de Evang.-Luth. Gem. te Groningen: ds. S. Drijver, te Zaandam; ds. G. Grottendieck te Dordrecht, en ds. C. Stadermann, te Leiden» De Koningin zal in de volgende week ten Paleize te 's-Gravenhage in audiëntie ontvangen degenen, die verzocht hebben hun opwachting te maken, en wel Maandag 18 dezer en zoo nocdig den volgenden dag de militaire autoriteiten en Woensdag 20 dezer de burgerlijke autoriteiten en per sonen, Het lid van de Eerste Kamer mr. C. Th. van Deventer, van wiens voornemen om een reis naur NecL-Indië te maken vroeger werd melding gemaakt, zal 28 Fe bruari met het stoomschip „Wilis" van de Rotterdamsche Lloyd daarheen vertrekken. De Raad der gemeente Heemstede heeft gisteravond een motie aangenomen, waarbij het betreurd wordt, dat een deel van de gemeen te weilkli eden zich heeft aan gesloten bij de Ned Federatie van ge meente-werklieden, daar deze, volgens het oordeel van den Raad, het gezag onder mijnt. De Raad der gemeente Haastreoht heeft besloten zich toü den minister te wen den, ten einde een zijlijn naar die gemeen te te verkrijgen van den spoorlijn Gouda- Schoonhoven. Ve Vereeniging van Hoofden van R- K. Scholen in het Boschdom van Haarlem zal op Woensdag 27 Dec. a.s. te Haarlem een f eestvergadering houd' n ter herdenking van het 40-jarig bestaan der vereeniging. Mgr. Gallier, Bisschop van Haarlem, zal vóór den aanvang der vergadering een H. Mis opdragen. Prof. J. V. de Groot zal de feestrede uitspreken, terwijl door den heer Emiel Hullebroeck, van Gent, een voor dracht zal worden gehouden. Na afloop der vergadering zullen de leden gezamenlijk dineeren bij Bririkpian. Kerkvoogden der Ned.-Herv. Gem. to Haarlem hebben besloten met ingang van 1 Januari a. s. de predikantstraktemeo- ten met f 100 te verhoogen. AARLANDERVEEN. De ministers vah binuenlandsche zaken en van financiën heb ben het bedrag van het bij Kon. besluit toegekende voorschot uit 'a Rijks kas aan deze gemeente, ten behoeve van den aan bouw van arbeiderswoningen, vastgesteld op f2345.75. BODEGRAVEN. Met het ophoogen van het voorste gedeelte van de Zuidzijde, al hier, is een begin gemaakt. Is dit werk afgeloopen, dan zal men tot bestraten over gaan. HAZERSWOUDE. De heer J. Blonk is herkozen als Kerkvoogd der Ned.-Herv. Gem. De geheel vernieuwde sluis aan de Oostvaart is veder voor de doorvaart open gesteld. Met ingang van heden is een belang- rijlke verbetering gebracht in ons postver keer. De bodeloopers naar den Rijndijk zijn vervallen en. een rijwieldienst is daarvoor in plaats gesteld. Des namiddags te onge veer 4. u. 30 m. zal een buslichting plaats hebben in verband met den trein van 5 25 m., richting Utrecht. Bovendien is de derde bestelling oostwaarts uitgebreid tot J. Buitenhuis en westwaarts tot de brug bij A. W. Straathof en vangt aan 's avonds om 7 u. 45 m. HILLEGOM. Tot ouderling en diakmen der Geref. Gem. werden de periodiek af tredende heeren H. van der Hoogt, L. La gendijk en A. Lugtigheid herkozen. In tv? plaats van den heer J. van Dijk Sr., werd als ouderling gekozen de heer H. Veldbmj- zen van Zanten. KATWIJK-AAX-ZEE. In de Gemeente zaal hield ds. T. Doevedans Wzn., van Am sterdam, voor een talrijk publiek een lezing over „De geheel eenige waarde der Hei lige Schrift." Spr. begon met mede te deelen, dat hij niet in een paar uren den Bijbel in al zijn heerlijkheid en schoonheid kon bespreken, maar dat hij er als het ware slechts even doorheen wilde vliegen, en hier en daar er den vinger wilde bijleggen. „Dat de Bijbel hooger staat dan de hei lige boeken van andere godsdiensten," aldus spT., „blijkt ons, als wij er slechts even in lezen. Lezen wij bijv. een halfuur in den Koran en daarna even lang in den Bijbel dan is 't alsof wij uit een zandwoes tijn in het paTadijs komen. Ook de apocriefe boeken staan ver beneden de canonieke. Een groote eigenaardigheid van den Bijbel is, dat al lezen wij hem ook nog zoo vaak, hij altijd nieuw en fri3ch blijft. De Bijbel is in ruim 450 talen gedrukt, en geen enkel ander boek is ooit zoo tegengewerkt. Hoe wel als één boek beschouwd, is de Bijbel een verzameling van 60 boeken, door ver schillende schrijvers op verschillende-tij den geschreven; toch vormen nl die boeken een wonder van eenheid. De Bijbel is het boek, waarin God Zijn openbaringen aan de menschen bekend maakte. Hij gebruikte daartoe Zijn profe ten. Deze profeben wisten zelf, dat zij Gods Woord spraken, dat zij door God geroepen waren. De Heilige Schrift zegt van zich zelf, dat zij het Woord van God is, omdat zij van goddelijken oorsprong en goddelij- ken inhoud is. Al de Schrift is van God ingegeven; er is tweeerlei ingeving, n.1. de mechanische, die geheel buiten den persoon omgaat; de or ganische, waarbij God als het wate Zijn gedachten laat uitwerkeh door dengene, in wien hij werkt. Nu is het Woord van God op organische wijze ingegeven en heeft daardoor dan ook Goddelijk en menschëlijk karakter beide. De bestemming der H. S. is: ons wijs te maken tot zaligheid. Met een enkel woord sfirak ds. D. ver der over de duidelijkheid der H. S., waar door verstaan wordt, dat die waarheid, welker kennis voor ieder tot verkrijging der zaligheid noodig is, door heel de H. S. in zoo eenvoudige woorden wordt voorge steld, dat ieder, wien heb 'om de zaligheid der ziel te doen isf ze lean ontdekken. De weg der zaligheid is er klaar in neerge legd. De Schrift legt zichzelf uit. Deze waarheid maakte spr. met een eenvoudig verhaal duidelijk; waarna hij -zijn rede ein digde ongeveer met deze woorden: Wij heb ben in den Bijbetl een heerlijk boek. Wij hebben slechts een vluchtigen blik kunnen slaan in zijn heerlijkheid. Laten we den Bijbel met eerbied en aandacht lezen, en moge het met vurige letters des geest es in ons hart, geschreven 6taan. Onder No. 60 is aan het plaatselijk telephoonnet alhier aangesloten de heer J. M. A. Waterreus, in chemicaliën, enz., Bu rgersd i jks traat. Naar wij vernemen zullen het volgende jaar bij de haringvisscherij weinig of in het geheel geen bomschuiten meer in de raart gaan. Men moet n.L de grootst mogelijke moeite doen om deze vaartuigen te beman nen. De zeelui willen er eenvoudig niet op varen. Dan moet .men zijn toevlucht nemen tot matrozen van andere plaatsen, die ook weer niet dan tegen hooge premiën zich laten aanmonsteren. De schade, door de aanvaring, Donder dagmiddag aan <le Noordwijkerbnig aan gebracht, wordt op f 1500 geschat. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. De Ver eeniging Ier bevordering van de bloembol len-cultuur voor Katwijk en Omstreken vergoderde gisteravond in „De Roskam," met 97 leden. Nadat de voorzitter ö'e ver gadering had geopend, werden a'e notulen door den nieuwen secretaris, den heer H. W. Grimbergen, gelezen en door de vergadering goedgekeurd. Bij een verkie zing van drie bestuursleden, wegens perio dieke aftreding van de heeren W. M. van Beelen, Jac. van der Gugten en A. van Paridon, werden dezen met groote meer derheid herkozen. Als nieuw lid werd aangenomen de heer C. Vliegenthart. Door den Voorzitter werd mededecling gedaan, dat ingevolge de besprekingen van de vo rige samenkomst, het bestuur een onder houd heeft gehad met den rentmeester van den eigenaar der Zanderij en dat deze v el tot medewerking bereid is. Besloten werd deze aangelegenheid aan te houden tot een volgende vergadering, om alsdan een com missie te benoemen van onderzoek terwijl een der leden als zijn meening te kennen gaf, .dat bedoelde kwade plekken het best zijn te verwijderen door het weghalen van den kwaden grond en het inbrengen van nieuwe versdhe aarde. Nadat een dertigtal prijzen op. de gebruikelijke wijze waren verloot, werd de vergadering gesloten. De „weldaden" van het Zand-trans- port door de beruchte zandbakken, zijn ook hier niet achterwege gebleven. Aan het Overrijn heeft een sleepboot, die de zware bakken in beweging most- brengen, zoolang met de schroef gewerkt» dat de sclioeiïng eindelijk bezweek. De beek, waaruit zij was samengesteld, werden naar de diepte gezogen en ziin thans oorzaak, dat. bij de Kwakelbrug eenigszins geladen vaartuigen vastloopen. De logger „Claerhout" zat, iQGials men weet, Donderdag vast, terwijl gisteren een kolenvaartuig met de beels had te kampen. En dat alles geschiedt in het belang van Katwijk 1 LEIDERDORP. Gisteravond om acht uren ontstond een begin van brand in heb huis, bewoond door den vleeschhouwer G. v. E. Met emmers water kon de brand wor den gobluscht. LISSE. Donderdag 4 Jan. zal door eecai- ge dames en heeren alhier een toonoaluit voering worden gegeven, waarvan de ba ten zullen strekken tot het uitzonde a van eenige kinderen naar Vakantiekolonies. NOORD WIJK. Omtrent de gisteren ge houden Raadsvergadering kan nog het volgende gemeld worden Bij de rondvraag deed de heer A. van den Berg wederom zijn reeds in de vorige vergadering bésproken voorstel, om de weekloonen van de gemeente-werklieden D. Vink en J. v. d. Sohalk van f9 op f 10 te brengen. Zonder hoofdelijke stemming werd dit aangenomen. Een aanvullend' voorstel van den heer C. J. L. van der Meer, om ook het loon van den straatwerker Steenvoorden met f 1 te verhoogen, werd op gelijke wijze aan genomen. Met 1 Januari a. s. zullen beide verhoo gingen in werking treden. Op advies van de PI. schoolcommiss:e heeft het gemeentebestuur besloten, de openbare lagere scholen van af heden te sluiten tot en met 2 Januari. Aan de bij zondere lagere scholen is een verzoek in gelijken geest gezonden. Deze hebben aan dat verzoek een gunstig oor geleend, zoo dat ae jaarlijksohe Kerstvacantie dit jaar een week vroeger begint. Oorzaak is het algemeen heerschen van mazelen. Men is van meening, dat voorkomen beter is dan genezen. NOORDWIJKERHOÜT In de ledenver gadering van de muziekvereeniging „Echo oer Duinen" werden twee nieuwe leden aangenomen, waardoor het aantal thans tot 25 gestegen is. Be-sloten werd een verzoek te richten tot den Gemeenteraad om een plaats te verkrij gen voor de aangekochte muziektent. Daar na had een langdurige discussie plaats over liet volgende - Zooals bdkend is, werd de „Echo der Duinen" op 9 Mei l.L uitge- noodigd door de toen gevormde feestcom missie te Noordwijk-aan-Zeo tob liet ge- von van een concert, tegen een van te vo ren bepaalde vergoeding, waarvan de be wijzen voorhanden zijn. Toen het echter op betalen aankwam, bleek de genoemde commissie onmachtig en de „Echo" werd met een gedeelte afgescheept. Eerst wei gerde zij dit aan te nemen, dooh daar oen Vereeniging steeds zelf veel te betalen heeft, was zij verplicht in Augustus 1.1. het aangeboden gedeelte der verschuldigde som aan te nemen. Hoewel de penningmeester der feestcommissie beloofde, dat heb res- teerende bedrag spoedig zou volgen, laat dit nog steeds op zich wachten. Besloten werd nogmaals bij bedoelde feestcommissie op afdoening aan te drin gen, anders zal getracht worden het nog verschuldigde bedrag langs g.irechtelijken weg te verkrijgen. De alom in den omtrek bekende bosch wachter van „Leeuwenhorst", die daar aan den driesprong: NoordwijkNoordwijker- houtPiet-Gijzenbrug, in zijn typisch ge bouwd jagerhuis woont, herdenkt aanstaan den Maandag, 18 Dec. den dag, dat hij veertig jaar boschwachter en onbezoldigd Rijksveldwachter is. Wij hopen voor den krassen „Jaap Steen voor den", zooals ieder ihem in de wandeling n.oemt, dat hij nog jaren van gezondheid moge hebben, om zijn betrekking met lust te vervullen. OUDEW'ETERING. Den 3den Januari a s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat d? heer J. F. cle Ren, alhier, tot hoofd der school werd benoemd. OESGTGEEST. In café „Weltevreden" werd gisteravond onder voorzitterschap van den heer J. van der Voet de jaarver gadering gehouden der ijsclub „Oegstgeest" Aanwezig 29 leden. Aangezien de secretaris door ongesteld heid afwezig was, werden de notulen d:r jaarvergadering van 6 Dec. 1910 gelezen door den tweeden secretaris, den lieer Schooneveld. Zij werden goedgekeurd even. als later het jaarverslag. De ijsclub telt thans 105 leden en 4 do nateurs, te weinig volgons den Voorzitter De ontvangsten over 1910-1911 bestonden uit het batig saklo des vorigen jaars f 373.03J, van 4 donateurs f 10 en van 103 leden f 108, totaal f 491.03.1. De uitgaven, meest voor zaken van administratieven aard, wezen een l edrag aan van f50.80\; batig saldo aldus f 435.23. Voor onderzoek werd deze rekening gesteld in handen van de heeren Den Ouden en Kamsteeg; eerst genoemde verklaarde, dat alle bescheidei in volmaakte órde waren. De Voorzitter bracht nu warmen dank aan den tweeden secretaris, alsmede aan den penningmeester. Voorzien moest worden in vijf bestaurs- plaatsen, opengevallen door periodieke af treding. Herkozen werden de heeren L Oudshoorn met 22, J. van der Voet 25, J.. Nieuwenkuizen Segaar met 23, B. J. M.> Kortmann met 22 en M. N. de Broekert met 23 stemmen. Allen lieten zich de keuze/ op hen uitgebracht, welgevallen. De rondvraag leverde niets op en daar-, om werd overgegaan, tot de verloting van twee paar schaatsen, waarvan de gélükkigo bezitters werdén de vbeeTen Spaargaren en Schrijvers. RIJNSBURQ. D£ Vergadering der Ver eeniging „Ziekenhulp-? in het zaaltje a^h'tér het Weeshuis was gisteravond goed be zocht. 53 leden waren tegenwoordig. De' verlichting was niet schitterend, ja zelfs' onvoldoende. Gasverlichting zou hier geen weelde zijn. De voorzitter, de heer H. J. den Haan, opende de vergadering. Het zeer uitgebreid jaarverslag van den secretaris, den heer S. Schoneveld, was' zeer uitgebreid en gaf meer beschouwingen en wenschen dan feiten. De aard van zulk een vereeniging geeft ook weinig aanleiding tot actie naar buiten. Wij vernamen uit dit verslag o. a., dat er een tweede magazijn is geïnstalleerd bij den, heer A. Hogewoning, die tevens als maga-, zijumeester werd aangesteld. Er werd maar één bestuursvergadering gehouden. Aan 55 personen werden 135 stuks materiaal uitge reikt, enz. De secretaris verwierf een verdiend woord van lof en dank voor zijn werkelijk boeiend en goedgesteld verslag. De penningmeester, de heer D. van Eg- mond Nz., deed rekening en verantwoor ding. De financiën der Vereeniging staan er nogal gunstig voor; het saldo bedraagt f 716.96. De heeren P. van Egmnd O.Gzn. en, H. v. d. Gugten werden belast met het nazien der rekeningen. Alles werd in orde bevon den. Ook aan den penningmeester werd dank, gebracht voor zijn goed beheer. De Commissie van Inspectie bracht ver slag uit van haar bevindingen;» de aanwe zige materialen werden opgenoemd, dio over het geheel zich in goede conditie be vonden. Als bestuurslid werd met bijna algemeène stemmen herkozen de heer A. de Mooij Jr., Mede op het dubbeltal stond .de heer P. dë Roover. Als Commissie van Inspectie voor 1919 werden de aftredenden herkozen, n.l. de heeren dr. Jonker, W. L. v. d. Gugten en H. J. Grimbergen. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat het bestuur steeds werkzaam bleef, om het doel der Vereeniging nader te komen. Naast ziekenhulp moet ook ziekenverple ging komen, en waar nu de gemeente een oproeping zal doen voor een gemeente vroedvrouw, heeft het bestuur zich in ver binding gesteld met B. en Ws., om een vroedvrouw-verpleegster aan te stellen met financieele hulp der Vereeniging. Of dit zal gelukken? In ieder geval zal het bestuur in deze lichting werkzaam blijven. Ds. H. van Druten, die zeer met dit pla-n was ingenomen, zegde zijn medewerking toe en dankte het bestuur namens de ver gadering voor zijn bemoeiingen iu het afge loopen jaar. TER-AAR, De eerste stoen is gelegd voor het gesticht voor ouden van da-gen en meisjes school to Langcraar. De pastoor hield daarbij oen toespraak tot de vele aanwezige parochia nen en gaf in korte -trekken aan het dool, waarvoor liet gebouw wordt opgetrokken, verklarende ook de geheimzinnige bcteeke nis van het leggen 'Van den eersten stern als hoeksteen. Reeds zijn 2,00.000 sboenen in. het fundament, gelogd, terwijl wordt gere kend, clat een half millicen steenen voor den houw noodig zullen zijn. De parochianen heb ben zich niet onbetuigd gelat-en in het bren gen van geldelijke offers ben bate van liofc gesticht. VALKENBURG. Do Raad kómt Dinsdag-' iniddog a.s. tc halfdrio bijee, in hoofdzaak tot het vaststellen van de verordening op hot leggen van buizen voor de gasleiding. VOORSCHOTEN. Evenals den vorigen winter heeft het Nutsdcpartement, ons dezen wederom verrast met een tooneol- cn voor drachtavond, gegeven door den heer en me vrouw HansTe ben burg. Zooals gewoonlijk: bij zulke gelegenheden, was de zaal geed bezet. Het natuurlijke si»el van den acteur cn do actrice oogstte den luiden bijval van liet- publiek en werkte dan ook menigmaal prikkelend op dc lachspieren. In het bij zonder vielen de beide t ooneclstukjes ,.De oogen" van Marie MetzKoning en „Na het soupeetje'' van Van Eysden, in den smaak. .WASSENA AR. De vergadering van dc V. P. N. had gisteravond ic beslissen over de vraag: Blijft de afd. of zullen wij haar ont binden:' De aanwezigen moesten erkennen, dat ei door de afd. wel wat nut was ge sticht, maar' bloeien deed zij niet. Een bo- paald besluit werd niet genomen. Het advies oin. hiermee te ■wachten tot na Nieuwjaar, vond instemming. Blijkt dan, dat de over blijvende leden oen afd. wenschen te blij ven .Vormen, dan blijft de Verooiiigiug be-

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1