(i*. 15885 V a'i|<i«ag 1_ JLJ ecenaalbei*. Aw 1911. iQourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. PBIJ8 DER ADYERTENTIEN Van 1—0 regali 1.06. Ieders regel meer 7 0.17 J. drootere lettere naai plaatsruimte. - Kleine adrertentiën ran 80 «oorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor bet inoaaseeren wordt^O.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Tooi Leiden per week 9 Oentiper 3 ma&ndeo f LIO. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. Franco per post 1.06. Inschrijving van leerlingen voorde 'openbare scholen der le en üe hlasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden gelet op artikel 8 der Verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige inrich ting der soholen, de toelating en het ont slag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5 jran dat jaar) brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer- Vngen voor de openbare scholen der late en 5de klasse, waarvan bij onderzoek moet Wij ken, dat zij het onderwijs op een der be staande klassen kunnen volgen, gelegenheid ja! gegeven worden van den 4den tot en met den 16den Deo. e.k., dagelijkB, den Zondag uitgezonderd van des voormiddags halfnegen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van halftwee tot twee uren des namiddags en wel: voor de Jongensschool lste klasse, in bet schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool lste klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor de Meisjesschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Breesfaoat; voor de scholen 2de klasse voor Jongens en Meisjes, in de schoolgebouwen aan de Oude Vest en aan de Heerenstraat; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs san geboorte-inschrijving moet svorden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJ8ELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 December 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeens kennis dat door hen op heden s'ergunning is verleend aan de firma HASSET.MAN en PANDER en rechtverkrijgenden tot heb uitbreiden van de meubelfabriek in heb perceel Sec tie K No. 2024. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 November 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van E. IJDO, om ver gunning tot uitbreiding der boek- en steen drukkerij in het perceel Hooglandsohe Kerkgrocht No. 4, kad. Sectie I no. 2273, door plaatsing en in-werking-stelling van 9 eleetromotoren, waarvan 1 van Ij, 3 van 1, 2 van J, 2 van één derde en 1 van één vier de pk., ter vervanging van den bestaanden gasmotor van 8 pk. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 15 December aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 dor Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, NfO. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, l December 1911. een enkele verslaggever weggedoken zit, liep aldoor kaast vol. Stads werklieden en poli tieagenten hadden eir hun vrijen dag voor over en daartusschen stonden een paax schuch tere volontair-handwerkonderwijzeresjes, in hoop en vrees waarschijnlijk over de straks volgende benoeming. Even oven vieren, toen de werklieden en beambten met een verlucht hart afzakten, omdat de „toeslag'.' in veilige haven was, kwamen de echte onderwijzeres sen en onderwijzers met! en zonder bijakten* opzetten. Ze troffen het niet: er was met 't eerste voorstel zooveel tijd heengegaan, dat er voor al de andere belangrijke punten geen tijd meör was- Wij hadden het B. en Ws. vooruit wel kunnen zeggen, dat men midden in de agenda zou blijven steken en nu wisten we niet eens dat er nog zooveel aan voorafgaan zou- Het begon al met een berg van ingekomen stukken. En er waren er bij die heel wat tijd van lezen en aanhooren kostten- De mis sive van den aïrrondissemOnts-sohoolopziener bijv. waarin hij ongeroepen een warm plei dooi houdt voor een goede salarieering van do on dei-wijzers, voor de minst bedeelden het meest- De heetten krijgen nu op verzoek van mr. Fokker deze missive in druk thuis ge stuurd en kunnen haar rog eens op hun gemak lezen en overdenken. Verder was er een adres van de onder wijzeressen, die zich natuurlijk absoluut niet minder achten dan hun manlijke oollega's, (B. en Ws. hebban in hun toelichting bij het salarisvoorstel van eenige minderwaardigheid gesproken), dezelfde taak vervullen en de zelfde verantwoordelijkheid dragen en dus ook aanspraak meonen te kunnen maken op een zelfde belooning. Dan waren nog eenige amendementen ingekomen op dit voorstel van rechts en van linke, waaruit al op te maken valt, dat het vooirstel er niet met eenige hamerslagen door zal gaan. Gelukkig hebben de heeren er a.s. Donderdag een fris- sehen dag voor genomen. Onder de verdere ingekomen stukken wijzen we nog op een minstens eigenaardig ver zoek van huiseigenaren om nu de L. D.-W.-M. vergunning werd gegeven buizen te leggen in den ZoetérwoucLschen weg, te gelijk deze vergunning uit te strekken tot de Rijnkade onder Leiderdorp. Dit adres zal geen verder effect soïteeren. 't Werd aangenomen voor kennisgeving. Adressanten kunnen aanslui ting aanvragen en verkrijgenals zij 't zelf betalen. Van ernstiger aard lijkt ons het adres inzake het z.g. puttenstelsel, dat volgens adressanten niet aan de verwachtin gen, die men er van koesterde, voldoet, om dat hot de grachten niet. vrijwaart voor ver ontreiniging. We meenden dat wij met de invoering van het puttenstelsel. geleidelijk naar een betere mèer hygiënische rioleering toe gingen. We zullen voor. we er een oordeel over uitspreken echter het praeadvies van B. ,en Ws. moeten afwachten. Een belangrijke 'zitting gisternamiddag, 't Was aan alles te merken. Alle 31 waren 'present, wat in lang niet gebeurd is- De heer Fokker, dien we vanwege een onder gane operatie geruimen tijd misten, was ook weer op het appèÜ 't Gaf den Voorzitter aanleiding hem met zijn herstel geluk te wenschen, wat weer eeu hartelijk applaus van den Raad uitlokte. Ik geloof heusch, dat de heeren blij waren hun Benjamin weer ■in 't midden te hebben. De laatste Raads vergaderingen waren dan ook bepaald saai. Ook de heer Aaiberse, dio als Kamerlid 'Raadslid wel eens voor een conflict van plich- jten komt te staan, had aan de Raadszaal ditmaal de voorkeur gegeven boven het Bin nenhof. Maar nog wat anders dan de trouwe op komst der leden wees op iets bijzonders. •De publieke tribune, gewoonlijk een groote leegte, waarin als een oase ia de woestijn De agendo weird geopend met drie benoe mingen van 4de handwdrkonderwjjzeTessen- We zagen vooiraf den wethouder van onder wijs al in de stukken studecr^n en dén heer Fokker op een groot vel aanteekeningen kij ken. En die meisjes daar op de publieke tribune 1 Zou er wat te wachten zijn Inder daad, de heer Fokker zette een groot-en boom op over deze voordrachten. Meisjes, die in 1909 de akte hadden verworven en reeds in Maart van dit jaar op de voordracht voor kwamen en door de betrokken hoofden ge prezen, vonden zich nu achtergesteld bij later geslaagden. Hoe zit dat, welke maatstaf wordt daarbij aangelegd? De heer Van Hamel kon er ook al niet veel van zeggen. De hoofden leggefn mis schien niet .allen denzelfden maatstaf aan» De heer Sijtema beploitte naast bekwaam heid vooral ancienniteits-voorrangde heer Péra vertelde een eh ander van zijn persoon lijke ervaring omtrent een der gepasseerde sollicitanten, en de heer Vergouwen, zich aansluitend bij den heer Sijtsma, gaf een middel aan de hand om in het vervolg door invoering van een soort ranglijst in de be noemingen verbetering te brengen. En daarbij bleef het. De Raadsleden schijnen vooral door de handwerkend er wijzer essen nog al eens druk bezooht te worden en we kregen den indruk, dat sommige heeren dit nu niet altijd zeer aangenaam vinden. Do benoemingen had den vervolgens plaats en liepen nog al goed los. Nu huppelde de Raad fluks over eenige punten heen. Bij het voorstel tot het 6luiten van een overeenkomst met de Naaml. Vennootschap „Leidsch Dagblad" werd deze vlugge behan deling even in haar vaart gestoord- kir. Fok ker maakte oen opmerking omtrent de re dactie der overeenkomst, waaromtrent de Voorzitter hun gerust stelde, en mï. Aai berse méende, dat de gemeente deze uitgaaf wel kon besparen. De kranten zouden de pu blicaties ook zonder betaling wel opnemen als ze als nieuwsberichten werden verstrekt. De heer Vergouwen en later de Voorzitter maakten den heer A. ér attent op, dat de wet van velé stukken bepaalde publicatie eischt. In tegenstelling met de bewering van. mi\ A. hield de Voorzatter staande, dat ook in Den Haag en elders deze publicaties of ficieel in één blad .worden aangekondigd. Wat het kosteloQ3 opnemen aangaat, onge twijfeld zouden wij boel wat laten liggen, als het ons als nieuwsberichten werd ver strekt en het naar de rubriek advertentiën verwijzen- Wie met de practijk der jour nalistiek bekend is, weet dat men bij een gced ingericht dagblad meer met overvloed dan met een tekort van kopij worstelt en wanneer B. en Ws. het aantal offieieele ken nisgevingen tot op de helft verminderen, w ij zullen er zeker geen aanmerking op maken ©n vinden het even goed De overeenkomst, waarbij de gemeente waarlijk niet te duur uit is, ging ér veT- dér zpnder eenig bezwaar door. En toen kwam' men aan hét groote punt: het bekende en veel besproken voorstel van B. en Ws., tob het geven van een toeslag op de loonen van werklieden en beambten in dienst dér gemeente, wier salaris volgens-den pensioensgrondslag f 750 of minder bedraagt- Er waren twee amendementen op het voorstel ingediend. Eén van de hoeren Bosch, Ver gouwen, P. J. Mulder en Van Tol, om' ter bepaling van het salaris van de politde-agen- ten den pensioensgrondslag met f50 te ver minderen, op grond dat de f 85 voor kleeding uitgetrokken, voor hen eigenlijk geen f 85 vertegenwoordigt en verder om den toeslag niet elke week, maar per maand uit te kéeren. Het amendement-Fokker, ontleend aan het voorstel in Rotterdam, beoogde de hardheid, die het trekken van een scherpe grenslijn onvermijdelijk met zich brengt, ecnigszins te temporen en to voorkomen dat iemand, die f 750 salaris heeft, ben slotte bijv- f 770 zou ontvangen, terwijl een ander in volkome gelijke omstandigheden vérkeerend, met een salaris van f 751, in het geheel niet zou worden te geanOet gekomen. Dit-laatste amendement werd echter spoedig ingetrokken. De voorsteller scheen er zelf, na aanneming van het eerste gedeelte van het amendement-Bosch niet veel meervoor te 'gevoelen. Dit amendement, door de hee ren Bosch, Vergouwen en P-era op boven genoemde gronden verdec&gd, - werd -fd~ be streden door mT. Van dor J Lip, die, als-voor zatter van de Duurte-Gommissie een groot aandeel in de tot-stand-koming van hét voor stel heeft gehad. Toen de bepaling, waardoor politie-agènten, die met het volle bedrag van het kleeding- geld f 800 salaris hebben, nog in den .toe slag zullen doelen, was aangenomen, .ver klaarde de hoer Van Hamel dat hij tegen punt één zou stemmen, waarin alle wethou ders hem volgden. Moeten wij daaruit do gevolgtrekking mak-en, dat de liefde voor hun eigen voorstal al niet bijzonder groot was, of stond het bij hen vast, dat met f 750 da uiterste grens voor het verleencn van een toeslag was bereikt en dat verder gaan piot geoorloofd was? Hoe het zij, ze hadden mét dit tegenstemmen hun eigen, met moeite en zorg opgestelde voordracht in gevaar kunnen brengen. Overigens lijkt ons deze afwijking van den pensionsgrond slag voor een bepaalde categorie van be- aTnbten ook niet principiëel Verdedigbaar. Eh is gezegd, dat hét bedrag voor het klee- dingfonds gerekend, dit niet voor de beambten vertegenwoordigt, omdat zij dienstkleeding 'moeten dragen. De heer Van der Lip, merkte ér tegen op, dat het niet verbruikte in het z-g. kleedingfonds w-ordt gestort en voor bijzondere omstandigheden voor hen bewaard. De voorzitter deelde zelfs méde, dat de-meeste agenten een aardig spaarpotje hadden- O vér het beginsel, waarop dit toeslag-voor stel berustte, was men het volstrekt niet eens- Prof. Heeres verklaarde al dadelijk op prin cipieel© gronden te moeten tegenstemmen, hoe zwaalr dit hem' persoonlijk viel. Indien ér werkelijk een noodtoestand was, dan zou hij er Voor te vinden zijn. oUl alle ingezetenen heneden een zekér bestaansminimum van over heidswege te gemoet te kamen. Wat mon nu doet, is enkele categorieën, die als zijnde in vasten dienst, ér nog 'niet het minst aan toe zijn, te helpen. Met geld van de belasting schuldigen, waaronder die maar even f 500 inkomen hébben, vulde de héér Pera aan, wat deze vooral de groote onrechtvaardigheid vond. Ook prof. Carpenti-er Alting 6prak later in denzelfden geest, evenals de lieer Rcém'. De heör Oorts nam het zeer correcte standpunt in, dat de gemeente éls werkgeef ster haar werklieden een behoorlijk loon moet geven, zoadat zij tegën een stootje kunnen- Hij zou echter vóór stenfmen, blijkbaar om dat hij de loonregeling niet geheol voldoende achtte. Mir. Van der Lip wilde van dit laatste niets weten. Deze conclusie mocht men aller minst uit dit voorstel van B. en Ws. trekken. Dat de heer Oorts, ondanks zijn eerste ver klaring, toch tegen het voorstel heeft gestemd, vond zijn reden in het aangenomen amende ment-Bosch, jnzake de politie. Mr. Aaiberse, die de rij der principieel© voorstanders opende, redeneerde aldus: Loon is de vergoeding van den gepraest-eerden ar beid. welke den werknemer in staat stelt in overeenstemming met zijn sociale positie in de maatschappij behoorlijk rond te komen. De meeste loonsverhoogingen vinden dan ook hun grond in de verhoogde ciscken van het leven. In bijzondere omstandigheden dus, wan neer bij do duurte der lovensmiddelen het loon niet toereikend is, om er betzelfde mee te doen als in normale tijden, is tijdelijke vérhooging geoorloofd niet alleen, maar ook geboden. De heet Van der Lip, die bij deze gele genheid bijzonder democratisch was, plaatste zich op -jietzelfde standpunt- De bezwaren vaïi dc heeren Heeres c.s., achtte hij alleen in theorie te bestaan. Iemand met f 1500 inkomen, betaalt aan dezen toeslag lor ach lens zijn aanslag in de pl. directe belasting slechts f 0.67daarom kan men den toeslag derhalve niet verwerpen. De heeren Bosch en Vergouwen bekeken het voorstel nog uit een ander oogpunt- Hun leek het toe eentegugkeareu naar den goed oudcin tijd, met de van zijn kneoit^^iï^^efdé'en in bijzon nooden van zqtfjHÉfattKschücten voorzagr'dic dit natuurlijk buitenge won: trou we plichtsbelir^cfi^lng vergolden. Bij een juiste organisatie van den arbeid, waarbij kapitaal en arbeid elkander verstaan, zal, zoo profe teerde de heer Bosch, het beloonen, niet naar hét werk, maar naar behoefte des werkers worden ingevoerd- De meeste collega's glimlachten ongeloo- vig bij deze profetische voorspelling. Ver schillende leden spraken er nog over en wie niet met het beginsel instemden beriepen zich op het rapport der 16 heeren, en voor namelijk op dat van de sub-commissie, be staande uit drie personen, waarin meer in bijzonderheden de balans van een werk mansgezin in den tegenwoordigen tijd was opgemaakt, welk stuk echter enkel voor de raadsleden in de Leeskamer was gedepo neerd. En zoo werd het voorstel, zooals het door de heeren Bosch c.s., was geamen deerd, aangenomen met 25 tegen 6 stem men. De wethouder Van Hamel bleef er tegen, de andere wethouders stemden nu voor. De heer Van der Lip ging vooraf nog even met zich te rade, als wist hij niet wat hij doen zou. De heer Gorts, die er zich eönst voor verklaard had, behoorde bij de eindstemming tot de tegenstanders omdat 't amendement-Bosch hem te ver ging. Zoo als hij ons desgevraagd verklaarde en de lieer Pera, die eerst de prineipieele bezwa ren van mr. Heeres deelde en deze zelfs nog wat aandikte, verdedigde later de. uit breiding met een nieuwe categorie van po li tie-beambten en schaarde zicb ten slotte nog onder de voorstanders. De prineipieele tegenstanders mogen zich troosten met de gedachte dat het bedrag van f 0.75 tót f 1.25, hetwelk nu gedurende den winter als een extratje in menige huis houding komt, er als een zeer welkome verr ruiming zal worden aanvaard en goed be steed. En voor de voorstanders willen we hopen dat zij na 1 April niet voor de conse quentie zullen worden geplaa,tet met den maatregel voort te gaan, wat- zij wel zullen moeten doen, wanneer kan worden vastge steld dab de prijzen der eerste levensbe hoeften gelijk zijn gebleven of nog zijn ge stegen. De overige belangrijke punten moesten wegens het late uur blijven liggen, te meer omdat de voorzitter de heeren nog even in geheime zitting bijeen wilde houden. Nadat de deuren weder heropend werden stelde de voorzitter voor aan den heer F. G. Rosier, chef der secretarie met den titel van hoofdcommies, een jaarlijksche per30- neele toelage toe te kennen van f 400, welk voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De heer Fokker merkte alleen op dat deze toelage moet worden beschouwd als een gevolg van de bijzondere verdiensten van dezen ambtenaar, zoodat daaruit niet de gevolgtrekking kan worden gemaakt, dat ook andere hoofden der afdeelingen ten Raadhuize aanspraak op een zoodanige verhooging kunnen doen géiden. Dit voor stel zal wel een poging zijn dezen uïtnemen- den ambtenaar voor de gemeente te behou den en als zoodanig wellicht te rechtvaardi gen. Weten kan men liet. niet, want het werd in liet geheel niét toegelicht. Leiden, d Dscembsp. In hoogen ouderdom is een geacht inge zetene van ons heengegaan. Meyrouw Goudsmit is op 89-jarig-en leeftijd overle den. Zij was de eohtgenoot© van onzen als ju rist .zoo hooggeroemden hoogleeraar G-oud- smit,. met wien zij als ieder Leidenaar weet in vroeger jaren in het huis op de Steensohuur een groot huisgezin stichtte. Zooals vele huisgezinnen in den omtrek van haar naderhand betrokken woning zul len getuigen, was ondersteuning, waar zij het nooclig achtte, haar een behoefte des harten en haar heengaan voor velen dus een groot verlies. 't Is heel wat anders in „Pnicl" op Donderdagavond in de repetities te zingen, sullen wellicht de leden der gemengde zang- vereeniging „Oefening kweekt Kunst'; heb ben gedacht en ondervonden, tóen zij gister avond stonden op het podium in ,,De Graanbeurs," waar toen deze Yereeniging haar eerste openbare uitvoering gaf. En toch hadden vele leden er nog meer van doordrongen moeten geweest zijn, dat zij gedurende de uitvoering aldoor werden gadegeslagen door de tegenover hen zitten- den; ook en juist vooral toen het koor rust had en de welwillende medewerkers, mej. C de Wekker (piano), en d® heeren N. Oli vier (viool) en A. Teljeur Jr. (violoncel) op zoo verdienstelijke wijze twee trio's en een Andante ten gehoore brachten. En de vaak al te gemakkelijke en bij-moedér-thuisachti- ge houding van zangeressen in ruste fcn heb gepraat en gegichel van sopranen met so-_ pranen, alten met alten, sopranen met tenoren, bassen met alten, enz. waren, in zonderheid vóór de groote pauze, hinderlijk. Er valt echter gelukkig ook iets goeds van deze menschen te zeggen. Zij hebben blijk- 1 flink hun best gedaan op de repetitie- n en thuis. Velen hunner sloegen nu g op hun blad en zij kendou alles uit fd. Over 't algemeen werd er zuiver [gen en in de maat. Alleen bij het slot nummer, het „Wilhelmus", toonde het koor neiging tot haasten. En laat was het nog niet. „Oefening kweekt Kunst" heeft in onzen stadgenoot den heer' A. 'Teljeur Jr., orga-, nist der Ned.-Herv. Kerk te Leidschendam, een uitstekend directeur; vooral omdat hij zijn koor eenvoudige liederen do-et zingen, welke het goed kan uitvoeren. Hij en dege nen, die onder zijn leiding staan, kunnen dan ook wat het uitvoeren van hot program ma betreft, tevreden zijn over dit eerste openbare optreden. Dank vooral zijn zij ver-' schuldigd aan mej. Corry de Wekker voor haar piano-begeleiding. Als staaltje van dankbaarheid werden deze dame trouwens bloemen aangeboden. Onderstaand verzoekschrift is heden verzonden zoowel naar i©deren patroon a»s naar den Patroonsbond in het- met-selb:-drijf en aan de afdeeling van den Nederland- sohen Aannemersbond De afdeeling Leiden van den Centralen Bond van Bouwvakarbeiders heeft de eer u beleefd doch dringend te verzoeken, zoo spoedig mogelijk wijziging te Jbrengen in loon en werktijd van de metselaars, opper lieden en grondwerkers en wel: a. bet loon voor een metselaar o,p 25 cent per uur; b. voor een opperman op 20 et. per uur en oor een grondwerker 22 cent. per uur, en zij die al meerder loon per uur verdienden naar evenredigheid te verhoogen; d. den werktijld te brengén Qp tien uren per et maal. Gaarne zou het bestuur hierop vóór of op 1 Januari 1912 antwoord ontvangen. Hét verklaart zich evénwel gaarne bereid dit verzoek, desgewensoht nader mondeling of schriftelijk toe te lichten. Bovendien gaat hét adres reeds van een toelichting vergezeld. De heer F. J. Libot, die, zooals wij gisteren meldden, 25 jaren in dienst wm bij den heer H. 1e, y. -d. Heide, is niet aldaar werkzaam als magazijnbediende,- maar als magazijn-chef. De Yereeniging „Nut er. Genoegen" vierde gisteravond liaar 45-jarig bestaan.- Daartoe waren uilgenoodigd de leden en hun dames, in hun gebouw in de School steeg, ö'at voor die gelegenheid feestelijk was versierd. De Voorzitter, de heer W. Smit, opende om negen uur deze bijzonder druk bezoch te vergadering en deed in brcea'e trekken uitkomen hoe „N. en G." was opgericht door de commissie der volksbijeenkomsten (toén volksvoorlezing genoemd), bracht hulde aan de oprichters en herdacht meteen de oudste leden der vereeniging. Na nog een en ander gezegd te hebben,^ wat betrekking had op d'eze vereeniging, gaf hij het woord aan het Ensemble Mu- rando, dat was uitgenoodigd de aanwezigen te vermaken1 waarin het volkomen slaagde.. Allen waren bijzonder tevreden, wat den voorzitter bet recht gaf dit gezelschap aan' te bevelen. Te ruim 12 uren sloot de Voorzitter de vergadering en was deze samenkomst afge- loopen welke voor deze nuttige instelling met haar zieken- en weduwen-kas heel goed mocht geslaagd heeten. Bij beschikking van den minister van Marine is de officier van gezondheid lste klasse L. S. A. M. von Römer n.ct 1 Decent, ber a.s. geplaatst te Leiden. Bij den dienst der direct: elastingeri invoerrechten en accijnzen, is de rijksklerk 3de kl. A. Bardok van de inspectie Leiden, lste afdeeling, thans gedetacheerd aan het kantoor Leiden, buitengemeenten, met in gang van 1 Februari a.s. verp1aatst naar de Inspectie der Directe Be'- 'ng-en, 3de afdeeling, te Amsterdam. Met ingang van 1 December is genoemde rijksklerk ontheven van zijn dctacaecring te Leiden, buitengemeenten, en gedurende December 19ll en Januari 1912 werkzaam gesteld aan het kantoor der Directe Belas tingen "te Leiden. Bedankt is voor het beroep naar de Oud-Geref. Gem. te Kampen door da. O., de Groot, te Waddingsveen; voor dat naar de Ev.-Lutli. Gem. te Alkmaar door ds. G. Munter, te Woerden; voor de toezegging van beroep naar de .Ned.-Herv. Gein. to Grolloo en Schoonloo door den heer A« Priester, cand. te Leiden. Naar „Het Vad." verneemt, is bij B, en Ws. van 's-Gravenhage de benoeming van een inspecteur voor bet gemeentelij

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1