H*. 15H8£ ï>in@dag 28 November. A». 1911. fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Valsche en ware liefde. Leidsehe Schouwburg. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer f0.17j. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertenties van 30 «oorden 40 Oenta contant elk "rental «oorden meer 10 Cents.-Voor het inoasaeeren wordt/7 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per «eek 9 Cents,- per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en «aar agenten gevestigd sijn I 1.39. Franco per post I 1.65. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 30sten No vember e.k. de 7de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1911, en. dat alzoo op den lsten December minstens 7/8 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noödigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan- Burgemeester en W ethouders voornoemd, N. C. DE GIJ SELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2ö November 1911. Leiden, 28 November. Door het bestuur der vereeniging van bezoldigde agenten van politie „Door Een dracht Saamgebracht" is in opdracht der algemeene vergadering dier vereeniging een nader adres aan den Raad gericht, waarin het de aandacht van den Raad ves tigt op het feit dat bij aanneming van het voorstel van B. en Ws. inzake 't verleenen van toeslag aan beambten en werklieden in dienst der gemeente, slechts 13 agenten van politie door dezen toeslag zullen worden gebaat^ terwijl alle overige politie-agenten .er buiten zullen vallen. En waar volgens het voorstel van B. en Ws. bedoelde toeslag behoort te zijn een voorziening in den thans bestaanden nood toestand, behoort volgens adre3sante's be scheiden meening te worden uitgegaan van de berekening van het netto weekloon, zon der daarvoor een pensioengrondslag als basis der berekening te nemen. Aanneming van het voorstel van B. en Ws. zal het gevolg hebben dat andere cate gorieën van gemeentewerklieden, welke thans reeds zonder bedoelden toeslag een hooger weekloon ontvangen dan sommige agenten van politie, wel een toeslag zullen krijgen. Daarom verzoeken zij dat h'et den Raad moge behagen bij de berekening van den toeslag niet als basis te willen aannemen den pensioengrondslag, maar het zuiver in komen hetwelk wekelijks wordt ontvangen. De Koningin-Moeder zal Vrijdag met den Sta-atsspoortrein van 4 u. 28 min. in de Residentie terugkeeren ten einde daar haar winterverblijf te houden. Blijkens uit Ned.-Indië te 's-Graven- hage ontvangen berichten is de luitenant ter zee 1ste kl. J. B. M. ten Bosch, van de zeemacht in Indië, benoemd tot directeur van het marine-etablissement te Soerabaia. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Arnhem door ds. II. Bakker, te Koudum. Door het Ministerie van Justitie zijn 5000 ex. aangekocht van'de „Scheurkalen der van den Volksbond tegen drankmis bruik," om die in gebruik to doen nemen in de Gevangenissen, Rijkswerkinrichtingen, Tuchtscholen en Rijksopvoedingsgestichten. Door den Minister van Oorlog is, naar aanleiding van heb uitgebrachte verslag omtrent den toestand der geweren van de dit jaar ontslagen lichting der landweer van 1904 en waarbij gebleken is, dat 64 pCt. uitwendig beToest en pCt. in geheel verwaarloosden toestand verkeerden, een schrijven aan de landweerdistrictscomman danten gericht met verzoek hun bijzonde re aandacht op de wapens te vestigen. De beroepen predikant van Lettelbert (Fr.), ds. S. Ybema, nam afscheid van de Ned,-Herv. Gem. te Nieuwkoop, met de woorden van Phil. 1 0. Aan het einde der godsdienstoefening richtte de consulent, ds. S. van Dorp, van Bodegraven, eenige hartelijke woorden tot den Bcheidenden leeraar, waarna hij de Gemeente verzocht den scheidenden leeraar toe te zingen Ps. 121 4. („Stand.") De heer O. A- Molenaar, oud-burger- meester van de gemeente IJselmonde en oud-lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland voor het district Ridderkerk, is, naar „Het Vad." meldt, gisteren op ruim 85-jangen leeftijd in Den Haag overleden. Üit Maastricht wordt aan „De Tijd" geseind, dat aldaar gisteren overleden is, 76 jaar oud, pater H. van Schijndel S. J., oprichter en oud-president van de vereeni ging „Geloof en Wetenschap" te Amster dam. Gisteravond is in de groote beneden zaal van het hotel „Noord-Brabant" te Utrecht het clublokaal geopend van de nieuwe Studentenvereniging „Unitaa Stu- diosorum Rheno-Trajeotina." De zaal was geheel gevuld met dames- en heeren-stu- denten. De voorzitter van de vereeniging, de heer E. Janssen, phil student, opende de bij eenkomst. Meegedeeld werd, dat er prijsvragen wa ren uitgeschreven voor oen wapen, een bul en een Unitaslied. Bovendien zal er een prijsvraag uitgeschreven worden voor da messtudenten tob het vervaardigen van een lint voor den senaat. Onder daverend applaus stelde de voor zitter voor, een der damesleden in den Se naat te benoemen. Als zoodanig werd gekozen mej. Franke. De voorzitter deelde nog mee, dat de leeszaal voortaan geopend zal zijn van 'a middags 12 uren tot 's nachts 1 uur, en dat de philosophisohe faculteit in haar ge heel tot Unitas ia toegetreden. Een feestcommissie wörd samengesteld ter voorbereiding van de feestelijke instal latie der leden. De installatie zal waar schijnlijk tusschen 1 en 7 Februari plaats hebben. Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland", onder bevel van den kapitein ter zee J. Al- barda, is 25 dezer te Port Mahon aangeko men. De gewone audiënties van de ministers van buitenlandsche zaken, marine, koloniën en waterstaat zullen op Vrijdag l December niet plaats hebben. LEIDERDORP. Tot ouderlingen der Ge reformeerde Kerk zijn gekozen de heeren A. van Leeuwen en A. Maat; tot diaken is gekozen de heer G. Los L. zoon. LIS SE. Op een stuk land aan den Achter weg nabij de Gatharijnelaan werd gisteren bij het diepdelven een halve doodkist go- vonden, waarin een half menschengeraamte, waarvan het hoofd nog volkomen gaaf was. Als wij ons niet vergissen, bevond zich in vroeger dagen daar ter plaatse de eerste R.-K. begraafplaats alhier na de Hervor ming. Op deze begraafplaats is omstreeks 1850 geschud. NOORDWIJK. Gisteravond had er een zeer druk bezochte vergadering plaats in „Hof van Holland", om te trachten, alhier een Raiffeisenbank op te richten. Zooals we reeds vermeldden waren er ongeveer 175 personen uitgenoodigd, van wie een 125-tal aan de uitnoodiging gevolg had ge geven. De voorloopige oommissie bestond uit de heeren jbr. W. O. van Panhuys, B. de Groot, S. A. van Konijnenburg, O. G. J. Alkemadet K. de Bes Az, H. Hoek Jr., Jan van Kan, Nio. Marbus, H. Ruygrok, Jao. van Went en G. J. G. van Parijs. De vergadering werd geleid door jhr. Van Panhuys. De heer Kruseman, van Warmond, inspec teur van de Utrechtsohe Centrale Boeren leenbank, legde in den breede uit doel en werking der Raiffeisenbanken. In Nederland werken de Boerenleenban ken (hetzelfde als Raiffeisenbanken) onge veer 20 ja-ar en met. succes. Er zijn 3 cen trale, nl. te Utrecht met ongeveer 330 aan gesloten locale Banken, te Enschede en te Alkmaar. De opzet der Banken is, op goed koope, solide en gemakkelijke wijze krediet te verleenen. Daar ze op coöperatieven grondslag berusten, sijh de leden hoofde lijk aansprakelijk. Toen de heer Kruseman uitgesp roken had, werden er verschillende vragen gesteld. Eén dier vragen, of nl. ook personen bui ten den land- en tuinbouw lid van een Raif feisenbartk "kunnen worden, en voorschot ten kunnen verkrijgen, lokte een langdurige en in temperatuur'stijgende discussie uit. Onder de 175 genoodigden waren er ve len, die geheeL buiten den land- en tuin bouw staan en dezen hadden uit de woor den van den heer Kruseman welhaast mee- nen te moeten begrijfpen, dat zij voor lid maatschap óf in het geheel niet óf bij uit zondering in aanmerking konden komen, daar het juist het land- en tuinbouwbedrijf is, dat zioh speciaal eigent voor dit soort Banken. De voorloopige oommissie verklaarde bij monde van den heer G. J., G. van Parijs, dat zij dit niet vooraf geweten had. Deze verklaring moest wel gedaan- wOrdent daar vele niet-land- of tuinbouwers vrij duidelijk te verstaan gaven, dat zij antwoord wensoh- ten op de vraag: „Waarom zijn we uitjge-- noodigd, als we toch wellicht geon lid kun nen worden1?" De heer Kruseman vond het 't beste, als op een voorloopige lijst allen teekenden, óók zij, die geen land- of tuinbouw beoefe nen; de Centrale te Utrecht kan dan uit maken, of zij een uitzondering toestaat op den regel, dat alleen land- en tuinbouwers lid worden. Jhr. Van Panhuys vond dit ook het beste Ten slotte legde de heer Kruseman nog uit het grtoote versobil tusschen gewone Banken cn Spaarbanken eenerzrijds en Raif feisenbanken anderzijds. Op de voorloopige lijst teekenden na af loop der vergadering 69 personen, van wie 49 land- en tuinbouwers. Er moet nu afgewacht worden wat de Centrale Bank te Utrecht beslist. Eerst daags wordt er weder een vergadering be legd, waarin tot definitieve oprichting be sloten kan worden. Daarna gingen wij naar de koffiekamer, waar hot besüuur van de „Oranje-Ver- eeniging" reeds ongeveer een uur met smart zat te wachten ,om de vergadering dier Vereeniging te kunnen openen. Deze vergadering was ook druk bezocht en werd geleid door den Voorzitter, den heer A. Dorsman. De Commissie van Controle, de heeren L. Zijp, J. Veerman en S. van Rui ten, bracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit van haar bevindingen bij het nazien der rekening en verantwoording. De totale inkomsten bedroegen f 999.63, de uitgaven f 555.33, zoodat er een voordeelig saldo viel te oonstateeren van f444.30. Overeenkomstig het voorstel der Commissie, werd de penningmeester, de heer Haana.p- pel, onder dankzegging gedechargeerd voor zijn beheer der gelden. Het jaarverslag was minder bemoedigend niet minder dan 123 leden hebben bedankt zonder opgaaf van redenen. De seoretaris, de heer E. de Groot, besloot zijn jaarverslag met den wensch, dat de „O. V." h©t middel punt moge worden van vriendschappelijke samenwerkingeen Vereeniging, waarin men met ter-zijde-stelling van politieke of godsdienstige overtuigingen eendrach tig samenwerkt, om gezamenlijk door op gewekte feesten de liefde tot het Oranjehuis aan te kweeken. In de bestuursvacatures, ontstaan door liet periodiek aftreden van de heeren E. de Groot en W. van Beelen (niet herkiesbaar) werd voorzien door de verkiezing van de heetren W. de Ruijter en J. Aengenent. In plaats van den heer Haanappel, -die be dankt fa&d, werd gekozen de heer H. de Boer. Do voorzitter dankte den heer Haan appel voor den ijver, waarmee deze immer zijn functie van penningmeester had waar genomen, welke woorden met applaus wer den begroet. De volgende dubbeltallen werden door da aftredende contróle-oommissie opgegeven voor een nieuwe dito: J. van Konijnenburg Gr. en G. van der Lee, W. Peters en Jac. Krol, N. M. Alkemade en G. V. van Leeu wen. Uit deze dubbeltallen wordt in de Maartvergadering een drietal leden voor de nieuwe contróle-oommissie gekozen De heer P. H. v. d. Voort bracht aan het slob der vergadering nog een huishoudelijke aan. gelegenheid ter sprake, waaruit geconclu deerd werd, dat het wenschelijk was, ja noodzakelijk, dat subcommissies, bij feest viering te benoemen, rekening en verant woording verschuldigd rijn van. hfet bestuur. WARMOND. Gisteravond vierde de Cbr. jongeling»vereeniging „Dient den Heer" alhier haar 29ste jaarfeest. In den vooraf gehouden bidstond, trad als spreker op ds. Klomp, van Wassenaar. Als tekstwoord had zijneerw. gekozen Joh. 5 39. Daarna werd in de consistoriekamer de feestviering voortgezet. Na een inleidend woord van den voorzitter, en gebed, las de 20) Hst tamelijk zekere feit, dat dit teatament ten gunste van een slichting over de na latenschap zou beschikken, kan niet zonder belang voor het onderzoek zijn." Helnig lachte scherp. „Ha, ha, mooi zooi Wat die reportere al niet kunnen samendichten. Sua tot weerziens, mijnheer Schneider, tot nader berioht ontvang lk dus alle berichten in het Centraal hotel". Het «es juist vijf minuten over halfzeven. Heiwig keek op «Ijn horloge. Als hl) een rytuig aanhield, zou hu nog vdór zeven uren do Bank kunnen bereiken en eigenlijk was dit zUn plicht, daar de geregel de gang en sluiting van zaken afhing van de aanwezigheid van een der belde directeuren en Helnigs collega reeds eenigen tijd ziek lag. Klokslag zeven braken de beambten altyd op om zoo snel mogelijk de Bank te verlaten. De kassier was altyd de laatste, daar het i.yn taak was do dageltjksche kas in het Uzeren brandvertrek te brongen, waar die tot don volgenden morgen bleef Btaan. Hiervoor had h(J 6ohter de raedewerking van oen der directeuren noodig, daar de Bank het dubbel eleutelsystcem had ingevoerd, waaraan posi tief ds hand werd gehouden. Het kwata echter af on toe wel eens voor, dat by de sluiting gsm der directeuren aan wezig was, voor welk geval de kassier verlof had gekregen de geldkist In een byzondere kart t« zetf-vi. die ook geheel brandvry was. Aangezien in deze kast ook do hoofdboe- ken werden bewaard, hadden de directeuren ook hiervan elk een sleutel. Nooit hadden zich nog wanordelijkheden op do Bank voor gedaan. Zoodra do Bank was gesloten, begon do nachtdienst. Twes lui hadden van 's avonds zeven tot 's morgens negen uren afwiiselend de wacht binnen in het gebouw; hun voor naamste werk was do lange gang by de etaal- kamer te doorloopon en elk kwartier moeeten ztJ een eontrêlebewysje werpen In een daartoe aangebrachte automaat, terwyt natuuriyk enkele vertrekken den gehoelen nacht dóór electrisch waren vorllcht. Nog even bedacht Heiwig zich of hy wel een rytuig zou nemen, maar ten slotte bosloot hy toch maar te voet verder te gaan. Hy had zyn tyd zoo weten in te deelen, dat hy vyf minuten vóór zevenen een sigarenwinkel binnenstapte en na een doosje sigaretten te hebben gekocht, vroeg om even gebruik van de telefoon te mogen maken. Heiwig liet zich met de Bank verbinden. „U spreekt met mUnheer Heiwig. O, goeden avond, mynheer Bergmaan; ik kan, helaas, niet meer by de sluiting aanwezig zyn, daar ik te lang op het gerechtshof heb moeten bezig zUn. De kas? Ja, heel best, zooals ge- woonlyk. Hoe zegt u? Ja, dus tot morgen ochtend. Hoeden avond." „Dank u wol." Daarna slenterde Halwig genoeglyk vorder, torwyi hy voor het raam van de Hamburg Amerika-lyn bleef staan, waar groote kaarten met duidsiyk aangegeven routes lagen. Heiwig trad den winkel binnen en na den chef vriendschappelyk te hebben begroet, vroeg hy zoo luid, dat hst gehetle personeel het zou kunnen hooren, wanneer de eerst volgende salonboot HamburgNew-York afvoer. „Morgenochtend om tien uren, mynheer Helwlg." „Mooi, zou er nog oon kajuit vry zyn?" „Dat zat lk wat eons evsn voor u nazien." „Ruimte in overvloed. "Wenscht u een biljet?" „Neen, dank u, voor my niet. Myn collega ia ziek, zoodat lk onmogeiyk weg zou kunnen, ook indien ik wilde. Maar ik vraag het voor een kennis. Indien hy vannaoht met den snel trein vertrekt, dan heeft hy in Hamburg tyd genoeg, nietwaar?" „Natuuriyk. Do trein vertrekt klokslag eón uur." Holwig knikte, groette met de hand en trad naar buiten. Door het oponthoud In den sigarenwinkel en hier was het halfacht geworden eer Hel wig zyn kantoor had bereikt. Hy nam do sleutels uit den zak en trad hot gebouw binnen, dat de beambten reeds hadden verlaten. Het was een gewoonte der directeuren af en toe eens een nachtexpeditie naar het kan toor te ondernemen, om te zien of alles in orde was; maar Heiwig was nu eens dadelyk na de Blulting gaan kyken, op een tydetlp dus, dat de bewakers het minst eenlg toezicht rerwaohtten. De broods loopere dempten de voetstappen van den directeur; hy opende ds deur naar de eigenlyke werkkamer en bleef daarna luis terend staan naar de schreden, die uit de gang weerklonken. Do ouda bewaker keek even verbaasd en verschikt, toon hy da hel verliohte saai zag, maar weldra had hy den ohef herkend, disn hy beleefd groette. „Goeden avond, Schulzo. Alles in orde?" „Alles In orde, mynbeer." „Hebt u al een contrólebewyeje gebruikt?" Zoo juist het tweede, mUnheer." Heiwig opende de contróle automaat en zag, dat het in orde was. Hy eloot de machine weer en maakte aanstalten tot vertrek, tot groote voldoening van den bewaker, die ge vreesd had, dat de stoel zou worden ontdekt, dien hy achter in de gang had neergezet, hetgeen echter eigeniyk was verboden. Schulzo zette zich tevreden in beweging om zyn gewonen rondgang ta oudernamen, die ODgereer drie minuten in boslag nam. In dozen tyd veranderen Helwigs gelaats trekken bliksemsnel. De vermoeide uitdrukking verdween, om plaats te maken voor een trek van vastberadenheid. Met één sprong had Hei- wig ds kleins deur bereikt, die naar de kluis voerde, en oen oogenblik later bevond by zioh achter het traliewerk, dat diende ter ver hoeding van inbraken. In dit vertrek atond ook ds groote geldkast met de hoofdboeken, terwyi vandaag ook de dagelyksche geldkist er in moost zyn geborgen. De kast was van uit de gewone werkkamer te zien, maar werd overdag door een scherm voor het gezicht afgesloten, terwyi 's avonds dit echerm op zUde werd geschoven, opdat ds bewaker ook zyn oog over ds geldkast zou kunnen laten gaau. Hos snel Heiwig ook de sleutele uit zUn zak had genomen en hoe haastig en onhoor baar hy ook de kist had geopend, dit allee scheen toeh eenige minuten in beslag te heb ben genomen, ten minste de naderende schreden van den bewaker waren al weer duldeiyk hoorbaar. Over bet algemeen zou het niets vreemde geweest zyn, dat by iets in de boeken had secretaris zijn jaarierslag voor, waarin nil sterk op den voorgrond liet treden, dat dib jaar voor de Vereeniging verlies was ge- Avoest-, en zij toch winst te boeken hadJ Want wel was het ledenaantal minder go- worden, en ook de zeer gewaardeerde eere-. vooïzitter, ds. Rutgers, was naar elders ge gaan, maar met vreugde is waar te nemen,; dat het innerlijk gehalte van de Vereeni ging beter is geworden. Met vele voordrach ten, opstellen en gelukwenschen van genoo digden werd de avond aangevuld, terwijl aan het slot de voorzitter nog een paar welgemeende woorden sprak. Na dankzeg ging en gezang eindigde deze genoeglijke avond. „COLETTE." Botterdanasch Tooueelgezelschap. Een volle Sokouwbuxg liecft zicdi den gansclien avond vermaakt mefc dit blijspel, dat af en toe een klucht geleek en een ander© maal een wending dreigde te nomen naar den kant van liet tooneelspel. Van kinderachtig maaksel, als liefc blij spel was, bad het deze verdienste, niet ver velend te zijn en een vlugge wisseling van tafereelon voor het voetlicht te brengen. Bovendien werd de Colettc-rol door Elsa Mauhs gespeeld. Deze talentvolle en bekoor lijke actrice, gaf in haar onbezonnen vtoo- lijkheid van het begin ha-a^ lievo zacht heid, later heel veel oharme aan do rol, al blijft de bedenking, dat met een ajodetc persoontje en met ander spel, do dwazo bui- tolingen in de gevoelens van Colette, waar schijnlijker kon worden gemaakt. Thans ging het Sohouwbulrgpubliek, denken wij zoo, ecu beetje mot een gedupeerd gevoel naar huis, alsof Colette thans ook deze zaal vol toe hoorders voor den mal gehouden had, zoo als zij het de oude dames eerst cn Maurice Delanoy daarna deed. Noen, een echte gamine, als de ondertitel op 'fc affiche vermeldde, was Elsa Mauhs niet. Zij heeft, bij alle charme; hierin haar uiterlijk tegen, dat te zachtmoedig, ook wol to weemoedig is. Een rol dus, waarin mejuf frouw Mauhs, met haar gaven voor liet meer dramatische uitblonk, was deze niet. De kwajongensachtigheid kwam inderdaad to weinig tot haar reoht; om het stuk als serieus blijspel te kunnen aanvaarden. Doch in de tooneoltjes afzonderlijk, den gansohen avond doür, heeft de jonge aotrice de toe hoorders inderdaad ingepalmd on het hulde blijk, de praohtige mand bloemen, door dien heer Hartevelt haar met een handdruk over gereikt^ was stellig naar den zin van hot publiek, dat, bekoord en opgetogen zat te genieten. Een aardige bijzonderheid was het, de le vensvolle figuur van mevrouw Van Eysden- Vink als stijve provinciaalsche to zien, in een intérieur waar alles rechthoekig staat en de zeden dienovereenkomstig zijn. Zij speelde voortreffelijk en niet haar schuld ie het, dat zij dien. warmen toon van haar stem niet tot meer schraalheid wist te brengen. Van de hëarenrollen was deze van den heer Poolman heel goed; de heer Tar- taud speelde wat mat, wat wel aan zij a appreciatie voor de goedkoope effecten van dit tooneelwerkje zou kunnen liggen. In derdaad, hoe zwaarder opgaven een tooneol- schrijver stelt, hoe meer deze tooneelspelcr willen nakykenmaar door zyn vorige houding ala wilde hy alleen slechte controleeren, «ou deze handeling oenigszins verdacht kunnen schyoen. Maar wat te doen in de weinige seconden, die hem nog restten, eer do bewaker zou binnenkomen I Snel wist hy zich achter een gordyn te verbergen, terwyi echter do kast deur op een kier bleef staan. Het kwam er nu maar op aan of Schulzea blik gescherpt of afgestompt was door de gewoonte. Hy trad binnen, wierp een blik op do uit gangedeur, om zich van hot heengaan van zyn chef te overtuigen; de deur had daar straks half open gestaan en was nu goed ge sloten, zoodat de bewaker met een tevreden hoofdknikje kon terugkoeren naar do gang, waar hy nu eens een tien minuutjes van zyn ouden, gemakkeiyken leunstoel kon ge nieten. Helwlg haalde verruimd adem en besloot zyn tyd nu beter te gebruiken; in een oogen blik had hy de kast weer geopend en biyk- baar gevonden wat van zyn gading was. Haas tig stak hy ieta by zich en verliet het bureau met de ellendige gedachte, een dief to zyn ge worden, althans volgens do beschouwingen van het publiek en de moraal. Voor de recht bank zou zyu daad gerekend worden tot ver duistering, daar by slechts had weggenomen, wat hy onder zyn bewaring had, iets dat hem was toevertrouwd. Maar ook dit was toch a een vreeseiyke gedachte. Plotseling echter dwong "i üchzelf niet meer aan het verleden te denken en alleen! zioh in ^'«t tegenwoordige te verdiepen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1