Ii*. 15881 Maandag 37 November. A0. 1911.' §eze (gourant wordt dagelijks, met aitzondering van (Zon- en feestdagen, aitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regel» f 1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letten naai plaatsruimte. Kleine adrertentiën van 80 woorden 40 Oente contant; elk tiental woorden meer 10 Oente.-Voor het inoaseeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Oenteper 3 maanden j f 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Franco per poet 7-65. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 30sten No vember e.k. de 7de termijn venalt van de 'Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1911, en dat alzoo op den lsten December minstens 7/8 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van verenigings kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. G. DE GIJ SELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 November i911. Landweer. Voorloopig uitstel van 't jaarlijksch onderzoek. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden, maken, ingevolge par. 40, derde lid, der Landweerinstructie I, bij deze be kend, dat het jaarlijksok onderzoek van de verlofgangers der Landweer, hetwelk zou worden gehouden op 22, 23, 24, 25, 27, 28, 29 en 30 November 1911 in de Wittepoortka- zerne alhier, wegens het in deze gemeente epidemisch heerschen van de besmettelijke ziekte Roodvonk op die dagen niet zal plaatshebben, doch voorloo pig is uitgesteld tot in de maand December a.s. De aandacht van de verlofgangers wordt er op gevestigd, dat opnieuw bij openbare kennisgeving zal worden bekend gemaakt of bovenbedoeld onderzoek al dan niet na der zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR, burgemeestor. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 November 1911. Besiuettelyke ziekte* UOOBYOXK. De Burgemeester van Leiden; Gelet op artikel 21 der Wet van 4 De cember 1872 (Staatsblad No. 134); Brengt ter algeraeene kennis, dat in dé week van 20 tot en met 26 Novèmbeir 1911 aangifte is gedaan van 8 gevallen van Rood vonk en dat in die week geen personen aan die ziekte zijn overleden. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Leiden, 27 November 1911. I 1 Leiden, 27 November. Door de raadsleden mr. Van der Eist, mr. Fokker, J. Bobermans en Sijtsma is op het voorstel van B. en Ws. tot nadere rege ling der salarissen van bet personeefl der lagere scholen een amendement ingediend, waarin zij voorstellen om den onderwijzers en onderwijzeressen nog 2 verboogingen toe te kennen van f 50, na 18 en na 20 dienst jaren, zoodat het eindsalaris voor onderwij zers en onderwijzeressen wordt f 1100. De salarissen der onderwijzers worden daar door f 50 hooger dan door B. en Ws. is voorgesteld en die der onderwijzeressen f 100. Beiden zullen dan in overeenstem ming met hetgeen door de schoolcommissie werd geadviseerd gelijk gesteld worden. Te vens stellen deze lieeren voor de bepaling om de vergoeding voor de bdjakten van f 100 op f 150 te brengen te schrappen, en ook de voorgestelde verb'ooging van de hoofden der soholen niet aan te nemen. Hiermede zal resp, f 3050 en f 1500 worden uitge spaard. Gistermiddag bracht de afdeeling Lei den van de Ned. Reisvereeniging een be zoek aan het Museum van Oudheden aan de Breestraat, waarvoor vooraf toestemming was gevraagd, die door den hoogleeraar- directeur welwillend was toegestaan. Een 50 personen namen aan het bezoek deel, waarvan een 25-tal uit Den Haag. Zij wer den, in drie groepen verdeeld, Tondgeleid door de heeren dr. Boeser, dr. Martin en mej. Brants, die in de hen toebehooTende afdedingen langs de rondwandeling tal van wetenswaardigheden vertelden, waardoor het bezoek zeer leerzaam werd. De dames en heeren toefden er van één uur tot half- vier. Bij liet verlaten dankte de voorzitter der Leidsche afdeeling, de heer Yan der Klaauw, namens al de aanwezigen de direc tie. voor de welwillend© ontvangst en de leerzame rondleiding. Het Volkshuis-concert van gisteren werd bij 't uitgaan „een prachtigen avond" genoemd. Zoowaar tereert. De he- .- v. Gro ningen, die, behalve de vertolking van twee begeerde sonates, de geheele begeleiding van zang en violoncel op zich nam, verdient wel bijzonderen dank. De volstrekte stilte, meer nog dan het geest-driftig applaus, mo gen hem overtuigd hebben, dat hij geen paarlen voor zwijnen gaf. Mej. Vos sleepte mee door de warmte waarmee zij zong, door de overtuiging in haar zang, niet het minst door de stemt zoo mooi van timbre. Zij had een zware taak: schitterend heeft zij. ze volvoerd. De cellist bracht zijn niet gemakkelijk aandeel van den avond er goed af. Deze celsonate gaf een vroolijk slot aan een ooncert, dat men in zijn geheel op nieuw zou willen hooren, maar dan met de machtige „Appassionata" tot slot. Heden werd op de R.-K. begraafplaats aan de Zijlpoort ter aarde besteld het stof felijk overschot van den adjudant-onder officier invalide B. H. Frensen. Hij werd geboren te 's-Gravenhage den 26sten November 1821; trad als loteling in dienst bij het 3de bataljon artillerie Natio nale Militie en verbond zich in 1842 als vrij williger bij het 1ste regiment vesting artillerie. In 1872 werd hij op zijn verzoek gepen- sionneerd en onmiddellijk aangesteld als militair wachter en waarnemend conducteur der artillerie bij het buskruitmagazijn te Spaarnwoude. In 1899, na 57-jaTigen dienst, werd hij op zijn verzoek ontslagen en al spoedig werd hij geplaatst in het Militair Invaliden huis alhier, waar hem op 29 Mei 1899 de zdveren Eeremedaille der Orde van Oranje- Naasau op plechtige wijze werd uitgereikt, welke hem door H. M. de Koningin was verleend als belooning voor zijn langdurigen en trouwen dienst. Deze medaille en de zilveren, alsmede een tweetal kransen bedekten de kist; een dier kransen was gezonden door den ge- pensionneerden luitenantdcolonel H. W. van der Meer, die .bij zijn indiensttreding zijn eerste militaire opleiding van Frensen had ontvangen. Frensen was bij zijn meerderen, en min deren in heb Militair Invalidenhuis zeer gezien; hij was er een voorbeeld van goed gedrag en getrouwe plichtsbetrachting. Behalve talrijke familieleden waren de Commandant, de onder-commandant, vele invaliden en enkele belangstellenden tegen woordig om Frensen de laatste eer te be wijzen. Voor een feestelijke viering van zijn 90sten verjaardag was reeds veel voorbe reid, hetgeen echter, helaas, niet zoo heeft mogen zijn. In een ledenvergadering vanwege het Centraal Israëlietisch Weeshuis alhier, werd gisteren met algemeene stemmen als regent gekozen, de heer H. Hartogh te Nijmegen j tevens werd een commissie aangewezen, tot het plaatsen van prikkaarten, ten voordeele der stichting, binnen de gemeente Leiden. Onze vroegere stadgenoot de heer R. A. P. van der Woude, chef de Bureau op een deurwaarderskantoor te Rotterdam, en voorzitter van het strijk-orkesb Euterpe" te Leiden, is als nummer 2 geplaatst op de voordracht voor deurwaarder bij het kan tongerecht te P urmerend. B. en Wa. van Den Haag hebben een uit- voerigen brief tot den gemeenteraad ge richt, naar aanleiding van een vraag van het raadslid Hoejenbos, of hun ooilege op- het voorbeeld van Rotterdam, een commis sie in het 'leven zou willen roepen, ten ein de een onderzoek in te stellen naar de stij ging van den prijs der levensmiddelen en eventueel de noodige maatregelen ter zake te beramen. Ten einde den gemeenteraad nopens deze belangrijke aangelegenheid, die algemeen de aandacht heeft getrokken en waarop B. en Ws. reeds in September bedacht waren, nauwkeurig in te lichten hebben B. en Ws. een omstandig onderzoek ingesteld en er, aan de hand van de hun verstrekte omvang rijke gegevens, naar gestreefd allereerst de werkelijke afmetingen van het verschijnsel der prijsstijging vast te stellen. B. en Ws. deelen de uitkomsten van dit onderzoek mede en komen op grond daar van tot de slotsom, dat de toestand niet is te beschouwen als exceptioneel en zeker niet als een noodtoestand is te kenmerken. Tegenover het feit, dat in meerdere ge meenten aan gemeentewerklieden geldelij ke tegemoetkoming is verleend, wijzen B. en Ws. er op, dat rekening is te houden met het peil der loonen en bezoldigingen in die gemeenten. Bij de onlangs tot stand ge brachte ingrijpende herziening van het werkliedenreglement zijn de loonen nader in verband gebracht met de tijdsomstandig heden, terwijl door de terugwerkende kracht dier herziening onlangs aan de recht hebbenden uitkeering in eens zijn gedaan van belangrijke bedragen, die op zichzelf le tegemoetkomingen elders toegekend, over treffen. De vraag, in hoeverre de regeling ware te herzien van het salaris van die beamb ten in dienst der gemeente, wier bezoldi ging bij die der werklieden is ten: achter ge raakt^ is bij B. en Ws. in overweging. Ook bestaat het voornemen, na te gaan, of in de salarisregeling van eenige der laagst be zoldigde klassen der gemeentelijke ambtena ren wijziging ware te brengen. Voorts wijzen B. en Ws. op het verzet, in DuitschJandgerezen tegen maatregelen van gemeentewege genomen, in verband met de prijsstijging der levensmiddelen, niet alleen in het belang van hen, die in gemeentedienst zijn, maar ook van andere kringen der bevolking, waardoor ongerecht vaardigd benadeeld werden de belangen van een talrijke klasse der burgerij, welke in het debiet der goederen haar bestaan vindt en met minder dan het overige gedeelte der burgerij aan den invloed der prijsbeweging is onderworpen. Bovendien vereischen de in Duitschland genomen maatregelen een organisatie, waarop de krachten van onze gemeentelijke administratie, niet zijn berekend. Voorts deelen B. en Ws. mede, dat hun geenszins gebleken is, dat er nu meer on vrijwillige werkloozen zijn dan verleden jaar om dezen tijd. Afgescheiden van de prijsbeweging, is er met betrekking tot de werkloosheid geen aanleiding om in te grij pen. B. en "\ys. achten zich dus niet verant woord, den gemeenteraad het nemen van maatregelen in overweging te geven en ad- viseeren dientengevolge op de daaromtrent ingediende adressen afwijzend te beschik ken. Op den leeftijd van 60 jaren is Zondag middag in het Diaconessenhuis te Haarlem overleden mr. Joh. Enschedé, lid der be kende firma Joh. Enschedé en Zonen. De overledene tot voor korten tijd voor zitter der Maatschappij van Nijverheid, was indertijd ook lid van het bestuur van het departement en.heeft zich ddar zoowel als elders doen kennen als een man met groots werkkracht, helder inzicht en initia tief. Vandaar dat men hem in zeer breeden kring zal missen, in onmiddellijke omgeving zoowel als daarbuiten. Daarbuiten vooral, omdat mr. Enschedé zitting had in een groot aantal collegiën van uiteenloop en den aard. Zijn opleiding genoot hij te Leiden, waar hij in Deoember 1875 promoveerde op Stel lingen als doctor in het Romeinsch en he- dendaagsch recht. Hij was commissaris der Haarlemsche Brandverzekering-Maatschap pij, commissaris der Hollandsche Electri- sohe Spoorweg-Maatschappij, directeur van de Hollandsche Maatschappij der Weten schappen, voorzitter der Kamer van Koop handel, kortom bestuurslid van een groot aantal vereenigingen van socialen en econo- mischen aard. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, officier in de orde van de Eikekroon van Luxemburg, ridder in de orde van Oranje-Nassau, en van Leeuw en Zon van Perziö. In verband met het epidemisch heer- sohen der febris typhoïdea in Gorkum heeft de minister van oorlog bepaald, dat de 'nii- licien-viermaanders uit andere gemeenten, die tegen 1 December onder de wapens zijn geroepen, niét te Gorkum, doch' te Geer- truidenberg moeten opkomen. KATWIJK A/D. RIJN. Xn de gisteren gehouden godsdienstoefening heeft Ds. H. Meyering aan zijn gemeente medegedeeld, dat hij voor het beroep naar de Geref. Kerk te Werkendam had bedankt. KATWIJK-AAN-ZEE. De heer A. T. P. Pop, cand. tot den H.D. alhier, ontving Za terdag het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Sprang (N.-B.) Zaterdag j.l. kwamen hier nog vier partijtjes haring in afslag De prijzen waren per kantjevolle haring f 15,65. Yle haring f 13,10. Steurharing f 13,15. Er ging hier een hardnekkig geruoht, dat de bomschuit ,,K. W. 67 gezien is bij Schouwen door de bemanning van een Maassluiaohen logeer, n. 1. Donderdag j. 1. Nader kunnen wij melden, dat deze schuit, van welke men vreesde,dat zij met man en mui8 was vergaan, vanmorgen in wel stand te Vlaardingen is binnengekomen. NOORDWIJKERHOUT. Wederom mocht het R.-K. Zangkoor „St Caecdlia" in op' gewekte stemming zijn jaarfeest herden ken ten huize van den eerw. heer Pastoor, Langen tijd bleef men genoegelijk bijeen. Zaterdagavond vergaderde in Café. „Hensbergen" het bestuur der NooraV.- houtsche IJsclub onder presidium van den heer R. van Dijk. Het be&t-uur heeft groot> sche plannen en hoopt op de algemeene medewerking t£ kunnen rekenen. Binnen kort zal een ledenvergadering worden uit geschreven, waarop o. a. aan de orde zal zijnVerkiezing van een voorzitter en van 2 bestuursleden. RIJNSBURG. Als leden van het kiescol lege der Ned.-Hervormde Gemeente wer den herkozen de heeren A. Roodenburg, J. Oostenrijk en P. v. d. Mey; gekozen werd de heer G. OudVater.. Geref. Gemeente. Als candidaten voor Ouderling (vacature-De Haan en -v. Voor- berg) zijn gesteld de heeren C. Schoneveld, J. van Vliet, T. Zandbergen en D. Zwaan. Als candidaten voor diaken (vac. P. Heèms kerk, wegens bedanken, en J. v. d. Gugteii) de heeren J. v. d. Gugten, P. v. d. Haak P. Jungerius en C. v. Starkenhurg. WASSENAAR. Toen de heer P., aan den Haagkant Zondagmorgen buiten kwam, bemerkte hij dat de schuur bij zijn woning was opengebroken .Het rijwiel, dat hij er Zaterdagavond geplaatst had, was verdwe nen: Bovendien miste liij ook jas en cape, die hij er opgehangen had. Overdag hadden 'n drietal personen, daar in de buurt loopen draaien: Men meent, dat deze trits niet vreemd zal zijn aan den diefstal. WARMOND. Tot onderwijzeres aan de Chr. bewaarschool te Amsterdam ia be noemd mej. A. Esse veld, alhier. „De Sportman." In de afgeloopen week hebben wij het genoegen gehad met velen, bij te wonen feeststaartjes of wel feestnastukjes: Woens dagavond in „De Graanbeuvs" het slot van het tienjarig bestaansfeest van het Leidsch muziekgezelschap „Orpheus", Zaterdag avond het einde van het vijftienjarig dito der Leidsche athletiek-vereeniging „De Sportman", in den Foyer der Stadszaal. Aan de reeks van feestelijkheden dezer laatstgenoemde Vereeniging herinnerde Kaar voorzitter, de heer H. Jonker Jr., staande bij de zijden Vereenigingsvlag met eereteekenen, in zijn openings- en welkomst woord. Daarin sprak hij tevens over een hinkend paard na het vieren van het tien jarig bestaan, met de geruststellende verze kering, dat dit thans niet na de laatste feestviering zijn opwachting maken zou. Het voornaamste bij „De Sportman'' i», merkte de0 voorzitter nog op, de sport; deze moet de eerste plaats bij haar inne men; maar toch wil zij ook avonden als deze aanbieden. Allen wensohte hij veel ge noegen, na niet-leden der Vereeniging te hebben opgewekt tot toetreden. De toespraak van den heer Jonker zelve was eigenlijk reeds een voortzetting van het genoegen, dat al begonnen was met een paair nummers van drie verdienstelijke mu- sioi, die ook later goed werkten en mede zorgden voor het welslagen van het pro gramma. Leden en niet-leden van de Athletiek- vereeniging, dames en lieeren, onder wie zeer goede krachten op tooneelgebied, amu seerden tot het bal onder 'leiding van den heer H. J. van Leeuwen, de aanwezigen op kostelijke wijze. Er werden zelfs nog uitstekend extra nummers gegeven, waar voor de meesten zi'cK zeer dankbaar toon den. De dames kregen bloemen. Opgevoerd werden: het blijspel in één bedrijf door Max Maurey: „Rosalie" of „Hoog bezoek"; „Dat past niet," mono loog voor een niet schuchtere dame; „De Huwelijksadvertentie,blijspel in één bedrijf door Eva Westenberg, en „De Muis" van M. Armand des Roseaux. ,Over 't algemeen werd er heel goed ge speeld. Jammer echter, dat niet allen de rollen uitstekend kendendit deed afbreuk aan de vlotheid, bij deze stukjes vereischt, en gaf den souffleur te veel nuttig werk. Te prijzen was, met het oog op de acoustiek in deze zaal, het streven op het fcooneel zeer luid te spreken; dat dit een paar der dilet tanten niet gelukte, was hun schuld niet, maar kwam op rekening van Kun orgaan. Telkens was lawaai achter in de zaal erg Kinderlijk voor spelers en hoorders. Onbe leefde menschen en aanstaande mensohen toch, die bij zulk een gelegenheid zoo'n leven makenGelukkig kon de gansche avond door hen niet bedorven worden. Een letterkundige conférence. Zaterdagmiddag te drie uren heeft alhier de eerste der aangekondigde reeks letter kundige conférences plaats gehad van den heer Rosso di San Secondo. Alvorens tot zijn eigenlijk onderwerp „de nieuwere en nieuwste letterkunde" over te gaan, heeft de spreker het noodig geoor deeld een kort overzicht te geven der Ita- liaansohe letterkunde van af haar ontstaan tot aan de Fransche Revolutie, om vervol gens na te gaan, in hoeverre zij daardoor beïnvloed is geworden, zoodat men eigen lijk van af dat tijdstip begint te spreken van „de nieuwere letterkunde". Eerst schetste de begaafde spreker in groote trekken het karakter der samenle ving in de 13de en 14de eeuw, om vervolgens te spreken over de volkspoëzie ïn Italië, die eerste dichtproeven in versohillende dialecten, die hoe primitief en gebrekkig van vorm reeds een gloed en een diep ge voel hebben, die totaal ontbreekt bij de pro ducten der eerste zoogenaamde letterkun dige school. De spreker stelt 'het spontane, innig vrome van een gedichtje van San Francesco d'Assisi tégenover de koude ge zochtheid der dichters van het hof van Fr&v derik II te Palermo, die zich beijveren dej Provengaalsche zangers na te volgen, en dei vervelende philosophische dichtwerken deij volgelingen van Frate Guittone d'Arezzo.i Het eenvoudige lied van San Francesco' straalt van licht, terwijl de sonnette van! Fra Guittone een en al duisternis zijn., Maar daar onstaat in Umbrie de school van „il dolce stil nuovo"daar verschijnt Guido Guinizelli, door niemand minder clan Dantei zijn geestelijken vader genoemd. il padre. Mio e degli altri miei meglior clïe maL Rime d'Amor usar dolci e leggiadre" zegt Dante in zijn Purgatorio sprekende van dezen dichter. Eindelijk komt er een weinig gloed in dei poëzieDante Alighieri is een -der dichtersfi dezer school, maar is hij niets dan dib? vraagt de spreker. Zeker een dichter defl school van de Dolce stil nuovo is de Dante,-c die de Vita Nuova schreef, een geheel an/ dere is de ziener van de Divina Comedia. De eerste periode van de Dolce stil nuovo vindt zijn hoogste uiting in Dantes Sonnet. „Tanto gentile e tanto onesta pare" de tweede eindigt met le Rime di Petrarc.a. Met sobere sprekende lijnen schetst de spreker dat de gestalten van de twee grootste dichters die Italië in de Trecento bozeten heeft. Hij spreekt van Dante den dichter van de Stil Nuovo, hij spreekt ons van den geweldigen reus, die de boeien verbrekende van elke school, als een ko lossus zich verheft om het gedachteleven 1 te omvatten van een geheel tijdperk, het in zich op te nemen, het te verwerken en een nieuwen vorm te geven. Dante is ri'O belichaming der MiddeleeuwenLevendig schildert de spreker ons in krachtige taal de zedelijke, godsdienstige, staatkundige en artistieke waarde des grooten dichters; toont hij ons, hoe deze uitsluitend en- mach tig middeneeuwsoh is. --- Naast de figuur van den mystieken zan ger van Beatrice stelt de spreker hem die Laulra bezong. Welk een verschilSlechte luttele jaren soheiaen beide dichters, maar. er heeft een omwenteling plaats gehad. Petraroa* draagt in zich de kiem van de Renaissance. Hoe profaan is zijne liefde1 voor Laura naast de vrome, godsdienstige gevoelens van Alighieri. De Gnibellijn staat daar streng, onbuigzaam, hoe zwak en wij-> felend ia daarnaast Fretrarca Dit alles wordt ons volkomen duidelijk j en klaar wanneer men bedenkt dat Dante in zich samenvatte het denken en weten' van een wereld, die voorbijging, en Petrar-> ca het eerste morgengloren van een nieuwe wereldbeschouwing vertegenwoordigt. De spreker zelf, schrijver en artist, drukt zijn persoonlijk stempel zeer sterk op da oonférence, het is geen koude uiteenzetting^ of koelbloedige critiek, door zijn waarden doet liij dingen en personen uit het verle- dene als levend voor ons staan. Leidsche Dilettnntenclnb.'' Deze tooneclvereenigmg bestaat 1 Decent» betr 30 jaren en naar aanleiding van dit feit heeft zaj verschillende feestelijkheden, op het programma gezet, waartoe gister avond behoorde een nationale wedstrijd vooJJ gekostumeerde komische voordrachten, vootc één en twee personen, in de schouwburg-»1 zaal van „Du Nord". Tot het deelnemen aan dezen wedstrijd waren, volgens de bepalin^ gen, uitgesloten zij, die lid cencr bestaande vereeniging on te Leiden woonachtig zijn.: Voor de afdeeling solo's hadden zich aange meld heeren uit Druten, Rotterdam, Naar-» den en Den Haag; voor de afdeeling duetten lieürein en dames uit Den Haag; Amsterdam, Nijmegen, Rotterdam en SohiQ- ;- dam. Elke afdeeling bevatte zes nummers. Hoewel het niet het voornemen was dezen avond een toespraak te houden, aohtte de voorzitter, de heer Joh. .W- Hading Jz., zich toch verplicht een kort woord van wol kom toe te roepen tot de velen, die de zaal vulden, welke zoo mooi versierd was met langs het balkon aangebracht smal dundoek in verschillende kleuren cn met tropeeën in de kleuren der Vereeniging (wit en groen) en schilden met onderscheiden wapens. Hij deelde daarbij dadelijk mee, dat die versie ring to danken was aan de bclanglooze wel willendheid van den heer Van Ewijk. Verder richtte hij een woord van opwek- king en bemoediging tot de deelnemers aan den wedstrijd, die niet allen een prijs kon- den behalen. Zo waren des middags om één uur door het bestuu'r ontvangen of van liet station afgehaald, waarna hun, na den wel komstgroet van den voorzitter, dc oerewijn was aangeboden, waarna zij zich voor de repetities, voor zooveel noodig, ook met den pianist, voorbereidden. Spr. bracht ,teven3 ook dank aan hen, die medailles hadden beschikbaar gesteld, en' aan do hoeren, die zich bereid verklaarden de taak van j'ury-leden te vervullen, de hw Iron Th. J. Bouwmeester, H. P. F. Later- veör en L. O. Veerman. Dozto b&dcUn zekér geen gemjakkelyke taa&

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1