No 15880 lii!> I>ovemt>ei% A0. 1911. g)eze 'fëcurant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS D1SR AJ)VËRTENTIEN Van I6 rogela 1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleiua adrertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. -Voor het inoasseeren wordt/'O.OB berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Oents, per 3 maanden 1,10. Bciten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd cijn 1.30. Franco por post1.65. VergafcriRg van den Gemeenteraad van Leiden, op-Dondeidag SO Nov. 1911, des namiddag» te twee uren. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een 4de onderwijzeres m de handwerken aan de sehool der 3de klasse No. 2. (236). 2. Benoeming van een 4de onderwijzeres in de handwerken aan de school der 3de klasse No. 4. (236). 3. Benoeming van een 4de onderwijzeres in de handwerken aan de school der 3de klasse No. 5. .(286). 4. Voorstel tot bestendiging van C. E. Hoorens van Heyningen in de betrekking ,van tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de Hoogere Burerschool voor Jongens. (289). 5. Benoeming van een Voorzitter van het Gemeentelijk Werkloozenfonds (aftredend: Mr. P. E. Br iét). 6. Verzoek van den Rijksbouwmeester in het 2de. District om vergunning tot oplich ting van een houten gebouwtje op het Sta- tionsemplacement "der Holl. IJz.-Spoorweg- Maatschappij. (237). 7. Verzoek van J. H. Sundermeyer o. s. om vergunning tot demping van een ge deelte sloot langs den Witten Singel. (294). 8. Voorstel tot het geven van een naam aan de straat, die zich zal uitstrekken van den Witten Singel tot de Jan-van-Goyen- kade. (288). 9. Voorstel tot verhuring van een perceel weiland in den Stadspolder, nabij de Sraag- of Stinksloot, aan W. J. Zwetsloot. (298). 10. Verzoek van de afd. Leiden van den Volksbond tegen Drankmisbruik o. het gebruik van een 3-tal lokalen van het Caecilia-gasthuis. (295). 11. Verzoek van de Leidsche Duinwater- Maatschappij om vergunning tót de leve ring van duinwater aan den Zoeterwoud- sohen weg onder Zoeterwoude. (292). 12. Verordening, houdende wijziging der verordening van 9 Maart 1911 (Gem.BI. No. 5), houden de regelen betreffende de dooi de gemeente-ambtenaren te stellen ze kerheid. (2^1). 13. Voorstel tot. het sluiten van een over eenkomst roet de ,,Naamlooze Vennootsohap Leid-sch Dagblad" in zake de plaatsing der offieieele ?La,nkondigingen in h'et „Leidsch Dagblad." (293). 14. Verzoeken van den Leidschen. Bestuur- dersbond en de gemeentewerklieden „Recht en Plicht" en „Sfc.-Antoniu3 van Padua", om maatregelen te nemen in verband met de te verwachten buitengewone duurte der levensmiddelen en de wellicht dreigende werkloosheid.(290). 15. Voorstel: a. tot wijziging der verordening van 12 Maart 1908 (Gem.BI. No. 11), bepalende het getal der scholen voor openbaar lager onderwijs, te Leiden, den omvang van het onderwijs op elke school, den bijstand aan de hoofden der scholen 4e yerleenen°en de bezoldiging van het onderwijzend personeel, gelijk deze laatste go wij zigd is bij verorde ning van 9 Maart 1911-(Gem. BI. No. 7) b. tot opnieuw vaststellen der gewijzigde, verordening. (283). 16. Voorstel tot aanwijzing van een plaats voor den bouw van een nieuwe Hoogere Burgerschool voor Jongens. (282). 17: Voorstel in zake de leiding van den op 1 Januari 1914 in te voeren Gemeente lijken Reinigingsdienst. (285). 18. Voorstel tot intrekking van de veror deningen van 15 Juni 1899, regelende de h'effiug en de invordering van een recht voor het van gemeentewege doen wegrui men van sneeuw en ijs van den openbaren weg vóór en langs perceelnn (Gem. BI. No. 19). (284). 19. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1911. (297). Inkomfttenbeliist/ng. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering, dat den 30sten No vember e.k. de 7de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 2911, en dat alzoo op den lsten December minstens 7/8 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethoudei'3 voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 November 1911. DU ANK WET. Burgemeester en Wethouders van Leiden -y Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankweb; Brengen ter algemeen© kennis, dab door F. A. REKELHOF, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudende!!, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perecel Schutterstraat 28. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Nov. 1911. Leiden, 25 November. Het aantal perceelen langs den Zoeter- woudsohen weg is zeeir gering en het duin water verbruik zal <li en tengevolge niet zeer belangrijk zijn, zocdat men niet bevreesd be hoeft te zijn, dat de door de Maatschappij gevraagde uitbreiding van nacleeligen in vloed zal zijn op de voor Leiden beschikbare hoeveelheid water. Bovendien is het uit een hygiënisch Oogpunt gewenscht, dat in den; naasten omtrek van Leiden göod drinkwater besoliikhaar is. B. en Ws. geven daarom in overweging aan dc Maatschappij vergunning te verleenen tot de levering van duinwater aan den Zooterwcmdschen weg tot Lamme- brug in de gemeente Zoeterwoude, evenwel onder bepaling, dat die vergunning zal op houden van kracht te zijn, voor zoovér daar van vóór 1 October 1913 geen gebruik zal zijp gemaakt- Per adres verzoekt hek be-stuur van de afdeeling Leiden van den Volksbond tegen drankmisbruik des Zaterdagsavonds de be schikking te mogen hebben over een 3-tal lokalen van Let Caecilia-Gasthuis, ten ein de daarin een consultatie-bureau voor alco holisten te houden. Een dier lokalen werd bij Raadsbesluit van 6 Juli 1911 bereids aan de afdeeling ge durende een tweetal avonden per vreek in de maanden October 1911 tot en met April 1912 ten gebruik© afgestaan voor het houden van een huisvlijtcursus. Noch bij de Commissie van Fabricage noch bij. B. en Ws. bestaat ook tegen inwilliging van. het thans gedane verzoek bezwaar, on der de gebruikelijke voorwaarden. Naar aanleiding; van een desbetref fend verzoek van den Rijksbouwmeester in het 2e District, den heer D. E. C. Knuttel, namens den Minister van Waterstaat, ge ven B. en Ws. in overweging aan adressant vergunning te verleenen tot het oprichten overeenkomstig de overgelegde teekeningv van een houten gebouwtje, ten dienste der Posterijen,, op het stati'onsempiacement der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij. Aangezien thans een aanvang is ge maakt niet het bouwen van huizen langs een straat, die gevormd wordt door. de Witte Rozenlaan met de daarlangs gelegen en later te dempen sloot en door h'ét .ver lengde van die laan en sloot, zal aan deze straat,, die ziclr zal uitstrekken van den Witten Singel tot de Jan van Goycnkade, een naam moeten worden gegeven. Overeenkomstig het gevoelen van den Archivaris geven B. en Ws. in overweging deze straat te noemen Witte Rozenstraat." Met verwijzing naar het voorstel van de Commissie van-Toezicht op het Middel baar Onderwijs en het advies van den In specteur van het Middelbaar Onderwijs,- beide in cle. Leeskamer voor de leden ter. inzage nedergclegd, geven B. en Ws. in overweging^ om den heer C. E. Hoorens van Heijningen, die in de Raadszitting van den 17on November 1910 voor den tijd van één jaar werd benoemd tot leeraar in de wiskunde aan cle Hoogere Burgerschool voor Jongens alhier, in die betrekking te bestendigen en wel tot 1 September 1912. In Friesland en ia de plaatsen daar buiten waan.' Friieschc vereen iging.en (Solskippcn) zijn gevestigd, is men nu dn den tijd van do Wjnteijoünen", de gezellige, dooir den nu ruim 80-jarigen Friesölicn schrij ver Waling' Dijkstra in het leven geroepen avondbiiecnkoiiLsten, aan declamatie, tooneel- uitvoeringen en zpng in de oude landstaal gewijd. Zoo had gisteravond het selskip ,,Fier fen Hus" te Leideu zijn eetostè openbare bij eenkomst van dit seizoen in de zao.l 'van ,,Zomerzorg" onder voorzitterschap van den heer S. H. Koster. Na liet gemeenschappelijk zingen van liét Frie-sohe Volkslied en eenige mededeelingcn van den voorzitter, waaruitbleek dat de" Ver een i ging voortdurend in ledental toe neemt, was liet woord aan den heer H. 'Kijlstra, van Drachten, die liet - talrijke ge hoor op menige humoristische, ook wel enkele ernstige voordrachten vergastte. Zijn voor dracht, met heldere stem' gegeven, zijn mimiek en grimeering, zijn volkomen meeleven in het onderwerp dat bij behandelde, lokten her haaldelijk hartelijke 'toejuichingen uil- Waar hij o.a. als „us Pake" de man van den. ouden tijd de dingen van heden oriti- seorde tegenover die van voorheen, of waal* hij in zijn „Gjin maldër gud as minsken." (Geen maller goedje da-n "ïaensclien) de deug den en ondeugden van het menschdont heke-lde, altijd weer voelde ineu er dc waar schuwing in het goede van de oud-Friesche zeden niet te verliezen in de alles effenende stroomingen van dezen tijd. Door den heer Kijlstra als spreker voor dezen avond uit te noodigen, hoeft het be stuur blijkbaar -een 'gaode keuze gedaan- Geen wonder dat de voorzitter hem een welge meend tot weersziens toeriep. Tusschen dc voordrachten in zoiig het zang koor, onder leiding van den lieer P. de Rook, ■eenigo- Friescke liederen- r - Een zeer geanimeerd bal hield de J-edeü en hun gaston nog gerumien tijd bijoen- Gisteravond hield de afd. Leidén van den Ned. Schildersgeaellenbond een open bare ergadering, naar aanleiding van het door die organisatie aan de. Patroonsycr- eeniging gezonden adres, waarin gevraagd wordt, met ingang van 27 Nov. a-.s. het ló-on met 2 cent per uur te yerhoogen, mede. in verband met de duurte dér levensmiddelen. Als spreker trad op de. heer J. Spek} uit Amsterdam, hoofdbestuurder van genoem den Bond, die er op wee-st dat tal van ge meenten, maatschappijen en patroons, ook in bet schildersvak, reeds -een goed voor beeld gaven, door hetTöon te verhoogen. Hij hoopte, dat ook de Leidsche schilderspa troons niet achter zouden blijven, te meer daar het loon der Leidsche sobdlderg toch al zoo laag is, vergeleken bij andere arbei ders en schilders in andere, veel kleinere plaatsen, terwijl bovendien in den winter tijd de verdiensten voor hen veel geringer zijn. Ten slotte wekte spreker op tob or ganisatie. Bij het debat werden éenige vragen ge steld, die door den spreker werden beant woord. Eenige aanwezigen traden als lid toe. Alhier is opgericht een hulpve'reeni- ging" van den' Géref. Ze-ndingsbond, uitgaan- do van leden dér Ned.-Herv. Kerk. Een- bc- stuulr is gekozen. - De vereeniging ,,De Practische Am- bachtssdhool" noodig-t ambachtslieden uit om van hun ingenomenheid "blijken 'tc~gèven door zich' óp te geven om aan een avond cursus voor volwassenen deel te nemen- 'tls een onderzoek van het bestuur van genoemde Vereeniging in hoeverre het oprichten van een avondcursusvoor volwassenen hier ter stede kans van slagen zal hebben. Bij den dienst der dir. bel., invoer rechten enz., is met ingang van 1 Febr. a.s. verplaatst de Rijksklerk 3de lel. A- Bar- dok, van Leiden, 1ste afd., naar idem insp., dienst buitengemeenten 3de afd. De afdeeling Alphen aan (len Rijn van 'het Nod. Onderwijzersgenootschap heeft 'zich gewend tot Ged. Staten van Zuid- Holland om hun goedkeuring te onthouden aan liet besluit van den Raad der gemeente Hazerswoudè in zake do opheffing der open bare school aan den Rijndijk aldaar. Toezegging van beroep bij dè Ned.- Hérv- Geni. te Hoogwoud (N.-H.) is ont vangen dooii' den heer A. Priester, cand. te Leiden, die bedankt heeft voor befc beroep naar Vlieland» Aangenomen is het beroep naar Oudemir- dum door den heer J- J. C. Karres, cand. te 's-Gravenhage- Nu onlangs de financieele reo'gani- satie der Maatschappij tot Exploitatie- van Tramwegen is tot et-and gekomen stelt de minister van Waterstaat zich thans voor de concessie-verleening to bevorderen aan de Maatschappij tot ^Exploitatie van, Traniiye- gen over de lijn Den Haagl^er^en^^aar- bij dan onder meer de voorwal den gesteld, dat het baanvak Voorburg binnen twee jaren vdfi^Ö^ïriöche exploitatie zal moeten worden ingericht. De voordracht voor de benoeming /an bet Koninklijk Zoölogisch Botanisch Ge nootschap te 's-Gravenhage bestaat uit de heeren G. A. Fock, gopensionneerd kapi tein-luitenant ter zee, te Voorburg, en Ver- stege oud-officier en oiid-postcommandant van het Indische leger te 's-Gravenhage. De toestand van mr. Johan Enschedé, te Haarlem, die een operatie onderging, blijft nog steeds ernstig. Tot directeur van de beurs voor den diamanthandel te Amsterdam is benoemd mr. J. E. Hillesum, aldaar, De heer Allert- de Lange, uitgever- te Amsterdam is door de Fransche regeering benoemd tot officier de 1'Instruction pu- blique. De tot adjunct-directeur bij den dienst der posterijen benoemde hoofdoommies G. van Wieringen Borski zal werkzaam zijn te Utrecht. Naar men ons meldt, heeft de heer Jaoq. v. Oversteeg ontslag- genomen als secretaris van „Nederland en Oranje",. Bond van Antirevol. Kiesv'ereenigingen te Amsterdam. ALPHEN. Voor een stampvolle zaal in het Nutegebouw gaf gisteravond het kinder zangkoor der Chr. Zangvereeniging „Hal leluja" zijn tweede openbare uitvoering. De heer Lokhorst reide bij de opening, dat er wat te verwachten was, en die verwachting is niet bedrogen uitgekomen, want een ieder had schik in het aardige koor en in hetgeen de jeugdige zangers en zangeressen deden hooren. Het programma begon met een loflied, gevolgd door „De lente daalt neer." „In den Heere ben ik 6til" werd door een meisje en een jongen gezongen; beiden, hoe jong ook, kweten zich goed van hun moeilijke taak. Ook de soliste van „De goede Herderi'-jtomt een woord van lof toe. Daarop volgde Één lentedag." Dit heeft voorzeker veeTStudie vereisoht, versohiHen- de solo's en duetten komen er in voor; éenigè stukjes daaruit, waren zoo aardig, dat door het voortdurende applaudisseeren, zij nog eens herhaald werden; o. a. het stukje „De Nachtegaal," waarin het. ge- kwak der kikkers zoo leuk uitkwam, werd tot tweemaal toe herhaald. In de pauze ontving de directeur, de Keer L. Hermink, als blijk van dankbaar heid een schemeravondlamp ten geschenke, waarvoor hij zijn leerlingen hartelijk dank zeide. Na de pauze werden nog een zestal stukjes gezongen, waarvan het „God zij met u" een waardig slot vormde. Aan het eind dankte ds. Veldhoen den directeur voor zijn trouw en onverdroten ijver, waarmede hij aan het kinderzangkoor heeft gewerkt, hetgeen nu ten duidelijkst uit de vruchten is gebleken, den kinderen voor hetgeen zij ten gehoore hebben ge bracht en de aanwezigen yoor hun belang stelling. Aangenaam gestemd ging iéder huiswaarts'. BODEGRAVEN. D^-rederijkerskamer „H. K. Poot," hield in dit seizoen haar eerste openbare vergadering en voerde op „His torisch Kasteel", blijspel in drie bedrijven, dat heel goed gespeeld werd. Een bal be sloot den avond. HAARLEMMERMEER. Door d'en heer D. Egjjink Jz., commies ter Secretarie alhier, zijn aan de gemeente ton geschenke gegeven twee fraaie aquarellen, door. hem zelf vervaardigd en welke eeii plaats heb ben gekregen in het Raadhuis té "Hoofd dorp. HAZERSWOUDE. Een groote teleurstel ling was het gisteravond' voor do Ned.-Herv.. Gem., vergaderd in het kerkgebouw, dab de. Van Grieken, van Delft, die zou optre den, zioli liet wachten, daar Z. Ew., blijkens een telegram, den trein had gemist. Ter vergoeding las d'e ouderling J. van Beek, een predikatie voor. KATWIJK. De collecte, in deze gemeente gehouden tot leniging van den nood, door den storm van 30 September jl. over Zee land en een deel van Zuid-Holland gebracht, reeft in deze gemeente opgebracht f 7-£04, en wed te Katwijk aan den Rijn f 34.71 en te Katwijk^aan-Zee f 39.33. LISSE. De Raad vergadert Maandag a-.s., des morgens te tien uren. - NOORDWIJK. Als onderdeel van de R.-K. Jongelingsvereeniging is alhier door de R.-K. geestelijkheid in het leven geroe pen een vereeniging van knapen, die de lagere school verlaten hebben, doch nog niet oud genoeg zijn, om lid te kunnen worden van de R»-K. Jongelingsvereemging. Daai*- voor toch moet men zestien jaar oud wezen. Doel van deze Vereeniging, die h'et kar«.k- ter zal dragen van een patronaat, is, om de knapen voor te bereiden en te brengen tot het lidmaatschap van de Jongel.-Ver. Waar schijnlijk zal er een cursus in herhalings- onderwijs aan verbonden worden. -;r Onze le^^^^fïnne ren zich origetw ij- feld, dat o^^^^^igstc vergadering van de afd. Npo^pcj^^^an het H. B.-G. in be ginsel beslot^h wo|3.- tot oprichting van een Raiffeisenbank, eii 3at heb bestuur gemach tigd werd, stappen in die richting te doen. Het bestuur is uiterst actief geweest. Hoofdzakelijk door ijvervolle bemoeiingen van den voorzitter, den heer G. J. G. van Parijs, zijn voor-vergaderingen belegd met invloedrijke en belangstellende personen, dié van oordeel geweest moeten zijn, dat zxio'n Bank te Noordwijk evenals op an dere plaatsen het geval bleek te zijn levensvatbaarheid zou hebben. Thans vernemen wijs dat ongeveer 175 personen uitgenoodigd zijn, om in „Hof van Holland" een vergadering bij te wo nen, die alleen voor genoodigden toeganke lijk zal zijn, wat natuurlijk in de lijn ligt. De heer Kruseman, algemeen voorzitter van het II. B.-G. en inspecteur van eenige Raiffeissenbanken, zal deskundige voorlich tingen geven. NOORDWIJKERHOUT. De Bloemist- patroons alhier hebben geen plan om ge volg te geven aan de gevraagde loonsver hooging der werklieden. NIEUWEWETERING. De algemecne jaarvergadering van de ijsolub „Willem Barendsz" heeft hier plaats gehad. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in kas was f 276. Daarna werd verkie zing gehouden van vijf bestuursleden. De aftredenden waren de heeren T. Roozen- daal, A. Kalker, W. Schouten, J. Hijzden- doorn en J. Bens, Zij weiden met bijna al- gemeone stemmen herkozen en namen hun benoeming wee* aan. OUDEWETERING. Gisteravond verga derde de ijsclub „Ijsvermaak zij ons Doel" onder presidium van den heer N. G. Lem merzaal. Na goedkeuring der notulen bleek uit de rekening van den penningmeester, dat een batig saldo in kas was van f 279.70.V. Bij de verkiezing van het bestuur werd in plaats van den heer G. J. Eros, die be dankte, tot tweeden voorzitter béDoemd de lieer W. Lommersetot eersten en tweeden secretaris werden benoemd resp. de heeren W. Janez én P. de Jeu Lz, in plaats van den heer P. de Jeu Cz. cn S. Hoekstra, die bedankt hadden. In plaats van den pen ningmeester, die eveneens bedankte, werd benoemd de heer S. Hoekstra. r 1 nieuwe bestuursleden werden benoemd de heeren F. van Veens F. Bos en C. van Staveren. RIJNSBURG. Met bekwamen spoed wor den de werkzaamheden aan den bouw van kerk en pastorie voor de Qhr. Geref. Gem. voortgezet. De kerk staat reeds onder do kap; op de pastorie kt aan de spanten over eind. Het wordt een eenvoudig, doelmatig kerkgebouw, dat aan de gestelde eisc-Ken geheel zal voldoen. STOMPWIJK. Door de ijsclub „Nut en Vermaak" werd' de jaarvergadering gehou den. Het kassaldo bleek te bedragen ruim f 130, terwijl bij de verkiezing van drie bestuursleden herkozen werd dé heer D. Vogelaar, en gekozen werden de heeren S.. v. d. Salm en L. Oosterlaan. Voor de aan- trekkclijklieid was er een wedstrijd geor ganiseerd in jassen, waaraan 36 personen deelnamen en uit welken strijd als winners te voorschijn kwamen dc heeren J. Belt Jz., en A. Waaier, prijs; P. Huisman en J. Wil ting, premieen troostprijzen verwierven de heeren Jac. Vogelaar en L. H. de Bruyn, prijs; J. Starrenburg en W. d'e Bruyn, premie. TER-AAR. Men is thans druk bezig-met het omploegen van weiland. Een menigte akkers worden nu tot tuinland bewerkt. Door het omploegen komen op sommige plaatsen boómen voor den dag, die wellicht eeuwen in den grond zijn bedolven geweest, en het is wel opmerkelijk, dat d'e meeste stammen nog geheel gaaf zijn en daardoor nog kunnen worden gebruikt, Onder de g^oenteninzouters alhier cir- cüleert een adres .aan den Minister van Fi nanciën om den benoemden kommies bij 's Rijks belastingen, als wiens 'standplaats Nieuwvëen is aangewezen, te Ter-Aar standplaats te geven. Adressanten zijn van. meening, dat het voor den handel méér ge wenscht zou zijn. Ware de functie van bui tengewoon kommies, welke tot dusverre door den gemeente-veldwachter alhier w>rd waargenomen, niet met ingang van 1 De cember a. s. opgeheven, dan zou het rond gaan van het 'adres achterwege zijn ge-' bleven. VALKENBURG. Gisteravond vergaderd in „Het Wapen van Valkenburg" de afd. „Bloemencultuur." Aanwezig waren 57 leden. Aan de orde was het voorstel tót het houden van een „groene veiling," wat geen bijval vond. Toen had de verkiezing der af tredende bestuursleden plaats, met den uit slag, dat de heeren A. Notenboom, A. Bol Az. Jr. en J. v. Duiker en, respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester, met groote meerderheid werden herkozen.' Ook besloot men dezen winter een lezing te doen houden, en den datum daarvoor nader door het bestuur te laten vaststellen. Ten slotte was er een verloting onder de léden. WOÜBRUGGE. De heeren Jn. van Dam. en P. de Kwaasteniet zijn herbenoemd als notabelen der Ned.-Herv. Gem. alhier. Her stemming moet plaats hebben tusschen dé heeren W. J. van Staalduinen en A. Wis man. Tob leden van den kerkcraad der Gerefor meerde Kerk zijn gekozen de lieer 0. Met selaar als ouderling en de heer J, Wind- horst als diaken. ZEGWAARD—ZOETERMEER. Door de vergadering van de leden van Volkswo ningbouw" alhier is besloten bij het gc-; meentebestuur van Zegwaard het verzoek te doen een bijdrage van omstreeks f 7000 te verleenen, ten einde te kunnen overgaan tot den bouw van een blok van vier wonin gen aan den Molenweg. Mocht er ook be hoefte bestaan aan woningen aan den Voor weg of aan den Zegwaardscheir weg en deze behoefte blijken uit liet nemen vari voldoen de aandeden, dan zal ook daar spoedig tot den bouw worden overgegaan.- De werkzaamheden in verband mét de drinkwatervoorziening hier gaan geregeld.1 door. Te Gouda is een vergadering gehou den, waar de vertegenwoordigers van een dertigtal gemeenten aanwezig waren. Op écn na waren alle gemeenten bereid' in do kosten van. het voorloopig onderzoek hun aandeel bij te dragen. De heer von Erienne,; die als lid van Ged. Staten deze vergade ring b'jwoonde, stelde voor om ook het West!and in het plan op te nemen. Weldra» zal tot de benoeming van een deskundige,1 om de plannen uit te werken en een kos tenberekening te maken, worden overgo-' gaan.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1