hl*. 15873 V jrijciag VT November. A°. 1911. foze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Valsche en ware liefde. PU1JS DER ADVERTENTIES; Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17l, Orootere letters naai plaatsruimte. - Kleine advertontiën van 30 woorden 40 Oente contant i elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het incaeeeeren woidtA0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn t 1.30. Franco per post 1.65. LaïniSweer. Voorloopig nÊtstel vau't jaarlajkgch onderzoek. Burgemeester ea Wethouders der gemeente Leiden make^ in gevolge par. 40, derde lid, der Landweerinstructie I, bij deze be kend, dat het jaarlijksdh onderzoek van de verlofgangers der Landweer, hetwelk zou worden gehouden op 23, 24, 25, 27, 28, 29 en 30 November 1911 in de Wittepoortka- zerne alhier, wegens het in deze gemeente epidemisch Iheerschen van de besmettelijke ziekte Roodvonk op die dagen niet zal plaatshebben, doch voorloo- pig is uitgesteld tot in de maand December a.s. De aandacht van de verlofgangers wordt er op gevestigd, dat opnieuw bij openbare kennisgeving zal worden bekend gemaakt of het onderzoek van de in het verlofgan- gersregister dezer gemeente ingeschreven verlofgangers al dan niet nader zal worden gehouden en indien wel, wanneer en waar dez>o verlofgangers zich in December a.s. aan het onderzoek moeten onderwerpen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 November 1911. HIN WEKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van D. SCHOTEL, om .vergunning tot uitbreiding der émailleer- inrichting in het perceel Heerstraat no. 18, Sectie E no. 125, door bijplaatsing van een tweede émaalieer-inricKting, een metaalslij perij en een nikkel-inrichting, gedreven door 3 electromotoren, waarvan 1 van 3 1 van 1 en l van p.k. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; aLmede dat op Vrijdag 1 December aansfc. dee voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tecen dit verzoek in tè brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot berpep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor ft gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde, bun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 November 1911. Leiden, 87 November. In een weinig druk bezochte vergade ring, belegd door de afd. Leiden der Ned. Vereeniging „Schoonheid in opvoeding en onderwijs", hield gisteravond jhr. H. Tecling van Berkhout, onderdirecteur van het Rijks prentenkabinet, een lezing over „De Tech niek in do Prentkunst", welke lezing werd toegelicht en verduidelijkt door een aantal lichtbeelden. Spr. vertelde allereerst wat een prent was, n.l. een teekening, gemaakt c«p houten blok, metalen plaat of steen- Naar de techniek on derscheidt men: reliëfdruk (houtsnede en me- taalsnede, (diepdruk of entaglio-druk) en vlakdruk (waartoe slechts de lithographic be hoort). De soorten werden achtereenvolgens met groot-a nauwkeurigheid beschreven en ver toond, waartoe de verschillende afbeeldingen van prenten, alsmede van voor de vervaar diging gebruikte werktuigen den spreker gcodo diensten bewezen. De hoorders moesten deze platen dan ook alleen uit liet oogpunt van techniek bezien, meende spr., en er geen kunstgenot van verwachten, want de prenten verliezen veel meer dan de meeste andere kunstproducten bij zoo sterke vergrooting. Kennis der techniek maakt heb beschouwen der prentkunst echter veel gemakkelijker en spr. besloot dan ook met het uitspreken van den wensch, dat zijn lezing den hoorders een aansporing zal zyn het Leidscho en hij ge- gel egonkcid cok het Arnsterdamsclie Prenten kabinet dikwijls te bezceken. De heer Persant Snoep, die de vergadering presideerde, dankte den spr. voor zijn zaak rijke en serieuze lezing. De af deeling Leiden van den Ned. Bond. "Vrede door Recht" besloot dezen winter, bij voorkeur in de laatste helft van December een propaganda-avond te houden. Mei. Th. A. van Eek, uit Oegstgeest, heeft zich bereid verklaard de op verschillende plaatsen met veel succes gehouden voordracht met licht beelden „Oorlog en gewapende Vrede" ook voor deze afdeeling te houden.. Voorts -besloot de afdeeling het bekende wereldadres voor den vrede van miss Anna Eckstein bij eenige boekhandelaren ter tee kening te leggen. Te dezer stede vertoeft de jonge en talentvolle journalist en tooneékchrijver Dr. Rosso di San Secondo, ook hier te lan de bekend door zijn bundel „P Occhio C'hiuso". Hij is voornemens bij voldoende deelneming een cursus te geven in. de Ita- liaansche letterkunde-, en, waar over het algemeen reeds veel aandacht wordt ge schonken aan Dante en de groote schrijvers der Renaissance, ligt het in zijn plan, om, na een kort overzicht der geheeleItaliaan- sche letterkunde, den nadruk te leggen op de 19de eeuw en ook de nieuwste stroomin gen op letterkundig gebied te behandelen. De vaste keuringscommissie der Ns- derlandschc Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, heeft op hare vergade ring, gehouden in een der zalen van het Kon. Zoöl. Gen. ?,Natura Artis Magistra", te Amsterdam, o.a. de navolgende onder scheidingen toegekend Zilveren medaille aan: Verzameling van bloeiende Spirèa's op ijs teruggehouden, met getuigschrift van cultuur, van de he>e ren Van Waver en Sc JCruiff te Sassenheïm. Bronzen medaille, aan: Verzameling bloemen van Chry\santhen van den heer K. \Vezelenburg te Baarn. Voor de plantenbeurs Verguld zilveren medaille, aan: Verza meling zeer mooie Begonia's Gloire de Loraine van den heer D, Baardse Dzn. te Aalsmeer. Getuigschrift van verdienste, aan: Aster grandiflorus, Chrysanthemum Me melick, donker mahonie, Chrysanthemum Rubis, wijnrood, alle, van den heer K. Wezelenburg. Voor het examen in de vrije- en orde oefeningen der gymnastiek zijn gisteren te Amsterdam geslaagd de dames: C. Meyer, van Voorschoten .en. H. L. Nierstrasz, van Leiderdorp. Gisteren dineerde ten paleize Het Loo met de Koningin en den Prins in klein ge zelschap een commissio uib-fcet bestuur der -Vereeniging tot behoud van Natuurmonu menten in Nederland, bestaande uit de hee- ren dr. J. T L. Oudemans, Jac. P. Thijs- se, mr. P. G. van Tienhóven en A. A. Burdet. Na afloop van den maaltijd werden ver schillende opnamen van den heer Burdet van in het wild levende en broedende vo gels met projectielantaarn vertoond. Do Koningin en de Prins volgden met bijzondere belangstelling de verschillende tafere-elen, vooral die van het Naardermeer, van de eilanden Rottum) Terschelling eu Vlieland. Ook de fraaie reproducties van het vo geleiland bij uitnemendheid, Tessel, waar ook Ihet S taatsbosch beheer krachtig werk zaam is voor de bescherming van vogels, trokken zeer de aandacht De heer Thijsse gaf bij de verschillende beelden een korte uitlegging. Het Java-Comité kwam te Amsterdam in 56ste jaarvergadering bijeen. De voorzit ter, ds. P. E Barbas, van Haarlem, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, De penningmeester constateerde een tekort van f 4599.01. De secretaris deelde o.a. mede, dat op de verlanglijst van broeder H. J. Eggink (vroeger te Leiden) nog steeds voorkomt een ziekenhuisje voor Pajga-rcetan, waar voor tweehonderd gulden "noodig is, en de voorzitter, dat hiervoor reeds is ontvangen uit Leiden f 110 en van andere zijde f 40. De heer Leeman Sr., pedel van het Utrechtsere Studentenkorps, heeft gisteren onder vele blijken van belangstelling van verschillende zijden, -zijn 25-jarige werk zaamheid als zoodanig herdacht. Vanwege de Koninklijke vereeniging van gepensionneerde onderofficieren en minderen voor het Nederlandsche leger, bedoelende onderstand aan hen die gepen- sionneerd zijn vóór de wet van 1877 en aan hun weduwen^ zal heden aan de leden ter herinnering aan Nederlands vrijwording weder een bijslag op hun pensioen worden uitgekeerd, bedragende voor de onderoffi cieren, korporaals en soldaten resp. f 50, f 40 en f 35. Voorts zullen tal van weduwen, van leden, een toelage ontvangen van f 30. (Vad.) Beroepen is bij de Evang.-Ltith. Gem. te Alkmaar ds. G. Munter, te Woerden. Ds. II. J, de Groot Gzn., te Voorst, heeft een aanklacht wegens opzettelijke perstoring van de orde en de rust in de ge meente tegen den kerkeraad bij het classi caal bestuur van Arnhem ingediend. HAARLEMMERMEER. Dcor notaris Heinsius werd geveild: Een huis benevens 't „recht van opstal op den daarbij behooren don grond groot 7.S0 A. tot 1923, aan den Ringdijk, bij de Sloterbrug. Gekooht door W. Groeneveld, alhier, voor f 700. Door den burgemeester wordt de op sporing en aanhouding verzocht van een persoon, wiens naam onbekend is, doch ge woonlijk genaamd wordt „Jaap." Hij1 is eenige dagen in dienst geweest bij Jen vrachtrijder Jansen, te Hoofddorp, en heeft aldaar vermoedelijk êen rijwiel gestolen op 6 November j.l. Dit rijwiel is reeds door de politie opgespoord. Het signalement van dezen man is als volgt: ouderdom ongeveer 27 jaren, tamelijk lang, donker haar, don ker uitzicht, heeft geen-knevel of b&ard, en spreekt met een zwaar stemgeluid. Hij was gekleed in een donkerbruin geruit col bertkostuum, grijze jockeypet, lichtgrijze sokken, en zwarte rijgbottines. Wijl de verdachte zelfs aan zijn patroon nooit zijn juisten naam heeft willen opgeven, wordt verondersteld, dat hij nog wel meer op zijn kerfstok heeft. Vermoed wordt, dat ,.Jaap'' zich in deze omgeving ophoudt, Gedurende eenige dagen lieeft aan den Gemedijk binnen deze gemeente een koe (vaars) onbeheerd rcndgeloopen, die daarna is „geschut" bij den landbouwer v. d. P Naar wij vernemen, is thans, na ruim veer tien dagen, de eigenaar van het dier, de landbouwer P. Z. komen opdagen, en heeft deze zijn vaars weer medegenomen. HILLEGOM. Bij de verkiezing* van twee notabelen der Ned'.-Herv. Gem. wegens pe riodieke aftreding van dé heeren L. van Til Pz., en A. Philippo, Wz.,-.zijn-de beide aftredenden herkozen.' LISSE. Op de in de „Witte Zwaan" gehou den tiendenveiling werden 15 H.A. gepresen teerd en verkocht. Er was veel belang stelling en er v erden goede prijzen besteed. Voor leertienden werd gemiddeld f 1 per R. Roede betaald en voor mandenmakers tienden f 0.30 af 0.50. KATWIJK-AAN-ZEE. Ecu groote verbe tering is het voor de belastingbetalers, dat het kantoor van den Rijks-on tvangér nu hi el- gevestigd is, en dat men nu twee maal pér week in do gelegenheid is de penningen te offeren, wat vroeger maar eens of tweemaal por maand kon geschieden. Velen schijnen ech ter nog niret te weten, dat het kantoor in de Baljuwstlraat is gevestigd, althans gisteren begaven zich nog verscheidene monschen naar heb Weeshuis (waar vroeger de ontvanger zitting hield) en maakten aldus oon vergeef - sche reis. Het is opmerkelijk, zooveel katten hier den laatsten tijd 's nachts dopr honden zijn doodgebeten. lederen morgen worden er ver scheidene met afgebeten hals gevonden. Daar do politie zich met het geval bezig houdt, maken wjj er melding van- NOORDWIJKERHOUT. Hier had de veiling plaats van mandenmakerstienden, op struik staande nabij den Hoogeveen- schen Molen aan de Trekvaart, bij Duin-en- DaJ, en bij de Pilarenbrug Er was een groot aantal kooperszelfs waren manden makers uit Middelburg gekomen. De koop lust was flink en de prijzen waren hoog, zoowel voor de mandenmakers- als voor de takkenbos-tienden. In het geheel werden 15 H. A. geveild. OEGSTGEEST. Voor do vaceorend'e be trekking van organist der Ned.-Herv. Gem. hebben zicli negen sollicitanten aangemeld. De heer Van de Meene, benoemd hoofd der school van de Ned.-Herv. Gem., thans» nog als zoodanig werkzaam te Rozendaal (N.-Br.), hoopt tegen 1 Januari a. s. zijn betrekking alhier te aanvaarden. OUDSHOORN. In het Nutsgebouw alhier zal ten voordoele van de „Martha-Stich- ting" te Alphen aan den Rijn vóór St.-Ni- oolaas een bazaar worden gehouden van wege den „Rijnstroomkrans". Het belooft er zeer gezellig- te zullen worden. Er zal een buffet wezen van warme en koude dranken en versnaperingen. Zang en mu ziek zullen 's middags en 's avonds het bezoek aantrekkelijk maken. VOORSCHOTEN. Gisteravond trad voor de afd. Voorschoten van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op prof. dr. H. IJ. G'ro ene wegen, van Leiden, sprekende ovor Mozes Mendelssohn als voorbeeld van Les- sings treurspel: Nathan der Weise". Spr, leidde z-ijn onderwerp in met een l>esehouwiug over do achttiende eeuw, deze kenschetsende als den pedanten pruikentijd. In dit tijdperk van inzinking van het geestelijk leven ziet spr. drie groote denkers, die men de baan brekers van een nieuwen tijd kan noemen, nl. Kant, Lessing en Mendelssohn. Bij dezen laatsien wijsgeer zal hij den verderen avond verwijlen. Spr. geeft thans allereerst een overzicht van den levensloop van den Joodschen den ker. In het bijzonder vestigt hij de aandacht op dc nauwe vriendschapsbetrekkingen tus schen Lessing en Mendelssohn, op den mach tigen indruk, welken deze op Lessing lieeft gemaakt. Spr. gaat vervolgens over tot een kort-o uiteenzetting van het beroemde drama: „Nathan der Weise". en wijst er daarbij tel kens op, hoe men in den Jood Nathan 't beeld meet zien van den grootcn Mendelssohn, hoe Lessing de ideeën van Mendelssohn door Nathan uit l'aat spreken. De parabel der drie ringen, waarin Nathan den strijd tusscheu dc drie groote wereldgodsdiensten symbolise -rt, benevens den band, welke hen verbindt, vorm de het slot van deze boeiende rede, welke met de grootste aandacht werd aangehoord. WARMOND. Hier vergaderde ten Raad- liuize. ondör voorzitterschap van den burgc- gemeester, de Vereeniging „Spijskokerij Be sloten werd ook dezen winter weer uitdeeling van warme spijzen te doen plaats hebben- lu de volgende weck zullen den ingezetenen, circulaires met inteekenlijsten worden aangc- boden. De commissie hoopt, dat in ruime mate op die lijsten zal getëekend worden. WASSENAAR. Door den landbouwer K., aan de Veenzijde, werd bij de .politie aan gifte gedaan, dat bij hem een rijwiel was ontvreemd. Door het verbreken en uitsnij den van een ruit ie men de woning binnen gedrongen en nam uit het achterhuis het rijwiel mede. Het rijwiel was juist in orde gemaakt en er was een aardig sommetje aan verdiend. Dit is de tweede maal reeds aat daar op soortgelijke wijze een rijwiel werd gestolen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot ontv. der dir. bel. en acc. te Hilver sum, G'. Verhagen, ontv. der acc. te Rot terdam (oud-Delftshaven)tot ontv. d, dir. bel. en acc. te Sneek, J. A. de Lussaneb tl'4 la Sablonière, ontv. derz. middelen te 10) „Goed. Maar morgenochtend precie3 op tfjd hoor? Koest, Pluto!" De groote hond, een C3deau van Henny aan Eva, was met den knecht naar binnen ge komen en liep nu woest en onrustig door de kamer heen. Grote draaide zich by de deur nogmaals om: „De liond zoekt mevrouw, die roeds een paar uur geleden is weggegaan". „Ja rnyn vro.uw wil gedurendo m\jn reis niet graag alleen in de villa achterblijven. Zy heeft zoo lang haar intrek by haar vriendin, mevrouw Scholtnus, genomen, maar stellig «al zy den hond missen. Je zou eigenlek wel „0 ja, zeker wel, manheer. Ik kom toch by dokter Scholinus voorby zoodat ik er het dier heel goed kan afgeven. Hebt u misschien nog een boodschap voor mevrouw?" „Noen." Het antwoord werd barscher gezegd dan eigenlijk in Helwigs bedoeling had gelegen, maar ten slotte deed het er ook weinig toe; de menscben zouden het toch eens moeten vernemen. Frits Grote glimlachte by na onmerkbaar; hy lokte don hond mee en. verliet tevreden de kamer. Heiwig zocht verder In z\jn papieren. De geschiedenis met den hond was eigenlek een symbolische handeling. Het dier behoorde Eva toe, was afkomstig van de familie Scholi nus; met het wegzenden van den hond werd dus eigenlijk de laatste verbinding tusschen de echtgenooten verbroken. Frits Grote had zyn kamertje in het onder huis; hy nam de hond meo en begon aller eerst het bevel van zyn heer voor morgen uit te voeren. Den kleinen handkoffer, die voor korte reizen was bestemd, pakte by zorgvuldig vol. Boor den en manchetten, sigaren, reisboek, alles kreeg zyn juiste plaats; onderwijl sprak hy mét den hond, aan wiens vriendschap hem blijkbaar veel gelegen was. „Ja, ja, het is zoo veel beter, dat je naar het vrouwtje gaat; je zou met je scherpe tanden hier allerlei onheil kunnen stichten. Nu zyn we nog goode vrtenden, geef maar een pootje, maar men kaa toch nooit weten Pluto scheen zich niet veel aan Grote ge legen te laten liggen, zyn oogen zeiden alleen „Zoolang jy je plicht doet, zal ik je geen kwaad doen, maar wee, als ik lont ruik." Nu, Frits Grote deed zyn plicht. Toen hy met den koffer klaar was, keek hy op zyn horloge. Het was juist acht uren en haastig ging hy zich verkleeden voor zyn bezoek. Zyn llvreipak hing hy in de kast, waaruit hy twee pakken te voorschyn haalde, een, nieuw en chique, en eentje, dat er meer af gedragen en ouderwetsch uitzag. Het eerste legde hy voor de reis klaar, het tweede trok hy aan. Tante was zeker een niet veeleischende vrouw, die van het allereenvoudigste hield I Eindeiyk stond Frits Grote gereed om uit te gaan en met den hond aan een ketting verliet hy de villa. Regelrecht sloeg hy den weg in naar dokter Scholinus; niettegenstaande zyn korte verbiyf by Heiwig, scheen hem Bsriyn toch niet onbekend te zyn. Hy wilde den hond aan het dienstmeisje afgeven, dat opendeed, maar die wist niet rocht wat met hot dier te beginnen, en daarom riep zy mevrouw Heiwig er oven by. „Mynheer is van plan," verklaarde Grote, „morgenochtend op reis te gaan en zal my meenemen, en daar de hond zoozeer aan mevrouw gehecht is „Ja, ja, ik begryp het wel. Heb je overigens geen nieuws?" „Neen, mevrouw." In de gelukkige overtuiging; dat hy nu voorloopig goed en wel bevrijd zou zyn van het beest, dat hy eigeniyk geen oogenblik vertrouwde, vervolgde hy zyn weg. De wyk, welke hy opzocht, was beslist eenigszins ver dacht als woonpUats van een tante van zulk een voornamen bediende. Fiits Grote scheen echter bekend te zyn in deze buurt en met beslistheid trad hy ten slotte een hoog, bouwvallig huis binnen, waarvan de trap onder zyn voetsn angstig, kraakte. Het was er natuuriyk donksr, maar toch geluke het Grote heelhuids boven aan te landen, en daar wist hy zelfs op het gevoel af een bel te vinden, waarop hy op zeer by- zondere manier drukte. Na eenigen tyd hoorde men binnen zware voetstappen dreunen en een groote, forsche man, wiens brutale gel&atatrekken weinig vertrouwen verwekten, opende de deur met de woorden: „O, ik dacht anders al, dat je niet meer zou komen. Waar heb je nu toch weer zoo lang gezeten?" Zonder onmiddellijk te antwoorden betrad Grote nu de uit keuken en kamer bestaande woning, liep door naar het schuin afgedakte kamertje en daar liet hy zich op oen oude sofa neervallen. De inrichting dor kamer wees op vry groote armoedebed en kast vormden benevens sofa en tafel, byna het eenlgo huis raad. Yoor hot raam hing een vuile katoenen lap, die als gordyn dienst moest doen. Met een eenigszins wantrouwenden blik nam de gast dezen lap op. „Kan men da3r niet door kyken, Timm?" „O, dat kan geen kwaad, Ik heb geen over buren. Maar zeg eens, waar h9b je nu eigen iyk zoo lang gezeten?" „Ik moest een heelan omweg maken door de Pot8dammer8traat." „Zoo, zoo. Dat is een fijne buurt; maar wat moest je daar uithalen?" „Ik moest den grooten hond wegbrengen naar den zenuwarts, waar mevrouw haar* In trek hooft genomen, waarschyniyk voor langen tyd." „Zoo, hm, een beetje in de war?" „Ik geloof, dat er iets anders achter zit; maar in elk geval is zy weg." „En haar juweelen zeker mot haar." „Dat geloof ik niet. Zy heeft de villa hals- over kop verlaten. Maar bovendien biyft de geldkist toch de hoofdzaak." „Ja, natuuriyk," hernam Timm, „als er ten minste iets in is." „Morgenochtend gaat Heiwig zelf op reis en neemt my mee." „Yoor hoe lang?" „Dat weet ik niet. In elk geval niet langer dan een paar dagen, want ik behoefde geen tweede pak in te pakken." „Mooi zoo, dan zou dus de volgende nacht heel geschikt zyn." „Alt ik weg ben, hè oude jongen, maar dat zal niet gebeuren. Nu ik de zaak heb op gezet, wil ik hem ook mee uitvoeren. Een ander moge op jouw eerlykheid vertrouwen „Dat zal hy wel niet doen, daarvoor heeft Timm fe veel op zyn kerfstokmaar ja hebt gelyk, zonder jouw hulp zou ik toch ook eigen iyk heel weinig kunnen uitrichten. 13 het nogal een gunstige inrichting?" „Prachtig. Het is een e.mzame, verlaten straat, waar weinig politietoezicht is. Men k.m heel gemakkolyk den tuin binnengaan, waarop vier vertrekken uitkomen do werkkamer van mynheer, waar de geldkist staat, de tuinkamer, de eetkamer en de slaapkamer. De tuindeur zal van den winter van een roljaloezle worden voorzien, doch is nu nog zeer gomakkeiyk open to breken, maar voor alle zekerheid zal ik toch een raam in de werkkamer voor je opschuiven, dan z'Jn er twee kamera tusschen, en het gevaar van den hond is nu ook opgeheven." „Dat lykt alles byna al te mooi. En nu wat hot personeel betreft?" „O, die 6lapen in het benedenhuis aan den straatkant." „Het openen van de geldkist?" „Gaat heel gomakkeiyk. Oude constructie." „Dan zaL er zeker ook wel niet veel te halen zyn; zoo'n Bankdirecteur kan zyn geld immers veel beter op de Bank zelf bewaren 1" „Waarvoor dient die kist dan? Eens, dat hy er mee bezig was, ben ik komen binnenvallen; ja, er is zeker wat in." „In elk geval moeien wy het probeeren, want ik zit weer leeiyk in de verlegenheid." „Je woont hier anders als oen prins." „Nu ja, tot den eersten November en dan wordt ik er uitgezet; ze willen me geen kre diet mee? geven." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1