fi«. 15870 XMaisdrtg 14 IVoyeniber. Q t§eze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Valsche en ware liefde. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Qrootere letten naar plaatsruimte. - Eleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oenteoontanti elk r tiental woorden meer 10 Oenta. -Voor het inoaseeeren wordtƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week t) 'Jente, per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper in waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. UINltERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan J. P. JANSEN, en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de smederij in het perceel Voorste Zandstraat No. 8. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C., DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 November 1911. Leiden, 14 November. Wij ontvingen het verslag der wijkver pleging, uitgaande van de a-fdeeling Lei den van den Nederlandsohen Protestanten bond, werkjaar 19101911. Allereerst wordt met genoegen medege deeld, dat Zuster Van Ingon Schenau, die de plaats ilieeft ingenomen van Zuster Has pels, zich spoedig in heb werk heeft inge leefd en blijk geeft hier geheel op haar plaats te zijn. Haar vriendelijk en eenvou dig optreden, dat haar (bet vertrouwen en de genegenheid van haar zieken doet win nen zal zeker op den duur den invloed versterken die van het werk der wijkver pleging uitgaat. Dat de Vereeniging ere trouwe toewijdende zorg van Zuster Cardi- naal voor de afdeeling Prinsenstraat mocht behouden is verblijdend voor het bestuur en zeker niet minder oor 'baar wijkbewo ners die op zCo eenvoudige aantrekkelijke wijxe haar menig blijk van gehechtheid ge ven. Het wenk nam in deze wijk zoozeer toe dat er naar hulp voor de zustcmoest wor den uitgezien. Mej. Tieleman, die cUt tij delijk op zich nam, heeft (hiermede een grooteo dienst bewezen. Toen zij het niet langer waar koir nemen heeft mej. C. Ver dam het gedeeltelijk overgenomen. Zij van nabij goed bekend met deze wijkverpleging is nu de trouwe en steeds" welkome bezoek ster van dé polikliniek waar haar hand al tijd wat te doen vindt. Vaoi Nov. 3 910Oct. 1911 bedroeg aan de polikliniek in de Langcstraat (het aantal behandelingen 11,521; het aantal patiënten 1155; het aantal baden 758. Heb,aantal aan huis gebrachte bezoeken is 5050. Polikliniek Prinsenstraat: Het aantal be handelingen 12,483; het aantal patiënten 1551; (het aantal baden 1435. Aan huis gobrac-hte bezoeken 5018. Orfk al zijn de cijfers niet de eenige maat staf tor beoordeeling van het werk, toch wordt er op gewezen, dat zij voor alle ru brieken bcogcr zijn dan ihet vorige jaar. Juffrouw Hanselaar, die nu op beide po liklinieken werkzaam is, doet steeds met ijver en nauwgezetheid haar w?dk. De waarneming der vaoantiën van de beide zusters werd weer toevertrouwd aan Zuster Van Heusden, die ook verleden jaar hierin zoo goed had voldaan. De inkomsten en uitgaven loopen tot eecn totaal van f4942.20A. Het verlangen in het vorig jaarverslag uitgesproken om het ledentaJl te mogen zien toerDemenj waar men in het saldo een;ver mindering van f 245 had aan te wijzen, is niet verwezenlijkt; integendeel het bedrag der contributies is verminderd en de jaar rekening wijst ditmaal een tekort aan van f 274. Toch mocht het bestuur zich verblij den in verschillende giften tot een bedrag van f 500. De fondsen in 1902 bijeenge bracht bij de opening' van het tweede wijk- lokaal, beginnen zeer sterk in te teren, en zorgelijk doet de vraag zich voor hoe zal het. er verder mee gaan De 10 jaren in dien tijd verloopen. hebben wel zeer duidelijk aangetoond, dat het werk in vruchtbaren bodem was gebracht. Op velerlei wijze mag de vereeniging on dervinden dat de stadgenooten haar goed gezind zijn. De bijdragen die gegeven wor den voor het zoo hoog noodig versteilkend voedsel voor de zieken, de toezending van gedragen kleeren, van verplegingsartikelen, van speelgoed, heb is alles zoo hartelijk wel kom. Zelfs werd aan Zuster Van Ingen, om weg te geven waar zij het goed achtte^ een ledikant met toebehooren geschonken, en nog meer zaken die heerlijk te pa* kwa men. Dat de toezegging om over warm mid dageten voor zwakken en herstellenden te mogen beschikken do0r de zusters steeds gretig aangenomen wordt, behoeft wel niet gezegd te worden. De zending katoentjes van de firma Den Heyder bleef ook niet uit. Verrassend niet meer zoo zegt het bestuur omdat r3eds zoo vele jaren achtereen wij er mee werden verheugd, maar daarom nrefc min der blij stemmend. De jurken, de (kielen, de boezeroens, de jakjes, die er uit gemaakt worden ikoraen zoo goed te pas. Het is een genot ze te ge-ven... en ze te krijgen. Er blijft ons dus voor veel te danken en het is werkelijk alleen door nood gedrongen, dat wij toch dit verslag eindigen met een drin gend verzoek om doorgaand ^n geldelijiken steun. In het bestuur kwam geen verandering. Het bestaat thans uit de dames E. C. Knap. pert, presidente; L. Hubreoht, secretaresse; en de heeren A. J. de la Court, penning meester; dr. J. A. Schreuder, dr. Boon- acker en M. Naudin ten Cate. Naar wij vernemen, is het totaal be drag der alhier gehouden collecte voor de Leidsche Christelijke scholen „Unie"- collecte met. inbegrip van de nagiften, waaronder een van N. N., groot f25, f 666.32; dat is f "44 minder dan verleden jaar. De kapt. J. L M. van den Brandhof, van het 4de reg. inf., wordt 20 dezer over geplaatst van Delft naar Leiden. Voor het examen in de vrije- en orde- oefeningen der gymnastiek is te Amsterdam geslaagd, de heer A. J. Zwartelé, van Roe- lofarendsveen. De „Sfcct." no. 267 bevat de statuten der naamlooze vennootschappén: o. Internatio nale Magnesiet Werken", te Rotterdam. Doel: het uitoefenen van den handel in en het verwerken van magnesieterts en alles wat daartoe in den ruim-ten zin behoort. Duur: tot 31 Deoember 1916. Kapitaal f 85,000, verdeeld in 85 aandeelen van f 1000, alle geplaatst en volgestort. Het beheer is opgedragen aan 2 directeuren, onder toezicht van één commissaris. Yoor de eerste maal zijn tot directeuren benoemd de heeren J. C. Hoos, assuradeur, te 's-Gra- venhag-e, en J. van .Mannekus koopman re Zoetenvoude, en tot oommissaris de heer J. Guterman, fabrikant te GutachBreis- gau. Steenkolenhandel Excelsior," voorheen L. A. A. Bal in tij nr te 's-Gravenbage. Doel: de handel in anthraciet en andere brand stoffen, in de provincie Zuid-Holland Duur: 25 jaar. Kapitaalf 100,000, verdeeld in 10 seriën van f-10,000; iedere serie ver deeld in 100 aandeelen van f 100. De twee eerste seriën zijn geplaatst en volgestort- Het b~stuur der vennoótsohap wordt uitge oefend door een directie van ten hoogste 2 leden, onder toezicht van 3 commissaris sen Yoor de eerste maal zijn benoemd: tot directeur de heer L. A. A. Ballintijn, koop man, te Burgerhout, bij Antwerpen, en tot commissarissen, de heeren Th. Bloem, te Amsterdam; J. van Driessen, te Rosendaal (N.-B.), en H. Ch,, zich noemende H. Wolff, koopman, te Leiden. Aangenomen -is het beroep naar de Ev.-Luth. Gem. te s- He r to ge nbosoh door ds. P. J. van Oosten, te Bodegraven. Wanneer de behandeling van het kies recht-voorstel van.jmv Troelstra -deze weck in de Tweede Kamer spoedig afloopt, is het de bedoeling nog met de beraadslaging over de Indische begróoting aan te vangen. Zoo niet dan zouden de debatten daar over Dinsdag 21 Nov. beginnen. Hr. Ms. gezant te Madrid cn Lissabon, jhiv mr. Doude van Troostwijk, met verlof te 's-Gravenhage vertoevende, keert tegen 'het laatst van deze maand naar zijn stand plaats terug. De Groothertogin van Mecklenburg, moeder van Prins Hendrik, is y öfnemens Woensdag de Koninklijke familie op Het Loo te verlaten en naar Duitschland terug te keeren. De -kapitein van hef. regiment grena diers en jagers C. P. Goffin van der Star, die bij de jongste militaire oefeningen in Gelderland een been had gebroken, is in zpover hersteld, dat hem het- loopeu weer mogelijk is geworden. Hij beweegt zich, of schoon nog, moeilijk, op straat, maar zal vooreerst nog niet ziju clienSt bij den troep fcunnën hervatten. Jhr. mr. L. A. van Schuvlenburch, bur gemeester der gemeente Bermebroek, zal in het as s. voorjaar betrekken het buiten ge naamd ,,Vredenhoef" op den hoek van de Bennebroekcrlaan en den Haagschen Straatweg. In de R.-K. kerken is van den kansel befltend gemaakt, dat het voortaan aan ieder is vrijgelaten, den tweeden Paasch-, Pink ster- en Kerstdag al dan niet als Zondag te vieren. Het bezoek vaai de kerkdiensten, die op die dagen gehouden zullen worden als op een feestdag, wordt ook niet ver plichtend voorgeschreven. Yerder zullen de dagen vóór een feestdag en de Yrijdag, waarop een feestdag valt, in het vervolg geen vastendagen meer zijn. Het bestuur van het Christelijk Nat:o- naul Zend ingsf eest heeft met op vijf na algemeene stemmen besloten, afwijzenJ Ie beschikken op het verzodk, door de Predi- kanten-Ge'heel-Onthouders-Vereeniging i.a- mens 1479 predikanten gedaan, om od zijn zendingsfeesten niet anders clan a 1 c o h o 1-v r ij e dranken verkrijgbaar te stellen. De verkoop van wijn en bier op liet grootste der zendingsfeesten wordt dus gehandhaafd. De 1ste luit. H. L. Warnier en de 2de luit. J. W. F. Bakhuis, van het 4de reg. inf., worden 15 dezer lot 14 December ge detacheerd bij de werkplaatsen voor draag bare wapenen aan de Hembrug tot het vol gen van een teohnischen cursus. Op 1 October j.l. ontbraken aan de or ganieke sterkte van het wapen der infan terie 779 korporaalsde organieke sterkte telt 1296 korporaals. De Hollandsche IJzeren-Spoorwc-g- Maatschappij heeft gisteren aanbesteed het- verbouwen van het stationsgebouw te Apel doorn. Raming f 26,600. Ingekomen 21 bil jetten, minste inschrijvers: S. H. Elissen en G. J. Bodt, te Arnhem, voor f24,700. Tof onderwijzeres is benoemd aan de Chr. school te Alphen (Den Hoorn), mej. Lange, van Hal tem. Een onderzoek zal worden ingestold naar de mogelijkheid om te geraken tot de op richting van een Roomsch Katholieke flooge- school te Nymegen. De hoor N. Meorwaldt, hoofd van de op. school voor gewoon lager on1. no. 47 to Amsterdam, heeft uit die betrekking oervol ontslag aangevraagd, ingaande 1 Mei 1912. Tot geneesheer-directeur vau het algemeen burger gasthuis te Bergen op-Zoom, is benoemd dr. J. W. W. Coebergh, a»ts aldaar. Bij Kon. besluit is aan de gemeente Amsterdam een voorschot verleend uit 's Rijks kas tot een bedrag van ten hoog ste f 365,000, ten einde genoemde gemeente in staat te stellen een voorschot tot ge lijk bedrag te verleenen aan de Woning bouwvereniging Eigen Haard. De bij het 7de reg. inf. overgeplaatste kapitein P. W, van Weeren is bestemd voor het 2de bataljon te Amsterdam in garnizoen. De gewone audiënties van ,de ministers van marine en van waterstaat zullen op Vrijdag 17 dezer niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Naar aanleiding van het feit, dat op l April 1912 de kinde ren uit deze gemeente niet meer op de o. 1. school te Aalsmeer worden toegelaten, zal door die ouders,, gesteund door meerdere belangstellenden, een adres aan den Raaa! clezer gemeente worden gericht, inhoudende het dringend verzoek in de omgeving van „Ringdijk bij Aalsmeer," één van de volk rijkste buurtschappen uit deze gemeente, een nieuwe gemeenteschool te stichten. Het nieuwe hulppostkantoor te Abbe- nes zal 16 November a. s. in gebruik worden genomen. Naast den reecis vroeger be noemden brievengaarder A. A. Doeswijk, tevens belast- met de bestelling op -Abbenes, zijn met ingang van dien datum als be stellers aangesteld M. Beets en A. Arens- man, thans bestellers te Nieuw-Vennep. Deze nieuwe postdienst is voor Abbenes en omgeving een groot© en lang gewenschte verbetering. KATWIJK-AAN-ZEE De logger „De Vier Gebroeders," K. W. 80, van den heer B. Dijkdrenth Sr., schipper C. v. d. Mey, heeft onverwachts de reis moeten staken. Eén cler matrozen toch, D. van D., was plotseling ongesteld geworden, zijn eene arm was zóó hevig opgezwollen dat men het niet raadzaam achtte, den patiënt lan ger zonder geneeskundige hulp te laten. De zieke matroos is thans in het Acad. Zie kenhuis te Leiden opgenomen, zijn toestand was zorgelijk. NOORDWIJK. Gisteravond hield de afd. Noordwijk van het Hollandsch Bloem'ool- lenkweekersgenootsch'ap (H. B.-G.) een goedbezochte vergadering in café „Het Fortuin" van den heer C. Gordijn.' Dc lieer G. J. G. van Parijs, voorzitter der afdee ling, sprak er zijn vreugde over uit, dat de eerst? vergadering m het seizoen zoo goed bezocht, was. Het verheugde hem,- zoovee* belangstelling te mogen ontwaren bij de leden. Tot nieuw lid werd aangenomen H. Cas- pers Hz. Medegedeeld werd, dat het Hoofdbestuur vergadert op 29 Jan. a. s. Besloten werd, voorstellen voor de aan staande Alg. Verg. op de volgende afdee lingsvergadering te bespreken. De voorzitter legde uit, waarom de afd Noordwijk van H. B.-G. dit jaar geen Rijk? tuinbouwwintercuTsus had kunnen opge richt worden. Hoofdreden was, dat een groote bijdrage van particuliere zijde niet meer verleend werd, en particuliere bijdra gen zijn noodig, wil het Rijk subsidie voor zoo'n cursus toestaan. De heer J. van Went, oud-voorzitter der afdeeling, bevestigde dit laatste. Toen hij nog voorzitter was, had hij als zoodanig" stappen gedaan, en met succes om particuliere bijdragen te verkrijgen. In beginsel besloot men tot oprichting alhier van een Raiffeisenbank. Het bestuur werd gemachtigd, de noodige stappen te doen, om tot oprichting van deze vooral voor de kweekers zoo nuttige instelling te geraken. Nadat de voorzitter allen bedankt had voor de door hen getoonde belangstelling, sloot hij de vergadering OEGSTGEEST. Door den btirgémeester dezer gemeente is thans per circulaire aan. de ingezetenen verzocht, om als voorzorgs maatregel hun drinkwater en bovenal do melk te willen koken, en dat met het oog op meerdere gevallen van besmettelijke ziekten, welke zich hier voordoen. Behalve typhus is nii ook een geval van roodvonk geconstateerd. ROKLOFARENDSVEEN. In do kas van de IJsclub „Wilhelmina" is een batig saldo van f 168.36. De aftredende bestuurs leden zijn herbenoemd. SASSENHEIM. Door het kiescollegie zijn tot nieuwe kerkeraadsledcn benoemd de heeren G. Lekkerkerker, A. v. d. Voet. W. Papendreoht, T. D. Ciggaar, W. Zijer- veld on J. P. Oudshoorn. Men begint reeds gebruik te malcen van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs: een zestal aanvragen door werkgevers kwamen in. Zoodra zulk een inrichting een weinig meer populair is geworden, zal er meer en meer gebruik van worden gemaakt. De Christelijke zangvereeniging „Looft den Héér", directeur de heer J. Henri 7) Hij, de oveiigona zoo fantaslelooze jurist, had zelfs vannacht reeds van haar gedroomd, 's Morgens bad hy het echter zóó druk met z\jn werk gehad, dat hij niet verder meer over zijn droom kon radenken. Hy kwam voorde zooverste maal weer tot de ontdekking, dat er toch zulk een ongehooord groot aantal on gelukkige huwelyken waren. Wanneer men eens een statistiek zou willen opmaken, waar voor Waldau bezig was tiot materiaal to ver zamelen, dan zou men niet kunnen ontken nen, dat in z«stig van de honderd gevallen de schuld alleen by den man lag, in dertig gevallen lag de schuld aan beide kanten, ter- wyi slechts by de rest de schuld by de vrou wen was te zoeken. Uit zyn gopoina werd hy opgeschrikt, door dat een bediende het bezosk van den beer Heiwig aankondigde. In hot eerste moment gevoelde "Waldau zich ©enigszins ongedurig worden; disHélwigwas hem eigeniyk niet byionder sympathiek en waarschyniyk zou hy hem toch slechts in een of ander onbelangryk handelszaakje om advies willen vragen. Maar en/iu, hy werd daar altijd zeer goed ontvangen en zaken waren ten slotte toch ook zaken. Frank schoof zyn papieren wat by elkaar en ging zyn nieuwen cliënt te gemoet. By den eersten oogopslag reeds had hy gemerkt, dat er Iets ernstigs aan de hand moest zyn,-en onwillekouiig riep hy dan ook verschrikt uit: „Goedo hemel, mynheer Hel wig, er is toch niets ge-eurd? Gisteren nog waren wy zoo vroolyk samen en „Vondt u, dat er een vroolyke stemming was? Ja, dat kan wel, dat is wel ook toch het mooiste vóór liet einde Maar waarom ging men dan zoo vroeg weg?" Frank zocht tevergeefs naar een handig antwoord. „Nu, ik zal liet u dan wel zelf zeggen; het was reeds merkbaar, dat er ie*s met in den haak was. Maar vertelt u me eerst eens even, daar u toch specialiteit in die soort van zaken bont, welke de geldige redenen van een eckt- 8cheiding zyn." Frank, gevoelde, hoewel hy zoo gewend was over echtscheidingen geraadpleegd te worden, uitmaal toch een schok door zyn lichaam gaan. „Ik begryp niet recht wat u wilt, maar redenen zyn natuuriyk: bedrog in bepaalden zin en kwaadwillige verlating." „Meer niet?" „Jawel, u hebt my niet laten uitspreken. Daar is nog de zeer rekbare parag aaf: zware verwondingen, mishandelingen." „Ja, maar indien nü byvoorbèeld eën vrouw aan morphine is verslaafd?" Waldau had moeite zich te beheerschen; de man, die daar vóór hem zat, maakte steeds onaangenamer indruk en het liefst zou hy hem een slag In zyn gezicht hebben toege diend, om uiting aan zyn gevoelens te geven. Maar dat ging natuuriyk niet. Uiterst koel hernam hy daarom: „Wenscht u soms een voorlezing over dit onderwerp van my te hooren?" „Alleen concrete feiten, anders niet. Dus „Verslaafdheid aan morphine is myns In ziens geen reden tot echtscheiding. Zy is 6en ongeluk, een ziekte, en ongeluk en ziekte I mooi en in het huweiyk samen wordon ge dragen." „Ja, jmaar dat is niet altyd raogelyk. Overi gens heb ik nog meer redenen. Als een vrouw steelt, wat dan?" De jonge advocaat gevoelde zich plotseling geheel meester van de situatiemet de vinger toppen tegen elkaar gedrukt, verzocht hy kalm een tegenvraag te mogen doen. „Uit uw aanwezigheid hier mag ik toch zeker wel be sluiten, dat tuaschen u en laten we zeggen in uw familie zich een geval heeft voorgedaan, dat de tusschenkomst van een rechtsgeleerde wenschelljk maakt. Dit is toch zeker juist, nietwaar?" „Ja," klonk het kortaf; „ik ben van plan nay van myn vrouw te laten scheiden." „Dan wil ik de zaak liever niot in handen nemen." Na een heftige woordenwisseling werd ook Hel wig kalmer. „Ik ben ten zeerste verwonderd, mynheer Waldau, dat u zoo zonder kennis van zaken te hebben genomen u terugtrekt; het ia toch geen gewoonte, voor zoover ik weet, zoo maar zonder meer eon zaak van de hand te wijzen. Heb ik gezegd, dat myn vrouw had gestolen? Misschien is dat ietwat te hard uitgedrukt, maar bet is een vaststaand feit, dat Eva Heiwig gisteravond een sieraad van een vriendin heeft bemachtigd, doordat haar be geerte naar juweelen grooter was dan haar door morphinegebruik zoozeer verzwakt weer standsvermogen." „De diamanten haarspeld van mevrouw Scholinus?" zei Frank half werktuiglyk. Heiwig knikte bevestigend met het hoofd. „U hebt het dus al gehoord I Daar niemand het een man van eer toch kwaiyk kan nemen, dat hy met zulk een vrouw niet langer wil 6amon zyn, verzoek ik u nogmaals mijn party in dit proces te willen opnemen. Ik zou er werkeiyk waarde aan hechten in deze zaak door u te worden bygestaan, want afgezien nog van onze vriendschappeiyke verhou dingen „Ja, ik zou u willen verzoeken deze be grippen uit elkaar te houden. En laat ik u dan nogmaals zeggen, dat ik onvoorwaarde- ïyk mijn hulp weiger, zonder dat ik verplicht ben u een verklaring van deze handeling te geven. Maar'om misverstand te voorkomen, mynheer Heiwig, wil ik u wel zeggen, dat ik eenvoudig niet geloof aan de schuld uwer vrouw; dat ik veeleer meen le doen te hebben met een vergissing en verkeerde opvatting, ten gevolge van toevallige omstandigheden. Een eeriyk advocaat neemt nooit een zaak in handen, als hy niet van de waarheid ls door drongen, daar wy niet alleen voor onzen cliënt moeten opkomen, maar ook ons geweten in de waagschaal stellen." Heiwig stond op „Dan spyt het my beslag op uw tfld te hebben gelegd. Ik zal me tot den heer Sperber wenden, wiens consciëntieuze opvattingen hem ook een buitengewoon goeden naam hebbea doen krygen, en ik veronderstel, dat het u niet onaangenaam zal zyn hem als tegenstander tegenover u te zien."- Met een ironisch lachje en een geringe bui ging verwyderde hy zich en reeds hal hy de kamer verlaten, toen eerst de beteekenis dier laatste woorden tot Frank Waldau was door gedrongen. Hy hal eenigen tijd noodig, om de geheele geschiedenis in hom tot klaarheid te laten komen. Wat zou eigeniyk inderdaad de kwestie zyn 1 Een vergissing, zooals hy had veron dersteld. Maar indien toch de overigens zoo voorzichtigo Heiwig van foiten sprak, zou hy toch zeker onweerlegbare bewyzen in hanlea hebben; hy zou misschien in staat z'jn met duizenden op do Beurs te spjlen; maar de eer van zyn huis op het spot zetten, neen, daartoe kon men hom toch niot in staat achten. Kleptomanie? Maar Eva Hel wig was toch zoo verstandig en normaal, dat het eigeniyk niet denkbaar was. Maar hoe meer hy over .deze vreemde geschiedenis nadacht, des te moor hU tot do overtuiging kwam, dat zyn geweten hem wel al toestond tegen Eva Heiwig te pleiten, maar dat zyn hart alleen zich er togen verzotte. Dit had de scherpziende Hel wig omnldlel- lijk gemerkt en vandaar do spotten le woor den om zyn tegenstander te troffen. Welnu dan, hy wilde er voor zorgon, dat de armo j^nge vrouw zich niet hulpeloos en verlaten zou gevoelen en dat zy zou weten niet alleen woorden in ruil voor geld te kry gen, maar zy moest bet gevoel hebben iemand naast zich te hebben, die hart voor haar zaak had. Natuuriyk zou hy het alleen doon met haar goedvinden. „Intus8chen kan jy er over nadenken Of dit huis voor jou een geschikt verbiyf is," bad Oskar Heiwig tegen Eva gezegd, even voordat hy de villa had verlaten, zonder zelfs een weinig eten te gebruiken. (Wordt vervolgd)^

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1