fió. 15866 Donderdag i> November, A®. 1911. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nomitier bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. ['RIJS DER A_D VERTENTIEN Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer /0.17£. Grootere letters aaar plaatsruimte. - Kleiüe advertentiën van 30 woorden 40 Oents contanti elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT; Voor Lalden pei week 9 Oents, per 8 maanden t t f 1,10. Buiten Leiden, per looper en. waar agenten gevestigd «ijn 1.80. Franco per post 1.65. Leaden, 9 November. Het schaakgezelschap „Palamedes" alhier, hield gisteravond zijn jaarver gadering, waarin het 65-jarig bestaan der vereeniging werd herdacht. Waarschijnlijk is het wel een der oudste, eoo niet de oudste schaakvereeniging in Nederland. Nu eens met een groofcer, dan met een geringer aantal leden beeft 2ij onafgebroken den strijd des levens ge voerd en ofschoon nooit een brandpunt van het Nederlandsohe schaakleven, pleit haar langdurig bestaan voor den goeden geest, die steeds onder haar leden heeft geheersebt en is zij o'ok nu nog ten volle haar plaats waard onder de Lei 'sche schaakvereenigingen. Van een feestelijke herdenking van haar 13de lustrum kon geen sprake zijn, waar zij dit jaar het verlies te betreuren had van haar waardigen voorzitter, den heer T. O. Steffelaar, die meer dan £0 jaren lid en sedert 1895 haar voorzitter H geweest. Aan zijn nagedachtenis werd door den nieuwen voorzitter, de-n heer J. Splinter, in gevoelvolle woorden een gepafte hu'1*, ge bracht, terwijl hij tevens den leden er op wees hoe door samenwerking .i eensgezind heid ook een kleine vereeniging zidh krach tig kan voelen. Mogen dan ook geen schaak wedstrijden op het program van „Palame des" voorkomen geen me&sterspelers in haar midden worden gekweekt, de vereeniging blijft het hare bijdragen om het schaakleven in Leiden te bevorderen en biedt, ook aan minder gooefenden de geleg- eid om in fhaar Woensdag-bijeenikomsten in café Cen tral, in gezelligen intiemen kring in het edele schaakspel de ontspanning te vinden, die niet behoeft te leiden tot een te groote inspanning van den geest. Voor het examen in de vrije- en orde oefeningen der gymnastiek zijn tfe Amster dam geslaagd de dames M. H. Koster, L. J. Lanoman, en M. E. O. Schouten, allen te Leidenen de heeren P. Q. J. van Leeu wen, te Katwijk aan den Rijn, en P. Loe- ber, te Leïdschendam. Het provinciaal kerkbestuur van Drente heeft tot de Evangeliebediening in de Ned.-Herv. kerk toegelaten de heeren A. Priester en A. S. T. Pop, candidaten in de Godgeleerdheid te Leiden. Aan de gisteren gehouden stemming voor de verkiezing van 40 gemachtigden in het kiescollege der Ned.-Herv. Kerk te Gouda hebben 632 leden dier (kerk deelgeno men. Van de 120 candidaten werden er 5 ge kozen, waarvan vier vrijzinnigen en één ge reformeerd. Tusschen 69 personen moet herstemming plaats hebben voor de 35 nog onbezette plaatsen. Daar hun gebleken is, dat de Achter weg O onder de gemeente Voorburg thans binnen de bebouwde kom is gelegen en dus de bevoegdheid om dezen weg voor motor rijtuigen op meer dan twee wielen gesloten te verklaren uitsluitend toekomt aan den Raad dier gemeente, hebben Gedep. Sta ten van Zuid- Holland opgeheven de bij hun besluit van 6 Febr. 1905 gedane geslo ten verklaring van genoemden weg De „Staatscourant" bevat de statuten van de Woningbouwvereniging „Wad dingsveen" te Waddingsveen. Zooals gemeld, is te 's-Gravenhage op ongeveer 66-jarigen leeftijd overleden de heer E. Bourlier, predikant der Waalsche Gemeente aldaar en Hofkapelaan. Ds. Bourlier was de oudste dienstdoende predikant in de Waalsche Kerk. Hij kwam in 1377 uit Walen-Court naar Den Haag en werd den 28sten Nov. 1878 tot Hofprediker benoemd. Hij bekleedde dit ambt dus reeds tijdens het leven van Koning Willem III en ging later als Hofpredikant over bij den dienst van de Koningin. Hare Majesteit verleende hem het Commandeurskruis van de Huisorde van Oranje. Verder was hij officier in de orde van Oranje-Nassau. Da. Bourlier is als het ware te midden zij ner werkzaamheden weggerukt. Wel was hij reeds geruimen tijd lijdende, maar zijn 'on gesteldheid belette hem niet met onver- flauwden ijver zich aan zijn ambtsbezighe den te blijven wijden. Zoo vertoefde, hij Dinsdag nog buiten de stad in verband met zijn bestudeering van de geschiedenis der Waalsche Kerken in Nederland, welke stu die zijn bijzondere sympathie had. De begrafenis zal Zaterdag plaats heb ben Oud-Eik-en-Duinen. Op. de voordracht ter benoeming van een griffier der Provinciale Staten van Utrecht zijn geplaatst: No. 1. Mr. dr. A. v. Doörninck, hoofdcommies ter gemeente secretarie van Utrecht; No. 2- Jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, griffier der Staten van Drente; No. 3. Mr. C. L. Modderman, hoofdcommies ter provinciale griffie van Zuid-Holland. Over de aankomst van den Prins der Nederlanden en de hem vergezellende hee ren op Schiermonnikoog bericht men nog: De ,,Thea Lotte" schommelde geweldig, wat voor een deel veroorzaakt wer-1 door de omstandigheid, dat de boot geen lading had. Op zulk slecht weer was niet gerekend. Yelen uit het dorp hadden zich op den dijk verzameld en de talrijke schippers on der het publiek waren het er over eens, dat de ,,Thea Lotte" zich schitterend hield, a-1 was er meermalen een oogenblik van span ning. De reddingsboot kwam op zij, de her ren stapten over en toen ging het met for- sche slagen naar den wal. De graaf von Bernstorff en de burgemeester verwelkom den de gasten. Na een kort bezoek aan den burg begon de jacht. Door net slechte v -v moest men al vroeg eindigen en hefc resul taat bleef beneden de verwachting. Een 80-tal hazen waren geschoten, 23 fazanten, 15 konijnen en nog eenige vogels, als een den, snippen, enz. Men meldt uit ApeldoornPrins Hendrik keerde Woensdagmiddag te kwart voor vie ren per auto uit Friesland op Het Loo terug. Behalve 's Prinsen adjudant, jhr. Hooft Graafland, maakte ook graaf Berns torff, die een paar dagen de gast van den Prins zal zijn, de reis mede. Bij aankomst op Het Loo stond een jacht wagen met van h'et zadel gereden vierspan gereed, waarmede de Prins en zijn gast met gevolg onmiddellijk zich naar Hoog- Soeren begaven voor een jachtpartijtje nog vóór het diner. Als blijvend aandenken voor de gemeente Schiermonnikoog aan zijn verblijf overhan digde de Prins aan den burgemeester al daar een artistiek bewerkten ambtsketen van gedreven zilver, waarvan de aanhech tingsplaatsen der dubbele rij schakels be dekt zijn met schilden, waarop het wapen van Schiermonnikoog, een Schiermonnik met rozenkrans. De penning vertoont aan de eene zijde het nieuwe rijkswapen en aan de andere het gemeentewapen. GOUDA. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben gehandhaafd het besluit van aen Raad dezer gemeente, waarbij de aan de weduwe W. Verbey alhier in eigen dom toebehoorendo woning Boelekade. No. 63 alhier onbewoonbaar werd verklaard. HAARLEMMERMEER. Nutslezing. Voor de vereeniging „Concordia" te Hoofddorp trad op in hotel „de Landbouw" mej. Nelly Kühler, deelamatrice te Amster dam. Het programma dat een 10-tal uitge zochte nummers bevatte, werd door haar onberispelijk uitgevoerd, waarvoor zij her haalde malen den dank der aanwezigen in- oogstte door een krachtig applaus. Jammer dat door het hoogst ongunstige weer zoo velen verhinderd waren dezen voordrach- tenavond bij te wonen, daar zij veel gemist hebben. Door den voorzitter werd de spreekster een tot weerziens toegeroepen en zoo hij hoopte onder gunstiger omstandigheden dan thans het geval was. De infunctietreding van de heeren L. J. Vonk en J. v. Servellen, benoemde onderwijzers aan school no. 3 te Vijfhui zen, is thans nader geregeld en bepaald op respectievelijk 1 Dsc. 1911 en 1 Jan. 1912. Benoemd is tot tijdelijk onderwijzeres aan school no. 10 Mej. P. M. Delorme. KATWIJK-AAN-ZEE. Het schijnt, dat naast de remise van de tram te Rij nisburg ook de voormalige remise van de stoomtram in gebruik zal worden genomen. Van de zuidelijk gelegen loods toch heeft men heb dak gerestaureerd, terwijl ook stroomdraad nqar gemelde loods is gespannen zocdat er ook motorwagens kunnen inrijden. N mr wij vernemen zal ook spoedig een betere omrastering van het rangeerterrein nabij de Stengelinstraat warden ..angeb? »cht. NIEUWEWETERING. Door C. Jansen, koopman alhier, is vergunning verzocht voor den vérkoop van sterken drank in het klein in de voorkamer van het perceel wijk C. No. 91, aan den openbaren weg. SASSENHEIM. Tot notabelen der Ned.- Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heeren G. Lékkerkerker en J. H. Blinde. VALKENBURG. Gistermiddag werd de onlangs uitgestelde jachtrit alhier gehou den. Een elftal ruiters, waaronder drie amazones, kwamen Zonneveld's laan opge reden, waar over een hek moest gespron gen worden. Dit liep goed van stapel. Min der vlot ging het over de sloot, die tot het eigenlijke terrein op de hoeve „Slot Toren vliet". leidde. Enkelen-gelukte deze sprong; anderen moesten over de gemaakte vlonder, terwijl één ruiter met zijn paard een mod derbad nam. De sloot scheen de moeilijkste hin dernis, althans de strooien of houten heg gen, die volgden, gaven veel minder tegen zin bij de rossen te zien. Tijdens den ren was het wel koud, doch gelukkig droog weer; na afloop viel de regen, ijzig kil. jWARMOND. Bij den heer Piet, gemeen te-ontvanger alhier, is hedennacht uit een schuurtje op diens erf, het rijwiel van zijn zoon ontvreemd. Een zoo goed als nieuwe lantaarn bevond zich op het rijwiel, welke men zeker gebruikt zal hebben om „aan de wet te voldoen" tenminste ook die is meegenomen. ZOETERWOUDE. Een grondschipper uit Leiden, R. genaamd, bracht gisteren een schuit grond in de Wcipoort alhier cn had het ongeluk zijn vaarboom te bre ken. Een geluk voor hem dat in den Weipoortschen Vliet bij den landbouwer Straathof een nieuwe vaarboom op een schouw klaar lag. Van een gunstig oogen blik maakte de schipper gebruik, en jawel hij is weer klaar, nog beter dan voorheen, want nu heeft hij een splinternieuwen. Maar o wee, de politie werd in kennis gesteld met het zaakje en eer hij weer te Leiden was, werd hem de stok afhandig gemaakt en proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Geleidelijke ontwikkeling der Ji athematische Physica. Hedennamiddag opende dr. J. A. Vol- graff in het Klein-Auditorium van de Aca demie zijn lessen als privaat-docent in de geschiedenis der Natuur- en Wisfiunde aan de Rijksuniversiteit alhier met een rede over „de geleidelijke ontwikkeling der Ma thematische Pihysica. De rol, die spr. te vervullen heeft, is, om de herinnering aan het voorbijgegane leven dig te houden en met deze rede stelde hij zich ten doel zijn hoorders te doen gevoe len, dat het voorbijgegane, al ligt het ver achter ons, niet onherroepelijk in het ver geetboek behoort te geraken. Het nieuwe, ja het nieuwste is daaruit geleidelijk voort gekomen. Van de geschiedenis der exacte wetenschap, zoo opgevat, kan men zeggen, dat zij een geleidelijk verloop heeft, daar de eene denker a&niknoopt bij. den ander, hem gedeeltelijk volgende, gedeeltelijk bo ven hem uitgaande. Het is Volgens spr. niefc_ temin verklaarbaar, dat er ten allen tijde verschillende scholen moeten zijn, die elk haar traditie hebben en tusschen welke groot verschil in. opvatting kan bestaan. Veeltijds ziet men echter op den duur ver schillende stroomingeD, eerst gescheiden, zich weder vereenigen en uoewel misschien verschillende zijtakken verdrogen of ver zanden, schijnt toch in de tijdsruimte die wij overzien kunnen, van één groote voort gaande beweging gesproken te mogen wor den. In den breede sohetste spr. vervolgens deze ontwikkeling van Aristo teles tot Leibnir als van een geleidelijken overgang van de antieke en de moderne natuurbe schouwing, terwijl weder Lessing, Herder en Schiller, om slechts deze te noemen, door Leibnir, schoon niet door hem alleen zijn ge ïnspireerd geworden. Bepalen wij ons tot de physica, zoo ligt, dunkt spr., de practische beteelkenis van stelsels als Aristotelés, Spinora en Leibnir, die alles schematisch heeten te omvatten hierin, dat ten eerste een zoodanig stelsel rust schenkt aan gelijkgestemde geesten en tot op zekere hoogte de richting wijst, waarin hun denken zich zal beweren en ten tweede aan andersgestemde en meer oor spronkelijke denkers de verplichting oplegt, zich of bij het in hun omgeving gehuldigde stelsel neer te leggen of iets aannemelijkers te verzinnen. Met een woord tot de studenten, in het welk hij mededeelde, dat hij dit jaar wennet- te te behandelen de geschiedenis -der oud- Grieksohe wiskunde en die van dj electrici- teitsleer voor 1850, besloot spreker. Bij Kon. besluit is benoemd bij het reser ve-personeel der landmacht, bij het perso neel van den geneesk. dienst, tot reserve- off. van gez. 2de kl., J. Hoekstra en J. van der Kous, artsen; aan den op zijn verzoek eervol ontslagen inspecteur van den marine-stoomvaart dienst J. T. Fauel, aan wien titulair de rang van kapitein ter zee is verleend, wegens langdurigen dienst een pensioen verleend van f 3225 's jaars; aan den boekhouder bij de staatsmijnen in Limburg E. Zuidema, in verband met zijn tijdelijke benoeming tot administrateur bij de artillerie-inrichtingen, eervol ontslag verleend uit zijn eerstgenoemde betrekking, met ingang van 1 Nov. 1911. Bij resolutie van den minister van Kolo niën is de resolutie voor zooveel daarbij mej. J. G. Begemann ter beschikking van den Gouv.-generaal van Ned.-Indië is ge steld om te.worden benoemd tot hulponder wijzeres bij het openbaar Europeesch lager onderwijs daar te lande, op haar verzoek ingetrokken. Bij resolutie van denzelfden minister is mej. W- H. Struick du Moulin te 's-Graven hage ter beschikking gesteld van den gouv.- generaal van Ned -Tndië, om te worden be noemd tot Kulponderwijzeres bij heb open baar EuTopeesch lager onderwijs daar te lande, en J. G. Koene, te 's-Gravenliage, om te worden geplaatst als tijdelijk civiel gezaghebber bij het binnenlandsch bestuur in de bezittingen buiten Java en Madoera. Noodmunten. De firma Frederik Mulkr Co., te Am sterdam zal in Dec. een veiling houden van een verzameling „Noodmunten": munten in tijd van nood geslagen, en wel voorna melijk in belegerde steden, waar geldnood ontstond door langdurige afsluiting van de buitenwereld. De Franschen spreken van belegeringsmunten (monnaies obsidiona- les). Geen land ter wereld is zoo rijk aan merkwaardige noodmunten als Nederland. Zij dagteek-e-nen uit den tijd van den oor log met Spanje. Neemt men in aanmerking deze stukken dus nu ruim 300 jaar oud zijn, dan kan men zich een voorstelling maken van hun zeldzaamheid. Er zijn stukken bij geslagen tijdens de belegering van Middelburg, Haarlem, Lei den, Alkmaar, Woerden, Oudewater, Schoonhoven, Breda, Amsterdam, Deven ter, Groningen, Zalt-Bomir 1, enz. De toren van het Vredes paleis. „Het Vaderland" vindt den toren van het Vredespaleis afschuwelijk. Het schrijft o.m. De toren is slecht geproportioneerd, (zoo springt bijv. bet bovengedeelte veel te ver naar binnen) en nóch sierlijk, nóch impo sant. De gansche toren ziet er uit alsof hij zoo pasklaar uit een Duitsche bouwdooa is genomenmen kan zich moeilijk iets bana- Iers denken. En verder: Om met dezen toren het geheele gebouw af te keuren, zou -niet billijk wezen, al .is bet waar, dat de toren als een der belang rijkste en meest sprekende deelen van zulk een bouwwerk, op den indruk van het ge heel van grooten invloed is. Wij schorten ons oordeel evenwel nog op. Dit echter staat reeds nu voor ons vast, dat het ove rige van het gebouw heel wat zal op te ha len hebben, indien het er in slagen zal den onaesthetisschen en banalen indruk van den toren weg te nemen. Johan Braakensiek en „De Groene." Naar „De Tel." veneemt, ig gistermor gen het geschil tusschen den heer Braaken siek met de uitgeversfirma Holkema en Warendorf bijgelegd, zoodat de heer Johan Braakensiek voor „De Groene" behouden blijft. Tentoonstelling van druk werk. Bij de plechtige opening van de tentoon stelling van drukwerk te Utrecht, weike gisternamiddag te twee uren plaats vond, en georganiseerd is door den Ned. Bond van Boekdrukkerijen, heette de heer A. Stok de aanwezigen welkom en wees er op, dat deze jonge vereeniging nu reeds den steun der legeering en van vele hooge licha men ontvangen heeft. De regeering stem pelt ons werk als ernstig en is op de hoogte van de oorzaken, die onzen bond heeft doen ontstaan. Wij streven er naar, aldus be sloot spr., om tot goede toestanden te ge raken. Mr. J, A. Veraart hield vervolgens een 'rede over „De ontwikkeling van onze bewe ging." De misstanden in het boekdrukkers- vak zijn zeide spr., hun onderlinge wan trouwen en bovendien de smakeloosheid van het publiek. De bond is thans gegroeid tot 440 aangesloten drukkerijen en zal voort blijven gaan te propageeren en meerdere afdeelingen te vormen. Eenige resultaten zijn reeds verkregen: er worden thans reeds betere prijzen gemaakt. De moed is bij de drukkers teruggekeerd om te durven rekenen, wat hun toekomt. Spreker sprak ten slotte de hoop uit, dat de wenken om de organisatie te volmaken, en het schoone bedrijf tot beteren toestand to brengen, ter harte zullen worden geno men. Daarna was 't woord aan minister Talma. Spreker l^egon, met er op te wijzen, dat het hem aangenaam was deze tentoonstelling te openen, omdat de nijverheid, die hier haar arbeid tentoonstelt, van groot belang is. Allereerst in de waarde, die deze arbeid heeft voor het maatschappelijk leven. Zij levert het voertuig, waardoor de gedachte, de mededeelfng geheel onafhankelijk is ge worden van de persoonlijke gemeenschap en met duizelingwekkende snelheid de tien duizenden, ja, millioenen kan bereiken. Zij levert de kracht, waardoor de dagbladpers haar heerschappij kan voeren. Wat de tong is in het leven van een enkelen mensch, i's de drukpers in de volken der menschheid. Zij is het middel, waardoor de mensch zijn kennis en hartstocht, zijn overtuiging en schoonheidsbesef maakt tot een beweeg kracht in het geestelijk leven van anderen. Zeker, het is ten goede en ten kwade. Het is nu eens de kruik, die het frissche bron water brengt aan den mond van den ver smachtende, dan weer de beker, waarin het vergif wordt toegereikt, het licht en de duisternis, de bouwende en vernielende krachten. Wat er leeft in het hart der men- schen wordt door deze nijverheid ten zegen en ten vloek, als een zaad onder de men- schen uitgestrooid. Dan is deze nijverheid van beteekonis voor ons geheele nijverheids leven. Van harte hoopt spreker, dat deze ten toonstelling allen zal overtuigen van het hooge peil, waarop de boekdrukkunst in Nederland staat én zal prikkelen, hun krachten in te spannen om te voldoen aan den eisch van goed werk en den bond te steunen in haar streven, om aan de Neder landsohe boekdrukkerij een krachtigs ont wikkeling te verzekeren. Met dezen wensck opende spreker de tentoonstelling (Ap plaus). Nadat de jury mededeeling had gedaan van den uitslag der bekroningen, maakten de aanwezigen een omgang door de ten toonstellingszalen. De plechtigheid werd bijgewoond door eenige autoriteiten, o. w. B. en Ws. van Utrecht, en afgevaardigden van organisa ties uit het boekdrukkersbedrijf. De tentoonstelling zelve is zeer klein. Het aantal inzendingen is niet groot en met ge mak in twee zaaltjes ondergebracht. Op 68- jarigen leeftijd is te Haarlem overleden de heer J .van Blaauwsonnevelt van den Bergh. Vroeger jaren was de over ledene op heraldiek gebied een bekend per soon hij was o. a. medewerker vanRiet stap, Armorial GénéralVan der Dussen en Smissaert, Nederland'sche kwartiersta ten; Vorsterman van Oycn, Stam en Wapen boek van Nederlandsche familiën, enz., (N. Ct.) Wij ontvingen ter recensie: II. Colijn, „Neerlands-Tndic", afl. 15. Jhr. Mr. C. H. J. v. Haeften: „Rechter en Grondwet". Uitg. J. Dz. Veen, Amers foort. Arheidsi nspectie. De Min. van Landbouw heeft ingetrok ken zijn beschikkingen, genomen op gronl van artt. 2 en 9, 1ste lid a van 'fc K. van 10 Aug. 1909 en met ingang van 7 Nov. 's-Gravenhage aangewezen als standplaats voor: den dir.-gen. van den arb. H. A. van IJsselsteyn; den med.-adv. dr. F. Wint- gens, den electr.-techn. ing. N. M. II. Doppler en den geneesk. dr. W. R. K. Kranenburg toegevoegd nan den directeur-generaal van den arbeid standplaats 's-Gravenhage: de inspecteurs 2de klasse C. J. Rh. Zaal berg en N. J. Scholte; den adj.-insp A. J. Kloos; de a/dj.-inspectrice mevr. M. ArendsSlingerland standpl. Rotterdam, controleur H. P. de Haas; standpl. Am sterdam, contr. J. J. Camminga: bepaald dat werkzaam zullen zijn: in het distr. standpl. Rotterdam: insp. lste kl. O. O. A. Last, als hoofd: inspectrice mevr. G. A. Dernioüt^Visser; adj.-insp. J. Th. Esbach; opz B. Quispel; contr. J. W. van der Keemel; ter standpl. 's-Gravenbagc: contr. G. G. Hey; in het lste en 4de distr. standplaats 's-Gravenhage: inspectrice mej. A. A. Nuysink Gemeenteraad van Zwammerdara. Zitting van Woensdagavond. Voorzitter: de heer G. B. Fortuyn, Bur gemeester. Aanwezig: 7 leden. De Voorzitter opent de vergadering. Hij doet voorlezing van de notulen der vorige Worden goedgekeurd en geteekend. Hefc kohier der schoolgelden over Septem ber wordt vastgesteld op f 39.04 met 60 aan- geslagenen, en over October op f 38.91, eveneens op 60 aangeslagenen. Hefc Dag. Bestuur stelt voor een paar- denspoor voor den stationstoegangsweg aan te leggen van de keien, die ivfc de versfcra- ting der Brugstr. zijn gekomen en dit werk bij publieke aanbesteding te gunnen. Na zeer ampele bespreking, waar bij ook gewezen werd op den slee', en toe stand van een weg in Oud-Bodegraven wordt hefc voorstel aangenomen met 4 stem men vóór en 2 stemmen tegen. Aan den heer Doornik, onderwijzer aan school No. 1 en benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdakte aan school A to Bodegraven wordt met algemeene stemmen eer A ontslag verleend. De Voorzitter deelt mede, dat de l 'st van aanbeveling voor de benoeming van een ge meente-secretaris (in de plaats van den eer vol ontslagen heer Fortuyn) bestaat uit de alphabetische lijst: lo. W. L. Diemonfc, van Langerak; 2o. A. J. Wijn veld, de 'eerste' ambtenaar ter secretarie, te Loosduinen>

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1