N*. 15854 Donderdag; SO October. A0. 1911. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Vergsü®5ii§ aan aüen. LEIDSCH DAG-BLAB PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantj 'elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PU1JS DEZER COURANT; Voot Leiden pet week 9 Dentsper 3 maanden 4 4 t f 1.10. Botten Leiden, per iooper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poeti 1.65. Leiden, 26 October. Onze Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit gaan met haar tijd mede, dat is een onbetwistbaar feit. Nog niet lang ge leden leverde onze gasfabriek alleen nog maar gas voor verlichting; dat spreekt van- fcelf, zal men zeggen, want wat kan een gasfabriek anders leveren 1 Maar waar het er bij deze fabriek om te doen was goede Verlichting te leveren wat werd het gas destijds angstvallig op kaarsensterkte on derzocht, en hoe ging er een onderdrukte juichtoon bij onze autoriteiten op, wanneer het aantal kaarsen voldoende bleek daar werd onmiddellijk een fabriek voor elec- fcrisch licht en eleetrische kracht gebouwd, toen bleek dat door den vooruitgang in het maken van minder stroom verbruikende metaaldraad en kooldraadlampen voor de electriciteit een geheel nieuw veld werd geopend. En ziet, hoe onze fabriek voor electriciteit reeds bloeit; de stemmen des tijds tegen de oprichting gehoord, zijn ver stomd, de eigenaars daarvan loopen met beschaamde kaken. Maar nog zijn onzé stedelijke fabrieken niet aan het eind harer bemoeiingen. Wij kregen vanmorgen een aardig boekje in handen over eleetrische klokken. Heeft de behoefte zich daaraan doen gevoe len? Komen er zooveel Leidenaars te laat aan den trein, of wellicht ambtenaren op hun respectievelijke bureaux? Men zou zeggen dat deze ondervinding is opgedaan. Het op mooi papier met-vele cliché's versierde boekje zelfs met een plattegrond maar zonder namen doet zien dat bij alle ingangen onzer gemeente: aan het Noordeindsplein, aan den Rijnsbur- gerweg, aan de Doezastraat, enz., eleetri sche klokken zullen komen te staan, zoodat men bij het binnentreden van de stad ziet hoe laat het is. Maar dat niet alleen; men kan zoo'n eleetrische klok in zijn huiskamer bestellen, doen ophangen in de werkplaatsen van de fabriek, aan zijn gevel doen aanbrengen, op bepaalde tijden doen schellen voor het aangeven van schafttijden enz. enz. Wij lachen nu om Rotterdam, waar men kijft of de telephoonjuffrouwen aan de abonnés nog mogen zeggen hoe laat het isWij, Lei denaars, kijken in het vervolg op onze eleetrische klokken, geleverd door onze stedelijke fabrieken, die voor menigeen, hetzij hij naar de Beurs of naar zijn zaken moet maar dan vooral met die alarm inrichting er aan een uitkomst zal zijn. Wij voorspellen dat door het lezen van dit boekje menigeen er toe zal overgaan een eleetrische klok aan te schaffen; duur ia het niet. Met No. 251 der ,,Stct." zijn verzonden afdrukken der statuten van de vereeniging „De Nieuwe Vaart," te Noordwijk. Voorts wijzigingen in de statuten van de volgende vereenigingIndologenvereeni- ging, onder de zinspreuk ,,Dispereert niet", thans genaamd: Indologenvereeniging, te Leiden. Voor het examen in de vrije- en orde oefeningen der gymnastiek zijn te Amster dam geslaagd de dames H. E. Schmitz, A. J. Staffleu en M. J. S. van Wagenïngen, allen te Leiden. De Amsterdamsëhe gemeenteraad heeft gisteravond tot onderwijzers bij het L. O» benoemd de heeren J. Rijkse, te Leiden, G. J. G. A. C. Fleers, te Hengeloo, en F. Roggen, te Schoten. In verband met het Kon. besluit vak 11 October 1911 heeft de minister van Oor log bepaald dat de militaire hospitalen te Middelburg en te Gouda met ingang van 31 October 1911 worden opgeheven. Te Leiden en te Middelburg wordt een ziekenzaal gevestigd en te Gouda een zie kenkamer. De zieke militairen, voor zoover hun toe stand vervoer, toelaat/ zullen vanaf 31 Oc tober 1911 uit Leiden en Delft naar het Militair Hospitaal te 's-Gravenhage, uit Schoonhoven en Gouda naar het Militair Hospitaal te Utrecht en uit Middelburg naar het Militair Hospitaal te Bergen-op- Zoom worden geëvacueerd. Betreffende het toestaan van reëngage- menten in Nederland voor den kolonialen militairen dienst heeft.de minister van oor log bepaald: Een reengagement voor één of voor twee jaren kan worden toegestaan wanneer de betrokkene voor niet meer dan voor een of voor twee jaren is goedgekeurd. Een reengagement voor twee jaren kan bovendien worden toegestaana. wanneer de betrokkene nog slechts twee of minder jaren heeft te dienen om wegens volbrach ten diensttijd in 't genot van gagement of pensioen'te worden gesteld; b. aan den we gens diensteindiging uit de koloniën terug gekeerden mditair van de voormalige Kolo niale Reserve, op wiens stamboek de aan- teekening is gesteld, dat hij aldaar slechts tot een reëngagement voor twee jaren bij wijze van proef zou zijn toegelaten. Voor aankoop van grond, in verband staande met de stichting en. inrichting van een afzonderlijke bemaling voor de Korte Akkeren, te Gouda werd voorloopig f 10,000 op de begrooting gebracht. Dit bedrag wen. schen B. en Ws. nu tot f19,000 te verhoo- gen; op bedoelden grond wensohen zij te stichten een verbrandingsoven voor afge keurd vee, vleesch, enz. Voor dit doel was een post pro memorie op de begrooting uit getrokken. In de gisteravond onder voorzitterschap van den heer A. Hocgenraad gehouden na dere bijeenkomst van het comité ter inza meling van giften voor Bruinisse en Sche- veningen bleek, dat te Scheveninge 9 we duwen en 25 kinderen door de laatste stormramp getroffen zijn. Er zal aan B. en Ws. worden gevraagd, op Donderdag 2 November een collecte te mogen hou den. Te Utrecht is 82 jaar oud overleden d'r. W. G. de Meyer, oud-generaal-majoor van den geneeskundigen dienst hier te lande. Naar men ons uit Amsterdam meldt, hebben B. en We. toestemming verleend tot het verbouwen van perceel Keizersgracht 70, alwaar het Joodsche Invalidenhuis zal worden gevestigd. Met de werkzaamheden zal nu spoedig een aanvang worden gemaakt. ALPHEN. Bij de gehouden aanbesteding tot het bouwen; van een Obr. School op Ger. grondslag alhier was ingeschreven als volgt: P. Stam, Nieuwkoop, f 9490; A. den Ouden Oudshoorn, f8997; Ch. Stapper, Alphen, f SS73.50; W v. d. Bul, Alphen, f8495; J. Gesman, Alphen, f8233; G. Bersalve Aarlanderveen, f 7833, en H. Turkenburg, Alphen, f 7792. BODEGRAVEN. De Raad dezer gemeen te zal een openbare vergadering houden op Zaterdag 28 October a.s. des morgens te 11 uren. LEIDERDORP. Tot onderwijzer aan de School met den Bijbel alhier is benoemd de heer G. van Vliet, te Hengeloo, die 4 No vember a. s. in functie Koopt te treden. LISSE. Gisteravond werd door den gees telijken adviseur, den weleerw. heer Bur- winkel, voor de leden van den Ned. R-K. Volksbond, de reeks van ontwikkelings- avoriden geopend met een voordracht over het onderwerp „Vrouwenkiesrecht." De groote zaal van het Bondsgoboüw was ge heel gevuld met toehoorders, van beider lei kunne. OUDEWETERING. Bij het hevig onwe- der, dat zich gisternamiddag omstreeks twee uren boven ons dorp ontlastte, werd een paard van mej. de weduwe Nigten, in de weide door den bliksem getroffen en ge dood. Een mast van een schip, dat alhier ge meerd lag, werd stuk geslagen. SASSENHEIM. Tot fid van het kiescol lege der Ned.-Herv. Ksrk is gekozen de heer A. Leeflang. VALKENBURG. De Arbeider G. Z., die bij de zanderij, bij het lossen in de Vaart, de zware, ijzeren bakken moet storten, had gistermorgen het ongeluk, met een voet onder zoo'n gevaarte beklemd te ra le. n. waardoor hij zich zóó bezeerde, ^at :j per voertuig naar huis gebraohit moest wor den en onmiddellijk geneeskundige hulp werd noodig geaoht. VOORSCHOTEN. Onder voorzitting van den heer E. Vernède vergaderde de af due ling van Het Groene Kruis alhier. In plaatu van den aftredenden secreta ris die niet wenschte herkozen te worden den heer Jos. RuttenA koos de vergadering den heer Sohram de Jong. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren Jbr. Pompe van Meerder voort en Schram de Jong. Uitgeloot werden aoht aandoelen van de rentelooze leening. De rekening over het afgeloopen jaar bleek te sluiten met een nadeelig saldo van f 176. De begrooting over 1912 gelijk die werd voorge-steld door het bestuur werd zonder debat aangenomen. Ten slotte deed, op verzoek van het bestuur, dat blijkbaar met groote activiteit de belangen der if- deeling behartigt, de heer Franssen eenige mededeelingen over de plannen bot opri :h- ting van een eigen rusthuis, waaraan zou worden verbonden een volkbadhuis. Het bestuur meent, dat de groote som, die lu.r toe benoodigd zal zijn, zou kunnen worden verkregen met behulp van een aanbod van den heer Van Kempen, die een verloting van gouden en zilveren voorwerpen over het geheele land wil organiseeren ten bate van Sen bouw van dit ziekenhuis. Deze plannen zullena onder instemming der ver gadering, nader overwogen worden. Nadat de vergadering, op advies van den voorzitter, had besloten, niet in te gaan op een voorstel van het Hoof bestuur tot verhooging der quota, werd deze goedbe zochte bijeenkomst gesloten. WARMOND. Gisteravond hielden de le den van de sociëteit „Amicitia" alhier een onderling feestavondje. Onder meer werd er ook een biljartwed strijd gehouden en wel om hazen. Daar de vereeniging thans 16 leden telt, was er vcor gezorgd, dat elk die aan den wedstrijd deel nam (en dit deed ieder lid) een haas kon winnen. Natuurlijk .dat de beste spelers, of wel de gelukkigen, de keuze uit de me nigte hadden, zoodat er voor den minstgc- lukkigo ook een minderwaardige haas over schoot, cn hij toch een haas had, du3 niet platzak naar huis behoefde te gaan. Dat verder de avond gezellig werd doorgebracht Iaat zich denlken. Gisteren vierde op het Seminarie de heer J. v. d. Nouweland zijn. 121-jarig feest als huisknecht, iets wat lang niet onopge merkt is voorbijgegaan en waarbij hem van vele zijden blijken van belangstelling ge werden, niet het minst van de H.H. Pro fessoren. WASSENAAR. Gisternacht zijn er po gingen aangewend om in te breken in het café „Den Ouden Dejd.'' Door het overklim- men van een schut en daarna door opening van een raam en een deur kwamen de in brekers in de keuken terecht. Doch de deu ren waren zoo goed gesloten, dab ze niet verder het Kuis in konden dringen. Om door den kelder binnen te komen, is evenmin gelukt, .dank zij de goede sluiting. Openbare Vergadering Chr. J.-V. „Dient den fileer" en „Uw Bewaarder." De gisteravond door de Jongelingsveteeni- gingen „Dient den Heer" (Lcvendaal) cn „Uw Bewaarder" (Pniel) gehouden open bare vergadering in de Oosterkerk mag uit stekend geslaagd hcetcn. Niettegenstaande het ruwe weder vonden sprekers, zangeres en musicus een aandachtig en groot gohoolr. Het ruime kerkgebouw was flink bezet. Zulk een vergadering is voor de j ongclingsvereo- nigingen, die haar organiseerden, een sterke bemoediging om voort te gaan op haa£ vaak hobbelig pad. De eerste spïekér, Dr. M. J. Punselie, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Ern stig werd de Gemeente opgewekt de J.-V. te steunen. De waarde der Chr. J.-V. kam men moeilijk overschatten. Waarom? Men beschouwt in onzen tijd hoofden en harten (inzonderheid die van de jeugd) maar al te veel als waren het een soort reservoirs. Men pompt er van alles en nog wat in en dat dik wijls, zonder eigenlijke leiding te geven. Weet ïnen dan niet dat men den. boom jong moet ledden Zeker, de boomen. doet men het ook, maar bij de jeugd wordt het maar al te vaak vergeten. Hier kunnen de Ohr. J.-V. een goed werk doen. Richting ge ven aan het jonge leven. De jongelingen leiden dat zij God zoeken cn dienen. D. w. n. z. dat zij moeten dogmatiseeron en aller lei „kwesties" bespreken, dat zou verderfe lijk worden, neen zij moeten in aanraking komen met den levenden God en uit Hem! kracht putten voor het leven in de jeugd, zooals vcor het leven op rijperen leeftijd. Ivan de Gemeente nu onverschillig toezien Neen, dan zou zij haar eigen zaak schaden.' De tweede spreker was dr. A. Troclstra.,' prod, te 's-Gravenhage. Hij sprak over. „Eeuwige jeugd." Wat is jeugd? Alleen een belangrijk stuld van ons leven? Gelukkig, naast deze letter lijke beteekenis hebben wij cok nog een; idieele. Het is dat tijdperk van het leven, door dichters bezongen als den tijd waarin alles op het schoonst, 't fleurigst, 't meest belovend' wordt gezien. Hot tijdperk waarin de knop zicK begint te ontplooien tot bloem. Waar* in frissche, heerlijke geuren ons verkwik ken; waarin men vergadert om op rijperen leeftijd te kunnen geven, waarin 't karakter' zich gaat zotten; gelaat en stem zich ont* wikkelen. Maar hoevele gevaren bedreigen den! m'ensch niet in zijn jeugd en dat naar* ziel en lichaam? Vraag hot den modieus cn hijj zal u zeggen dat op den 14.. cn 24-jarigen| leeftijd de meesten sterven hun organist me is niet sterk genoeg om de worsteling/ don strijd om tot vollen wasdom te komen,- door te maken. En dan hoevelen zijn oud, ofschoon nogf' m'aar weinig jairen tellend. Zij weten al' alles van het leven af. Voor hen ,zijn C£ geen misteries meer. Zij lachen om alles! j Armé, vroeg rijpe menschen. Dan is er de wanhoop, vooral hij die Vroeg rijpe menschen. Niot die wanhoop die handen! wringend in een doet krimpen om tijdelijke zorgen, neen die veel ergere, die geen weg weet met de zonden van het hart. dié nergens voldoening doet vinden en rust. Die het leven maakt tot een woestijn; die den,1 mensch doet wegkwijnen en eindelijk knak* ken. Hebben dezulken ooit „jeugd" gekend?) Ach, wat vloot zij snel heen. Maar, is dat niet hot lot, de geschieden id van elk mensch? Is er eigenlijk wel jeugd?, en vooral: „is er eeuwige jeugd.?" Eeuwig jong eeuwig friscli eeuwig krachtig eeuwig verwachtend blijven?, Gelukkig het antwoord is bevestigend l AJs de mensch weet dat zijn zonden vér* zoend zijn; als de mensch weet dat er een' God in den hemel is en hij blijft met dien,', God in verbinding (contact) dan kan hij oud' worden, en toch jong blijven; grijze haren] hebben en een jong hart; gebégen zijn van] gestalte on toch bekoorlijk frisch 1 ÏWil mén in den ouderdom nog jong zijn! zoek dan God in uw jeugd! In de jeugd,! wordt beslist wat liet later leven zal zijn.. Denk aan Jozef, Mozes, Samuel, David. j Jongelingen, blijft in God! Blijft in Chrkfc tus! Alleen de rank die in den wijnstok! blijft, kan vrucht dragen. Alleen de mensch/ die door Christus met God in. verbinding, (contact) blijft zal vrucht dragen en eenj eeuwige jeugd genieten. Met gespannen aandacht werd naar deze! bezielende, keurig uitgesproken redo geluis,* terd. Velen hebben genoten en zijn in huni hart verkwikt geworden. In de pauze en aan 't einde der velr^ gadering heeft mej. M. Christiannse eenigei liederen gezongen. Het was een heerlijk^ genot naar haar welluidende, goed ontwik* kelde, krachtige stem te luisteren. Vooraf het ,,0, Jezus mijn troost" van Bacli, maalc^ te diepen indruk. De toon was zoo vol cn; krachtig, maar toch weer zoo in-teeder. Hetj 55) Vader Narcisse knikte en ging Téphany's kamer binnen. De dokter ging weg met de belofte dien middag terug te zullen komen. 'Bij zijn vertrek gaf hij Mary Machin het drankje, dat hij voor Téphany had laten klaar maken. „Het is een. heel onschuldig slaap mid deltje," legde hij uit. „Misschien helpt het niet; maar als het dit wel doet, maak haar dan in geen geval wakker." Téphany nam het drankje in, meenende dat het iets voor haar keel was. Toen schreef z.'j op een velletje papier: „Heeft Furie gesproken?" Mary Machin ging zit ten, schudde van neea en vroeg zich af of de zoo vurig begeerde slaap nu zou komen. Zij nam Téphany's hand en streelde die zacKt. Toen Téphany de oog-en sloot en haar ademhaling geregeld en rustig werd, haalde Mavy een brief uit haar zak: John nie's eersten brief aan haar, dien Fantec haar uit Pont-Aven had gebracht. „Mijn lieve Molly" (zoo noemde hij haar^ „ik ga den armen, diep geschokten Carne naar Rochefort brengen. We zijn op 'het punt van te vertrekken. Hij spreekt er over, om naar Californië terug te keeren. Ik zal een paar dagen bij hem in Rochefort blij ven en dan bij jou in Pont-Aven of waar je dan ook bent, terugkomen. Carne heeft mij alles verteld. Als ik ooit verlangd heb niet de sukkel te zijn, die ik ben, dan ver lang ik dat nu niet meer. Als iik denk aan Ossory, en aan Carne, en aan juffrouw Lane, ben ik blij, dat ik niemand, anders ben dan je liefhebbende Johnnie." Uit dezen brief bleek ten duidelijkste, dat Johnnie er niets van wist wat er dien nacht te Ros Braz was gebeurd. Mary was er nu zeker van, dat Téphany in diepen slaap was. Toen kuste zij den brief en ging de trap af. Op dit oogenblik was de storm bedaard eïL brak de zon weer door. De doordrin gende, niet onaangename lucht van voch tige aarde vulde het huis. De rivier, de weg de boomen in den tuin tindelden van on gekende frischheid. Opeens hoorde Mary een woord, dat langzaasn herhaald werd, telkens en telkens weer: „ElizeElize1" In den beginne begreep zij de beteekenis van dien naam op Furies lippen niet. Op eens raadde zij, wist zij met verplet terende zekerheid, dat de stervende Elize Morvézen gekend moest hebben en dat zijn aandoening ongetwijfeld moest worden toe geschreven aan het feit, dat hij het beeld had herkend. En by kwam ook uit Morbihan. Misschien was by de broeder, misschien ook een vriend van Elixe Morvézen l Zy deed de kast open en baalde het dooden- masker voor den dag. Eenige oogenblikken keek zy er met aandacht naar. Toen ging zy naar de deur, die tot de kamer, waar Furie lag, toegang gaf, en opende haar. Vader Nar cisse lag in geknielde houding by het bed te bidden. De zieke mompelde telkens den naam van het doode meisje. „Elize!ElizeI ,mod p r o De geesteiyke atond op met vriendoiyk- verrasten blik. „Ik moet u even spreken," zei Mary be slist. Toen voegde ry er by: „Ik kan geen minuut verliezen." Vader Narcisse ging naar het salon. „Heeft hy niets gezegd?" „Hy geeft my te kennen, dat hy niets to zeggen heeft. De goede man zei het aarze lend." „Waarom kwam hy dan hier, om ons een doodschrik op het iyf te jagen?" „Naar wat ik hoor was hy onder den in vloed van sterken drank, mademoiselle," ant woordde do geestelyke. „En nu roept hy om „Elize"." „Breng u dit eens by hem." Zy overhandigde den priester het beeld. Hy keek er naar met vorachenden blik. „Dit masker hing boven het bed, toen Furio binnenkwam. Hy kwam hier om te stelen of om een moord te plegen, maar het gezicht van dit beeld deed hem neervallen. Juffrouw Lane denkt, dat dit doodenmasker haar het loven heeft gered." „Dat is vreemd." „Het gezicht zag er uit alsof het leefde. Ik zeg u, dat ik, toen ik het zag, ook byna op den grond viel. Maar ik borg het weg voordat de anderen kwamen en tot nu toe vergat ik het te vertellen." „Ja, dat is van veel belang. Maar ik ben nog, zooal niet geheel in het duister, nog in de schemering." „Ik begin iets te begrypen." „Juist. En ik niet." Op dit oogenblik vatte zy het plan op de belolle van te zullen zwygen, die zy Téphany had gedaan, te broken ter wille van Téphany zelf. Noch de dokter, noch de geestelyke wisten iets van Michael Ossory's betrekking tot het beeld. Maar Mary vertelde den pastoor de feiten kort en duideiyk. Uit zyn regelmatig, ernstig gelaat spraken bewondoring en mede- lyden. Toen zy had uitgesproken, zei hy plot seling: „Dank u wel. Er wa« moed toe noodig om dat verhaal te doen. Maar u hebt mis schien een grootere daad gedaan dan u zelf weet." Hy verliet het vertrek en trok de deur achter zich toe. Mary ging voor het raam staan en veegde baar voorhoofd af. Zy had het warm. De frissche lucht deed haar goed. Zy vroeg zichzelf af, of zy misschien nog meer zou kunnen doen. Haar mooie oogen begonnen te schitteren. Toen ging zy voor de schryftafel zitten en schreef een briefje. Gelukkig kon Bourhis fietsen en hy was reeds tweemaal naar Pont-Aven gewield, om medicfin te halen. Hem overhandigde Mary het briefje. „Je moet mynheer Ossory zien te vinden, waar hy ook is, en geef hem dit briefje." „Best, juffrouw." Toen ging Mary naar boven en niet in staat stil te zitten, gluurde z(j even in de kamer, waarin Téphany nog steeds gerust lag te slapen. Daarna keerde zy naar bet salon terug, nam haar werkmandje en haalde haar werk voor den dag: een halfvoltooide zyden das, die zy bezig was te breien voor haar Johnnie. In de kamer naast bet salon was het stil. De minuten kropen voorby onder het een tonige getik van Mary's breinaalden. Was Furie misschien reeds dood? Na een tydruimte, die haar een eeuwigheid toescheen, hoorde zy een dof gemompel en onmiddeliyk daarop een zacht gerinkel van glazen. Klaarblykeiyk was een opwekkend middel noodig geweest.' Weer werd Furies stem gehoord, luider en krachtiger ditmaal. Mary stond aarzelend op, legde haar brei* werk neer en luisterde. Zy hoorde een korten1 kreet, gevolgd door het onverstaanbare ge» mompel van den geostelyke; daarna weer Furies nog vry krachtige stem, die eenigo korte, afgebroken zinnon uitstiet. Mary klemde de tanden op elkaar; do verzoeking was haar te machtig. Zy legde haar oor tegon het sleutel-; gat en luisterde. Duideiyk hoorde zy nu Fu, rics stem, maar hy sprak Bretonsch. Een uur later kwam vader Narcisse da kamer uit mot het doodenmasker in de hand. Mary zag dadeiyk aan zyn gezicht hoe de zaken stonden. „Hy is dood?" „Ja. God behoede zyn zioll" „éraen," zei Mary. „U kunt om die twee vrouwen zenden. En ik moet dadeiyk mynheer Ossory spreken,- dus „Hy kan leder oogenblik hier zyn," zej Mary. „Ik dacht wol, dat hy noodig zou zyn en heb hem geschreven „U is een buitengewoon meiio.u."' „Ik ben zelf ook verbaasd over myzolf."' Zy legde een bevende hand op de mouw der soutane. „Ik heb geprobeerd t uncs bekentenis verstaan. Begrypt u me? Het was heel leeiyfe van me, maar ik deed het om harentwille7 En hsar stem kreeg iets uitdagends een volgenden keer zou ik het weer doen." 0Dus u hebt gehoord (Wordt vervolgd/.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1