Zaterdag Sïi Octotiei*. A°. I9ii §eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Uit de „Staatscourant". Leidsche Schouwburg. tl*. 15850 PBIJS DER ADVEBTENT1EN: Van 1—6 regels ƒ1.06, Iedere regal plaatsruimte. - Kleine adTertentiên rr~ tiental woorden meer 10 Oente. - Voor f 0.17J. Grootere lettere naar oorden 40 Oents oontantelk iren wordt 0.06 berekend. PBIJS DEZEB COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.66. op Donderdag 26 Oct. 1911. de» namiddag» t« één unr. I>© vergadering zal» zoo noodig» des avonds te acht uren worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1, Onderzoejk van de geloofsbrieven der Hieuw benoemde Raadsleden, 2. Benoeming van een lid der Commissie Van toezicht op het Middelaar Onderwijs. (254) fBenoeming van een s%rètaris der Com missie van toezicht op t&et Middelbaar On- derwijs. (255) 4. Benoeming van een buitengewoon ge neesheer aan de gestichten Endegeest", f,Yoorgeest" en „Rhyngeest." (260) 5. Suppletoire staat van begrooting, 'dienst 1911, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (256) 6. Begrooting, dienst 1912, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwen huis. (256) 7. Begroeting, dienst 1912, van het H. G. bf Arme Wees- en Kinderhuis. (257) 8. Voorstel tot wijziging en opnieuw vast stelling van de verordening, V Vnde re glement op het beheer en bestuur der Ste delijke Fabrieken van gas en electriciteit te Leiden, (258) 9. Voorstel tot wijziging en opni arw vast stelling van de verordening, regelende de heffing van weegloonen en plaatsgelden aan de Gemeentewaag en van weegloonen aan de vette-varkensmarkt te Leiden .(259) 10. Begrooting van inkomsten en uitga ven der gemeente voor den dienst 1912. (117, 119, 216 en 228). VERKIEZING. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 98 der Kieswet; Brengen ter algemeene kennis, dat de processen-verbaal van de zittingen van de hoofdstembureaux, bedoeld bij art. 93 der Kieswet, tot het vaststellen van den uit slag der herstemming ter verkiezing van één lid van den Gemeenteraad in het 1ste kies district en van één lid van den Gemeente raad in het 3de kiesdistrict der gemeente Leiden, op de pers van het Raadhuis zijn aangeplakt en voor een ieder ter Secreta rie dezer gemeente ter inzage zijn nederge- legd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 October 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de missive van den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland van den 18den October 1911 A no. 2744 (1ste afd.); Brengen ter algemeene kennis, dat bij Koninklijk Besluit van 10 October 1911 no. 52 ongegrond zijn verklaard de beroepen, ingesteld door A. VAN" DEN OUWEELEN en door P. VAN DEN WIJNGAARD en A. J. LAMBREGTSE tegen hun besluit van den 27sten Maart 1911 no.: 27, waarbij de sub. 4o. gestelde voorwaarde der aan A. van den Ouweelen bij hun besluit van 5 Juli 1909 verleende vergunning tot het op richten van een koper- en blikslagerij in het perceel Hooigracht no. 103, kad. Seo- .tie I no. 430, is gewijzigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Seoretaris. Leiden, 19 October 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door A. BOERSMA, caféhouder, wonende te Bakhuyzen, een verzoekschrift is ingediend, om vergunning voor den verkoop van ster ken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van vericoop, in het benedenlokaal van het perceel Aalmarkt no. 17. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris.' Leiden 21 October 1911. Leiden, 20 OcHobee*. Ter vervulling der vacature, die in do Commissie van Toezicht op het j^liddelbaar Onderwijs ontstaat door de ontslagneming .van dr. A. Kluyvcr als lid dier Commissie, !doet zij den Raad de volgende aanbevo ling toekomenNo. 1 prof. mir. J. E. Heeres; No. 2 H^ E, Stenfejrt Krcese. Voor het ainbt van Secretaris beveelt zij aan mT. Q. J. Törpstra, alhier. De Commissie van Financiën heeft tegen den ingedienden suppletoiren staat van be grooting van het Geref. Minne- of arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, dienst 1911 en de -begrooting dier Instelling, over het dienstjaar 1912, geen bedenkingen. Evenmin tegen de in haar handen gestelde begrooting van het H. G. of arme Wees- en Kinderhuis, dienst 1912. Zij adviseert derhalve tot goedkeuring van die begroetingen te besluiten. Zondag 29 October begint „Musis Saoruïn" de reeks winter.concerten met een soirée door het strijorkest van het 3de regi ment huzaren. Deze winter-ooncerten en voor dra chtsavon den, die verdeeld zullen zijn over de maanden November tot en met April zul len worden afgewisseld door huishoudelijke avond-bijeenkomisten waar verschillende en sembles zich zullen doen hoeren (strijkmu- ziek, voordrachten, enz., enz.). Er zal dus ruimschoots voer afwisseling gezorgd wor den. Hebben de zomeroonoerten van Musis" zich dit jaar door talrijk bezoek gunstig van de concerten in de laatste jaren gegeven, onderscheiden: het is to hopen dat do leden eveneens door trouwe opkomst het hunne zul len bijdragen tot het welslagen der con certen gedurende het winterseizoen. Het le dental der, in het voorjaar ten doode gedoem de Vereeniging, die thans zoo krachtig her leeft, gaat flink vooruit. Toch as het aantal nog hij lange na niet zoo groot, dat men zeggen kan, dat de Vereeniging haar ouden bloei (van een jaar of vijftien en langer geleden) herkregen heeft. Daarom' hoopt hot bestuur - dat zich thans reeds velen aanmelden zullen tegen betaling hetzij do halve contributie, on der verbinding het lidmaatschap in het vol gende jaar te continueeren. In aanmerking ge nomen het vele dat er voor de uiterst lage contributie geboden wordt, is het te ver wachten idat het ledental (thans circa drie honderd) öpoedig weder de sterkte, van voor de vervalperiode herkrijgt). Wij hopen dat deze verwachting "VeTvuld worde en de aloude Leidsche Vereeniging wederom een tijdperk van bloei te gemoet gaat. Het „Leddsche V olkshuis" opent morgen de rij zijner muziekuitvoeringen 'met een concert van zang-, viool, eta piano-solo's. De toegangsprijs kan slechts voor zeer wei nigen een beletsel 'zijn om deze muziek avonden bij te wonen. Waarschijnlijk is hij dit voor niemand, wiens verlangen naar hoo- ger genot sterk genceg is om er kleine genietingen voor op te offeren. Hoe groot de liefde voor muziek onder de min- en onvermogend en is, blijkt onder meer uit het feit, dat, ondanks een regenhui als een wolkbreuk, de 200 toegangsbewijzen voor het concert in do Pieterskerk, binnen tien minuten waren verkocht. Nog sterker mis schien blijkt die liefde, waarin trouwens niets vreemds ligt, uit de ervaring in het Volkshuis opgedaan gedurende de twaalf- j*u ren van zijn bestaan, dat namelijk muziek van voornamen huize het meest trekt en het meest boeit. De wetenschap dat Beet hoven, Bach, Mozart op een prograrnmla voorkomen, trekt steeds een gTooter aantal bezoekers. De heer B. Berends ten Kate, Obr. onderwijzer alhier, is bestemd tot hoofd eener opleddingschool voor inlandsche onder wijzers op de Sangïx-eilanden Den 5den November zal mejuffrouw' A. Zernike, beroepen predikante bij de Doops gezinde gemeente te Boven.Knijpe, dea na middags haar ambt aanvaarden, na des mor gens te zijn bevestigd door ds. S. D. A. Wartena, Doopsgezind predikant te Hee renveen. Het oud-lid der Tweede Kamer, de enqueteur van den arbeid, de heer A. P. Staalman bezocht Woensdag en Donderdag de venen in den Z.-O-hoek van Drente, ten einde in opdracht van den minister van Landbouw een onderzoek in te stellen om> trent de algemeene arbeidsvoorwaarden (loon, arbeidsduur, enz.), woningtoestanden, ge dwongen, winkelnering, in deze veenkolo* niën. („Rott.") Te Amsterdam is in het Doelen-hotel afgestapt prof. Röntgen, de ontdekker van de of Röntgenstralen. Wegens het overlijden van dir. J. H. Dünner, zullen de opperrabbinale functiën in Noord-Holland tot een nadere regeling ge troffen is, waargenomen worden door de heeren A. S. Onderwijzer en J. Vreden* burg, rabbijnen der N. I. Hoofdsynagoge te Amsterdam. Do minister van landbouw, nijverheid en handel, de heer Talma, zal a.S. Maandag een bezoek brengen aan de RijksverzekeringS- bank te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Sinds Woens dagavond werd hier vermist de 60-jarige H. Dekker, inwonende bij den winkelier P. Nauta, aan den Ringdijk bij Aalsmeer. Hij was het laatst gezien door den nacht- brugwachter Wesselius, die hem, daar de brug over de Ringvaart was afgesloten, dien avond te ruim elf uren met een roei boot van Aalsmeer naar den Ringdijk heeft overgebracht. Het algemeen vergoeden was, dat hij te water geraakte en verdronk. Dit vermoeden is juist gebleken, want he den werd het lijk van D. gevonden in een sloot aan den Veldweg, nabij zijn woning. KATWIJK AAN DEN RIJN. De afd. Katwijk van de Zuid-Holl. Vereeniging ,,Het Groene Kruis" hield gisteravond haar jaarvergadering in „De Roskam." Het bleek, dat de rekening sluit met een batig saldo van f 4.27. De aftredende bestuursle den, de heeren dr. Van Elk en De Ruiter Zijlker, werden herkozen. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de alg. verg. gaf slechts punt 12 aanleiding tot bespreking. Vooraf werden echter aangewezen als afgevaardigden de heeren Hueting en ds. Meyering, terwijl de heer De Ruyter Zijlker als plaatsvervan ger zal optreden. Ten opzichte van een vqorstel tot het doen geven, van cursussen in kraamvrou wenverzorging, verklaarde zich de vergade ring tegen 't voorstel, hoewel erkennende 't groote nut daarvan, en dat wel omdat, blij kens de toelichting op het voorstel, de be doeling is, de oursussen wel in alle afdee- lingen te doen houden, zoodat ongeveer zes jaren zijn verstreken voor en aleer nien de Provincie is rond geweest, en bovendien het quotum zal moeten worden verhoogd. Bovendien zullen de afgevaardigden hebben te wijzen op het gevaar van verhooging van het quotum in het algemeen, waar het voor kleine afdeelingen dan moeilijk zal zijn om bij de centrale organisatie aangesloten te blijven. Een voorstel tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaken der zuigelin gensterfte van een deel der provincie Zuid- Holland, kon evenmin de goedkeuring weg dragen. Men meende, dat het niet ligt op den weg van „Het Groene Kruis" om dat onderzoek te doen plaats hebben. De benoeming van leden voor het Hoofd bestuur werd den afgevaarcÈgden overgela ten; het aftredende bestuurslid, de heer W. Poolman, die alleen herkiesbaar is, zal op nieuw worden gestemd. De voorzitter deelde mede, dat in verband met de besprekingen op de vorige jaarver gadering het bestuur meent niet tot aan schaffing van een ijskast te moeten over gaan en het aanbeveling verdient het ijs te blijven betrekken van een der ijshande- laren ta Katwijk-aan-Zee, die er echter voor zal hebben te zorgen, steeds ijs in voorraad te houden. Verder bekwam de vergadering mededee- ling, dat in het afgeloopen jaar te Katwijk- aan-Zee 246 verp'legingsartikelen werden uitgereikt en te Katwijk aan den Rijn 63; dat het bestuur, mede in verband met vori ge besprekingen, zich voorstelt in den a. s. winter voor de afdeeling een spreker te doen optreden: keuze van onderwerp en spreker woTden aan het Bestuur overge laten. Ten slotte hebben eenige besprekingen plaats over de berging en afgifte der maga zijn-goederen; de tegenwoordige magazijn meester te Katwijk-aan-Zee zou gaarne zien, dat een ander werd benoemd, terwijl bij geruchte is vernomen, dat de wijkzusters zich zeer gaarne daarmede zouden willen belasten. Indien dit mogelijk ware, zou zulks door de vergadering op Koogen prijs worden gesteld, waar hierdoor ook beter controle op de artikelen kon worden uitge oefend. Een zeer geanimeerde bespreking had tot resultaat, dat deze aangelegenheid nader door het bestuur met dat der Zieken verpleging onder oogen zal worden gezien, om de uitvoerbaarheid te overwegen. Met dank aan de dertien leden die blijk van be langstelling hadden gegeven werd de sa menkomst door den voorzitter, den heer J. Hueting, gesloten. KATWIJK-AAN-ZEE. De logger „K. W. 152" van de firma N. Haasnoot, schipper W. Ros, waarvan men vreesde, dat hij ver gaan. was, is gistermiddag te IJmuiden bin nengekomen, Is de haringvisscherij steeds een be drijf, dat zeer ongelijk gaat, dit jaar is die ongelijkheid al zeer groot. Terwijl sommige loggers reeds Kun vierde reis maken, wor den andere vaartuigen nog van de tweede reis thuis verwacht. Zijn er eenige vaar tuigen, waarmee dit jaar Bchatten gelds zijn verdiend, andere staan nog ver bene den de middelmatige besomming en vormen een schadepost voor den reeder. Vooral de buitengewoon hooge prijzen der haring in de maand September heeft tot die groote verschillen meegewerkt. LISSE. Gisteren werd de vijfde droge veiling gehouden vanwege het H. B.-G. De catalogus bevatte ruim 500 nummers. Wij noteerden: Couronne d'or f 50 k f 67. Murillo f 20 k f 25. Cramoisie Brillant f 35. La Reine f2 k f5. Gele Prins f3 f5. Rose Gris de Lin f 5 k f8. Prins van Oos tenrijk f 43. Scarlet Due f 38. Grand Duo f 18. Artus f 6. Jacoba van Beijeren f 4. Prinses Marianne f 10. Rose Luisante f 60. Imperator Rubrorum f37. Couleur Cardi nal f 65. Waterloo f 20. Hermann Schlegel f 80. Koningin der Nederlanden f 42. Bal- vator Rose f 50. Lady Boreel f 72. Gele Duo f42. Rose Duo f25. Tournesol Ceel f 27. Verboom f 15 A f 17. Alles per H.L. De prijzen moeten worden verhoogd met lO.pCt. kosten. NOORDWIJKERHOUT. De R.-K. Land en Tuinbouw-werkliedenvereeniging alhier ontving de gevraagde kerkelijke goedkeu ring op de statuten en het Teglement. SASSENHEIM. Door het bedanken van den heer W. van Biezen als lid van het Kiescollege, is een tweede verkiezing nood. zakelijk geworden, en in verband daarmee een candidaatstelling. Het comité, dat zich met de leiding der verkiezing belast, had hiervoor een vergadering uitgeseKeven te gen gisteravond in de consistoriekamer der Ned.-Herv. Gem. Een en dertig leden hadden aan de oproeping gehoor 0egeven. Na gehouden vrije stemming werd de heer A. Leeflang candidaat gesteld. Als tweede punt was aan de orde het opriohten eener flriesvereeniging. Zeven en twintig aanwe zigen verklaarden zich voor oprichting. Als voorloopig bestuur werd het comité geko zen. De kiesvereeniging bestaat op het oogenblik uit 21 leden. TER-AAR. Door den viscbbandelaar L. van Tol, te Langeraar, werd vertoond een edelkarper, wegende 15 pond. Ongeveer vijf jaren geleden moet deze als kleine visoh in den Wassenaarsohen polder gepoot zijn, W'aaruit valt af te leiden, dat het polder water voor deze vischsoort uitnemend ge schikt is. De Raad vergadert a.s. Donderdag 's morgens om elf uren. VOORHOUT. Terwijl een koopman zijn waar bij een zijner klanten afgaf, liet hij een oogeniblik zijn paard en wagen onbe heerd. Het paard zette zonder voerman zijn reis voort. De wagen kwam in aanra king met een langs den weg staanden paal, waardoor een zesjarig knaapje, dat er op zat, er af viel en een voet kneusde. Een geneesheer legde onmiddellijik een verband, waarna de kleine naar het ouderlijk huis vervoerd kon worden. WASSENAAR. Dinsdagmorgen om kalf- elf zal de Raad vergaderen. WARMOND. Het werk aan de jacht haven der roei-, zeil- en motorsportvereeni- ging „De Kaag" is men reeds begonnen door het afgraven van den bovengrond- Naar wij vernemen, moet een gedeelte der haven vóór het begin van het volgend sei zoen gereed zijn. Onze gemeente zal worden verrijkt met een fraai landhuis aan de Warmonder Leede, tusschen spoorbrug en Warmonder- h'ek. Bij Kon. besluit is benoemd met 1 Nov. 1911 tot directeur van Ket Huis van Bewa ring te Rotterdam J. J. de Rooy, thans adjunct-directeur 2de rang bij de gevange nissen te 's-Hertogenbosch; met 1 Jan. 1912 benoemd tot directeur van en leeraar aan de Rijks H. B.-S. te Hee renveen J. C. W. Ising, thans leeraar aan de Rijks H. B.-S. te Venloo, met gelijktijV dig eervol ontslag uit laatstgenoemde be trekking met 16 Deo. 1911 benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Gou da, J. J. M. Hermans, thans in' gelijke be trekking te Hoorn; bij het personeel van den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indië benoemd en aangesteld tot tijdelijk off. van gez. 2de kl. L. C. Chr. Christensen; benoemd: bij het wapen der inf., tot 2den- luit., bij het 1ste reg., de sergeant A. B. Neujean, van het 4de reg.hij het 2de reg.; de sergeant L. A. F. Buys, van 't 6de reg. aan mej. J. L. Thélin, geboren te La Tour de Peilz (Zwitserland), vergunning verleend tot het geven van middelbaar en lager onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereischten voldoe; aan B. Oosterman, gewezen onderwijzer aan een openb. lag. school, een jaarlijksch pensioen toegekend van f 705; aan H. van Lambalgen, gewezen brieven en telegrambesteller, een jaarlijksch pen sioen toegekend van f 405. Bij resolutie van den Minister van Ko loniën zijn mrs. H. J. Spit, te 's-Gravenha- ge en J. Meihuizen te Groningen gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië om te worden geplaatst in rechterlijke betrekkingen daar te lande. Telojrallisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 21 Oofc. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.5 te Nice en München; laagste 738.1 te Valentia. Verwachting tot den avond van 22 Oct. Matige tot kraohtigen zuidoostelijken tob zuidelijken wind. Nevelige tot betrokken lucht. Waarschijnlijk regenbuien. Dezelfde temperatuur. Aldo Antonietti. Volgens aankondiging zou deze beroemde violist hier slechts één enkelen viool-avond geven; wy vreezen, dat het voortaan geen enkele zal worden, na het treurig figuur, dat Leiden gisteren heeft gemaakt wat betreft de opkomst van belangstellende toehoorders. Maar de violist liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en speelde zeldzaam mooi om te laten hooren, wat de afwezigen gemist hebben en gelukkig was de ontvangst van het publiek buitengewoon harteiyk, welke hartelijkheid zich uitte in luid applaus, in terugroepen en in de aanbieding van een fraaien bloemkrans door do Schouwburg-commissie. Mevrouw MosselBelmfante, die, volgens het programma aan den vleugel zou zitten, trad op in den verjongden vorm van hare dochter mejuffrouw Mossel, de verloofde van den violist. (Zooals wy vernamen was een kreupele vinger van mevrouw Mossel oorzaak van deze vervanging, maar dit had hot publiek wel even aangekondigd kunnen worden), Mejuffrouw Mossel stelde zich aan het publiek voor als een uiterst volgzaam en accurato begeleidster, in het bezit van een keurige techniek en zeer bescheiden, welke bescheiden heid haast overging In het zich geheel op den achtergrond stellen. Ook had het groote, mooie Ibachs-exemplaar best wat flinker aangepakt kunnen worden. De violist heeft ons weer in verrukking gebracht door zfin voornaam, ernstig spel, zonder eenig effectbejag, heariyk in den zoa- ten, smeltonden toon van zyn instrument, dat over het algemeen aan zuiverheid weinig te wenschen overliet. Ook het programma liet weinig te wenschen over; allereerst was de kennismaking met de Sonate van een van Engoland's meest beteokenendo componisten: Henry Purcell, zeer de moeite waard. Het vorig jaar zong de zangeres Nicholls eenige van Purcell'a liederen, die toen in hooge mate boelden, evenals nu deze Sonate, door de fijnheid der compositie. Verder hoorden wij Corelli'a „La Folia" met een schlttereud ge- apeelden cadenz; Bruch's „Scottischo Fanta sie", in woIks roerend gespeeld Andante Schotsche melodieën opdoemen, en na de pauze eenige kleinere composities, waarin de heerlfike toon, waarover Antonietti beschikt, tot zyn volle recht kwam. Onder deze com posities noemen wy vooral een Canzonetta' van den Italiaanschen componist Paradiso en een prachtig vurig gespeeld Rondo van Dvörak; de Piano-nocturne van Chopin klonk goed in deze zetting voor viool met de meer uitgesponnen slotcadenz. Ten slotte Wieni- awski's „SieUntia": een opeenstapeling van technische moeiiykheden, welke onvermoeid en glansryk overwonnen werden. Het publiek wilde niet naar huls gaan, alvorens Antonietti nogmaals met zyn viool te voorschyn kwam om Schubert's „Abellle" heel licht en fijn over ons heen te laten zoe men. Waariyk, do afwezigen hebben zloh dezen avond een groot genot ontzegd. Het Groene Kruis. Gisteravond hield de afdeeling Leideni van de Zuid-HolL Vereeniging ,,Heb Groe ne Kruis" haar algemeene najaarsvergade ring in een der zalen van ,,In den Vergul den Turk". De vergadering, die zeer schaarsch door de leden bezocht was, werdi geleid door den voorzitter, den beer J. O.. Sohreuder, arts. Nadat de secretaris, dr. H. Taverne, de notulen der vorige vergadering had gele zen, die onveranderd werden gor Igekeurd, werd de begrooting voor heb volgend jaar* vastgesteld. Daaruit bleek, dat het batig saldo over 1911 werd geraamd op pl.m. f 200 en de contributie over 1912 van 757 leden op 991. 364 leden hebben te kennen gegeven, dat zij wenschen te profiteeren van verpleging en daardoor ieder de daarvoor vastgestelde f 0.50 extra wenschen bij te "r-.gen, wat een bedrag van f 182 in de kas brengt. Zoo konden de inkomsten voor 1912 worden ge raamd op f 1373. De uitgaven werden op een ongeveer ge lijk bedrag uitgetrokken, waarbij elke post zeer zuinig moest worden lorekend. ZoO was voor zuster Hartjens aan salaris uit getrokken f 400 en voor zuster Fontein f 50.. De voorzitter deelde mede, dat zusteï Hartjens in den tijd van een klein halfjaar reeds 680 praestaties deed, dat is ongeveer 1500 per jaar, terwijl de bezoldiging is be paald met het oog op twee praestaties per dag. Opgemerkt werd, dat som- ige leden ook te veel vergen van de zuster en dal zij soms twee keer per dag terug moet ko men. Er waren er wel die dit trachtten te' vergoeden door de zuster af en toe een extra belooning toe te kennen, doch dit werd niet de goede manier geacht en ooï de zuster vond het niet aangenaam. Men zou gaarne do zuster een hoogere be* zoldiging toekennen maar de financiën laten dit op het oogenblik niet toe. Het zou dan ook rationeel zijn dat de leden die het kun nen betalen een grooter bedrag meer even* redig aan het werk dat te hunnen b.ihoevei door de zuster wordt verricht, vergoeden*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1