M«. 15338 Zaterdag 7 October. A°. 1911. @eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Leidsehe Schouwburg. PfiIJS DER A-DVERTENT1EN Van 16 regel» f 1.05. Iedere regel "meer 0.17J. Grootere letten naar plaatsruimte. - Kleine advertentie» Tan 30 woorden 40 Oents contant i elk tiental woorden meer 10 Cents. - Voor bet incaseeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden j f 1.10. Bniten Leiden, per looper on waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per poet 1.65. I1ISDEBWIST. Éurgeméeeter en VVethoudcra^n Leiden; Ge-zien het adres van de Uitgëvers-Maat- - ï'öhappir ,,Futura" om vergunning tot op richting van een boek- en courantdrukkerij, gedreven door 3 electromotoren, waarvan 1 van 6, 1 van 2 en 1 van p.lk., in het per ceel Steenstraat no. 39, Sectie B no. 2621; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 21 Ootober aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid ral worden gegeven óm bezwaren tegen dit verzoek in to brengen, terwijl zij er do aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde bun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAIi, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 October 1911. D3MKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door CHRISTINA G. HANSELAAR, vróuw van A. P. SPEK, wonende te Leiden, een ver zoekschrift is ingediend, om verlof voor <3?n verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Me dusastraat 7. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 October 1911. Leidsn, 7 October. Mej. J. Berkeljon, alhier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de openba re school A, te Bodegraven. Mejuffrouw G. L. M. Ognibeni, te Zoe- terwoude, is benoemd tot onderwijzeres aan de St.-Barbera-school van het Parochiaal Kerkbestuur van den H. Bonifacius, te Amsterdam. Op de dertiende lijst van de 33ste jaar- collecte voor de Scholen, met den Bijbel staan o.m. vermeld: Gouda met Broek, met f207.02; Lisse met f188. Een enkele afdeeling in de Tweede Kamer is gisteren gereed gekomen met het onderzoek der Staatsbegrooting en het In- valiaiteitsontwcrp. DW-eysectiën - zijn uiteengegaan tot a.s. J^j^j^CTrDonderdag- a.s. zal vermoedelijk;-^0B^j^^Rtoek in alle afdeelingen afgeloopeö^lijji;^^ De Kamer zal Woensdag-;des na middags te halfvier, een openbare vergade ring houden. De aanbeveling van directeur der bur geravondschool te Haarlem (wegens vertrek van den hear H. J. de Vries) bestaat uit de heeren J. J. Bauer en S. Klinkenberg, bei den eeraar aan de H. B.-S. met 5-j. cur sus aldaar. Na een langdurige ziekte is te Schie dam in den ouderdom van 74 jaar overle den mr. W. II. Jansen oud-wethouder, voor zitter der Kamer van koophandel, lid van den gemeenteraad en beheerend vennoot der kassiersfirma W. Jansen en Co., aldaar. Het legerbestuur is voornemens politie honden in te voeren bij het wapen der marechaussee. (Vad.) Het gouden jubileum der ,,Nederland- sche Vereeniging voor Israël" zal Maandag 23 October des avonds in Salvatori'* te Amsterdam aanvangen met een dank. en bedestond, waarin voorgangers zijn ds. C. P. van Eeghen Jr. en de zendelingen F. W. A. Korff en A. van Os. Dinsdag des voormiddags zal in „Salvatori" de 50ste algemeene vergadering met leder en afge vaardigden gehouden worden, gevolgd door een ontvangavond in Salvatori" Woens dag 25 Oct.. s voormiddags een bidstond on der leiding van ds. J. H. Wiersma. 's Na middags in „Salvatori" lezing door dr. H. M. van Nes, hoogleeraar te Leiden, gevolgd door een feestmaaltijd in ,,Krasnapolsky." 's Avonds feestelijk? hedenking van het 50- jarig bestaan in de Nieuwe Kerk (Dam), in welke samenkomst het woord zullen voeren ds. J. J. van Noort, dr. J. Lammerts van Bueren en de Oud-Missions Direktor ds. R. Bieling van bet Berlijnsch© Genootschap. Bij deze gelegenheid wordt een feestcantate gezongen. Het centraal bestuur van he"} Alge meen Nederlandsch Werklieden-Verbond heeft besloten een adres aan de Regeering te zenden, verzoekende maatregelen te ne men tegen het duur worden der levensmid delen. Naar aanleiding van het Kon. besluit van 28 Augustus jl., waarbij aan den kapel meester A. L. Hazebroek, van het stafmu- zielkkorps der Koninklijke Marine, de per soonlijke titel van directeur van het stafmu ziekkorps der Koninklijke Marine, met den rang van machinist is toegekend, is bepaald dat de uniform van voornoemden kapel meester ongewijzigd blijvende, hij de rang- onderscheidingsteekenen zal dragen van mar chinist behoudens eenige wijziging. De minister van oorlog heeft bepaald, dat rijwielentegemoetkoming ook zal wor den verleend aan officieren van gezondheid.. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad der gemeente Voorst las de voorzitter, baron A. C. van der Feltz, een schrijven voor van de familie Besier, waarin deze kennis geeft van het plotseling overlij den van den heer J. G. Besier, ontvanger der gemeente, wiens lijk Maandag j.l. in den IJsel nabij de gemeente Voorst is ge vonden. De voorzitter sprak enkele woor den ter nagedachtenis van den overledene en herinnerde daarbij aan 't spoorloos ver dwijnen van den heer Besier. Spreker zeide er prijs op te stellen, in deze vergadering te mogen verklaren, dat de heer Besier in de zestien jaren, dat hij zijn ambt heeft waar genomen, daarbij steeds blijk heeft gegeven van een voorbeeldige accuratesse. De boe ken en kasgelden zijn met de meeste zorg nagezien door B. en Ws. en volmaakt in orde bevonden. Niet het minste heeft er aan ontbroken. Spreker verklaarde dat de gemeente Voorst bij het overlijden van den heer Besier een barer allerbeste ambte naren verloor. Waar juist deze vergadering werd gehouden op den dag, dat het stofte lijk overschot van den overledene te Deven- t ter werd ter aarde besteld, en aan zijn graf niet zou worden gesproken, verheugde het spreker, dat hem hier de gelegenheid open stond, deze woorden tot den Raad te rich ten. Op voorstel van den voorzitter werd aan het Dagelijksch Bestuur opgedragen, een brief van rouwbeklag te richten tot de familie Besier. In de gisteren te Utrecht geh'ouden raadszitting werd door B. en Ws. een schrijven van de Heide-Maatschappij mede gedeeld, dat zij niet meer wenschte te on derhandelen over het beschikbaar stellen, dooT de gemeente, van grond voor de op richting van een Centraal gebcuw der Maat schappij. Een en ander naar aanleiding van een vroeger genomen raadsbesluit.» Na uitvoerige discussies werd ten slotte een voorstel van den heer Van Noordenne om opnieuw met de Heide-Maatschappij in onderhandeling te treden verworpen met 21 tegen 13 stemmen. Daarna werd het in gekomen schrijven voor kennisgeving aan genomen. In de gistermiddag geh'ouden vergade ring van den gemeenteraad van Vlissingen werden de geloofsbrieven onderzocht van den heer C. F. Lindeyer, sociaal-demo craat-, die bij de periodieke verkiezing in district III gekozen is, en die langen tijd gewacht heeft met de inzending van zijn geloofsbrief, omdat de burgemeester hem geen bewijs van ingezetenschap kon ver strekken. Overeenkomstig het advies van de com missie van onderzoek besloot de raad tot niet-toelating op grond, dat genoemd be wijs niet bij den geloofsbrief gevoegd is. De directeur-generaal der Staatsspoor heeft bij dienstorder bepaald dat voortaan personeel boven 31 jaar niet meer in hulp dienst der Staatsspoor mag aangenomen worden. Moet in sommige gevallen toch iemand boven dezen leeftijd aangenomen worden, dan moet voor ieder geval speciale vergunning hiertoe aan den directeur-gene raal gevraagd worden. BODEGRAVEN. In tegenwoordigheid van het polderbestuur en ingelanden van den Zuidzijder- en Boezempolder, alhier, heeft de proefbemaling plaats gehad van een nieuwe coinpound-centrifugaal.pompma- cliine, vervaardigd en geplaatst doof tie heeren Mcnhemius en Haentjens, machine- fabrikanten te Leiden. Het advies hierover, uitgebracht door de heeren W. C. de Wit en K. de Wit, ingenieurs te Amsterdam, luidt zeer gunstig. De nieuwe machine vol doet aan alle gestelde eischen. De construc tie en afwerking laten niets te wenschen over. Zij pompt in den zelfden tijd heel wat meer water cp dan de oude machine kon verplaatsen, terwijl het kolenverbruik on geveer dc helft zal zijn van vroeger. HAARLEMMERMEER. Met den bouw van do Kerk voor de afdeeling Haarlemmer meer van den Protestantenbond schiet men, nu eenmaal de enderbouw gereed is, flink cp» Er wordt met alle kracht aan gewerkt. Men hoopt op 31 Dec. a.s. er do eerste godsdienstoefening in te houden. Bij den slager Roos, te. Hoofddorp, heeft men een som van pl'.m. f 200 iiHf een kast ontvreemd. Er bestaat wel vermoeden, doch geen zekerheid omtrent den dader. ELet blijkt evenwel geen vreemde te zijn geweest. KATWIJK-A AN-ZEE. Gisteren kwam liicr aan het strand aan de bomschuit „Kat wijk VI," K.W. 105, van den heer kW. Taat, met verlies van 25 netten. Van Gebrs. Bloot kwam de bomschuit „Do Drie Gebroeders" K.W. 126, binnen, verlies ,van 30 netten. Vierder kwamen neg verscheidene vaar tuigen met verlies van netten binnen. ,Twee der matrozen van de vermiste sloep der „Ixion" zijn Katwijkers, n 1. de gebroeders C. en J. van dor Bent LEIDERDORP. Tot onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de school met den Bijbel is benoemd de heer R. P. Offringa. In de laatste dagen worden geen nieuwe gevallen van joodvouk aangegeven. Men hoopt, dat de ziekte geweken is. Do levering van brandstoffen voor de gemeente-gebouwen is voor den aanstaanden winter opgedragen aan W. A. Wolff en J. Tyssen. Twee pinken, afkomstig uit den Stads- polder, waren de Zijl overgezwommen en te recht gekomen in een warmoeziersland ach ter de steenplaats „Ouderzorg". De dieren hebben daar veel schade aangericht aan de te velde staande groenten en broeijranyeh. Do eigenaar, te Leiden "woonachtig,, vergoedt do schade. NOORDWIJK. Maandag 16 October a.s- hcopt do postbode G. J. v. d. Voet te her denken, dat hij vijf en twintig jaren alhier werkzaam was als brieven, en telegram besteller. Het zal den ijverigen besteller, dio er nog „als een kievit" over tippelt, zcodat zijn snelle gang te Noordwijk spreek woordelijk werd, op dién dag wel niet aan belangstelling ontbreken. Gisteren brachten wij oen lcort be zoek aan de gasfabriek; hoofdzakelijk, om tozien, welk een mooi en ruim kantoor men voor den directeur heeft ingericht. Dat is een gelukwensch waaTd. Plet ziet er netjes uit. Vervolgens bewonderden wij een apparaat, waarmee de gaslamp cp gelijke wijze wordt aangestoken als een clectrische. Men weet, dat één der vele voordeelcn van electrische verlichting is: de gemakkelijkheid, waar mee het wordt ontstoken. Om het hoekje van do deur draait men het knopje maair om, enhet is licht. Op gelijke wijze werkt bovengenoemd apparaat. Vlak om het hoekje van de deur trekt rneu een knop uit, en de gaslamp brandt; bij het ver laten der kamer dooft men het licht door den knop weer in te drukken, 't Is een uiterst practisch apparaat, dat niet erg duur is ook. NOOR DWTJKERH OUT. De R K. werk- liedenvereeniging beslcot tot coöperatieven aankcop van steenkolen per wagon, waarvoor zich bereids 22 deeluemers opgaven. Tevens zal getracht worden van verschillende heeren bloemisten gratis bloembollen te ver krijgen tot steun van het. Ziekenfonds. OUDSHOORN. Onze organist, de heer H. C. van Griethuizen, herdacht zijn veertig jarigen dienst bij de Ncd.-Herv. Gem. alhier. Talrijk waren de gelukwenschen, die hij, zoo uit de drie gemeenten, als van verre, mccht ontvangen. Bij raondo van den presi dent-kerkvoogd werd hem een fraai cadeau aangeboden cn 's avonds bracht de harmo nie „Beethoven" hem een serenade. Als een bijzonderheid van trouwe plichts betrachting deelcn wij mede, dat deze or ganist in die veertig jaren slechts zeer en kele malen afwezig is geweest. Aan hem is het te danken, dat de zang der Gemeente in de Oudshoornsche kerk alom wordt ge prezen. Jaren lang heeft hij naast zijn ambt zangkoren gedirigeerd, alle met gunstig en sommige met roemrijk gevolg. Veertig jaren is een heele tijd! Doch 's mans vader en grootvader hebben te Wou- brugge niet minder dan 10-1 jaren liet or gel bespeeld». In 1794, toen daar een orgel werd gesticht, werd Jan van Griethuizen, uit Amsterdam, daarbij als organist benoemd. Deze overleed in 1832 en werd opgevolgd door zijn zoon Abraham, in 1898 overleden. Dezó laatste was de vader van den thans feestvierenden organist. Naar men ons meedeelt, zal de predi kant morgen het heuglijk feit van den kan sel bespreken. Nog lange jaren hopen wij van Van Griethuizen's fraai orgelspel te mogen genieten. RIJNSBURG. Met onze gasverlichting gaat het naar wensch. De straatverlichting is uitstekend, vooral nu er nog enkele lan taarns zijn tusschen gevoegd; de nachtver lichting is ook ruim voldoende. Nu in de Raadzaal nog twee lainpen zijn aange bracht, is deze schitterend verlicht. Het verbruik door particulieren is, den korten tijd in anamërking genomen (o'nge- veer zeven weken verheugen wij ons in de levering van gas door Leiden) vrij groot te noemen. In Augustus werd verbruikt 3103 M5., in September 6341 M3., totaal 9444 M5. Er zijn tot heden 110 gewone en 19 muntme ters geplaatst. Nog voortdurend hebben de fitters het met het aanleggen druk. Toch zijn. er velen, die nog niet zijn aangesloten. „Onbekend maakt onbemind," zegt men; maar als men van buren en anderen heb gemak van gasstel en de betere verlich ting hoort, prijzen, twijfelen wij niet of allen zullen binnen korten tijd aansluiten. RIJNZATERWOUDE. De afdeeling al- bier van do Holl. Maatsch. van Landbouw houdt op 12 Oct. een keuring van stierkal veren, kuiskalveren en kuispinken. VOORSCHOTEN. Tot gemachtigden voor het kiescollege der Nod.-Her-v. Gem. alhier zijn herkozen de aftredenden en is gekozen do heer I. Romeyn. Naar wij Vernemen, zijn de werkzaam heden tot plaatsing van het hek, een ge schenk van hot personeel aan de firma Van Kempen bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan der fabriek, geëindigd en is het ge heel gereed. VOORHOUT. De hoop. dat met het weg nemen van het laatste biljet, met „besmet telijke ziekte" bedrukt, de typhus als ge weken mocht worden bcscohuwd, omdat na half Augustus geen aangiften meer werden gedaan, is ijdcl gebleken. Deze week zijn weder twee gevallen van febris typhooïdea voorgekomen, gelukkig echter niet van ern- stigen aard. WOUBRUGGE. Den organist der Ned- Herv. Gcm., alhier, de heer C. Jonker, heeft met het oog op zijn leeftijd tegen 31 De cember a.s. aau heeren kerkvoogden ont slag aangevraagd. Bij de begrafenis van den heer A. Rodenberg, herdacht ds. Van Ingen den ijver cn de trouw van den overlcdeub- in zijn functiën van kerkelijk ontvanger en boekhouder ,van het Weeshuis. Achter den lijkstoet merkte men ook op heeren kerkvoogden cn den secretaris dezer gemeente. Do overledene heeft een lS-tal jaren.nauw- gezet zijn plicht vervuld als ambtenaar ter Secretarie. Zijn oudste broeder dankte de talrijke aanwezigen voor de bewezen laatste eer. Bij Kon; Besluit is benoemd bij het wa pen der infanterie, bij het le reg., tot mi- litie-lsten luit. de militie-2de' luit. T. Nie- boer, van het korps: - benoemd, met ingang van 16 October 1911 tot secretaris van den Voogdijraad te Roermond mr. J. G. C. M. Walter, te Grave; toegekend do aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eeremcdaille in zilver, aan H. Bult, tuinman in dienst van de "a- milie Blijdenstein, te Lonneker. Bij resolutie van den minister van ko loniën is J. F. E. Lankamp gesteld ter be schikking van den gouv.-gen. vaa Ned.-In- dië, om volgens de aanwijzing van den Landvoogd werkzaam te zijn bij de com mercieel© boekhouding van -de,daarvoor in aanmerking, komende gouvernemcatsbedrij- ven daar te lande. Examens landmeter. Bij beschikking van den minister van Bin- De'nlandsche Zaken, zijn in de commissie, tot het examineeren van hen die een diplo ma van geëxamineerd en beëedigd landme ter verlangen, voor het jaar 1911 benoemd: tot lid en voorzitter H. J. Heuvelink, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool t: Delft, en tot leden dr. J. A. Barrau, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft.; M. S. van Dunné, bewaarder van de hypo theken en het kadaster te Utrecht, en F. H. A. J. Bingen, landmeter van het kadaster te Amsterdam. Concert Louise en Hermine den Hollander,9 pianisten. Jacoba van der Pas, solo-danseres. Er hoort moed toe om voor weinig be langstellenden met opgewektheid op te tre den. Aan animo ontbrak het deze drie da mes niet; zij speelden en dansten als voor een goed gevulde zaal. Begonnen werd met een concert voor twee piano's van Mozart. Hiervoor werden twee piano's van Feurich bespeeld, die wat dof klonken; zij stonden in een bosch en de buitenlucht is niet geschikt voor den klank. .Wel waren zij goed gelijkgestemd, evenals beide pia nisten, die knap samenspeelden en ook ge lijk in opvatting waren. Hun technische ont wikkeling en vooral octaven'spcl viel tc loven, echter was er een groot tekort aan poëzie op te merken. Vooral Mozart's zoo poëtisch Andante werd veel te vroolijk en te haastig, met te weinig legato gespeeld. Zij waren liet best op dreef in het luchtige genre,- zooals in het Scherzo van Röntgen en in dc mooie Valse Caprice van de Greeff, die zij mët veel technische vaar digheid speelden, al werden de piano's te veel bewerkt en kon men uit dit be-: werken opmaken, dat de dames nog niet geheel boven alle moeilijkheden stonden. Bepaald hinderlijk tusschen de muziek was het hoorbaar hard omslaan der muziekbla den, dit kan vermeden worden. Eene der beide pianisten zat bij de dansen aan het klavier; zij speelde haast al te rhythmisch; misschien is dit noodig bij den dans, maar dan is het toch jammer om te hooren hoe b.v. Mendelsohn's bekoorlijk Frühlings'.ied een geheel ander waas krijgt. De danseres beviei ons beter dan de muziek. Mej. v. d. Pas is een tenger, teer mcis- ke, die in haar dans van het karakter van haar uiterlijk juist gebruik maakt. Teer, kinderlijk, fijn was het bewegen van liaar dans, schier aldoor. De aanmatiging van een zichzelf te zeer bewust zijn, aan jonge kunstenaars die met éen eigen kunstuiting voor den dag ko men? nogal eens eigen, mist mej. v. d. Pas geheel cn al. De kinderlijke onbevangenheid, bij be kwaamheid in den dans, vermocht tc boeien. „Leerlinge van Isadora Duncan" stond op 't program. Inderdaad voerde zij de gedachten aan deze, ongetwijfeld krach tiger, kunstenares, beter terug clan wc nog ooit zagen. eu RlectricaéeitsÉnbï'iek te Haarlem. B, en Ws. stellen voor de electricitoitsaf- dieeling der lichtfabrieken af te scheiden van de gasafdeeling en deze te planteen, onder een eigen directeur. B. cu "Ws. dra gen als zoodanig voor den heer J. A. Reu- s>en op een salaris van 3000 gulden. Loten Paleis voor Volksvlijt. De ,,Dag. Beurscrt." deelt mede, dat het bescheriningscomité, hetwelk uit de Ver eeniging voor den Effectenhandel ii ge vormd, tracht een beslissing van den Hoo- gen Raad zoo mogelijk in kort geding te verkrijgen. Daarvoor is evenwel noodig de medewerking van een houder van een hoogen prijs. Vooral dit laatste punt is niet zonder be- teekenis en niet te licht te achten, want de directie van het P. v. V. en de Trust-Mij. stellen zich op geheel veschillenda standpun ten. De directie van liet P. v. V. verlangt, dat het Waarborgfonds allengs wordt verbruik, om de premicn te betalen, maar de Trust- Mij. acht zich niet gerechtigd ckt te doen, omdat zij door een dergelijke handeling de belangen zou opofferen van do niet uitge lote loten, die daardoor te eeniger tijd voor een ledige kas zouden kunnen komen te staan. De directie van het Paleis v. Volksvlijt, at. hoewel erkennende de schuldenaar te zijn,, acht het tijdstip tot suppleering van het ontbrekende eerst dan gekomen, wanneer het Waarborgfonds verbruikt is. Daar een minnelijke regeling niet kan worden verkregen, ook met het oog op de onwaarschijnlijkheid van instemmi-g \an alle houders van loten te verkrijgen, kun nen wij ons, zegt bovengenoemd blad, vol komen. vereenigen met den weg; welke als voren vermeld zal getracht worden te volgen, nl. een uitspraak te verkrijgen van de rechtbank. lilt dc diamantindustrie. De Amslerdamsche Juweliers-verecniging liceft aan liet bestuur machtiging verleend om ingeval van werkstaking bij oen harcr leden te verbieden het toelaten der staken-' den tot de werkplaatsen van alle leden der Vereeniging. Van de verleende bevoegdheid heeft het bestuur al dadelijk gebruik ge maakt ten aanzien van het stakende perso neel van de firma Van Dam. De stakende werklieden, die thans bij leden der A. J. V. werken, zullen dientengevolge mceten wor den ontslagen. Zecelplichtlglieid. Op een verzoek om inlichtingen aan den Minister van Financiën is aan een Secretaris van een waterschap geantwoord, dat voor de zegelplichtigheid van aanslag-biljetten en quitantiën inzake waterschapsbelastingen de zelfde bepalingen gelden als voor die inzake gemeentebelastingen en dut aanslagbilj. voor zien van een geschreven handteekeniug, zc- gelplichtig zijn, onafhankelijk van het daarin uitgedrukte bedrag, terwijl de Ze gelwet geen bepaling bevat, welke vereer-» looft op het voor zulk een aanslagbiljet ge bezigde zegel een quitantie te stellen, die van het zegelrecht is vrijgesteld. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 7 Oc Medegedeeld door het Kon. Nod. Meteor, lustituu» to De Ui It. Hoogste barometerstand 770.8 ii Riga; laagste 750.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 8 Oct. Zwakke tot matigs winden uit oostelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkte lucht. Waarschijnlijk regenbuien. Dezelfde temp era tuurc

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1