Uit de Rechtzaal. Burgerlyke Stand. Financieele meMealingen. Kort Verslag Tweede Kamer. 50 Cents. Brieven uit Warmond. iïaageche Rechtbank. Gisteren had zich te verantwoorden een jongeman, Ph. C. S. koeteier, beklaagd van rijwieldiefstal, de verzwarende omstandigheid van recidive. Bekl. bekende op een ochtend in Augus tus uit de gang van het postkantoor aan 'de C'onradkade, te 's-Gravenhage een zoo goed als nieuw damesrijwiel te hebben weg genomen .Hij heeft reeds drie vonnissen voor rijwieldiefstalverduistering achter den •rug, was uit de ouderlijke maoht over zijn kinderen ontzegd en had connecties aange knoopt met een meisje, totdat uitkwam, dat hij gehuwd was. ,,Dat had ik gedaan, om iemand te hebben, die mijn goed kon lossen' uit de bank van leening", zei bekl. „Ja, maar je hadt haar beloofd met haar ('te zullen trouwen dat heb je zelf aan haar geschreven", merkte de president op, na ec i woordenstroom van bekl., die zich .als een slachtoffer der omstandigheden tracht te voor te stellen. De bestolen juffrouw weigerde aanvan kelijk den eed als getuige af te leggen, rm- tlat zc er ,,op tegen had". „U hadt er ook op tegen, dat ze uw fiets stalen en moest nu maar den eed doen," drong de president aan, waarop getuige tot de eeds aflegging overging. Daarna werd nog een rechercheur ge hoord, die eerst bekl. met het damesrijwiel en daarna de eigenares uit bet postkantoor tag komen. Dat had getuige's aandacht getrokken, die bekl. aanhield. I Subst.-officier van justitie mr. Branljes, in aanmerking nemende bekkiagdes on gunstig verleden, meende dat hij voorzeker 5q aanmerking kwam, om ten voorbeeld ge- 'Steld te worden aan de vele rijwieldieven. Een strenge straf achtte Z. E. A. hier dub bel en dwars verdiend en daarom luidde 'de eisch: veroordeeling tot twee jaar ge vangenisstraf. Eékl's verdediger wees er o. a. op, dat de Staat, die toch zooveel belang heeft bij de vermindering van het aantal misdrij ven, de rijwieldiefstallen in de hand werkt door te verbieden, dal men zijn rijwiel in 'een hulppostkantoor medebrengt. Men is dus genoodzaakt het rijwiel onbeheerd te laten staan. Overigens beval pl. zijn cliënt an in de clementie van de rechtbank. 71 ij d e n door onveilig signaal. Ook stond terecht J. H. M., machinist bij de H. IJ.-S.-M., wonende te Rotterdam, beklaagd dat hij in den nacht van 3 op 4 'April te Delft met een grindtrein, met wel kt n trein hij naar Schiedam moest, was .vertrokken zonder te letten, of het seiu op veilig stond. Op een order van der. [treingeleider had bekl. het signaal .geef- acht" gegeven en was gaan rijden. Het signaal voor 't zijspoor stond op onveilig; doordat bekl. bijna nooit te Delft komt hij rijdt altijd den dienst SchiedamHoek /van Holland meende hij van het zijspoor op het hoofdspoor te kunnen komen. Toen bekl. bemerkte, dat dit niet het geval was, trachtte hij zijn trein te doen stoppen vóór bet stootblok, doch hij slaagde daarin niet. Tengevolge van den schok ontstond eenige materieele schade. Dat eenige mannen, met het lossen belast, van de wagens af vielen, weet bekl. niet aan den schok, door het rijden tegen het stootblok ontstaan, maar aan het krachtig remmen, om den trein tot staan te brengen. Hadden de lossers op ó'e voor hen bestaande plaatsen gezeten, dan hadden zij niet van de wagens kunnen vallen en had niemand hunner [verwondingen opgeloopcn. Bekl. wilde 1102 een gedrukt dienstvoor schrift overleggen, waarbij wordt gezegd, 'dat de lossers moeten plaats nemen in den voor hen bestemden bagagewagen en met op den grindwagen, zooals thans was ge schied'. De president aohtte die overlegging niet noodig, daar het niet om de verwondingen ging, maar om het verkeerde rijden. Verschillende beambten werden als ge tuigen gehoord, uit wier verklaringen •bleek, dat een tweetal mannen was ver zwond, waarvan een, een ploegbaas, vrij érnstig. De machinist was op de locomo tief gebleven, totdat zijn trein stil stond. Hij verklaarde, de door den hoof dg dei- der gegeven order door het leven van de machine niet goed te hebbm gehoor 1 Hij moet optrekken ,,tot het signaal doch. heeft deze laatste woorden niet gehoord. Het signaal van het hoofdspoor stond op veilig, van het zijspoor op onveilig. Bekl. meende toen te kunnen doorrijden, doch bemerkte, aldus vealklaarde de leer - iing-machinist, weldra zijn vergissing en trachtte vóór den stootheuvel te stoppen. Subst.-off. van justitie mr. Brantjes acht. te wettig en overtuigend bewezen, dat deze machinist door een onveilig signaal is ge reden, niet naar dit signaal Leeft uitgeke ken, terwijl er bevel was gegeven tot op trekken tot aan het signaal. Voor derge lijke feiten, waardoor gevaar ontstaat voor het verkeer door stoomvermogen, staan, meestal de beste machinisten tereóht, om dat zij het gevaarlijkste werk moeten doen. rOok belkl. staat bij de Maatschappij gun- ctig aangeschreven en is gestraft met een jinhouding van twee dragen loon, d. i. f 4.70. .Een en ander in aanmerking nemende, «meende spr. te kunnen volstaan met een leiscb- van f 10 boete subs. 20 dagen hechte- •nis. j Bekl., gevraagd of hij nog iets tot zijn 'verdediging wensohte in te brengen, uitte 'zijn dankbaarheid voor den elementen Jeisch. Uitspraak over acht dagen. Rotterdamnche Rechtbank. Don 39-jarigcn lossen werkman W. B te Gouda, was eenvoudige beleedigmg ten jlaste gelegd. Op 18 Juni zou hij juffrouw Langeraar in 'het gelaat hebben gespuwd i Hij ontkende dit, er aan toevoegend, voor zoo iets een veel te nette educatie te heb ben genoten. De beleedigde deelde mee, dat bekl. zich zelfs tweemalen daaraan had schuldig gemaakt, na haar tevoren te heb ben uitgescholden; een tweede getuige be vestigde deze verklaringen. Eisch f 20 boete subs. 30 dagen hechte nis. De 43-jarige kantoorschrijver M. K., uit 's-Gravenhage, bekende, op 26 Juni te Gouda, waar hij destijds woonde, in een herberg een hoeveelheid sterken drank te hebben ontvreemd een fleschje, dat hij mede had gebracht had hij gevuld. Eisch drie weken gevangenisstraf; bekl. staat bekend als een dronkaard en ver drinkt al het geld, dat hij machtig kan worden. 3ij den rijwielhandelaar F. Verkaik te Gouda had do 24-jarige beklaagde P. H., werkman aldaar, in het begin van Juni een rijwiel gehuurd. Hij bracht het niet te rug, maar verkocht het voor vier gulden in de gemeente Ylist. Te Bergambacht huurde bekl. een tweede rijwiel, dat hij ook niet aan den eigenaar terugbracht. Het eerste rijwiel wilde hij terug koopen het was in handen gekomen van C. S. v. Dani. Op het tweede rijwiel begaf bekl. ziéh naar v. Dam's vader te Vlist, aan wien hij zeide, het eerste rijwiel voor aoht gulden gekocht te hebben. Het geld had hij niet- bij zich, waarom 'bij bet- tweede rijwiel bij Van, Dam in pand achterliet; het geld was niet betaald, wel had bekl.'s broer aan den jongen Yan Dam betaling aange boden, maar dit was. geweigerd. Beklaagde staat niet ongunstig beikend; ter zake van verduistering, tweemalen ge- pleegel, werd vijf maanden gevangenisstraf gerequireerd. Mr. G. J. Lycklama a Nijeholt achtte het tweede feit niet bewezen en zette de om standigheden uiteen, die beklaagde aanlei ding gaven tot zijn manipulaties met de rij wielen. Deze bekL is geen misdadiger, maar iemand, die zeer veel berouw heeft; de voor loop igc hechtenis heeft op zijn gemoed reeds zooveel indruk gemaakt, dat daarmede het doel van straf reeds bereikt is. Ook met het oog hierop achtte de verdediger het opleg gen van een zeer lichte straf in deze ge- wensc.it. Uitspraak 26 dezer. Oplichtingvan diamant. A oor de zesde Kam cv der Amsierdamséhe Rechtbank is behandeld dc zaak tegen den 36-jarigen diamantslijper M. de Boers, wo. nende te "Watergraafsmeer, beklaagd dat hij te Watergraafsmeer omstreeks September 1910, met het oogmerk om zich, of een an der, wederrechtelijk te bevoordcelen, den !heer D. Z. Zockendorf bewogen heeft een partij diamanten af te geven ter gezamen lijke waarde van f 3900 en dat hij deze verduisterd heeft.. Naar men zich herinnert, had bekl. zich indertijd zelf bij de politie aangemeld met de mededeeling dat hij een valsche aangifte had gedaan. Beid. bekende dan nu ook ter terechtzit ting een en ander volledig, wel nadruk kelijk verklarende dat hij de dupe was ge worden van twee andere genoemde perso nen. Als getuigen werden slechts gehoord de heer Zeckendorf en de politie-beambte. Het O. M., waargenomen door mr. Luyken Glashorst, wilde aannemen dat bekl. dupe van anderen was geworden en eisch te daarom tegen hem slechts één jaar gevangenisstraf. Het O. M. sprak er zijn. leedwezen over uit, dat niet nog de twee andere beklaagden, naast dezen man stonden. Van hun moreele schuld is spr. overtuigd, doch het was niet mogelijk hen te vervolgen, daar het bewijs- tn a tori aal ontbrak. De verdediger, mJr. Schuurman, stelde bij* zijn pleidooi in het licht, dat bekl., wat trouwens uit zijn verscliillende uitlatingen bij het verhoor wel bleek, zenuwlijder is en in dien toestand al zeer licht het slachtoffer van kwaadwilligen kan worden. Mitsdien drong ]iij op do uiterste clementie aan. Ten slotte zeide beklaagde nog dat hij zich hij de politie had aangemeld om zich te wreken op M. en L., die er met den buit van door zijn gegaan zonder hem in de buit te laten de el en. „Dus dat hebt u er voor over gehad?" vroeg de president, waarop beklaagde hui lend antwoordde: „Tien jaïen preson zou ik er voor tliebben overgehad, maar ik had niet gedacht, dat het zoo treurig met me zou .afloopen, dat ik hier nu alleen word -veroordeeld 1"- Medeplichtigheid. Voor het gerechtshof te Amsterdam is in liooger beroep behandeld de zaak tegen D Mi., oud 35 jaar, wonende te Velsen, door do rechtbank te Alkmaar bij vonnis van 27 Juni j.l. veroordeeld tot 2l/s jaar gevange nisstraf, wegens medeplichtigheid aan po ging tot diefstal. Hem was ten laste gelegd dat hij J. C. en N. J. K. had voorgesteld inbraak te plegen in het gesticht „Duin en Bosch", te Castricum en hun had ingelicht dat de wo ning van den heer Yan deT Voort, boek houder van het gesticht, een huis was waar in men gemakkelijk 's nachts kon binnen dringen na verbreking van eenige buiten- afsluiting; dat in het benedengedeelte do moeder of schoonmoeder van v. d. V. sliep; dat men van daar kon komen in de boven verdieping waar v. d. V. sliep en men in een van diens broekzakken de sleutels zou vin dén. Naar dien raad en die inlichtingen ge droegen A. en K. zieli in den nacht van 22 op 23 April jl. Na in het benedenge deelte een ruit te hebben verbroken, bega ven zij zich naar binnen. In weerwil van het begin uitvoering weTd het voornemen niet voltooid, doordien dc eclitgenoote van v. d. V. wakker werd en haar man wekte- Verdediger in deze zaak was mr. Muller Massis. Eisch is vernietiging van liet vonnis we gens vormgebrek en veroordeeling tot de zelfde /straf van 21/o jaar. Verduistering. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hoeger beroep veroordeeld tot 6 maanden ge- va ngenisstraf een jeugdige paardrijdsier, we gens verduistering van twee rijwielen, die zij in huur had. In eersten aanleg was zij veroordeeld tot 8 maanden. Doodslag. De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde Taeko Nicolai tot 1 jaar wegens doodslag van Jan Postma te .Vierhuizen. De eisch was 4 jaar. Ëngelscke onbeschaamdheid. Anna de Savornin. Lohman schrijft in de „Hollandsche Lelie" over EngeJsohe onbe schaamdheid In de vorige „Lelie" sprak ik er mijn. minachting over uit, dat Hollandsche jon gens willen défileeren voor een generaal Baden-Powell, een van de hoofdmannen va-n den Boerenkrijg (waarin wij „stamverwan te" Hollanders immers partij hebben te trekken met hart en ziel tegen Engeland vóór den zoo schandelijk verdreven Paul Kruger, schandelijk verdreven door Engel- s-che overmacht). Toen ik dat stukje schreef had de gene raal nog enkel zijn bezoek in Amsterdam gebracht, was hij nog niet in Den Haag ge weest om „zijn" boycouts (wel to verstaan Om luchtschippers, die genoodzaakt zijn in volle zee niet hun ballon te dalen, te vrijwaren voor den dood door verdrinking, heeft "men kort geleden op de Wannsee proeven genomen met zoogenaamde „kapokballons," welke aan de zijden van de mand worden aangebracht en een bemande gondel veilig boven water houden. 13©i*iclit©n over Rijnland's boezem, gedurende de week van 10—16 Sept. 1911. Stand van den boezo.n te Leiden. Idem te Oudewetenng Werking der stoomgemalen. Waterloozing langs uatuurlijk. weg. Waterinlating Regenval in Mm. 10 Sept, 11 Sept. 12 Sept. 13 Sopt. 14 Sept. 15 Sept. 16 Sept. 53 5S 60 60 57 57 54 om.—A .P. 60 62 61 61 60 60 56 «m.—A.P. 8paarndam u.f Halfweg 11., Goudan.t Katwijk5a. Spaarndam u., Halfwez u., Gouda 21 u., Katwyk u. j)oor do sluis to Gouda 145 u. *- 11.9. Hollandsche padvinders) te „inspeeteeren". Welnu, zierhier een staaltje van de verre gaande, niet genoeg te veroordeelen onbe schaamdheid waarmede, hij zich bij die „in spectie" in Den Haag durfde uiten. „Toen wij streden tegen de Boeren zei de generaal Baden-Powell volvoerden wij slechts een opdracht die het Vaderland ons gaf. Daarvóór waren wij goede vrien den me.t de Boeren, en daarna zijn wij de allerbeste vrienden geworden Zoo iets durft deze Engelschman, een der generaals uit den boerenkrijg, lompweg zeg gen in dezelfde stad waar Paul Kruger, in het „Hotel des Indés" geestdriftig is toege juicht door duizenden en duizenden Hollan ders, die een en al verontwaardigd waren over het hem aangedane ten hemel schreien de onrecht. Anna de Savornin Lohman beklaagt zich er over dat niet één aanstoot in deze woor den vond en dat de para zonder commen taar deze rede opnam. Voorwaar, zoo vervolgt de schrijfster, men doet er bij ons zich altijd zoo dik mee, dat Koningin Emma eens gezegd heeft: „laten de Hollanders groot zijn in alles, waarin een klein land groot kan zijn." Maar heusdb, een land dat zóó het buiten land in den zak kruipt, dat zoo weinig fier onafhankelijkheidsgevoel bezit, dat het zijn zonen opvoedt in laffe Engelschen-nadoenc- rij, zoo'n land is niet groot, ook in zedelij ken zin, maar integendeel rijp om te wor den ingelijfd op zijn beurt-, net als de Boe renrepubliek, maar met dat onderscheid, dat, die bezweek voor de overmacht, terwijl wij ons zelf opzettelijk ontmannen door zulk een lamzalig gedrag. ALKEMA.DE. Bevallen: C. van der Ploeg geb. Scbreura Z. M. G. van Teijlingen geb. Kou9t D. M. Hoogenboom geb. Sprengers D. A. Plooij geb. Van der Horst Z. C. van Btek g«b. Van Pommeren Z. Overleden: H. P. L003 Z. 3 m SASSENHEIM. Gehuwd: P. R. Maathuis 26 j. en B. J. RijosburgeT 29 i. G. Wiering 29 j. en C. v. d. Ploeg 31 j. Overleden: Petras Lambertus Tohanne?, 4 w., Z. v*n J. v. d. Geest en OM. Steeman. Gerrifc Uittenbogaard, 65 j., echtgen. van J. Zandbergen. Geboren: Johanna Catharina, D. van P. v. d. Wolf en J. Vos. Jan, Z. van D. Boekee en G. Klomp. VALKENBURG. Overleden:JannaFransina Bol 33 1. Geboren: Hermina, D. van Bariiaan Abbink en Jennigje Wind. Ant.e, D. van Jan Kers bergen en Antje Ouweraloot. WASSENAAR. Ondertrouwd: D. Brandt en M. Remmersw-al. Geboren; Leonardus Johannes Hendnkus, Z. van L. G. A. Koot en A. M. A. van der Kroft. Gemtje, D. van M. Sjouke eu J. bloemendaal. Overleden: L. J. H. Koot Z. '2 d. J. E. Knijnenbarg Z. 13 d. J. J. L. Heldring M. 63 j. J. van Dorp Vr. 77 j'. Volgens het Weekblad van de Com- missiebank te Amsterdam, zijn in de 'week, geëindigd 19 Sept, door tus- schenkomst dier Bank verhandeld de navolgende incourante en minder cou rante fondsen: Aand. Provinciale Bank (mot wlnstaand.) 55 pCt. Internationale Hypotheekbank 145 Gew. aand. Oostorsche Hypolhoekbank 40 Aand. Cultuur-Maatschappij .Gondlng" 300 5 pCt-. Oblig. Cultuur-Maatschappy Gending" 100 Aand Assam Theo onderneming „Landen aan de Zuid'' 110 Ink. Oblig. Petroleum Royalty-Maatschappij 8 Aand. Koetei Exploratlo-MaatschappU. 40 Sumatra Batavia Aiynbouw-Maatsch. 12'/s n Handelsvoreeniging vh.' Reiss Co. 85 Zuid-Afrikaansch Handelshuis 70 5 pCt. Oblig Chemische fabnok vh Br. A. van 1-laagon 60 Aand. Suikerfabriek „Tjookir" 210 n Nederlandsche Fabriek van "Werkluigon en Spoorwogmatoiïeel Serie B .115 Vrachtvaart-Maatschappij Bothnia" 50 4 pCt. afgost. Oblig Noord-Friesche Locaal- spoorwog-Maatschappij 44 Aand. Maatschappij voor grondbezit en grond- crodiet 55 n Amsterdamsch Westelijk Entrepot 03^ Nederlandsche Bouw-Maatachappij. F 187 Buffet-Maatsch „E Piuribus Unura" 93 m Kxploitatio-Maatsch „Scheveningon" 25 a m Maatschappij „NoordzeobadZaudvoort" 60 w Oost Indische Zoo- en Bmndassurantie- MaatschappiJ 92J£ 8 pCt Oblig. Gemeente Groningen 1893 8ö 9 Volgast polisson Eersto Nedorlandscho Maat schappij tot verzekering van risico in loterijen F 55 4 pCt Oblig. Voreoniging tot christelijke ver zorging van krankzinnigen in Nederland. 90 Prof aand. Virginia Land Company 1 yA n Wlnstaand. Dordtsche Bank. F 160 Opr. aand. Holland Canada Hypotheekbank F 110 Opr. aand. Maatsch. tot exploitatie dor suiker fabriek „Kalibagor" F 192 Winstaand. Koninkiyko Paketvaart-Maatsch. F 930 Bew. v. doelgor Nodorlandsch-Amerikaauscho Stoom vaart-Maatschappij-. F 400 Winstaand A. Nodorlandscho Maatsch. voor kunstmatige oostortoolt vh. onder do firma C. L. do Moulemeestor Co. F 75 Bew. v. deelger. Voreenigde Amerikaansche fondsen Korkhovon Co. c. s. Eersto Sorio (F 55J) F 107.25 Wij stellen onze abonnés in de gelegen heid het kort verslag van het verhandelde in de Tweede Kamer te verkrijgen voor Bij de opgave van naam en woonplaats gelieve men dit bedrag er bij te voegen. De oxugeviug van den Dam te Amsterdam. B. en "Wö. stellen den Raad voor civelr te 'gaan tofc het sloepen der huizen, begrepen in het. onteigoningsplan Damplein en omge ving en van het Gommandantshuis en voor- loopig het terrein van een schutting te voor zien, tob het is verkocht. Verder stellen zij voor den waterloop tus- schen het Rokin en het Damrak te wijzigen. Een en ander zal 'n uitgave van f 85,000 vorderen. - Het meet eerst „een heel groote rommel worden, wil het goed worden." Dit hoort men vaak beweren, als er hier of daar een verandering of verbetering gaat plaats grijpen. Als werkelijk deze leer waarheid bevat, geloof ik, dat het hier spoedig „goed worden zal," want niemand zal toch dur ven tegenspreken, dat de vereisckte rommel voldoend aanwezig is. De uitermate droge zomer heeft wegen to straten in een toestand gebracht, welke dui delijk de schaduwzijde toonde van het mooie weer; doch dat was een toestand, die op landwegen onder andere gemeenten soms nog erger was dan hier. Daaraan is gewoonweg niets te doen vóór het natte jaargetijde invalt. En dat is heusch nu ge komen en goed ook Wel hadden wij minder misère beleefd, als de straatweg goed in orde ware ge weest, doch dit is Jiu eenmaal niet anders. Een straatweg is geen vliegmachine,* waar mede het vlugger gaat dan men wenschen kan- Onlangs hoorde ik van het uitschrijven van een prijsvraag: „Wat wel het slechtste gedeelte was van dorpsstraat en straat weg"; en: „Welk gedeelte het eerst voor vernieuwing in aanmerking kwam." Of men hiervan teruggekomen is, omdat het wel te denken viel, dat de antwoorden unoniem zonden luiden: „Alles herstellen met spoed,'' is mij niet bekend; doch meh heeft een gedeelte dorpsstraat toch alvast maar als het noodigste ter verbetering be schouwd en hier én daar de gaatjes 'laten stoppen. Altijd hebben er nog de hoop gekoesterd, dat bij sfcratenvernieuwing geb'jktijdig de ondergrondsche werken, welke ons te wach ten staan, plaats zouden hebben; doch die illusie is hun nu vrijwel ontnomen. Het zou evenwel geen prettig vooruitzicht zijn, als bijv. de dorpsstraat wachten moest op de waterleiding, welke nu wel zeker komen zal, doch waar nog stellig eenige jaren mee zullen heengaan. Het mag uit meer dan één oogpunt een verblijdend bericht zijn, dat een waterleiding onze gemeente van „goed drinkwater" zal voorzien, 't Is nog maar jammer, dat zoo velen het groote be lang er niet van inzien. Nog dezer dagen bleek dit, toen het gej meentebes tuur, op voorstel van den gemeen- te-geneesheer} zorgde, dat duinwater te ver krijgen was voor enkele eenten per emmer., door den dokter was 't feit geconstateerd, dat wel veertig gevallen van ziekte, die wa ren voorgekomen, toegeschreven moesten worden aan ihet gebruik van minder goed of wel slecht drinkwater. Bij verreweg de meesten waren de waterputtéil opgedroogd of de pompen leeg. Men hoorde er over klagen. Men liep van den oenen buur naar den anderen. Bewijs genoeg, dat er gebrek was en voorziening noodig. En profiteerde men nu van de gelegenheid, op zoo gunstige voorwaarde geboden? Zag men een schare, op het Raadhuis aantrekken} om heb be- noodigde water te halen? O neen 1 Nog lie ver behielp men ziob desnoods met Lee-wa- ter, miskennende zóó de goede bedoelingen van hen, die hun plicht deden door de ge melde gelegenheid open te stellen. Alsof ge zondheid niet opweegt tegen die geringe kosten en die weinige moeite De overvloedige regens der laatste dagen hebben echter weer den ouden toestand te ruggebracht, en zoo kent men gelukkig bder geen watergebrek meer. Ja, wij ih-ebben het dezer dagen al mogen beleven, dat wij vaD het lang gewenschte, van het goede te veel kregen Aan het rioolstelsel, waarover al lang ge sproken is en dat al eens geheel nieuw...., gcteckend werd, schijnt nog altijd de oude kwaal te kleven: bij. een flink regentje is de afvoer van het 'hemelwater geheel onvol doende. Over een lengte van een zestig me ters stond weer de dorpsstraat blank, en op het middelpunt stond het water bijna een Rijnl. voet hoog; zóó hoog, dat het zelfs een heerenhui zing aan de Dorpsstraat binnendrong. Zou het ook noodig zijn, dit alles ondervindende, dat de teekeningenr niettegenstaande de gerechtvaardigde vrees voor de rekeningen, eens werden om gezet in werk, werden uitgevoerd? Het wordt anders heusch ondoenlijk „je droog to houden." De aanwezigheid van zoo'n waterplas bij donkeren avond is echt griezelig, en toch deed zij eerst nog goed dengenen, die sym- pathiseeren met een zwembassin. Ik dacht trouwens, dat die kwestie haar oplossing nabij was, zonder groote kosten voor-de ge meente. Voor andere omstanders gaf het water echter ook nog aardige oogenblikken, als na eenig aarzelen iemand, die noodza kelijk passeeren moest de stoute schoenen aantrok. Eerst toen van gemeentewege de verstopping werd weggewerkt', kwam allea weer in orde. Hoe gelukkig de gemeente hier ook is, in dien „wegwerker" een alles doend en alles kunnend, en alles aanpakkend ambtenaar te bezitten, toch wordt gemeend, dat wel eens te veel van één persoon gevergd wordt. De steeds toenemende werkzaamheden ma ken het, naar veler oordeel, noodzakelijk, dat een tweede ambtenaar in die afdeeling geen overbodige weelde zou zijn. Het moet dan ook reeds zoo ver zijn, dat dit een pun* van overweging en bespreking heeft uitge maakt, opdat de verschillende werken, meer in afdeelingen gebracht, beter en geregeld zullen kunnen worden uitgevoerd. Nu of later moet het hier toch toe komen en dan zou m. i. hoe eer hoe beter hier wel opgeld doen. Spectator. Fietsen kunnen niet in onze Vestibule worden loe* gelaten, maar men vindt buiten ons gebouw fietsrekken met ketting en slot. Bij het binnenkomen waarschuwt men den portier en bij het weggaan vraagt men slot t« willen openen.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6