N®. 15820 Zaterdag 10 ê?epteEiahes®. flo 19]] feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Officieel© Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH PRIJS DER ADVERTENTIE»: PRIJS DEZER COURANT; Van 18 regele 1.06. Ieders regel meer 0.17 örootere letten naai flaateruimte. - Kleine advartentiën ran 30 woorden 40 Onta oontantelk Mental woorden meer 10 Oente. -Voor bet inoasseeren wordt/'O.Oöberekeid. Voor Leidon per week 9 Oentsper S maanden Buiten Leiden, per loeper en waar agenten gevestigd s f 1.10. jn 1.30. Varnadering van den lïemeenteraad van Leiden, op Donderdag 21 Sept. 1911, des namiddags ts twee uren. Te behandelen onderwerpen: 1» Aanwijzing van een lid van den Gemeen teraad om, zoo noodig, als plaatevervan ger op te treden van den Burgemeester als voorzitter van het Hoofdstembureau in het eerste kiesdistrict, voor de eventueele stemming en herstemming ter benoeming van één li$ van den Gemeenteraad. 2. Benoeming van de leden en de plaats vervangende leden van 't Hoofdstembureau in het eerste kiesdistrict en van de voor zitters, leden en plaatsvervangende leden van de overige stembureaus, voot de even tueele stemming en herstemming ter benoe ming van leden "van den Gemeenteraad. 3. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3de klasse No. 8. (235). 4. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 4de klasse No. 1. (235). 5. Verzoek van dr. J. W. Bierma om eer vol ontslag als leeraar aan het Gymnasium. (230). 6. Staat van af- en overschrijving op de begrootïng, dienst 1910, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. (229). 7. Rekening, dienst 1910, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. (229). 8. Rekening, dienst 1910, van de Stads- Bank van Leening. (227). 9. Rekening, dienst 1910, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (234). 11. Voorstel tot overbrenging van het na- 'deelig slot der buitengewone ontvangsten en uitgaven over bet jaar 1910 op de be grooting voor 1911. (231). 12. Voorstel tot verhooging van volgnr. 148 der begrooting, dienst 1911, ten behoeve van de meerdere kosten van aanschaffing van leermiddelen en schoolbehoeften voor de school in de Medusastraat en voor die in de Heerenstraat. (232). 18. Verzoek van A. Boekkooi ter beko ming in eigendom van een gedeelte van de Barneveldsteeg. (236). 14. Voorstel tot aankoop van het gymnas tieklokaal aan de Pieterskerkgracht No. 7, met bijbehoorende woning en speelterrein en vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. (213 en 221). 15. Verordening, regelende de heffing van een belasting op tooneelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden in 'de gemeente Leiden. (94 en 125). 16. Verordening, regelende de invorde ring van de belasting op tooneelvertoonin gen en andere openbare vermakelijkheden in de gemeente Leiden. (94 en 125). Afsluiting passage Donkerateeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat de Donkerstee g, wegens bet maken van een aansluiting op bet kabelnet der Electri- cdteitsfabriek, op Maandag 18 Sept. s. voor Eet verkeer met rij- en voortuigen zal zijn afge floten^ Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. 0 DE GIJSELA AR, burgemeester. VAN STRIJEN/Secretaris. Leiden, 16 September 1911. Leiden, !6 September. De Commissie van Financiën heeft be richt, tegen de ingediende rekening der Stads Bank van Leening, over het dienst jaar 1910, blijkens welke de exploitatie een nadeelig slot van f 1550.15 opleverde, geen .bedenkingen te hebben. Evenmin tegen de begrooting, dienst 1912, yan dezelfde inrichting. Om dezelfde reden adviseert zij ook tot goedkeuring van den in haar handen gestel- den staat van af- en oversohrijving op de begrooting van het Gereformeerde Minne- tof A_rme Oude Mannen- en Vrouwenhuis en van de rekening dier instelling, beide het dienstjaar 1910 betreffende. Voorgesteld wordt ook tot goedkeuring der rekening van de Stedelijke Werkinrich ting. over het dienstjaar 1910, iji ontvangst op f 13,028.8072» in uitgaaf op f 12,914.47, idus sluitende met een batig saldo van f 114.337- Desgelijks van de rekening, dienst 1910, van het H.G. of Arme Wees- en Kinder huis in ontvangst op f 29,212.60, in uit gaaf op f 27,316.91, dus met een voord ee- lig saldo van f 1895.69. Er bestaat geen béz'waair tegen het verzoek van dr. J. W. Bieripa, om eervol ontslag uit zijn betrekking van leeraar in de oude talen aan het Gymnasium alhier^ puet ingang van 1 November 1911 met het oog op zijn benoeming tot leeraar in de klassieke talen aan het Gymnasium van Amsterdam. Het bestuur van de Vereeniging voor Chr. Onderwijs ten behoeve van On- en Minvermogenden, alhier, staat dit jaar voor een tekort van f 1281.91$. Bij Kon. besluit zijn aa. de volgende pensioenen verleend, als aan den beer C. W. Kouw, instrumentmaker aan het nar tuurkundig laboratorium en kabinet der Rijksuniversiteit te Leiden, f 771en aan den heer A. G. Drechsler, amanuensis bij de zoölogie aan de Rijksunivorsïteit te Lei den, f700. De afdeeling Leiden van den Timmer- liedenibond stuurt twee afgevaardigden met banier op „Rooden Dinsdag" naar Den Haag. De afdeeling Leiden van den Metaalbe- werkersbond besloot twee afgevaardigden te zonden met banier. Daarbij komen, tien deelnemers. Op het groot nationaal zangers- en harmonieën-concours te Naaldwijk behaalde gelijk nader blijkt, het'Voorsohc-Lóche man nenkoor .,Door Eendracht Verbonden'van alle medestrijdende vereenigingen 't hoogste aantal punten met loffelijke vermelding voor fijne nuance en correcte uitspraak, nl 96 punten een eersten prijs. Directeur is onze stadgenoot, de heer Corns. A. Bonten. De jury bestond uit de hoeren Brons, Ko- rnngs, Waasdijk en Bolte, allen uit Den Haag. Zooals reeds gemeld is, werd het Mannen koor nog een eerste prijs toegekend in den zangm arsch-wedstrij d. Bij de gisteren plaats gehad hebbende herstemming voor een lid van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland in bet dis trict Rotterdam I is gekozen mr. Mr. A. De Jong (anti-rev.), met 3230 stemmen. De heer H. Spiekman (soc.-dëm.) kreeg 3112 stemmen. Bij de verkiezing op Woensdag 6 Septem ber j.l. verkregen de beeren A. de Jong 2589, H. Spiekman 2168 en J. J. Pelt Cib.) 1112 stemmen. Bij de begrafenis van den heer H. 0. J. Gritters, directeur van de electricdteits- werken te Amsterdam, waren tal vaa auto riteiten tegenwoordig, o. a-. de heer Serru- rier, waarnemend burgemeester, alle direc teuren en onderdirecteuren van de gemeen tebedrijven te Amsterdam en te Rotterdam; d© heer Havelaar, wethouder, en mr. Hein- si us, secretaris van Rotterdam; de heer Rodofla, vertegenwootrdiger van de Vak- afdeeliiig van het Kon. Instituut v..a inge nieurs; ó!e heeren Neiszen en Van. Sandiok, voor het Kon. Instituut van ingenieurs; de heeren Van Loenen Martinet en Nagt- glas Versteeg voor de permanente commis sie van redactie en advies in zake sterk stroominstallatie. Een 15-tal bloemstukken, waaronder van den directeur der gemeen tebedrijven te Rotterdam en te Amsterdam en van het gemeentebestuur van Rotter- dem, dekten de baar. Aan het graf werd niet gesproken. De Koningin heeft aan den ooncierge van het Paleis Noordeinde, te 's-Graven- hage, den heer H. van Arkel, die gisteren zijn 25-jarige dienstvervulling herdacht, het kruis vaD verdienste in zilver der Huis orde van Oranje verleend, welke onder scheiding den jubilaris met eenige toepas selijke woorden door den intendant der Koninklijke Paleizen te 's-Gravenha.ge is uitgereikt. Op het stemmige kerkhof te Heem stede is gisternamiddag ter aard '-esteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. Vas Visser, in leven commissaris van ver schillende financieele instellingen en be stuurder van onderscheidene philanthrop*.- sche vereenigingen, oud-voorzitter der Holl.- Maatschappij van Landbouw. Op verzoek van d'en overledene werd niet gesproken. Alleen de zoon bracht uit naam Van zijn moeder, zuster en van zichzelf dank voor de betoonde belangstelling. Te Wageningen is de nieuwe cursus aan de Rijkslandbouwsahool aangevangen met 150 leerlingen, een hooger cijfer dan tot beden nog werd bereikt. Het is de laatste cursus aan de ongesplit ste school te geven en tevens a'e laatste voor Wageningen. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad van Rotterdam weTd tot wethouder benoemd de heer H. Stulemeyer (Kath.), die in vertrouwen op Gods zegen en den steun van den geheelen Raad de be noeming aanvaardde. Het college van B- en W8. is nu weer voltallig. AALSMEER. Bij de aanbesteding voor den bouw van zestien arbeiderswoningen vooh de bouw vereeniging Volksbelang", te Aalsmeer, werden vijftien inschr^ngsbil- jetten ingeleverd. Het laagst weid inge schreven door K. W. A. Terreehorst, te Aalsmeer, voor f 24,929. De hoogste in schrijving bedroeg f 33,350. D© gunning is aangehouden. BODEGRAVEN. De dienstbode van den heer De H., alhier, beeft dfoor het open krabben van een puistje in het gelaat bloed-, vergiftiging gekregen. Zij is naar het Aca demisch Zieke-nlhuia -te Leiden vervoerd. Haar toestand moet hoogst ernstig zijn. De heer M. Spaanderman^ te Gouda, directeur van het Bodegrarvensch Muziek gezelschap en tevens van de zangvereeni- ging „Harmonie", alhier, heeft ontslag uit deze twee betrekkingen gevraagd, wegens zijn benoeming als pianist aan de Fransohe Opera te 's-Gravenhage. De sdhietvereeniging „Willem Teil", alhier, heeft haar gewonen jaarlijkschen on- derlingen westrijd gehouden ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin. Gisteravond werden de gewonnen prijzen bij dien wedstrijd uitgereikt in bet schietlokaal. De heer J. v. d. Giesen kreeg den kampioenprijs met 118 punten, waarbij het maximum 120 punten was. In de eer ste klasse behaalden de volgende heeren de prijzen: H. Schoo, lsten prijs met 59; 0. Zaal, den 2den prijs met 58; G. Teekens, 3den prijs met 57E. Kauling, 4den prijs met 57J. Groenendijk, 5den prijs met 57D. Uitenbogaard, 6den prijs met 57 R. van der Kleijn 7den prijs met 56 en T. Zaal Pzn. 8sten prijs met 56 punten In de tweede klasse werd de heer A. R. van der Heijden winner van den eereprijs met 111 punten. Verder werden prijzen gewonnen door de heeren J. Mijnderwijk, 1ste prijs met 57; A. R. van der Heijden 2den prijs met 55; A. v. d. Werken 3den prijs met 53; J. van Heusden 4den prijs met 53 en Pb. Jongeneel 5den prijs met 53 punten. KATWIJK-AAN-ZEE. Aangemoedigd door het succes van het vorige jaar, heeft het comité voor winterlezingen het voorne men opgevat in den a.s. winter weder een serie lezingen te doen houden. Van onze visschersvloot kwamen te IJmuiden de volgende vaartuigen binnen: Logger K.W. 66 „Daniël Jan", van den heer K. Klein, schipper J. Haasnoot, met 17 last haring; logger K. W. 80 „De Vier Gebroeders", van den heer B. Dijkdrenth Sr.,, schipper C. van der Meij, met 18 last haring; logger K.W. 173 „Minister Kuy- per", van den heer N. Parlevliet, schipper G. Sohaap, met 18 last haring; logger K.W. 161 „Noordze-e IV", van de Naaml. Ven nootschap „Noordzeevisscherij", schipper N. v. Dui venbode Jz., met 13 last haring; logger K.W. 104 „Johanna", van den heer W. Ton, schipper N. Messemaker, met 21 last haring; logger K.W. 46 „Mercurius", van den heer J. Parlevliet, schipper D. Haasnoot, met 25 last haring; logger K.W. 58 „Katwijk aan den Rijn", der Coöp. On derlinge Spaarkas, schipper O. Schaap Jr., met 17 last haring en logger K.W. 99 „Mar tina", der firma N. Haasnoot, schipper C. v. d. Plas, met 18 last haring. - Door de Ohristelijike jongelingsver- eoniging „Amos V 6a" wordt dezen win ter een volksbibliotheek geopend De cata logus bestaat uit tweehonderd zestig num mers. P^ave^sel sommige onzer stra ten is flink verbeterd. De hobbelige keien, waaover men bijna niet goedschiks gaan kon, zijn vervangen doar betere steenen. LISSE. Gisteren werd alhier de eerste droge veiling gehouden vanwege het H. B.-G., onder directie van de heeren H. Ba/- der en A. de Mooy Jr., en ten overstaan van notaris J. A. Overmeer, te Nieuw- Vennep. De kwaliteit va-n de ingezonden bollen was ditmaal niet best, wat echter niet wegneemt, dat de prijzen redelijk wa ren. Wij noteerden voor onderstaande soor ten de volgende prijzen, welke verhoogd moeten worden met 10 pCt. voor onkosten: Murillo f 22, Salvator Rose f 60, La Reine f 3 a f 6, Thomas Moore f 7 a f 10, Witte Due Max f 12 a f 18, Rose Gris de Lin f 6, La Candeur f 7.50, Golden Spur f 10, Hors- fieldii f 5, Prinoeps f 4. Aiies gerekend per H.L. De brug over de Ringvaart is gisteren gereed gekomen, zoodat het verkeer door middel van de veerpont daar weer tot liet verledene behoort. Dat het verkeer daaT zeer druk is, blijkt wel uit het feit, dat ge middeld 200 tot 250 overtochten per 24 uren gemaakt werden met de pont. De meening van velen, dat, nu hier een Tuinbouwschool wordt gesticht, er geen tuinbouwoursus meer zal worden gegeven, is onjuist, want met l October a. s. zal weer een dergelijke cursus worden geopend. NOORDWIJKERHOUT. De Stichting „De Gemeentewoning,alhier, die, zooals bekend is, werd opgericht met het doel om op den duur een centrum van gemeente leven te vormen, en die onlangs in besloten kring van bestuursleden en medewerkers het tweejarig bestaan van het gebouw vier de, heeft zich ook dit jaar gedurende de kermis niet onbetuigd gelaten. Evenals door bijna alle gezinnen Donder dag 1.1. aan den algemeenen dorpsfeestdag werd deelgenomen, was ook „De G.-W." dien dag weer, mede door inzendingen van enkele belangstellenden feestelijk aange kleed, ingericht voor het ontvangen van extra-bezoekers, terwijl er verscheidene voorwerpen uit huisvlijtoollectie en Bij- belsch Museum, en voor ditmaal in het bij>- zonder de uitgaven van den Zakbijbelbond waren tentoongesteld. Wederom bleek, dat, hoewel door het mooie weer slechts enkelen kwamen, door dezen met de meeste belangstelling alles werd bezichtigd. Zondagmiddag zal vervolgens in de Her vormde Kerk, evenals verleden jaar, met medewerking van het Gemengd Koor der „G.-W." een zangdiensfc worden gehouden, om halfdrie en om half vier; terwijl einde lijk het gebouw der „G.-W." des avonds nog eens voor belangstellenden kosteloos zal worden opengesteld. Niet dat hiervoor bijzondere attracties zijn aan te kondigen, of dat. een groote op komst is te verwachtenMaar bij de orga nisatie er van heeft de gedachte voorgeze ten, dat men in de kom van het dorp, waarschijnlijk door de eindelooze kermis deunen uit eigen huis gedreven, in „De Ge- meentewoning'' de gelegenheid mocht zoe ken en vinden, om in een rustig en gezellig samenzijn eeni'gen tijd door te brengen. NIEUWKOOP. Met de kermis gaat het hier zeer rumoerig toe. Gisternacht zijn er van hët kerkgebouw der Geref. Kerk drie glasruiten en bij den bakker C, Zaal een winkelruit ingegooid. Bij den heer W. Pij per, handelaar in landbouwartikelen, werd ook schade toegebracht. De politie moest herhaaldelijk, zelfs met de blanke sabel, handelend optreden, waarbij er geduchte klappen uitgedeeld werden. De aanleiding van een en ander schijnt te zijn, dat het orgel in den draaimolen, wegens zieken in de nabijheid van zijn standplaats, niet spe len mag. De heer W. Pijper ^ïeeft zijn raam met planken dicht laten timmeren, en .met groote letters daarop laten aanbren gen: Uit Dankbaarheid, TER-AAR De werkzaamheden voor den bouw van het Zustersgesticht te Langeraar zijn dezer dagen begonnenhet graven van de fundeeringen, de aanvoer van steenen en veTder materiaal veroorzaken veel be drijvigheid. De stoombeimaakine is aange komen en opgesteld, in afwachting van de palen, welke een grondslag moeten vormen van 't groote gebouw. Het gebouw zal den naam dragen van „St.-Antoniusgesticht" en bestemd zijn voor verpleging van ouden van dagen door eerw. Zusters. WARMOND. Het gemeentebestuur heeft thans definitief besloten zich met ongeveer veertig andere gemeenten aan te sluiten tot verkrijging van een waterleiding. Was door het gemeentebestuur beslo ten, wegens bet ook hier heerschende wa tergebrek, daarin te voorzien door duin water uit Leiden, besloten is daarmede op te houden, wegens het weinige gebruik, dat er van werd gemaakt. Bij Kon. besluit zijn benoemd: lo bij het wapen der inf. tot 2den luit. bij het 1ste reg., de sergeanten H. P- Beets en D. J. A. Piepers, beiden van het 10de reg., zoomede G. A. Adriaansen en J. Ves- seur, onderscheidenlijk van het 3de en 5de rog.; bij het 2de reg. de sergtn. A. G. O. Reijers en A. J. N- A. Prron van het 3de reg. en het reg. gren. en jagers; hij het 3de reg. de sergn. T. L. G. Boekhout, P. Weeda, J. de Roos en A. Netze, onder scheidenlijk van het 2de, 6de, 5de en 4de reg.; bij het 4de reg. de sergn. A. J. van der Blom en W. L. van der Burg, van het 4de en 5de reg.; bij het 5de reg. de sergn. J. C. Steenbeek en W. Brok, van het 5de en 2de reg.; bij het 6de reg. de serg. L. W. Nijland van het 4de reg.; bij het 7de reg. de sqrg. A. K. Hardenbcrg van het rog. gren. en jagers; hij het 8ste reg. de serg. J. D. van der Waal, van het 6de reg.; hij het Ddo reg. do sergn. W. H. de Boer en W. F. Engel, van het 5do en 7de reg.; bij het 10de reg. de sergn. J. W. Schermer en A. van Soest, van het 10de en 4de reg.; 2o. bij het dienstvak der militaire admi nistratie, bij het personeel der kwartier meesters, tot 2den luit.-kwort.ierm. hij het lste 'reg. inf. de serg. G. Waringa, van het 9de reg. inf.; bij het 4de reg. inf. de serg. J. C. L. Stadhouder, van het korps; bij 'het 6de reg. inf. de serg. C- Fonkerfc, van 'het 3de reg. inf.,; bij het 2de rog. hu zaren 'de serg. P. Bloema, van het 8ste reg. inf.hij het lste ïeg. vest-airt-, de serg. P. F. Kamm, van 'het 5de reg- inf.; zijn benoemd; lo. bij het wapen der inf. van liet leger in Ned.-Indie, tot 2den luit. de sergn. der inf.,.L. van Rekuni en J. A. B. Memper, heiden van het 2de reg.W. Schilling van het 7de reg.; J. L. P. van Raaij, van de ko loniale reserve; W. H. Marenbeeld, van het 4de reg.; R. K. Brunet de Rochcbrune; van de kol. reserve; II. Broekhuis vau het 4de reg., en J. T, H-oistink, van de koloniale resei ve 2o. bij hot dienstvak der mil. admini* stratie van het leger in Ned.-Indië, tot 2den, luit.-kwartiermeester, de sergn. der inf. H. J. B. Tulfer, A. J. C. van der Kuijl en C. H. C. Waal, onderscheidenlijk van hèt 2de, 3de en Sste reg. is in de Staatscommissie, ingesteld ten einde te dienen van advies omtrent de vraag welke maatregelen zullen zijn te nemen om to komen tot herziening van de bestaande verhouding tusschen het gouvernement en de protesdantsche kerk in Ned.-Indië, benoemd: tot lid en voorzitter mr. L. W. O- van den Berg, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, burgemeester van Delft, en tot lid. mr. H. G. Hagen, administrateur clief dor afdeeling Justitie, Onderwijs, Eere- dienst en Nijverheid van het dep. van Kou loniën met 1 Nov. 1911, opnieuw benoemd tot schoolopziener in het a.rr. IJsselstein, mr. G. F. M. baron van Hugenpoth tot Aerdt, te Utrecht; aan dr. K. F. Wenckebach, hoogleeraalr te Groningen, op zijn verzoek eervol ont slag verleend als lid der commissie, die te rekenen van 1 Augustus 1911 gedurende één jaar te Groningen belast zal zijn met het afnemen van de practische examens van arts; voor het tijdvak van 1 Oct. 1911 tot en met 31 Aug. 1912 benoemd tot leeraar aan de Rijks II. B-S. te Wageningen D. Klay, aldaar met ingang van 16 October 1911 benoemd tot directeur van het post- en telegraafkan toor to Leur, G. van Zwieten de BloiaV thans commies der telegrafie 2de kl. aan den heer A. M. Kollewjjn, op zijn verzoek, piet 1 Oct. 1911, eervol ontsleg verleend uit zijn betrekking van kanseliek- aan het consulaat-generaal der Nederlanden te Singapore, en is als zoodanig benoemd,- met ingang van opgemelden datum, de heer H. Coorengel, laatstelijk lste klerk aan de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam; aan Henri E. R. Altenloh verg. verleend de geneesk. uit te oefenen op Ned. zeesohe-i pen, met uitzondering van oorlogsvaartuig gen, onder voorwaarde, dat hij de wettelijke bepalingen omtrent de uitoefening der ge- noeskunst in Nederland stiptelijk nakomo, Optocht op Dinsdag 19 September. Door do afdeeling Leiden van de S.-D. A.-P. is een verzoek gerioht aan den bur gemeester, om Dinsdag a.s. in optocht met muziek en zang naar het Spoorstation te Leiden te mogen trekken. Het doel is van daar per trein naar Den. Haag te gaan, om deel te nemen aan den optocht in verband met de voorgenomen aanbieding van het kiesrechtpetitionnement. Dooy den burgemeester is tot den optocht met muziek verlof gegeven en wel de-s voor middags te tien uren, van de Duizenddraad, steeg langs Haarlemmerstraat, Turfmaririv Hulpbrug, Steenstraat Stationsweg naar het station; onder voorwaarde evenwel, dat geen roodo of zwart© vlaggen of andere vereenigingsteekens aan do banieren .an de bestaande Vereenigingen in den stoet- worden meegevoerd, evenmin doeken, bor den of transparanten, welke zijn voorzien van leuzen of dergelijke, tenzij deze recht streeks betrekking hebben op het algemeen kiesrecht, en niet aan stoot elijlk zijn voor de gevoelens van andersdenkenden; een en ander ter beoordeeling van de politie. Gedurende den optocht mag ook worden gezongen, mits de liederen niet door de po litie in strijd met de openbare orde geacht kunnen worden. Een en ander voorts onder bepaling, dab daarbij a-rt. 50 dei* verordening op de straatpolitie worde in acht genomen, het welk luidt: „De deelnemers aan den optocht zijn verplicht bij wanorde, vrees voor wan orde op last der politie onmiddellijk uiteen te gaan. 1>© opening; der Kamers. Naar wij uit goode bron vernemen, staat het nog volstrekt niet vast, of de Staten- Generaal dit jaar al dan niet door H. M. de Koningin persoonlijk zullen geopend worden. („Residentiebode.") Een. onderhond niet den adjudant van Prins Hendrik. De Berlijnsche correspondent van de „N. R. C." seint: Jhr. Van Suchtelen-van de Haare, de ad judant van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, heeft zich volgens een mede werker van de „Vossische Zeitung" de vrij heid veroorloofd naar aanleiding van de mi litaire maatregelen, die men zegt, dat in Holland genomen worden, het volgende me de te deelon: „De aanleiding tot deze geruchten en het zijn slechts holle geruchten moet ge zocht worden in de Nederlandsche manoeu vres, die in de afgeloopen week begonnen zijn. Ik h eb mij immers thans zelf over tuigd, hoe kalm gij hier zijt en even kalm zijn ook wij. De manoeuvres van dit >7^*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1