y r Gemengd Nieuws. Financieele mededeelingen. Kort Verslag Tweede Kamer. 50 Cents. De recherche te Utrechtheeft fljisteren een goede a-anhouding gedaan. Zij arresteerde een schildersknechlt, verdacht Van in den laatsten trijd aldaar 8 rijwielen )ke hebben gestolen. De politie zocht langen tijd tevergeefs jpaar den dader van al d'eze diefstallen, idoch het mocht haar niet gelukken den dief top het spoor te komen. Thans evenwel is bet zeker, dat zij den, dader in hand*n heeft. In Amersfoort^ Bussum en Hilver sum werden door een en denzelfden per boon herhaaldelijk rijwielen te koop aan geboden en dit wekte argwaan tegen den persoon, die de fietsen telkenmale ten ver hoop kwam aanbieden. Zoodoende liep de man in de val; het onderzoek der recherche toonde aan, dat de vermoedelijke dief t* HJtrecht woonachtig moest zijn. Thans zit de man in hechtenis; hij lieeft bekend de rijwielen te hebben gestolen. De man was de laatste maanden zonder werk, doch verzweeg deze omstandigheid tegenover zijn vrouw, die dus niet beter ,wist of hij arbeidde nog altoos bij denzelf- den schilderspatroon. Hij ging 's morgens Steeds op het gewone uur de deur uit en kwam 's avonds geregeld op tijd thuis ook betaalde hij zijn vrouw des Zaterdags prompt z'n weekgeld uit, zoodat niemand er eenig idéé van had, dat de man werke loos was. De opbrengst van de gestolen rij wielen stelde hem in staat voortdurend geld op zak te hebben. De recherche zet haar onderzoek voort, om de eigenaren der verschillende rijwie len zoo mogelijk weder in het bezit te stel len van hun eigendommen. (H. D.) Apeldoorn kreeg gistermor- jgen onverwacht bezoek van een bende door trekkende Zigeuners, waarvan de mannen het bedrijf van paardenkoppers, de vrou wen dat van waarzegster uitoefenen. Midden in de gemeente ging de bende uiteen, zoodat de politie de handen vel werk kreeg. Eenige vrouwen brachten een bezoek aan een manufactuur-winkel, waar zij Kleinig heden kochten, maar inmiddels verschei dene dure artikelen roofden en onder hun kleeren verborgen. Nog voor zij den winkel verlieten, werd !de diefstal ontdekt. De marechaussee werd gewaarschuwd. Deze kon, met het oog op de kleeding van de vrouwen, echter niet .terstond tot een fouilleering overgaan. Bij het verlaten van den winkel wierpen de zigeuners het gestolene achter een toonbank. Elders in de gemeente posteerden andere leden van de bende zich bij een door gegoe de kinderen bezochte school en bedelden hij het uitgaan om geld. Het hoofd der school moest de hulp van de politie inroe pen. Op een land onder Kerschoten, waar eenige arbeidersvrouwen aardappelen rooi den, verschenen verscheidene zigeunerjon gens, diet zonder zich om de protesten te bekommeren, een -J veetal zakken geheel met aardappelen vulden. Toen eenige boeren op het hulpgeroep v'an de vrouwen toesnelden, lieten de jon gens hun buit in den steek. Nog andere staaltjes van brutaliteit wer den in minder dan geen tijd gepleegd, doch de politie wist de bende spoedig over de grenzen der cemeente te brengen. Zijn eigen rechter. De be richtgever te Antwerpen van de ,,'s-Hert. Crt." seint: Yoor eenige dagen berichtte ik u de arres tatie, door de Roermondsche marechaussee, ivan zekeren Yan der Zalm, die +e Budel brand had gesticht, om van de afwezigheid der hulpverleenende buren gebruik te ma ken, om in hun woningen diefstal te ple gen. De man, die voorloopig in de gevan genis in de Bagijnenstraat was opgesloten, in afwachting van zijn uitlevering, heeft zich daar door ophanging van het leven beroofd. Richter over zijn gevangen- schap. De „Frankfurter Zeitung"-publi ceert een uitvoerig stuk, getiteld „Drie maanden in gevangenschap," van de hand van Richter. Het is een aanvulling van het ïeeds vroeger gepubliceerde. Een eigenaardige trek van de roovers was, dat zij op hun manier godsdienstig waren. Zij spraken eiken ochtend en avond een lang gebed uit en vóór en na den maal tijd maakten zij een kruis volgens Griek- schen Titus. Hoe ruw die heeren overigens waren, blijkt o. a. uit hun behandeling van de gendarmes, die Richter als geleide wa ren meegegeven. Na de gendarmes gedood te hebben, trapte een roover een der gen darmen met zijn met ijzer beslagen schoen letterlijk het hoofd in. Een geweten hiel den zij er niet op na. Zij dwongen Richter een brief te onderteekenen, die hij niet ge schreven had. Als het losgeld niet betaald was, zou Richter zeker gedood zijn. Het hol, waarin de roovers geruimen tijd ge huisd hebben, was uitstekend verborgen en kon voortreffelijk voor vesting dienen. Maar prettig was het er niet. Het was don ker en vuil, ook kroop er allerlei akelig gedierte. Richter mocht eiken dag een paar uren aan zijn dagboek werken, welk dag boek binnenkort uitgegeven zal worden. De roovers brachten een groot deel van den dag door met kaartspelen. Zij wareD, gelijk gezegd, Grieken en zij waren alleen be vreesd voor de Turksche soldaten. De Grie ken boezemden den roovers geen ontzag in. Toen Richter eindelijk, nadat de roovers het losgeld ontvangen hadden, in vrijheid gesteld werd, was hij uiteerst zwak. Hij kon nauwelijks loopen en bezweek van den dorst. De roovers gaven hem, gelijk reeds gemeld, 9 Turksche ponden mee en een kwitantie voor het ontvangen losgeld, die den Duitschen consul moest overhandigd worden. Het gelukte hem slechts met in spanning van al zijn krachten Elassona te bereiken. Het indertijd verbreide bericht, dat hij te Elassona door de Turksche over heden was vastgehouden, was onjuist. Zijn oponthoud daar was vrijwillig. Over zijn verblijf te Elassona en zijn toclit naar Salo- niki is hij van plan nog wat te vertellen. Hij zal later al zijn ©Tvaringen in chronolo gische volgorde in het licht geven. Wel is een deel zijner aanteekeningen verloren ge gaan of vernield, maar daar alles pas ge beurd is, kan hij het uit zijn geheugen ge makkelijk aanvullen. Te Roubaix lieeft de duurte der levensmiddelen weer tot vrij hevige tooneeden aanleiding - gegeven. De verbol gen menigte had het reeds sedert eenigen tijd op een groentenkoopman begrepen. Gisteravond is zij een schuur binnenge drongen, waar hij zijn wagen stalde. De wagen werd. in brand gestoken en toen de brandweer aanrukte om het vuur te blus- schen, sneden woedende menschen de slan gen door. De politie heeft verschillende keeren moeten chargeeren, maar tot laat in den nacht duurde de opwinding voort. Te Atreoht is iu een winkel van levens middelen Woensdagnacht een bom gewor pen, die ontplofte, maar weinig schade aan richtte. Het is stellig een aanslag in ver band met de onlusten van het „kaasr en broodvolk" geweest. Op de markt te Charleroi hebben 20,000 menschen een heftige betooging gehouden. Politie en gendarmes trachtten de menigte herhaaldelijk uiteen te jagen. Er zijn 15 menschen opgepakt en een gewond. De winkels werden gesloten. De troepen kwa men de politie hulp verleenen. Om twee uren was de rust ten naaste bij hersteld. De „Vlaamsche Gazet" meldt: Woensdag waren de stakende beenhou wers van het Centrum, evenals eiken Woensdag, naar de groote veemarkt van Cureghem gekomen, welke dien dag wordt gehouden. Allen zagen er vastberaden uit. Dra vormden zij zich aan de Zuidstatie in stoet en trokken. 150 in aantal, mannen uit Jumet, Gilly en Lodelinsart, een trom melaar voorop, naar Cureghem. Zij, de Ikleine beenhouwers, zijn de eerste der slachtoffers van het sluiten der grenzen en vooral de eischen van de groote veefokkers, evenals van zekere bemidde laars. Rond 11 uur hielden de bitoogers een meeting aan den ingang der Slachthuizen en juichten Lecointe, van Chappele-Herlai- mont toe, die riep: „De grenzen open I Weg met de uithongeraars!" De beenhouwers, zei hij verder, mogen niet koopen om groote veefokkers en kooplieden te doen toegeven Te 12} uur trokken 800 beenhouwers uit Centrum en Charleroi bijeen aan de Zuid- statie en begaven zioh naar de Yeemarkt. Velen zongen het lied: „De grenzen open!" Opnieuw werd door beenhouwers tot de menigte gesproken tegen het sluiten der grenzen, tegen de uithongeraars. „De re- geering heeft schuld aan alles, zei een; de woede en de haat van het voïlk zijn tegen ons gekeerd, die boeten voor de grooten Daarom willen wij do algemeene staking." En de algemeene staking' werd g;stemd en men stelde de bijeenkomst voor 3} uur in de Leuvensche straat, vóór het ministe rie van landbouw. Nog andere redevoeringen werden gehou den en er had zelfs een botsing met de po litie van Cureghem plaats. Yolgens een telegram uit Stockholm aan de „Lokal Anzeiger," neemt de typhus-e-pidemie onder het regiment van Falun gTooter omvang aan. Er is vast gesteld, dat in het geheel 717 soldaten van het besmette bier, afkomstig uit een bier brouwerij van Falun, gedronken hebben- Ook lieden van de brouwerij zijn ziek ge worden. Het regiment is geheel afgezon derd. De Berlijn8che politie arres teerde gisteren op het hoofd-abattoir twin tig gemeentebeambten wegens diefstal van veevoeder en andere zaken. De stad moet jaarlijks voor 30,000 h 40,000 mark bestolen zijn geworden. Huizen te hu urmèten zonder onbedorven lucht. „Je betaalt tegenwoor dig voor «alles, alleen de lucht is nog vrij" zelfs dit zal men niet meer kunnen zeg gen. Want in groote steden wordt allengs de lucht zoo door stof, rook en roet bedor ven, dat iemand, die ftissche lucht wil ade men, daar extra voor zal moeten betalen. Londen komt de verdienste toe de eerste stad te zijn, die versche lucht verkrijgbaar stelt tegen zóó en zooveel per kubieken me ter. Naar Otto Witt in „Prometheus" mee deelt, kan men daar huizen en kamers met of zonder lucht huren, al naar men verkiest. Wie „mèt" verlangt, wordt dag en nacht voorzien van versche lucht, die aan de zee kust wordt opgezogen én door geweldige buisleidingen naar de reusachtige stad ge pompt wordt; en in zoo'n huis „mét" is de lucht* even weldadig als op 't vrije veld. Wie in Lenden versche lucht wil happen, blijft dus wijselijk thuis. Tempora mu- tantur... Volgens het Weekblad van de Com- missiebank te Amsterdam, zijn in de week, geëindigd 5 Sept., door tus- schenkomst dier Bank verhandeld de navolgende incourante en minder cou rant© fondsen: Aand. Nodorlandscho Spaarkas .105 pCfc. Maatschappij tot exploitatie van koolzuurlabriekon to New Castlo on Tyno 23 4)4 pCt Oblig. Amstordamscho Book- en SteondiukkerJ vh. Ellorman, Harm3 Oo90 Aand. Noderlandscho "Weslfaalscho Spoorwog- Maatschappij 311 B Afgost. 4 pUt. Obhg Noord-Friosehe Locaal- 8poorwcg-Maatschappij 43 Aand Soloscho Tramweg Maatschappij S3 n Stoomtramweg-Maatsch. „Broskons— Maldeghom" 357J£ Oblig. 2do Hyp. 's Gravenhaagsche Passago- Maatschappy S6 Aand. Maatsch. „Nederland" tot exploitatie van onroerende goederen (dir. Langhout Heyei) 101 B Bouwonderneming ."Willemspark" F 400 Oost-Indische Zee- en Brandassurantie- Maatschappij 95 pCt. Oblig. Gemeente 's-Gravonhago 1906 95 3 pOt. Oblig. Govnoente Katw'Jlc 1373 83 a Voigest. polissen Eerste NederlandscheMaat schappij tot vorzekoring van risico in loteryon F 55 4 pCt, Oblig. Voreeniging tot christelijko vorzorgmg van krankzinnigen in Nedorland 90 Aand. Voiconiging voor Algemcone Schoop vaartboJangon 69 4 pCt Pandbr. Onderlinge Hypotheekbank voor Nederland93 Opr. aand Hollandsche Bolegginga-Compagnio F 150 Act. do jouissanco Maatsch, lot oxploitatie van do Manchasterkoolzuurfabrioken F 100 Opr. aand. Nederlandsch Indische Portland- Coment-MaatsclinppJ F 50 Opr. aand Rotterdam Canada-Hypotheekbank F 190 Koloniën. BATAYIA, 39 Augustus. D© 1ste luitenant der infanterie J R. Agerbeek is 8 Augustus door de genees kundige commissie te Tjimahi yoor alle mili taire diensten afgekeurd wegens verwon ding in den strijd bekomen. Deze officier krijgt daardoor recht op vol pensioen met 1/4 verhooging. (Java-Eode.) Op twee Augustus j. 1., omstreeks 5 uur 's namiddags, werd de heer A. P. O. M. Fuchs, beheerder van het Gajo-weg maga zijn te Bireuën, in zijn woning vermoord gevonden De moord moet na 's namiddags twee uren hebben plaats gehad. Yan den dader tot op heden nog geen spoor. (Nbl. van Atjeh en O.) Yolgens het Batav. Nbla." zal de hoofdingenieur 1ste kl. bij de staatsspoor wegen Richter, chef van aanleg van de Tjikampek-CheribDnlijn, in September a. s. zijn pensioen aanvragen. De hoofdingenieur 2de kl. Yan der Woer den treedt op als chef van aanleg van de Zuid-Sumatraspoor, en zijn oollega Van Zuylen wordt belast met den aanleg van de lijn Bandjar-Parigi. Kweekschool voor onder- w ij z e r s. Bij den directeur van onderwijs bestaat het plan om te Batavia een kweekschool voor Europeesche onderwijzers op te rich ten, ten einde langs dezen weg te trachten, het chron'sch gebrek aan onderwijzers* te bestrijden. (Locomotief) Lastgeving tot mo o.r d en roof. De Chinees Gouw Meh i)ijt, landheer van het in de afdcehng Bekasie gelegen land Rorakau, is in hechtenis genomen, beschul digd van lastgeving tot moord en roof. Het voorloopig onderzoek wordt door den assistent-resident van Mr. Cornelia persoonlijk gehouden. Het weinige, d«at tot dusver omtrent deze zaak aan 't licht gekomen is, herinnert aan een soortgelijke zaak, -8 jaar geleden in Tangerang voorgevallen. Een opgezetene van een particulier land, die zich verzette tegen een verhooging van grondhuur, werd vermoord en het openbaar gerucht wees dadelijk den chineeschen landheer als last gever aan. (Java Bode) Overvalling van een kedeh. In den nacht van 31 Juli op 1 Augustus trok een troep van pl.m. 20 Ghineezen naar de kedeh op Toerangie, blinddoekte den Bengaleeschen waker der kedeh en deed' hem vervolgens een touw om den nek met de mededeeling, dat hij gelyncht zou wor den, zoo hij eenig misbaar maakte. Daarop forceerden zij de deur door mid-* del van een grooten steen en drongen bin nen. Ze legden beslag op den aanwezigen voorraad opium en trachtten vervolgens de geldkist open te breken. Dooh dit lukte hun niet. Ze namen wel een kist mede, d'oeh hierin bevonden zich slechts kleeren. De leege kist werd teruggevonden aan den oever van de Soenggei Selapian, doch van de roovers heeft men tot nog toe geen spoor kunnen ontdekken. Toen de kedehhouder, die naar a'en "ol der had weten te vluchten, alarm maakte en revolverschoten op de indringers loste, verdwenen dezen weer even geheimzinnig, «als ze gekomen waren. (Deli Ct.) De pest in den Oosthoek. In Java's Oosthoek kwamen tot 3 Augus tus 16 nieuwe pestgevallen voor; 15 lijders stierven. Tot 8 Augustus kwamen daarop nog 3 nieuwe gevallen voor; 2 personen stierven. De cKolera, Van officieele zijde wordt aan de „Deli- Ct." gemeld, dat de cholera zich in Lang- fcat en Laboean Blik uitbreidt; in Langkat was het doorsnée-cijfer per maand reeds 50. In Medan deed zich nog éón geval voor. In de Overige streken blijft de ziekte latent. Te Batavia, kwamen 8 Augustus 3 nieuwe 'cholera-gevallen voor met 1 .sterfgeval. Nog 5 lijders waren toen onder behandeling. Hetballonongeluk. TJit een uitvoerig telegrafisch bericht in „De Suraatra-Post" komt voor, dat de „Batavia" volgens het plan, Zaterdag 5 Augustus des morgens om 7 uren van heb terrein achter de gasfabriek te Soerabaia is opgestegen om te trachten Semarang te bereiken. Men weet reeds dat aangezien het gas, dat in Indië verkrijgbaar is, niet bijzonder licht is, en bovendien gedurende den tocht een zekere hoeveelheid gas ver loren zou raken, men voornemens was in a^et Blorasche een tusschenlanding te be werkstelligen, waarbij dan één der opva renden den ballon zou verlaten ten einde de andere in de gelegenheid te stellen den tocht naar Semarang voort te zetten. Als alles zoo ging, als de meteorologische observaties aanwezen, zou de ballon den weg nemen langs het Moeria- en het Kalk- gebergte naar de baai van Semarang. Daar zou men dan van den zeewind gebruik mar ken, om te trachten naar de kota te drij ven, hetgeen in gunstige omstandigheden in de namiddaguren tusschen tweecn en drieën zou plaats hebben. Gerekend werd op een windsterkte van tusschen de 40 en 50 mijlen. Er zouden postduiven worden- meegeno men opa de plaats van loslating op vastge stelde uren te Soerabaia te melden. De rechtstrecksche oorzaak van den dood van den luitenant ter zee Rambaldo is de volgende: Toen het anker van den ballon „Batavia" in het boseh bij Blora was vastgehaakt, -klom luitenant Rambaldo uit het schuitje om zich langs het ankertouw te laten zak ken. De heer Rambaldo had bij het dalen langs het ankertouw naar een boom reeds een hand om een tak geklemd en hing daaraan, doch hield met de andere hand het touw nog vast. Toen door het lichter worden van den ballon deze aan het anker touw een plot-selingen ruk gaf, viel de offi cier naar beneden. De lichter geworden ballon schoot om hoog, doch de heer Yan Stein wist weer spoedig te dalen. Onmiddellijk heeft hij toen met een hout vester naar den heer Rambaldo gezocht, doch hij was niet te vinden Eerst Zondag morgen om 8 uren vond men zijn lijk. Dokter Deggeler van Tjepoe constateer de, dat een schedelbreuk den onmiddellij- ken dood van luitenant Rambaldo moet ten gevolge gehad hebben. Reeds Zondagavond werd het lijk te Soe rabaia aangebracht. De deelneming in liet droevig ongeluk was allerwege zeer groot. Door deze eerste vliegkamp in Indió ging een kranig figuur verloren, zegt „De Sumatra-Post." De bemanning van de oorlogsschepen, welke voor oefeningen moesten uitvaren, zullen thans te Soerabaia blijven ten einde aan de begrafenis van luitenant Ramb«aldo deel te nemen. Luitenant Rambaldo was op het punt weer naar Europa te gaan. Hij had nog grootsche plannen op luchtvaart-gebied. Begrafenis van den luitenant ter zee Rambaldo. Het stoffelijk overschot van den luite nant ter zee Rambaldo is Maandag 7 Augustus te Soerabaia plechtig ter aarde besteld. Muziek ging aan den Teuzenstoet vooraf. Plaatselijke autoriteiten en offi cieren van heb eslrader volgden de baar die door een enorme massa bloemen gedekt was en onderweg onder nog meer bloemen werd bedolven. Aan den ingang van het kerkhof werd een salvo gegeven en aan het graf nog twee salvo's. De overledene had vroeger eens te kennen gegeven dat er aan zijn graf zoo weinig mogelijk zou gesproken worden. Aan de groeve werd gesproken door den commandant van de marine te Soerabaia. Kapitein ter zee Yan Braam dankte na mens de familie. Het stoffelijk overschot werd begraven in het graf van zijn grootvader, die vroe ger havenmeester te Soerabaia is geweest. Een Gedenkteeken voor Rambaldo. De Luchtvaartvereeniging heeft besloten in een park te Soerabaja en gedenkteeken voor Rambaldo op te richten, bestaande uit een zuil met borstbeeld. Gouverneur-generaal en lcgercommand ant, Het „N. v. d. D. v. N.-I." weet te mel den, dat de verhouding tusschen den gou verneur-generaal en den legercommandant welke reeds eenigen tijd te wenschen liet* den laatsten tijd nog slechter is geworden, zoodat waarschijnlijk in 't a. s. vooriaar lui tenant-generaal Yan Daalen met pensioen zal gaan. Wij stellen onze abonnés in de gelegen heid het kort verslag van het verhandeld^ in de Tweede Kamer te verkrijgen voor Bij de opgave van naam en woonplaats gelieve men dit bedrag er bij te voegen. Nederlandsch Lyceum. Gisteren heeft te 's-Gravenhage de eer* stensteenlegging van het nieuwe schoolge bouw van het Nederlandsch Lyceum, dat op de terreinen van de vroegere bloemisterij van der Laan tusschen Pac'%s«;rait en Willemstraat zal verrijzen, plaats goh ad. Nadat alle aanwezigen, ongeveer 120 leer. lingen, de leeraren, leeraressen, ouders en bestuur zich om een gedeelte van 't terrein hadden gesohaard, nam de president-direc teur, de heer J. W. IJzerman, het woord. Hij zeide, dat deze plechtigheid geen feeste lijk karakter mocht dragen, nu juist den dag vóór den aanvang der lessen het over lijden bekend was geworden van een van de leeraren, dr. A. Aalderink, die na een lange ziekte op 27 jarigen leeftijd uit den kring van zijne familie, vrienden en leer lingen is weggerukt. Na eenige woorden van weemoedig herdenken van1 den bemin- nenswaardigen jongen man, sprak de heer IJzerman allen toe met den gelukwensch, dai^ nu eindelijk het gebouw, het eigen, naar de eischen des tijds ingerichte school gebouw, er zal komen. Na deze toespraak, die later beantwoord werd door enkele korte woorden van den rector, den heer R. Casi- mir, en van een van de leerlingen, ging men tot de eigenlijke steenlegging over, die op eigenaardige wijze geschiedde, nl. zoo dat alle leerlingen, alle leeraren en al- recteuren en curatoren één steen inmetsel den. Het was een aardig gezicht. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de heeren dr. D. Rcs_ lid van de Tweede Kamer; wethouder dr. C. Lely; prof. ar. W. Nolen* allen lid van het curatorium; do heeren J. H. Kan, Schiff, mr. Wei •"el-aar, leden van het directorium der school. Vele ouders gaven ook door tegenwoordigheid blijk van belangstelling yoor deze plechtig heid. De rood© Dinsdag. „Het Yolk" vermeldt, dat te Amsterdam door den directeur van het telegraafkantoor de volgende schriftelijke mededeeling is ge daan: Heeren Beheerders van Bijkantoren en Ohefs-afdeelingen. Ingevolge mededeeling *van den heer in specteur wordt te uwer kennis gebracfit, aat voor deelneming aan de kiesrechtbetooging bij gelegenheid van de opening der Staten- Generaal geen extra verlof of dienstruiling aan de ambtenaren mag worden toegestaan. Bij eventueele verzoeken om vrijstelling van dienst of om toestemming tot ruilen van diensturen is hiermede rekening te houden. Na afloop betoogingsdag wordt een rap port ingewacht of aan deze aanschrijving gevolg is gegeven. Yoor den Directeur de Adj.-Dr. (w. g.) GROENENDIJK. En te 's-Gravenhagelis aan de.kantoren en bijkantoren der posterijen de volgende missive geworden: No. 2076. 's-GravenRage, 21 Aug. Inspectie 's-Gravenhage. Door den heer Directeur wordt na een be spreking met Z.Exc. den Minister van Wa terstaat medegedeeld, dat voor het deelne men aan de voorgenomen kiesrechtbetoo ging te 's-Gravenhage op den 3den Dinsdag in September a.s. in zake verlof geen en kele gunst wordt toegestaan. Zij, die vol gens Tooster op bedoelden dag reglemen tair verlof zouden genieten, kunnen dat bo- houden, maar anders worde geen verlof ver leend. Voorts mag voor genoemd doel ook geen dienstruiling worden toegestaan. Ik heb de eer de heeren directeuren hier* mede in kennis te stellen. De Inspecteur (w. gA.OVERBOSCH De ingang tot den Hamburger Elbe-tnnnel, welke dezer dagen voor het verkeer is geopend. Berichten over Rijnland's Boezem, ftdürtn4| week van 27 Aug.—2 Sept. 1911. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oudewetering. Werking der atoomgemalen Waterloozing lange natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in Mm. j 2^. Aog. 28 Ang. 29 Ang. 80 Aug. 81 Aug. 1 Sept. 2 Sept 61 59 60 58 60 60 59 om.—A.?. 61 61 61 60 60 60 60 em.—AJ». Spaarndam xu, Halfweg u., Gouda u„ Katwijk—u. Spaarndam u., Halfweg u./Gouda 201 u., Katwijk vu Door de aloie te Geuda 147# vfr- (Uk

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6