N®. 15807 Vrijdag 1 September. A°. 19ÏT. feze Courant wordt dagelijks, mei uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit. nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Lotswisseling. PUIJS DEK ADYERTENTIEN: Van l0 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contanti elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PUIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maaoden 1.10. Buiten Leiden, per looper en wa» agenten gevestigd zijn 1 1.30. Franco per postt 1.65. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Dinsdag 5 Sept. 1911, d®« namiddag® t# twee uren. Te behandelen onderwerpen: r lo. Beëediging en installatie van dé niéuw; [benoemde leden van den Gemeenteraad. 2. Benoeming van twee wethouders, jaar (van a|ftreding 1917, (aftredend: de H.H. U. A. van Hamel en mr. J. C. van der Lip). 3. Benoeming van een Wethouder, jaar {van aftreding 1914. 4.: Benoeming van drie leden van de C-om- .ïnissio van Financiën en uit dezen van den Voorzitter, (aftredende leden: de H.H. A. Ij. Reimeringer, Voorzitter, J. P. Vergou den en J. Bosch, leden). 5. Benoeming van twee leden van de Com- Snissio van Fabricage, (aftredende leden de H.H. J. Room en A. Mulder). 6. Benoeming van twee leden van de Com- imissie voor het Openbaar -Slachthuis, (af tredende leden: de H.H. dr. H. J. Zwiers (en J. A. Bots). 7. Benoeming van twee leden van de Com- Snissie voor het Oud-Archief, (aftredend lid: 1de heer dr. G. "Wildeboer, 1 vacature). 8. Benoeming van twee leden van do Com- •missio voor het Marktwezen, (aftredende le lden: de H.H. D. van Giuting en S. de Hoer Azn.). 9. Benoeming van drie leden van de Com- Jmissie voor do Huishoudelijke verorden!n- 'gen en uit dezen van den Voorzitter, (af tredende leden: de H.H. mr. A. van der 'Eist, Voorzitter, W. Pera en mr. P. E- Hriët, leden). 10. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen, (af tredend lid: de heer mr. A. J. Fokker, I vacature). 11. Benoeming van een lid van do Com- inissie voor de Stedelijke fabrieken yun gas ten electriciteit, (aftredend lid: de heer nxr. 'P. J. M. Aalberse). (226) 12. Benoeming van twee leden der Com- biissie van Beheer over de gestichten „En- fdegeest", „Voorgeest." en „Rhyngeest", (af tredende leden: de H.H. dr. C. E. Th. J. (Meuleman en J. Roem). (219) 13. Benoeming van drie leden van de Com- ïnissie voor het Stedelijk Museum ,,De La kenhal", (affcredonde leden: de H.H. mr. P. J. M. Aalberse, mr. J. A. E. Coebergh ten J. Korevaar P.Azn.). (224) 14. Benoeming van een lid van liet bestuur !der Stedelijke Werkinrichting, uit de leden Van den Raad, (aftredend lid: de heer A. L. Rcimeringer). 15. Benoeming van een lid van het Be- Jtuur Ü'cr Stedelijke Werkinrichting, bui ten de leden van den Raad, (aftredend lid: [de heer W. F. Verhey van Wijk). (223) 16. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van Onderzoek, "bedoeld in art. 22 van het regie inent voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (aftredende leden: de H.H. inr. A. van der Eist en mr. P. E. Briët). 17. Benoeming van een lid van het be- Istuur der Vereeniging tot instandhouding van hot Leidsch' Muziekkorps, (aftredend lid: de heer J. P. Vergouwen). 18. Benoeming van twee Curatoren van het Gymnasium. (225) 19. Benoeming van een tijdelijk leeraa'r in de oude talon aan het Gymnasium. (222) 20. Verdeeling van den Raad in Sectiën. Inschrijving van leerlingen voor de Openbare &clioien der 3de en 4de klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 der Verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige in richting der scholen, de toelating en het outslag der leerlingen, (Gemeenteblad No. 5 van dat jaar); brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van nieu we leerlingen voor de openbare schuien der 3de en 4ae klasse gelegenheid zal go-ge ven worden van den 4den tot en met den 16den September e.k., in de schoollokalen op do Binnenvestgracht aan het Plantsoen, aan de Van-der-Werfstraat, aan de Korts Hare, aan de Langebrug, aan den Maresingel, aan de Paul-Krugerstraat, aan den Zuidsmcel, aan dte Medusastraat, aan de Gort-Straat en in de Brandewijnsteeg, dagelijks (den Zondag uitgezonderd) van des voorn'i'lclagv kalfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag boven lien van half twee tot twee uren des namiddags; 2o dat bij de inschrijving het bewijs \an geboorte-inschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wcth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Augustus 19ll. RSXDEBWET, Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artikelen 17 en 17bis der Hin derwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door hen besloten is aan de bij hun besluit van 20 December 1909 aan K. BLANS verleen de vergunning tot het inrichten van het fabrieksgebouw aan het Utrechtsche Jaag pad, kad. bekend Sectie M No. 922 en 2103, gedeeltelijk, tot het verwerken van afval producten uit graan en rijststijfselfabrie- ken ter fabricatie van olie, vet, eiwit, vloeibare maltose en veevoeder, gedreven door 24 electromotoren, het plaatsen van 2 stoomketels, elk van 140 vierk. M. ver warmingsoppervlak, benevens het op het terrein in een reservoir aanwezig hebben van. 10000 K.G trichlorat-yleen met leiding naar de fabriek, de volgende nieuwe voor waarden te verbinden: lo. dat of de bestaande luchtkokers van het droogapparaat en van den koeler tot ten minste 30 Meter boven den beganen grond worden opgetrokken, öf de stank- verwekkende gassen naar de vu-ren onder de stoomketels worden geleid om daar on schadelijk te worden gemaakt; 2o. dat óf op den schoorsteen van de stoomketels een John's roetvanger wordo geplaatst met afvoerpijp en reservoir tot het opvangen van roet, öf elk der stoomke tels wordt voorzien van een inrichting, waardoor in verband met de te gebruiken brandstof, welke niet,meer dan 14 pCt. vluchtige bestanddeelen mag bevatten, een zoodanige rookzwakke verbranding wordt verkregen dat het verspreiden van roet uit den schoorsteen op behoorlijk afdoende wijze wordt voorkomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Loco-Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 September 1911. Van 3iet oude in het nieuwe. Wij hebben ons meer dan eens tot tolk gemadkfc van de Leidsclie burgerij, die, hoe verheugd ze voor ruim een kwart-eeuw mocht zijn met de paardentram, sinds jaren verlangde naar een jneer modern vervoer middel, voortgedreven door drijfkracht bij uitnemendheid, de electriciteit. Toen onze Electriscbe Centrale tot stand, kwam en de benoodigde stroom dus gemak kelijk te verkrijgen was, begon men moed to vatten. Nu zou het er van kunnen komen. Do Noord-Zuidhollandsche Tranunaatschap- pij, onderdeel van de H. IJ..S..M., werd gevormd, die reeds de lijn LeidenKatwijk en LeidenHaarlem bezat en Leiden Noordwijk exploiteerde, welke laatste lijn zij van de bestaande Maatschappij overnam. Geruchten liepen dat zij ook met de Rot ter d. Tramwegmaatschappij in onderhan deling was getreden over de hier door do stad loopende tram en weldra hoorde men do verblijdende mededeellng, dat pok dit lijntje was overgenomen. Nu stond de H. IJ-S..M. niets meer in den weg om tot- electriseering der genoemde lijnen over to gaan, waartoe dan ook werd besloten. De verbreeding van de oude Paar- densteeg had de mogelijkheid daarvoor ge opend; nog was noodig vernieuwing .en ver breeding van de oude Blauwpoortsbrug en overwulving van het Kort-Rapenburg, bij welke werken de belangen der gemeente met dio van de Noord-Zuidholl. Tramwegmij. sa menvielen, zoodat dan ook deze Maatschappij bereid bevonden werd de gemeente voor een gedeolte in de kosten tegemoet te komen. Voor zoover liet de lijn door Leiden be trof verleende dc gemeente concessie, waar bij men van dien kant wist te bedingen, dat de benoodigde electrische stroom niet alleen voor do stadstram, maar ook voor de buitenlijnen, door onze Centrale zou wor den geleverd, waardoor deze weder belang rijk moest worden uitgebreid, welke uitbrei ding naar we mogen verwachten, <x>k de exploitatie ten goede zal komen. Nu dan eindelijk tusschen de betrokken Maatschappij en de gemeente overeenstem ming was verkregen, evenals ook tussohen haar on do gemeenten Oegstgeest, Rijns burg, Katwijk en Noordwijk, en nret enkele particulieren, wier belangen er ook bij be trokken waren, schikkingen waren getrof fen, kon mêt de werkzaamheden worden begonnen, waarbij jhr. Van der Wyck heeft er gisteren bij de officieelo opening van de stadslijn met dankbaarheid gewag van gemaakt steeds goeie samenwerking heeft bestaan tusschen de Maatschappij, het gemeentebestuur en de bij den aanleg betrok ken takken van dienst: het bureau van ge meentewerken en de Electrische Centrale. Had liet hieraan gelegen en had men niet op rollend materiaal moeten wachten, de lijn zou al eerder zijn geopend geworden. Jhr. Van der "Wyck sprak gisteren de verwachting uit, dat de Leidsclie burgerij een druk gebruik van het nieuwe vervoer middel zal maken, .waarbij de vele vrijkaar ten, dio de gemeente bij 't verleenen der con cessie heeft bedongen wie worden daar van de gelukkige bezitters? in het niet zouden zinken. "Wij hopen dat deze ver wachting niet zal worden beschaamd. Het zal een graadmeter zijn van het verkeer en dit op zijn beurt weer een afspiegeling van do vermeerderde welvaart der gemeente. Het tarief is, vergeleken met het oude, niet onbillijk. Men kan voor 10 ets. op denzelfden dag tweemaal het gelieele traject afleggen en ook de abonnementen zullen voor hen, die veel gebruik van de tram moe ten maken, niet onvoordeelig zijn. Van en kele reiz'cn a 772 cent zal door de Leide- naars zelf, dunkt ons, niet voel gebruik inteer gemaakt wordeu. De beer Van Hamel heeft de Maatschappij gisteren met de exploitatie succes toege- wenscht 'en tevens de hoop uitgesproken, dat deze bevorderlijk mocht zijn aan den bloei der gemeente. Het laatste zal een na tuurlijk gevolg zijn van het oerste, dunkt ons, en wo hebben op beide goeden moed, vooral wanneer de verlengstukken, die de Maatschappij zich naar Bodegraven en in de richting Haarlem in de toekomst denkt, spoedig komen. "Wij heeten daarom onze nieuwe electrische tram, die zeker het publiek, dat door ons pa arden trammetje niet was verwend, zal bevallen, waar zij, dank zij de verbeterde constructie, nog weer meer gemakken biedt dan de zustertrams te 's-Gravenhage, Am sterdam en elders, van harte welkom. Leïden, I September. Namens de Commissie voor het Stede lijk Museum alhier wordt aan dca Raad door den loco-secretaris dier Commissie, prof. dr. P. J. Blok, bericht, dat dit jaar aan de beurt van aftreding zijn de heeron mr. P. J. M. Aalberse, mr. J. P.. Coe bergh en J. Korevaar P.Azn. Ter voorziening in deze period vac. wor den overeenkomstig de instruct;e voorge dragen de tweetallen: vacaturi-rur. P. j. M. Aalberse: mr. P. J. M. Aalberse en J P. J. Driessen; vacature-mr, J. A. E. Coe bergh: mr. J. A. F. Coebergh en prof <!r. S. G. de Vries; vacature-J. Korevaar P.Azn.: J. Korevaar P.Azn. en prof. dr. P. D. Chantepie de la Saussaye. Curatoren van het Gymnasium alhier berichten den Raad, dlat dit jaar aan co beurt van aftreding zijn de leden van hun ooilege professor mr. S. J. Fockema An- dreae en prof. dr. D. G. Hesseling. Zij bevelen ter voorziening in beide vaca tures den Raad aan: voor do vacature-prof. mr. S. J. Fockema Andreae: 1. prof. mr. S. J. Fockema Andreae en 2. prof. mr. A. C. Visser van IJzcndteorn. Voor de vacatu re-prof. dr. D. O. Hesseling: 1. prof. dr. D. C. Hesseling, 2. prof. dr. J. S. Spever. Commissarissen der Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit alhier dragen den Raad ingevolge art. 3 der Verordening van 6 Juni 1907, houdende reglement op het beheer en bestuur dier Fabrieken voor de benoeming van een commissaris in plaats van mr. P. J. M. Aalberse, aftredend lid, voor het' dubbeltal, de heeren: mr. P. J. M. Aalberse en A. L. Reimeringer Gzn. B. en Ws. leggen den Raad deze voor dracht over en voegen ter voldoening aan art. 3 van het Reglement op het beheer en bestuur der Stedelijke fabrieken van gas en electriciteit, aan het door commissaris sen voorgedragen dubbeltal toe de heeren J. Bosch en mr. A. van der Eist. Zij ver zoeken den Raad tot een benoeming over te gaan. Bij het alhier gehouden examen voor' adjudant-onderofficier slaagde de sergeant majoor-administrateur D. J. Verzijden van het 1ste bat. 4de reg. inf. te Delft. De heer E. Kieft te Leiden, is be noemd tot onderwijzer te Meppel en als onderwijzer aan de Chr. Normaallessen, aldaar, voor de vakken Geschiedenis en Op voedkunde. In ons vorig nommer werd vermeld, dat de firma J. en A. Le foole alhier, laag ste in schrijfster is voor 18.700 Ko. poeteka- toen voor het departement van koloniën. Dit bericht berust op een abuis. Het be drag van f 810 betreft namelijk eene in< schrijvng van 400 Ko. Sajet. - Voor het examen Hoofdakte is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. Tromp, van Voorschoten. Bedankt is voor het beroep naar de Chr.-Geref. Kcrk. te Woerden en te Gro ningen cCoor Jen heer L. Baas, cand. te Nieuw-Amsterdam, die het beroep naar Apeldoorn heeft aangenomen. HAARLEMMERMEER- Koninginnedag is gisteren te Hoofddorp kalm en toch op gewekt herdacht. Uit vele huizen wap perde de driekleur. Een bioscoop-voorstel ling, gratis des middags voor de jeugd van alle scholen gegeven, gaf de kleinen veel vermaak. De voorstelling, des avonds gegeven, werd zeer druk bezocht. De zaal van „Hotel Treur", welke een 800 personen kan ber gen, was stampvol. Een gezellig bal be sloot, na afloop der bioscoop-voorstelling, den feestdag. Een muziekuitvoering door het fanfarekorps in den vooravond in do open lucht gegeven, viel zeer in den smaak en trok vele bezoekers. LEIDERDORP. Het Koninginnefeest is door de jeugd met groote vreugde gevierd. De leerlingen der scholen maakten uitstap jes en werden onthaald. De avond werd door de kinderen van „Voordorp'' aller genoeglijkst doorgebracht, in de met lam pions verlichte plaats, met verschillende spelen. Aan zeventien houders van honden karren is het vereischte nummerbewijs door het gemeentebestuur afgegeven. KATWIJK-AAN-ZEE. Onder buitengo- wone belangstelling had gisteren de ter-aar- de-bestelling plaats van C. Ouwehand, die nabij Vlaardingen op zoo noodlottige wijze het leven verloor. Ds. R. P. A. Rutgers sprak aan de geopende groeve. Ten slotto verzocht hij te zingen Ps. 103 vers 8. LISSE. Men. is hier en te Lisserbroek sinds enkele dagen begonnen met het rooien der aardappelen Het blijkt, dat de oogst buitengewoon groot is, en de aardappelen van zeer goede kwaliteit zijn. Om maar eens een voorbeeld te noemen kunnen wij berichten, dat H. Clement uit 75 hollen- paden van 3 R. R. niet minder dan 44 H.L.. aardappelen rooide NOORDWIJKERHOUT. Van af de op richting (ruim een jaar) werden in het Re- traitenhuis alhier niet minder dan 1728 re traites meegemaakt. Er namen aan deel 379 gehuwde mannen en 134 gehuwde vrouwen; 427 jonge mannen en 788 meisjes. Het aan tal vrouwen overtreft in tota-al dat van het aantal manlijke personen. Tot bestuursleden van de stichting „De Gemeentewoning" werden herkozen, mej. «L» filot) Een pp.ar collega's waren bereid do praktyk roor hem waar te nemen en de» Vrijdags ging hy op reis naar Dalem. Nu het eenmaal zoover was, kreeg hy meer en meer haast. De trein ging, dacht hy, veel langzamer dan gewoonlijk, en de weg van het station naar huis was ook verbazend lang al trapte by ook nog zoo vlug, de flets scheen niet vooruit te willen. Eindeiyk bereikte hy het huis van zyn ouders. Zou zy hein heb ben zien aankomen? Tot zyn teleurstelling was er niemand dan zyn moeder, en hoeveel hy ook van haar hield, had hy toch dozen keer liever een ander gezien. „Waar zijn Victoria© en Anna?" vroeg hy by'na vóór de deur dicht was gedaan. „Ze zyn in den boomgaard, ach.er het oude huis." „Ik ga er eens even heen. Dag, moeder I" „Jonger., wil jo dan niet eerst iets gebiui- ken? Je hebt zeker honger." „Straks, moeder, als ik terug koml" riep hy terug, terwyi hy reeds weer op den weg was. In den boomgaard stond Vio op een hooge trap, bezig appelen te plukken, die ze Anna aanreikte. Boven in den boom zat Klaas, de getrouwde broer. „Victorine, kyk eens wat een mooien, dikken appel ik hier lieb," hoorde Cornells, toen hy In den tuin kwam, Klaas juist zeg gen. Het deed hem plezier te hooren', op welk een goeden voet zyn familie met het geliefde meisje stond. Opeens kreeg Vic hem door do bladeren heen in 't oog. De appels rolden'haar uit de handen en in een oogenblik stond zy met een hoogen blos op de wangen aan don voet van de trap Allerlei vragen klonken nu dooreen. Het eind was, dat men het plukken verder aan Klaas overliet en gezellig by elkaar in het gras ging zitten. Na den middag stelde Anna voor naar het „woeste bosch" te wandelen. Het was een dennenbosch even bulten het dorp. De grond was er zeer heuvelachtig en overal bedekt met wild door elkaar groeiende braamstrui ken; vandaar den naam „woest bosch". Cornelia wist - er nog van vroeger een heer- lyk plekje, waar men kon liggen tegen een hoogte mot vóór het uitzicht op de bouw landen van het dorp en aan de andere kan ten overal boomen dicht opeen. Daar gingen zy met hun drieën rusten van de wandeling; maar Anna, die nooit lang rustig bleef, stond al spoedig weer op. „Een eindje verder groeien altyd heerlyke, dikke bramen," zei ze, „ik wil eene zien, of ze al ryp z\jn." Vic wilde opspringen om mee te gaan, maar Cornelis hield haar tegen. „Too, biyf hier by me zitten, 't is hier zoo heerlijk 1 Hoe vind je hot in ons dorp? „Verrukkelijk is 't hier 1 Alie menschen zyn even lief voor me." „Weet je, waarom Ik hier ben gekomen?" „Neen, waarom eigeniyk?" „Ik had vergeten je iets te vragen." „En daarvoor die hoele reis? Was het dan zoo iets gewichtigs?" vroeg Vic, zonder hem aan te zien. „Kyk me eens aan! Kun je niet raden wat het is?" Nu blikte z'J hem lachend in deoogen.Hy nam haar gezichtje tusschen zyn beide handen. „Heb je me lief, Yic? Dat moest ik je vragen. Hot liet me geen rust. Wil je myn vrouwtje worden?" „Lieveling, lieveling," was alles wat zy zei, maar voor Cornelis was het gonoeg, want hy wist nu, dat hy zich in Arnhem toch niet vergist had, toen hy maenda liefde voor hem in haar oogen te lezen. Opeens haddon zy beidon zooveel te vragen en te antwoorden, dat zy niet opmerkten, dat Anna veel langer wegbleef dan noodig was, om naar rype bramen to zoekon. „Waar zyn de rozen, die ik je aan den trein bracht? vroeg by haar. „Zy staan nog heeriyk op myn kamortje te bloeien; als zy beginnen af te vallen, ga ik de bladeren drogen." Een poosje later vroeg zy: „Zeg, Anna vertelde me, toen ik haar vroeg, of zy me herkende van het oude portret, dat er heelemaal geen portret in den brief had gezeten. Hoe kan dat na?" „Ik had het portret ook niet gevraagd, om het weg te sturen; het was me er alleen om te doen, iets van jou te bezitten, als je uit de stad was; daarom moest ik er by weten, hoe je gekleed zoudt zyn." „O, wat heb je me toen wat wys gemaakt," zei z«, het prettig vindende, dat by zoo graag iets van haar had willen hebben. Eindelyk kwam Anna door het bosch terug. „Ze zyn nog niet ryp," berichtte ze. „Zullen wa nu weer naar huis gaan, of hier nog wat biyven „'t Is hier nog zoo heeriyk," pleitte Vie, on Cornelis gaf ook nog geen bewys, dat hy aan vertrekken dacht; maar ging nog eens heel gemakkelyk languit liggen. „Ga weer by ons zitten, Anna, dan zal ik je een mooi nieuwtje vertellen," zei hy. „Als het maar een nieuwtje voor my is," antwoordde, ze, haar broer schalks aankykend. „Hoor dan maar een3: Vic en Ik gaan samen trouwen. Wat zeg je daarvan?" „Dat het geen nieuws voor me is. Toenjy vanmorgen zoo uit de lucht kwam vallen, begreep ik al dadeiyk, wat je doel was." „Wy'sneus, wat verstand heb jy van zulke dingen 1" „Net of ik zoo Iets niet zou kunnen mer ken. In je laatste brieven schreef je over Vic, als over een eng9l, en Vic zelf praat het liefst don ganschen dag over jou. Al ben ik pas achttien jaar, daarom kan ik dat heel goed combineeren. En om jullie het wat gemakke- ïyker te makon, bon ik straks weggegaan, want geen mensch zal er nu al in ernst aan denken, dat de bramen ryp 2yn." Victorine en Cornelis proestten het uit over de wysheid van Anna. „En ben je tevreden ovor het zusje, dat je er nu bykrygt?" „Dat kun je toch wel begrypen; anders had ik jullie niet zoo goed geholpen." Opeens herinnerde zy zich, dat zy de ge lukkigen nog niet eens gefeliciteerd had. Zy maakte het verzuim vlug weer goed, en ver telde meteen aan Vio, dat eerst zoo bang geweest was, dat Vic een ocht stadsnufje zou zyn. De'ouders van Cornelis waren zeer mot hun^ aanstaande schoondochter ingenomen, want door haar eenvoudige manieren en natuuriyko bevalligheid had Victorine ïeeds aller harten gowonnen. 's Avonds, toon Cornelis alleen op zyn kamer was, kwam ham hot gesprek van Vio met haar tante Marie in den tuin te Amster dam te binnen. Het hal hom toen veel pyn gedaan, meer dan hU voor zichzelf had willen bekennen, dat het jonge meisjo zoo mot, minachting over hem gesproken had, maar nu moest hU er eigenlijk dankbaar voor zyn, want het was de voornaamste oorzaak geweest, dat hy alle krachten had ingespannen om betere positie te verkrygen. Hy glimlachte, nu hy bedacht, hoe hy zich haar woorden had aangetrokken; daaruit meeat hy haast wel besluiten, dat er toen reeds oen begin van liefde voor haar in zyn hart had geleefd. Na haar verloftyd, dien zy heel prettig had doorgebracht, gevoelde Vic zich veel sterker. Zy keerde nog**en korte poos naar mevrouw Vernooy terug, en den tyd, die haar nog voor het huweiyk, dat in November zou gesloten worden, overbleef, bracht zy met uitzondering van een paar bezoeken aan de familie, by dc kennissen in Arnhèm door. Als Cornelis in latere jaren met. zijn geluk- kig vrouwtje in Dalem logeerde, vergaten zy nooit een bezoek aan het „woeste bosch" to brengen, omdat daar, zooals Victorine alty<J beweerde, hun geluk was begonnen. sklvebtbr.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1