Hoeren Mode- en Hoedenmagazijn iieuwo Rijn 7, bij de Vischbrug. Voetbal-Seizoen. A. J. STALLINGA, HEDENAVOND Opening van het H. J. HOESWILDEB. GEEN ZITTING E. BRANDSSVSA, Noodig of niet noodig, Echte Deventer Koek fSlilll In de Rollielinal Direet een heerlijk kop Koffie I September OPENI^Q van het Hoogewees*s8 52. Garages 68—146. C. I. PARHIENTIEit, E. S. UfFaiilGA, Leidsehe Spaarbank. THEE Eerste Hypotheek. {voortzetting van den totalen Uitverkoop wegens opheffing der Zaak. Centraal Kleediogniagazp, "5 (O tmÊèsSgk1 :r5 Vv Violoncelle De Kachels W. ZAALBERG, zuivere Preanger-Koffie ZOMERSPROETEN „Splendid", Ontvangen: groote voorraid Voetballen en Voetballaarzen en aanverwante artikelen. Interc. Telefoon 361. Piano-Leerares, Zoeterw. Singel 61. Hervatting der lessen op MAANDAG 4 SEPTEMBER. Thorbeckestraat 30. Donderdag 31 Augustus wegens Koninginnedag. Tweede Toelatingsexamen H. B. 8. voor Meisjes, Hoofdsoorten: GEiCEfiDStflAKIIlG. Bij GE3Rs. VAN ECS, te 's-Braveohage, Jan de Baeostraat 23 gs te koop alsmede een groote partij Zijf gij niet wel? P. v. d. MOST VAN SPIJK en Maison VAN DIJK, Leiden. üieam© Rijn 14 te LeMess, Be voorraad bestaat uit prima kwaliteiten Heeren-, Joagelieeren-, en Hinder- Costuuins, Pantalons, Demi-Saisons, Winterjassen, Winter jekkers, Capes, Werkbroeken in Manchester, En- gelsch Leer en gestreept Engelsch Leer, Gekleurde Overhemden, Sport hemden, enz., enz. FEUILLETON. Lotswisseling. Beleefd aanbevelend, A':- Te Koop aangeboden. idres: Plantsoen 19. 2307 6 il)n weer gearriveerd en Teijel- platen. Groote keuze. Lage prezen. 2-persoons zware Ledikanten 4.50, l-pers, ƒ3.50, de witte Spiraal-Ledikanten 3.75, ge- jotsn Fornuizen, 8.50, Gas lampen, het nieuwste model 4.50, Gaecomforen ƒ0.60, Water slang; 75 Cta. per Meier, Gasslang; 65 Cts. per M. Janvossenstecg; 51, Ledikantmalier. 2452 16 brandt men dagelijks op Duitsehe wijze 389 12 uiliiiiiiileiiiie door geur en smaak. Prijs per 5 «us 65 Geut. VERKOUW&STOKllUYZËN, NIE1JWK UI.IY 47 van Exiraci de IVIocca, KRAKER Co. a ƒ0.45 per flacon. Voor H. H. Hoteliers, speciale prijzen en verpakking. Te leiden b() P. J. FBÏJHOFF, Hoojjewoerd 163. 2174 14 Wil zooveel 'mogelijk de Zondagrust van uw naasten eerbie digen. Koop nie8 op Zondag wat gij op andere dagen kunt bekomen. Alle verdwijnen bij bet gebruik van één potje Verkrijabaar te Leiden bi); Fa. J. ELSINQA, Hoogstraat en fa KRUI- SING Ate Liese: by W. A. SCHOP TEN, Drogist. 1376 10 2439 69 2359 10 Onderwijs in de moderne Talen, Conversatie en Correspondsntie Prac- tiscfa ervaren Corres pondent. 7399 10 z354 12 te LEIDEN. Het 2<le Toel.-Ex. zal plaat» beoben, Maandag; en .Dinsdag; den 4den en 5den Sept., en aan vangen des ochtends te 9 uren. Spreekuur Zat. 3 Sept. van 1112 en van 2.303.3U. 2362 12 DE DIRECTRICE. AMSTERDAM. 3183 50 TRADE MARK en ƒ1.30 p. 5 ons. GEDEPONEERD 85 Cents p. 5 Ons. Verkrijgbaar in alle buurten der stad. sa Een groote partij Afbraak, bestaande uit; Deuren, Kozijnen, Delen, Schroten, Binten, enz. enz., in verschillende maten, 2256 30 Oude Rijn- en Waalsteen, Tegels, Pannen, enz., enz. Wegens gebrek aan ruimte wordt alles spotgoedkoop verkocht. Gevraagd (liefst van panïculier) f 3000, eerste Hypo theek, tegen 4 pCt. rente 'sjaars, op een solied gebouwd Huis, met driedubbele overwaarde. Brieven onder No. 2382 Bureel van dit Blad. 16 Qabrulk een pakje kruiden van JAC0BA, MARIA WORTELBOER van Oude Pekela. Duizenden hebben er baat door gevonden, tegen influenza, gevatte koude, volheid in de borst, lusteloosheid, slechte spijsvertering, trage ontlasting, hoofdpijn, enz. Yerkr. bij Drogisten en Winkeliers h SO cts. per pakje. 2812 11 van KLOPHAN BAEKSEL- M.4N, Hofl Nieuwstr. Deventer i« steeds verscb verkrijgbaar bi) den Heer 789 10 Nog slechts 4 weien De groote goederenvoorraad in het moet vóór October a. s. geheel nitverkoclit zijn, geen stuk moet overblijven, daarom zijn de reeds sterk verlaagde prijzen nogmaals verlaagd, zoo dat tlians verkocht wordt voor minder dnn de hellt van den inkoopprijs. koopt thasis in ons Magazijn on U koopt Costuum en Dcini-8aison of Wintorjas te zauien goed- kooper dan 4 weken later één van beide. Het ruime Winkelhuis, groot 276 M<„ behalve Winkel en Kantoor, groote Kelders, rnime Bergplaatsen, 14 Kamers en Tuin, te Huur voor ƒ800.— per jaar. Winkelopstand, Gaskronen enz. te Koop voor elk aannemelijk bod. 2463 120 7) Zij vloog naar boven. Tot haar groote ge ruststelling zat Vic» hoewel heel bleek en vermoeid', hetgeen door mevrouw niet werd opgemerkt, bij het ledikantje. „Juffrouw, uw plaatsvervangster is ge komen, maar ik hoop, dat u ons nu niet verlaten zult want ik zou niet weten, wat te beginnen, als u weggaat." „Mevrouw, wat denkt u van me," zei zo vol verontwaardiging, „ik zou het kind, nu het zoo ziek jgj achterlaten, om zelf voor mijn genoegen op reis te gaan? Al kon ik er toe besluiten, dan zou ik tooh geen oogenblik van mijn vrijheid kunnen genieten." ,.U doet me een groot genoegen met uw besluit juffrouw, als Jettie weer beter is zal ik zorgcD, dat u een mooi cadeau krijgt. Slaapt ze nu?" „Ja, mevrouw, maar zy schflnt het erg benauwd te hebben. Ik hoop, dat de dokter maar spoedig komt, want zoo onrustig als zy vannacht geweest is, was zy nog geen enkelen keer." „Wilt u me laten waarschuwen, als de dok ter er is? Ik moet nu het een en ander be spreken met de nieuwe juffrouw." „Ik zal er voor zorgen, mevrouw." "Vic ging weer by het ledikantje zittenzy was wrevelig, dat mevrouw in plaats van een beetje hartelijker voor haar te worden, het voldoende vond haar een cadeau in het vooruitzicht te stellen. „Had zy liever niets gezegd," dacht ze; „maar natuurlek denkt me vrouw met geld alles goed te maken en al les te kuunnon koopen. Dat men uit liefde voor zoo'n klein ziek schepseltje eigen genoe gens met pleizier wil opofferen, dringt niet tot haar door." De komst van Rykmans gaf haar afleiding. HU onderzocht het kind nauwkeurig en gaf zijn aanwijzingen. Daarna keek hy Victorine opmerkzaam aan en zei: Wie zorgt 's nachts voor het kindje?" „Ik slaap hiernaast en laat de deur open dan hoor ik het dadelijk, als zy wakker wordt." O, dus daags den heelen tyd verplegen en 's nachts telkens opstaanHoe lang" heeft u dezen nacht wel geslapen?-' Dat weet Ik zoo niet, dokter; maarzij was tamoiyk onrustig." „En dat zal in de eerste nachten nog wel niet beter worden misschien, en denkt u dat zoo vol te houden? Is u niet moe?" „Wel een beetje/' „Neen, niet een beetje, maar heel veel; men kan het u immers aanzien 1 Hoe komt u er toch by, u zoo op te offeren voor die menschen, die nooit eens aardig voor u geweest zjjal Maar nu zullen wy er een stokje voor steken, hoor 1 Ik zal er met mevrouw over spreken, dat er een pleegzuster komen moet." „Dat zal niets geven, dokter. Henrietta wil door niemand anders geholpen worden." „Daar weet een zuster wel raad op. In elk geval is hot nu uit mot dat overwerken. Begrijpt u? U kunt nog niet op u zelf passen, daarom zal ik het maar doen," besloot hy lachend. „Nu gaat u een paar uur rusten. Een ander moet hier maar komen en vannacht mag u heelemaal niet opstaan. „Belooft u me, verstandig te zullen zyn?". „Ja, dokter, ik xa heel gehoorzaam wezen", zei Yic. Zy gevoelde zelf, dat zy haast niet meer kon, en vond het heeriyk, dat er iemand was, die haar noodzaakte te gaan rusten. Nu schoot het haar pas te binnen, dat zy mevrouw had moeten waarschuwen, als de dokter er was Zy deed de deur, die reeds achter hem dioht gegaan was, voorzichtig weer open. „Dokter, mevrouw had er by teg enwoordig willen zyn, dat u Jetje onderzocht; maar ik heb er niet aan gedacht haar te waarschuwen." „Dat hindert niets; ik zal nu toch even binnengaan. Rusten en flink eten, hoorl" Daarna ging hy trap af. Het liefst zou hy mevrouw Yernooy eens flink de waarheid hebben gezegd. Dan had hy natuuriyk de kans geloopen te moeten hooren, dat hij niet terug behoefde te komen; nu zou hy dat overigens niet zoo erg bebbsn gevonden, maar dan was hem meteen de mogeiykheld benomen voor Victorine te zorgen, en dat wilde hy liever niet. Daarom vertelde hy mevrouw bedaard, hoe hy Jettie had bevonden, en toen zy hierop heel zenuwachtig begon te huilen, trok hy er zich niet veel van aan; want hy wis, hoe weinig diep deze vrouw gevoelde. „En dan nog iets, mevrouw 1 Juffrouw Dykerham heeft zich te veel vermoeid door het verplegen. Het is ook voor geen mensoh vol te houden, daags steeds bozig te zyn en 's nachts dan nog haast geen slaap te krygeo daarom moet er een pleegzuster voor den nacht komen. Overdag moet de Juffrouw nog hulp hebben óf van u, óf wat nog beter is van een tweede zuster." „Maar, dokter, ik ben heelemaal niet ge schikt een zieke te helpen," „Het is toch uw eigen kindje, mevrouwI" „En Jettie wil nu eenmaal alleen door de juffrouw geholpen worden; zy geeft niets om my." „Hoe kan het ook anders! Juffrouw Dyker ham is altyd by de kinderen en verzorgt hen in alle opzichten, terwyl ze u zoo nu en dan maar eons zien." „Wat wilt u dan? Misschien dat ik de juf wegzend en zelf haar plaats inneem?" vroeg movrouw boos. „Dat zou overdry ving zyn, maar als u meer trachtte de liefde van uw kinderen te winnen, zouden zy zich aan vreemden niet meer hech ten dan aan hun eigen moeder." Mevrouw zei een poosje niets, daarna stond zy plotseling op. hebt misschien wel geiyk, dokter, maar ik ben zóó gewend alleen voor myn genoegen te leven, dat het my nooit in de gedachten gekomen is, my oens voor de kinderen in te spannen, 't Heeft me soms wel gehinderd, dat zy zoo duideiyk hun grootere liefde voor de juffrouw lieten biyken, maar ik was het spoedig weer vergeten en het was gemakkelyk zoo. Ik weet niet, of ik op den duur zal ver anderen, maar nu wil ik toch zien, of ik niet mee voor Jette kan zorgen." „Dat zou ik juist graag willen, mevrouw, want de juffrouw moet noodzakelyk eenige uren rust nemen, en vannacht mag zy in geen geval waken, en omdat het kind niet alleen kan biyven, moet er voor den avond nog een zuster gevraagd worden." „Mya man komt zoo in huis; dan kan die dat ln orde brengen." „U moet boven heel kalm en bedaard zyn. Wat u doen moet, kan juffrouw Dykerham u zeggenen, mevrouw, dan wilt u misschien nog wel zorgen, dat de juffrouw geregeld versterkend voedsel krygt, anders heeft u binnenkort twee zieken." „U is wel bezorgd voor juffrouw Dykerham, dokter," zei mevrouw, verwonderd, dat iemand zooveel belang in een ondergeschikto kan stellen. „Mevrouw", antwoordde Cornelis, terwyl hy de kamer verliet, „ik donk, dat niet één genees heer kalm zou aanzien, dat een verzorgster van een patiënt zich door oververmoeidheid een ziekte op den hals haalde." Tevreden met hek succes, dat zyn woorden, ten minste aanvankeiyk, by de moedor had den uitgewerkt, stapte Cornelis in zyn coupétje. Even na het vertrek van den dokter ging movrouw Yernooy naar boven en zei tot Victorine: „Juffrouw, u kunt nu wel een paar uur gaan liggen. Z3g u me eerst waar ik op moet letten en wanneer Jetje medicynen moet hebben, dan zal ik zoolang uw plaats innemen. Vic was zeer verbaasd, toen z j die woorden hoorde, maar zy zorgde er voor er niets van te laten biyken. Zy was ook veel te moe, om de onverwachte hulp niot gretig te aan vaarden. Na mevrouw op de hoogte van het een en ander te hebben gebracht, verdween zy spoedig in haar kamertje en wierp zich gekleed op het ledikant, en terwyl de ge dachte, dat Rykmans toch zoo flink in zyn optreden was, haar door het hoofd speelde, viel zy weldra in slaap. Opeens werd zy weer wakker, en bemerkte tot haar schrik, dat hot. rui in óón uur was; zy had dus meer dan twee uur geslapen. Styf, doordat zy geklöed en onbeweegiyk had gelegen, stond zy op en spoedde zich naar de ziekenkamer, waar mevrouw met een handwerkje by het raam cat. f Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 7