N». 15801 Vrijdag 25 Augustus. A°. 1911.' i§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. i Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Gevolg van een proces. PKIJS DER ADYERTENTIEN: 1 Yan 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}, Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordtƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER (XtURAM: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 4 4 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn t 1.30. Franco per post 1.65. fcc x- - He,t stotad gïstcrnanuddag te bezien of de Raadszitting wegens onvultalligbeid wel zou kunnen doorgaan. Te twee uren wa9 de presentielijst nog maar door vijftien leden feeteokend en liet was een verademing toen jnen hoorde dat er nog eenige. leden op komst waren. Zoo bracht men het tot acht- (fcien en halverwege de vergadering kwam ook mag de hear Kerstens zijn laatsten gang Lvoorloopig althans doen. liet college van B. en Ws. was al heel plecht vertegenwoordigd: in het eerst door iden heer Van Hamel alleen, die de zitting bij afwezigheid van den Burgemeester ook incest presideeren. De afwezigheid van den heer Kórevaar bad een piinder aangename reden. Velen zullen met leedwezen vernomen hebben, dat jdeze wethouder vrij ernstig ongesteld is. Gelukkig dat hij weder langzaam vooruit- 'gaat, zoodat men hoopt dat hij de verga dering op den eersten Dinsdag in Septem ber weder zal kunnen bijwonen. Of de heer [Van Hoeken, die al geruimen tijd door ziekte jde vergadering niet bezocht, dan weder op !het appèl zal kunnen zijn, moet, naar wij ■vernamen, worden betwijfeld. De agenda beteekende gisteren niet veel fen waar over nog eenig debat had kunnen [worden verwacht: het voorstel nl. om het gymnastieklokaal aan de Pieterskerkgracht l&an te koopen, werd wegens het gering [aantal leden en de afwezigheid van den heer [Korevaar voorloopig door den Voorzitter te ruggenomen, wat blijkbaar onder de leden leen goeden indruk maakte. Groote haast is Ier toch ook niet bij. De gemeente behoeft jheusch. niet bang te zijn dat een ander haar jdit pand voor een hoogeer bedrag dan twintig Imillo zal afsnoepen, indien dit al mogelijk (ware. Do nieuwe leden, tot wier toelating cven- )als van de herkozenen werd besloten, -kun- tnen ér dan ook over meepraten en stemmen. 'Een mooie gelegenheid voor het nieuwe lid 'Botermans om zijn practischo huizenkennis mil eens te toonen. Overigens was de kerte vergadering voor namelijk gewijd aan het afscheid van de (heengaande leden, waarvan echter prof. 'Fockenia Andreae reeds in een vorige ver- 'gadering afscheid nam'., Mr. Egbert de Vries, die was verhinderd persoonlijk afscheid te nemen, had een heel yïiendelijken brief geschreven, die door den Secretaris werd voorgelezen en waarop do Voorzitter even hartelijk heeft geantwoord. (Hij herinnerde daarbij er aan, dat met bet [heengaan van mr. De Vries voorloopig al- (thans gebroken werd met de goede traditie, Jdat Rijnlands Dijkgraaf tevens lid van de (vroedschap van Leiden is. Er is inderdaad, ^ooals do heer Van Hamel zei de, veel voor {te foggen dat zcodanige band bestaat, waar Jde gemeente herhaaldelijk in contact komt (met'dit machtig waterschap. Men denke maar Jna-n het belangrijk vraagstuk der waterver- yersching van onze stadsgrachten, waarbij /de medewerking van Rijnland een dringende (ncc-dzakelijkheid is. Hu geheel is de betrek king nog niet verbroken waar Rijnlands ingenieur zitting in den gemeenteraad heeft. (Afgezien echter van zijn kwaliteit als dijk- •graaf verliest Leadens vroedschap ook in Imr. De Vries een van zijn meest waardige leden, die niet alleen veel invloed kunnen 5ui toef enen, maar waaraan de Raad ook zeker deoofiujm! ontleent, dat aan zulk een college niet ma.g ontbreken. Wij betreuren daarom cok het heengaan van mannen als De Vries en Fockcma Andreae, al behooren wij hun besluit daartoe te eerbiedigen. Als men 18 jaar onafgebroken zitting heeft, is het ver langen tot heengaan tooh niet zoo heel vreemd. Aan het einde der vergadering nam de lieer Kerstens afscheid. Hij gaat niet vrij willig heen, 't is door do ongunst der kie zers dat' hij, die met een korte tusschenpoos cok bijna 18 jaren als Raadslid zitting had en acht jaar het ambt van wethouder ver vulde, zijn mandaat niet weder hernieuwd zag. Het strekt hem allerminst tot oneer. Der kiezers gunst is wuft, en een karakter als dat van mr. Kerstens, eerlijk maar wei nig plooibaar, komt zoo licht met boven drijvende meeningen iu het kiezerskorps in botsing en dan zijn niet-verkiezing is er een voorbeeld van laat zelfs een vast district wel eens een candidaat vallen. Het zou ons echter niet verwonderen of te eeniger tijd misschien spoedig zal zijn partij trachten hem opnieuw in den Raad te brengen. De heer Van Hamel, die al de jaren van mr. K.'s wethouderschap, met hem heeft samengewerkt, verheelde het niet dat het hem persoonlijk leed deed dezen collega te moeten zien heengaan. De afscheidsrede van den heer K. maak te, zoowel als het antwoord van den waarn. burgemeester een aangenamen indruk. Het pleegt gewoonte te zijn dat ook het oudste, raadslid in jaren bij zulke gelegen heden de gevoelens van den Raad jegens een heengaande n collega vertolkt. Dit is gisteren niet geschied. De heer Driessen, die, nu de heeren P. J. Mulder en Van Hoeken afwezig waren, de nestor der ver gadering was, scheen daartoe geen roeping te gevoelen. De teekenen van instemming, die uit den Raad op de woorden van den Voorzitter volgden, hebben zeker de be trokkenen doen zien dat men het wel met hem meent, al werd dan ook verzuimd het met zooveel woorden te zeggen. De agenda had, zooals we boven zeiden, niet veel te beteekenen. Er is over de ver schillende punten geen eigenlijk debat ge voerd. Toch beeft de Raad nog een kleine stoutigheid uitgehaald, door tegen het advies van het betrokken schoolhoofd en van B. en Ws. in, met zeer groote. meer derheid, een onderwijzeres te benoemen, die volgens de voordracht eerst in de twee de plaats in aanmerking kwam. De benoem de had trouwens reeds eerder op de voor dracht gestaan, terwijl No. 1 voor het eerst die eer te beurt viel. Vermoedelijk hebben de raadsleden gemeend dat No. 2 daardoor meerdere rechten kon doen gel den. Ten slotte werd de gemeenterekening goedgekeurd, waarbij de heer Bosch als lid der Commissie van Financiën de ver zuchting slaakte, dat de Commissie niet in de gelegenheid was geweest de bescheiden te vergelijken met do rekening zelf. Nu, wie wel eens de stapels mandaten, Tekeningen en quitanties enz. heeft gezien, die in het gevolg van de gemeenterekening komen, zal dat gaarne gelooven als hij weet, dat ge noemde. commissie daarvoor slechts een week tijd heeft gehad. De heer Van Hamel gaf Gemeentewet de schuld, die voor indiening en goedkeuring termijnen stelt. Maar deze geeft tooh" wel meer spatie dan een week. De Raad kon echter met gerustheid de rekening goedkeuren. Waardoor trouwens ook de Commissie van Financiën, die hier en daar een greep had gedaan, adviseerde. Daarover zijn reeds zooveel ambtenanrs- oogen gegaan en straks zal men ze ter pro vinciale griffie nog eens napluizen, zoodat de minste fout wel zoo goed als uitgeslo ten is. De vergadering, die doordat het onder zoek der geloofsbrieven van de herkozen en nieuwbenoemde leden nogal eenigen tijd vorderde, eerst te halfdrie begon, was kwart over drieën al weer geëindigd. Het is dus allesbehalve druk geloopen. ills men nu de lste September-vorgadering m?t oud en nieuw bloed te zamen weer zoo goed als voltallige vergaderingen heeft, zal het wel weer anders worden. Er wachten toch van het najaar den Raad belangrijke onderwer pen. Leiden, 25 Augustus. In een gisteravond gehouden vergade ring van het „Vrijzinnig Zangkoor" is be sloten gevolg te geven aan het verzoek der 3-Oct.-commissie en ook dit jaar aan den T.e houden Optocht deel te nemen en de pro vincie Zeeland voor zijn deel te nemen. Tevens werd besloten begin Nov. een •uitvoering te geven in de Rem. Kerk met Passionsmusik naoh dein Evangelisten Lu cas von Jokann Sebastian Bach. Ter gelegenheid! van bet 50-jarig be staan van de Christelijke Jongelingsvereeni- ging „Prediker 12 vol's la" zijn door een tijdelijk zangkoor, onder leiding van den beer J. Henri Berkeljon, eenige muziek nummers uitgevoerd, welk zangkoor zich thans definitief heeft gevestigd en met goedvinden van den beer Daniël de Large diens naam zal dragen. Voor het examen Fransoh 1. o. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer D. C. de Bruyn, van Leiden. De regeeoing zal een receptie geven op Woensdag 6 September, 's avonds half- tien, in de ridderzaal op het Binnenhof, ter gelegenheid van de 13de zitting van het Internationaal Instituut voor Statis tiek. Eveneens ïs het gemeentebestuur van 's-Gravenhage voornemens de afgevaardig den op een der dagen van de congres- week te ontvangen. De gemeenteraad van Utrecht beeft gistel-namiddag voor den cursus 1911/12 mr. Pb. G. H. Dop benoemd tot leeraar in de •handelswetenschappen aan de gemeente H. B.-S. met 5-j. c. voor jongens en tob tijdelijk leeraar in de Engelsche taal- en letterkunde aan diezelfde school den heer H. J. Makkink te Utreoht, en verder den heer II. Bijleveld tot leeraar in de steno grafie aan de handelsschool verbonden aan de H. B.-S. met 3-j. c. voor jongens aldaar. De Kamerbewaarder van het depar tement van Marine, de heer J. van Weenen, had gisteren 50 werkelijke rijks dienstjaren eerst als schepeling bij Cè Kon. Marine en later in burgerlijke betrekking achtereen volgens als bode en Kamerbewaarder aan het Marine-Ministerie. Aan het departement ontving hij geluk- wenschen met bloemgeschenken en tevens mededeeling, dat H. M. hem bij deze ge legenheid de gouden eere-medaille der Or de van Oranje-Nasseau had verleend. Reeds vroeger had hij het zilveren eere- teeken dier orde ontvangen. Naar „De Tel." verneemt, is mr. Kap- peijne van de Coppello te Neustadt, waar hij vertoeft, ongesteld geworden, doch nu weer op weg van beterschap. In de eerste of tweede week van September wordt hij te Amsterdam terugverwacht. Hr. Ms. pantserschip „Kortenaer", on der bevel van den kapitein ter zee J. A M. Bron, is 24 dezer te Nieuwediep binnen gekomen en Hr. hls. torpedoboot jagers „Wolf" en „Fret", onder bevel van den lui tenant ter zoe lste klasse A. J. Breda Kley- nenberg, zijn eveneens 24 dezer van Yigo vertrokken, ter voortzetting van de reis naar Oost-Indie. HAARLEMMERMEER Door Notaris Heinsius zijn in het café Groeneveld, bij de Lijnden, publiek geveild, de navolgende onroerende goederengelegen aan den ring dijk, afdeeling „Lijnden." 1. Een huis met schuur, erf en grond, groot 10.50 Aren. Gekocht door C. Onken- liout te Sloten, voor f 1350. 2. Een huis met grond, groot 3.50 Aren, benevens het recht van opstal op dien grond tot uit. Maart 1916. Gekocht dopr C. Onkenhout, voornoemd, voor f 210. 3. Twee huizen onder één dak en grond, groot 12.50 Aren, benevens het recht van opstal op dien grond tot uit. December 1922. Gekocht door C. Onkenhout, voor noemd, voor f 520. 4. Twee huizen onder één dak met grond, groot 7.50 Aren, benevens het recht van op stal op dien grond tot uit. Juni 1916. Go- kocht door G. Schaap, te Haarlemmermeer, voor f 318. 5. Twee huizen onder één dak m t grond, groot 7.30 Aren, benevens het reoht van op stal op dien grond tot uit. September 1917. Gekocht door C. Onkenhout, voornoemd, voor f 250. De suikerfabriek „Holland", te Half weg, zal, naar wij vernemen, dit jaar be ginnen te werken den 22sten September a.s. Men verwacht van de bieten geen groot ge wicht, doch goed gehalte. De heer W. Udo, eigenaar van Von dels Landleeuw" te Abbenes, heeft het be schermheerschap aanvaard der muziekver- ceniging „Wilhelmina" aldaar, welke ver- eeniging na een langen tijd van werkeloos heid, thans opnieuw is opgericht met 22 le den. De verecniging zal onder leiding staan van den heer G. Tit te Abbenes. We hopen, dat het hem lukken mag Wilhelmina" tot bloei te brengen. KATWIJK. De Commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Hólland heeft be noemd tot lid van de gezondheidscommissie alhier den heer T. van Praag, arts te Was senaar. KATWUK-AAN-ZEU In „Do Zwaan" bad gisteravond de verkooping plaats van een huis met erf, staande in Duinoord en voorheen bewoond door den heer L. Colijn. In bod gebracht op f 3400 werd het door wed. N. Haasnoot gekocht voor f 3590. De electrische tramdienst zal voors hands nog wel niet worden ingevoerd1, al thans de overplaatsing van het hier nog aanwezige personeel van de stoomtram is weer uitgesteld tot einde September. Vóór October rijdt de electrische dus zeker niet. OEGSTGEEST. De zomer van dit jaar brengt allerlei wonderen mee. Waren gis teren een paar oleanders daarvan ten voor beeld, thans doet zich het geval voor, dat in den tuin van den heer G. een gouden re gen opnieuw gaat bloeien. LISSE. Gisteravond te 10 uren werd een zonder licht varende vlet, geladen met bollenkisten, die juist uit de Grevcling de Ringvaart invoer, door een motorboot van de Mij. Bus te Haarlem aangevaren, met bet gevolg, dat een gedeelte der lading overboord sloeg, maar ook een der opva renden C. Schaap, na een halfuur dreggen levenloos werd opgehaald. De man was ongehuwd. Doordat de vlet achter een mo torboot hing, die wel licht op had, werd deze wel door de motorboot van Bus op gemerkt, maar de vlet niet. Bij ondershandsche aanbesteding is het glas- en schilderwerk aan de Tuinbouw school opgedragen aan den heer A. W« van der Meer, alhier. NOORDWTJK. In „Hof van Holland" trad gisteravond het gezclschap-Rmks op,: onder wie mej. Betsy de Klerk, soubrette. Afwisselend werd er goede dansmuziek ge geven en droeg de soubrette eenige leuke liederen en scènes voor. In den vooravond was de zaal maar matig bezet, doch later hleken er zeer veel lief-» hebbers voor dans en spel te zijn. Wie* de groote concertzaal van „Hof van. Holland" ként en de goede gelegenheid en ruimte, die zij biedt, om een dansje te ma ken, gaat er beslist naar toe, vooral nu er goede muziek wordt gegeven, en een aardi ge soubrette er optreedt. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond hadden wij het genoegen, het concert bij te wonen, dat in de gToote concertzaal van „Huis ter Duin" gegeven werd ten bate van de Vereeniging „Ziekenzorg" te Noord- wijk waarvan Mevrouw Van Panhuvs pre sidente is. De zaal, schitterend electrisoh verlicht, en smaakvol versierd, was voor dat doel belangeloos afgestaan door de Direc tie van „Huis ter Duin". Er waren ongeveer 400 personen in do groote zaal, onder wie zeer vele kurgasten, benevens de élite van Noordwijks burgen rij. Mevrouw Baronesse Van Tuyll van Se- rooskerke, verwante van Jhr. Oreemers al hier, speelde op onberispelijk© wijze viooL Voor het „Andante en Allegro" van Schu mann mocht zij een bloemenhulde oogsten,] die welverdiend was. Nadat zij een prach tige Air van Durante had gespeeld, werd zij tot driemalen teruggeroepen, hetgeen haar tot een toegiftnummertje >ewoog. Mejonkvrouwo De Clercq van Weel zong met een heerlijke, blijkbaar goed geschool de stem een Duitsch lied van Schubert, be nevens twee Oud-Nederlandscb> liederen van Julius Röntgen e-n een vijftal liedjes van Gezelle, getoonzet door Oatharina van Rennes. Vooral het lieflijke ,,Als de ziele luistert" werd met diep gevoel en heerlijk gezongen. De zangeresse werd warm toege juicht; zij mocht insgelijks een bouquet in ontvangst nemen. Herhaaldelijk werd zij teruggeroepen. 14) Hij wilde het nog eens probeeren en be sloot met iets onverschilligs te beginnen, om niet weer een afwijzend antwoord te krijgen. Hij vroeg dus: „Waarover heeft u het met uw buurman Eoo druk gehad1?" „Over het theater," was het antwoord. „Ja, het theater 1" zeide hij. „Of zij er ,van hield Zij stemde dit toe. Vroeger was zij er 'dikwijls heengegaan. Nu echter kwam daar niet meer van. Zij stuurde weer naar verboden klippen- Maai* hij wachtte zich ditmaal, de vaart tegen te houden. „Waarin voor haar de aantrekkelijkheid van het theater be stond vroeg hij. „Dat zal ik u zeggen," antwoordde zij on bevangen „het is zulk een genot, interes sante dingen te zien gebeuren, waarin men zelf niet betrokken is. Gewoonlijk in het leven, wanneer ons iets bijzonders over komt, bezorgt het óns meestal zorgen en hoofdbreken; terwijl wij nu behaaglijk zit ten en ons de geheele zaak, welke ons niets aangaat, laten voorspelen." „Maar wij stellen toch ook hartelijk be lang in het lot der personen en ons Kart klopt, als de onschuld lijdt en de ondeugd schijnt te triomfeeren," zeide hij en wierp haar tersluiks een blik toe. Zij scheen dat niet te bemerken en antwoordde: Zeker stellen wij belang, maar daarin ligt immers juist de bekoring. Want al klopt ons hart ook, zoo weten wij immers ten slotte toch, dat de deugd zegepraalt en de ondeugd gestraft wordt; en al komt het ook anders uit, dan troosten wij er ons mee, dat het geen werkelijkheid was, en veroor- deelen hoogstens den vervaardiger." Rudorf zou in dit oogenblik alle drama- turgiecn der wereld voor deze naïeve opvat ting opgeofferd hebben. En wat zeide zij dat alles eenvoudigEn hoe ging zij in heb gesprek op en scheen vergoten te kebben„ wat tusschen hen lag 1 Dus moedig voor waarts; bet was de hoogste tijd. Reeds bracht men het ijs en hij had haar nog zoo veel te zeggen. Rudorf schonk haar champagne in. „Wilt u met mij klinken?" Zij nam wel Bet glas op, maar draalde om aan zijn verlangen te voldoen. „Wat is u voorzichtig I U wil eerst we ten, waarop?" Zij knikte. „Nu, welaan: Op de gerechtigheid," en toen hij haar ontsteld zag kijken, voegde hij er snel bij: „nl. op het tooneel." De glazen stieten tegen elkaar aan. „En in het leven l" riep hij en dronk zijn glas in één teug uit. Vervolgens, toen zij het op de tafel zette en zweeg, zeide hij zachter „Want de comedie moet het leven be- teekenen." „Moet," zeide zjj veelbeteekenend. Een wolk gleed over haar voorhoofd en haar gelaat betrok. „Zeker," bevestigde hij en werd even eens ernstig. „En daarom moeten wij, wat wij van de comedie verlangen^ in het leven niet weigeren." En toen zij hem wantrou wend aankeek: „Want op het tooneel l >u het onmogelijk zijn of toch als een grove fout worden beschouwd, als de beschuldig de niet verhoord en hem niet gelegenheid gegeven werd, zich van een verdenking of een beschuldiging te zuiveren. Heeft u het ooit op het tooneel gezien, dat men den geen, die zich wilde verdedigen, belette te spreken, of heeft het u, als dat eens ge beurde, niet pijnlijk getroffen, dat men hem de gelegenheid ontnam, uit te leggen, wrat hem tot zijn handelwijze aanleiding gaf? Nu, ziet gij wel," ging hij vastberaden voort, toen hij bemerkte, dat zij haar oogen neersloeg, want ditmaal liet hij zich niet afschrikken, er mocht van komen, wat wilde: „Alles, wat gij daar als een on recht zoudt beschouwen, brengt gij tegen over mij in toepassing." „Ik!" riep zij en de opkomende geïrri teerdheid deed haar vergeten, dat zij zich reeds weer op verboden terrein bevond. „Ja, gij I Bij het eerste woord, dat ik tot mijn verdediging wilde aanvoeren, weest gij mij de deur." „Dat heb ik niet gedaan!" riep zij. „Dat heeft u wel gedaanWant gij gingt de kamer uit en liet mij alleen, wat zooveel wilde zeggen, als: Ga, wij hebben elkaar niets meer te zeggen. Dat was volstrekt niet vriendelijk van u. Of was bet dat?" Zij schudde even haar hoofd: „Maar wat bleef mij anders over?" „Mij aan te hooren. Daarop heb ik u tweemaal geschreven en u om een onder houd verzocht. Gij hebt mij in 't geheel niet geantwoord. Waarom hebt gij dat niet gedaan?" Zijn vraag klonk bijna heftig. „Wijl ik niet gewoon ben, mij met hee ren, die op avontuur uitgaan, in briefwis seling te begeven.'" „En een derden brief, waarin meer stond dan gij vermoedt, hebt gij ongeopend terug gezonden. Waarom hebt gij dat gedaan?" „Wijl ik niet nieuwsgierig ben." Haar handen bewerkten, terwijl zij antwoordde, de voor haar liggende broodkruimels. „Dat is het niet!" riep hij. „Nu komen wij op het eigenlijke punt. Het was geen gemis aan nieuwsgierigheid, maar gemis aan rechtvaardigheid." „Rechtvaardigheid!" zeide zij en trok haar schouders op. „Ja, rechtvaardigheid! En als gij daar van nog een zweem bezit, moet gij luiste ren naar hetgeen ik u heb te zeggen." „Ik bid u," zeide zij, en haar stem beef de van ontroering, „herinner u, wat ik in. het begin tegen u heb gezegd en noodzaak mij niet, de tafel te verlaten." En toen hij haar in de rede wilde vallen, keek zij hem smeekend aan: „Is het dan niet genoeg, dat ik deed, wat uw moeder wenschte Wat wilt gij nog? Waarom kwelt gij mij?" „Ik u kwellen? Slechts zult gij hooren, weten, wat mij tot u trok." „Ik wil niets weten, ik wil niets hooren!" riep zij bijna wanhopig en wilde opstaan. Hij echter greep haar bij haar pols en met nadruk, als iemand, die een laatste besluit beeft genomen, zeide bij: „En of gij wilt of niet, gij moet bet hoo ren, gij moet en gij zult het hooren Met die woorden liet hij haar weer los en voordat zij nog tot bezinning kwam, tikte hij tegen zijn glas en begon, toen er stilte heerschte: „Geachte dames en heeren In opdracht mijner moeder en uit eigen behoefte des harten heet ik u hier wel kom. Evenals elk jaar op dit feest, hebben wij ook nu de eer, u om ons verzameld te zien, u, de oude vrienden, bij wie zich" hij wendde zich tot zijn buurvrouw ,,dit jaar nieuwe hebben gevoegd. Evenals elk jaar vormt ook nu de stralende boom het vereenigingspunt voor bloedverwanten en vrienden. Welk een loffelijke gewoonte, vooral in een groote stad, waar dikwijls maanden verstrijken, zonder dat zelfs na bestaanden, nabestaanden door de banden des bloeds of der genegenheid, bijeen ko-. men." „Die goede Rudorf wordt vervolond 1" zeide zacht een heer tegen z(]n buurvrouw..Banden der genegenheid! Heelt u 't gehooid? Het isf zooals ik u zeide!" De redenaar ging echter voort: „En deze boom, waaraan herinnert die ons? Wat is in zokeren zin z\Jn motto; het teeken, waaronder hil schittert? Het is het gezang der hemelsche helr8charen, het dikwijls aangehaalde, maar eeuwig nieuwe: Eere ztf God in de hoogste hemelen, vrede op aarde, in menscheu een welbehagen. En wat heden en morgon en overmorgen van de kansels voor millioonen van geloovigen verkondigd wordt, dat diene ook on» tot richtsnoer 1" „Een namiddagpreok, zooals die in hot book staat," merkte zijn nicht aan het ondereind der tafel op: „Jonge zondaars, oude schijn heiligen." Z\J zou echter spoedig tot een ando' inzicht komen. (Slot volgt.} j

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1