Gemengd Nieüws. FEUILLETON. Gevolg van een proces. Gistermiddag we/rd de brand- Dyeer gealarmeerd voor een boschbrand bij !de Wittebrug te Scherveningen. Een 1000 yierkante metera beplant met jong dennen hout in de nieuwe Seheveningscke Boschjes Ijo a-bij den koepel is verbrand. De brand weer waa spoedig met een tweetal spuiten ter plaatse en waa weldra het vuur mees ter. Het dienstmeisje van den bleeker Yaase, te Haarlem, stal een gou den beerenringj doch wierp dien, bevreesd, 'dat men hem bdj baar zou vinden, in de Bakenessergracht. Men wist haar tot> be kentenfis te dwingen en na eenig zoeken iWerd de ring opgebaggerd. Later bekende fce ook een gouden horloge té hebben ge stolen en beleend. Het Damrak te Amsterdam 'gaf gistermiddag het zonderlinge schouw spel te zien van drie Amerikaansöhe toeris ten, ieder getooid met een Volendammer karpoetsmuts, het kolbakachtige hoofddek sel van zjwarte wol met groene strikjes aan de achterzijde, dat onze Zuiderzee- yisschers dragenf Blijkbaar waren Unole ISam's zonen niet weinig trotsch op deze nationale Nederlandsohe dracht, althans ze wandelden met zeker welbehagen Tond m 'den warmen zonneschijn. Behoorden ze wel licht tot de knickerbockers, de onvervalsoh- te afstammelingen van de oorspronkelijke QSTedlerlandsche kolonisten in New-York, dn iWilden zo aldus hun sympathie voor the did, old country bewijzenof was 'de maskerade een (mislukte) poging om 'door vermomming in een nationaal kostuum ,te ontkomen aan de vervolgingen van gid sen, aapjeskoetsiers, en alle anderen die in cDezen zomertijd hun aandacht aan den .Vreemdeling wijden Hoe het zij, aan de al- gemeene opmerkzaamheid ontsnapten ze Djiet; alleen bleek het publiek het niet eens over hun nationaliteit, ,,'t Benne Poole 1" £ei een straatjongen, en deze meening van een specialiteit op het gebied der straatbe weging werd vrij algemeen gedeeld. In ieder geval was mem het hierover eens: 't waren reizigers uit een koud) land! (N. R. 0.) Automatische brievenbus- sen, De directie der posterijen heeft te Amsterdam sedert 't laatst der vorige week een klein aantal nieuwe brievenbussen laten plaatsen, die nogal van de oude ver schillen. Wij hebben vertelt het „Nbl. v. N." Maandagmiddag de plaatsing van een dezer nieuwe bussen voor het bijkan toor aan den Amstel hoek Heerengracht bijgewoond. Ze zijn licht geschilderd en voor het publiek, dat niet mocht begrijpen wat voor dingen het nu eigenlijk zijn, staat er met duidelijke roode letters „brieven bus" op. Voorts de aanwijzing waar de brieven en waar de drukwerken in gewor pen moeten worden, benevens welke bus- lichting geschied is. Maar dan komt het verschil, dat „binnen in" zit. De postbeambte, belast met het lichten der bussen, opent met een sleutel den zijwand en neemt de gedrukte stukken ails vroeger er uit. Maar van de brieven heet voortaan „afblijven". Hij steekt een zak tmder het deel van de bus, waarin de brie ven liggen. Het bovenste gedeelte van den Eak past precies in de gleuf van dit bo vendeel en nu draait hij aan een handle. De brieven vallen in den zak en als de man nu den handle weer omdraait, is de zak met inhoud vrij, maar tevens gesloten, zoodat alleen aan het hoofdkantoor de brievenzak kan geopend worden en niet door den be ambte in den wagen. Wel zijn aan de bij kantoren ook sleutels aanwezig voor even tueels gévallen van weigering enz. Met de plaatsing der bussen wordt deze week voortgegaan. Het lijkt ons zoo oppervlak kig gezien, wel een verbetering. Tentoonstelling 1912 te Nijmé- 'gen. Op initiatief van de heeren A. van Lacr ein H. J. W. Smals keeFt zich te Nij- ïnegen een commissie gevormd tot het or- 'CJjmseoren van verschillende tentoonstellin gen in de maanden Juli en Augustus van 1912. Deze tentoonstellingen, die op het tör- trein Kelfkensbosch en Gerardt Noodtplein gehouden worden, zullen o.m. bestaan uit sport, (schilderijen, bloemen, paarden, rund- ten pluimvee. Aan deze tentoonstellingen zal flM—M— 13) Zij droeg een nauwsluitende, wit cache- miren japon, welke de jeugdige vormen van haar lichaam duidelijk afteekende, en nog meer deed uitkomen dan de huisjapon,- waarin Rudorf haar tot dusver had ge zien. Dez-e stond als vastgenageld en pas toen zijn moeder hem wenkte, trad' hij nader en boog, terwijl hals en gelaat der jonge vrouw als met bloed werden overgoten en zij haar oogon neersloeg. Zijn moeder nam het woord „Gij zijt mij het schilderij schuldig ge bleven, maar nu breng ik het origineel. Somtijds gelukt ons, wat de verstandige mannen niet kunnen klaar spelen. Probeer nu maar of het je gelukt je met mijn jon ge vriendin te verzoenen. En opdat gij daarvoor voldoenden tijd zult hebben, ver zoek ik je, baar naar tafel te geleiden- Mejuffrouw Clémentine zal het zgker wel goed vinden, dat ik haar aan haar tafel buur voorsteL" Daar stonden zij.nu en wisten niet, wat zij tegen elkaar zouden zeggen. Rudorf boog ten tweeden male voor Marie Simmel en toeD zij haar arm in den zijne legde, voelde hij hoe zij beefde. Maar uit dien «achten, ronden arm stroomde hem weer nieuwen levenslust toe; haar bijzijn schonk hem weer moed. ,,Nu heb ik u en ditmaal houd u vast." j tevens een groot amusementsterrei n verbon den worden, bestaande uit een imitatie van Oud-Heidelbeïg. Het oog is gericht op het daarvoor zoo uitstekend gelegen heneden- gedeelte van het Valkhof (bekend door de metamorphose van vorig jaar tijdens de eleetriciteitsten toonstelling in Klein- Zwitserland), benevens het hoogerop gelegen HunerpaTk, alwaar men het slot Heidelberg gedeelte-lijk wil nabootsen. In 'n in het Iiu- nerpark te plaatsen groot café-restaurant, zal het bekende HeidelbeTgervat geplaatst worden. Dit café met terras zal uitzicht geven op de rivier de "Waal, waarop ver schillende waterfeesten zullen georganiseerd worden. De beide amusementsterreinen, die door een diepe, in de heuvelen gegraven straat van elkander gescheiden zijn, zul len door middel van een brug en een eleo- trisch spoortje met elkaar verbonden wor den. De plannen van de tentoonstelling en van het amusementsterrein zijn alle ontworpen door den heer Henri Smals, den ontwerper van Klein-Zwitserland in 't vorig jaar. Moordaanslag. Men meldt uit Enschede: De arbeider J. v. d. Bos, te Lonneker, die oneenigheid heeft met zijn schoonouders, loste Dinsdagavond nabij zijn woning eenige revolverschoten.^ Zijn zwager J. K. liep met een oude sabeVnaar buiten, en meenende v. d. Bos te treffen, sloeg hij den 29-jarigen winkelier Roskamp op het hoofd, zoodat de hersenpan gesple ten werd. Roskamp werd naar het Ziekenhuis ver voerd. De dader werd gearresteerd. Dinsdagavond werd de lote- ling Heeres onder Vlachtwedde, die door broederdienst vrij van dienst was, en bo vendien vrijgeloot heeft, gesommeerd te trakteeren. Heeres was wel bereid zijn „vrienden" te onthalen, maar wilde zich niet laten dwingen. Een jongmensch, Huls genaamd, heeft daarop den loteling zooda nig met een mes bewerkt, dat hij met eenige zeer ernstige hoofdwonden naar het ziekenhuis te Groningen moest worden ver voerd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Dinsdagavond heeft een vier jarig kleinkind van den landbouwer G. v. d. Kuilen, te Lunteren, aldaar een berg in brand gestoken, die met een groote hoe veelheid hooi en koren een prooi der vlam men is geworden. Het verbrande was niet verzekerd. („H.") De staking te Leeuwarden. Gistermorgen kwam het op den Gronin gerstraatweg te Leeuwarden tot een botsing tusschen stakende timmerlieden' en eenige maréchaussées te paard, die uit Oenkerk een aantal timmerlieden hadden afgehaald; de stakers werden door de maréchaussées uiteengedreven. Den aannemer, bij wien de timmerlieden uit Oenkerk in dienst zijn gegaan, werd op den Lekkumerdijk een pak slaag toege diend. Bij de v. d. Kooistraat, waarheen de timmerlieden werden gebracht, zijn de sta kers en het nieuwsgierig publiek ook weel- uit elkaar gejaagd. Een „wandeltocht" van de stakende ge zellen werd door dfe maréebaussée -verbo den; ook nu weer traden maréchaussées te paard handelend op. Gistermiddag is te Nieuw- Beerta het negenjarige dochtertje van den arbeider Modderman onder een wagen ge raakt en dood opgenomen. Gisternacht is tegenover het gemeentehuis in Olst een hevige brand uitgebroken. Het bierhuis van Wassink is totaal afgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door het omvallen van een for nuispot. Vezekering dekt do schade. Een gehuwde dame te Aalten is naar men vermoedt door het gebruik van ongekookte melk zeer ernstig ongesteld geworden. Er doen zich bij de patiënte de zelfde verschijnselen voor als bij het vee dat lijdende is aan mond- en klauwzeer- Gistermiddag omstreeks h'alftwee brak te Zwijndrecht brand uit in een ijzeren gebouwtje, onder Groote Lindt, voorbij de Guano-fabriek. Het behoort aan de N. V. Verf- en Lakfabriek „Premier" te Dordrecht, en werd gebezigd als harsko kerij, zoodat het vuur in de aanwezige brandbare stoffen ruimschoots voedsel vond. De spuit uit Groote Lindt gaf water, Deze overmoedige woorden gaven haar ook haar zelfbeheersching terug. „Ik ben de gast uwer moeder en n is mijn tafelbuur, dat is alles." „Oho!" riep Rudorf, „nog altijd de oude trots 1" Zij keek hem recht in het gelaat, ter wijl zij haar handschoenen uittrok. „Trots, zegt u En hoe noemt gij hetgeen u gedaan heeft?" Hij dacht een oogenblik na. „Hoe ik dat noem Een eigenaardige vraag, maar ik zal o5o beantwoorden. Wat ik gedaan heb,: noem ik een onweerstaanbaren, natuurlij ken drang." „Ik heb daarvoor een heel andere bena ming," zoide zij en beet op haar lip. „Doch zooals gezegd, ik ben een gast hier in huis en verzoek u daarom, >r niet meer over te spreken." Zij scheen zoo met al haar gedachten bij het gerecht op haat bord te rijn, alsof het om de ontdekking van een schat te doen was. „Nu goed, zooals u wilt. Laat ons pro beeren er niet over te spreken. Maar," ging hij voort, en zijn stem klonk triomfee- rend, „spoedig zullen wij er toch weer over spreken; het ligt nu eenmaal in de lucht." Hij kreeg geen antwoord; de geheimen' op het bord schenen onuitputtelijk te rijn.. Na een pauze begon hij weer: „Maar u zal mij toch ten minste toestaan xl voor alles te bedanken, wat gij nu voor mij gedaan hebt." „Als iemand dank verdient, dan is et uw moed'er." „En is zij werkelijk bij geweest?" „Denkt gij, dat ik anders hier wareï" doch er kon niet worden voorkomen, dat het perceel geheel uitbrandde. Het ver brandde was niet veTzekerd. („D. Ct.") Te Lichtenvoorde had de landbouwer J. H. H., een drietal weken geleden het ongeluk, zich bij het maaien van rogge met een sikkel in het been te houwen. Hij i6 Maandag te Arnhem aan de bekomen wonden overleden. Een dansbelasting. Door den Raad der gemeente Woensel is een be lasting op het dansen vastgesteld. Alle openbare dansgelegenheden zullen voortaan f 5 belasting per dag en per dansgelegen heid moeten betalen. Van danstenten zal f 50 extra, boven het staangeld, geheven worden. Evenwel zal geen belasting gorden ge heven van bals namens particuliere ver- eenigingen, huwelijkspartijen enz-, wan neer het dajisen nl. niet in het openbaar (met open deuren) geschiedt! Te Westrauderfehn, in Oost- Friesland, is de landbouwer M., een 74- jarige man, door een koe in de weide aan gevallen en tegen den grond geworpen: Spoedig daarop is hij overleden. Een vroege winter? De aan dacht wordt gevestigd op het zeer vroeg heengaan der trekvogels dit jaar. Zwaluwen, kraanvogels, ooievaars maken zich tot ver trekken gereed of ztfn reeds weg. Men ver moedt, dat met name de zwaluwen door de geweldige hitte geen voedsel meer kunnen vinden in de hooge luchtlagen. Aan den an deren kant moest echter juist het warme weer tot bleven nopen en insecten zyn er toch genoeg. Het uitdrogen van poelen, moerassen, vij vers maakt voor ooievaars en kraanvogels het vinden van voedsel wel eenigszins moei lijk, maar niettemin bljjlt het zeer vroege vertrek raadselachtig. Sommigen zijn ge neigd om te meenen, dat ons een plotselinge, zeer sterk oomkeer van het weer te wachton staat met zeer lage temperatuur. Uit de vliegwereld. Courantbe stelling per luchtpost. De Duitsche aviateur Hoffmann heelt met den luitenant Steffer als passagier, de voor Frankfort a/d. 0. be stemde oplaag van de „Berliner Morgenpost" per vliegmachine van Berlijn naar Frankfort a/d. Odor gebracht. Hij vertrok om 4.28 en arriveerde om 5 uur 8 te Frankfort. Per sneltrein kunneu deze bladen op zijn vroegst om 5 55 te Frankfort zijn. Reuter seint ons uit San Die- go: Een hevig stormweer heeft boven de provincie gewoed waardoor overstroomin gen veroorzaakt werden en de spoorweg verbindingen verbroken en groote schade aan de buitenwegen toegebracht werd. Op het oogenblik zijn er zeven slachtoffers. Lijkenschennis. Men meldt uit Brussel: Kolonel Van den Bogaerde, die onlangs bij een oefening van het regi ment carabiniers door een zonnesteek ge troffen werd, van het paard viel en na dien overleed, werd enkele dagen geleden t voorloop'ig begraven. Het „Hbl. van Antwerpen" meldt nu, dat de ordonnans van den kolonel gisteren is aangehouden. Deze soldaat, Van S.? zou het lijk van den overste geplunderd hebben, toen het reeds in de kist lag. Hij had ö'e lijkkist geopend, den doode beroofd van zijn deooratiën ên gespoorde laarzen en vervolgens het deksel weer op den kist geschroefd. Toen a!e weduwe den wensch te kennen gaf, vóór de definitieve bijzetting, nog een maal den doode te zien, werd de diefstal ontdekt. Het daarop ingestelde onderzoek leidde tot de gemelde arrestatie. Uit Londen wordt gemeld, dat de staking aan de stoombooten van de korte vaart is geëindigd. De nieuwe spoorwegcommissie heeft gis teren een vertrouwelijke eerste zitting ge houden, om te komen tot een regeling dor werkzaamheden. De geregelde openbare zittingen zullen Maandag beginnen. De oommissie zal vijf dagen van elke week rit ting houden. De spoorwegbeambten zullen het eerst gehoord worden. De bestuurders van de vier bonden van spoorwegpersoneel hebben een besluit ge nomen, waarbij zij protesteeTcn tegen de samenstelling van de oommissie. Het pro test geldt hoofdzakelijk de benoeming van Beale, den procureur van den Midland- Maar tegenover zulk een vrouw heeft men geen wil. ZQoveel goedheidDe oude dame is de steile trap bij mij opgeklommen loen zij de kamer binnentrad, was rij geheel buiten adem. Ik dacht, dat de hemel op de aarde moest vallen, toen rij haar naam noemde". En hem doordringend aankijkend voegde zij er bij: „Dien ken ik immers voldoende." „Wij zouden er immers niet meer over spreken", bracht de rechter, haar eveneens aanziend, in het midden. Weer ontstond er een pauze. Windstilte voor den storm, dacht Rudorf, en streek met zijn hand over rijn baard, terwijl hij met een blik vol welgevallen ter rijde gluur de. Inmiddels keek rij naar Clémentine om,, die aan den. anderen kant, tamelijk aan het ondereind der tafel zat. Daarop be studeerde zij ijverig haar kaartje, waar op haar naam stond, alsof rij dien nog nooit geschreven had gezien. Rudorf zocht naar een thema, hetwelk hem dichter bij de zaak biacht, zonder haar schuw te. maken. Maar hij, de onder houdende prater, kon niets vinden. Hij voelde rich zoo onbeholpen en dom als nog nooit. Het scheen, alsof er niets in de ge- heele wereld bestond dan Fritz Rudorf en Marie Simmel; niets dan het proces en de schilderij. En beide mochten niet meer aangeroerd worden. Gelukkig trachtte haar buurman aan haar rechterkant een gesprek met haar aan te knoopen. Daardoor werd den rech ter tijd tot nadenken gegeven. Maar onge lukkig viel nu rijn blik op haar rooskleurig oortje, terwijl rij zich met een buiging van baar hoofd naaf haar buurman toekeerde. spoorweg, wiens benoeming 'n ongunstigen invloed op de onpartijdigheid dier commis sie zou hebben. De besturen loochenen, dat zij de samenstelling van die commissie heb ben goedgekeurd. Niettemin verklaren zij, dat zij het vredesverdrag van Saterdag ge trouw zullen naleven; de besturen rijn van oordeel, dat de Regeering er alleen afge vaardigden van die spoorwegmaatschap pijen in moest benoemen, die de bonden van spoorwegpersoneel al erkend hebben. De toestand te Liverpool, die al beden kelijk was, is gistermiddag nog verergerd, doordat het bestuur van de trams blijft weigeren de stakers weer aan te nemen. De stakingscommissie te Liverpool vaardig de daarom een manifest uit, waarin rij ver klaarde tot voortzetting- der staking ge dwongen te zijfn. D© stakingscommissie dreigt ook, dat zij den bond van transport arbeiders en het verbonden spoorwegperso neel zal overhalen de algemeene staking te proclameeren. Men gelooft hier niet, dat het verbonden spoorwegperson eel er toe zal overgaan, wat de transportarbeiders bond ook moge besluiten. De commissie van reeders te Liverpool heeft een verklaring openbaar gemaakt, dat rij weigert voort te gaaü, tenzij de bootwerkers het werk hervatten op de over eengekomen voorwaarden. In een ijzergieterij inSor- movo (Rusland) is bij }iet gieten van een groot stalen anker de vorm gesprongen, waardoor 1000 kilogram vloeibaar metaal zich over een tiental arbeiders uitstortte, die allen omkwamen. Ten gevolge van de hooge melkprijzen hebben de bewoners van ver scheidene steden in Frankrijk, o. a. van Maubeuge en Nuits St.-Georges bij Dijon besloten de melkhandelaars te boycotten en slechts de voor kinderen en rieken noodige melk te koopen. Aanval op een gevangenis. Groot opzien wekt te Lissabon een aanval op de Limoeïro-gevangenis, om 400 daar opgestelde politieke gevangenen te bevrij den. De aanvallers overvielen de schild wachten voor de gevangenis. Toen rij op het punt stonden de ijzeren deuren te ver nielen kwamen militaire versterkingen en de aanvallers werden op de vlucht gedre ven. De bewaking van de gevangenis is thans opgedragen aan een groote troepen macht. Spoorwegaanslagen in Ma cedonië. De correspondent van de „Ber liner Lokal-Anzeiger" te Konstantinopel seint, dat bij Koemanowo, waar reeds meer bomaanslagen hebben plaats gehad, een nieuwe dynamietaanslag op den trein van Saloniki naar Uskub heeft plaats gehad Twee reizigers werden gedood en twee ge wond. De materieele schade is aanzienlijk. In Jassy isdooronbekende oorzaak brand uitgebroken in de school van kunstnijverheid. Dertien kweekelin- gen en professor Nicolau, die aan het bluscKwerk deel namen, hebben levensge vaarlijke brandwonden gekregen. De pro fessor is kort na aankomst in het hospitaal overleden. De school is totaal vernield. De mate rieele schade bedraagt ongeveer een half millioen. Een Duitsche spion? De Duitsobe luit. Ma-x Sdbultz is Zaterdag te Plymouth voor den magistraat gebracht onder beschuldiging van verspiediug. Hij voer met een huisboot op de Ysalm. Hij schijnt zich daar al van 1 Juni i pgehou- dten te hebben. Er is een brief aan hem in beslag genomen, bevattende 110 pd. st. Een verzoek om een deel van die som voor zijn verdediging te mog©n gebruiken, werd af geslagen. De zaak is tot 28 dezer verdaagd. De magistraat weigerde, den beschuldigde tot zoolang onder borgtocht vrij t3 laten. In Noorwegen zijn, naar aan de „Lokal-Anzeiger" uit Cristiania wordt geseind, de groote manoeuvres afgelast uit vrees voor epidemieën en watergebrek, ten gevolg© van de aanhoudende droogte. Aan het ,,B erliner Tageblatt" wordt uit Graz geseind: In het marktvlek Nassensuss in de Beneden-Kraan heeft een geweldige brand gewoed. 43 woonhuizen en 110 stallen en schuren rijn verbrand. Do schade wordt op 2,000,000 kronen geschat. Dat nam zijn aandacht geheel in beslag. Waar woorden te vinden, die goed genoeg waren om door zulk een oor gehoord te worden? En toch moest het zijn, nu of nooit 1 Haar oor vormde den toegang tot haar brein en daar zat de trots, de onoverwin nelijke trots 1 Maar de woo- 'sn zijner moe der hadden toch ook daarheen hun weg gevonden. Zij behoefde hem niets te ver tellen; het was hem of hij de oude vrouw hoorde smeken, haar bij haar verrassing be hulpzaam te rijn, welke zij hem, haar lie ven zoon, wilde bereiden, haar hem zoolang hoorde verontschuldigen, zijn gedrag recht vaardigen, totdat haar woorden ingang vonden. En als hij datzelfde gezegd, evenzoo ge smeekt en zich verontschuldigd had 1 Dan zou het toch tevergeefs zijn geweest. Ja, het is een waar woord: Als twee hetzelfde doen, zoo is het niet hetzelfde. Men spreekt ailtijd van de hulpbehoevend heid van den ouderdom 1 Integendeel 1 De ouderdom is een goed wapen, waarvoor zich alles buigt. Hij ware bijna op zijn eigen moeder jaloerseh geworden en telkens weer keek hij naar het oortje, hetwelk zich voor hem sloot, de kleine, niet te verwrikken toegangsdeur -tot den zetel van den wil. Hij keek zoo strak naar dat eene punt, dat het de aandacht der gasten trok en men om rijn volharding glimlachte. De nieuwe verschijning was bovendien wel kome stof voor het gesprek. Men had van een proces gehoord en was nieuwsgierig er iets naders van te vernemen. Uit Clémen tine was weinig te krijgen. Marie Simmel had haar ten strengste verboden over het De brandweren, die uit de nabijgelegen plaateen te hulp zijn gesneld, staan mach* tel o os tegenover het vuur, daar er groot gebrek aan water heerscht. Uit Innsbrück wordt aan d® Berliner Lokal Anzeiger" geseind: Bij manoeuvres in Zuid-Tirol was het in h?r* bergen tot bloedige vechtpartijen gekomenl tusschen soldaten van een overwegend Duitsch en een overwegend Tsjechisch regi ment. De laatsten zetten nu den strijd voort op het manoeuvre-terrein, waar uit de rijen van het Tsjechische regiment onge-f veer 14 scherpe schoten vielen. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. In h'et Berlijnsohe museum! voor kunstnijverheid is Zondagavond een geborduurd kussenovertrek gestolen. Ge lukkig heeft het handwerk maar een waar-, de van tussohen de 100 en 120 mk. De politie vermoedt, dat de dief dezelfde man is, die in den laatsten tijd in allerlei openbare gebouwen enz. zijn slag slaat. Hij is al bezig geweest in het paleis van den rijkskanselier, 'in ambassades, ziekenhuizen en eenige dagen geleden ook op het depar tement van financiën. Overal is hij verdwe nen zonder een spoor van zich achter te! laten. In Mecklenbur g-S ch werin ia groot opzien gewekt door de ontdekking, dat de onlangs gestorven advocaat en nqi- taris Ihlefeldt in de uitoefening van zijn: ambten ruim 400,000 mk. meerendeels ten nadeel© van klein© luiden verduisterd heeft. In vereenigingen van oud-strijders en tot bevordering van den landbouw had hij een groote rol gespeeld, en toen hij on langs als bestuurslid van een dezer ver eenigingen een jubileum vierde, had hij den titel van hofraad gekregen. Ihlefeldt heeft ook^ zijn eigen zwager deerlijk benadeeld. Kleine renteniertjes, die hem geld hadden toevertrouwd om dit op hypotheek te zet ten, rijn jaren lang door hem om den tuin geleid. 15© Haagsehe raadsverkiezing in district I. Ged. Staten van deze provincie hebben, na van den gemeenteraad bericht te hebben ontvangen, dat besloten is tot de niet-toe- lating van den heer Schale-kamp tot lid van den raad voor district I en tot toelating van d© overige nieuwgekozen leden, beslo ten, aan den Raad te kennen te geven, i at zij het voornemen hebben, gebruik te ma ken van de hun krachtens art.-35 der Ge meentewet toekomende bevoegdheid om, in dien rij dit wenschen, ambtshalve omtrent de beslissing van den raad uitspraak te doen. Overeenkomstig dit artikel wordt hiervan den Raad bericht gezonden, binnen acht dagen nadat aan Ged. Staten de beslissing) van den Raad is medegedeeld. Het desbetreffend schrijven is dan gis teren aan den Raad verzonden. Binnen veertien dagen na dit bericht zullen Ged. Staten ingevolge het laatste lid van art. 35 hun uitspraak, met redenen omkleed, ter kennis van den raad en den nietdoegela-, tene brengen. Is men wel ingelicht, dan ligt het in de bedoeling, dat Ged. Staten een geheel zelfstandig onderzoek zullen instellen naar de toedracht van de herstemming in district It met dien verstande, dat dit onderzoek ook zal omvatten de geldigheid van de verkiezing van de heeren Bleeker,. Ankermaii en Oldenboom, die tegelijk met den heer Schalekamp verkozen rijn verklaard, doch zich niet zal uitstrekken tot de verkiezing van den heerRombouts.j Koninklijke Militaire Academie. Zonder rangschikkingsonderzoek zullen worden toegelaten tot de Koninklijke mili taire academie te Breda bij het wapen der infanterie hier te land©: J. Bruinier, P. G. A. Eortanier, W- O. de Graaf, U. C. C. Noordenbos en J. Zwolle, bij het wapen der cavalerie hier, te lande: G. C. Blauw, O. Ch. Gh. M. Janssens, W. J. Leijds, A. M. C. Masel en J. L. D. Baron Sirtema van Grovestins. schilderij te spreken en zij paste dat nu op al het andere toe en hulde zich op de aan haar gerichte vragen in een door onzekere antwoorden onafgebroken stilzwijgen, het welk de nieuwsgierigheid slechts nog meer prikkelde. m Men verdiepte zich dus in allerlei ver moedens, totdat eindelijk een heer zoo luid tegen zijn omgeving zeide, dat ook de verder afzittenden het konden hooren: „Ik weet precies, hoe de vork in den steel zit. Het vrouwtje daar heeft een proces met haar bloedverwanten gevoerd, waarbij het om een millioen ging, begrijpt goed: om een millioenRechter in dit proces was de heer Rudorf, een groot vereerder, zooals men weet, van vrouwenschoonheid. Me- vrouw Simmel zoo is haar naam heeft het proces gewonnen. Tot dank daarvoor laat zij zich nu door hem naar tafel ge leiden." Op een ongeloovig „Aha" uit de omge ving voegde hij er met nadruk bij: „A.ls 'k iets vertel, kunt u er van op ain dat het zoo is; ik heb het uit de beste bron." Het millioen verhoogde de belangstel Jiug in het vrouwtje aanmerkelijk en de vriendin Clémentine moest een nieuwen storm van vragen doorstaan. Zij zeide niets, maar glimlacht® slcchta verleen. Een schotel met gebraad, welken de be diende tusschen Rudorf en zijn buurvrouw schoof, benam het gezicht op Let oor en bracht Rudorf in de noodzakelijkheid, zioK op d© voortzetting van Jj^et afgebroken gesprek voor te bereiden. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6