A®. 1911. <§eze jouraat wordt dagelijksmet uitzondering van <2[on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Prinses Juliana. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Gevolg van een proces. LEIDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEH: Van 16 regeh ƒ1.05. Ieder# regel meer 0.17$. Qrootere lettere naar plaateruimte. Kleine advertentiën van 80 woorden 40 Oentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Oents,-Voor het inoasaeeren wordt/'O.OSberekend. PRIJS DEZER COURJlNT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden i f f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn i 1.30. Pranco per postf 1,65, Er is weer een nieuw portret verschenen van onze kleine Prinses, staande naast den «waan, dien president Fallières haar ca deau gaf. Evenals vorige malen stellen wij daarvan voor onze Abonnés lichtdrukken beschik baar op zwaar karton gedrukt, tegen 10 cents per exemplaar, verkrijgbaar aan ons bureel. In de vestibule hangt een exemplaar ter bezichtiging. Leiden, 23 Augustus. De classis Lcidön der Geref. Kerken Jieofti in haar jongste vergadering nog eens (uitgesproken, naar aanleiding van e.en weiLSch ter vergadering geuit om inzake de Ohr.-socialisten geen algemeenen regel te stel len, maar ieder geval op zichzelf te bepa len, dat de bedoeling van de classis nooit een andere is geweest, en dat zij overigens yolhardt bij haar genomen besluit. Door den gemeenteraad van Breda is benoemd tot leeraar in de electroteohniek ónze oud-stadgenoot de heer J. B. Resink, thans elecbrotedhtnicus en technisch assistent aan het Nat. Lab. der Gem. Universiteit te Amsterdam. Voor liet examen Hoogduitsoh m. o. ïs te 's-Gravenlbage geslaagd de heer J, Heemstra, van Leiden. Voor het examen Hoogduitsoh L o. de heer E. G. Broekstra, van Oegstgeest. De „Staatscourant" van beden bevat de akte van oprichting der naamlooze ven nootschap ,,Hótel Maatschappij Noordwijk- &an- Zee," te Noordwijk-aan-Zee. Doel hotels en restaurants, buffetten en «oo voort :n eigen beheer te explofbeeren of deze te doen exploiteeren. Duur 50 ja ren. Kapitaal f350,050, verdeeld in: 300 preferente aandeelen ieder k f 1000 50 ge wone aandeelen ieder k f 1000 en 50 uitge stelde aandeelen ieder f 1. Voor de eerste maal directeur de heer N. G- Portielje, en commissarissen de hee- ifen dr. W, W. van der Meulen, jhr. "W. H. Bioker, mr. W. A. Lamping, L. graaf van Limburg Stirum, E. Cremers, jhr. mx. L. A. van Sdhuylenburch, F. Breitensteïn en D. Haagmans; en gedelegeerd oommissaris de heer B. H. Bussink, De minister van Binnenlandsdhe Za ken brengt in do „St.-Ot." ter kennis van belanghebbenden, dat met 1 October 1911, fian de R. H. B. S. te Gouda de betrek king van leeraar in de natuuikunde zal ko lden te vaceeren. Het getal wekelijks t© geven lesuren be draagt 18 plus 3 zoogenaamde laboratorium- Uren., De wedde wordt geregeld in verband met die welke eventueel aan het gymna sium wordt genoten. Zij, die voor deze betrekking in aanmer king wensohen te komen, gelieven zich vóór 5 September e.k. aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onder wijs, dr. J. Campert, te s'-Gravenhage, eventueel met opgave van het getal dienst jaren door hem als leeraar aan een H. B. S. of een gynasium doorgebracht. Door den heer W. O. A. Ridderhof is verzocht het hem tegen 1 Sept. a. s. ver leend eervol ontslag als onderwijzer in handteekenen aan de openb. burgerschool aan het AJexanderplein te 's-Gravenhage, in verband met veranderde omstandighe den, te willen intrekken en buiten werking te stellen. B. en Ws. van Den Haag adviseeren den Gemeenteraad gunstig. Het Kiesoollege der Ned-Herv. Gem. te Rotterdam, heeft ter vervulling van de 17de predikantsplaats, uit het bestaande drietal de keuze uitgebracht op ds. P. J. Roscam Abbing, te IJselmonde. H. M. de Koningin-Moeder heeft giste ren een bezoek gebracht aan het herstel lingsoord der Vereeniging tot uitzending van zwakke en herstellende kinderen onder de kenspreuk „Trein 8.23 F. IJ. S. Mte Soest. j H. M., die beschermvrouw der vereeni- ging is, heeft daarmee gevolg gegeven aan Hare toezegging, reeds bij de opening van het herstellingsoord op 8 Mei 1. 1. aan be- stuurderen gedaan, om in den a. s. zomer het kinderhuis te zullen bezoeken. Precies op den aangekondigden tijd te 4 1/4 uur kwam de Hooge Bezoekster met Haar gevolg, door het groote hek, het park binnenrijden, waar voor den grooten ingang van het gebouw H. M. door het dagelijksch bestuur der vereeniging, de heeren H. F. van Reysen, H. J. van Zan ten, L. van Weeren en B. Israël werd ont vangen. In de eenyoudig- doch smaakvol versierde voorhal sprak de voorzitter, de heer H. F. van Reysen, enkele woorden van welkom tot de Hooge Beschermvrouw en werden de aanwezige bestuurderen, evenals de ge neesheer der inrichting dr. J. H. A. Ru pert, de directrice zuster G. Niesten en de architect van het gebouw de heer Adr. Moen, aan H. M. voorgesteld. Met groote belangstelling vroeg H. M. naar de resul taten en de werkzaamheid van het her stellingsoord. Hierna begon .de rondgang door het go- bouw. Bij het binnentreden der groote eet zaal stonden de kinderen rondom de tafels en zongen H. M. een kort toepasselijk lied toe, waarna twee der jongste verpleegden H. M. dank zegden voor Haar bezoek en een bouquet overhandigden. Gedurende dezen rondgang toonde H. M. zioh bijzonder ingenomen met de doelmati ge inrichting van het ge-bouw, waar zoo overvloedig met het toetreden van licht en lucht rekening is gehouden. Na zich nog met de directrice over de voeding, rust uren en verdere dagverdeeling te hebben onderhouden, betrad H. M. weder de eet zaal, de zusters en huishoudster beurtelings vriéndelijk toesprekend en belangstellend informeerend naar haar werkzaamheden. Na de kinderen goeden dag te hebben gezegd, schreef H. M. Haren naam in een daarvoor bestemd boek en overhandigde Zij de directriceeene enveloppe met inhoud, om hiervoor de kinderen te onthalen. Daarna vertrok de Hooge Bezoekster onder luide toejuiohingen der kinderen. Benoem^} is tot tijdelijk leeraar in de oude talen en letterkunde aan het Gym nasium te Leeuwarden, de heer M. A. Sohwartsz docts. in de klassieke letteren te Oegstgeest. Blijkens in Denj Haag uit Indië ont vangen telegrammen zijn benoemd tot rit meester bij de cavalerie de 1ste luits. M. A. O. Goester, T. 0. Dinger, G. van der Zoo de Jong, allen met verlof hier te lande, en A. P. Erzey, in Indië.. (Yad.) Na een korte ongesteldheid is te Amersfoort op 52-jarigen leeftijd overleden de heer Paul baron Lewe van Middelstum, oud-kapitein der infanterie. De gewone audiënties van de ministers van binnenlandsche zaken, van justitie, van oorlog, van marine en van waterstaat, zullen deze week niet plaats hebben. BODEGRAVEN. A. M., alhier, kreeg, bij het openmaken van een kist, een splin ter in het oog, waardoor dit lichaamsdeel zoo gekwetst werd, dat de geneesheer het noodig oordeelde hem onmiddellijk naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden te doen vervoeren. HILLEGOM. De augurkenteelt is hier de laatste jaren sterk toegenomen, zoodat thans dagelijks 2 i3 wagons per Holl. Spoor naar elders worden vervoerd. HAARLEMMERMEER. Te Huigsloot, waar zich veel veen in den grond bevindt, staat door de een of andere oorzaak het veen in brand. De brand, die reeds eenige dagen duurt, gaat slechts langzaam voort en levert tot op heden geen gevaar op voor woningen, enz. Toch wordt er voortdurend oog op gelioudon, al is blusschen nu nog niet mogelijk. De hear H. Bloemink, alhier, is bevor derd tot klerk der Posterijen en Telegrafie, eerste klasse. Als een "bijzonderheid kan. worden gö- ïneM, dat bij den heer F., te Hoofddorp, een oleanderplant in bloei staat, waarschijn lijk tan gevolge der langdurige warmte, daar deze zuidelijke plant, behoudens in de kas, op den koudon grond nooit in bloed komt. Het is een prachtig gezicht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitslag loting Militie1. C. v. d. Plas; 2. A. Min nen; 3. Joh. Koot; 4. E. Mey vogel; 5. P. v. d. Bent; 8. M. v. d. Harst; 7. P. Freke; 8. J. de Vreugd; 9. K. v. d. Meij; 10. D. A. Burggraaff; 11. D. Vorloop; 12. J. Goe- maat; 13. J. Boezaand'; 14. J. O. Mooije- kind; 15. A. de Best; 16. J. van der Plas; 17. M. van der Mey; 18. A van der Spek; 19. A. Remmelzwaal; 20. A. de Vreugd; 21. J. van der Bent; 22. H. Ros; 23. K. Jonker; 24. J. Zuyderduyn; 25. D. parie- vliet; 26. N. Parlevliet; 27. 0. J. Minn 5e; 28. A. van der Does; 29. J. Verdoes; 30. C. van Duyvenbodo; 31. H. Sohaap; 32. 1/. Bogaaixls; 33 E. Vooys; 34. J. Durieux; 35. C. Remmelzwaal; 36. K. Haasnoot; 37. P. Schaddel van Doorn38. W. van Rhijn 39. A. Boezaard; 40 D. van der Plas; 41. H. J. van. Leeuwen; 42 H. Hogewoning; 43 B. G. Lammens; 44. C. van der Plas; 45. E. de Jong; 46. J. Klooa; 47. G. van den Eykel; 48. M. Verdoes; 49. H. H. Wouters; 50. W. van der Plas; 51. J. A. ■die Best; 52. J. van der Plas; 53. J. van Rijn; 54 W. H. Ouweband; 55. C. Schaap; 56. W. Harteveld; 57. N. H. Teunis; 58. O. Haasnoot; 59. C. Kuyt; 60. A. van der Marei; 61. J. den Hollander; 62. W. Hou- waart; 63. A. Haasnoot; 64. O. van Du/n; 65 IJ, van der Bent; 66. W. Ouwehand; 67. M. van Duyn; 68. T. van Duyvenbode; 69. P. J. Ouwéha-ndl 70. W. Driebergen; 71. G. Varkevisser; 72. H. A. Bellekom; 73. J. van Dijk 74. J. G. van den Eshof; 75. P. Kuyt; 76 C. Onderwater; 77.W. Guyt; 78 P. Ouwehand; 79. P. Verburg; 80. L. Barnhoorn; 81. A. Aandewiel; 82. O. van der Boon83. W. L. van der Plas84. O. Kuyt 85 A. van der Bent; 86 G. Rijüsent; 87. D. Durieux; 88. A. de Lange; 80. G. de Jong; 90. J. Compier 91. B. J. van Schie; 92. E. Wassenaar; 93. G. Noort; 94. M. van der Plas; 95. M. van den Oever; 96. 0. den Hollander; 97. H. Hoek; 98" P. de Kleer. LEIDERDORP. De Raad vergadert Vrij dagavond, a.s. te halfacht. LIS SE. Ten gevolge van de zeeliedensta king in de Engelsche havens konden de bloembollenexporteurs de bollen, die zij ter verzending voor Engeland' gereed had den, ook niet verzenden. Nu de staking aldaar is geëindigd, was heden de toevoer van bollenlristen voor Engeland zóó groot, dat zij niet allen konden w rien vervoerd. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Koninginne- verjaardag zal in ,,Kurhaus Huis ter Duin" reeds op Zaterdag S# dezer, feestelijk ge vierd worden. Dit is alzoo geregeld, omdat op 31 Aug. de heeren Pisuisse en Blokzijl op ,,Huis ter Duin" een cabaretavond cr- ganiseeren. NOORD WIJK. Op 31 Augustus zullen des namiddags om tweo uren de kinderen van alle soholen onthaald worden ter eer© van dén verjaardag der Koningin. Wij vermel den dit nog eens speciaal, omdat de kinde ren van de beide R.-K. scholen op dien dag nog vaoantie hebben. Ook die kinderen moe ten zorgen, dat zij 'q namiddags om twee uren in hun school aanwezig zjijn, want, ook zij worden getrakteerd. Zij zullen zoo'n kleine onderbreking van hun vacanti© wel aardig vinden, denken wij. De commissie van uitvoering van deze kinder-traktatio bestaat uit de heeren H. W. Doorneveld, J. de Groot Lz., J. H. v. d. Werf, H. B. J. Haanappe], A. Verloop, A. Mooijekind en Th. Admiraal. Wij hopen en vertrouwen, dat de kinde ren dit jaar een. prettig Koninginnefeest zullen hebben. Wij hopen tevens, dat het voor heel veel ouders een reden mag zijn, om lid te wor den van de Oranje-Vereeniging, waarvan ook dit kinderfeest uitgaat. Het is er nog verre van af, dat alle Noordwijksohe bur gers er lid van zijn, en daar moet het toch heen, want eendracht maakt macht. OEGSTGEEST. Gisteren had de slagers knecht H. V. G., alhier, het ongeluk van zijn fiets te vallen, die beladen was met een voorraad ijs. Hij bezeerde zich daarbij zoodanig aan een zijner beenen, dat hij voorloopig zijn werk niet kon verrichten. SASSENHEIM. De Raad' vergadert mor genavond te halfacht. WARMOND. De commissie tot viering van den Koninginnedag heeft in haar laatste vergadering besloten tot het houden van kinderfeesten, waarvan aanplakking is ge schied, en wel des voormiddags. Voor groo teren, mannen hoven 14 jaren, zal 'S mor gens tobbe gestoken worden, verder een vlie gerwedstrijd en 's middags ringsteken op ver sierde fietsen. 31 Augustus zal dus weer een ware feestdag zijn. Als bestuursleden hebben nog bedankt de heeren G. B. de Vroomen, J. J. Leenen en C. Zwetsloot, die zijn vervangen door de in hun plaats benoemde* heeren Dijke cn De Vries, resp. hoofd der O. L. S- cn van de School met den Bijbel. WASSENAAR. De afd. Wassenaar van de Holl. Mij. van Landbouw vergaderde gisteravond aan ,,Den Nieuwen Deyl". Van het groot aantal ingekomen stukken lokte het voorstel Hoeksohe Waard, om tot de oprichting van een eigen orgaan te ko men, eenige discussie uit. Een bepaald be sluit werd niet genomen. Alle aanwezigen verklaarden er zich tegen om varkens met het bekende serum te doen behandelen door niet-deskundigen. De aanvraag om subsidie voor de tentoon stelling te Leiden werd gewezen van de hand. De vergadering zou de suosidie gaar ne hebben toegestaan, als ook vee op de tentoonstelling kon worden toegelaten. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de a.s. alg. verg. werd besloten het voorstel van het Hoofdbestuur inzake de tarief wet te steunen. Als plaats voor de eerstvolgende algemeene vergadering werd genoemd Purmerend. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren 0. Burger en A« van Santen. Ten slotte werd verslag uitge^ bracht over den gehouden stalwedstrijd ei» werden de diploma's met de prijzen in geld. fulitgedeeld. Behalve een diploma kregen de heeren J. Kool f 50, C. Nell f 25, A. van Santen f 15. Do heeren J. v. d. Hulst, J. Overgaauw,- 0. Buitelaar, M. Nell en P. Bontekoning ontvingen ieder f 5. Bij Kom besluit is aan XI. A. Visser, met 1 Sept. 1911, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit rijn betrekking van notaris te Blerick; benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogero burgerschool te Groningen W. Emmens, thans leeraar aan de hoogere burgerschool en het gymnasium te Amersfoort; met 1 October 1911 aan dén ingenieur van den Rijkswaterstaat 2de kl. J. W. Bir- nie voor den tijd van een, jaar verlof ver leend met stilstand van jaarwedde ten ein de rich naar het buitenland te begeven; is, met ingang van 17 Augustus 1911, waarop hij de sub. b. genoemde betrekking zal aanvaarden: a. aan 0. Pb. Moerland? eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijkstuinbouwwintersohool te Boskoop; b. C. Ph. Moerlands voornoemd, benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwwinter sohool te L i s s e is aan Ph. J. Ketner, redacteur met den rang van hoofdcommies bij h*t departe ment van Landbouw, Nijverheid en Han del, op rijn verzoek, eervol ontslag als zoo danig verleend, met ingang van 15 Aug. 1911, waarop hij door den gouverneur-ge neraal van Ned.-Indië zal benoemd worden 12) Haar zoon haalde zijn schouders op: ,,U heeft haar niet gezienEn een zucht ver gezelde zijn woorden. Wat waren Passini -en al de meesterwerken van zijn penseel bij tiaar vergeleken, aan wie hij voortdurend [dacht, naar wie hij verlangde als een ackt- l'tienjarig jongeling? Hoe zou zij dezen avond (wel doorbrengen? Wie steekt voor de een zame den boom aan Kon hij toch maar een maal door haar raam kijken, nog eens de bekoorlijke verschijning aanschouwen, een enkele maal in de Tonde kinderoogen kij ken. En de geheele gestalte stond in al jlhaar aantrekkelijkheid weer voor hem en ihij vergat daardoor het gezelschap en alles (Om zich heen, ja, hij hoorde niet het geluid .van een bel, hetwelk zijn moeder uit haar beschouwing van den studiekop deed op schrikken. Zij legde haar hand op zijn schouder: ,,Ik geloof, dat je geschenk is gekomen. Laat pns eens gaan kijken." Dat zeggend troonde zij hem, die de op merking zijner moeder, dat hem nog een l'geschenk wachtte, als scherts had opgeno men, mede naar een kleine zijkamer. Toen zij binnentraden, was het vertrek 'donker slechts achter een gordijn, hetwelk de kamer in twee ongelijke helften ver deelde, zag men een schijnsel van licht. Rudorf bleef verbaasd staan en wist niet iWat er gebeuren zou. Nu werd er nog eens gebeld. Langzaam en geheimzinnig ging het gordijn open, en een levend beeld, schitte rend verlicht, kwam hem, in de duisternis om hem heen, als een visioen voor. Hij durfde niet ademhalen, uit vrees, dat de adem uit zijn mond de verschijning daar voor hem, de tengere feeëngestalte, zou kunnen doen verdwijnen, welke zoo door zichtig in een sluier was gehuld, dat de trekken van haar gelaat duidelijk zicht baar waren. Zij scheen zoo juist uit de wolken neergedaald te zijn en nauwelijks den grond aangeraakt te hebben. Daar was het, het vurig verlangde, te lang gemiste beeld 1 Maar nog veel mooier, dan hij het indertijd gezien en het in zijn herinnering bewaard had. Alleen de engelen ontbraken en de armen, welke verlangend uit de wol ken omhoog staken. De engelen waren in de hemelsche dreven achtergebleven en geen arm behoefde zich verlangend uit te strekken om de naar omhoog zwevende gedaante vast te houden. Zij was aan do aarde teruggegeven, zij stond daar! En geen kunstenaar had dit aan het doek toevertrouwd, geen penseel of verf had meegewerkt; dat was immers leven, bloeiend leven, wat hij daar voor zich zag, dat was immers, hij kon het niet uitden ken, of zou zulk een vergissing mogelijk zijn? Zou de aarde dat ten tweeden male kunnen voortbrengen? Onmogelijk; rij z Ive, het origineel! Nu sloot zich, zacht en langzaam, evenals het was opengegaan, het gordijn weer en verborg alle zaligheid en alle geluk. „Moeder, lieve moeder!" riep Ru dorf en tastte in het donker naar de hand der oud'e Vrouw. „Is het mogelijk? Laat mij nog eens „Kinderen mogen kostbaar speelgoed niet te dikwijls zien," antwoordde zijn moeder, „anders verliest het voor hen aan waarde." „Maar verklaar mij toch...." Sprookjes laten zioh niet verklaren. Kom, opdat onze gasten onze afwezigheid niet opmerken." Zij greep zijn hand', opdat hij haar niet zou ontkomen, want zij merkte wel, dat hij gaarne achter het gordijn zou hebben ge keken. Alsof hij een klein kind ware, dat met geweld van zijn speelgoed moest ver wijderd worden, trok zij hem uit de ka mer, welke zij achter zich sloot. Alle smeekbeden, alle vragen hielpen niets, hij kon geen opheldering van haar krijgen. Toen zij zich weer onder het gezelschap hadden gemengd, wist zij het zóó in te rich ten, dat hij haar nooit alleen kon aantref fen. Steeds als hij zich tot haar wilde wen den, had rij iemand iets te zeggen en spoe dig was zij geheel uit zijn oogen Verdwe nen. Er bleef hem niets anders over dan zich met rijn gasten te bemoeien, maar men vond hem dien avond over 't geheel ver velend en verstrooid. Maar hoe zou Frits Rudorf ook bij de zaak zijn? Hoe zou hij gaven, van welken aard ook, ontwikkelen? Hoe zou hij zich in de wereld bewegen, die niet do zijne was? Daar achter die deur, dat was- zijn wereld; al het andere liet hem onverschillig. Hij sprak, hij liep, drukte deze de hand, be groette gene, maar onbewust, gdachtenloos. Terwijl hij werktuiglijk een gesprek voer de.. dacht hfj aan het wonder, dat was ge schied hij wist niet wat er van te denken, en keek telkens weer naar d'e deur of van daar de opheldering zou komenweer zocht hij zijn moeder, maar de deur bleef geslo ten, zijn moeder was verdwenen. Hij kon niet vermoeden, hoe zij verder voor hem werkte. Nauwelijks "wist zij haar zoon in Veiligheid, of zij keerde naar Marie Simmel terug, die met Clémentines hulp juist het feeëngewaad had afgelegd. Zij snelde, zoodra zij de oude dame zag, deze tegemoet, sloeg haar armen om haar hals en verborg het gelaat aan haar borst. Ver wonderd trachtte mevr. Rudorf het kopje, dat zoo warm aanvoelde, op te tillen en vroeg: „Mijn kind, waarom rijt ge zoo zenuwachtig? Wat scheelt u?" Zij fluisterde: „Ik had het niet moeten doenWat zal u van mij denken En daar op nog zachter: „En uw zoon!" „Dat zult gij spoedig hooren en „Neen, neen," viel het opgewonden vrouwtje haar in de rede, terwijl zij haar hoofd weer ophief, „ik wil niet, laat mij heengaan, lieve mevrouwIk heb ge daan, wat u verlangdet; ik begrijp het zelf niet, dat ik het gedaan hebMaar nu is het genoegik bid u, laat mij heengaan l Ik kan, ik mag hier niet langer blijven." Zij keek de oude dame met zulk een smee- kende uitdrukking aan, dat deze, om haar gerust te stellen, haar over de wangen streek en zeide: „Mijn lief kind, gij wilt mij toch zeker niet dezen avond bederven, die zoo mooi be gonnen is. De roem komt u toe; maar dan moet gij ook tot het einde volhouden en niet op de vluoht gaan. Dat zou iets moois zijn, als ik u nu naar huis zondOm dan zeker alleen den Kerstavond door te bren gen cn over wie weet wat te tobben 1 Neen dat gaat maar zoo niet. Mijnt gas ten moeten u ook bewonderen. En wat ziet gij er bekoorlijk uit, dat noem ik een fi guurtje! En nu geen woord meer." Zij drukte haar met haar eene hand d:ii mond toe, terwijl zij met de andere over hals en armen streek. En daarop vroeg zij Clémentine: „Is zij altijd zoo eigenzinnig?" „Altijd", antwoordde Clémentine met een bij haar ongewone beslistheid. „Zoo, zoo", zeide mevrouw Rudorf, "dan moeten wij oppassen, dat zij ons niet ont komt. Kom, wij willen haar heiden bij het kleeden helpen. Geef u de japon maar hier." Marie Simmel zag, dat tegenover deze vtouw alle tegenstand tevergeefsch was. Zij moest onwillekeurig glimlachen en be rustte in haar lot met de woorden: „Doe met mij, wat gij wilt", ofschoon haar trots nog niet was overwonnen. Eenige minuten later betrad zij aan don' arm der oude vrouw, door Clémentine ge volgd, de zaal. Aller oogen vestigden zich op haar. De verschijning van een vreemde in dezen kring was iets bijzonders. Het gesprek wil de plotseling niet meer vlotten; ieders op-, merkzaamhdid concentreerde zich op ééni punt. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1