Pr. Dr. P. Th. L. t! i un cc Uit de Reehtzaal. Telegrammen. Advertentiën. CB JB CB LÜ gat brandde geheel uit. De brandweer, "die met twee wa«gens aanweeig was, moebt bet gelukken, ook nog met behulp van een straal op de waterleiding van het belas tingkantoor, den brand spoedig te blus- eohen. Alweer een slachtoffer van baden zonder toezicht. Gistermiddag te gen 4 uren is te Scheveningen nabij de- haven een 12-jarige Scheveningsche jongen bij het baden in zee verdronken.. Visschers hebben hem nog uit het water. gehaaid, maar men kon de levensgeesten niet meer blijvend opwekken, hoewel hij aanvanke lijk nog teekenen van leven gaf. Het iijk is per brancard naar de ouderlijke woning vervoerd. Het lijk van den gisteren in zee ten tioorden van Scheveningen verdronken man is herkend als dat van een 26-jarig ingezetene van Den Haag, wonende aan ue VI eerstraat. Gevangenishumor. Men schrijft uit Scheveningen aan „De Neder lander:" Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de strafgevangenis te Scheveningen in dienst werd gesteld. Ging begrijpelijkerwijze dit jubileum met stille trom voorbijf een der gevangenen, die nog 4 jaren tegoed heeft, kon zich met zooveel bescheidenheid niet ivereenigen en stelde een der beambten voor dezen dag te herdenken met een huiselijk feestje, waarop het welbekende: „Wij gaan nog niet naar huis" de feestzang zou zijn. Het voorstel is gewezen van de hand. Een vijftigtal bewoners van 'den Harfitenhoekweg te Scheveningen heb ben bij den hoofdcommissaris van politie zich beklaagd over den overlast, dien zij ondervinden in verband met de z.g. sociëteit aan dien weg gevestigd. Het aanhoudend gerucht van auto's en rijtuigen maakt, vol gens adr., het verhuren in deze omgeving bijna onmogelijk en berokkent dus veel schade. Te Amsterdam is aangehou den een dienstbode, verdacht van diefstal en brandstichting, waaromtrent „De Tel." het volgende meedeelt: Maandagmiddag werd op de slaapkamer Van den heex S., biljartfabrikant, wonende ©p de Stadhouderskade, een sterke brand lucht bespeurd. Waar deze brandlucht van daan kwam, kon men niet vaststellen, en men alarmeerde daarom de brandweer. Deze stelde een onderzoek in, waarbij zo ontdekte, dat de brandlucht uit een staan de kleerenkasfc kwam.. Die kleerenkast bestaat uit drie deelen, 'een middengedeelte, waarin kleeren hingen en twee zijkasten, in een waarvan mevr. S» haar privégeld bewaart. In het middengedeelte nu bleek brimd te zijn geweest. Althans in den bodem was een gat gebrand en eenige kleedingstuk- keD, tot een gezamenlijke waarde van on geveer f 300, waren verbrand. Men meende toen, dat deze brand door onvoorzichtig heid ontstaan was en dacht er verder niet tover ha. Een paar dagen later, nl. Woensdag, miste mevrouw echter haar portemonnaie. Zij ging er naar zoeken, ook in het gedeelte der kast, waarin zij haar privé-geld her waart, en constateerde toen, dat heb daar «ook gebrand had, terwijl uit een kistje f 130 a f 140 ontvreemd was. Verder werd naast het kistje een afgebrande lucifer ge vonden. Onmiddellijk vermoedde men nu, dat de brand gesticht was, om de sporen van den diefstal der vermiste gelden to ver wijderen. De politie werd gewaarschuwd, stelde een. 'onderzoek in en arresteerde do 17-jarige dienstbode, op Wie onmiddellijk de verden king gevallen was, omdat zij reeds vroeger onbetrouwbaar was gebleken. Het meisje, dat ongeveer zes maanden bij de familie S. in dienst is geweest, heeft tot dusver hardnekkig ontkend. Bij een on derzoek, ten huize van haar moeder in de Handboogstraat ingesteld, vond de politie echter verschillende voorwerpen, welke aan de familie S. ontvreemd bleken te zijn: o. a. een biljartlaken, eenige handdoeken en ondergoed. Met den jongen man, die gisteravond nog is aangehouden, als verdacht van mede plichtigheid, had het meisje sinds eenigen tijd verkeering. Hij staat bij de politie zeer ongunstig bekend. Reeds is het vroeger voorgekomen, dat 'd«* heef S. queues en biljarthallen ingepakt «en ergens weggestopt zag staan, blijkbaaT om ze bij een gunstig oogenblik het huis .uit te smokkelen. Men heeft toen een an der van deze pogingen tot diefstal ver dacht, doch vermoedt nu, dat het eveneens het werk der oneerlijke dienstbode is ge- (weest. Terwijl gisteravond de tweede dienstbode {van den heer S op de Stadhouderskade, {te wiens huize zich bovengenoemd geval van Idiefstal met brandstichting heeft voorge daan, op het platte dak der biljartfabriek ban het werk was, vond zij daar een pan toffel, waarin zich een portemonnaie be- [vond, inhoudende de vermiste f 130, en ieen gouden ring, die reeds vier maanden geleden vermist werd en waarvan men een ander had verdacht, hem ontvreemd te heb ben. Het vermoeden is, dat de oneerlijke dienstbode, die thans gearresteerd is, een en ander, toen de rechercheur huiszoeking deed, in de pantoffel heeft gestopt en deze «door het raampje van het privaat op het platt dak heeft geworpen. Donderdagochtend is hij een firma aan de N. Z. Voorburgwal te Amster dam bezoek gebracht door inbrekers. In het kantoor staat een kastje, waarvan het slot verbroken werd en waaruit een kïstje, Inhotfdende imitatie-paarlen en saffairen, ter waarde van f 120O, werd ontvreemd. Vervolgens bega£ men zich naar een be lendend vertrek, waar uit- een hangkast tien kistjes sigaren werden meegenomen. Met dezen buit en roet f 7 uit de" kleine kas ging men er van door.Verzekering dc^tt de schade. De stoomtrawler ,.0 al abri a", die Woensdag van IJmuiden naar Zee ver trokken was, is gisteren teruggekeerd zon der den schipper, die overboord is geval len en verdronken. Men zag hem nog op grooten afstand drij ven, doch redding was onmogelijk. De ongelukkige was 22 jaar oud en on gehuwd. Hij was pas onlangs tot schipper be noemd. Zijn naam is Jacob de Groot Job- zoon. Wegens de staking in Enge- 'land neemt de H. IJ.-S.-M. geen goederen daarheen bevracht via Hoek van Holland, Harwich ten vervoer aan. Te Maastricht is gisteren in het gesticht Calvaricnberg overleden het 6-jarig meisje van L. E. dat Donderdag met vuur spelende, ernstige brandwonden opliep. UitMaassluis wordt gemeld: De naar zee vertrekkende bommen „Scb 256" en „KW 11" zijn op het gat met elk ander in aanvaring geweest, waardoor beide lichte averij beliepen. De bommen zijn naar Vlaardingen teruggesleept om te repareeren. Te Leeuwarden zijn gisteren wegens den lagen waterstand, verscheidene marktschepen niet aangekomen. TeTilburgisdegTooteschuur geheel gevuld met den korenoogst, van den landbouwer W. van Pelt, totaal afgebrand. De schade is vrij aanzienlijk; de verzeke ring laag. Oorzaak onbekend. Te Zuidbroek (Gr.) is gisteren door on bekende oorzaak afgebrand de behuizing van R. van der Woude. Alles was verzekerd Gisternacht is brand ontstaan in den si garenwinkel van G. O. Bevelander aan den -Crooswijkscheweg 151b, te Rotterdam. Het vuur tastte snel om zich heen en winkel en kamer waren spoedig een prooi der vlam men. De bewoners konden zich slechts red den, door aan de achterzijde over een schut ting te klimmen. Daar de geveltop van het pand voor het verkeer gevaar bood, is hij van het huis gistermorgen verwijderd. Door. het vlam vatten van een brandend petroleumstel, dat de vrouw des huizes bij haar vertrek brandend in een gootsteenkast achterliet, brak er omstreeks gistermiddag brand uit in een benedenkamer van een huisje aan de Hartmanstraat te Rotterdam, bewoond door den werkman "H. Lenii>ger. Er was niemand- thuis. Een benedenkamer en een gang zijn uitgebrand. De milicien-soldaat W. te Nij- megen had 7 Juli op het exercitieterrein een kogel in het oog gekregen, waarmede, bij een oefening met losse patronen, op on begrijpelijke wijze het geweer v een an deren soldaat geladen was. Gisteren is W. in het militair hospitaal te Utrecht overle den. D e 62-j arige arbeider G. de Jong te Oosterveen, is gisterochtend van den zolder van een boerenschuur gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk, waaraan hij spoedig overleed. (Pr. Gr. Ct.) Te Uithuizer polder (Gr.)t is Donderdag het zoontje van de,L werkman Frikkema met een geladen geweer gevallen. Het kind schoot zich daardoor in de berst en viel dood neer. Het groote gebrek aan wa ter doet zich ook gevoelen bij den geregel- den dienst op het spoorwegnet in de pro vincie Groningen. Vele treinen ihebben vertraging, doordat er onvoldoende (en dan nog vuilachtig) wa ter voor de locomotieven is genomen. Het geelkoper der machines ziet er daar om zoo zwart uit. Ook met de aansluitingen te Nieuwe- schans met den Oldenburgschen trein laat het veel te wenschen over, daar ook daar het watergebrek voor de machines der trei nen zich geducht laat gevoelen. Steeds meer dokters! In ons land waren het vorig jaar 2694 artsen of 122 meer dan in 1909. Hieronder zijn de officieren van gezondheid niet gerekend. Het aantal apothekers bleef ongeveer gelijk: tusschen 6 en 7 honderd. Het aantal artsen nam van 1880 tot 1910 met 400 pCt. toe. Het aantal artsen nam dus 8-maal snel ler toe, in korten tijd dan de bevolking 1 A an de gr oote Keizermanoeu- vres, in Duitechland, die weldra gehouden zullen worden, zullen voor den eersten keer vliegers deelnemen. Elk der beide partijen zal over 8 machines hebben te beschikken. De s t r ij d om de levensmidde len heeft in de warenhuizen te Berlijn, die voor gisteren bijzonder lage prijzen (tofh nog aanmerkelijk hóogcr dan de gewone) hadden aangekondigd, zulke afmetingen aangenomen, dat de afdeeling voor levens middelen van tijd tot tijd gesloten moesten worden, omdat het gedrang te groot werd. Voor de banken, waar groenten, vruchten en gevogelte verkocht werden, vochten de mcnschen letterlijk om een plaatsje. IndeKreitsAurich, deeenige die tot nu toe in Oost-Friesland vrij was gebleven van de besmetting door mond- en klauwzeer, is nu, volgens bericht aan de „Frankfurter Zeitung," ook de ziekte uit gebroken. Wegens het veelvuldig voorkomen van mond- en klauwzeer in het departe ment Aisne zijn de groote Fransche manoeu vres afgelast door den minister van oorlog, omdat dit voor de paarden te gevaarlijk zou zijn. In het uiterste geval zullen de verschil lende legerkorpsen in den omtrek van hun standplaats oefeningen houden. Er zouden dan 40,000 man te Chalons en 30,000 man hij Rijsel blijven. Maar deze regeling zou eerst een paar dagen voor den aanvang der oefe ningen bekend gemaakt wor Jeu. en alleen als de uitbreiding van de ziekte het noodig maalcte. De minister verklaarde, dat deze wijziging niets te maken had met buiten- landsche politiek. Eergisteren heeft in het Theater des Westens, een van de grootste schouwburgen te Berlijn, een felle brand gewoed, 't Was juist tegen het openen varf de deuren toen plotseling het licht uitging. Dit veroorzaakte onder de wachtende me nigte ongerustheid, zoodat de menschen niet durfden binnen gaan. Een oogenblik later sloegen de vlammen op uit den achterge vel van het gebouw. Het tooneel en de zit plaatsen zijn volkomen vernield. Gelukkig zijn, al is de schade groot, geen menschen- levens te betreuren. In Zawichoft in Polen is de bliksem ingeslagen in een volle Joodsche kerk. Twee menschen zijn gedood, acht be wusteloos geworden. De staking der bakkers t Boedapest, die zes weken geduurd heeft, i» gisteren geëindigd. De fondsen der stakeiB waren uitgeput. De moordenaar van luite- nant v. Ohami^r-Glicszinski to Trier gaat door voor een man met een ziekelijke eer zucht. Hij heeft verklaard, dat hij zijn broer voor een donkere toekomst heeft wil len bewaren. Uit verschillende deelen van Zwitserland komen berichten over zware onweders, welke ernstige schade aan richten. De druivenoogst lijdt geweldig door hagelslag. In de Jura daarentegen begint het wa tergebrek nijpend te worden. Op talrijke boerderijen moet men het drinkwater voor het vee uren ver halen. In verschillende dorpen heeft de overheid de gelegenheid om water te krijgen, tot enkele uren moe ten beperken. Een ander gevolg van de langdurige droogte is, dat de ratten en veldmuizen in scharen naar de bewoonde oorden komen, waar voor deze knagers niets heilig is, zoo- dat de bevolking groote drijfjachten orga niseert. Sedert het midden van de vorige week is Philipp Adam, boekhouder van de spaar- en leenbank te Niedermodau in het Odenwald, afwezig. Een Zondag bijeengeroepen algemeene vergadering van de leden ontdekte, dat er een tekort van 800,000 mk. was. De raad van toezicht is bereid, 300,000 mk bij te passen, maar voer het dan nog ontbrekende halve millioeu zullen de leden moeten opdokken. Volgens de officieele gege vens van den opperhoutvester te Washing ton, is de schade, in het vorig jaar door bosriibrancTen veroorzaakt, op ongeveer 200 milljoen dollar te schatten. Honderd men schen verloren bij die branden het leven. Het meerendeel dezer branden moet aan onvoorzichtigheid worden toegeschreven. De opperhoutvester geeft in ernstige over weging krachtig met de aanplanting van boomen voort te gaan, deze zoo zorgvuldig mogelijk tegen brandgevaar te beschermen, opdat de boeschen, die van zooveel com mercieel en aesthetisch belang zijn, niet langzamerhand geheel verdwijnen. Te Los Angelos is de kluize- naar-miUionnair G. P, Phipps overleden. Met hem is 'n zonderling verdwenen, die se dert jaren leed onder de inbeelding voort durend door leden van de Zwarte HanrJ te wedden y^rvplgcl. Hij bewoonde daarom in het Hotel Van Niiys een voor hem ingerich te kamer, waarvan de deuren en vensters met ijzer waren beslagen. Sedert acht jaar had hij dit vertrek niet verlaten. Slechts enkele, vrienden en zijn getrouwe dienaar John hadden daar toegang. Thans is hij zijn natuurlijken dood gestorven. Geen bom van de Zwarte Hand heeft hem gedood. Uit Nantes en Bordeaux ko men berichten dat de uitvoer van groenten en fruit door de staking in Engeland groo te schade lijdt. Verscheidene schepen z.'jn met een groot deel van hun lading terug gekeerd. Ook in Kiel was op de groenten- en fruitmarkt aan het Kaiser Wilhelm-kanaal de invloed van de staking duidelijk merk baar. Vele stoombooten, die anders in Londen kolen innemen, voorzien zich daarvan nu te Holtenau en Brunsbüttel. Op de Amerikaansoh-Engelsche lijnen is de invloed van de staking ook merkbaar. Het aantal Amerikanen dat naar Europa vertrekt is veel minder dan gewoonlijk, zij nemen nu meest Duitsche lijnen. De sche pen voor Amerika bestemd kunnen niet uitvaren uit de Engelsohe havens en daar door worden vele Amerikanen in Engeland opgehouden, die zich tot vastelandsstoom vaartmaatschappijen moeten wenden om naar hun land terug te keeren. Raarlemsciie Rechtbank. D e v e r g i ftigingszaakin de Nieuwe Meer. (Vervolg van gisteren.) Na het hooren der getuigen was het woord aan den Offiaier van Justitie, mr. Hoyer, voor het houdeh van zijn requisitoir. Hij ging de geschiedenis der zaak na om tot de conclusie te komen, dat er vergifti ging is gepleegd. Maar wie heeft de vergiftiging bewerkt! vroeg hij verder. Spreker erkent, dat dit de moeilijke zaak is. Toch hoopt spreker genoeg aanwijzingen te kunnen geven, om den rechter de overtuiging te geven, dat beklaagde de schuldige is. De vergiftigde heeft gezegd tegen den Amsterdamschen inspecteur van politie, dat hij 's Zondags ge zond was en dat hij ongesteld is geworden na het gebruik van de soep. Die soep heef beklaagde gegeven. De stervende heeft gezegd ,.de soep stond al klaar"dit geeft te denken. De soep is niet uit een algemeenen pot opgeschept. De be klaagde heeft zelf gezegd, dat niemand an ders dan zij aan Hoogenh'out voedsel gege ven heeft. De verdediging zal misschien weer gaan kaatsen evenals in de zaak-Van Exter, maar hier staat vast dat Van Exter niets aan Hoogenhout heeft gegeven; allern de vrouw, die nu hier als beklaagde staat, heeft dit gedaan. De verdediger wil het laten voorkomen dat de vergiftiging niet op Zondag kan zijn geschied, omdat de ernstige ziekte eerst op Donderdag is gekomenmaar spreker wijst op het feit dat Hoogenhout na de ziekte dadelijk ongesteld is geworden en ziek is gebleven. De deskundigen hebben verklaard, dat de werking van arsenicum bij verschillende personen verschillend is; veel hangt af van de gesteldheid van den persoon. Het bezit van arsenicum door Van Exter is op zichzelf in deze zaak geen aanwijzing, maar ze is dit wel, wanneer men bedenkt hoe de verhouding van Van Exter tot vrouw Hoogenhout was. Toen Hoogenhout al stervende was, zei hij op de vraag qf zijn vrouw hem vergif tigd had, dat als het twee jaar geleden was dan..... Uit deze uitlating blijkt, dat het echtpaar toen als kat en hond leefde. De overtuiging is bij elk, dat niemand anders dan beklaagde haar man vermoord heeft ook al is het aan te nemen, dat Van Exter 'haar de middelen daartoe verschaft heeft.. Door spr. werd tegen M. E. de Haan, 31 jaar, weduwe van Jan Hoogenhout, be klaagd haar man met arsenicum te hebben vergiftigd, evenals voor Van Exter, levens lange gevangenisstraf geëischt. (Beklaagde barstte in snikken uit). De verdediger, mr. Van Gigh, conclu deerde tot vrijspraak en onmiddellijke in- vrijlieidstelling. Zou bekl., zeide hij, zoaveel comedie ge- speelcLhebben, dat ze op het monument, dat haar man naar 't ziekenhuis werd gebracht, gehuild en géklaagd heeft: „wat moet ik beginnen, als hij sterft, dan blijf ik met mijn kleine kinderen zitten." Deze uitlating is te verklaren, als Van Exter de dader is- Hoogenhout zelf heeft op zijn sterfbed gezegd, dat hij in de laatste jaren goed met zijn vrouw heeft geleefd. Zal de Rechtbank het aandurven, om deze vrouw te veroordeelen op zulke ge ringe aanwijzingen! Beklaagde was een goede moeder. Uit de brieven, die zij in de gevangenis heeft ge schreven en die de Officier zeker gelezen heeft, blijkt dit ook. En moet het jonge leven, dat staat geboren te worden, in de gevangenis het leven zien? Dat zou te wreed zijn. Het Openbaar Ministerie liet aan de Rechtbank over te oordeelen over de kracht der wijzigingen. Hierop ging de Rechtbank in raadkamer*. Na een korte beslissing oordeelde de Rechtbank voor onmiddellijke in-vrijheid- stelling voorloopig geen termen aanwezig. De beklaagde handhaafde haar onschuld. De uitspraak werd bepaald op Woensdag 30 Augustus. Rotterdamsclie Rechtbank. Valschheid in geschrifte. 1 Van dit misdrijf beklaagd heeft gisteren terechtgestaan L. K 43 jaar, handelsreizi ger te Rotterdam, die een volledige bekente nis aflegde. Hij was in de eerste helft van dit jaar bij de firma A. Mogendorf te Arn hem in dienst en genoot ook provisie van hetgeen hij verkocht, zelfs vóór het geleverd was. Van den koop maakte hij twee koop- biaefjes op, één voor zich, terwijl hij het tweede naar zijn firma opzond. Onder meer had hij nu in do maanden Mei en Juni van dit jaar drie koopbriefjes opgemaakt, en val- sclielijk ondertcekcnd met den naam van een kooper. Die briefjes had hij opgezonden on er de provisie pl.m. f 30 op ont vangen. Beklaagde beweerde tot deze daad gekomen te zijn, omdat liij hoe langer hoe minder verdiende, terwijl de behoeften van zijn huisgezin dezelfde bleven. Zijn patroon was een nobele man, en beklaagde had ge dacht met hem de zaak wel in orde te kun nen maken. Intusscheci was de zaak echter uitgekomen en hij gearresteerd. Getuige Mogendorf verklaarde, dat bc- klaagde's misdrijf door toeval uitgekomen was: hijzelf was bij de op do drie briefjes vermelde koopers geweest en had van hen vernomen dat zij niets met den bewusten koop te maken hadden, en zelfs beklaagde niet eöns kenden, gelijk zijzelf beaamden. Het O. M., waargenomen door mr. Steen- beirghe, wees er op, dat beklaagde vroeger reeds eenige malen veroordeeld was, en eisckte een jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. P. B. Bouman, zag in beklaagde, hoe ongunstig zijn verleden ook was, geen misdadiger, doch veeleer iemand, die door armoede, waarin hij verkeerde, in een oude kwaal vervallen wis. Onder over- legging van eenige getuigschriften, vroeg pleiter een aanmerkelijk lichtere straf. Ook beklaagde zelf, verzocht, onder betui ging van zijn innig berouw, hem niet te langen tijd uit de maatschappij te verwij deren. Uitspraak 29 dezer. Rechtbank te Rotterdam veroordeelde gisteren G. V., 26 jaar, ertswerker aldaar, wegens poging tot moord met voorbedach ten rade, tot een jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Re Portngeesclie Grondwet. LISSABON, 19 Aug. (R. O.) De Natio nale Vergadering heeft onder groote geest drift het geheele Grondwetsontwerp aan genomen. Re stakingen in Rngeland. LONDEN, 19 Aug. (R. OA Het Departe ment van Binnenlandsche Zaken heef 'j gis teravond laat een verklaring uitgevaardigd, waarin gezegd wordt, dat de spoorwegsta king een omvangrijke, al is het ook slechts gedeeltelijke, verwarring in den dienst veroorzaakte. Voor zoover de berichten doen zien, zijn veel meer dan tweederden der spoorweg ambtenaren op hun post gebleven. De kanselier der schatkist Lloyd George en de President van den Board of Trade Sedney Buxton confereeren met de verte genwoordigers der stakende spoorwegamb tenaren en die der spoorwegmaatschap pijen, om tot een vriendschappelijke oplosr sing onder aannemelijke voorwaarden t© komen. LONDEN, 19 Aug. (R. O.) Op den North London Railway werd vanmorgen de ge heele dienst gestaakt, hetgeen buitenge woon veel ongerief veroorzaakte, daar dui zenden werklieden de stad nog wilden be reiken. De mededeelingen uit de provincies doen fien, dat de spoorwegstaking zi.'r snel uit breidt. De toestand te Edinburgh en in Oost- Lancashire is ernstig. De fabrieken in de nijverheidsdistricten in het Noorden werden hedenmorgen stoj. gezet. Thermometer8tftnd: Gisteravond om 8 uren 20° C. 68.° F., hedenmorgea om 8 uren 18° C. 64 4° F., 's middags om 12 uren 20° C. 68.° F., 's namiddags om 4 uren 21° C. 69.8° F. Koloniën. BATAVIA 15-19 Juli. De assistent-resident van Assahan R. L. A. Heiwig, heeft wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aangevraagd. (Bat. Nbld.) Cholera te Batavia. Het „Bat. Nbld.' meldt dato 20 Juli: Het cholerarapport meldde heden 1 nieuw geval en 1 sterfgeval van een oosterling, zoodat het aantal patiënten blijft 1 ooster ling en 2 Europeanen. Aanval op een postkar. De ,,Mak. Crt." meldt: Uit Bonthain ontving de waarnemende gouverneur onderstaande tijding: „Mededeeling, dat zoo> juist van den ci- vielen gezaghebber van Djeneponto draad- bericht is ontvangen, dat de post even over de grens op Takalargebied is aangevallen. De stukken zijn door de aanvallers vol gens den hulppostcommies alhier meege nomen; geen stukken met aangegeven geldswaarde waren echter verzondJen. Ik vertrek zoo dadelijk om de zaak persoon lijk te onderzoeken." Het „Dagblad Celebes" berichtte nier- over: De post op de grens van de onderafdee ling Djeneponto en Takalar is aangerand door een 15-tal personen. Alle posttasschen werden door de roovers medegenomen. De autoriteiten zoowel van Djeneponto als van Takalar hebben onmiddellijk maat regelen getroffen om de roovers te achter volgen. Timor. Aan het „N. v. d. D." wordt uit Soe- rabaja gemeld: De militaire paardenarts J. A. Gunst, die met de troepen naar Timor zou vertrekken kan zijn bestemming niet volgen, aange zien hij van een paard een trap tegen het hoofd kreeg. Hij werd in het hospitaal op genomen, en wordt vervangen door den miL paarden-arts L. G. Hinrich, van Sala- tiga. Ook gaat mee de gewezen stadsgenees heer van Semarang, dr. W. A. Beek. -g Den 24sten Augustus, zoo de Heore 'wil en laren, hopen -¥« onze geliefde Ouders JACOB DE MOOY "*8 en QEERTRUIDA JOHANNA -8 ROODHUIZEN, hun 4» jirrige Eclitver- -41 eeniging te berdenken. St*- Dat zij nog lang gespaard j£_ -3 mogen blijven, la do wensch van 2020 18 43 Hun dankbare Kinderen, f Behuwd- en Kleinkinderen Rijssbuko, 19 Augustus. Yoor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JAN RO- THERT, betuig ik, ook namens mun Kinderen, mijn welgemeenden dank, in 't bijzonder aan i|jn geachte Patroons Hè Hoeren J. J. VAN HOEKEN en ZOON. Wed. J. R0THERT Rism.yn. (Marsdijk 179). 1998 12 is van 21—28 Augus tus euna 5 September weder te consul- t e e r e n. 2021» Allen, die nog iets mochten te vorderen hebben van Dr. 3H111- wordt verzocht daarvan opgave te doen vóór 24 Augustus a.s. 2014 6 Ten kantore van de Export-Maat schappij te Oegstgeest kan voor t li del \)k een Jongsnenssh geplaatst worden, vlug kunnende werken en een nette hand schrUvende. Zich voorloopig alleen echriftelUk aan te melden. 2038 9 dB tm 0) en M 3 yj Q CS Ld

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 3