N®. 15796 Zaterdag 19 Augnstiis, A0. 1911. t§eze aCourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Tweede Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. PRIJS DHR ADVERTENTIES Van 16 regels /l.05. Iedere regel meer 0.17j. Orootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentièn van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1,30. Franco per post1,65, LEIDSCH KENNISGEVING. TREKHONDEN WET. Burgemeester en Wethouders van Lei- jflen, Gezien de „Trekkondenwet" 1910 (Staats blad No. 208), houdende bepalingen ter bescherming van trekhonden; het Konink lijk Besluit van den 6den Februari 1911 (Staatsblad No. 44), bepalende het tijd stip van in werking treden van genoemde :wet, en het Koninklijk Besluit van den ©den Februari 1911 (Staatsblad No. 45) ge wijzigd bij Koninklijk Besluit van 12 Juni 1911 (Staatsblad No. 143), tot uitvoering van de artikelen 1, 4 en 6 dier wet, Vestigen de aandacht van houders Tan hondenkarren in deze Ge meente op de bepalingen van bovenaange haalde, op 1 September 1911 in werking tre dende wet en op die van Ket vorengemeld Koninklijk Besluit van 0 Februari 1911 (Staatsblad No. 45) gewijzigd bij Konink lijk Besluit van 12 Juni 1911 (Staats blad No. 143), meer in het bijzonder op die van de artikelen 1, 2, eerste lid, en 4, lo en 2o, van genoemde wet, luidende: Artikel 1. Het is den houder van een hondenkar verboden die te gebruiken of te doen gebruiken: lo. anders dan met inachtneming van de Voorschriften omtrent de lichamelijke ge steldheid en de maat der honden, het tuig, de hondenkar en het geleide bij algemeenen maatregel van bestuur gesteld; 2o. tenzij hij als houdeT zij ingesohrev.m ïh een register, aangelegd door Burgemees ter en Wethouders der Gemeente, waarin tij woonplaats heeft. Deze wet verstaat onder hondenkar een Voertuig, met één of meer Konden bespan nen. Artikel 2, eerste lid. Burgemeester en [Wethouders geven bij de inschrijving aan den houder een nummerbewijs af. Artikel 4, lo en 2o. Het is den geleider Van een hondenkar verboden die te gebrui ken: lo, anders dan met inachtneming van de voorschriften omtrent de bespanning, de be vrachting, en de snelheid bij algemeenen maatregel van bestuur gesteld; 2o. zonder voorzien te zijn van een num merbewijs als bedoeld in artikel 2; en op die van de artikelen 1, 2, 3 en 5 Van laatstgemeld Koninklijk Besluit, luiden de: Artikel 1. Heb is verboden als trekhonden ibe gebruiken of te doen gebruiken! lo. kreupele, schurftige, gewonde, zicht baar drachtige of zoogende honden; 2o. nog niet volwassen honden; 3o. lionden met een geringere schouder hoogte dan zestig centimeter, indien zij na 1 Sept. 1914 vóór de kar worden gespan nen; vijftig centimeter, indien zij vóór 1 September 1914 voor de kar, of indien zij onder de kar worden gespannen. Artikel 2. Tot het tuig moeten behooren èen borstriem van minstens vier centimeter breedte van zacht leder, reikende tot ach ter de voorpooten en met strengen verbon den aan een spoorstok, onder de honden kar vastgemaakt tusschen de twee uitein den van de boomen, een draagriem van mm stens zes centimeter breedte en 9en buik riem van minstens vier centimeter breedte. Artikel 3. De hondenkar moet voorzien {zijn van steunsels, die voorkomen, dat zij den hond drukt, wanneer hij in rust is en van een drinkbak. Op de kar moeten de naam van den hou der en van de gemeente, waarin hij woon plaats heeft, alsmede het nummer van de kar goed leesbaar voorkomen. Artikel 5. Indien de hondenkar met meer rdan één hond is bespannen, moeten de hon den naast elkander worden gespannen. Voor de kar mogen niet meer dan drie, bnder de kar niet meer dan twee honden worden gespannen. Onder de kar mogen geen honden wor den gespannen, die, te rekenen naar de Bchouderhoogte, niet rechtop onder de -kar kunnen staan. Brengen voorts ter kennis van houders van hondenkarren in deze gemeente, dat ïij zich voor de bij art. 1, 2o. der vorenaan- gehaalde wet bedoelde inschrijving ten spoedigste ter secretarie (kamer No. 10) moeten aanmelden. Verdere inlichtingen omtrent de keuring van honden enz. zullen aldaar worden verstrekt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Loco-Burgemeester. X H. W. VERZIJL, Loco-Secretaris. Leiden, 2 Augustus 1911., Leiden, 19 Augustus. De groote voetbalwedstrijd. Hadden wij tot nog toe slechts vereeni- gingen en personen, die do voetbalsport be oefenden en zij die geregeld wedstrijden be zoeken aangespoord, om hun bijdragen aan ons over te maken, thans boekt onze open gestelde inschrijving een onverwacht en groot succes door de ontvangst van een be langrijke gift, van een zijde waarvan wij het eerlijk gezegd niet hadden ver wacht, als geheel staande buiten de Leid- sche voetbalwereld. We bedoelen hier de Feestcommissie der Landbouwtentoonstel ling, die in een gisteravond gehouden ver gadering tot het door ons on alle voetbal lers niet genoeg te waardeeren besluit is gekomen, ons een bijdrage van f 25 in de kosten van den Wisselprijs te doen toeko men. Het verheugt ons, dat die Fesetcommisl sie, welke toch maar tijdelijk tot het einde der Tentoonstelling werkzaam kan zijn, dat besluit heeft genomen en zich accoord kon verklaren met een jaarl. grooten voetbalpro- pagandadag. Die steun, welken we thans van een commissie van niet-voetballers ontvingen, maakt ons gelukkig, omdat we weten, dat de daarin zitting hebbende perso nen een zoodanigen invloed hebben, dat bij bet slagen van ons plan, een jaarlijksche voetbalwedstrijd op Leidsche feesten zoo goed als verzekerd zal zijn. Intusschen is daarmede een legervan Leidsche voetballers verslagen, die zich ech ter tot de sluiting der inschrijving kunnen herstellen en dat thans zeke-r niet meer kunnen nalaten om niet als het tegenover gestelde van ware voetbalenthousiasten te worden beschouwd. Blijven zij volharden, dan zullen zij'ook de eventueel minder aan gename gevolgen op hun rekening dienen te nemen. Zij hebben than3 de waardeering van de voetbalsport door onze stadgenooten voor de toekomst in handen. In totaal is door ons thans ontvangen f 57.86^ en een toezegging van de vereeni- ging „Ajax" voor een gift van f 10. Voor het examen Hoogduitsoh 1. o. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer A. Hra- nendonk, van Leiden. Voor het examen Fransoh L o, slaagde mej. L. O. E. Beversen, van Leiden. Bij gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Chr. school aan de Middel- ste-gracht alhier hebben kinderen van een overleden vriend dier school het bestuur van de ,,Yereeniging voor Chr. Onderwijs ten behoeve van On- en Minvermogenden te Leiden" verrast met een gift van vijf duizend gulden. Bij- Kon. besluit is aan jhr. K. W. L. de Muralt, burgemeester der gemeente T e r-A a r, toestemming verleend om tot 1 Juni 1914 te Leiden te blijven wonen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben uitspraak gedaan op de be zwaren van P. de Bruin en anderen, tegen de toelating van mr. M. J. O. M. Kave laars, griffier bij het kantongerecht, en mr. J. O. von Briel Sasse, kantonrechter te Schiedam* ala leden van den raad dier gemeente. Zij hebben beslist dat mr. Kavelaars, die geregeld te Rotterdam het middagmaal gaat gebruiken en daar overnacht, niet als ingezetene van Schiedam kan worden be schouwd en dus ten onrechte als raadslid werd toegelaten; en dat mr. von Briel Sasse, die wel te Nieuwveen eene woning heeft en daar veelvuldig verblijft, maar toch geregeld van Maandag tot Donderdag te Schiedam vertoeft en nachtverblijf houdt, wel als ingezetene van laatstgenoem de gemeente is te beschouwen en dus te recht is toegelaten als raadslid. Naar men meldt, heeft de burgemees ter van Den Haag de commissie uit den gemeenteraad betreffende de samenstelling der stembureaux en tot het instellen van een enquête naar de verrichtingen van het stembureau in de Stortenbekerstraat sa mengesteld' uit de raadsleden mr. Snouck Hurgronjo, Vaa Dias, mr. De Groot, Hoe- jenbos en baron Mackay. Ingevolge beschikking van de Konin gin zal het Hof met ingang van heden, 19 Augustus, voor den tijd van twaalf dagen den lichten rouw aannemen wegens het overlijden van 'Prins Hendrik XVIII van Rëuss, gemaal van Hertogin Charlotte van Mecklenbui'g. Aan het Bracks Doelen Hotel te Am sterdam zijn afgestapt aartshertog en aartshertogin Stephan van Oostenrijk met twee prinsessen en twee prinsen en groot gevolg. De hooge bezoekers blijven tot Maandag of Dinsdag aldaar. Dr. Cuijpers heeft Donderdag een be zoek aan het Loo gebracht in verband met den verbouw van het Koninklijk Paleis en de restauratie van het Oude Loo. (Dev. DbL) Naar de ,*Limb. K." verneemt, zijn de gebouwen der voormalige pachthoeve ,,de Kroon" te Heer. toebehoorende deels aan de Fransche Oaimelitessen, deels aan burg graaf du Paro, in eigendom overgegaan aan Fransohe paters Jezuïeten. HAARLEMMERMEER, Bij Tates aan den Sloterweg, bij den Bennebroekerweg, ontstond gisteren brand door het spelen met lucifers door kinderen bij den hooiberg. Deze, benevens het hooi, daarin geborgen, pLm. 12,000 pond, brandde geheel tot den grond af. Met inspanning van alle krachten dooT de omwonenden, die ter hulp waren gekomen, kon de behuizing met sehuur wor den behouden. De brandspuit, die ook spoe dig ter plaatse was, bewees daarbij goede diensten. Het hooi is verzekerd, doch de hooiberg niet. Ten nadeel© van den machinehoudcr K., te Hoofddorp, ia van zijn dorschmachi ne, die 's nachts op. het erf van den. land bouwer De Z. was blijven staan, alwaar men bezig was te dorschen, een „manome ter" weggenomen. Toen men het des mor gens ontdekte, kon men met de werkzaam heden niet beginnen, aleer een ander exem plaar was aangebracht, waarmede geruimen tijd verliep, daar een dergelijke meter niet voorradig was. Of hier uit wraak dan uit andere reden gehandeld is, weet men niet, maar vermoed wordt het eerste. KATWIJK-AAN-ZEE. Te IJmuiden kwam van onze haringvloot binnen de „KW 10", van den heer P. Meerburg, schipper L. van der Plas. Deze bomschuit heeft op de reis een der matrozen door den dood ver loren. Bedoelde matroos is te Harlepool in Engeland begraven. LIS SE: De varkensziekte blijft alhier en ook te Lisserbroek steeds veel slachtoffers eischen. NIEUWKOOP. Gistemamiddag brak bij den heer G. Bakker, in het Zuid-Einde, een hevige brand uit, terwijl de vrouw met de kinderen elders vertoefde. De man, die in de schuur hout hakte, werd geroepen, doch kon niets anders dan den kinderwagen en een bed redden. Toen de brandspuit ter plaatse versdhéen, lag allee reeds in asch. Door het stoken van hout in een forriuis heeft het dak vermoedelijk vlam gevat; ge lukkig echter was alles, huis zoowel als in boedel, verzekerd. NOORD WIJK. Gistermiddag werd een zoontje van P. H. aangereden door een woonwagen. Een der wielen ging het knaapje over den voet. Onmiddellijk ver voerd naar dr. Kervel, constateerde deze, dat een zware onderhuids-bloedstortin7 had plaats gegrepen, terwijl zeer waarschijnlijk wel een breuk van den middenvoet zal zijn ontstaan. NOORDWIJKERHOUT. De leden der feestcommissie hebben het plan opgevat om de volgende week een bezoek te brengen bij de ingezetenen. Zij zullen dan iedereen in de gelegenheid stellen naar vermogen bij te dragen tot het waardig vieren van Ko- ninginne-verjaardag. Deze dag zal echter eeTst gevierd worden op Donderdag 14 Sep tember a.s. Er zullen volksspelen plaata hebben. De „Echo der Duinen" zal hefc feest den geheelen dag met muziek opluisteren, 'a Avonds zal er openlucht-concert en vuurwerk zijn., De afdeeling Tuinbouw op de a. s. Landbouwtentoonstelling. Tot dusverre werd de tuinbouw met wat daarmede verwant is, op landbouwtentoon stellingen als een soort ornament be schouwd, alleen geschikt om voor verBie- ringsmaterieel te dienen. Wat kleurige appelen hier, wat geurige perziken daar; tusschen minder schoone landbouwproduc ten een tros of wat druiven of ander fruit, en niet te vergeten eenige verzamelingen bol- en bloemgewassen, daarmee werd de eigenlijke tentoonstelling aangekleed. De tuinbouw streefde echter zijn ouderen broeder den landbouw op zijde, en nu wenschten de beoefenaars bij het expósee- ren ook niet langer als de minderwaardi gen beschouwd te worden. Toen het bestuur der afd. Leiden van de Holl. Mij. van Landbouw bij deze gelegen heid dan ook zich tot de hoofdmannen van den Tuinbouw in deze streken, en voorna- melijk tot het bestuur der Leidsche afdee- ling van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde wendde om medewerking, luidde het antwoord: zeer gaarne, maar geheel, zelfstandig. Daarin werd toege stemd, en nu zal de afdeeling Tuinbouw, zooals wij uit een kort bericht in ons Don derdagnummer reeds hebben kunnen zien, dan ook sohitterend uitkomen. Voor haar zijn „Zomerzorg" en „Zomer- lust" met Run tuinen gereserveerd, bene vens een 1000 vierk. M. oppervlakte op het tentoonstellingsterrein zelf, dat door een brug met de genoemde tuinen zal worden verbonden. In deze tuinen zullen een veertig tal bloemperken en een Japansche tuin worden aangelegd, waarin de verschillende mededingers kunnen wedijveren. D commissie voor deze afdeeling heeft zich in vier onderafdeelingen gesplitst: voor groenten, voor vruchten, voor bloe men en voor bloembollen, welke afzender- lijk werken. Voor deze afdeeling behoeven geen inleggelden te worden betaald, zoodat aan de inzenders geen belemmeringen in den weg zijn gelegd, terwyl voor niet min der dan f 2500 aan prijzen wordt uitgeloofd. De commissiën stellen daarvoor echter ook zeer strenge eischen aan de inzenders, en zijn niet tevreden met kleine verzamelin gen. Vroeger bijv. konden een of twee mooie appelen of peren voor een bekroning in aanmerking komen, thans vraagt men hoeveelheden van niet minder dan 5 K.G. En zoo met andere inzendingen naar rato, welke daardoor in staat zullen zijn een vrij volledig beeld te geven van de hoogte waarop de verschillende culturen inder daad staan. Toewei de termijn van inzending tot 27 Augustus duurt, weet men nu reeds dat de localiteiten van „Zomerzorg" en „Zo- merlust" met hun omgeving geen voldoen de ruimte kunnen bieden, en zal men op het tentoonstellingsterrein nog een tent bouwen. Aan de commissie is dan ook nog een extra crediet verleend van f 1000. Wij twijfelen niet of deze afdeeling zal op de tentoonstelling een groote attractie vormen, en vooral de dames, die allicht voor sommige zake op landbouwgebied zich niet bijzonder aangetrokken gevoelen, zul len uitsluitend om de afdeeling tuinbouw de tentoonstelling bezoeken. De commissie dezer afdeeling, waarin naast wetenschappelijke mannen ook de mannen der praktijk zitting hebben, is een waarborg dat het rijke programma, zooals het in het algemeen programma voorkomt, op uitnemende wijze zal worden uitge voerd. Op e n 1 u o h t-V oorstelling. De voortvarende Roy aards brengt ons de vruchten van zijn Duitsohen studie-tijd, toen hij aan Reinhardt's Deutsches Thea ter te Berlijn, in het Duitsch als tooneel- speler werkend, tevens duchtig de oogen den kost gaf. Thans volgt hij de in Duitsch- land in zwang zijnde openluchtspelen na, die vóór Duitschland in Frankrijk reeds wedeT opleefden, o. m. in het theater van Orange. In de bosschen van Oud-Kranen- burgh te Bergen (Noord-Holland) richtte hij met medewerking van den fantasie rijken schilder P. 0. de Moor een open- luchts-tooneel in. Men kapte een stuk ter rein open, spitte het met trappen, zoodat een amphitheater ontstond, en zette daar tuinstoeltjes neder. Dat was voor het pu bliek. En tob tooneel richtte men ©en verhoogd stuk land in, belegde het met mos, verfraaide het met bloemen en een vijver, waarin plomp en lisoK zich spiegel den. De achtergrond werd gevormd door het zachte giroen van asparagus, en het ge heel afgesloten door heerlijk opgaand hout van loofboomen. En bij de voorstelling bleek dat de aooustiek uitnemend voldeed. Men hoorde alle stemmen der medespe lenden duidelijk. Opgevoerd werd Vondels „Adam in Bal lingschap," en de vijf bedrijven werden zonder pauze gespeeld, en natuurlijk zon der Decor-verandering. Dit bleek ook niet noodzakelijk. Het natuur-decor verveelt niet, zooals een geschilderd. Want het is een levend iets. Men ziet de boomen wui ven, hoort het ruischen, aanschouwt het wisselend spel van licht en schaduw. Vo gels vliegen soms kwetterend voorbij^ of meeuwen in statige vlucht glijden op ge spreide vlerken door de lucht. Men hoorde soms van verre het loeien van vee, het kraaien van een haan geluiden die vol strekt niet hinderlijk waren, maar eigenlijk de paradijsstemming verhoogden. Slechts een bastaard-hond, die in het eerste be drijf parmantig naaT het tooneel liep, en oneerbiedig blafte, werd uitgeleid. Deze Oeberus van verdacht allooi paste niet in den Hof van Eden. De schikking van het natuur-tooneel ver dient grooten lof. In het midden op den voorgrond stond de boom der kennis, een echte vruchtboom met echte appels. Rechts (van den toeschouwer) was een groepje boomen en wat hooger een Rulst in vollen bloei. Links, in dichteT bosschage stond een echte zilverberk. Het geheel deed aan als een van die sprookjesachtige tuinen, die men op de schilderijen van De Moor zoo vaak bewonderen kan. Maar hier was al het exotische vermeden het was een Hollandsch landschap, juist in den stijl van Vondel's werk, die immers ook door gaans het Hollandsch landschap bezingt, al zijn zijn helden ook oud-T estam en ti scH I De ruimte was uitverkocht, en het tal rijke publiek zeer voldaan. Dat publiek #as zeer gemengd. Men zag veel voorname lieden, vporal veel dames, maar ook liefde zusters, verpleegsters, eenvoudige boerscha kunstminnenden, de vrouwen met d# gouden kap en kanten muts op, veel kar th'olieke geestelijken en een aantal letter kundigen en schilders. Het weder was heerlijk. Niet te warm, met een zacht briesje van de zee, dat de stemmen der tooneelisten naar het publiek droeg, en een bedekte lucht, die de zonne warmte temperde, en later brekend, prach tige zonlicht-effecten tooverde. Het vergezicht op het hooge, oploopen- de loover der boomen, blauwig bewaasd, was zacht en weldadig voor de oogen. Ook had men niet, zooals in een zaal, last vao benauwde lucht, menschenuitwaseming men kon, ongehinderd door lichamelijke on gemakken, ten volle zijn aandacht aan het werk geven, wat dan ook door het groote publiek algemeen gedaan werd. De opvoering zelf had Teel voortreffe* lijks. Allen speelden zonder souffleur, rol vast. Geen enkele onhandigheid werd be gaan hoewel toch het ongewone van hel speeltooneel daartoe aanleiding had ':un- nen geven. Roy aards als Lucifer, met een karmozijn zijden overkleed, dat hij sta- tig droeg en drapeerde, sprak krachtig en duidelijk, eischte echter tegen het laatst al te veel van zijn stem, zoodat het goede door het te veel bedierf. Echter moet er rekening mede gehouden worden, dat het in de open lucht spreken ook oefening eischt, die maar niet met een paar repeti- tiën is te verkrijgen. De Eva van mevrouw Royaads was fijn, liefelijk en kreeg na den zondeval karakter en toonde goed ge schakeerde overgangen. De Adam van A. van Da-lsum was beschaafd, wel iets te zoet, te veel gentlemanly en te weinig oer- mensch-achtig, terwijl ooik de heer Van Dalsum zijn stem niet weet te heheetschen, zoodra hij hartstocht of ontroering heeft te geven. Dan wordt de stem vol rauwe keel geluiden, juist zooals dat in de werkelijk heid bij een driftig mensch het geval is., Ook verdient het aanbeveling de armen, die gestadig ontbloot zijn, een ietwat roo- de tint te geven. De Belial van Musch' ■was geestig, goed volgehouden en zonder overdrijving naar het clowneske. Van Olle- fen's Asmodé, met een meesterlijk grime (blauwachtige schmink), zoodat hij soms- in de schaduw van den berk iets doorzich tigs kreeg als een edbten geest, was ala plastiek te prijzen. Zijn stem was duidelijk. Van de rijen der engelen is vooral de engel in 't paars (Elise Hamel?) te prijzen. De dans ("ontwerp P. C. de Moor ingestu deerd door mej. W. Wessels) was een vol komen succes en bracht Botticelli's Prima- vera in herinnering. De muziek van Hubert Cuypers (verdekt opgesteld) en door dè NederJandsche toon- kunstenaars-vereeniging onder leiding van den componist uitgevoerd, paste noch bij Vondels werk en vooral niet bij een open lucht-vertooning. Violen klinken in de open lucht te iel ©n te krasserig. Hier is hout^j koper en harpmuziek te gebruiken. Na afloop bood men aan Royaards een krans, aan mevr. Royaards een bloemstuk aan. Het publiek toonde door langdurig! applaus zijn tevredenheid. Men mag verwachten, dat een hertaling niet zal uitblijven. Deze openlucht-voorstel-, ling zal zeker veel tot de populariseeringj van het openlucht-tooneel bijdragen. Tot hoofdredacteur der „Stichtsche Cou-» rant" is benoemd jhr. mr. H. W. van Asch' van Wijck, lid van de Tweede Kamer voor" Amersfoort, mr. H. J. H. baron van Boefc- zelaer en jhr. mr. K. J. Schorer, zullen' als vaste medewerkers optreden. Jan Rijken, te Deventer, aldus meldt „Caecilia," heeft zijn derde opera vol tooid. De handeling is ontleend aan de no velle van Clara Viob:g „de Heilige." Benno Vos maakte de tooneelschets. Het gedicht is van Marie MetzKoning. Portretten van Hollandsche' Gouverneurs van Ceylon. De regeering van Ceylon wenscht zoo mo. gelijk kopieën te laten vervaardigen var do portretten van alle Hollandsche Gouver neurs van Ceylon, zijnde de volgende., Willem Jacobszoon Coster, 1640; Jan Thijs*. Payaart, 1640; Joan Maatzuyker, 1616; Ja cob van Kittenstein, 1650; Adriaan van don Meijden, 1653; Rijklof van Goens, 1662; Ja cob Hustaart, 1663Adriaan Roothaas, 1664; Rijklof van Goens (Junior), 1675; Lourens Pijl 1679, Thomas van Rhce, 1692, Paulus de Roo, 1695Gerrit de lieer, 1697> Cornelis Joannes Simmonsz, 1703; Hen drik Becker, 1707Isaak Augustijn RumpE* 1716; Johannes Herdenberg, 1724; Petrus Vuy8t, 1726; Stephanus Versliiys, 1729; Jacob Ohristiaan Pielaat, 1732; Diderek van Domburg, 1734; Gustaaf Willem Baron van Imhoff,1736Willem Maurits Bmy- ninck, 1740; Daniel Overbeek, 1742; Juliu? Valentijn Stein van Golleness. 1713; Gerrard Joan Vreeland, 1751; Joan Gideon Loten 1752; Jan Schreuder, 1757; Lubbert Jart Baron vaa Eek, 1762; Willem Jacob v. <L

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1