If®. R)7Sb "Vrijclag 18 Augustus. A®. 1911. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. Gevolg van een proces. i) Uit de ..Staatscourant". Kunst, letteren, en: 1 PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Orootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden pei week 9 Oenta; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per iooper en waar agenten gevestigd zyn B 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 13 Augustus. De groote voetbalwedstrijd. Een oud- bestuurslid van den B. V. B. ontving van de Leidsche Voetbal vereeniging „D. L. V." een bedrag van f 2.50, zoodat te zamen thans is ontvangen f 32.86£. Dat wij juist met de bijdrage van deze jVereeniging zeer verheugd zijn, spreekt Vanzelf, daar een beter voorbeeld voor an dere Yereenigingen, spelers en voetballief hebbers moeilijk te vinden zou zijn geweest. Het is daarom, dat wij thans een zeer groot aantal bijdragen kunnen verwachten, waar- Van liet gevolg zal zijn ons besluit tot-aan koop van een wisselprijs. Doch laat nie mand tot het laatste oogenblik wachten daar de tijd van voorbereiding toch al kort genoeg is en wij ons al voordat de insahnj- ,ving gesloten wordt in verbinding met den j,L. V.-B." kunnen stellen. Wij mochten al Van vele zijden insbemming met ons plan 'Ondervinden, doch met de instemming al leen komen wij niet veel verder. Mogen wij ten slotte den inzend(st)ers bogmaals verzoeken de bijdragen uitsluitend te willen zenden aan de Sportredactie van het „Leidsch Dagblad." Voor het examen als apothekers-assis- fbente is te Utrecht geslaagd mej. M. J. C. ïtogmans, van Leiden. Voor de hoofdakte zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames A. M. Vergeer, van Gouda, en J. C. de Ridder van Voorburg te Arnhem de hoer A. Frank, van Bos koop. Voor het examen Hoogduitsoh m. o. akte rA. te 's-Gravenhage, de heer J. L. Sanders, van Gouda. Bij Kon. besluit is aan rar. E. L. Th. Hoogenstraaten te Leiden vergunning ver leend tot het aannemen van het ridder kruis der Orde van Leopold II, hem door Z. M. den Koning der Belgen verleend. Voor de benoeming tot leeraar in de Fransohe taal en letterkunde aan het gym nasium to Doetichem worden aanbevolen de heer en H. G. Martin te Leiden en J. fl. Wijier te Lochem. Vanwege de ,,Vereeniging va Vrijzin nig Ned--Hervormden" te Rotterdam, zul len in den aanstaanden winter in. de Doops gezinde kerk aldaar twaalf godsdie--Oefe ningen op Zondagavond worden gehouden. Den 3den September opent prof. Eerd- mans, uit Leiden, de rij der sprekers. Gisteren werd te Zeist de vijfde zep- dings-dag gehouden van den Gereformeer den Zendingsbond, in het bosch achter het Sanatorium. Om er te komen moest; men een langeD, zandigen weg af, maar op het eigenlijke bosohterrein was het jitstekend. De zon, die bijna den geheeleD dag schuil bleef, hinderde nu niet en de regen liet zroh ook wachten. Er was van alle streken van het land een zeer groote menigte belang stellenden samengestroomd. Er was een ko lossaal aantal fietsen in de bewaarplaats. Op den verjaardag van H. M. de Ko ningin zal ten paleize Het Loo een gala- idéjeuner worden gegeven. Z. K. H. Prins Hendrik die gisteren Op Het Loo zou terugkomen heeft de reia 'daarheen tot Zaterdag a.s. uitgesteld, we gens het overlijden te Ludwigslust van een van 's Prinsen familieleden^ zooals we gis teren reeds meldden, Prins Hendrik VIII In plaats van iets te antwoorden, nam hij, naar boven groetend, zijn hoed af, en eoo scheidden zij. Marie Simmel bracht de volgende week In een zonderlinge stemming door. Hoe Imeer de noodlottige dag naderde, des te onverschilliger zag zij den uitslag te ge- moet. Voor het eerst sinds langen tijd voelde zij die veerkracht weer, dien lust in het leven, welke haar vroeger in zulk een hooge mate eigen was. Het kwam haar voor alsof het verleden zich in nevelwolken hul de en de zon van een nieuwen dag zich, warmte verspreidend, geluk belovend, ver toonde. Het was haar te moede alsof zij hoog boven de wederwaardigheden en alle daagsheden van het leven stond; zij had zulk een zegepralend gevoel, zooals zij het zelf noemde. En als somtijds de gedachte bij haar opkwam: ,,Maar hoe tooh, als gij het proces verliest1?" dan rekte zij haaT armen als tot het beproeven van haar kracht uit; en de proef scheen niet slecht uitgevallen te zijn, want zij glimlachte en dacht: „Help je zelve en gij zult geholpen Worden. Er zijn menschen, met wie het nog veel erger gesteld is dan met jou en toch komen zij door het leven. Is er dan wel iets ellendigere dan altijd te klagen en ,te jammeren? Komt tijd, komt raad!" Eens, toen Clémentine haar verbaasd naar van Reuss, gehuwd met H. H. Hertogin Charlotte vau Mecklenburg. De president der „Vereeniging Nationale Blindenzorg," de heer N. M. Schild heeft uit Hamburg, het volgende telegram ont vangen. „Prins der Nederlanden kan door familie sterfgeval tot zijn spijt de plechtigheid op Zaterdag niet bijwonen (get.) Hooft Graafland." De heer Schild zal nu Zaterdag zelf den eersten steen leggen van het Tehuis voor alleenstaande blinden voor alle gezindten te Wolfhezen. Het Nederlandsoh Luthersch Genoot schap voor In- en Uitwendige Zending houdt zijn algemeeno vergadering op 13 September te Amsterdam. Behandeld zal er o.a, worden een voorstel van het hoofd bestuur om een derden zendingspost te vestigen. Ds. Joh. Stelweg, van Utreobt zal een lezing houden. In verband met de aanhoudende droog te zullen ©r in Friesland bidstonden gehou den worden. De Rotterdamsche gemeenteraad heeft in zijn zitting van Donderdagmiddag aan genomen het voorstel tot verdere verhu ring aan de Kon. Ned. Maatschappij tot Exploitatie van Petrolcumbronnen in Ned.- Indië tot 1 Jan. 1936 van een terrein aan de Waalhaven, groot 36350 vierk. M., tegen een jaarlijkschen huurprijs van f 23000. Inmiddels werd ook aangenomen het amendement van de heeren Visser en Van Rossem om aan de voorwaarden toe te voegen, dat bij eventueele overname tegen taxatie van de opstallen enz., waartoe de gemeente in 1925 het recht heeft, het maximum-bedrag der schadeloosstelling niet zal mogen overschrijden het bedrag, hetwelk de gemeente alsdan aan huur zal hebben ontvangen. Bij het debat maakte het gevaar om aan den mond van de Waalhaven zulke groote opslagplaatsen van petroleum en benzine toe te staan nog een punt van ernstige overweging uit, doch ten slotte stemde alleen de heer Stulemeyer om die reden tegen. Mej. A. J G-odoy en de heeren J. W. Rutten en R. Soetan Casajangan Soripada zijn hier benoemd tot leerares, resp. leera ren aan de cursussen in de Spaansche, de Russische en de Maleische taal aan de Han delsschool te Rotterdam. Bij de examens voor vreemdelingen aan de universiteit te Londen ter verkrij ging van diploma's van bedrevenaefd in het mondeling en schriftelijk gebruik der Engelsche taal, verkreeg de heer R. P. G. Hameetman, van 's-Gravenhage, de hoog ste onderscheiding. In de te Hilversum gehouden verga dering van den Bond van Smedenpatroons in Nederland, kon het punt wijziging d'er statuten wegens de uitgebreide discussies niet worden afgehandeld. Dit punt zal dus in de volgende algemeen© vergadering, die te Zwolle zal worden gehouden, weer aan de orde worden gesteld. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren L. E. Dupost, te Amsterdam, A. F. van Zwet, Deventer, L. P. Esseling, Utrecht, J. van Eden Petersman, Bent- de reden van deze plotselinge verandering vroeg, antwoordde zij, moedwillig lachend: „Moet gij dan alles weten? Als ik nu eens verliefd was?" Waairop haar vriendin haar met haar bijziende oogen verbluft aankeek en uitriep: „Och wat, praat toch geen on zin I" Marie Simmel was echter nu eenmaal in een stemming om onzin uit te kramen. Zij vertelde haar vriendin van het bezoek, het welk zij had gehad, beschreef den man zeer nauwkeurig en eindigde met de vraag: „Kunt gij mij dan niet op het spoor bren gen? Ik moet dien heer reeds ergens ge zien hebben, maar ik kan mij niet herinne ren waar." Clémentine ried haar aan het adresboek ts Taadplegen, maar ten eerste was dat reeds twee jaar oud en dan waren er zulk een menigte Rudolphs, zoo meende haar dienstmeisje den naam verstaan te hebben, en zij zelve had geheel vergeten naar zijn beroep te vragen, dat zij, na het boek inge keken te hebben, even wijs als vóór dien tijd was. Of Clémentine dan niet iemand kende, slank, met een gedistingeerd uiterlijk, een bruinen baard, ietwat grooten neus en met oogen, die zoo vroolijk en levenslustig de wereld inkeken, dat zij moed en vreugde verwekten. Clémentine spande haar denk vermogen in, doch zonder suoces; zij kende wel allen, die met Marie Simmel omgingen, maan* iemand, op wien dat alles paste, voornamelijk de oogen, kon zij niet onder hen uitvinden. „Natuurlijk," merkte Marie Simmel op „als men iets van jou wil we ten, kan men er zeker van zijn, dat men tevergeefs aanklopt." huizen, Otto de Vries,. Zwolle, J. E. H. van der Camme, Rotterdam en D. Barte- ling, te Haarlem. Te Leeuwarden is overleden de heer J. E. A. Post Uiterweer, inspecteur der posterijen en telegraphie in de inspectie Leeuwarden. Hr, Ms. pantserschip „Kortenaer" is 17 dezer van Christiania vertrokken. ALKEMADE. Uitslag loting Militie: No. 1. Th. C. de Jong; 2. J. J. van der Meer; 3. W. van Kine; 4. V. de Ren; 5. L. Hogen- boom; 6. J. P. Pouw; 7. G. H. van Hoes- tregt; 8. M. Turk; 9. Th. Spruit; 10 J. P. Loogman; 11. H. Eekman; 12. A. van der Linden13. G. Koek14. Th. L. van der Hoorn; 15. J. N. van Velzen; 16. J. J. van der Meer; 17. H. P. Akerboom; 18. H. M. de Jong; 19. G. Los; 20. H. Bouwmees ter; 21. P. Ghr. Vesseur; 22. J. Hoogen- boom; 23. J. W. Bonda; 24. H. Kraan; 25. S. Schellingerhout; 26. J. Engel; 27. P. J. van Emmerik; 28 R. G. Straathof, 29. M. Zoetemelk; 30. H. J. Waasdorp; 31. Th. Hoogenboom; 32. L. J. van den Kerk hof; 33. J. Oomen; 34. -P. Loos; 35. A. Ver haar; 36. A. C. Spruit, 37. J. P. Heems kerk; 38. C. Post; 39. L. S. Straathof, 40. J. N. van der Meer; 41. L. A. van der Meer; 42. J. van Hameren; 43 3. van Tol. De houders van Nos. 2, 10 en 23 hebben gebreken, die van 11, 13 19, 21, 30 en 40, broederdienst. HAARLEMMERMEER. Slechts één sol- lioitant heeft zich aangemeld voor de vacante betrekking als onderwijzer aan school 4 te Hoofddorp. Het maken van een marktplein en het afbreken van een brug te Hoofddorp is aan den laagsten inschrijver, den heer K. Ootes, te Amsterdam, voor 3123 gulden, gegund. Met de werkzaamheden voor den bouw van een kerk ten dienste der afd. Haar lemmermeer van den Ned. Protestanten bond en voor rekening van de Doopsgez. Gem. te Haarlem, is een begin gemaakt. Het, volgens teekening, keurige gebouw, zal aan een 200-tal bezoekers ruimte bie den. Architect is de heer J. v. d. Ban, te Haarlem. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren had' een nieuwe inschrijving plaats voor het bouwen van een woon- en winkelhuis op de plaats van het oude Gasthuis voor rekening van den heer L. N. Baalbergen, nu echter volgens een gewijzigd plan. De vier laagste inschrijvers der vorige inschrijving waren uitgenoodigd. Er werd als volgt ingeschre ven: A. v. d. Oever f5585; L. de Best f 5625; G. Haasnoot f 5645; J. Verloop Azn. f 5815. Gistermiddag werd weer een proef tocht gemaakt met de reddingboot. Er gingen bij deze gelegenheid drie passagiers mee, wat dan Ook gemakkelijk kon, want het was een kalme zee. Vooral het te water laten der boot was voor vreemdelingen een bijzonderheid; er werd' dan ook groote be langstelling betoond. NOORDWIJKERHOUT. De muziekver- eeniging „Echo der Duinen" bood gister avond baar directeur, den heer M. Bolder- dijk, uit Leiden, een fraaien salonspiegel aan, als blijk van waardeering voor het Maar toch bleef haar stemming opgewekt; het leven lachte haar weer toe, de lucht hartigheid was - teruggekeerd. Met den rechter Rudorf was het juist andersom gesteld. Zijn blijmoedigheid was aan het afnemen Hij, die zich op dien Zon dag half onbewust, half moedwillig in het avontuur had begeven; die met een gevoel van triomf het huis van de allerliefste vrouw verlaten en in gelukkige droomen den terugweg naar zijn huis aanvaard had, werd met eiken dag, welke hem nader bij de uitspraak bracht, stiller en ernstiger. Pas nu werd hem het moeilijke van zijn positie volkomen duidelijk en een blik op de rampzalige akte Simmel contra Simmel was niet bepaald geschikt om zijn stemming te verbeteren. Zijn eerste blik, als hij thuis kwam, gold dat grijze monster, dat steeds scheen te groeien. Hij haatte het, zooals men een onaangenamen buurman haat, dien men niet kan verdrijven. Weer begon dezelfde strijd. Alle ver- schoonende omstandigheden werden in aan merking genomen; alle finesses voor de uitlegging der wet aangehaald; alle moge lijkheden gesteld, het hielp niets! Hij kon niet zoo over het bezwaar van de letter heen voltigeeren. Die stond hem onverbid delijk in den weg, daarop moest hij in elk geval schipbreuk lijden, of hij er over heen trachtte te springen of daarvoor Kalt maakte. In het eerste geval zou het de rechter zijn, die den nek brak; in het an dere, nu, hoe moest hij zeggen? de mensoh. Want het was reeds zoo venr met hem geko men, dat hij zulk een onderscheid liet gel den. Maar rechter of mensch, het was tooh altijd zijn nek. behaalde succes in wedstrijden te Oud- Beierland en te Leiden. VOORHOUT. Twee van de drie biljart wedstrijden, welke bij gelegenheid van de kei-mis hier gehouden werden, hebben plaats gehad. Bij die in „De Bonte koe" wonnea J. van Steijn Nzn., den eersten, Nio. Warmer dam den tweeden, J. v. d. Vooren Jr. den derden prijs. In Café „Flora" den eersten F. M. An- gevaare, den tweeden J. v. Steyn Nzn., den derden J. v. d. Vooren Jr. Do kermis alhier zal vereerd werden met een bezoek van den circus „Blanus". Uitslag loting militie: Th. W. Lange- veld 1; H. v. Groenen 2; J. Janszen 3; H. A. Prins 4; J. O. Verlaan 5; J. van Steyn Gzn. 6; N. P. van Steyn Nzn. 8; A. Eigenbrood 9; J. van Rui ten 10; G. van Dam 11; J. J. v. Wouw 12; C. v. d. Tang 13; J. G. Belt 14; M. G. Noordermeer 15; L. M. van Reisen 16; J, den Hollander 17; P. C. van Werkhoven 18; P. J. Terbock 19. WARMOND. Uitslag loting militie: I. N. Kortekaas; 2. J. W. Bergman; 3. G. v. Egmond; 4. P. de Vos; 5. N. Francken; 6. Th. R. de Vroomen7. A. A. van Rijn; 8. J. v. Wensen Jzn.; 9. A. H. v. d. .Voo ren; 10. J. v. d. Berg; 11. C. J. Meiman Hzn.12. M. v. Winsen; 13. P. H. H. Boeker. WASSENAAR. Door de bewoners van Leidschen wog, Middelweg, Laanhoek, Oostdorp en Katwijksohen weg, was aan den Directeur-Generaal der Posterijen verzocht om een tweede postbestelling. De heer A. Versteeg ontving bericht, dat op het ver zoek van adressanten gunstig is beschikt en dat eerlang een tweede postbestelling op werkdagen zal worden ingevoerd. Het bestuur der „Koningin-Wilhelmi- na-Vereeniging" heeft bepaald, dat het feest gehouden zal worden op den zesden September a.s. Het land van den heer A. J. van Noort wordt ingericht tot feestter rein. Het terrein grenst dus aan de kom van het dorp. In den loop der volgende week kunnen deelnemers voor de verschillende volksspelen zich aanmelden. ZOETERMEEH. De rekening dezer ge meente over 1910 is vastgesteld: ontvang sten op f 26,198.69^, uitgaven op f 24,189.09, batig saldo f 2009.60.\. ZEGWAARD-ZOETERMEER. De collec te voor ,,De Unie" heeft opgebracht f 137.94, f81.38 te Zegwaard en f 56.56 te Zoeter- meer. Bij Kon. besluit is aan den luitenant ter zee 2de kl. W. J. H. van Straaten op zijn verzoek met ingang van 20 Augustus 1911 in Oost-Indie eervol ontslag uit den zee dienst verleend; zijn benoemd en aangesteld bij het perso neel van den geneeskundigen dienst van het leger in NecL-Indië tot tijdelijk off. van gez. 2de kl. dr. G. Krause en A. Oh. Thingberg Thomsen. M ij n o n t g i n n i n g. Bij beschikking van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is een En daarbij was zij zoo mooi en zoo aan trekkelijk; zoo natuurlijk! Nog nooit had Kij zulk een weerzin van zijn beroep ge voeld. Ja, zij had gelijk: de juristen zijn alle domkoppen, lastdieren met een voor geschreven marschroute, herkauwers zon der geest en phantasie 1 Het recht is op haar zijde en toch kan zij het niet verkrijgen; en hij, juist hij, is daartoe uitverkoren het haar te ontnemen. En zoo het dat alleen nog maar ware, maar hij moet het onrecht openlijk verkondigen. En nu komt de vreeselijke gedachte: zij zal daarbij aanwezig zijn en hem herkennen. Welk een blik zal hij moeten doorstaan en welke verachtelijke gedachten zullen in dat kopje opkomen, waarin het brein zoo levendig werkt, dat men zou kunnen den ken, dat de golvingen van heur haar zich hadden gevormd door den snellen stroom harer gedachten! Vaarwel, lieftalligheid; vaarwel, schoonheid, ik moet u in het grau we graf van den plicht begraven Als een Keerscher, die met bloedend hart het doodvonnis van iemand, dien hij liefge had heeft, onderteekent, zette hij onder de woorden „van rechtswege," welke hem nog nooit zoo afstootend waren voorgekomen, den naam Rudorf. Eén ding was hem bespaard gebleven: Marie Simmel was niet in de zitting ver schenen, waarin hij het vonnis publiceerde. Of zij haar lot een paar uren vroeger of later vernam, wat kwam het er op aanDe groote spanning was nu eenmaal van haar geweken; zij was weer luchthartig gewor den en had de sombere gedachten op zijde gezet, evenals zij voor eenige maanden commissie ingesteld, aan welke is opgedra gen het uitbrengen van advies aangaande de wijzigingen aan te brengen in den ulge- meenen maatregel van bestuur, bedoeld in art. 9, eerste lid van de wet van 27 April 1904 (Stbl. No. 73), houdende nadere bepa lingen betreffende de mijnontginniDg, met wijziging der wet van 21 April 1S10 (Bulle tin des Lois No. 285), vastgesteld bij Ko ninklijk Besluit van '22 September 1906 („Stbl. No. .248) mijnreglement 1906 in welke commissie is benoemd: 1. tot lid en voorzitter, de heer C. Blan kevoort, hoofdingenieur der mijnen te Heerlen; tot leden de heeren: 2. mr. H. P. van Berkum, hoofdcommies aan het departe ment van Landbouw, Nijverheid en Han del, te 's-Gravcnhage3. P. M. van Bosse, ingenieur der mijnen te Heerlen; 4. J. O., F. Bunge, lid van de directie van de Staats mijnen in Limburg te Heerlen; 5. N. M. H. Doppler, electrotechnisch ingenieur bij den Centralen dienst der arbeidsinspectie, te 's-Gravenhage6. mr. A. Haex, secreta ris der Vereeniging tot behartiging van de belangen der Limburgsche Mijnindustrie te Heerlen7. W. Husmann, directeur der Domaniale Steenkolenmijnen, te Kerkrade; 8. J. J. Klompe, inspecteur van den ar beid lste kl., hoofd van het lste district der arbeidsinspectie te Venloo; 9. prof. C. J. van Loon, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, lid van den Raad van Beroep voor het mijnwezen, te. Delft10. F. Platy, bedrijfsingenieur der Oranje-Nassaumijn II, te Heerlen; 11. mr. A. L. Scholtens, hoofdcommies aan het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel te 'e-Gra- venhage; 12. Ferd. Vieth, te Bleyerheide 13. prof. Is. P. de Vooys, hoogl. aan de Technische Hoogeschool te Delft; 14. mr. W. H. J. M. van Waterschoot van der Graolit, ingenieur-directeur der Rijksop sporing van delfstoffen, te 's-Gravenhage; 15. Chr. Zielemans, te Heerlen; 16 tot seoretaris mr. P. H. Ritter Jr., adjunct- commies aan het departement van Land bouw, Nijverheid en Handel, t/* 's-Gra venhage. De Ned. R.-K. Journalistenvereeniging houdt op Zondag 27 dezer in het Roomhuia te 's-Gravenbage haar 8ste jaarvergade ring. Behalve verkiezing van twee bestuurs leden wegens periodieke aftreding der heeren J. B. Vesters en F. Wierdels ia o.m. aan de orde een rede over: „een ver- eenigingsorgaan" door het lid A. Prins en over „de Vlaamsche bladen in strijd met de Nederlandsche wet", door het lid J. J. F. van Zeijl- Na afloop der vergadering wordt, een ge meenschappelijke maaltijd gehouden. De heer K. F. van Bijlevelt, directeur van derw Koninklijken Schouwburg en van de Fransche Opera te 's-Gravenhage, is door de Fransche regeering benoemd tot offi cier d'Académie. Op de hoeve „Wellust" aan den Hoofd weg te Haarlemmermeer, nabij de Lijnden, stond vroeger een beeld in den tuin, het welk evenwel, doordat het verweerd werd, den rouw had afgelegd. En daar haar advocaat had beloofd, de zitting bij te wo nen en haar dadelijk daarna den uitslag mede te deelen, gaf zij er de voorkeur aan, dien korten tijd geduld te hebben, in plaats van weer dat akelige gerechtsgebouw binnen te gaan en zioh door ieder, de rechters, niet uitgezonderd, te laten aankijken. Clémentine verwonderde er zich zeer over, dat haar vriendin zoo kalm was. Zi) vond haar met een handwerkje bij het raam zitten en toen het uur aanbrak, waarin het vonnis zou worden uitgesproken, kon zij nog gekheid maken en zeggen: „Zet eeu plechtig gezicht, want in dit oogenblik wordt je beste vriendin wellicht door de domme rechters van liet leven tot den dood veroordeeld." Waarop Clémentine geheel verschrikt haar hand op haar mond drukte en ant woordde: „Wees toch stil; gij zult je nog bezondigen." Een uur later werd er gebeld; een bode met een brief. Clémentine was opgespron gen en stond met kloppend hart midden in de kamer. Marie Simmel nam echter doodbedaard, alsof het de onverschilligste zaak ter wereld betrof, een schaar, sneed het couvert los en las met luider stem: „Geachte mevrouw 1 Wij zijn afgewezen en in de kosten ver oordeeld; of hooger beroep is aan te beve len, kan ik pas na ontvangst van het von nis zeggen, hetwelk ik u zoo spoedig moge lijk zal zenden. In haast en met leedwezen, Uw onderdanige dienaart Advocaat Lenau." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1