Dr.LECHNER ui P Q Or. VAN EfilD-N, aankomend Bediende. Stoker-Bankwerker. TilMLIEDE! LOOPJONGEN Kamenier. BEVRAAGD: ^fasscherij p4 a O o Uit de Reehtzaal. de praktijk hervatten. is weer te consul- te e r e n. 1797 a Telegrammen. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Bekwame Brood- en Bescliuitbakker. Oe^paagd s H. F. VAN NOORT, Manufacturen. KEUKENMEID, Tweede ielsje, jaar van April tot Augustus niet regende, zo-odat groote benauwdheid en duurte" in de atad heei'eohte. De stedelijk, regeering zag zich dan ook verplicht graan te koo- pen, ten einde van tijd tot tij cl brood uit te deelen „aan de schamele poorters." Men meldt uit Den Haag: In deze dagen van meer dan tropische hitte ziet men ver- leheidene Indische verlof- en «ande*. gasten in het witte Atjehjasje en dito pantjon, gekleed gaan, zooals zij gewoon zijn, die luchtige katoenen kleeding in de tropen te dragen, waarbij dan de .onmisbare stroo- zonnehoed niet ontbreekt. Te Wissekerke is de zoon van den land bouwer Jacob Leendertse, bij het oogsten door de hitte bevangen en later overleden. De warmte houdt over geheel West-Euro- pa nog steeds aan. Volgens, het meteorolo gisch instituut te Berlijn nadert nog een nieuwe warmtegolf uit het Westen. Aan den beneden-Bijn zijn temperaturen tot 35 gr. C. opgenomen. In het Oosten van Duitschland blijft de temperatuur op dezelf de hoogte. De velden zijn liefdemaal ver woest, de oogsten verloren en op vele plaat sen zijn bosschen verbrand. Verder 'beeft de warmte tal van zonnesteken en ziekte gevallen ten gevolge. Vooral de kindersterf te is groot. Te Dusseldorp zijn een ingenieur, een ar beider en een vrouw op straat aan een zon nesteek overleden. Te Wermelskirchen is door de droogte de waterleiding van de stad bijna ledig. Er dreigt watergebrek. Te Dorftiekl is een onbekm I persoon door een zonnesteek getroffen. Hij viel voor een wagen neer en werd r- /aar ge wond. Zijn toestand is ernstig. Te Hohenlemberg is een 20-jarige werk man bij het zwemmen door een zonnesteek getroffen en verdronken. Woensdag is het te Parijs sinds 154 jaar 'dé warmste Augustusdag geweest 1 De ther mometer van het observatorium in hot park Montsouris wees om ruim één uur in de schaduw 99.8° Falrrenhcit- In het Gcrmaansch museum te Neuren berg hoeft men maatregelen moeten nemen om een aantal oude schilderijen aan den invloed der hitte te onttrekken. Van Al- brecht Dürer zijn bijv. een Christ usbewee- ning en de portretten van Karei den Groota en Maximiliaan naar den kelder gebracht. Er waren al scheuren ontstaan en schilde- trijen op hout, uit verschillende stukken be staande, dreigden uiteen te barsten. Allo genietroepen, die te Luik in garni zoen liggen, zijn uitgezonden om de troepen van het garnizoen te Verviers te verster ken, die met gendarmen en de bevolking van Jalhay Sart en Sol waster de bosch- branden bestrijden, die in Tagnes en in Her- togenwald woeden. Langs de Duitsche grans branden bijna duizend hectaren. De liitte en de rook zijn ondraaglijk. Verscheiden kilo meters in de omgeving heerscht volkomen watergebrek. De hitte blijft in geheel België verstikkend. Tientallen personen zijn gestor- yen tengevolge van zonnesteek. Do groote warmte in geheel Europa is oorzaak, dat in Noorwegen de ijsversoheping op het oogenblik enorm is. TI it Ivragerö vertrekken tientallen stoom- *'k-yCB au»t ijs naar Engeland en het vaste- V»:d. T>-. aanvraag »/ni ijs uit het Noorsche frtoomschip „Firda", dat te IJmuiden binnen- Lep, Ï9 zoo groot, dat met alle macht ge lost moet worden cm de bestellers in het binnenland spoedig te kunnen voorzien van jjs. In München is door een der brouwerijen ireods een circulaire verspreid, waarin op de grootst mogelijke zuinigheid met ijs wordt aangedrongen. Men vreest, dat, wan neer het heete weer nog eenige weken blijft voortduren, de geheelo voorraad natuur-ijs, in den winter in de koelkelders opgeslagen, zal verbruikt zijn, terwijl met kunst-ijs, dat ten doele door de brouwerijen zelf, ten deele doc-r ijsfabrieken wordt vervaardigd, op geen stukken na het gewone verbruik bestreden kan worden. Het boste is de Löwenbrauerei er aan toe. Deze brouwerij heeft buiten Munclien een zeer grooten koelkelder den afgeloopen win ter mot natuur-ijs gevuld en kan met haar eigen ijsfabriek dagelijks 200,000 K.G. ijs produceoren. Zij verbruikt echter in eigen bedrijf en om de behoeften harer klanten te dekken, dagelijks 1/2 millioen kilo ijs. De andere grooto brouwerijen kunnen tot nu toe aan de eischen voldoen; maar de „ver- conigde ijsfabrieken", waarvan een aantal brouwerijen haar ijs betrekken, denken er reeds over ijs uit het gebergte aan te voeren. Uit een dergelijk reusachtig ijsverbruik kan men afleiden, hoe dorstig de toch al ta melijk aan Cambrinus offerende Munchencrs hij deze warmte zijn. Een dagelijkseh gebruik van 1820 lit-er bier moet, volgens men- Bchen, dio het weten kunnen, geen uitzon dering zijn on do pachters van verscheiden groot© bierlokalen en -tuinen hebben ver klaard, in de afgeloopen maand Juli alleen méér bier omgezet te hebben dan gedurende den goh eel en zomer. Men begrjjpt, welk een ramp het voor Munchen zou zijn, als het bier ten gevolge van ijsgebrok ongenietbaar zo-u worden. Onder quarantainevla-g liep in de haven van Hamburg de stoomboot „Cordelia" binnen. De kapitein en zijn vrouw leden aan cholera. De gezondheids- politie bracht de zieken naar het algemeene ziekenhuis te Eppcndorf. De stoomboot werd streug geïsoleerd. De brand te Antwerpen. Men meent, dat de brand in de groote nia- gazijnen Australië en Queensland, nabij bet Kempirche dok, is ontstaan door zelfont- branding. De ssipeter, die als lava vloeide, ontplofte en sloeg kuilen in den grond. De huizen der Rigastraat werden in allerijl door de bewoners ontruimd. Ruiten vlogen uit, straatsteenen sprongen op, een moer riool brak open. Van de 56 deuren is er geen meer over. Er waren 2500 ton salpeter gestapeld. Het is nog onmogelijk het juiste bedrag der schade te bepalen. Doch in de kringen der assureerders is het algemeen gevoelen, dat de schade meer dan 6 millioen bedra gen zal, schrijft het „Hbl. van Antwerpen." Het huis Bung© alleen had er voor l£ millioen koopwaren in, en alles is reddeloos verloren. Het zijn dus kostbare waren, die er opgestapeld lagen. Met juistheid is nog geen cijfer op te geven. De brand in het „C a r It o n h <»- tel" te Londen ontstond in een met de keu ken in verbinding staande lift. De vlammen verbreidden zich met groote snelheid en het bleek spoedig, dat de brand een groöton omvang zou krijgen. Alles redde zich m de keuken. Wie rich op de bovenste verdie ping bevond, werd naar beneden gebracht. Wel kwam het tot opgewonden tooneelen, maar zoowel gasten als personeel konden ten slotte worden gered. De directie ge lukte het een paniek te verhinderen. Men vreesde, dat de brand zou overspringen naar ,,His Majesty's Theater." De brand weer beproefde dit aan de achterzijde van den schouwburg te beletten, maar de brand jstrekte .zich wel in de tegenovergestelde richting uit naar het Waterlooplein. De reddingsladders werden aan alle kanten geplaatst en het personeel naar beneden gehaald. Voor het voorname hotel was het een eigenaardig gezicht. Duizenden, die uit de City huiswaarts keerden, stonden te kijken en duizenden bezeekers van de nabije theaters waren toegesneld. Elegante niets doeners stonden in het dichte gedrang naast arbeiders De gasten van het hotel in avondtoilet, juist van het diner opge schrikt, drongen heen door den kring brand weermannen. Heeren in rok of smoking beproefden van verschillende verdiepingen kiekjes te nemen van de mensekenmassa. De beide bovenste verdiepingen zijn vol komen uitgebrand, maar ook daaruit ver derf meubelen en koffers gered en op de straat opgestapeld. Om halfnegen was de brand gelooaliseerd. In de mensehenmassa. ontbrak het natuurlijk niet aan zakken rollers. Verscheidene arrestaties haddrn plaats. Eerst hoopte men, dat er geen men- schenlevens verloren gingen, maar later is in het puin een verkoold lijk gevonden. Dit bleek te zijn het lijk van een Amerikaansck reiziger. Het hotel werd in 1899 geopend. Directear is Cesar Ritz, die vroeger aan het hoofd stond van het Savoy hotel. Het hotel heeft van zijn opening af veel succes gehad, zijn fine o'clocks zijn bij de Londensche hign life" zeer geliefd. Het is gelegen op den hoek van Haymarket en Pali Ma-U naast het Haymairkettheater, in het hartje der stad. Beneden zijn de restaurants, van de eerste tot de vierde étage bevinden zich 200 salons en woonkamers. Te Casselte staat 't door de boeren bij elkander gebrachte koren, dat door de stoomdorschmachine zou worden gedorscht, in brand. Water is niet bij de hand. Met stokken, tracht men het vuur uit te slaan. Reeds is voor 12,000 gulden aan koren en stroo, benevens de dorschmaohine, verbrand.. Slechts twee boeren hadden hun koren -verzekerd. De chauffeur van Prins Hen drik van Pruisen is beterende. Het bewust zijn keert af en toe terug, en hij zal nu wel bewaard blijven voor de operatie, aan wel ke de dokters hem wilden onderwerpen. De Prins laat zich verscheidene malen daags van den toestand op de hoogte houden. De politieteKonstantinopei is een onderzoek begonnen naar de op 7 Augustus in Kadikoi uitgebroken brand en heeft verscheidene personen gearresteerd, omdat vrijwillige brandweermannen in plaats van water, petroleum in de vlammen hebben gegoten. Indertijd is gemeld, dat er nieuwe postzegels van d'e Nieuwe Hebriden komen, die, gelijk het bestuur over die eilanden, half Fransch, half Eogelsch en een verzinnebeelding van de „entente cor diale" zullen zijn. Verzamelaars uit alle deelen van d'e wereld hebben de nieuwe zegels al besteld, en men schat, dat de op brengst van den verkoop van de ongebruikte zegels aan die verzame laars ruim voldoende zal zijn tot bestrijding van de kosten van het Fransch- Engelsche bestuur. Zondagsrust en tennisspel De Puriteinsche wetten van .den Noord ame rikaanschen staat Delaware, welke elke manier zich bezig te houden op den Zondag streng verbieden, hebben in de kleine socda- listenkolonie Arden, bij "Wilmington, tot een vermakelijk proces geleid, dat de so cialistisch© auteur Upton Sinclair en negen leden der door hem bestuurde socialistische kolonie in de gevangenis bracht. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan het misdrijf Zondag tennis te spelen en hadden de Zon dagsrust van den anarehistischen schoen maker en filosoof George Brown, die juist 5 dagen in de gevangenis doorbracht, zoo ernstig gestoord door het leven, dat zij maakten, dat deze verontwaardigd een eisch tegen hen indiende. Met Sinclair moesten terechtstaan don Stephen, de millioenen-rijke stichter van de kolonie, een ijsverkooper, die den kolonisten ijs had verkocht, en zeven professoren en juristen, die leden zijn van de kolonie. Allen werden veroordeeld tot 4 dollars boete en daar zij weigerden te betalen, werden zij 18 uren in de gevangenis opgesloten. Zij moesten oen gevangenispakje dragen en steenen klop pen en daar het bestuur der gevangenis den misdadigers elke gunst weigerde, moest Sin clair, die streng vegetariër is, zich onder werpen aan een hongerkuur van 18 uren. De overlevenden van de „Emir", het gezonken Fransch'e schip, verklaren, dat het schip langzaam voer wegens den dichten mist. De passagiers, die in de hutten sliepen, verdronken alle zonder uitzondering. De meeste geredden waren op het dek. Bij hun ontscheping hadden er hartverscheurende tooneelen plaats. Yelen hadden geen kleeren en waren in stukkn tapijt gewikkeld. De overleven den werden gered door drie booten van de „Silver ton." Aan den Berliner „L oka LA n- zeiger" wordt uit Alexandria beri dat op de Nijl een schip met inboorlingen, dal van Nasr-el-Zajat naar Dessoeck voer, ge zonken is. Tot nu toe zijn 36 lijken gebor gen. Men vreest, dat bijna 100 mensehen verdronken zijn. Na de staking; te Amsterdam. De verhooging der gages. De stoomvaartmaatschappijen hebben heden de volgende bekendmaking gepubliceerd: „De Stoomvaartmaatschappij „Nederland", de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot- Maatschappij, de Koninklijke Hollandsche Lloyd, de Koninklijke West-Indische Mail dienst^ de Hollandsche Stoomboot-Maatschap pij brengep door deze ter kennis van de Zeevarenden te Amsterdam, dat met ingang van na £0 September a.s. van hier vertrek kende schepen de gages van het dek- en machinekamer-personeel met f 2 per maand worden verhoogd." Met deze nieuwe verhooging is voor de. Amsterdamsche stoomvaartmaatschappijen de lconsverhooging overeenkomstig den eisch der zeelieden bereikt Rotterdamsche Rechtbank. Poging tot zware mishandeling. De 26-jarige ertswerker G. V.; te Rot ter dam, bekende op 17 Juni een met scherp geladen revolver op zekeren A. P. Lee mans te hebben afgeschoten, waardoor deze bloedend werd verwond. Hij was boos op L. en in zijn drift kocht hij 's middags van den 17den Juni in een winkel in den Oppert een revolver met twee scherpe patronen. Het was zijn voornemen niet bepaald L. daarmede te doodenhij wist eigenlijk niet, wat hij in den opgewonden toestand, waarin hij verkeerde, deed. Door den wapenhandelaar werd de revolver met één patroon geladen; beklaagde keek goed toe, hoe dit geschiedde, en deed zelf de an dere .patroon in een urinoir op het Kerk plein in de revolver. Onmiddellijk daarop ging hij naar het uit- betalingsbureau aan de Olivier.Van.Noord- straat, waar hij wist, dat L. aanwezig was. Hij ging achter L. staan en zonder bepaald naar het eon of ander lichaamsdeel te rich ten, schoot hij de revolver in de richting van L. af. Hij hoorde een knal en zag L. het pakhuis uitloopen. Of hij hem getroffen had, wist beSl. toon niet. De inmiddels 'toe geschoten politie nam hem de revolver af. Als oorzaak van zijn daad gaf bekl. op, dat hij het aan L. wijttö, dat hij achteruit werd gezet en ten slotte ontslagen. Dit ont slag had hij juist dien morgen gekregen. Echter kon bekl. geen bepaalde feiten aan geven, waaruit kon blijken, dat deze mee ning inderdaad juist was. Een der getuigen, dr. C. Hijmans, was wegens vertrek buitenslands, niet verschenen. Daar de officier, mr. Böhtlingk, er prijs op stelde dezen getuige, die bekl. in het Zie kenhuis heeft behandeld, voor de Rechtbank te Jiooren, vroeg ZJBA. onbepaald uitstel van de behandeling. De toegevoegde verdediger, mr. W. C. Mees, verzocht dan den bekl. uit de voorloo- pige hechtenis tc ontslaan, waar het nog wel eenige maanden kon duren, voordat de zaak opnieuw behandeld zou worden. Na in raadkamer te zijn geweest,, besliste de Rechtbank, dat ct geen termen bestonden, om het onderzoek te schorsen. Eb* werd dus met de behandeling doorge gaan. Het O. M. achtte poging tot het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel met voorbedachten rade aanwezig, en eischte tegen bekl. een gevangenisstraf-wan één jaar en zes maanden. De toegevoegde verdediger meende daarente gen, dut de opzet om zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, niet was bewezen, en dat men hier had te doen met eenvoudige mis handeling. Mocht echter de rechtbank van andere meening zijn, dan roept pleiter de clementie' voor bekl. in, die onder den druk van omstandigheden heeft gehandeld. Uitspraak a.s. Dinsdag. Koloniën. BATAVIA, 12—14 Juli. Belasting op vermak.el ijkhe- den in I n d i ë- In de „Javasche Crt." is opgenomen de verordening tot heffing en invordering eener belasting op het houden van open bare vermakelijkheden, goedgekeurd door den gouverneur-generaal bij besluit van 29 Juni. Over 2 maanden treedt de verorde ning in werking. Ophetspoor. Het „Bat. N.bld." verneemt: De politie te Soerabaia meent, dank zij een anoniemen brief aan den stationschef aldaar, op het spoor te zijn van den dief, die kort geleden uit de brandkast aan het station een som van f 25,000 stak Ontploffing te Soerabaja. Te Soerabaja, in de woning van den Chi nees Oei Tjing Hiang, vroeger kassier van de firma Dixon, heeft een ontploffing plaats gehad door de aanwezigheid van mertjons banting (een soort vuurwerk), waarschijnlijk door ruwe behandeling. Vroeger werd deze Chinees al verdacht van clan destienen invoer van dergelijke mertjons; maar een huiszoeking, die door (Ie politie gehouden werd, leverde destijds geen resultaat. Door de ontploffing sloeg het achterhuis uiteen en werden man en vrouw het slachtoffer van de ontploffing. De vrouw was dadelijk dood en het lijk zwaar verminkt. Het geheele gelaat was weggeslagen evenals de buik en het onderste gedeelte van den rug. Van den Chinees zelf werd niets anders teruggevonden dan een hoop vleesch, waaruit geen mensch meer te herkennen was, midden in de kamer of berg plaats, waar de ontploffing heeft plaats ge had. Een gèdeeite van den schedel werd tegen den muur gevonden en. een afgesla gen voet op het dak. Het lijk van de vrouw en do overblijfselen van den Chinees in een krandjang gepalet, werden naar het stads^ verband gebracht. De ouders en liet kind van de overlede nen waren in biet voorhuis en azijn onge deerd gebleven. („Sum. Post") Heden overleed, te Utrecht, ruim drie en tachtig jaren oud, na oen korte ongesteldheid, zacht en kalm, onze lieve Moeder JACOBA ELISABETH VAN F0REE3T, Weduwe van NICOLAAS BEETS. A. BEETS. T. BEETS—Damsté li Lbjden, 10 Augustus 1911. 1726 12 De ondergeteekenden betuigen hun harteiyken dank voor de vele bewtfzen van belangstelling, onder vonden bfl hun vfjf en-twintigjarige Echtvereeniging. 1783 9 G. FAKKEL. M. C. FAKKEL-v. Vlibt. Leiden, 12 Augustus 1911. (Jeruzalemshof). Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden by het over laden van onzen Lieveling, betuigen wy onsen wolgemeenden dank. 0. OUWEHAND. 1784 7 C. OUWEHAND-v. d. Swaagh. Katwijk a,Zeb, 12 Aug. 1911. zal Maandag 14 Aug. 1767 6 Wordt gevraagd op een Handelskantoor: een 7 Konnia van Duitsch ls vereischte. Br. Bur. van dit Blad No. 1771. Aan het Openbaar Slachthuis kan worden geplaatst: een bekwaam Stoker tevens Machinebank werker, eenigszins op de hoogte met machine-dry ven. Leeftyd niet onder 35 jaar. Het loon bedraagt f 12 50 per week. 1789 J7 Zy, die in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich schriftelijk aan te melden by den Directeur vóór 16 Aug. a. 8. onder nauwkeurige ver melding van leeftyd, opleiding tegen- woordigen werkkring, eventueel vroeger bekleede bedekkingen ons. Ren ballon. Uit Amsterdam meldt men ons: Heden morgen heeft men boven deze stad een bal lon zien drijven in de richting Sloterdijx (denzelfden waarschijnlijk, dien vij hier fc®- Leiden zagen). Over do Schinkel sleepten de touwen over den grond. De naam van den ballon is nog nifet bekend, doch vol gens ooggetuigen zou hij den naam „Bor ger" dragen. Vijf personen zouden zich in dezen ballon bevinden. Ingenieurs by de Staatsspoor. Deelden wij dezer dagen mede, zoo schrijft de „Java-Bode" dat er plannen bestaan om reeds in het volgend jaar de aanvangstraktementen van de adspirant-ïn- genieurs bij den waterstaat te veilioogen van f 250 tot f 350; dezelfde regeling zal naar wij vernemen, eveneens worden getrof fen ten behoeve van de adspirant-ingenieurs hij de Staatsspoor. Met de geldelijke gevol gen van dezen maatregel is echter nog geen rekening gehouden by het Indisch ontwerp der begroeting voor het volgend jaar. Huwelijksplechtigheid. Uit Djokja wordt aan „De Loc." geseind: In den kraton had 's ochtends de voltrek king plaats der huwelijken van de zes doch ters van den sultan, en des middags aldaar de officïoele ontmoeting van de bruidegoms cn de bruiden, gepaard met symbolische plechtigheden, waarbij verscheidene Europea nen tegenwoordig waren. Kort daarna trok ken do jonggehuwden in een langen optocht naar den Danoeredjan, de bruiden gedragen in sierlijke miniatuur-huisjes, de bruidegoms te paard. Een enorme mensehenmassa. stond langs den weg geschaard en alles werd begunstigd door goed weer. Om acht uren was er een diner in den Danoeredjan, waar aan, behalve tal van inlandsehe prinsen en rijksgrooben, verscheidene Europeanen deel namen. Na afloop werd er een wajang-orang- voorstelling gegeven uit de geschiedenis van Troencdjojo. Staking; te Liverpool. LIVERPOOL,* 11 Aug. (R. O.). Heden avond hebben hier stakingsongeregeldheden plaats gehad. Er werden steenen geworpen in winkels, die later leeggeplunderd werden. De politie maalde charges met den wapenstok, waarbij verscheiden personen gewond wer den. Te middernacht was de orde herstel'd. Cholera nostras. MONTPELLIER, 11 Aug. (R. O.). Er is een geval van cholera nostras voorge komen te Lunel en eveneens te St.-Brès. Ver voerc y fers. In het afgeloopen j'aar vervoerde de Holl. IJzeren Spocrweg-MIj. (H. S-M.) bijna 26 j millioen reizigers abonnementen niet me- degerekend waarvan ruim 19 millioen 3de klas reisden, 5 millioen reisden er 2de en 1 millioen 1ste 'klasse. De Staatsspoor (S..S.) vervoerde bijna 17 millioen reizigersr eveneens zonder do abonné's waarvan 12 millioen in do 3de, 4 millioen in de 2de en de rest in de 1st© klasse. In totaal 'bedroegen de kosten der exploi tatie bij de S-S- 22'/* millioen en bij de H. S.-M. 17V2 millioen. Beido Maatschappijen 'hebben een reusach tig personeel in dienst. De S-S. had op 31 Dec. j.l. 20,169 personen in dienst en de H. S-M. op dienze'fden datum 12,662, t© zamen dus ruim dertigduizend menschen. De H. S.-M. betaalde aan dat personeel on geveer 8 millioen salaris uit, terwijl de S-S. ongeveer 11 millioen hiervoor uitgaf. Ver gelijkt men deze bedragen met het aantrl personeel bij elk der Maatschappijen in diensb,- dan schijnen in doorsnee de salarissen bij d< H. S.-M. hooger t© zijn dan bij de S-S. De S-S. hield li1/., millioen over- De H/ S.-M. S'/o "millioen. Buiten de exploitatie zijn er echter nog zoo veel onkosten, dat ten slotte de aandeelhouders van de S.-S. slechts f 719,260 ontvingen, terwijl de aan deelhouders der H. S-M. f 675,000 ontvingen. De S-S. heeft dit jaar "bijna 102 millioen geleend, terwijl de H. S.-M. nog meer, n-L ruim 119 millioen, opnam. "VVat een reusachtige kapitalen! (•„Centrum",) NOORDWIJKERHOür. Overleden: Petrut Enge berlus Oostdim 7 m. VOORSCHOTEN Geboren: JohaDnaElizabeth, D. van J. W. van der Ham en Th. Uooneuburg. Trynt e Gerritje, D. van J. Jansen en T. G. Visser. Margarethi, D. van L. Geusebroek en J. Hagemao. Gehuwd: G. Koeleman 39 j. en C. Altorf 24 i wed. C. van Kujjen. A Dijksman 26 j. en S. J. Prinv 31 j. Overleden: Maria Hoogstraten, wed. van D. Marbti*. Voorspoedig bevallen van een Dochter J. VERBOOG Heister- borg. Leider, IS Aug. 1911. (Heoranstaeg 29.) 1803 6 gevraagd, te Alpben a./d. Rijn, '.verk Martha Stichting, Aannemer W. VAN DER BIJL. 1772 8 een halfwas-KNECHT, tegen genot van Kost, Inwoning en Loon naar bekwaamheid. 1786 10 Doexastraat 2, Leiden. Ken fatsoenlijke kan geplaatst worden. Leoltyd boven de 14 jaar. 1801 6 Adres: NIEUWE HIJ N 46. Noodhulp-Kamenier gevraagd, voor den tyd van 4 weken, aanvan gend 22 Augustus a« s. Beslist vereischte ia: perfect te kunnen Naaien en bekend met Damas* bediening. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de Directie van het Kurhaus, „Huis Ter Duin", te Noordwijk aan Zee. 1770 12 Een netto Juffrouw gevraagd, liefst met het vak beken 1. Brieven aan bet Bareel van dit Blad onder No 1787. 6 Mevr. UHON, Hooigracht 79, vraagt tegen 1 November een bekwame tevens voor huiswerk, en een net goed kunnende Mazen en Strijken. Zicb aan te melden: Maandag* en Dinsdagavond nh 8 uren, Hooigr. 79, of vorder ook schriftelijk Villa .Louise" Katwijk a. Zee. 1775 13 een aaDkomend MEISJE, tot hulp in de Huishouding. 1773 9 Beestenmarkl 36. ter overneming; aangeboden, in het centrum van Deo Haag. Groote ruimte, voor veel uitbreiding vatbaar. Koopsom biliyk, waarvan een gedeelt# gevestigd kan biyven. Br. fr. lett. J K, Algera. Adv.-Bur, D. Y. ALTA, 's-Gravenhage. 1804 9

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 3