N°. 15785 Maandag 7 Augustus. A«. 1911. <§eze {jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant". Kunst, létteren, enz. FEUILLETON. Het lïasepootj©. DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van I6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17j. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/'O.OS berek.nd. PRIJS DEZER COURAÜT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 9 1.65. Leiden, 7 Augustus. fr De inschrijving voor den bouV eener directeurs woning en verbouwing van het Kinderhuis „Voordorp" van do Ned. Herv. Diakonie to Leiden was aLs volgt: Joh. Verhoog Jr. f 13,475. M. OouTt 13,100. J. J. Planjer f 13,020. Yrees- ;wijk en Van 't Riet f 12,482. J. v. Omïnering, Leiderdorp,- f 11,927. J. de CleT f 11,694. W. v. d. Hoogb,- f11,649. G. Groenendijk, Leiderdorp, f 11,600. G. Splinter en Zoon f 11,583. M. P. Splinter, Leiderdorp, f 11,540. D. van Leeuwen f 11,495. "W. F. Maïcelis f 11,251. G. Vooys, Katwijk aan den Rijn, f 11,140. 1H. van Dalen f 11,063. S. G. van Osinab^uggo, Leiderdorp, f 10,931. Alle overige wonende te Leiden. Aan het Centraal Israëlietisch "Wees huis, alhier zijn de volgende legaten ten Idool gevallen Den legaat van f 100 van wijlen mevr. de wed. "W. Mulder geb. Haak, te Amster dam; een van f 250 van wijlen den heer B. H. Vos, te 's-Gravenhageeen van f100 van wijlen don heer Andries Prins, te Allernaar; oen van f 500 van wijlen me vrouw Knook, geb. v. Meuk, te Amsterdam. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan gaf het Muziekgezelschap „Orpheus' gisteravond in den a giorno verlichten tuin yan „Zomerzorg" een concert, hetwelk door (een zeer groot aantal genoodigden, waar onder do leden van Vreemdelingenverkeer inet hun dames werd bijgewoond. Begunstigd door schoon zomerweder werd Ket pTograanma op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Vooral de Fantasie uit F. Koe- berg's Alianora (bowerkt voor Harmonie, !doc(r den heer J. Vink) werd met groote loandacht aangehoord. A.s. Zondag 13 Augustus zal de feest viering worden voortgezet met een kwar- tetweistrijd in „Zomerzorg", waaraan door 15 muziekgezelschappen wordt deelgenomen. Gisteravond nam voor een grooto schare ds. J. Douma, beroepen pred. der Gerof. Kerk te Watergraafsmeer afscheid v.»n zijn Gemeente alhier. Spreker had tot tekst gekozen Hebreeën 13 20, 21. Verschenen is het verslag van den toe stand en de werking der Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit alhier over het jaar 1910. 32ste jaarl. examens der Nederl. Toon kunsten aars-Ver eeniging. Van de 5 candi- daten zijn geslaagd voor piano L. O., de da- bies. Chr. F. Droste, te 's-Gravenhage; M. H. Barondrocht, to Amsterdam; M. Holle- inan, te Vuoht bij 's-Hcrtogenbosch, en de heer J. G. Kuiper, te Alkmaar. H. M. do Koningin heeft benoemd tot kamerheer i. b. d. ter beschikking van H. M. ie Koningin-Moeder, m!r. D. J. A. baron .vun Harinxma tlioe Slooten, burgemeester van 's-Graveland Kapitein A. Dudok van Heel, comman dant van de 3de compagnie wielrijders, heeft In opdracht van de regeering gedurende tien SLagon een studiereis gemaakt in Frankrijk, om rapport uit te brengen over de in Frank rijk in gebruik zijnde opvouwbare rijwielen. Het verzoekschrift van de gemeente Soliiedain aan de Tweede Kamer om aan de gemeenten wettelijk geregelde bijdragen te .verzekeren van de omliggende gemeenten, Waarvan inwoners de H. B-S. door hun kinderen doen bezoeken, wordt -door Haar-, lom gesteund. In den ouderdom van 57 jaren id te Tilburg overleden de heer F. van der Marok, gemeente-secretaris. Ter voorbereiding van den zgn. rooden Dinsdag is gisteren te Zaandam een mon stermeeting gehouden ten gunste van alge meen kiesrecht. Tevens werd deze meeting dienstbaar gemaakt aan de bevordering dor moderne vakorganisatie. Aan deze meeting namen deel 105 corporatiën, die 70 banieren meevoerden. Bovendien waren drie muziek korpsen in den stoet, die een groot deel der gemeente Zaandam en een klein deel van Koog aan de Zaan doortrok. Op het meetingsterrein, tegenover de broodfabriek „De Ruyter", spraken de hee- ren Sneevliet en Van Hinte oyer 'de moder ne vakorganisatie en Spiekman en Mendels over algemeen kiesrecht. Meer dan 2000 personen waren aanwez .g. De voorbereiding en leiding dezer mee ting berustten bij den Zaanschen Bestuur- dersbond. BODEGRAVEN. De heer Ohr. van de Esch, onderwijzer aan do Da Costasohooï alhier, is benoemd in gelijke betrekking aan een Bijzondere School voor M. U. L. O. te Dordrecht. Door notaris Krüsemann alhier, is publiek geveild een woonhuis met pakhuis, erf, tuin en steeg voor den heer L. Ver boom in de Nieuwstraat. Deze peroeelen zijn in bod gebracht door H. Verboom voor f 3000, doch niet gegund. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp zal bij voldoende deelneming dezen winter een cursus in paardenkennis worden gehou den. De afd. Haarlemmermeer van de HolL Maatschappij van Landbouw zal alsdan een subsidie van minstens f 100 worden gegeven, terwijl getracht zal worden van bet Rijk en de gemeente ook subsidie te verkrijgen. N OORDWIJKERHOUT. De Leidsche Wielrijdersclub' „All Right'' bezocht Zon dag onze gemeente. In het mooie bosch „De Boekhorst" werd een pic-nic gehoudenook werden er verschillende wedstrijden, als ringsteken enz. gehouden. Hét gezelschap, vergezeld van een draaiorgel, bracht heel wat leven en beweging in het dorp. WARMOND. Zaterdag is alhier van de scheepsbouwwerf voor luxe motor-vaartui gen enz., van de Gebr. Van Lammeren (vooriieen de scheepmakerij van J. Kerk vliet) het eerste salon-motorjacht te water gelaten. Het jacht is 12$ Meter lang en heeft een motor van 16 a 20 p.k., het is prachtig afgewerkt en is van alle gemak ken voorzien, tot zelfs een keuken is er aan wezig. Naar de ondernemers ons mededeelden, zullen ér spoedig, en nog wel deze maand, meerdere op stapel worden gezet, waaron der een zeer groot salon-jacht. Alzoo zijn wij hier dus weer een tak van industrie rijker geworden, hetgeen niet -an ders dan de gemeente ten goede kan ko men, vooral in verband met de steeds toe nemende liefhebberij voor de watersport. Gistermorgen was het een lust om te zien al die zeil- en motorjachten. De Leede ge leek wel een groote jachthaven, tot zelfs Duitschers waren tegenwoordig met een mooie zeiljacht, geheel van mahoniehout, het was ook tevens motor-jacht. Wenschelijk ware het, dat het Bestuur van Rijnland er eens toe over ging om waarschuwingsborden te plaatsen, daar waar niet mag worden gestoomd, nl. do Groote Sloot en Sprietlaak. Vooral vreem delingen, zooals Zaterdag die Duitschers loop en onwetend een bekeuring op en het eerste wat dan wordt gezegd, is: maar wij hebben geen waarschuwingsborden gezien. Te hopen is, vooral met het steeds druk ker wordende verkeer te water, dat hier spoedig in moge worden voorzien. Kan de V. V. V. te Warmond ziob hier niet eens voorspannen? ZEVENHOVEN. Iü. de jl. gehouden ge meenteraadsvergadering werd tot wethou der benoemd de heer H. J. Straathof. De rekening over 1910 werd vastgesteld aan ontvangsten f 10,241.79$, uitgaven f 9981.70$, batig saldo f 260.09. Bij Kon. besluit zijn benoemd en aange steld bij den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indië tot tijdelijk officier van gez. 2de kl. dr. L. Balner en dr. R. F. Janowski. Bij beschikking van den Minister van Marine rijn de volgende plaatsingen gelast: 14 Augustus: luits, ter zeo 2de klasse H. M. Manikus en J. W. A. Mulder, resp. ab. Hr. Ms. „Koningin Emma" en „Atjeli"; 15 Augustusluit. ter zée 2do klasse bij de Kon. Marine resp. L. A de Rochefort Mul der, a. b. Hr. Ms. wachtschip te Willems oord; .21 Augustus: kap.-luit. ter zee J. F. Nij- land als 1ste officier a. b. Hr. Ms. waoht- sohip te Willemsoord; luit. ter zee 1ste klasse F. L. Rambonnet, lste officier a. b. Hr. Ms. waohtschip te Willemsoord, op nonactiviteit gesteld; luitenants ter zee 2de klasse W. Brandt en B. Kruys, resp. a. b. Hr. Ms. „Van Speyk" en bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord; 1 Sept.luit. tor zee 1ste ld. M. H. Hale wijn, adj.-chef van den staf der zeemacht in de Stelling van Den Helder, op nonacti viteit gesteld en vervangen door luit. ter zee 1ste klasse H. P. Prillevitz; luits. ter zee 1ste klasse G. F. Noord- hoek Hegt, H. J. Albarda en C. Aronstein, officier-instr. bij het Kon. Inst, voor do marine te Willemsoord, eervol van die be trekking ontheven, op nonactiviteit gesteld en vervangen door de luits. ter zeo 1ste kl. L. J. Quant en G. J. W. Putman Cramer en luit. ter zee 2de kl. P. Haverkamp; luit. ter zee 1ste kl. F. van Wageningen in activ. gesteld to Vlissingen; luits. tor zee 2de kl. C. Rü'hl en W. Voor- beytel Cannenburg resp. a. b. Hr. Ms. Afcjeh" en wachtschip te Amsterdam; 2 Sept.luit. t. z. 1ste kl. C. T. Steffelaar thans gepl. in de dir. <ler marine te Wil lemsoord. op nonaotiviteit gesteld .en ver vangen door luit. ter zee 1ste kl. O. van Slooten. Bij res. van den Min. van Koloniën zijn W. van Hartingsveldt, A. A. C. Li nek, G. Birnie, H. R. Bookmaker, Ph. J. van der Meulen en E. A. R. Schultz van Wissingen ter beschikking-gesteld van den G.-G. van Ned.-Indië, om te worden aangesteld tot adm. ambtenaar voor Java en Madoera wat de eerste drie betreft, voor de buitenbezit tingen wat de overigen betreft. Aan den inspeoteur van de volksge zondheid dr. D. J. Hamburger, te Utrecht, is verlof verleend van 9 Augustua tot 8 Sept.en de inspecteur G. Oosterbaan, te Zwolle, zal hem vervangen. Den inspeoteur van de volksgezond heid dr. J. C. I. van der Hagen, te 's-Her- togenbosoh, is verlof verleend van 9 tot en met 19 Aug.de inspecteur dr. Th. G. den Houter, te 's~Gravenhagef zal hem vervan gen. Het voorschot aan <je gemeente Am sterdam voor den bouw van arbeiderswo ningen is door den Minister van Binnenland- sche Zaken en van Financiën vastgesteld op f 240,000, aan dezelfde gemeente voor den bouw van 13 peroeelen, elk v-an 3 woningen, aan de overzijde van het IJ, op f 120,000. Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit. Utrecht, 35 Aug. Geëxamineerd 18 oan- didaten voor de faculteit der godgeleerdheid enz. cn 7 oandidaten voor de faculteit der geneeskunde enz. Geslaagd voor dipl. A. de hoeren A. Buriks, W. G. F. Jongejan,- F. L. Nepperus en C. H. van der Velden; voor dipl. B. n>ej. H E. M. van der Linden. Gedurende den loop van het examen trok ken zich 4 candidaton terug. Het examen wordt voortgezet met 4 candidaten. Na voortgezet examen slaagden van de vcrige groep alsnog niej. A. W. Labohm vóór dipl. A en A. Hendriks en F. Florschuet.z, beiden voor dipl. B. Eind-examens H. B.S.Zuid-Holland. Derde commissie: Geslaagd: B. P. Mol, Gouda; Ephralma B. J. de la Sablonièro van Eelde, Leiden; Elisabeth A. de Wilde, Gouda; J. H. A. Hoelen, Leiden; P. B. ter Laag en Fr. Lamfer, Den Haag; D. R. Nijk, Leiden; A. A. Hoogzand, Gouda; J. H. Seuff, Leiden; Go Ing~Hoen, Leiden; W. A. Heuff, Voorschoten. Teruggetrokken 1 candidaat. Loevestein. Een paar maanden geleden schreven wij over 't slot Loevestein. Die zwijgende steenklomp, berooid van elke historische herinnering, had een iet wat droevige herinnering bij ons achterge laten. De plek waar onze beroemde Grotius, waar zoove'le merkwaardige mannen geker kerd waren, onze voormalige staatsgevan genis wordt alleen door de prachtige, we lige natuur op dat punt waar Maas en Waal te zamen vloeien, verheerlijkt. De nazaat houdt rich hier onzijdig. Wat ons trof 't gebrek aan piëteit veer onzen Ho'lini- schen Tower blijkt meerderen te hebben getroffen. De heer F. J. Verlee4 hoofd eener school te Gorkum, schrijft in de ,,N. R. Ct.": ,,'t Is een groot volk, dat zoo rijn groote mannen eert," zei keizer Wilhelm, toen hij stond bij het praalgraf van onzen De Ruyter; wat zou Z. M. hebben gezegd, wan neer hij onze staatsgevangenis had gezien? Hier niets dan leege zalenja, waren ze nog maar leegt Dè kerker van Gozewijn do Wilde4 d'ie van dr. Arnoldus Geesteranus en Suzanna v. Oostdijk en die van Jacob de Witt, ze zijn afgesloten voor het publiek; 't zijn bergplaatsen voor oorlogsmaterialen* Men heeft uit Loevestein alles wegge haald, wat daar behoort en heeft dit in musea ondergebracht, waar 't niet hoort. Komt, we hebben hier een neutrale zone.; Mannen van edke richting op godsdienstig en staatkundig gebied kunnen zich vereeni gen tot een doel: onze staatsgevangenis Loevestein te maken tot een gebouw, waar- in wij den vreemdeling kunnen binnenlek den. Ze behoeft niet veel te kosten* die restauratie; zelfs zonder onkosten kan veel worden goedgemaakt. Laten wij een vereeniging stichten van dames en heeren uit alle oorden van ons land, een Vereeniging Loeve stein. Welke mannen van naam op het gebied van geschiedenis en oudheidkunde nemen het initiatief? Dan zullen wij anderen en naar ik verwacht velen, gaarne het onze et toe bijdragen. De Duitsch-Chineesche Hoogeschool. Deze te Berlijn gevestigde, instelling heeftt thans haar tweede jaar voleind. Het aan tal ingeschrevenen, bij de opening 79 be dragend, is thans tot 180 gestegen. Voof het volgend studiejaar wordt een nog aan zienlijker toename verwacht. Ook is thans a'e noodzakelijkheid eener medische facul teit gebleken en zal deze in den nieuwen; cursus, in vollen omvang worden opgeno men een groot aantal ingeschrevenen heeft zioh reeds aangemeld. Ook Heeft de Ohinee sche regeering een aantal toehoorders op gegeven. Z i 1 v e r s t i f 11 e e k e n i n g e n in onze musea. In The Burlington Magaz:ne maakt F., Schmidt-Degener, a'e directeur van het museum Boymans' bekend, welke schatten aan 15de-eeuwsche teekeningen dit museum en het Amsterdamsohe prentenkabinet be. zitten. Het museum van kunst en industrie te Weenen, het oudste kunstn ij ver heidsmuseum op het vasteland', is uitgebreid en gereorganiseerd. Instede van een catalogus te maken, die snel veroudert* heeft men alle voorwerpen van kaarten voorzien, waarop uitvoerige inlichtingen staan te lezen. Z. K. H. de Prins te Utrecht. Zaterdagmiddag te kwart over drie kwam] Z. K. H. <le Prins per automobiel vau Soest* dijk aan de veeartsenijschool te Utrecht aan, ten oindc het aangekondigde bezoek te bren gen. Prins Hendrik was vergezeld van zijn adjudant jlir. C. Hooft Graafland en den lieer L. W. Groeneveldt, intendant van hof paleis te Soostdijk. Z. K. H. werd ontvangen door prof. W. C. Schimmel, die in de directeurskamer allcrj eerst de aanwezige leeraren voorstelde en vervolgens een toespraak hield waarin hi) er aan herinnerde, dat dit liet tweede vorj stelijko bezoek was van af de oprichting van, het gebouw. Eerst was het in 1821. Z. Mj i) Op de veranda onder een schaduwgevend 'linnendak werd een levendig gesprek ge voerd. De weduwe van een geheimraad, aan wie het huis toebehoorde, had een be zoek van haar dokter gehad en bij uitzon dering had de steeds haastige man zich laten overreden een oogenblik aan haar kof fietafel plaats te nemen. Het discours was 'tooi. op het eenige thema gekomen, waar omtrent verschil van meening tusschen den geneesheer en de bij hem zwerende patiënte bestond. De weduwe geloofde na melijk aan allerlei wonderkuren en geheime middelen, waarvan haar talrijke vriendin nen naar verbazingwekkende dingen wisten, te vertellen. „Ik verzeker u, dokter, het heeft gehol pen! De uitwerking moet verrassend zijn goweest." De dokter glimlachte. „Dat kan wel zijn, mevrouw; zeker 1 Het geloof doet immers wonderen; waarom zou het niet gezond maken?" De zoon en de schoondochter van de Vrouw des huizes, die mede om dl koffie^ tafel zaten, plaagden hun moeder met haoff goedgeloovigheid, waarop zij strijd vaardig antwoordde: „Ach; ik weet het wel, wanneer wij», vrouwen, iets beweren, dan heet het altijd: Slechts inbeelding-" „Ik bid u," zei de dokter, „spreek u niet fcoo minachtend over de inbeeldingZij is menigmaal het mooiste, menigmaal het vreeselijkste op aarde: niet slechts het zie- leleven, ook het lichamelijk welzijn hangt grootendeels van haar af. Wat is eigenlijk werkelijk? Een ingebeeld verdriet kan evenzeer kwellen als een werkelijk; want; niet op hetgeen wat is, maar op ons ge voel daarvan komt het aan." De anderen streden er voor en er tegen en ondertusschen gleed de blik van deu dokter over de golvende, flikkerende zee, langs het strand, hetwelk eigenlijk slechts één grooto tuin was. Het eene park naast het andere, vol groene heesters en bloeien de rozestruiken, welke nergens zoo welig tierden als hier in de zeelucht. Daartus- schen glinsterden witte villa's. En ook de verstrooide huisjes van het visschersvolk, welke niet voor de voorname zomerhuizen wilden onderdoen, waren in heldere tinten geverfd en prijkten met allerlei bloemen voor de ramen. De dokter was bijna reeds onder elk dak binnengetreden; hij genoot bij hoog en laag hetzelfde vertrouwen, waarom hij gemeenzaam „de zeedokter"' werd genoemd. „Als u eens wist, hoe ik den invloed der fantasie op de meest verschillende men- schen in de meest verschillende omstandig heden heb kunnen opmerken Ik zou, dat weet ik zeker, een zieke met geheel onver schillige middelen, als pillen van meel oE suiker, leniging kunnen verschaffen, name lijk als hij overtuigd ware, dat zij hem goed doen." „Maar, dokter! Dat is toch, dunkt me, wat te veel gezegd „Dacht u?" Aan de bezitting der oude dame grensde een groot grasveld, waar, gespannen tus schen vruchtboomen, verscheidene vis- schersnetten hingen te drogen. Uit het huisje, dat er midden in stond en boven welks voordeur een uithangbord was be vestigd, trad juist een magere man met grijs haar, door een grooten knaap verge zeld. Die beiden begonnen de netten af te nemen en daarmee bezig zijnde, kreeg de man het kleine gezelschap op het naburige terras in het oog en groette beleefd- Zijn blik ontmoette dien van den zeedokter; zijn ernstig gelaat verhelderde en hij groette nog eens met eerbiedige vertrou welijkheid, welke de geneesheer met een wuiven#der hand beantwoordde. Toen vader en zoon zich met hun netten hadden verwijderd, keerde de dokter zich weer nadenkend naar zijn tafelgenooten. „Daar ginds loopt het levend bewijs voor hetgeen ik zoo juist heb beweerd," zeide hij. „Sebastiaan Höss, gewoonlijk Vis- seherbast genoemd. Wanneer ik u wilde vertellen, welk een oogenschijnlijk kleine omstandigheid in het leven van dien mam een gewichtige rol heeft gespeeld, dan zoudt gij mij nauwelijks geloovcn." De zoon der weduwe bracht in het mid den, dat hij zich niet goed kon voorstellen, dat Yisscherba-st ooit ziek was geweest, en zijn jonge vrouw was van oordeel, dat Bast er ook niet uitzag alsof hij boven matig veel fantasie bezat. ,,Ik verzeker u," zeide de dokter, „dat Yisscherbast een der merkwaardigste ge vallen is, welke mij in mijn praktijk zijn voorgekomen. Wilt gij zijn geschiedenis hooren? Mijn stoomboot vertrekt pas over een halfuur. Toen ik mij hier vóór meer dan twintig jaren als jong dokter vestigde, was liet strand aan deze zijde in zekeren zin nog „terra incognita." Yan al die villa's ston den er slechts twee of drie; er waren evenmin groote hotels als bazaars, zoodat men alles uit de stad moest laten komen. Yan kurooncerten of Italiaansche nachten was nog geen sprake; kortom, onze tegen woordige, zoo voorname badplaats was een klein visscbersnest met een paar waardig heidsbekleders, waartoe ik voortaan ook zou behooren- Mijn voormalige kameraden hadden mij dan ook toegevoegd: „Mensch, hoe kom je er bij, om je onder de Kaffers te willen begraven?" Maar mij, als buiten kind, schrikten die eenvoudige toestanden niet af; bovendien verlangde ik naar brood en zelfstandigheid, en wel te meer, daar ik uit- een beurs had gestudeerd. Ik solli citeerde dus om de betrekking en kreeg die, waarbij ik mij over het feit verheugde, dat ik de eenige geneesheer- mijlen ver io den omtrek was. Den dag, dat de zaak haar beslag kreeg, zat ik met den burgemeester en een gepen- sionneerden majoor, die een huisje aan het strand bewoonde, op het terras voor het logement. Daar had men toen, evenals nu nog, een prachtig vergezicht naar alle kan ten en ik genoot als nieuweling van den aan blik over de glinsterend golvende vlakte met de nauwelijks zichtbare bergketen in het verschiet. De zee werd toen in geenen deele zoo druk bevaren als nu; lang den oever kruisten een paar visschersbooten, die echter spoedig verdwenen, evenals de jon gens die rondom de badkoetsen hadden ge speeld. Want het was een naargeestige, re genachtige dag en het geheele water met keine krulgofjes bedekt, welke langzamer hand grooter werden en sissend tegen het strand aansloegen. Een enkel wit zeil, drt zioh nog vertoonde, werd door de windvla gen, welke daarmee speelden bijna uiteen gerukt, zoodat het scheepje, waartoe het behoorde, gevaar liep geheel om te slaan. „Dat i3 Vissoherbast," zei de burge meester, die door den verrekijker van den waard den zeiler had gemonsterd. „Dia kerel moet altijd de laatste buiten zijn." Ik keek nauwkeuriger toe en zag een slanken, oogenschijnlijk jongen man, die doodbedaard in het heen en weer schomme lend vaartuig had gezeten, nu opstaan en het bedreigde zeil reven. Dat deed de boot nog meer schommelenhij stond zoo wankel mogelijk, terwijl zijn handen met kraoht aan het kabeltouw trokken, d it de storm hem wilde ontrukken. Het kwam mij voor, dat hij over boord moest gesla gen worden of met zijn bootje in de diepte verdwijnen, terwijl hij daar zoo frank en vrij stond. Maar niets vvi dat alles: hij speelde het klaar, zijn zeil Volgens de re gelen der kunst in te halen, cn stuurde daarop even koen als behendig naar den oever, waar wij hem eenige oogenblikken later zagen landen. „Sapristi" zeide ik ,,die kerel heeft haar op de tanden Wat verliezen de strandbewo ners toch door gewoonte van klein kind af alle begrip van gevaar!" ("Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1