N®. 15777 Vrijdag 28 .Tiili A°. 1911. (§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede VadereD. FEUILLETON, De liefde overwon. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van I6 regels 71.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan-30 weerden 40 Oenta contantelk 'üental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordtf 0.05 berekend. ■TyT.w PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.66. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den sisten Juli e.k. de 3de termijn vervalt van de Plaatse lijke Inkomstenbelasting, dienst 1911, en dat alzoo op den lsten Augustus minstens drie achtste gedeelten van den aanslag moe ten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. J. H. W. VERZIJL, Loco-Secretaris. Leiden, 27 Juli 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van B. C. HARTMAN, om vergunning tot plaatsing van een motor dynamo van 7£ p.k. in het Bioscope-theater aan den Rijnsburgersingel No. 8, Sectie A No. 869; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 11 Augustus a&nst. des voormiddags te elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tetren dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen tèn einde bun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. J. H. W. VERZIJL, Loco-Seoretaris. Leiden, 28 Juli 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1st© alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, 'dat door hen op heden vergunning is ver leend aan J. P. JANSEN, en rechtver krijgenden tot het uitbreiden van de sme derij in het perceel Voorst© Zandstraat No. 8, Secie B. No. 2024. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. J. H. W. VERZIJL, looo-seeretaris. Leiden, 27 Juli 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij Peze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan P. J. DE BRUYOKERE, en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Haarlem merstraat No. 192, Sectie H No. 2385, en het daaraan grenzende perceel Bouwelou- westeeg No. 58, Sectie H. No. 2265. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. J. H. W. VERZIJL, Loco-Secretaris. Leiden, 27 Juli 1911. De democratische tijden zijn wel heel mooi zij brengen menschen in den Raad die er vroeger niet aan zouden hebben gedacht lid van den Raad te worden; maar dat zij er toe hebben geleid dat je einde Juli bij een temperatuur van over de 80° in de Raads zaal moet zitten voor een agenda van 3 X 10 punten met nog een paar punten extra, dat is toch wat al te har. Daar moest je voor een goede kwarteeuw om komen 1 Dan zaten de edelachtharen om dezen tijd in de Zwitsersche Alpen of aan den voet der Pyreneeën of op een ander uitverkoren plekje van onzen heerlijken aard bodem. En nu waren er gisteren nog 22 heeren van de 31. Twee er van voorloopig voor het laatst, tenzij ze zoo plichtgetrouw zijn om in de korte Angustusvergadering de geloofsbrieven van hun opvolgers nog mee te willen goedkeuren. Wij hopen later, als het wat minder drukkend in de lucht is, nog wel eens geïnspireerd te worden tot een welverdiend afscheidswoord om ons thans te bepalen tot de 30 en twee punten, want er kwamen later nog twee spoedeischende zaken ter behandeling bij. Het bestuur van de Landbouwtentoonstelling had een verzoek tot den Raad gericht om vergunning tot het oprichten van andere dan houten ge bouwtjes op het tentoonstellingsterrein, waarvoor het eigenlijk hij B. en Ws. had moeten aankloppen. Toen de Voorzitter, van de tentoonstellingscommissie, tevens Raads lid en rechtsgeleerde bovendien, in de ver gadering kwam, word hij door zijn collega's er oven over onderhouden, waartoe een on deugende uitlating van den Voorzitter mis schien aanleiding had gegeven. De heer P. J. Mulder nam deze -gelegen, heid te haat om eens den Voorzitter te polsen of do vermakelijkheden op het ten toonstellingsterrein ook den Zondag (het is er natuurlijk maar één) open zouden zijn. De Voorzitter zei de, dat dit niet voor 'fl avonds acht uren zou gebeuren. Dan zijn de godsdienstoefeningen afge- loopen, maar het zal zeer de vraag zijn of de avondvermakelijkheden in het oog van den heer Mulder en van wie als hij denken, beter door den beugel kannen dan mogelijke Zondagmiddagpret, Het scheen echter dat de heer M. met dit antwoord vrede had. Voor de herstelling van een scheur in den wal muur bij de Beestenmarkt, die on verwijld noodig bleek, werd f 2350 toege staan, een uitgave waaraan geen Raadslid had gedacht. jEJcn reeks benoemingen volgde nu, waarbij de warmte, die, dit moeten we tot de eer van. de electrische ventilators zeggen, wel eens erger is geweest-, sommigen blijkbaar nogal parten speelde. Bij de benoeming van een handwerkonderwijzeresje kwamen er ten minste twee briefjes met luit. Eggink uit de bus, die later werd benoemd tót adjunefc- direetèur van het Openbaar Slachthuis. Men was er niettemin wel. zoo goed bij, dat maar niet klakkeloos Nc. 1 der voordracht werd -benoemd. Zoo gebeurde het, dat bij een be noeming van een 2de onderwijzeres in de handwerken op No. 2, die, naar wij ver namen, meer ancienniteitsrechten kon doen laten golden, dan haar jongere mededingster, die in de eerste plaats was genoemd, de keuze viel. Een kleine nederlaag voor B. en Wrs. die zich dit blijkbaar voor zooverre zij aanwezig waren, niet zoo erg aantrokken. De wethouder van onderwijs was niet tegen woordig. Wij willen hopen, dat hij hui ten van de vacantie genietend, het zich niet dl te zeer zal hebben aangetrokken, toen hij het in het „Loidsch Dagblad" heeft gelezen. Met de rekening van de Vereeniging tot bevordering van den houw van werkmans woningen, die, omdat de gemeente bij de exploitatie dezer Vereeniging geïnteresseerd is, de goedkeuring van den Raad noodig heeft, is hot ai eerder te doen geweest. Ditmaal had de Commissie van Financiën er ook al weer een en ander op aan te mer ken gehad. De meerderheid wilde haar even wel goedkeuren, maar de minderheid, ver tegenwoordigd door den heer Bosch, zag liever dat er voöraf nog eens met het be stuur der Vereeniging over werd gepraat. De heer Bosch trad in uitvoerige beschou wingen, die, hoe logisch en zakelijk zij ook warep, slechts matig de aandacht der ver gadering bezighielden. De zaak, waarover de heer B. aanmerkingen meende te moeten maken, leverde echter voor de gemeente noch voor- noch nadoel op, zoodat zijn bezwaren slechts op theoretische overwegingen berust ten, zooals de Voorz., die het in theorie met hem eens was, opmerkte. De Voorzitter wilde echter den heer B. in zooverre tegemoet komen, dat hij de rekening onder enkele voorwaarden wilde doen goedkeuren. Dé hee ren Vergouwen en Van der Lip vonden dit niet gocd. Het bestuur van Werkmanswo ningen kan, volgens art.15 der statuten, niet anders doen dan zij gedaan heeft en dus was men verplicht de rekening goed te keuren. Willen B. en Ws. daarna nog-eens met het Bestuur spreken, zoo kunnen zij het doen. Aldus werd mede met instem ming van den heer Bosch besloten. Er gingen daarop weer eenige punten on besproken onder den hamer door, zelfs ook het voorstel om een bedrag van f 800 be- sohikbaar te stellen ten behoeve van do kosten ter verkrijging van een betrouwhai^ woningstatistiek. Men sohijnt, vooral door dat de eigenaars, en bewoners slecht mede werken met de ambtenaren met deze statis tiek belast, op het oogenblik niet juist te weten of er gebrek dan wel overvloed van de verschillende categorieën van woningen in Leiden is en onder het publiek schijnt daaromtrent verschil van meening te be staan. Terwijl nog niet lang geleden de Leidsohe Briefschrijver op verschijnselen wees, die gebrek aan goede woningen deed veronderstellen, trachtten een aantal bouw ondernemers in een advertentiënreeks in dit blad een zekeren overvloed van woningen te demonstreeren. Wij zullen nu spoedig zien op welke wijze men ten Stadhui ze tot een juist overzicht wensoht te komen. Het verzoek van den Bond van Ned. Schil derspatroons om een subsidie van f 100 in de kosten van het houden van een patroons- leergang in hot liuissohildersambachfc, een zuiver middenstandsbelang, werd zoo waar door oen middenstanden den heer P. J. Mul ders zwakjes bestreden. Het onderwijs aan de Ambachtsschool was tegenwoordig vol doende, meende hij, doch hij zag voorbij dat het hier een onderricht betrof voor ouderen, voor patroons, waarvan de mecsten vermoedelijk ambaohtsonderwijs hebben ge noten. B. en Ws. hadden bovendien de zaak van koopmansstandpunt beschouwd. De cur sus, welke een f 800 zal kosten en voor geheel Zuid-Holland zal gelden, wordt in Leiden gehouden en brengt-, 't zij door het huren van een gemeentezaal, 't Zij door het bezoek van .vreemde schilders, allicht die f 100 wol voor de gemeente op, meende do Voorzitter. Op deze of andere gronden, dat weten wij niet, want niemand behalve nog de heer Roem heeft er zich verder over uitgelaten, werd de subsidie toegestaan. Eveneens werd gunstig beschikt op het ver zoek van de Vereeniging tot verzorging van kleine kinderen, om toekenning van een jaar- lijksch subsidie, al heeft de Raad op advies van B. en Ws. het aangevraagd bedrag van f 500 tot op de helft gereduceerd. Bij dit punt merkten wc een belangrijke kentering in de denkbeelden van sommige leden op, vergeleken hij de behandeling van eenzelfde verzoek voor een paar jaar, toen het werd gewezen van de hand. Het werd toen o. a. krachtig bestreden door de heeren Pera en Vergouwen, die nu verklaarden van meening te zijn veranderd. De heer Bosch stond nog op het oude standj)unt en wist bij stemming nog vijf leden aan zijn zijde te krijgen. Inzake het voorstel tot verbouwing van do Meisjessohool 1ste klasse stelde de heer Reimeringer zich op het standpunt „alles of niets." Men liet hem hij stemming alleen staan. Met betrekking tot het voorstel, om ook des Zondags 'den Witten-, IleeTen- en Zijl singel voor het rijwiel- en motorrijtuig-ver keer open te stellen^ was weer de heer Bosch in de. contramine <y>_iT.evaar-af, zooals hij zelf zeide, voor ouderwetsch aangezien te worden. Zijn argument dat reserveering dier singels speciaal van den Witten Singel voor de wandelaars, vooral in het belang van den kleinen man zou zijn, werd hem handig ontnomen door den Voorzitter, die terecht opmerkte, dat het rijwiel nu toch heusch geen luxe-rijtuig meer is. Vooral des Zondags wanneer honderden rijwielen wor den verhuurd, beweegt zich de kleine man veel op dit modern vervoermiddel, veel drukker dan menschen uit den gegoeden stand. Het verheugt ons dat de Raad met overgroote meerderheid het voorstel aannam, want waarlijk bepalingen als deze behooren niet meer in onzen tijd. Ten plotte kregen wij nog enkele veror deningen onderhanden, betrekking hebbende op de gestiohten „Endegeesrt" en „Rhyn- geest." Daarbij zijn wol heelwat opmerkin gen gemaakt door verschillende leden, maar deze hebben niet bewerkt dat er een tittel of jota in de voorgestelde verordening is veranderd. Zelfs een poging van den heer Hoogemboom, die ditmaal de taalkundige cri- tieli."van zijn huurman prof. Oarpentier Al- ting scheen overgenomen te hebben om het woordje „behalve" uit een artikel gelioht te krijgen, mislukte. Verder heeft de heer Vergouwen een beetje gekout over de wijze waarop de dienst voor de protestantsche kerk genootschappen wordt of kan worden waar genomen in do gestichten, de heer Briët klaagde, wat men van hem zeker niet zou hebben verwacht, over te weinig spreekuren van de gcstiohtsgcneeshecren op. Zondag en de heer Pera sprak voor oningewijden in de vroegere inwendige geschiedenis van deze gestichten een poosje „in raadselen", al zullen de personen, dien het aangaat, hem wel hebben begrepen. Wij verwijzen voor een en ander naar het verslag der raadsvergadering. Even ha.lfvier verlieten de heeren do zaal, na van eöraar en van den burgemeester af scheid genomen te hebben, allicht voor een week of drie, want i n de laatste helft van Aug. zal vermoedelijk de Raad in zijn oude samenstelling nog even worden bijeengeroepen Leiden, 28 JuSs. Dr. J. Eggink, van het lst> reg. veld- art., te Utrecht, zal in verband niet zijr benoeming tot adjunct-directeur van het openbaar slachthuis te Leiden, den actie- ven dienst verlaten onder benoeming tot reserve-paardenarts 2d kl. Geslaagd zijn voor het examen boek houden, kandelsrekenen en handelsrecht van de Federatie van Handels- en Kantoor bedienden in Nederland, ,,Mercurius"-di ploma, de heeren J. Aleva, J. J. de Groot Jr., J. r. van Wijngaarden, van Leiden; O. G. Snel, van Leiderdorp, leerlingen var- mejuffrouw Octavia Parmentier, alhier. De heer Snel is leerling van do Christe lijke School, Noordeinde, alhier. De „Staatscourant" van heden bevat de wijzigingen in de statuten der naamlooze vennootschap Biscuitfabriek „Nutrix" te Leiden. voor het examen hoofdakte is te Am sterdam geslaagd de heer C. L. de Jongh, van Aalsmeer. Mr. D. Fock, oud-gouverneur van Suri name, is gisteravond te 's-Gravenhage aan gekomen en heeft intrek genomen in „Ho tel Paulcz." Do bij de normaal schietschool gede tacheerde le luit. G. A. de "V os, van het 4de reg. inf., wordt 1 Aug. as. definitief bij die inrichting overgeplaatst. Op het vijftiende Prov. Noord-Hol- landsch Zendingsfeest op Woensdag 23 Aug. a. 8. op „Velserbeek" spreekt o. m, ds. H. S. Bouma, Geref. pred. te Hazers- woude, over: ,,De Triumf van het Evan-i gelie.' De minister van binnenlandsche zaken, mr. Heemskerk, heeft met een verlof van eenige weken de residentie verlaten. Als tijdelijk voorzitter van den minister raad treedt, gedurende zijn afwezigheid, de minister van financiën, mr. Kolk man, op- De minister van marine, vice-admiraal Wentholt, zal van 't begin tot 't einde van Augustus met buitenlandsch verlof zijn. In Den Haag is dit jaar voor het eerst, gehouden een van staatswege inge steld examen voor de Russische taal. Het werd gehouden onder leiding van prof. Kern, uit Groningen, en in de commissie had een Rus als examinator zitting. Tot deelneming aan het examen waren opgekomen twee candidaten, van wie één zich heeft teruggetrokken; de andere werd afgewezen- 66) „Natuurlykl De man is altijd de schuld van alles!" gaf Riefenstahl stekelig terug. »En misschien" hy keek met woedende oogon naar Lotte „kan de juffrouw mjj ook op heldering geven van dit telegram." Met zware stem las hjj het voor. Het luidde als volgt: „Van BiengriSber Nieberding twee en twintig duizend gulden los gekregen. Chèque volgt. Voor persoonlijke aangelegenheden ga ik naar Londen: Walter." „Naar Londen? Wat moet dat beduidenI?" riep mevrouw. „Naar Londen!" riep Lotto. „O, dat is ver- ■chrikkelykl Als hy eerst in Londen is, dan gaat hy zeker verder naar Afrika, en dat kan ik niet verdragen. Dat is te veel voor myn kracht; daar wil ik hem niet alleen laten, want de menschen sterven daar als muggen aan de koorts 1" Oom en tante grepen haar by den arm links en rechts. „Spreek op! Wat moet die reis naar Londen beteekenen? Wat heeft dat met Afrika te maken?" Zy liet zich gewillig heen en weer schudden. „Hy wil naar Afrika, om zich zelfstandig te maken, als hy my hier niet trouwen mag. Hy wil daar zelf een zaak beginnen in yzer, voornamelijk spoorwegrails. Dan wil hy con necties in Engeland zoeken, om zich De oude Riefenstahl sloeg met de vuist op de tafel, zoodat de kopjes rammelden en de koffiekan op het lichtje opsprong. „Tegen onze eigen firma wil hy dus gaan conourreeren I Ik onterf hem, als hy nietdade- ïyk naar huis terugkomt 1" „Och, Hemeltje, HemeltjeI" riep Lotte. „Hy komt zeker niet. Als hy eenmaal zich voorge nomen heeft iets te doen, dan is hy niet van zyn plan af te brengen." „Hy zal komen," zei mevrouw krachtig; „h(j komt beslist als Ik hooi telegrafeer." Walter Riefenstahl kwam werkeiyk terug, naar aanleiding van een telegram van zyn moeder, hetwelk luidde: „Dadeiyk overkomen. Vader ziek. Lotte hier." Toen het middernacht sloeg, naderde Walter het ouderiyk huis; zyn moeder opende hem de deur. „Aan vaders ziekte heb ik geen oogenblik geloofd. Maar waar is Lotte?" „Boven op de logeerkamer," zei zyn moeder met nadruk, „en ln myn zak heb ik den sleutel, en die bly'ft er in zoolang jy bier met haar onder één dak bent. Ga nu gauw naar je vader, want die heeft een woordje met je te spreken." Maar Walter maakte geen aanstalten om aan het bevel zyner moedor te voldoen. Hy werd zoo kwaad, als zy hem nog nooit had gezien. „Watl Lotte opgesloten I U laat haar dade- ïyk vry, of ik trap de deur in." „Ho, ho, zy ligt sedert een uur al te bed. En ik ga nu ook slapen. Maar jy gaat naar vader. Dat jy echter de hoofdschuldige bent en zy de verstandigste, dat heb ik al be grepen. Vrouwen zyn toch altyd veel wyzer dan mannen I" Hierop keerde zy. zich om en stapte met vasten tred naar haar slaapkamer. Walter zag haar glimlachend na. Een enkel, woord uit den mond zyner moeder had hem gerustgesteld. Hy was dus de schuldige en zy was de verstandigste. Deze opvatting van de zaak leek hem zeer goed toe. Met een vriondeiyk „goeden avond 1" trad hy de woonkamer binnen, waar zyn vader hem met ongeduld wachtte. „Wat is dat voor een zaak met den nieuwen spoorweg daar in Afrika? Voor den dag er meel Pas op, als je iets tegen de firma onder neemt, dan kan je den bedelstaf opnemen en je Lotte er by. Wanneer zy je ton minste niet bedankt, want de wyste van je beiden schynt zy my werkeiyk te zyn." Lotte was dus niet alleen do verstandigste, maar ook de wyste. Het werd hem steeds lichter om het hart. „Nu, kryg ik antwoord, ja of neen?" brulde de oude. „Maar je behoeft my ook in 't ge heel niet te antwoorden; ik zag je hierby myn eerste en laatste woord: Is daar met die spoorweggeschiedenis werkeiyk wat te verdienen, dan ga jy er maar dadeiyk heen. Binnen acht dagen vertrekt er een boot. Nu?" Walter zette een ernstig gezicht, en zol: „De zaak is van te groot belang voor my, dan dat ik dadeiyk een besluit kan nemen. Ik moet ten minste tot morgen bedenktyd hebben." Bedenktyd l Je weet, wat je anders te wachten staat 1 De bedelstaf en..." en Lotte. Goed, vader, ik heb u be grepen. Aangename nachtrust." Hy sloot de deur en ging naar zyn kamer. „Ook door het sleutelgat kunnen ze niet samen praten," zeide mevrouw Friederlke, toon haar man op de slaapkamer kwam, „want ik hsb de gang naar de bovenste verdieping eveneens afgesloten." En uitórst tevreden met haar moederiyke voorzorgen, sliep zy haar welverdienden slaap. Geen van b9ide echtgegenooten was nog ontwaakt, toen Walter mot zyn lange beenen het raam uitklom, een lange ladder haalde en deze plaatste tegen het venster van Lotte Schneider. Toen hy zachtjes tegen het venster klopte, klonk er een onderdrukte kreet uit het kamertje. En toen Lotte, bet gordyn oen weinig ter zyde schuivend, zag, wie daar, in het schemer licht op de ladder stond, riep ze: „Maar dat Is te gekl Wil je wel eens maken, dat je naar beneden komtl" Doe eerst het venster open, dat ik je een kus geven kan." „Om 'a Hemol8 wil, wees stil en ga weg, anders la al myn comediespel tevergeefs geweest 1" „Comediespel; me dunkt, je hebt het slim aangelegd." „Dat heb ik ook. Het is voor een goed dool en ik denk, tegen den herfst, als je uit Afrika terugkeert, zal het zoo ver zyn." „Lotte, Lotto I Heb je dat al bereikt, dan zal het andera ook wel volgen." „Zeker," zei Lotte Schneider, „en nu goede reis, en ga spoedig, want ik zou niet graag een week opgosloten zitten. Lotte 1" klonk het nog eens van buiten. „Ja, ja!" riep ze, het venster openend en hy gaf haar een afscheidszoen. Toen wierp zy hem nog een kushand toe, kroop weer onder de dekens en sliep vast tot in den laten morgen. Zy sliep nog, toen mevrouw Riefenstahl de gesloten deur opende en op viltpantoffels het kamertje binnenkwam. Zy keek lang naar de slaapster, die, met een kinderlykon glim lach om den mond, op het kussen lag. Die kon geen slecht geweten hebban, anders kon zy niet zoo gerust slapen. Zacht verwyderde mevrouw Friederike zioh weer, en toen zy don sleutel achter zich om draaide, dacht zy Eigeniyk is het jammer, dat Lotte niet Marietjes geld heeft." Zy ging de trap at, waarvan de treden onder haar voeten kraakten. „Hu, de jongen wil haar absoluut hebben. Ach, die arme jongen naar dit wilde Afrika 1" XXI7. Een week lang was Edela heen en weer gereisd, van de eene plaats naar de andere. Overal hoorde zy Bernards stem; 't was o4 er op de gansche wereld slechts óón klank was, zyn stem, die haar overal achtervolgde. Maar tusscherr haar en het geluk stond iets; een bindend woord: nooit zou zy een ander mogen toebehooien. Edela wist, dat het goen verbeelding was, dat zy Adriaan van Tauern in de slede by de villa had gpzien en dat hy haar ook gezien had. Zy wist, dat er al dien ty i onzichtbare draden van hem naar haar waren gekomen, die haar omvat hielden als in een onzichtbaar netwerk. Op zekeren dag las Edela in de courant een advertentie, die luidde: „Pension aangeboden, tegen biliyken pry*, voor een dame alleen in de houtvosterswoning, midden ln de Thüringsche boaschen gelegen.'* (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1