N«. 15776 Donderdag 27 Juli. A0. 1911. (§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van i6 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootore lettere naar plaatsruimte, Kleine edvertentiën van 30 voorden 40 Oenta contant; elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incasseeren wordt/"0>05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per past1.65. Inkomstenbelasting. Burgemeester en WetHouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 3lsten Juli e.k. de 3dé termijn vervalt van de Plaatse lijke Inkomstenbelasting, dienst 1011, en dat alzoö op den lsten Augustus minstens drie achtste gedeelten van den aanslag moe ten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. J. H. W. VERZIJL, Loco-Secretaris. Leiden, 27 Juli 1911. Winterdienstregeliug Spoorwegen. Burgemeester en Wethouders v-n Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat een exemplaar van het ontwerp voor de ,,Winterdienstregeling 3911'12", aangebo den door de „Noord-Brabantsch-Duitsche Spoorweg-Maatschappij" ter inzage op de Secretarie dezer gemeente is nedergelegd en dat eventueele opmerkingen betreffende dit dienstregelingsontwerp, ten einde voor de vaststelling van de dienstregeling in Ovei^veging te kunnen worden genomen, rechtstreeks moeten worden ingezonden vóór of op 1 Augustus a. s. aan het Depar tement van Waterstaat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. J. H. W. VERZIJL, Loco-Secretaris. Leiden, 27 Juli 1911. Leiden, 27 Juli. In verband met het plan tot het hou den van den grooten optocht op 3 October a. s. voorstellende de hulde van de el provinciën aan d'e Leidsche Stedemaagd", deelde men ons mede, d'at reeds eenige yereenigingen en ook eenige particuliere groepen zich bereid hebben verklaard hun deelneming te verleenen en het is zeer zeker gewenscht, dat zoo spoedig mogelijk alle voorbereidende maatregelen worden getroffen omdat het arrangeeren van den optocht veel tijd en moeite kost. Men waoh- te ö'us niet tot het laatste oogenblilq doch geve zich spoedig op en trede in nader overig met het bestuur, dat gaarne tot nadere inlichtingen bereid is. Geslaagd zijn voor het examen in boekhouden, handelsrekenen en statistiek vanwege de Federatie van Handels- en Kan toorbedienden tot verkrijging van het ,,Mercurius"-diploma, de heeren F. Hof land en H. D. M. Knol, alhier, laatstge noemde leerling van den heer J. van der Veen. Aan de Rijks-fhoogere Land-, tuin- en Bosclibouw6ohool te Wageningen is geslaagd voor Kolonialen Landbouw A. C. Kooren- 'hof, van Leiden. Gisteren slaagde voor het examen als eerste stuurman voor de groote stoomvaart de heer J. O. A. L. de Vries. Ds. J. C. Wannce, uit Waddingsveen, beroepen tweede predikant bij de Remon- etrantsdhe Broederschap te Groningen, zal September worden bevestigd. In de kerk op het Witte Vrouwén Singel te Utrecht werd de jaarlijksche Sy node der Chr. Geref. Kerk geopend, door ds. F. Lengkeek, van Amsterdam. In het Moderamen werden gekozen ds. H. Jans sen, van Leiden, voorzitter. Ds. R. Sluitïr, van Murmerwoude, vice-voorz., ds. F. Leng keek, van Amsterdam, G. Berkema, van Utrecht, is permanent scriba. De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot tijdelijk leeraar in de (Plant- en Dierkunde aan de lste Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus en aan de Openbare Handelsschool den heer P. A. Dietz, doctorandus in de plant- en dier kunde te 's-Gravenhage; tot leeraa/r in de Geschiedenis en Aard rijkskunde aan de lste Hoogere Burger school met 3-jarigen oursus, den heer J. S* (ïrossier, onderwijzer aan de Rijksleer- Miool te Maastricht; tot leeraren in de Grieksche en in de %Jjatijnsche taal en letterkunde aan het Ste delijk Gymnasium, dr. J. W. Bierma., leeraar aan het Gymnasium te Leiden, en Smit, leeraar aan 't Gymnasium te Groningen, Tot directeur der gemeentetelophoo.i de heer W. A. J. van den Hurk, ingenieur bij 'dien tak van dienst. Na een onderzoek van ruim 1£ uur stelde de Raadscommissie voor heb onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwgekozen raads leden voor, den heer Jacobus Polak niet als raadslid toe te laten. Blijkens het aan tal ingeleverde kaarten hebben 818 kiezers aan de stemming deelgenomen. Bij onder zoek is gebleken, dat 819 stemmen moeten zijn uitgebracht, daar 819 kaarten zijn inge leverd, welk cijfer overeenkomt met de parafen, op de kiezerslijsten. Besloten werd door den Raad den heer Polak niet toe te laten. De kolonel A. R. Ophorst, comman dant van het 2de reg. vesting-art. te Am sterdam, wordt met 1 Nov. bevorderd tot generaal-majoor, inspecteur der vesting-art. Bij resolutie van den minister van Ko loniën van den 25sten Juli 1911, zijn W« van der Yeen te Utrecht, G. J. H. Renge- rink te Bussum, A. du Saar te Voorschoten, W- O. van Gelderen te 's-Gravenhage, C. H. Vogel te Velseroord, D. Groet te Haar lem, H. Steppe te Utrecht, J. van der Wal te Amsterdam en D. Sinningh te Zieriksee, ter beschikking gesteld van den gouverneur- generaal van Ned.-Indië, om te worden be noemd tob onderwijzer 3de kl. bij het open baar Europeesch lager onderwijs daar te lande. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag 28 dezer, die van den minister van binnenlandsche zaken op Zaterdag 29 dezer en die van den minis-, ter van justitie op Zaterdag 29 dezer, Za terdag 5 Augustus en Zaterdag 12 Augus tus niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Met liet dor- schen van de. gerst heeft men op ver scheidene p'.aatsen in deze gemeente een aanvang genomen. De opbrengst is bevre digend en varieert van 35 tot 45 H.L. per hectare. Zeer waarschijnlijk als ge volg, dat het gewas zoo voorspoedig ge groeid is, is de korrel prachtig. De prij zen zijn nog niet hoog en varieeren van f5 tot f 5.50 per H.L. Tot opzichter bij het te bouwen post en telegraafkantoor te Hoofddorp is be noemd de heer P. Olthof, te 's-Graven hage. De vrouw van den brievengaarder Voomeveld, te Nieuw-Vënnep, bemerkte des morgens vroeg, dat een groote hond het kippenhok had verbroken en nog op zijn gemak een kip bezig was te verorbe ren. De hond werd herkend als die van den metselaar Bakker. Deze verklaarde zich bereid om de 7 kippen, die de hond reeds gedood en verscheurd had, te ver goeden, zoodat deze zaak met onderling goedvinden werd geregeld. De droogte der laatste weken mag voor den landbouwer, met het oog op het binnenhalen van den oogst, uitstekend te pas komen, met het oog op het drink water wordt eiken dag naar wat regen uitgezien. De regenbakken zijn voor de zooveelste maal in dit jaar weer leeg en dit is het grootste ongerief, dat men zich in deze gemeente kan indenken. Van den vroegen morgen tot den laten avond ziet men mannen en vrouwen bezig om bij lien, die nog van regenwater zijn voorzien, water te koopen, hetgeen evenwel ook maar slechts enkele dagen duurt, of men weet niet meer waarheen 1 Wanneer zou hier toch eindelijk eens een waterleiding komen, is een verzuchting, die dagelijks door velen geslaakt wordt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteren was het voor sommigen alhier weder een ongeluksdag. Het zoontje van den schip persknecht J. Z. kwam in aanraking met een auto, zijn klomp werd verbrijzeld en een zijner beenen gewond. De 20-jarige J. G. viel t e water, werd gelukkig spoedig gered, doch kreeg als gevolg van den schrik in hevige mate koorts. Een der kinderen van den barbier G. viel eveneens te water; ook dit werd gered. KATWIJK-AAN-ZEE. In een visschers- gezin in de Scheveningerstraat alhier is gistermiddag een drieling geboren. De kin deren, allen jongens, maken het goed. Bij menschenheugenis is zoo iets hier nog nooit voorgekomen. De heer W. Taat, scheepmaker en reeder alhier, is door aankoop eigenaar geworden van een te Elsflet, bij Emden, thuisbehoorenden kotter. Vier bevaren tim merlieden zijn naar Elsflet, om het vaar tuig herwaarts te brengen, waarna het in de haven alhier zal worden vertimmerd. LISSE. Gistermiddag werden op de boer-: derij „Potterstier," bewoond door de wed. J. Baartman, aan den Veldweg te Lisser- broek, twee geheel gevulde hooibergen door brand vernield. Door den gunstigen wind en met vereende krachten kon men de woning behouden. De oorzaak is hoogst waarschijnlijk spelen met lucifers door kin deren. Verzekering dekt de schade. NOORDWIJK. De bloembollenbeurs van het II. B.-G. die elke week in café Flora" gehouden wordt, werd gisteren bezocht door ongeveer 100 personen, waaronder 30 exporteurs. De kweekers waren nogal tevreden; er werden flinke quantums omge- «et tegen tamelijke prijzen. Golden Spur en Von Sion stijgen in prijs. Sommige tul pensoorten willen nog niet best. De Beurs van H. B.-G. is een succgb voor de afd. OEGSTGEEST. Morgenavond te half zeven vergadert de Raad. RIJNSBURG. Eindelijk naderen wij toch de verwezenlijking onzer wenschen naar be ter licht. Gisteravond brandden reed3 twee gaslantaarns in de Kerkstraat. Er is dus gas. Als nu met bekwamen spoed wordt ge werkt, zal men ook spoedig binnenshuis hiervan kunnen gemeten. Reeds zeer vele inwoners hebben de leiding in hun huizen gereed en wachten nog slechts op aanslui ting. SASSENHEIM. Als gevolg van de lezing van mevr. Boissevain heeft zich alhier een afdeeling gevormd van den bond voor Vrouwenkiesrecht, aanvankelijk met tien leden. VOORHOUT. Mej. M. C. A. Blank- waards, onderwijzeres aan de openb. la gere school alhier, heeft tegen 1 Septem ber a.s. als zoodanig haar ontslag aange vraagd in verband met haar benoeming tc Semarang (Ned.-Indië). VOORSCHOTEN. Gisteravond werd in „Het >^£ipén van Voorschoten", ten over staan vim notaris D. K. J. Schoor, een partij haver verkocht. Na eerst in vier per ceel en gemijnd te zijn, werd de' geheele partij het eigendom van L. van der Post, te Zoeterwoude, voor f 354. In het Ambachtshuis kwamen gister avond een aantal personen bijeen, die na onderlinge besprekingen besloten tot het oprichten eener Neutrale Kiesvereeni- ging. Een. bestuur werd gekozen; secre taris is de heer M. Romein. Na de eerst volgende gemeenteraadsvergadering zal een openbare bijeenkomst uitgeschreven worden. Zaterdag a.s. zal de heer D. P. Yper laan, den dag, herdenken, waarop hij vóór dertig jaren benoemd werd tot gemeente opzichter. WARMOND. Meldde men gisteren, dat van de omstandigheid van het verdrinken, van een schipper gebruik was gemaakt, om tijdens de korte afwezigheid van den broeder het aan boord aanwezige geld te stelen, thans kan worden gemeld, dat dit niet het g^val is geweest. Gistermiddag zijn de ouders van den ver dronkene gearriveerd, en toen de moeder ging zoeken, bracht deze al spoedig het geld te voorschijn, tot een bedrag van ruim f 500. WASSENAAR, Aan den oproej van het voorloopig comité tot oprichting van het Groene Kruis" was flink gehoor gegeven De zaal van het Patronaatsgebouw was ge heel gevuld met belangstellenden, die zich al spoedig ontpopten in leden" van de ver. het ,,Groene Kruis." Na de duidelijke uiteenzetting toch van dr. F. van Praag omtrent werking en doel der #ereeniging gaven bijna alle aanwezigen zich a'.s lid op. De burgemeester dezer gemeente, die de vergadering ^eidde, las daa.rop de statuten en het huishoudelijk reglement voor, die beide onveranderd werden aangenomen. Gevraagde inlichtingen werden gaarne ge geven. Bij de verkiezing van een bestuur stelde één der aanwezigen voor het Voor loopig comité als zoodanig te benoemen. Dc vergadering gaf door applaus te ken nen dat zij geheel met dit voorstel mede ging- De Voorzitter deelde mede, dat zeven van de twaalf commissieleden zitting zouden nemen in het bestuur en dat er voor de vijf overige leden heusoh nog werk genoeg zou overblijven. De verschillende functiën waren verdeeld als volgt: voorzitter de bur gemeester; secretaris C. de Munich, nota ris; Pennigmeesteresse mevr. Hooft graaf land. Waarnemend voorzitter D. J. baron Van Pallandt, 2de secretaris en 2de pen ningmeester Th. Wouters, terwijl de beide doctoren A. Duetz en F. van Praag de functie van commissaris voor ontsmetting en magazijn op zich namen. Na een woord van dank sloot de Voorzitter de vergade ring. In het café van den heer A. W. Beyersbergen vergaderde gisteravond de Coöperatieve Vereeniging Samenwer king." Uit de relkening en verantwoording bleek, dat ock dit jaar de cmzet van gra nen groot is geweest. Bij dien grooten om- zét Avas aet - instcij'fer betrekkelijk Hein. Toch was het groot genoeg, om het divi dend vast te stellen oip 5 procent en om de noodige afschrijvingen te doen plaats heb ben. Zooals de voorzitter terecht opmerkte, hadden de leden eigenlijk de winst al bin nen, daar door omstandigheden enkele ar tikelen zeer concurreer end moesten ver kocht worden. Na bespreking van den aankoop van voe derartikelen voor den winter werd de verg:i- dering, welke niet zeer talrijk was, gesloten. ZOETERWOUDE. Bij den heer Van At aan den Zoet-erwoudschen weg, en van den tuinder Van P. zyn al de perziken van de boomen ontvreemd. De politie stelt een ernstig onderzoek in, aangezien dit telkens voorkomt. Eenige jongens zijn reeds ge hoord, die in de omgeving van den tuin vruchten etende zijn aangetroffen. Het Koninklijk bezoek aan België. EengeschenkvandeKoningin. Koningin Wilheknina heeft aan koning Albert een geschenk aangeboden, nl. een zeer schoone, origineel-oude, Holiandsche arreslede in Lodewijk-XV-stijl met licht groene bebloemde paneeler, afgezet door verguld ornament met donker-groene vul lingen. Het is een buitengewoon f.aai type van onze nationale sleden uit dien tijd. Ontvangste n. H-t corps diplomatique werd gisteren te vier uren in het paleis aan de Koningin voorgesteld. Alle hoofden van de gezant schappen, aan het hoofd do nuntius, waren tegenwoordig. De Nederlandsche gezant jhr. mr. Van der Staal van Piershil stelde hen voor. De Koningin toonde zich uiterst min zaam jegens allen. De Koningin ontving in particuliere audiëntie de leden van het bestuur van de Belgische afdeeling van de Nederlandsch- Belgische Commissie, onder leiding van Beernaert. Z. K. H. Prins Hendrik en de Nederlandsche gezant woonden de audiëntie bij. Na aanbieding aan koningin "Wilhelmina van (en tuil orchideeën, dankte H. M. in hartelijke bewoordingen. Het gal a-d iner. Het gala-diner ter eere van de Hooge Be zoekers in de groote zaal in het paleis te Brussel bestond uit 200 couverten. Behalve de Belgische vorsten en het Nederlandsche koninklijke echtpaar waren tegenwoordig de leden van het Nederlandsche gezant schap, de voorzitters van Kamer en Senaat, de ministers en hoogwaardigheidsbeklee- ders, de Belgische gezant te 's-Graven hage, enz. Koning Albert zeide bij den maaltijd, dat het voor hem een waar geluk was, dat hij H. M. hartelijk en oprecht kon welkom heeten en Haar de vreugde kon betuigen van hem en de Koningin, dat bij in de hoofdstad de zoo beminde Vorstin mocht begroeten van de noordelijke naburen. De zeer gewensohte aanwezigheid van Uwe Majesteit, te Brussel, zei Z. M. verder, zal een nieuw en zeer gewaardeerd bewijs zijn van de gevoelens van vriendschap en wederkeerig vertrouwen, welke onze be trekkingen met de bevolking van Nederland- kenmerken. De Belgen, die Uwe Majesteit hier toejui chen, zijn bijzonder gelukkig de gelegenheid te hebben Haar van hun eerbied te getui gen en hun innige sympathie te toonen voor het Nederlandsche volk. Ik wensch oprecht, dat onze beide zoo dappere en zoo arbeidzame volkeren zich steeds meer bewust worden van een ge meenschappelijk streven en van een ge meenschapsgevoel, dat in het leven wordt geroepen door veelvuldige belangen, welke langs natuurlijken weg een toenadering tusschèn hen bevorderen. De Koning voegde er aan toe: Wij herin neren ons gaarne en dankbaar de beminne lijke ontvangst, welke Uwe Majesteit ons bereidde en welke ons ten deel viel van de bevolking van Amsterdam. Wij durven ho pen, dat onze Hooge Gasten een goede her innering zullen me-dënemen van Hun te kort verblijf bij ons. Mede als tolk van mijn landgenooten, spreek ik de hartelijkste wen schen uit voor het geluk van Uwe Majesteit en de grootheid van Haar volk. U sta mij toe hierbij mijn wenschen te voegen voor het geluk van do Koningin-Moeder, den Prins der Nederlanden en Prinse3 Juliana, op wie zoovele en zoo dierbare verwachtin gen zijn gevestigd. Ik hef mijn glas op ter eere van de Ko ningin der Nederlanden en Haar doorluch tige familie en op den voorspoed van Ne derland Koningin Wilhelmina antwoordde Ik ben zeer gevoelig voor de vriendelijke woorden, welke Uwe Majesteit tot mij heeft gericht en zeer erkentelijk voor de ontvangs^ ons door Uwe Majesteit en het Belgische volk bereid. Ik ben in het bijzonder geluk kig, dat de gezondheid van de Koningin Uwe Majesteiten heeft veroorloofd ons to ontvangen en den Prins en mij in staat te stellen Hun het vriendelijke bezoek te be antwoorden, dat zij ons het vorige jaar wel wilden maken, dat bij ons een hooggeschat- t; herinnering liet. Do uitstekende betrek kingen, welke geluk&ig be-staan tusschen beide landen en de gevoelens van vriend schap en wederkeerig vertrouwen gaan mij te zeer ter harte, dan dat ik niet innig alle middelen zou goedkeuren, welke cr toe strekken kunnen deze te versterken. De voortreffelijke hoedanigheden van het Belgische volk, zijn noeste vlijt, zijn intelli- ^gentie en beschaving wékken bij mij en mijn landgenooten de levendigste bewondering en wij begroeten gaarne onze zuidelijke na buren als goede vrienden. De Koningin sprak haar levendige voldoe ning uit zich te bevinden in de schoone en bloeiende stad Brussel en haar grooten dank voor de zoo vriendelijke ontvangst. Ik kan Uwe Majesteiten verzekeren, dat de Prins en ik er een onvergetelijke herinnering aan zullen bewaren. Ik hef mijn glas op ter eere van den Koning en de Koningin der Belgen, Hun vorstelijke familie en ik drink op het welzijn van België. Onderscheidingen. De Koningin heeft het grootkruis van den Nederlandschen Leeuw verleend aan den Belgischen minister-president Dc Bro- quevillc en aan den minister van buiten- landsche zaken, Davignon; het grootkruis van de Oranje-Nassau-orde aan dc mi nisters Carton de Wiart, Poullet en Levie. De burgemeester van Brussel is benoemd tot groot-officier van de Oranje-Nassau- orde. Koningin .Wilhelmina en de Belgische prinsen. Zoodra IT. M. zich wat van de ver moeienissen der reis hersteld had, liet zij om de koninklijke kinderen vragen. Toen kwamen beide prinsjes, Leopold en Karei, en het prinsesje, Marie José, haar bloe men brengen. Moederlijk kuste en streel de onze Koningin de kleinen, en sprak hun over de kleine prinses Juliana. Zij schonk den Belgischen koningskinderen speelgoed en versnaperingen. Nederlandsche en Belgische persvertegenwoordigers. Een zeer geanimeerd banket verccnigde gisteravond in de „Taverne Royale" de Brusselsche en Nederlandsche persvertc» genwoordigers. De heer Neut, voorzitter van den Alg. Belgischen Persbond, sprak het welkomstwoord, waarna de heer Ju lius Hoste, voorzitter van de Brusselsche afdeeling van den Bond, een geestdriftige; rede hield in de Vlaamscha ta^l, welke door den heer Henri Dekking, secretaris van den Nederlandschen Journalistenkring, werd beantwoord. P.rotest der VlamingeifT Het Nationaal Vlaamsch verbond, afd. arrondissement Brussel, heeft de volgen de circulaire verspreid „Vlamingen! Ondanks den wensch', namens het Vlaam- sche volk uitgedrukt, zal Koningin Wilhel mina te Brussel door Koning Albredit in het Fransch verwelkomd worden. Aan den koninklijken disch zal alleen Fransch klin ken. Ten stadhuize van Brussel zal bij dit koninklijk bezoek ook alleen Fransch ge sproken woorden. De taal van zes millioen Nederlanders en vier millioen Vlaamsche Belgen wordt niet waardig geacht om in die omstandigheden gebezigd te worden. Flenter en vooroordeel zegevieren hog-, maals op volkskracht en volkswensch. Vlamingen I Op die minachting en mis kenning zult gij antwoorden met koele on verschilligheid en stille onthouding. Neemt geen deel aan stoet of andere betoogen. Het Bestuur." Naar uit Brussel wordt gemeld, zal hier van het gevolg zijn, dat Vlaamsche maat schappijen, die anders met Raar banieren en muziekkorpsen aan den optocht zou den hebben deelgenomen, zich thans zul len onthouden. Staatscommissie voor electrasclio kracht ton plattolande. Bij Kon. Besluit van 14 Juli is ingestria' een staatscommissie, welker taak het zal zijn om van advies te dienen omtrent de vraag, welke maatregelen genomen kunnen worden om te bevorderen, dat in de be hoefte aan electrische kracht, welke yi ver schillende streken des land's en met name ten plattelande bestaat op zoo doeltref fende en zoo economisch mogelijke wijze worden voorzien. Benoemd zijn tot lid, tevens voorz. dier commissie, de heer II. A. van IJsselsteyn, c. i., dir.-gen. van den arbeid te 's-Graven hage; tot leden de heeren W. Bos, wrth. der gem. Groningen; W. J. A. Coltli iff, luit.-kol. der genie, comm. in -1de genie- comm., te Arnhem; N. M. II. Doppler, elec- tro-techn.-ing. bij den centr. dienst der arbeidsinspectie, 's-Gravenhage; mr. J. C. A. Everwijn, referendaris, hoofd van de afd. Handel van het Dep. van Landbouw, te 's-Gravenhage; A. N. Fleskens, lid van do Tweede, Kamer, GeldropJ. van Has selt, c. i., oud-dir. van publ. werken der gem. Amsterdam; mr. H. W. Hovy, bur- gjem. der gem. Loosduinen; mr. J. O. Kakebeeke, Deventer; R. de Kat, w. i., dir. der Staatsmijnen in Limburg, Heerlen; F. C. Kist, w. i., nijverheidconsulent, 's-Gravenhage; S. Lako, dir. v. h. inst. vcor landbouwwerktuigen en -gebouwen, W in ningen F. P. G. van Loenen Martinet, dir. der gem. oentr. te Delft; H. Lohr, w. i., dir. gem. centrale te Nijmegen; W. F. Pot, el.-teohn.-ing. der marine, gcpl. bij

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1