N\ 15773 Maandag 34 Juli. A0. 1911. (Beze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van cZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De liefde overwon. LEIISCH DAG-BLAB PRIJS DKR ADVERTENTIEN: Van 16 regels 11,05. letlere regel meer 0.171. Orootere letters naar plaatsrnimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PEIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. franco per post1,65. Kennisgeving. LOTING VOOR DE MILITIE. Burgemeester en 'Wethouderss van Leiden, Gezien het 'besluit van den Commissaris 'detr Koningin 'in de provincie Zuid-Holland, lid. 17 Juli 1911 (Provinciaal blad No. 53), houdende regeling, Van de loting voor de frnilitie, lichting 1912; Gelet op *art. 26 der aangeyulde en ge wijzigde Militiewet 1901 en op art. 24 van het' laatstelijk bij Koninklijk besluit van 4 Januari 1909 (St-blad No. 10) aangevuld (én gewijzigd bij Koninklijk besluit van 2 December 1901 (Staatsblad No. 230); Brengen bij deze, voor deecrstemaal teir kennis van belanghebbenden, dat de loting vóór den lsten. Juli dezes jaars voor liahting van hot volgende jaar in deze Igemeente voor de militiê ingeschrevenen zal plaats hebben in een der vertrekken van het Raadhuis alhier, op Maandag 28 Augustus aan staande voor de ingesohrevenen, wier geslaolitsnamen beginnen": met de lettere A of B, des voormiddags te taen uren; met do lettere C, D, E, F of G, des voor- Jmiddags te e 1 f uren met de letters H, I of J, des namiddags te én uur; met de letters K of L, des namiddags te hwee uren; ■en op Dinsdag 29 Augustus voor de fmgesohxevenen, wier geslachtsnamen begin gen: met de letters M of N, des voormiddags itö halftien; met de letters O, P, Q of R, des voor- tadidags te tien uren; met de letteers S. T of U, des voormiddags jbë <e 1 f uren met de letteers V. of W, des namiddags te Hén uur; met de letters X, Y cf Z, des namiddags twee uren; en voorts, dat tob het doen opmaken van lié getuigschriften ter bekoming van vrij- fcrtelling wegens broederdienst of op grond Van are. 50 der bovengenoemde wet (welke ^getuigschriften worden afgegeven op de ge tuigenis van twee personen, die zich ieder Voor de waarheid van het daarbij verklaar de, door mede-onderteekeniag, verantwoorde lijk stellen), door of vanwege de lotelingen bij den Burgemeester aanvraag kan worden 'gedaan op 8 of 9 September a. s., van des voormiddags tien uren tot des pamiddag9 drie uren, ter Gemeente secretarie (afd. Militaire Zaken, kamer No. 9) alhier. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat men, ingevolge het bepaalde bij art. 51; lste zinsnede, van meergemelde wet, om Vrijstelling wegens eigen militairen dienst of dien van broeders te verkrijgen, moet overleggen een paspoort of ander bewijs van Ontslag, of een uittreksel uit het stamboek of een bewijs van werkelijken dienst, en dat men, volgens de 2de zinsnede van dat wetsartikel, tot het bekomen van vrijstelling wegens broederdienst, bovendien moet over leggen het bovenbedoelde getuigsohrift van den Burgemeester, waaruit het getal zonen, tot hét gezin behoorende, blijkt. In verband hiermede worden belangheb benden wijders opmerkzaam gemaakt op art.. 42 van hot bovenaangehaald Koninklijk be sluit, luidende aldus: „Het bewijsstuk, in: de eerste zinsnede van art. 51 der wet ver meld, kan, zoo het niet reeds ingevolge art. 39i derde lid van dit besluit onder den Bur. gemeester berust, ten minste veertien dagen vóór den dag, waarop de zitting van den militieraad wordt geopend, worden ingele verd bij den Burgemeester der gemeente, in welke de loteling, die vrijstelling ver langt wegens eigen militairen dienst of we gens broederdienst, voor de militie is inge schreven." Eindelijk worden belanghebbenden er met nadruk op gewezen, dat het opgeven van een reden van vrijstelling bij de loting hem, die vrijgesteld wensoht te worden, niet ont slaat van de verplichting om bij den mili tieraad de reden van vrijstelling in te bren gen, hetgeen in elk geval bij dit college moot worden gedaan op het daarvoor bestemde tijdstip. Burgemeester en "Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. J. H. W. VERZIJL, Loco-Secretaris. Leiden, 24 Juli 1911. Afsluiting passage Stille Rijn. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de S t i 11 e Rijn, op Dinsdag 25 Juli a-s. van des voormiddags acht tot des namiddags zes uur, voor het verkeer metr ij-en voer tuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. J. H. W. VERZIJL, Loco-Secretaris. Leiden, 24 Juli 1911. Leiden, 24 Juli. Voor de benoeming van een 2de onder wijzeres in de handwerken aan de openbare lagere, school 3de klasse No. 4, ter voorzie ning in de vacasfcure-mej. M. J. Theijssen, en van een 2de onderwijzeres in de hand werken aan de openbare lagere school der 3de klasse No. 8, aan de Medusastraat, wor den voorgedragen, aan de school 3de klasse No. 4. lo Mej. M. J. Chouffour, 3de on derwijzeres in de handwerken aan de openb. school 3de kl. No. 4; 2o. mej A. S. Hooijer, 3de onderwijzeres in de handwerken aan de openb. school 3de kl. No. 8; 3o. mej. J. H. Neuteboom, 3de onderwijzeres in de handwerken aan de openb. ?chool 3de kl. No. 5. en aan de school 3de klase No. 8: lo. mej. A. S. Hooijer, 3de onderwijzeres in de handwerken aan de openb. school 3de kl. No. 8; 2o. mej. J. H. Neuteboom, 3de onderwijzeres in de handwerken aan de openb. sohool 3de kl. No. 5; 3o. mej. A. M. Kosters, 3de onderwijzeres in de handwer ken aan de openb. school 3de kl. No. 7. Ter voorziening in de vacaturemej- J. G. D. van Gulik, 3de onderwijzeres in de handwerken aan de school 3de klasse No. 2 worden voorgedragen: lo. mej. A. Th. van Wijngaarden, 4de onderwijizeres in de hand werken aan de openb. school 3de klasse No. 2; 2o. mej. J. J. W. Brijnen, 4de on derwijzeres in de handwerken aan de openb. school 3de klasse No. 6; 3o. mej. W. C. do Nie, 4de onderwijzeres in de hand werken aan de openb. school 4de kl. No. 2- Ter vervulling van de vacature-mej. W. H. Dollée, worden voorgedragen voor de benoeming van een leerares in het. teeke nen aan de Kweekschool van. onderwijzers en onderwijzeressen alhier, tevens onderwij zeres aan de openbare meisjesschool 2de klasse: lo. mej G. van Bemmel, leeTares in het teekenen te Utrecht; 2o mej. J. C- Th. Coenen, leerares in het teekenen te 's-Gravenha-ge; 3o. raej. H. A. Kras, leera res in het teekenen te 's-Gravcnhage. Ten gevolge van het aan den heer S. Douma verleend eervol ontslag uit zijn be trekking van keurings-vèeaxts, tevens adjuDct-directeur van het Openbaar Slachthuis, is de vervulling van deze vaca ture noodig geworden. Voorgedragen worden: lo. dr- J. Eggink, lste-luitenant-paardenarts, te.Utrecht; 2o. E Vleming, Rijksveearts, te. Rotterdam; Het Zaterdag on^ door Re-ter uit Berlijn geseind bericht dat dr. J. Marquart alhier benoemd zou zijn tot hoogleeraar -oor de Fransche taal aan <J Berlijnsohe universiteit .blijikt onjuist te zijn. B. en Ws. stellen den Raad voor gun stig to beschikken op het verzoek van den heer J. J. van Hoeken tot verplaatsing van een houtloods op het terrein aan de Slack- slcot. B. en Ws. stellen insgelijks voor in te willigen het verzoek van den heer W. G. Mulder tot kostelooze overneming in eigen dom en onderhoud bij do gemeente van het laatste bebouwde gedeelte der Thorbecke- stra'at met heb kruispunt van deze straat met de Roodonburgerstraat., Do R.-K. MiddenstandsjVerecniging „De Hanze", afd. Leiden, heeft aan den Apot.he- korsdijk, alhier, een Centrale Coöp. Midden- stands-Oredietbank geopend. Ds. D. Fleutke, te Ter-Aar, komt voor op hot drietal voor predikant bij de Geref. Kerk te IJselstein en Benschop. Beroepen is bij de Lufch. Gem.' te Haar lem ds. A. C. Schade vau Westrum, té Gro ningen. B. en Ws. van Den Haag stellen den gemeenteraad voor, f 25,000 beschikbaar te stellen voor asphalteering van straten vóór schoolgebouwen en dit bedrag te bestem men voor asphalteering vóór de scholen Achterraamstraat 10, Hoefkade 99 en 101. .Ter benoeming van een leeraar in Grieksch en Latijn en in oude geschiedenis aan het gymnasium in Den Haag hebben curatoren aan den gemeenteraad de volgen de aanbevelingslijst aangeboden: 1. dr. H. Smit, doctor in de kla-ssieke letteren, con rector aan het gymnasium te Groningen; 2. dr. A. Drost Jr., leeraar in de oude talen aan heb gymnasium te Tiel. De kol. N. Bosboom, commandant van het 2de reg. veld-art. in Den Haag, is be stemd om met 1 Nov. belast te worden met de function van sous-chef van den generalen staf. Aan „De Nederl." wordt bericht, dat de heey: Droogleever Fortuyn, gekozen in district lil te Rotterdam, voornemens is te bedanken, ten einde gelegenheid te geven om den gevallen wethouder den heer Van Dorp weer in den Raad te brengen. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op Woensdag 26 dezer niet plaats hebben. ALPHEN. Voor een stampvolle kerk werd gistermorgen ds. Veldhoen, door dr. de Hertog van 's-Gravenhage, in deze ge meente bevestigd. Allereerst herdacht zijn Eerw. den vroegeren herder en leeraar ds. Wonsinck, die om gezondheidsredenen zijn werk had moeten neerlegge..; hij bad hem 's Heeren hulp en troost ruimschoots toe. Naar aanleiding van 2 Cor. 4 :11—14 leidde dr. De Hert>g den nieuwen predikant bij de gemeente in en sprak na het ,,Ja ik, van ganscher harte", in warme bewoordingen Ön den nieuwen leeraar èn de gemeente toe, eerstgen. wijzende op zijn dure roeping en verantwoording voor zijn heerlijk werk, maar ook waar kracht te vinden is voor zijn taak, de laatste op haar plioht om door het gebed den prediker te steunen in zijn moeilijk werk. Daarop zong de gemeente haren nieuwen leeraar Ps. 119 17 toe. Des avonds deed ds. Veldhoen zijn in trede voor een niet minder volle kerk. Zijn tekstwoord was Joh. 1 39. „Wat zoekt gij?" Na zijne prediking, die getuigde van de liefde tot zijn Meester en Zender eu van de dure roeping die hij gevoelt om de gemeente alleen te wijzen op den gekruisten Jezus, dankte hij den consul ;nt dr. Los, voor zijn zorg en tcewijd;ng, waarmede hij deze gemeente in den laatsten tijd gediend heeft. Hij beval zich bij de ringbroeders in hun vriendschap aanhoopte dat hij met de kerkeraad veel tot heil der gemeente zou mogen verrichten, dankte de kerkvoogden voor hun vriendschap hem reeds betoond en wensohte voorlezer, organist en koster kracht voor hun werk. Hoofden der Soholen, Jongelingsvereenigingen, Zon dagscholen. Allen, sprak ds. Veldhoen een warm woord toe, terwijl hij zich, hoewel hij wist dat de burgemeester om gezond heidsredenen niet aanwezig is, bij 't hoofd der gemeente, in zijn vriendschap aanbeval. Dr. Los sprak daarna den niéuwen leer aar namens de gemeente hartelijk toe, waarna door de gmeente Ps. 134 3 werd gezongen. Na het uitspreken van den zegen verlieten allen het kerkgbouw. HAZERSWOUDE. De Raad zal vergade- Woensdag a.s. des morgens te tien. uren. RIJNSBURG, In de afgeloopen week zijn vanwege dé Veiling-Vereeniging alhier, ge veild 814 baleh Due of York, prijzen fl.30 tot f 1.25, en 71 halen Witte Muizen prijs f 1.10 per baal. Zaterdag 29 Juli zal den aanvang wor den gemaakt met het veilen van Eigen heimers, waarschijnlijk gedeeltelijk bij klei- nb partijen. VALKENBURG. Niettegenstaande de Vrij glroote warmte, was er Zaterdagavond on der de dichtbebladerde iepen van het dorps plein, veel publiek opgekomen, dat wan delend langs, of gezeten op het grasveld,- getnige wilde zijn van de repetitie., door het Harmoniegezelsohap „Valkenburg" van 8 tot 10 u. in de tent gehouden. Onder meer werden ten gehoore gebracht: „Marsch Sol- diers in the Park, Vendango et Moisson, Frau Luna, Le Khedive, SaraPolka voor Piston, en 3de October Festival: Pas-rédoublé," welke, blijkens het herhaald applaus, zeer in den smaak violen. Een woord van dank aan den actieven directeur, den heer J. Ad. Hupkens, en de. leden, voor de uitnemende wijze, waarop de verschillende nummers wer den uitgevoerd, is dan ook zeker niet mis plaatst. Gemeentelijk subsidie voor een patroousleergang in het huisschil ders-ambacht. 'De Bond van Nederlandsche Schilders- patroons, heeft begin Juni een adres bij B. en Ws. ingediend waarin werd verzocht te willen overwegen, of niet vanwege de gemeente Leiden een subsidie van f 100 zou kunnen worden verleend ten bate van een te dezer stede op te richten paridons leer gang in het huis schilders-a-mba-dht. Zooals de Bond in zijn adres opmerkt, wordt onze gemeente door hem beschouwd als de meest geschikte plaats in de provincie Zuid-Hol land voor het oprichten van bedoelde pa troonsleergangen, en vindt hij in deze om standigheid aanleiding, zich' om subsidie tot onze gemeente te wenden. Deze cursus ia bestemd, om meerdere vorming te geven aan hen, die het schilders ambacht uitoefenen, maar in hunne jeugd niet in de gelegenheid zijn geweest, zich op een ambachtsschool in 't vak te bekwa men. De Bond van Nederlandsche Schilders- patroons heeft te dien einde, óm het peil van vakkennis der schilders te verhoogen, besloten, een ernstige poging aan te wen den om in de centra van streken, waar aan dergelijk vak-onderwijs de grootste behoef te bestaat, leergangen op te richten, w ir de schilders 't voor hen vaak hoog noodige onderwijs kunnen ontvangen. De grootst* uitgave voor deze cursussen zal natuurlijk zijn het salaris voor de vak-onderwijzers. De Bond.sehat het totaal der kosten voor één dergelijken cursus op f 800, waarvan f 100 door den Bond zal worden gedragen en f 100 door de deelnemers zelf zal worden betaald. Wat voor de particuliere draag kracht van de schilders en hun Bond te zwaar is, zal dan verder, naar het bestuur zich voorstelt, door Rijk, provincie en ge meente' worden gedragen. Zooals bekend is, wenscht het Rijk vaak alleen dhn aan particuliere organisation als deze, geldelijken steun te verleenen, in dien ook provincie en gemeente tot een financieele bijdrage willen besluiten. De Minister van Binnenlandsche Zakèn beeft dan ook reeds aan het bestuur meegedeeld, dat hij in dat geval bereid zou zijn ten hoog ste de helft der kosten aan den Bond te vergoeden. B. en Ws. meenen, dat op dit verzoek van den Bond van Schilderspatroons gunstig moet worden beschikt. De omstandigheid, aldus het praead- viesdat onze gemeente is uitgekozen voor het vestigen van dezen leergang, zal direct ten gevolge hebben, dat vooral den Leid- schen schilders de gelegenheid wórdt gebo den zich in vele speciale onderdeden van hun vak verder te bekwamen. Maar ook zal het feit, dat schilders uit den omtrek naar onze gemeente zullen ko- 62) Edela had geen oog dicht gedaan en toch was zy zoo moe Zy was moe, zooals alloen wanhopigen dat kunnen zyn, die gevoelen, dat het leven hun niets meer kap brengen, terwyi zy toch voort moeten gaan langs doernige paden. Waarvoor diende het, om nog langer te leven? zoo vroeg Edela zich af in den nacht. Was het niet veel beter te sterven, zoodat dan alles uit zou zijn? Het was haar zoo geheel onverschillig wat hot lot haar nu nog brengen zou Alles was haar hetzelfde. Tegen den morgen hoorde zy de oude ver pleegster naar beneden komen. Om dezen tyd van don nacht kwam de oude altyd naar beneden, om uit de keukon nieuw u's te baton om dat in den yszyk op het voorhoold van den zieke te leggen. Edela hoorde haar in de keuken kleine stukjes van den grooten klomp ijs afslaan. Rus liy leefde nog: er was nog Us voor hem noodig.' Tegen middernacht was de dokter nog gehaald en die was don geheelen nacht beven gebleven. Deze ging nu "ook weg en in de gang hoorde Edela hem zeggen: „"Wy hebben het dan toch gewonnen. Ik had dat eigenlek niet meer gedacht." Edela sprong op van haar bed. Haar knieön knikten en een wosderiyk biy gevoel door stroomde baar. Walter Riefenstahl was 's morgens zelf naar „De Gouden Leeuw" gegaan,' om den ▼ader de goede tpding te brengen. Door z(jn geklop was Havestrand wakker geworden. Hy was eerst nog geheel in de war van z\jn roes en moest zich Inspannen om zich te herinneren, dat hij in „De Gouden Leeuw" was en dat er tijding over den toe stand van z;jn zoon was gekomen. Toen hij echter goed begreep, dat het een goed bericht aangaande zijn zoon betrof, schoot h|j in groote haast zijn kleeren aan en snelde naar de villa. Toen hi! by de ijzerfabriek kwam, noemde hy zichzélf dom, dat hy die lange reis ge maakt had hierheen. Het was dan zeker toch niet zoo erg geweest en waarom zich dan zoo bezorgd te maken. Het kwam hem du zeer vernederend voor, om hier te wachten tot het z<jn zoon zou gelieven hem te ont vangen. Doch toen hy in de fabriek kwaos, ontving Walter hem met het bericht, dat zyn zoon hem wenschte te spreken. Christiaan Havestrand besloot naar zyn zoon toe te gaan. Hy kun byna niet verder, toen hy midden op do trap stond; het was hem of hy iets zwaars aan de voeten had hangen. Beven aan de trap stond de oude verpleegster hem op te wachten. „Ga gauw naar hem toe. Hy heeft al een paar maal gevraagd of u er nog niet was. Veel praten raag by oehter nog niet." Maar om veel te praten lag ook niet in de bedoeling van Christiaan Havestrand. Hy deed langzaam de dour epen en bleef op den drempel staan. Het was hem onmogelijk om terstond naar het bed van zyn zoon te gaan. Bernard lag met bleek gelaat in de kus sens; met meeite ricfe'tte b\j aich een weinig op en zei met zwakke «tem: „Ifc kan u niet te gemoet komen, vader; zou u daarom wat naderby willen komen?" Zijn vader kwam een paar stappen dichterby en keek z\jn zoon aan. „Die courantenschryvers hebben natuuriyk weer van een mug een olifant gemaakt en iemand dood verklaard, die nog springlevend is.v Bernard richtte zich no.g wat meer op. Een zacht lachje gleed er over zyn gezicht. „Ik kan het waariyk niet helpen, dab u een vergeefsche reis hebt gemaakt," zei hy vriendeiyk; „maar ik dank u toch zeer, vader, dat u gekomon bent." Hy stak zyn vader de hand toe. Doch Christiaan Havestrand trok de zyne terug. Hy wilde wel vrede sluiten met zyn 'zoon, maar zyn zoon moest eerst hem om vergeving vragen, zooals hem dat paste als jongere. Met een moe gebaar liet Bernard zyn arm weer zakken. „Nogmaals dank ik u, vader, voor uw komst. Wat wy eikaar overigens nog te zeggen hebben, kan later wel eens op een geschikter tyd." Zoo, dus dit bezoek kwam hem niet gelegen, hy was er in 't geheel niet op gesteld thans eeri bezoek van zfln vader te ontvangen l „Ja, ja, wy weten zeer goed hoe wy met elkaar staan. Je kunt gerust zyn, ik zal je niet lastig vallen, niemand zal ik lastig vallen hier. Ovor een uur vertrek ik weer; dan voert de trein my van jé weg en nimmer weer zal ik je opzoeken. Ik doe dat, omdat je het zelf wilt." Daarmee was hy de deur uitgegaan. Achter haar gordyn stond Edela verborgen en zag, dat hy het huis verfiet. Do vader was dus by dsn zoon geweest. fl>Hadden zy zich weer met elkaar verzoend? *Nu, aan liet besluit, dat zy genomen had, viel nu toch niet meer te veranderen I Den volgenden morgen vroeg zy aan den ouden heer Riefenstahl om haar ontslag. Deze koek daar vreemd van op; hy had Edela graag willen houden en drong er daarom op aan, dat zy zou biyven. Hy bood haar zelfs hooger salaris aan, maar alles tevergeefs. Wat mevrouw Riefenstahl betreft, die maakte het Edela nog moetlyker, toon zy hoorde van het ontslag. Z(J noemde haar ondankbaar; zy kon niet gelooven, dat zy dat meende. Immers zy had het hier zoo goed; waarom zou zy dan deze betrekking opgeven? Maar Edela bleef op haar stuk staaD en was niet te bewegen haar plan te verande ren. Toen sloeg mevrouw Riefenstahl een ge heel andoren toon aan. Zy moest het dan zelf maar weten: vreesoiyk ondankbaar was zy; maar als zy dan zoo beslist weg wilde, nu, dan maar hoe eer hoe liever. En dat „boe eer hoe liever" liet mevrouw in de volgende dagen Edela geducht voelen. Was zy vroeger steeds vriendeiyk geweest, nu was dat geheel anders. Edela nam er genoegen mee. Zy begreep, dat mevrouw haar ondankbaar moest vinden en boos was, omdat z*y haar vriendeiykheid niet had willen aannemen. Walter alleen was even aardig tegen haar als hy van het begin was geweest. Hy bad haar vaak in stilte gadegeslagen en zoo was het hem niet ontgaan, dat er lets was, dat haar hinderde, en dat ook de oorzaak moest zyn van haar vertrek Hy trachtte echter niet achter haar geheim te komen, maar meende toch te moeten beproeven haar wat te helpen. Een paar dagen vóór haar vertrek vroeg hy „Kan ik u misschien ergens mee helpen, juffrouw? Hehl u al pegisgèn^eJaan, om sen andere betreMng te krijgen,"Tof weet ge nog niet wat ge doen zult, als ge by ons weg bent? Ik vraag het niet uit nieuwsgierigheid, maar uit eerlyke belangstelling." „Dat weet ik," antwoordde zy. „Neen, ik heb nog geen nieuwe betrekking. Ik wil alles eerst op myn gemak overdenken. Misschien ga ik wel naar het buitenland." Dat was het inderdaad, waar zy over dacht. Landen en zeeëu wilde zy tusschon zidi en het vérleden leggen. Soms dacht zy, dat zy het niet goed hebben kon om heen te gaan; dan weer telde zy de uren, die nog moesten verloopon vóór het eindeiyfe zoo ver zou zyn. En nu was bet zoo vor. De laatste nacht was voorby. Haar kollet had zy den vorigen avond gepjfrt en toen bad zy ook reeds afscheid van het echtpaar Riefeti- stahl genomen, want de trein, waarmee zy vertrekken wilde, ging reeds 's morgens vóór acht uren. Het was nog schemerig, toen Edela al op was. Zy dacht er over, dat het nu spoedig voor by zou z(jn, dat Bernard Havestrand en zy onder óón dak zouden wonen, dien brandenden last. Maar het werd hoog tyd om te gaan, want hy zou spoedig weor zoo ver genezen zyn, dat hy zyn kamer zou mogen vorlaien. En dan zouden de pynlyke ontmoetingen weer beginnen. Neen, neen, dat mocht rnot, en daaarom was het goed, dat zy nu ging. Zy zon hem nu niet meer ontmoeten, nimmer meerl Hy moest in de ziekenkamer biyren en binnen twee uur zou zy wog zijn. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1