N*. 15770 Donderdag SO Juli. A0 1911. (§eze (Courant wordt dagelijks, met aitzondering van <Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Kunst, letteren, enz FEUILLETON. De liefde overwon. LEIDSCH DA&BLAB PEL'S DEB ADYEBTENTIEN t Van I8 regel» J1.06. Iedere regel meer /0.17J. Qrootere letter» nu» plaatsruimte. - Kleine ndvertentiën Tan 30 woorden 40 Oente eontant elk tiental woorden meer 10 Oent».- Voor het inouseeren wordt0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Centst per 3 maanden f 1.10. Belten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd a^jn 1.30, Franco per post1.65. Lëiden, 20 Juli. Diploma A voor stenographie w be haald door G. M. van der Horst, te Zoe- terwoadef J, de Graaf, te Alphen en W. E. J. Bollée, te Katwijk aan den Rijn, allen leerlingen der Chr. school aan het Noordeinde alhier, onderwijzer de teer G. de Jong Ezn. Door de afdeeling Utrecht der Maat schappij tot bevordering der Bouwkunst werd heden een bezoek aan onze gemeente gebracht. Het doel van deze exoursie was tweeledig, d. w. z.lo. Bezoelk aan (te N. iY. Fabriek van Brouwers AarcL _.j, te Leiderdorp2o. bezichtiging der merkwaar dige gebouwen, waaraan onze stad zoo bij zonder rijk is. Te ongeveer halfelf kwam het gezelschap hier aan, en begaf het zioh in rijtuigen naar Leiderdorp, waar de belangrijke bouw-ter- ra-ootta's werden bezichtigd, welke onder handen waren. Te ongeveer één uur was het gezelschap weer in Leiden -rug, waar de lunöh werd gebruikt in „Zomerzorg." De namiddag werd besteed tot het bezich tigen der oude gebouwen van Leiden, waar na deze excursie wederom als een goed ge slaagde mag worden gerekend. Weinig steden hebben dan ook zooveel belangrijks te toonen als onze goede oude Sleutelstad. Te Katwijk dineerde men. De uitslag der heden alhier gehouden aanbesteding, van glas- en verfwerk voor vijf heerenhuizen, door den heer W. G. J. (Lezwijn, is als volgt: D. Scheer Tz., te Bo degraven, f 1512W. P. Roos, te 's-Ora- vènhage f 2290; G. J. Scbraven,. f.2190; C. Visser en Co., te f 1583J. H. C. Dekker, aldaar, jj. Bakker, te Haarlem, f 1910; H. donk, te Leiden, f 2100 en J. Pouj alhier, f 1525. Het werk ia geguni laagst en inschrijver. Z. K. H. de Prins heeft aanvaard het besehermlheersohap van heb 4de Intern. Congres voor Godsdienstgeschiedenis, dat in September 1912 alhier zal gehouden wor den. Melding makende van de nieuwe Herv. kerk te Stavenisse, bespraken wij ook de bank der Ambachtsheerlijtke familie. Wij kunnen hieromtrent nog berichten, dat die gemaakt werd op de L'eidache meubelfa briek ,,De Rijn", van de firma Hasselman en Pander, welke fabriek speciaal is inge richt voor betimmeringen en dergelijke wer ken. De ,,Sis.-Crt." bevat de statuten van de Hervormde Sohoolvereeniging te Noord- wijk-aan-Zee. Tot de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam zijn toegelaten zonder examen de H.^.B.-Scholieren uit de vierde klasse: J. B. van Gaart, van Heemstede; L. van der Graaf, van Voorschoten; M. C. van der Hoog en J. Pekelharing, van Lei den; en J. van Konijnenburg, van Zoeter- woude; uit de vijfde klasse: R. Koch, van Heemstede. De Haagsche gemeenteraad heeft tot directeur van den geneeskun 'gen dienst in de Residentie benoemd dr. J. W. Bol d, off. van gezondheid lste. kl., bij tweede stemming met 18 stemmen tegen 9 op den heer R. A. J. l-nethlage, terwijl de overige stemmen verdeeld waren. Goedgekeurd werd het voorstel tot aan koop van grond in de Westduinen voor f 566,000. Er verklaarden vijf leden zich te gen. Ter alg. ~erg. van de Ned. Maatsoh. ter bevordering der Pharmacie te Middel burg is besloten de volgende alg. verg. te Rotterdam te houden. De Nat. Chr. Geh.- Onth.-vereen.- hoopt haar 32ste algemeene vergadering op 6 en 7 September a.s. te Haar1 m te hóuden. De agenda telt niet minder dan 32 voorstellen, waaronder zeer belangrijke. Aan den avond van den eersten dag wordt een openbare vergadering gehouden in de St.-Bavo-kenk, waarin, na opening door den voorzitter, het woord zal gevoerd worden door ds. Chr. Hunningher, van Am sterdam, en door dr. J. R. Slctemaker de Bruine, van Utrecht. De tweed dag is bestemd voor een klein congres. Op den dag vóór de algemeene vergade ring 5 September, wordt in „Het Blauwe Kruis" een vergadering gehouden van de Provinciale Comité's. Gisteren werd in den tuin van het Tolhuis over het IJ het veertiende j aarlij k- sohe Amsterdamscke zendingsfeeet gehou den cn te Winschoten het een-» n-veertigste Noordelijk Evangelisch Zcndingsfeest. Op dit laatste sprak o.m. ds. H. J. Kou ven hoven, Geref. predikant te Leiden. Tn het Mastbosch bij Ginneken had het zes-en-dertigste Zuiderzendingsfeest plaats. Aan het driejaarlijksch wereldcon gres van dansleeraren, te Weenen, wordt o. m. deelgenomen door den heer I de Lange, van Kampen, te Leiden welbekend. Beroepen is te Grand-Rapids (N. A.) ds. J. van Lonkhuyzen, pred. bij de Geref. Kerk te Rijswijk. H. M. de Koningin zal niet, zooals aanvankelijk vastgesteld en meegedeeld werd, van Biet Loo naar Brussel vertrek ken, d'och van Soestdijk. In het Doelenhotel te Amsterdam is voor een kort verblijf aldaar afgestapt generaal Botha* vergezeld van kolonel J. J. Byron. De algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk is gisteren in Den Haag geopend. Tot president werd benoemd ds. H. A. Leenmans, te Harlingen; t t vice-president dr. G. J. Weiland, te Veere, en tot secun dus-vice-president ds. D. Eilerts de Haan,, te Hciloo. Het personeel der Synode is slechts wei nig veranderd. Slechts een drietal nieuwe leden werden onderscheiden, de heeren H. van Druten, pred. te Rijnsburg; P. J. Sie gers, oud-ouderling te Vlissingen, en J. Zijp Hz., oud-ouderl. te Twisk, in N.-Hol- land. Als adviseurs zijn aanwezig de hee ren prof. dr. L. Knappert van Leiden en dr. T. Cannegieter van Utrecht. Toch was de richting der Synode veranderd door het optreden van een ouderling uit Zeeland volgens rooster in plaats van een uit N.-B. Was de Synode ten vorigen ja.-e met één stem meerderheid vrijzinnig, thans was die meerderheid aan den rechtzinnigen kant. Het bleek bij de verkiezing van het bc ituur. Het hoofdbestuur der posterijen en te- legraphie te 's-Gravenhage heeft aanbe steed den bouw van een post- en telegraaf kantoor met directeurswoning te Wila'er- vank. Laagste inschrijver de heer R. Boi- ten, te Veendam, voor f 13,845. Voor het herstellen en verbeteren van een lijn langs den spoorweg VaassenEpe, het bijspannen van draden aan de palen van de lijnen langs de spoorwegen Apel doornV aassen en ApeldoornAmers foort en het uitvoeren van daarmede in Verband staande werkzaamheden was het laagst ingeschreven door dea heer P. v. d. Berg te Waddingsveen, voot f 2469. Door de architecten Z. Hoek en J. Th. Wouters werd namens hun principaal bij ondershandsche inschrijving aanbesteed het bouwen van een landhuis in het Park „Groot-Haesebroek" nabij Wassenaar. Van de acht inschrijvers was de heer Johs. Vee- neman, te Apeldoorn, de minste, voor de som van f 22,400, aan wien het werk is ge gund. De verkiezing van een lid Van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal door de Provinciale Staten van Friesland, in de plaats van wijlen mr. J. Sickenga, is be paald op Dinsdag 25 Juli a. s. De Raad van Dordr at heeft benoemd tot directeur van de H. B.-S. aldaar dr. J. Geest, te Gouda*. (No. 2 van de voor dracht) tot tijdelijk leeraar ia de wis- en natuurkunde den heer F. van Twisk, thans als zoodanig werkzaam; tot leerares in de Duiteohe taal aan de H. B.-S. en het gymnasium te Dordrecht, öaej. E. J. J. Pompe, thans tijdelijk leeritres. Volgens de „Echo-'de. Paris" zou de F ransche gezant te 's-Gravenhage verschil lende personen gezegd hebben, dat het be zoek van Koningin Wilhelmina aan Parijs waarschijnlijk het volgend jaar Mei zou plaats hebben. In de Raadsvergadering te Deventer is op voorstel van B. en Ws. besloten, aan de Vereeniging tot verbetering van den ningtoestand aldaar te verkoopen een bouw. blok aan den Tabakswal tegen den prijs van f 3.50 per centiare, ten einde daarop 135 arbeiderswoningen te kunnen laten bouwen, en in verband daarmede aan voorgenoemde Vereeniging van gemeente wege een voorschot te verstrekken van f 270,000, of zooveel minder als na de stichting der woningen zal blijken noodig te zijn, onder verplichting om kapitaal en rente te voldoen in 50 gelijke annuïteiten, en onder voorwaarde, dat de gemeente een gelijk voorschot van het Rijk zal krijgen. De Siameesche mis&iej vier personen, die aan H. M. de Koningin mededeeling komt doen van de troonbesteiging van den nieuwen koning van Siam, kwam heden ochtend van Londen in Den Haag aan. en stapte af aan hotel „Den Ouden Doelen." Aan het gezantschap is door H. M. toe gevoegd Hr. Ms. ordonnans-officier, de lste luit. baron van Voorst tot Voorst. Men schrijft ons uit Goes: De benoe ming van den heer J. B. de Beaufort tot burgemeester dezer gemeente is met zeer gemengde gevoelens ontvangen. Vrijwel al gemeen had men gehoopt, dat 's Ministers keuze zou vallen op mr. J. de Witt Hamer, wethouder en advocaat en procureur alhier, voor wiens belangen als oandidaat zelfs nog een commisie uit de ingezetenen, van de coalitie, zoowel als van links, bij Z.Exc. op audiëntie is geweest. Het heeft evenwei niet mogen baten. Ook hier weer is de Mi nister van het voorschrift om zooveel mo gelijk een ingezetene aan het hoofd der ge meente te stellen, afgeweken. („Tel.") De sociaal-democraten hebben hun meerderheid in den Raad van Goor verlo ren. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsohe Zaken zal Zaterdag 22 Juli niet plaats hebben.. BODEGRAVEN. Bij de stemming voor een lid van den Raad is gekozen do heer P. Splinter, a.-r.; met 347 sfc. Op den heer J. J. Heusdems, lib.,- waxen uitgebracht 296 stemmen. KATWIJK-AAN.ZEE. Gisteravond word in de Gomeentezaal' do eerste algemeene ver gadering gehouden van de jeugdige. Oranje vereniging, een Vereeniging met het doel volksfeesten te organiseeren te Kafcwijk-aan- Zee. Zooals het gewoonlijk gaat, was de op komst niet zeer groot; het geheele aantal aanwezigen bedroeg nog geen veertig. De voorzitter van het voorloopig bestuur sprak oen woord van verwelkoming tot de saamgekomenen, waarna hij den secretaris verzocht de notulen der oprichtingsverga dering op 22 Mei j.l. te lezen. Deze gaven een getrouw beeld van den toestand der Ver eeniging. Hierna deed de president voorlezing van het huishoudelijk reglement der Vereeniging. Nu was aan de orde: verkiezing-van een bestuur; daarna zou een bespreking worden gehouden van hetgeen verder tor tafel mocht worden gebracht. Om redenen van praotischen aard vond de Voorzitter het echter wen- soholijk de volgorde om te keeren en de ver kiezing voor het laatst te bewaren. Hiertoe werd besloten. Vooreerst meldden nog een tiental heeren zich ais lid aan en werden ook oenige niet aanwezigen als lid opgegeven. Eén der aanwezigen stelde als voorwaarde voor zijn toetreding als lid, dat kinderen van leden bij eventueel© feesten minstens dezelfde rechten hadden als de kin deren van badgasten-niet-leden. Bij het laatstgehouden Oulianafeest op 2 Mei j.l. tooh waren kinderen van leden door den sterken arm van het feestterrein verwijderd, terwijl kinderen van badgasten, geen leden der Vereeniging, toegelaten waren. Bij na der onderzoek bleek ons, dat dit niet de juiste toedracht der zaak was, doch dat de bewuste kinderen van niet-leden lid waren van het mandoline-gezelschap en als zoo danig toegang hadden, 't Kwam ons ook twijfelachtig voor, dat op 2 Mei hier reeds badgasten waren. De voorzitter zelf durfde in deze nóg geen beslissing nemen, wijl daardoor het definitieve bestuur reeds dadolijk aan ban den zou zijn gelegd. Op voorstel van een der andere leden van het voarloopig bestuur werd echter de toezegging gedaan, dat kin deren van leden minstens dezelfde rechten zouden hebben als die van badgasten, die geen lid der Vereeniging zijn. Nu ward overgegaan tot verkiezing van een bestuur. Na de derde stemming en vele bedankjes van reeds verkozenen, was einde lijk een bestuur verkozen bestaande uit de heeren W. van den Akker, Bader, D. Bak-: ker, H. van der Bont, J. Holtrust, L. Kruyt, P. J. Paling, WTaat en J. Sónff. NOORDWIJK. De bloembollenbeurs van H.' B.-G. in oafé „Flora" werd gisteren be zocht door 80 personen, waaronder 22 expor teurs. Er is nogal wat verhandeld gisteren. Sommige exporteurs kochten groote kwan tum 3 tulpen; één exporteur wel 300,000 stuks. De kweekers waren nogal tevreden over de zaken, die zij gedaan hadden. SASSEN HEIM. Gisternamiddag hebben de twee laagste klassen der openbare school het haar beloofde uitstapje gedaan naar Noordwijk-aau.Zee. Er was voor gezorgd, dat geem honger of dorst word geleden, zoo-~ datmen 's avonds ongeveer acht uren wel gemoed en niet oververmoeid huiswaarts keerde. De coöperatieve bakkerij alhier kan Dinsdag a.s. haar eerste brood afleveren. VALKENBURG. Als candidaten voor één lid van den Raad zijn bij den burgemees ter drie lijsten ingekomen, de namen' in houdende van C. Bol Azn., C. Barnhoorn en A. Notenboom. De stemming zal Dinsdag den 25sten dezer gehouden worden. Voor de a.s. vacature van onderwijzer aan de openbare school alhier hebben zich zeven sollicitanten aangemeld, waaruit eerst daags oen drietal zal worden opgemaakt, om aan den Raad ter benoeming voor te dragen. "WARMOND. De arbeider Fl., van den heer Nederburgh alhier, geraakte hedenmor gen bij het melken onder een koe bekneld, dio door een wilden sprong kwam te val-; len, en wel zoodanig dat het nooiRg was,' dat lijj direct naar zijn woning moest ge bracht. Het schilderwerk van 't brandspuitbuis en de ziekenbarak is opgedragen aan Gebr. van Duyker alhier. De heer D. Tholens, onze vroegere plaatsgenoot en onderwijzer aan de openb. lag. school alhier, en meb ingang van den lsten Maart j.l. op wachtgeld gesteld, as thans benoemd tot. onderwijzer in Ned.-In, die en als zoodanig ter besohikking gesteld. Op den zomeroursus van de Oud-Wood- brookers te Bennekom, zal ook prof. Hen del Harris Ikomen. Hem is indertijd de leer stoel van Oud-Ckristelijko letterkunde en uitlegkunde van het Nieuwe Testament te Leiden aangeboden. Hij bedankte wegens zijn rectoraat van de inrichting voor sociale en godsdienstige studiën te Woodbrooke (Selly Oak bij Birmingham) Prof. Harris heeft do internationale ver maardheid, die zijn naam bij alle geleer den, die de wordingsperiode onzer Christe* lijke beschaving bestudeeren, verhoogt doóc zijn ontdekking en de uitgave van den eer sten Oud-Christeiijken dichter. Tot dusvefl hadden wij in het ousto Christendom nog geen enkelen dichter, dook nu is over de gansche wereld de eigenaardig mystieke bundel Oden van Salomo het voorwerp vaa 49) Edela sprong verschrikt uit het bed, in hsast een dsken om de schouders slaande, en snelde de trap naar beneden, waar de andere huisgenooten al b(Jeen waren. Mevrouw was zeer ontsteld en kwam gillend de kamer binnen. Walter was naar buiten gegaan en riep, toen er een luid gedreun klonk: ,Dat was de schoorsteen I Die 1» omge waaid." De storm rukte de voordeur open, die Walter tevergeels trachtte tegen te boudon. „De deur dicht!" riep mevrouw. „Allee waait van den wand. De deur dicht, toe dan tochl" Haar m»n hoorde haar echter al niet meer. H|J was met Walter de deur uitgesneld om de veTwoeBting, die de wind buiten had aan gezicht, op te nemen. Nu ging Edela naar de deur en wierp deze met inspanning van al hjar krachten weer dicht. Daarb(J werd haar door den wind de deken atgérukt, die zU om de schouder» had geslagen, en zy stond in haar dun nachtgewaad in de koude gang. De deken weer oprapend, liep zy naar de trap terug. „Neen, neeni" riep mevrouw Riefenstahl In hevigen angst. „Wat komt het er op aan hoe je gekleed bentl Laat my nu in geen geval alleen. Ik zal eterven van angst, als je nu naar boven gaat." Maar Edela was de trap al opgegaan en na een paar minuten kwam zy, gekleed, weer beneden. Zy hielp nu mevrouw Riefenstahl cok by bet aantrekken van haar morgenjapon. De storm bleef voortwoeden en toen de morgen kwam, bleek, dat om en by het huls groote verwoesting wa» aangericht. Van de schoorsteerien op het huis waren do grootst» naar beneden gekomen. De stesnsn lagen verspreid in den tuin. Ook tan d» fabriek wa» veel schede toegebracht, vensters waren Btukgewaaid, een hoop steonkool was omge waaid en zware palen, die hier stonden, waren omgegooid of hst lucifers waren. „Wy mogen biy zyn, ais het hierby blyft," zei Walter met ernstig gezicht, toen hy de kamer binnen kwam om te ontbyten. „Er zal heel wat schade zyn aangericht vannacht; menigeen heeft er van mosten lyden. Zoo'n weoromslag hebben wy in lang ook niet gehad. Gisteravond wees de barometer nog vi'U goed weer en zie nu eens hoe slecht hy staat." Edela staarde hem aan. Zy dacht, dat deze plotselinge weersverandering het begin van de lente zou zyn. Dan zou Bernard Havestrand weer komen en daarom moest zy nu weg, zoo spoodig mogeiyk weg Toen Walter even later in het kantoor kwam, waar zy al zat, zei zy hem, dat zy haar ont- slar wilde vragen. Zy vond het gemakkelijker zich eerct tot Walter te richten dan dadeiyk tot zyn vader. Hy zag haar verbaasd aan. „Moet dat nu zoo dadelyk gebeuren?" zei hy. U bent hier nog maar een goed jaar. Een paar weken kunt u hier toch nog wel biyven? Of hebt go een byzonder ernstige reden voor uw ontslagaanvrage? Zy waagde het niet hem aan te zien. „Gy allen bent zeer goed en vriendelyk voor my geweest, en ik zal u daarvoor steeds zeer dankbaar blijven, maar „Nu, dan moet gy uw dankbaarheid be- wyzen," viel hy haar in de rede, „door hier nog een veertien dagen te blyven. Gy zoudt ons, door zoo plotseling weg te gaan, op het oogenblik in ongelegenheid brengen. Wilt u dan nog een paar weken blyvon?" Zy kon eer6t niets zeggen. „Neen, neeni" had ay willen roepen. Neen, ik moet weg, zoo Bpoedig mogelyk I" Maar zy zei dit met. Zy knikte even en boog toen zich over haar werk XXI. Na den storm was een hevige regen ge komen. By stroomen viel ds regen neer en dat bleef zoo onafgebroken wel een week doorgaan. Toen eindeiyk de zon weer door de wolken brak en de donkere wolken verdreven warden, woei er een milde wind en zag het landschap er geheel anders uit. Ds sneeuw was weggoregend; alles was met waterplassen bedekt en men kon moeilyk wandelingen door de velden maken, daar men overal met mod- derige wegen had te worstelen. De rivier was zeer gezwollen en de anders maar 3malle stroom had nu een verbazende breedte gekregen. En dit werd nog steeds erger. De toevloed van water, ten gevolge van den regen en de gesmolten sneeuw, was buitengewoon over vloedig. Er kwam ook een zytak hier in de rivier, dis anders niet meer dan een beek was; maar nu met groote kracht neerstroom de van do bergen. Even voorby de plek, waar deze zytak in de rivier kwam, was de plaats, waar onder leiding van Bernard Have strand de nieuwe brug gebouwd werd. Het water sloeg en botste tegen de pyleis alsof het er om ging deze tot eiken prys om te werpen en te vernielen. Maar de pylers stonden vast en zouden nog wel sterker stroom hebben kunnen weorstaan. Of echter ook de dyken in de bocht van do rivier bestand «ouden zyn tegen den krach- tigen stroom, was een andere vraag. Men wa» in het atadje algemeen bevreesd, dat de dyk zou beiwyken, en de overetrooming, die dan moest volgen, zou groote onheilen aan richten. Oude menschen daar wisten zich nog goed te herinneren, dat een veertigtal jaren ge leden de dyk ook doorgebroken was. De ver woesting, die toen was veroorzaakt, wa3 ont zettend geweest. Jarenlang had het geduurd vóór men de «chade, toen in de stad door het water aangericht, te boven was gekomen. De ingenieur was nog steeds met terug en verlangend zagen de stadsbewonors naar zyn komst uit, omdat zy van hem raad in dezs moeiiyke omstandigheden wilden vragen. Steeds dreigender werd het gevaar. En steeds moedeloozer werden de menschen in de streek. Op ds weilanden stond overal het water; maar tal van menschen waren toch vroeg en laat daar te vinden, wyi ieder zich persoonlyk op de hoogte van het gevaar wilde stellen. De rivier voerde nu stukken steen en hoo rnen mee, die mst geweld tegen den dyk aan werden geslingerd, en op de zwakke punten werd de kans op doorbraak dientengevolge steeds grooter. Kletsnat en koud kwamen do menschen terug van de weiden. Zy gingen dan naar de dichtst by zynde woningen, waar zy zich warmden by het vuur. Degenen, die hen daar wachtten, zagen hen angstig vragend aan, en dan kwamen de vragen: Hoe het nu met den dyk gesteld was, of het gevaar weer was toege nomen? Waarop langa gesprekken over de mogelykbeid van doorbraak en wat dan ge- daan moest worden volgden. Eindelijk kwam Bernard Havestrand. Hy werd met blyde kreten begroet en spoedig wist iedereen, dat hy er wat. Hy kwam haastig naar de gevaarlUke plek. Een heel eind was hy den arbeiders, die hy had meegebracht, vooruit. Toen hy voorby de villa van de familie Riefenstahl kwam, waren zyn oogen snel langs de vensters ge gleden; matr hy haf niet stilgestaan en was in vluggen stap voortgegaan. Over de pylere, die zyn brug zouden dragen, had hy een kleins hulptrap laten leggen vóór zyn vertrek nog. Daarop begaf hy zich 011 overzag van daar het gevaar, even spoodig beramend wat ei gedaan moest worden. In een oogenblik was hy weer by zyn arbeiders en op korten toon gaf hy zyn bevelen. Met esnigen ging hy de weide in, terwyl anderen opdracht kregsn palen, touwen en gereedschappon te halen. Walter Riefenstahl was ook naar de be dreigde piek gekomen. Hy schudde Bernard harteiyk de hand. „Goddank, dat u or bent, en dit nog juist op den goeden tyd!" „Ik zou al eer teruggekomen zyn," zei Havestrand, „maar ik w.u niet geheel goed." Hy gunde zich geon tyd tot een uitvoeriger gesprek en ging zelf op den dyk. Walter Riefenstahl snelde naar de fabriek terug. Voor het venster van liet kantoor stond Edela met spanning te wachten. Zy had Bernard Havestrand ook zien voorbygaan en zy had de kreten gehoord, waarmee h|J daarginds ontvangen werd. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1