W. 15768 öinsdag 18 «Titli. A0. 1911. i§eze (iCourant wordt dagelijks, met uitsondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. He liefde overwon. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVERTENTIEN Van 16 regel» ƒ1.06. Iedere regel mser*yi0.17J. Qrootere letten naar plaatsruimte, Kleine advertentiën ran 30~tfdorden 40 Cents tor.tant 1 elk tiental woorden meer 10 Oents.- Voor-het Incaseeeren wordt0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents per '3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergadering van den llden Mei 1911, is vastgesteld c'.o vol gende verordening. VERORDENING, houden wijziging der verordening, regelen de de invordering van belastingen voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis te Leiden. Eenig artikel. Artikel 3 van bovengenoemde verordening wórdt gelezen als volgt: ,,Het stalgeld moet betaald worden vóór dat het vee de stallen verlaat. Het voor het gebruik maken van het koel huis verschuldigde moet in vier gelijke ter mijnen worden voldaanbij de in gebruik neming vóór of op 15 Juni, vóór of op l Augustus en vóór of op 15 September, met dien verstande, dat bij tusschentij dsche in gebruikneming de reeds vervallen termij nen dadelijk moeten worden voldaan. Indien het gebruik \an het koelhuis tus- schentijds ophoudt, moeten de overblijven de termijnen dadelijk worden betaald." Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijn openbare vergadering van den llden Mei 1911. De Burgemeecter, N. C. DE GIJSELAAR, De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aangehaald bij Koninklijk besluit van den 21sten Juni Uil No. 57. En is hiervan afkondiging gesolied, waar het behoort, den 18den Juli 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. J. H. W. VERZIJL, loco-secretaris. Winterdienstregeling Spoorwegen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat een exemplaar van ieder der ontwer pen voor de ,,winterdienstregelingen 1911/ 12", aangeboden door de Maatschap-ij tot exploitatie van Staatsspoorwegen" cn ,,de Hollandsche IJzeren-Spoorweg-Maatschap- pij", ter inzage op do Secretarie dez:r ge- meen te is nedergelegd en 1 eventueele opmerkingen betreffende die dienstrego- lingsontwerpen ten einde voor de vaststel ling van de dienstregelingen in overweging te kunnen worden genomen, rechtstreeks moeten worden ingezonden vóór of op 1 Augustus a.s. aan het Departement van Waterstar.-. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. J. H. W. VERZIJL, Loco-Secretaris. Leiden, 18 Juli 1911. Leiden, 18 Juli. Voor de eerste klasse der Handels school, verbonden aan de Middelb. School veer Handel en Administratie in de Laan van Meerdervocrt te 's-Gravenhage, (direc teur de heer F. Tymstra), slaagden G. A. Reimeringer en L. A. De Gruyter, leer lingen der, Chr. School v. M. U- L. O. aan het Noordeinde (hoofd de heer J. B. Meynen) alhier. Van 20 leerlingen van laatstgemelde school, die zich dezer dagen aan examens onderwier. pen, zijn er 19 geslaagd. Twee leerlingen, die zonder toestemming van het hoofd der school examen deden, werden afgewezen. De werkliedenzangvereeniging „Kunst na Arbeid" gaf gisteravond in den tuin van „Zomerzorg", alhier, haar zomeruitvoe- ring, welwillend, krachtig en zeer naar ge noegen bijgestaan door het muziekgezel schap „Kunst naar Gave." Beurtelings klonken uit de muziektent, waar de vaan dels der beide Vereenigingen aanwezig wa ren, de >ang- en muzieknummers, welke telkens door tevredenheidsteekenen van de vele «anwezigen werden gevolgd, tevens huldebetooningen aan de zangers, de spe lers en de directeuren de heeren Ph. Rank A.Jz. en L. C. Veerman. Achter in den tuin werd bengaalsch licht ontstoken en werd een vaandelpromenade met muziek door den tuin gemaakt, en na de eigenlijke uitvoering gedanst in de zaal en in den tuin. Naar wij vernemen is de heer B. Hel weg, assistent aan de Technische Hooge- school te Delft, en leeraar in de waterbouw kunde aan de school van het Genootschap. „M. S. G.alhier, met den trein van 7 u. 46 m. vanmorgen uit Delft naar hier over gekomen. Met de bekwaamste leerlingen der bouw kundige sohool van de 6de en voortgezette klasse is de leeraar van dg school opgetrok ken voor het practisohe landmeten en wa terpassen naar een terrein nabij de Haar lemmervaart en den spoorweg. Goed be stede vacan tie -uren 1 De klerk der posterijen en telegrafie tweede klasse de heer J. A. A. Wijffelman is verplaatst van Hillegom naar Valken burg. De wethouder van financiën heeft in de gemeenteraadsvergadering van Den Haag gisteren tot nadere toelichting van het (inmiddels vastgestelde) verhoudings- cijfer voor de plaatselijke inkomstenbelas ting de volgende, mededeelingen gedaan: Het aantal uitgereikte beschrijvingsbil jetten voor de primitieve kohieren be draagt 72,188 en voor den hoofdelijken om slag 1911 52,005, alzoo voor de inkomsten belasting meer 20,183. Het aantal aanslagen bedraagt resp. 58,867 en 40,770, alzoo voor de inkomsten belasting meer 18,097. Het geschat zuiver inkomen voor de pri mitieve kohieren der inkomstenbelasting is f 129,419,509; afgeleid inkomen H. O. 1910 f 65,979,229, alzoo meer f 63,450,271. Het aantal aanslagen in de ïnkomstenüe- lasting 1911a. overeenkomstig aangifte 18,816, b. met afwijking van de aangifte 31,202, c. ambtshalve 8819, totaal 5S,867. Het percentage a is pl m. van 32 pCt., b. 53, o. 15 pCt. Het geschat zuiver inkomen volgens «ie inkomstenbelasting 1911 is f 929,429,400. Af trek 58,847 maal f 500 is f 29,433,500; kin deraftrek 58,956 maal f 50 is f 2,947,800, totaal f 32,381,300; blijft belastbaar inkom in f 97,048,200; H. O. 1910 was dit bodrag f 56,490,804; dus thans meer f 40,557,396. Totaal inkomen- volgens aangifte f 103,869,696, id. ambtshalve aanslagen f 7,566,450, totaal f 111,436,146, verhoogin gen f 47,993,354; totaal geschat zuiver inko men f 129,429,500. Van het totaal geschat inkomen is 80 pfc. volgens aangifteambtshalve aanslagen G pCt., verhoogingen 14 pCt. De Minister van Koloniën, de heer De Waal Malefijt, wordt a, s. Zaterdag van zijn verlof in Den Haag terugverwacht. De afgetreden gouverneur van Suri- v name, mr. Fock, beyipdt zich aan boord I: van het s.s. „Potsdam" der HollandAme- rika-lijn, waarop hij zich te New-York heeft ingescheept en dat einde dezer week of be gin volgende hier te lande wordt verwacht. De oud-gouverneur zal voorloopig in „Hotel Paulez" te 's-Gravenhage intrek nemen. De godsdienstoefening der Doopsgezin de Gemeente, te Boven-Knijpe die vacant is werd Zondagmorgen geleid door de predikante mej. A. Zernike, uit Amster dam. De kerk was geheel gevuld. Mej. Zernike hield een preek naar aanleiding van 1 Sam. XVI 7. De uitslag van de stemming voor een lid van de Provinciale Staten van Utrecht in district I (vacature jhr. mr. J. E. Huy- decoper van Ma ars se veen. en Nigtevecht) is, dat van de 5065 geldige stemmen werden uitgebracht op de heeren mr. dr. W. A. van Zijst, lib., 2165, F. W. Swane, roomsoh- kat. en anti-rev., 1969, én dr. J. van Leeu wen, soc.-dem., 931 Stemmen, zoodat her stemming moet plaats hebben tusschen de heeren Van Zijst en Swane. Door Let overlijden van den heer J. van Alphen, te Hengelo, is er een vaca ture ontstaan in de Provinciale Staten van Overijsel, in het hoofdkiesdistrict Almelo. Op plechtige wijze is van dr. Ben- them, die 40 jaar de afd. A. (H. B.-S-) der Nederl. School voor Nijverheid en Handel te Enschede met zijn beste krachten dien de, door oud-leerlingen en leerlingen af scheid genomen. Met een hartelijk woord, gesproken door een der leerlingen, werd den scheidenden leeraar een staande antie ke klok aangeboden. Den heer J. M. N. Kapteijn, benoemd tot leeraar in de Duitsohe taal en letter kunde aan het gymnasium te Leiden, werd een fraaie ets van Jozef Israels vereerd. Bedankt is voor de toezegging van beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Ouds hoorn door ds. H. Cannegieter Dzn., te Drempt. De zestigste algemeene vergadering van de Ned. Maatsoli. tot bev. der Plïar- macie wordt thans te Middelburg gehouden. Prof. P. van der Wielen, van Amsterdam, en prof. dr. H. Thoms, te Steglitz, werden tot eereleden benoemd. ,,De gewone audiëntie van den Minister van Financiën op a. s. Donderdag en die van, de Ministers van Waterstaat en van Koloniën op a. s. Vrijdag zullen niet plaats hebben. De Minister van Waterstaat brengt in de „Stsct." ter kennis, dat bij de firma Gebrs. Van Cleefa te 's-Gravenhage, exem plaren verkrijgbaar zijn vlui *de ontwerpen voor do winterdienstregeling 1911/12, aan geboden do^r de Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen en de Holland sche IJzeren Spoorwegmaatschappij. HAARLEMMERMEER, In een gister avond gehouden vergadering van de a-r. kiesvereeniging in district II (Hoofddorp o. a.) is na zeer uitgebreide discussie en na gehoord te hebben het advies van het Provinciaal comité in N.-H., uit bet reeds .gestelde grostal van vijf personen tot can- didaat voor de a.s. Prov. Staten-verkiezing gefliozen jhr. mr. P. Teding van Berkhout, te Bloemendaal (Chr.-Hist.) In verband met deze candidatuur doen zich eigenaardigheden voor. In de vergade ring van de lib. kiesvereeniging „Do Grondwet" is ook jhr. Teding van Berk hout candidaat gesteld, nadat van meer dan één zijde de verzekering werd gegeven, dat hij was iemand van beslist liberale be ginselen. In de vergaderingen van de a.- r. kiesvereeniging in district II en III wordt evenwel genoemde heer aanbevolen en ver dedigd, als te zijn een besliste man van Rechts, en zulks had de candidaatstelling als reeds bovengemeld, tot gevolg. KATWIJK-AAN-ZEE. De dag van gis teren, waarop C. Jonker zijn zilveren ambtsjubileum als gemeentewerker vierde, is voor hem niet ongemerkt voorbijgegaan Behalve tal van gelukwenschen ontving hij een waaideerend schrijven van den burge meester, waarin deze nog een blijk van be langstelling in uitzicht stelde. De nieuwe stoom-brandspuit is gister middag gearriveerd. Waarschijnlijk, wordt zij nog deze week beproefd, gelijk met de overige brand-blusclimiddelen. Op last van den eigenaar De J. werd gisteren door den deurwaarder een gezin uit zijn woning, aan de Tramstraat verwij derd. Naar wij vernemen is hier geen wan betaling in 't spel. Werd hier de laatste dagen een wei nig geklaagd, dat het zoo s1-1 j ging met, de vissoherij, dat er geen vaartuigen kwamen; gisteren was daarvoor geen reden. Er zijn dien dag n.l. te Ymuiden zeven vaartui gen onzer vloot binnengekomen t. w.de logger „Holland V" K. W. 64 der Naaml. Vennootschap „Holland' sohipper H. Krijgsman Wz. met 23 last haring; de log ger „Nederland I" KW. 181 der Mij. Ne derland, schipper M. Kuyper met 21 last haring, de logger „Noordzee IV" KW 161 der Naaml. Vennootschap „Noordzeevie- seherij, schipper Nic. van Duyvnbode met 16 last haring; de logger „Vooruit" KW 151 van den heer N. Parlevli'-t Lz., schip per P. v. Duyvenbode met 15 last harirg; de logger „Nico en Dirk" KW 81 van den heer N. ParlevJiet, schipper K. Kulk met 15 last haring; de logger „Martina" I F 99 der firma N. Haasnoot, schipper C. v. d. Plas mot 15 last haring en de logger „Mr. Donker Curtius", KW 3, van den heer P. Meerburg, schipper Jb. Guyt met 17 last haring. LISSE. De levering van 1500 vierk. M. zand voor de Tuinbouwschool alhier is na aanbesteding opgedragen aan den heer Van den Berg, te Leiden. LEIDSCHENDAM. Men is alhier in de R.-K. kerk zoo ver gevorderd met de ge kleurde ramen, dat twee er van geheel ge reed zijn gekomen. Het eene, een klein raam, stelt voer „Het eerste wonder van Jezus op de bruiloft van Cana", terwijl het tweede, een groot raam, het onderschrift draagt: „Gij zijt Petrus en op zen steen rots zal ik mijn kerk bouwen", terwijl do voorstelling te zien geeft, dat Jezus de sleutels aan Petrus overhandigt. Om het kleureffect te verhoogen zijn de ramen aan de andere zijde dof cn donker gemaakt, NOORDWTJK. Morgenavond om half- acht komt de Raad bijeen. WASSENAAR. De a.-r. kiesvereeniging heeft besloten de oUndidatuur van den heer W. Joohems bij de herstemming te steunen. Bij Kon. besluit is dr. A. E. Post, te Arnhem, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als buitengewoon lid van d'en Gentel len Gezondheidsraad, met dankbetuiging; is ingetrokken dat van 16 Juni 1911, waar bij voor het tijdvak van 1 September 1911 tot en met 31 Augustus 1912 is benoemd' tot leeraar aan do Rijks-Hoogere-Burgerschool te Leeuwarden, dr. J. Gunnink. is met ingang van 16 dezer, aan den twee de-luitenant F. E. Meijer van het 2de reg. infanterie, ter zake van lichaamsgebreken, onder toekenning van een tijdelijk pensioen voor één jaar, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, en het bedrag van het pensioen vastgesteld op f 200; is aan den reserve-eerste-luitenant J. Of- fringe, van het 9de regiment infanterie, op door hem gedaan verzoek, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eeremedaille, in brons, aan J. Sleutel, kantoorknecht bij de firma van Heel, teGoes. De diamantwerkersstnkins te Antwerpen. Uit Antwerpen werd gisteren aan „De Tel." gemeld: Zooails ik voorzag, heeft de A. D—B. de groote fabriek afgehuurd, waar 700 molens- zijn. Dat zal hem zoowat 100,000 francs kosten. De geroyeerden, die daar molens gehuurd hadden, zijn bij aanbevolen brief voor hedenochtend opgezegd. Zij hebben daartegen een klacht ingediend bij het ge rechtshof op grond van artikel 310 betref fende den aanslag op de vrijheid van arbeid. Aan den A. D -B. hebben zich om derworpen de fabrieken J anssens, De Croes, Tribeis, Walk, Verbist en nog enkele mindere, samen zoowat 1200 molens. Te be ginnen van heden zijn geopend als vrije fabrieken Daniëls, Van Dam, Tom Rom- boute, Adler, Leitens en eenige kleinere., De Algemeene Belgische Diarnantbewer- kersbond, dat zijn geroyeerden, kondigt aan, dat nog een honderdtal leden van den A. D.-B. naar hem overgekomen zijn en dat al de personeelen, waar fijn werk wordt gemaakt, in zijn macht zijn. Toch wint de A. D.-B. terrein. 47) Van dat alles wist, zooals gezegd Is, me vrouw Riefenstahl niets. Wat zy wel wist, dat was: dat het nu toch hoog tijd werd, dat Walter zich met Marietje Reitzke ver loofde. En het bezoek van dezen Zondag zou, meende zy, nader tot dat doel brengen. Daarom knikte mevrouw Priederike nog eens boteekenisvol naar boven, waar Edela voor het raam stond, toeri de Riefenstahlsche landauer wegreed. „U gaat toch niet uit, juffrouw, anders ia er niemand thuis, ik hob Emma en Lena be loofd, dat ze uit mochten gaan naar Mühl- dorf", had mevrouw nog gezegd, en Edela had toestemmend geknikt. Zy bleef graag in dat huis en zt) had van daag werkeiyk hot gevool, alsof zy hier thuis was. Zy vond het aardig, dat het gelnele huis haar voor deze uren alleen toebehoorde. Zy. liep van de eene kamer naar de andere, opende alle deuren, ook de huisdeur, die door de warande naar den tuin voerde. Het was nog zoo lieeriyk warm huiten, of schoon de herfst al naderde. In d«-n tuin bloeidon de rozen nog en op de tafel sUmd een bouquet sterk riekende bloemen. Edela ging er heen en snoof den geur op en daar klonk van haar lippen een loon, die daar in langen tyd niet gehoord was, Zy begon te zingen. Eerst was het slechts neuriën, maar lang zamerhand klonken er volle tonen naar buiten. Zy klonken ook hem te gemoet, die daar buiten in den tuin atond. JJ y snelde het huis binnen door de geopende deur, de gang door, van do eene kamer in de andere, totdat by ten slotte daar was, waar het zingen vandaan kwam. Edela stond verstomd; zy zag in de geopende deur Bernard Uavestrand staan. Edela voelde een vyandschap en haat voor hem, zooals zy zelfs in de dagen van haar grootste ongeluk nog niot gehad had, en te geiyk een warmte, uitgaande van zyn van vreugde stralend gozicht, alsof, alles, wat tus schen haar en Bernard Havestrand bestond, in het niet zou verzinken. Slechts met geweld beheerschte zy zich. „U dringt door deuren binnen, die niemand voor u heeft geopend. Ik ben alleen en u be- grypt, hoop ik, wat dit voor u zeggen wil." Doch in plaati van heen te gaan, trad hy nader en zei: „Ik wist, dat u alleen was; daarom kwam ik hier." „U wist het! U dringt dus hier maar bin nen. Moet ik u voor den tweeden keer de deur wyzen?" „Ik kom om vrede met u te sluiten, Edela van der Eiclien. Het is in het geheel niet waar, dat wy steeds vijandig tegenover elkaar moe ten staan. U wilt steeds vyandschap, omdat u denkt, dat het uw plicht is." o Vrede! Kunt u, wat dood is, weellevend maken? Kunt u een afgrond tot een vreJigen wog maken?" „Neen, maar ik kan bruggen bouwen, die over de diepste afgronden des doods voeren naar het land des levens." Er was een klank in zyn stem, die haar het hart byna deed stilstaan. En toch hoorde zy door zyn woorden been eon andere stem roepen „Ik houd vast!" Z\j was naar het open venster gevlucht en wees naar do rivier. „En of u uw bruggen bouwt over rivieren of afgronden, of hoog van den eenen berg top naar don anderen, myn voet zal, zoo lang ik leef, ze nooit betredenl" Hij trad dicht op haar toe en met vast heid en rust zei hy: „U zweert by uw leven, Edela van der Eichen, ik zweer by den dood; gy zult toch over myn brug komen." Hy boog en ging. Zy staarde naar de deur waardoor hy verdwenen was. Bfj den dood had hy gezworen. Zy wenschte dat de dooJ kwam en hom met zyn bruggen ver sloeg! Zy wankelde en viel op een stoel neer, alsof do dood met zyn gewold zich tegen haarzelf keerde. XX. Edela wilds weg. Zy wilde haar betrekking opzeggen. Maar iederen dag stelde zy dat weder uit en zocht zy nieuwe redenen om niet weg te gaan van -hier, waar men zoo goed voor haar geweest was. Hier had zy dankbaar voor te zyn; dat was haar plicht. Als zy zoo plotseling haar betrekking opzegde, zou men dat als een beleediging kunnen op vatten. En dan, hy mocht niet vermoeden, dat zy om hem weg ging! Dat was het in hoofd zaak, wat baar terughield. In geen geval wilde zy zóó. weg gaan, dat hy dat als eon vlucht kon beschouwen; hy, die haar tot den stryd had uilgonoodigdl Zy had den stryd aanvaard. Zy wilde niet langer het venstor vermyden; zy wilde niet langer den blik Afwenden van de brug, die daar werd opgetrokken, zyn brug. Zy wist ook heel goed wat hy bedoeld had met zyn woorden, met zyn toespeling op de brug, die hy kon bouwen én waar zy over zou komen. Wat er ook mocht gebeuren, hoever het ook met haar ooit mocht komen, zoo zou zy zich nooit verlagen. Want Edela zag nog steeds neer op Bernard Havestrand en alles, wat met hem in verband stond. Edela streed veel in gedachten met Bernard Havestrand. Zy praatte dan met hem en trachtte hem te verslaan. Dan zag zy er zeer verstoord uit, wat vaak de aandacht van mevrouw Riefenstahl trok. „Wat dat toch ia met haar," zei ze, „woot ik waariyk niet. Zy heeft het hier toch goeJ, zy is toch niet ziek." En dan sprak zy met Edela, trachtte haar op te beuren; zei, dat zU alles niet zoo zwaar moest opnemen. „Kom," zei ze, „je moet niet zoo neer slachtig tyn; je moet den moei niet laten zakken. Wy hebben altemaal wel eens moei- lykheden, maar wy moeten ons pakje nu een maal dragon in het leven." Mevrouw Riefenstahl ergerde zich overigens In den laatsten tyd ook hevig. Het bezoek by de Reitzkes was geheel anders afgeloopen dan zy gehoopt had. Walter had tegen Marietje zoo koel gedaan, geheel anders dan een ver liefd jongmensch tegen zyn meisje behoort te doen. Dat zat haar dwars. Op den terugrit naar huis had zy dan ook vry bits tegen Walter gezegd: „Hoor eens! Ik dacht, dat het nu toch wer keiyk eens tyd werd om ernst te maken met je engagement met Marietje Reitzke." Hy zweeg even en zei toen zeer bedaard: „Ik denk er niet aan daar ernst van te maken." Het was mevrouw Riofenstah) of iy een slag in 't gezicht kreeg. Zy draaide zich met geweld om, zoodat het rytuig kraakte. Ook haar man toonde zich onrustig. Walter echter zat doodkalm op zyn plaats en keek het ïaampje uit. „Ik heb er nooit ernstig over gedacht mot Marietje to trouwen," zei hy nogmaals. „Ik heb haar ook nooit aanleiding gegovon om dat t§ denken." „Je hebt daar nooit aan gedacht? Jy niet, goed, maar wy hebbeu or aan gedacht en de Reit8kos hebben er aan gedacht! En jy, ja, jy hebt er toch ook wel eens aan ge lacht. Wat daar achter steekt, wil ik weren. Want er moet wat achter zitten I" zei mevrouw op nydigen toon. „Het is wel mogolyk, dat er -vat aclilei zit," zei Walter uiterst kalm; „'ïn.i- hot ia nog niet de tyd om daarover to Mjnok-ni." „Augustl" riep mevrouw woeJouJ. „August, hy heeft een andore. Ik geloof, dat het my te veel treft." Zy klemde zich aan haar echtgenoot vast. De slag trof haar niot zoo hevig ais zy hot deed voorkomen; maar zy hoopte daardoor haar zoon In de war te brengen on hem or toe te bewegen om wat moer los te laten, wat eohter niet gebeurde. Htt was een droevige thuiskomst geweer., en de dagen en weken, die nu volgden, gaven niet het toonbeeld van huiseiyk geluk en huiseiyken vrede te zien. Zooals een detective, die een moordenaar op het spoor is, zoo was de moeder bezig haar zoon te spionneeren. Waar was „de andere" en wie was liet! Zy ging alle jonge moisjes uit do buurt na, dia het konden zyn; maar neen, er was niemand by, die zy met zekeren grond kon verdenkon* (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1