N». 15767 Maandag TT .Juli. A°. 1911. <geze «Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. Offïeieele Kennisgeving. FEUILLETON. Oe liefde ©verwon» LEIDSCH DAfrBLAJ) PRIJS DER ADVERTENTIENs Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17{. Orootere letton naar plaatsruimte. - Kleine advertentiên van 30 woorden 40 Oentsóontantj elk tiental woorden meer 10 Oents, Voor het incaeseeren wordt 0.05 berekend. PRI0S DEZER COURANT: Voot Leiden per week 9 Oente; per 3 meandeDf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten geve3tigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Stremnisns; scheepvaart ölanw» poortshrng. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op de beschikking van de Gedepu teerde Staten der provincio Zuid-Holland, d.d. 10 Juli jl., B. No. 2117, (lste afd.), G. S. No. 35; Brengen ter kennis van belangliebben den, dat de scheepvaart door d e Blauwpoortsbrug op Dinsdag 18 e v. Dinsdag 25 Juli a. s., beide dagen van des voormiddags 6 tot des na middags 6 uren, of bij slecht weer op de op deze datums volgend© Woensdagen of Don derdagen, zal zijn gestremd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Juli 1911. *g* Meerder© vrijheid voor hot verheer uiet motorrijlnigeii ©ci rijwielen. "Wij bobben hot in den loop der jaren toog al oens opgenomen voor rijwielen en motorrijtuigen, en voor de rijwielen vooral. Waar bet gebruik van deze moderne voer tuigen aldoor toenam en de menschen er boe langer Iioe meer mee vertrouwd raak ten, hebben wij het steeds wenschelijk ge acht, dat dit verkeer zoo weinig mogelijk aan bajiden werd gelcgcL Men moest bet verouderde denkbeeld laten varen, dat op straten en singels de voetgangers en op 'de buitenwegen de rijtuigen liet monopolie hadden. Waarom konden deze het verkeer- jniet eerlijk met het rijwiel dealen? De idoeen marclieeren, zij liet dan colc lang haam en steeds minder worden de hinder palen, die men bet rijwiel- en m'ctorvoortuig- vorkcer in den weg legt. In sommige stegen lecQ. straten in enze stad ziet men nog wel id© oudo houten waarschuwingsbordjes, maar zij hebben hun wettige kracht verloren en het gemeen te-bes tuur verwisselt ze niet meer ïnet do beleende roodo borden. Men rijdt er Idoor, men laat u doorrijden en ongelukken gebeuren cr niet meer dan vroeger. Edn achterlijke bepaling was het ook nog, idat op Zondagen des namiddags verschil lende singels voor dit verkeer waren ge sloten .Do drukke Zocterwoudsclie Singel werd .vrijgelaten, den Ileeren-, dfjn Witten en Zijlsingel te berijden, was verboden. Op jden eersten singel hoerde men nooit van on gelukken on geen enkele klacht werd ver toornen dat wandelaars werden gehinderd of last werd veroorzaakt. Wel was er heel wat politie-toezicht noo- Idig en do mannen der wet zouden aan liet bekeuren kunnen blijven, wilden ze ieder, !die hot eens waagde even door te glippen lof als vreemdeling uit onwetendheid de ver ordening overtrad, bekeuren. De politiepost pan do brug bij do Kaiserstr. des Zondags, dio ïnocst beletten, dat men met een rijwiel tnieb dwars den Witten Singel overstak, naar .Vreewijk, heeft al heel wat prgernis verwekt. De betrokken autoriteiten, in deze de Raadscommissie voor de strafverordeningen, hebben ingezien, dat het wenschelijk .werd, hierin verandering te brengen. In ons blad van Zaterdag hebben wij het voorstel van de Commissie meegedeeld, dat hierop neerkomt, dat liet rijwiel- en motor. Verkeer des Zondags op den Witten-, Zijl en Hoerensingel vrij zal zijn. „Bravo!" zeggen we. Maar we zouden die Commissie den .raad. géven nu ook maar over het bezwaar, dat zo „vooralsnog" liecft om ook heb Plantsoen en de Plantage open te stellen, heen te stappen. De weg mug daar wat smaller zijn, men heeft er voor de vcetgangers toch nog altijd een klinkerbe strating, waar gocn rijwiel hen kan hin derenterwijl vooral des zomers dewan delaars ook langs de zijpaden wandèlêu. Zeker ware cr ook in de binnenstad nog wel oen of andere overtollige belemmering op te ruimen. Laten, de Raadsleden, nu ze toch gezet zullen worden voor een wijzi ging dezer verordening haar nog maar eens good bekijken. Ei* is misschien met een ameii- dementjo hier en daar nog wel iets te doen. Maar van één kant kan het niet komen en daarom zouden we vooral onzen fiets rijders willen op het hart drukken: rijdt des Zondags op de singels met meer dan gewone aandacht. Laat nu niet hot thans stervende verbod wcor opnieuw noodig worden door eigen schuld. Er zijn nog altijd van die aankomende wielrijders, dio er ecu eer in schijnen te stellen, zoo snel mogelijk langs drukke we gen te rijden. Dat met dergelijke bravourestukjes niemand en niets gediend is, spreekt wel duidelijk. Wij hopen dan ook, dat onze wielrijders do ontsluiting der singels zullen weten té waardocren. Lead an, 97 Jiasa. De afd. „Leiden" van de „Ned. Ver- eeniging tot Afschaffing van Alcoholhou dende Dranken" hield Zaterdagavond in den tuin van „Zomerzorg" eon feestelijke bijeenkomst, die, het vrije koele weer, dat nu niet zoo bijzonder tot een zitje in de buitenlucht uitnoodigde, in aanmerking ge nomen, goed bezocht was- De muziekvereeniging „Morgenrood" en het gemengd en het mannenkoor van de zarigvereeniging „De Stem des Volks", ver leende daarbij hun medewerking, terwijl als spreker weder optrad een oude bekend-1, «Ier afdeeling, de heer F. H. Schmidt, onder .vij zer te Amsterdam. Te ruim acht uren opende de voorzitter, mr. Van Eek, de bijeenkomst met een kort, opwekkend woord. Hij herinnerde er aan, dat het bestuur eerst voornemens wae ge weest een boottocht te organiseeren, maar daarvan was teruggekomen, omdat men er niet zooveel propagandistische'waarde aan hechtte, als aan een openluchtrbijeenkomst als deze. De muziek liet zich hierop hooren, waar na de lieer Schmidt een opwekkende rede hield, hoofdzakelijk tot de arbeiders onder de leden der afdeeling gericht. Met een herinnering aan eenige socialistische liede ren schetste hij de echoone taak, die de arbeiders lfebben te vervullen, en den strijd tot vrijmaking hunner klasse. Doch om die taak te kunnen vervullen, moeten zij het hoofd helder en den geest wakker houden. En nu is er geen grooter vijand dan de alcohol, omdat zij den arbeider neerdrukt en versuft, hem onbekwaam maakt om aan den .verlossenden strijd deel te nemen. Daarom moeten de arbeiders den drank la ten staan en onthouder worden. De met gloed uitgesproken rede werd aan het slct warm toegejuicht. Hierna werden verschillende ''liederen ge zongen, de meesten voor de bezoekers van deze vergadering oude bekenden, zooals bijv. „De Nieuwe Tijd." „Lied van den Arbeid" en „Morgenrood", die daarom ech ter met niet minder opgewektheid werden gezongen. De muziek liet zich ook nogal eens hoo ren, en eindelijk werden er een tweetal tableaux „De vloek van den alcohol" en de „zegeningen van de geheelonthouding" aan schouwelijk gemaakt. Het was voor de Vereen iging een goede avond, maar de belangstelling zou onge twijfeld nog grooter zijn -geweest, indien de temperatuur meer zomersch ware geweest. Mr. dr. J. Schokking, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. aJhier, heeft bedankt voor het beroep naar Amsterdam. Naar aanleiding van dit besluit zongen <zij, die gistermorgen zich in de Pieterskerk onder zijn gehoor bevonden, den leeraar aan heb einde der godsdienstoefening toe Psalm 134 3. Aan de Rijksschool voor Kunstnijver heid te Amsterdam is geslaagd voor het eindexamen in kunstnaald wérk mej. A. Rol- landet, te Leiden. Voor de hoofdakte zijn geslaagd te Am sterdam mej. C. E. M. Yoltman, te Woer den; te Arnhem de-heer W. E. de Mol, te Lisse; te Breda, de beer J. P. Janssen, te Heemstedete Deventer de heer W. A. van der Weg, te Rijnsbürg. De bij het 2de reg. veld-art- ingedeelde lste luit. C. J. G. Kraft is bestemd voor de batterijen, te Leiden in garnizoen. Bij een nieuwe regeling der jaarwed den van hoofden van scholen en vakonder wijzers en van de toelagen aan tijdelijk personeel en aan de kweekelingen te 's-Gra- venhage hebben B. en Ws. die>r gemeente in een onfcwerp-verordemng o. m. wat de bezoldigingen aangaat, voorgesteld de aan- vangsjaarwedde van hoofden van scholen te verhoogen van f 1700 op f 1800 (alles met inbegrip van vrije woning of bij gemis daarvan een vergoeding van f 350 per jaar). De maximum-jaarwedde wordt gebracht van f 21C0 op f 2400, te verkrijgen door verhoogingen met f 100 telkens na twee volle jaren dienst als hoofd. Voorts wordt voorgesteld, dat de hoofden van scholen, indien zij werkzaam zijn aan scholen, waar onderwijs in vreemde talen wordt gegeven, als verhooging op hun wed de genieten een toelage van f 100 voor elke aan de school onderwezen vreemde taal, mits zij in het bezit zijn van de betreffende akte of aanteekening. Voor de m vasten dienst werkzame on derwijzers in handteekeneh en in gymnas tiek wordt een jaarwedde voorgesteld van f G00 tot f 900, voor elke school, waar rij als zoodanig werkzaam zijn. Voorts wordt voor iederen kweekeling, die in het bezit is der akte, bedoeld in art. 77a der lager onderwijswet, de toelage oe- rekend naar f 300 per jaar, en die der ove rige kweekelingen naar ten minste f 50 on ten hoogste f 120 per jaar. Voorgesteld wordt, dat de verordening behoudens eenige uitzonderingen gerekend wordt in werking te zijn getreden op 1 Januari 1808 ten aanzien van de hoofden van scholen, de gewone onderwijzers en de vak-onderwijzers. In de te 's-Gravenhage gehouden bui tengewone algemeene vergadering van aan deelhouders der Mij. tot Exploitatie van Tramwegen zijn de voorstellen tot reorga nisatie der Mij. en de voorgestelde wijzigin gen in de statuten met algemeene stemmen aangenomen. Naar „De N. Crt.verneemt, is aan de gemeente 's-Gravenhage het nog overigs gedeelte van de gronden, bekend' onder deo naam „Houtrust", ter grootte van onge veer 60 hectaren, door de tegenwoordigs eignaars aangeboden voor de som van f 2.50 den vierk. M. De koopsom zou derhalve 14 millioen gulden bedragen. Aan de ge meente is tot 15 Augustus bedenktijd ga laten. Aan het Nederlandsche Lyceum in Den Haag zijn benoemd dr. H. Terpstra tot leeraar in de Ne-derl. taal, geschiedenis en aardrijkskunde, en de heer W. H. Vela- huis, ingenieur, tot leeraar in de wis- en natuurkunde. Door den Minister van Binnenland sche Zaken is, aan den heer II. J. van Lo huyzen, op verzoek, eervol ontslag verleend als assistent voor de delfstof- en aardkunde aan de Teohnisohe Hoogeschool te Delft, en is voor het tijdvak van 16 dezer tot en met 31 Augustus als 'zoodanig benoemd de heer A. D. Valk, te Delft, Den 12den September a. s. -hoopt ds. H. J. de Zwart predikant bij de Nea.-Herv. Gemeente te Soheveningen, zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. B. en Ws. van Gouda stellen den Raad voor met het Pensioenfonds voor Weduwen en Weezen van Burgerlijke Ambtenaren twee leeningen aan te gaan, een van f 80,000 en een van f 35,000, tegen een jaar- üjkschen interest van 4 pCt. Eerstgenoemd bedrag is besetemd ter bestrijding der kos ten van openbare werken, het andere ten behoeve van do gemeentegasfabriek. De aflossing zal resp. geschieden in bedragen van f 2000 en f 3000 per jaar, te betalen uit de gewone inkomsten der gemeente. Het onlangs aangekondigde bezoek van H. M. de Koningin en Prins Hendrik aan Utrecht, zal definitief plaats vinden op Donderdag 3 Augustus e. k. De verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder, Ambaohtsvrouwe van Baarn, wordt te Baarn vanwege de Oranjecommissie ge gevfrerd met volksspelen, nat. ringrijderij, muziekuitvoeringen en verlichting van beo Brinkplein De ringrijderij zal door H. Ml de Koningin-Moeder worden bijgewoond. Van gemeentewege wordt nabij de Naald van Waterloo een groot vuurwerk ontsto ken. Prof. mr. J. de Louter, te Utrecht, schrijft aan het „U. D." dat het besluit o'er Utrechtsche Kiezersvereeniging van Maandag 10 dezer, om met opoffering van aanvankelijk gestelde eigen candidaten mc de te werken tot de verkiezing van candi daten der S.-D. A.-P., hem heeft gedwon gen zijn lidmaat-schap der Utrechtsche Kiczersvereeniging op te zeggen. Door de commissie voor de strafveror dening te Nijmegen was voorgesteld in d© politie verordening dier gemeente te bepa len, dat verboden is een motorrijtuig met m rust gebrachten motor zonder voldoend toe zicht op den openbaren weg te laten staan. In de nu gehouden Raadsvergadering be toogde de heer Dobbelniann, dat, als de motor in rust is, het rijtuig niet in beweging kan komen. Hij achtte de bepaling overbo dig. Zij werd door den voorzitter verdedigd, maar verworpen met 16 tegen 7 stemmen. Uit Hengcloo meldt men bet overlijden van den heer J. van Alphen, oud-lid van de Tweede Kamer. Te Breda is in den ouderdom van 77 jaren overleden de gepensioneerde kolonel der infanterie H. Vermeulen. Naar wij vernemen, is de kolonel W, F. K. Bisohoff van Heemskerk, comman dant van het 11de reg. inf., bestemd om in het najaar als inspecteur der infanterie op te treden. („Va-d.") De gewone audiëntie van den Minister van Buitenlandsohe Zaken zal Vrijdag 21 Juli a. s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal bij uitzon dering Woensdag 19 Juli e. k. te een uur worden gehouden. fllea ma& vrij vissclien! Van wel ingelichte, betrouwbare zijde werd het onderstaande medegedeeld, het welk wij ons haasten bekend te maken. Zaterdag 15 Juli 1.1. werd in de getuigen- kamer der arr.-rechtbank te Rotterdam een belangrijke en interessante lezing gehouden door den hoofdinspecteur en inspecteur der Rijksveldwacht, inzake de toepassing en naleving der nieuwe wet op de zoetwa- tervisscherij. Tot onze voldoening kunnen wij zeggen, dat uit die lezing ten volle en duidelijk is gebleken, dat de hengelvisscherij op allo wateren, die voor de algemeene publieke scheepvaart geopend zijn, de hengelvissche- rij met een hengel zonder akte en zonder permissie is geoorloofd, eh dat een klein schepnetje ('laafnet) daarbij mag worden gebruikt cm de gevangen visch, welke zich reeds aan den haak bevindt, op te schep pen. Hierbij verlieze men vooral niet uit het oog, dat op enkele visch, z. a. baars en snoek, maten zijn vastgesteld. Deze lezing, welke voor de Rijksveldwach ters en jachtopzieners in het 4de district werd gehouden, werd druk door bovenge noemde beambten bijgewoond. Het is te hopen, dat het wegjagen en be moeilijken der hengelaars hiermede een einde genomen heeft, en dat de vrij on schuldige liefhebbers-visschers ongestoord in den vervolge hun sport kunnen be oefenen. De al te ijverige veldwachters gelieven hiervan goede nota te nemen. Intussehen waren er reeds verscheidene sportbroeders die zich tegen geld oen 46) De wind kwam opsteken, rukte aan haar kleeren, woei door haar haren en streek over haar gloeiend gezicht. Zy wist niet hoe lang zy zoo gestaan had, toen zy plotseling hem zag, dien zy juist ont vluchten wilde. Bernard Havestrand liep vlug op haar toe, Edela dacht nu niet meer aan vluchten. Zy stond als aan den grond vastgenageld en keek hem met vlammende oogen aan. Nu stond hy voor haar, keek haar diep in de ©ogen en zeide: „lk zag u hier naar boren gaan en ik ben u nageloopen en ik dank u, dat u my ver oorlooft met u te spreken. Het verheugt my, dat het onder Gods vryen heme! is, dat ik tot u spreken mag als rnensch tot mensch." Op welken toon durfde hy tot haar spreken l Meende hy, dat er nu geen afstand meer be stond tusschen haar en den zoon van Chrls- tiaan Havestrand? Alles, wat haar aan trots en hoogmoed eigen was, kwam in haar boven. „En al hadt u my in nog afhankeiyker positie aangetroffen dan ik nu ben, ik biyf altyd voor u, die ik steeds geweest bent" „Nooit heb ik meer achting voor u gevoeld dan in dit oogenblik, en nooit kwam u my van beteren adel voor, dan nu ik weet, dat u uw vryheid behouden hebt." Edela durfuo hem niet aanzienzy keek naar den grond. „Of het toeval is of een hoogere leiding, dat wy alkander hier ontmoeten, is hetzolfdo," ging hy voort. „Ik weet, dat het voor u eon onverdraaglijke gedachte is, dat wy voortaan huisgenooton zyn, en ik zal met uw gevoelens rekening houden, zonder u last te veroorzaken. Want mon zou het wel eens aan u kunnen wjjten, wanneer ik een nauwelyks aangenomen gaslvryheid nu alweer van da hand wees. Maar ik geef u inyn woord, dat ik my zoo spoedig mogolyk uit dat Luis verwijderen zal. Aan de gemeenschappeiyke maaliyden zal ik geen deel nemen, en al moeten wy dan ook voor korten t(jd onder óón dak wonen, dan zullen wy het toch zóó kunnen inrichton, dat ontmoetingen uitblyven. En als het toevallig toch gebeurde, dan zyn juffrouw Eichen en Bernard Havestrand vreemden voor elkaar." Zy hield nog altyd don blik neorgeslagsn; zy wist niet, wat hem te antwoorden Hy had golyk en kon niet anders handelen, en toch, dat zy dit van hem moest verdragen Hy deed oen 6tap achteruit. „Ik mag u niet langer ophouden; ik heb daarom de eer u te grooten." Edela beantwoordde zyn buiging niet. Met vast samengeknepen lippen stónd zy onbe- weegl'Jk on staarde hem na. „Nu, vertel me eens, juffrouw, wat dat le beteekenen heeft? Eerst laat u zeggen, dat u niet kunt komen eten, omdat u to mos bent, en dadeiyk daarop gaat u weer uit I" Zoo werd Edela ontvangen door mevrouw Riefonstahl, die voor het venster zat on bly'k- baar op haar gewacht had. Maar toen zy Edela aankoek, schrok zy even en bromde daarna nog enkele onver slaanbare woorden. „Wat ziet u er uitl Scheelt er wat aan?" „Ik smeek u, mevrouw, om my niets te vragen en my voor vandaag alloan to laten." Mevrouw Riefenstahl scheen hier genoegen mee to nemen, keek haar na, toen zy de trap opging, on dacht: „Zeker de sterfdag van oen harer ouders. Her, arme ding!" Vandaag niet en msrgen niet; maar over morgen kwam hy terug. Laat 's avonds, toen alle» in huis zich ter ruste hadden begeven, hoorde Edela zachte schreden, die zich naar het andere einde van de gang bogaven. En den volgenden morgen, toen zy zelf nog mot was opgestaan, boorde zy, wakker liggonde, dezelfde voetstappon weer, do trap afgaan on het huis uit. Nu stond zy haastig op, kleedde zich, ont beet en ging naar het kantoor, oen uur vroeger dan noodig was. Zy dacht hier hot veiligst te zyn. Zy begon te werkon en schoof haar stool zóó, dat zy niot naar buiten kon zion, Zjo gingen de dagen voorby. lederen mor gen en iederen avond luisterde Edela naar de voetstappen 1 z'J kon hiernaar het zich ter ruste begeven en het opstaan regelen. Een ontmoeting met Bernard Havestrand bleef haar dus gespaard. Op zekeren avond hoorde Edela de voetstap pen niet meer voorby haar deur gaan. Ber nard Havestrand had haar yan zyu gehate tegenwoordigheid verloBt. Doch de nachten werden er voor Edela niet rustiger op. „De ingenieur verstaat zyn vak goed," zei Waltor Riefenstahl, „en zyn arbeiders staan goed onder controle. Het werk schi6t flink op. Als het zoo voortgaat, zal volgend voor jaar waarschynlIJk alles kant en klaar zyn." „Zou juffrouw Eichen wol met je moe wil len gaau naar Marienbad?1' vroeg een der volgende dagen de oude Riefenstahl aan zyn vrouw. Een spotachtig lachen wa3 het antwoord. „Mee willen gaanl Nu, lk denk, dat zes wekon te Marienbad haar wel beter zullen aanstaan dan zes weken in dozo Jelihilto op liöt kantoor." Zy had goei gezien. Edela verklaarde zich gaarne bereid mevrouw naar Marienbad te vergezellen. Zes weken weg uit doze omge ving, zesmaal zeven dagen weg hier vandaan, waar alles haar aan hem herinnerde, nan wien zy niet denken wilde, het scheen E lela een uitkomst. Ontmoet hadden Edela en Bernard Have strand elkander niet meer. De uitnoodigingon, om 's Zondags te komen eten, wees Bernard steeds van de hand, daar hy zyn vrye dagon wilde besteden om uitstapjes te maken in de omgeving. Edela zölf ging zeer weinig uit. En loch verlangde zy naar buiten te gaan, langs het water te wandelen, naar het ruischen van den vloed te luisteren. En nu zes wekon weg, ZQ3 woken I Zy zou van eon zwaron last bevryd zyn 1 Toen zy in den trein zaten, kuste EJola uit dankbaarheid mevrouw Riefenstahl do hand. „Nu, nu," zeide deze, „ik geloof graag, dat u biy bent. Ik gun liet u van harte, hoor I Het zal u geen kwaad doen, Marienbad ls overal goed voor, en zal u dikkere wangen geven." Dit was evenwel niet het geval. De heot- wateroronnsn waren niet ia staat Edela's smal geworden gezicht meer ronding to gaven en het onrustige in haar oogen weg te nemen. Toan zy dan ook huiswaarts toerden, was het Edela biy te moede. Zy wist nu, wat haar outbroken had: haw T-iik. Ook mevrouw Riefenstahl was biy weer thuis te zyn. Alleen thuis hooft men toch altyd maar zyn gemakken, zyn goed eten en zyn goede vrienden. Deze goede vrienden een bezoek te brengen, was dan ook des Zondags haar eerste werk. Walter Riefenstahl had slechts een korte reis, van acht dagen door den Harz gemaakt. Dat hy zich het meest In de buurt van Klaustal on Zellerfeld had opgohoudeu, wist zyn moeder niet. En dat Lotte Schneider, lien minuten van Klaustal verwyderd, voor acht dagen een pension had betrokken, wist zijn moeder ook niot. Evenmin wist zy, dat deze beide menschcn in gezelschap van nog zes andere jongelui de Broeken beklommen hadden, dat zy by hat zilveren maanlicht naar bovon waren gegaan, naar het „Hoksan- altaar"; dat Walter, Lotte naloopend, haar in zyn armen had genomen en gekust had op haar mond, en dat zy zich daar in het gebeol niet tegen verzot had, maar gelachen had, zóó gelachen, alsof zij een echte, lovende heks was; dat alles wist zyn moeder niet. In Wernigerode, vóór liet gezelschap uit elkander ging, had Waltor Riefenstahl, Lotte Schneiders handen in dezyne nemend, gozegd: „Nog tot het komende voorjaar, Loltet Dan ben ik zoo ver, dat ik zelfstandig ietf kan beginnen, en dan, of ze ja zeggen a neen, dan wordt je myn vrouwI Maar no/ tot hot voorjaar wachten." „Ik zou ook nog langer wachten, Walter, als het moest," had Lotte Scheinder zacht geantwoord. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1