Uit de Rechtzaal. DE JONGE MAH. F ama-T asidcrême Champagne HENRI ABELE - Reims. Financieels mededeelingen. "wie dit heeft uit te maken. Als strijdig met de openbare orde is volgens art. 3 verbo den „elke Vereeniging, welke ten doel heeft: lo. ongehoorzaamheid aan of over treding van de wet of een wettelijke ver ordening; 2o. aanranding of bederf der goede zeden; 3o. stoornis in de uitoefening der rechten, van wie het ook zij-" En op dc vraag, wie heeft uit te maken of een Vereeniging daaronder valt en dus verbo den is, wordt het antwoord gevonden in art. 110 van het Strafwetboek, dat op de deelneming aan zulk een vereeniging ge vangenisstraf of geldboete stelt." Vervolgens herinnert het blad, dat de kwestie eigenlijk ontstaan en aan de orde gesteld is in 1895. Sedert is bjj herhaling daartegen geprotesteerd. In October 1S08 is een ontwerp tot wij ziging van de bestaande wet op dit punt ingediend; in Maart 1909 verscheen daar over het voorloopig verslag. Het ontwerp is niet ingetrokken, en daarom vraagt het blad: „Ligt het niet geheel op den weg van den tegenwoordigen Minister van Justitie, aan een zoo gevaarlijke" misvatting een einde te maken, door dit voorloopig ver slag nu eindelijk, na een verloop van ruim twee jaren, te beantwoorden en de behan deling van het wetsontwerp, ongewijzigd of gewijzigd, te bevorderen?" Over ergor dan obstructie schrijft dr. Nolens in de „N i e u w e V e n- losche Courant" In ons parlement wordt- obstructie nog altijd als iets ongeoorloofds beschouwd, als iets, dat niet te rechtvaardigen is. Een enkelen keer werd er mee gedreigd en dat was ai niet in den haak. En een enkele maal werd het middel toegepast, maar slechts voor een zeer kor ten tijd. Bij het laatste opmaken van een voor dracht \an drie candidaten ter vervulling eener vacature in den Hoeden Raad had echter iets plaats, wat op obstructie leek, wat erger dan obstructie was. Bij die voordracht werd afgeweken van de aanbevelingslijst van den Hoogen Raad en werd de oud-minister van Justitie, mr. Nelissen, als eerste candidaat aangewezen. Hiertoe bestond meer dan voldoende grond. De lieer Nelissen was een verdien stelijk lid van den Hoogen Raad, toen hij met tegenzin;de jiortefeuille van Justitie aanvaardde. Het lag voor de hand, dat hij na zijn af treden als Minister, weer zoo spoedig moge lijk zitting kreeg in het hoogste rechterlijk college, voor hetwelk zijn benoeming tot Minister een verlies was geweest. Zoo werd het verlies weer hersteld. De Hooge Raad schijnt ec-liter bij het op maken eener aanbevelingslijst rekening te houden met katholiek© en niet-katholieke vacaturen, en week van die gewoonte ook thans niet af. Hoe dit echter zij, bij het aanwijzen van een tweeden en derden, eandidaat werden zooveel blanco-briefjes ingeleverd', dat de stemmingen nietig waren. Den laatsten keer kwamen er niet minder dan 13 blanco-briefjes uit de bus, zoodat de stemming over den derden eandidaat tot den volgenden dag moest worden uitge steld. Het was duidelijk van welke zijde die blanco-stemmen kwamen. Hoe deze handelwijzen te kwalificeeren Men kan ze obstructie, staking, dienst weigering, plichtverzaking noemen. Maar er kwam een' verzwarende omstan digheid bij, deze namelijk, c*~t ze in het ge niep, anoniem plaats vond. Bij obstructie, staking, nemen meestal bepaald aan te wijzen personen de verant woordelijkheid op zich. Dit gebeurde in dit geval niet. Door dit anonieme komt het meer over een met sabotage, waarvan de schuldigen zich ook plegen schuil te houden. Erkend moet worden, dat van links het geval is voorgesteld als kinderspel, laten we liever zeggen als een kwajongensstreek, en dat „L and en Vol k" het als een mis plaatst protest afkeurde. Hoe men het ook moge noemen, door het anonieme was het erger dan obstructie. Voor dc waardigheid der Kamer is het gcwenscht, dat het geval eenig in zijn soort blijve, geen navolging vinde." Hinderlijk volgen. Voor den kantonrechter mr. Boudewijnse, te 's-Gravenhage hebben zich te verant woorden gehad de ontslagen concierge van de Haagsc-he Tramweg-Maatschappij Roer- dinkholder en zijn vrouw, beklaagd van op 17 Juni 1.1. den heer Stomp, chef van bewe ging der H. T.-M., hinderlijk te hebben gevolgd op het Smidswater, toen hij zich van het gebouw der Tramweg-Mij. naar zijn woning begaf. Na v oorlezing van de process en-verb a ad van de politie en van een klacht van den heer Stomp, werden een inspecteur, een recherceur en een brigadier van politie als getuigen gehoord. Deze bevestigden in hoofdzaak hun reeds in schrift gestelde verklaringen. Van zijn kant deelde de eer ste bek), mede, dat hij een aantal klachten heeft ingediend wegens wederrechtelijke vrijheidsberooving door onwettige arresta tie, welke klachten maar niet vervolgd worden. Op alle manieren heeft hij ge tracht recht te krijgen voor zichzelf, zon der resultaat. Bekl. geeft daarna als zijn meening, dat de poltie zelf, hem en zijn vrouw in de na bijheid van den heer S. zou hebben gedron gen. De kantonrechter deed bekl herhaalde lijk opmerken, dat hij door zijn optreden zijn zaak niet beter zou maken voor* zich- self en dat bij dus daarmede de belangen >an zijn gezin ook niet zou dienen. Bekl. antwoordde dit wel te begrijpen, maar dat hij niet anders kan doen en de heer S. en consorten daarvan de schuld waren. Geëischt werd door het O. M- veroordee ling van ieder der beklaagden tot 1 maand hechtenis. Nog drie andere zaken betreffende Roerdinkholder of zijn vrouw werden be handeld. In de eerste plaats had de vrouw zich te verantwoorden wegens het op 26 Juni zich niet op het bevel der politie verwijderen uit een volksoploop, welke zij zou veroorzaakt hebben op den Dennenweg. Beklaagde beweerde, in strijd met de ver klaring van de politie, dat haar niet was gevraagd om door te loop en en dat er geen volksoploop was. Geëischt werd tegen haar in deze zaak 6 dagen hechtenis. In de beide andere zaken stond de man alleen als bekl. terecht. Hem werd nog ten laste gelegd in de eersté plaats, dat hij op 27 Juni op het Plein, toen hij gezeten was in een. rijtuig, luide had geroepen, terwijl hij gedrukte stukken in de hand h'eJ«l: ,,'t Kost maar 10 cents". Hij beweerde met de woorden ,,'t kost maar tien cent" te heb ben gedoeld op zijn... hoed, dien hij veer tien cent wilde verkoopen! In de tweede plaats had hij zich te ver antwoorden wegens het op 21 Juni v.Vir het politiebureau aan de Nieuwe Haven zich niet verwijderen, op de bevelen der'po litie, uit een volksoploop. Bekl. was toen naar het politiebureau geloopen omdat zij a vrouw, z.i. onwettig, was gearresteerd. Hij beweerde dat hij niet in een volksoploop was, omdat de politie het publiek had ach teruitgezet en op het oogenblik dat men hem beval zich te verwijderen, er rie?hts één persoon bij hem stond, die een brochure van hem kocht. Ook in deze beide zaken, tegen den man, werd 6 dagen hechtenis geëischt. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen. Zwervers. De vaeantiekamer der Rechtbank te Am sterdam heeft kennis genomen van twee typische zwerversgevallen. Tegen den één een betrekkelijk jongen man nog eischte bet O. M., mr. baron Van Harinxsma thoe Slooten, een vrij kor te opzending naar een Rijkswerkinrichting, wegens landlooperij. Gevraagd of hij nog iets te zeggen had, antwoordde beklaagde: ,,Ik had liefst drie jaar. Dan was ik van het zwerven af." De rechters kijken verwonderd op, vra gen of beklaagde geen familie heeft, die voor hem zorgen kan, waarop een ontken nend antwoord volgt, evenals op de vraag of hij neg nooit in een Rijkswerkinrichting is geweest. ,,Maar" zoo voert president mr. Schol ten hem te gemoet „maar dan weet u niet hoe het daar is." „Het zal er toch wel beter wezen voor mij dan op straat en op polit-iebureaux te slapen", luidt beklaagdes antwoord. De andere zwerver is herhaaldelijk we gens landlooperij veroordeeld, maar in den laateten tijd wilde geen enkele Rechtbank hem weer opzenden. Toen 1 esloot hij na-ar Amsterdam te gaan, in de hoop, dat men er daar anders over zou denken. ,,Ik kan het niet langer volhouden," zeide de man. Als de^ Rechtbank den Officier van Justitie zijn eisch toewijst, zal bekl. zijn doel bereiken. De eisoh. strekte tot veroor- deeling van den beklaagde tot drie dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerk inrichting voor den tijd van twee jaar en 9 maanden. Brutaal. Een dienstmeisje nam in haar dieT een •hemd, een zakdoek, een dameshorloge en een ceintuur weg. De diefstal van het •hemd en den zakdoek kwam uit en daar over onderhouden, bekende rij en gaf zij die voorwerpen terug. De ceintuur en het dames-horloge echter behield ze. Wegens den diefstal van het hemd en den zakdoek binnen den overeengekomen tijd ontslagen, stelde zij bij deu kantonrechter een civiele vordering in tegen haar meesteres wegens het niet uitkeeren van zes dagen loon. Het meisje had zie'' voor de vaoantielkamer der rechtbank te Amsterdam te verantwoor den, ook voor den later aan het lioht ge komen diefstal van het dameshorloge en de ceintuur. Zij beweerde die alleen, weg genomen te hebben om er gedurende de Pinksterdagen mee te kunnen proi ken, doch dat het haar stellig voornemen was geweest ook deze voorwerpen aan haar meesteres terug te geven. Het O. M., mr. baron Van Harinxma thoe Slooten, eischte acht weken gevangenisstraf tegen het ontrouwe dienstmeisje. Jnpansclie spionnen. Men schrijft uit Weenen aan de ,,N. R. Ct. Men maakt mij attent op een artikel in de Russ. „Invalide" ('t bekende mili taire blad) waarin gezegd wordt dat de stroom van Japanscbe emigranten naar Java zoo sterk is, dat niet alleen de in boorlingen maar ook de Europeanen er ach ongei list over gaan maken en bij het gouvernement op krachtige maatregelen aandringen. Als een alp drukt dat hevige spionneeren op aller gemoed. Ook op Borneo zijn de Japanners aan den gang en de wetten op de spionnage; hoe streng ook, worden uit vrees voor com plicaties mtt Japan niet of maa: half toe gepast. Vooral gevaarlijk is het dat zooveel Japanners het land bereizen om taal en volk te bestudecren, waarbij een onder zoek naar de strategische punten niet ver geten wordt. Ten slotte vermaant het Rus sische blad de Hollandsche regeering tot groote waakzaamheid en tot maatregelen om Indië tegen Japan te beschermen. Ox het dan ook niet door dien anderen, meer stillen maar in stilte krachtig wer kenden geest van naastenliefde gaat Of het noodzakelijk is, dat de verbetering van maatschappelijke toestanden altoos moet vergezeld gaan \an bitterheid, weder- zijdseh wantrouwen, verzet en geweld van boven en geweld van beneden? Of in het maker van wetten van buiten, in bet aan wenden van staatsdwang, het eenige mid del is te zoeken om tot harmonischer sa menleven te geraken Uit Amerika, uit dat ultra-materialisti sche, maar dan toch ook wel practiscke Amerika komt deze nieuwe geestelijke be weging, die der Jongemannen-vereenigin- gen, welke een verbeterde voortzetting is van onze oud-vaderlandsche christelijke jon- gelings-vereenigingen. Wij hebben, ongenoodigd en onverwacht, een bezoek gebracht aan het vacantie-ver- blijf te Doorn, nabij Driebergen en Zeist, in de provincie Utrecht, waar in een ledig- staande villa van den heer F. Labouchère, in een bosch van naaldhout, ter grootte van 7 H.A., een vijftigtal jongelieden, allen le den van de Amsterdamsche jongemannen- vereeniging, een vijfdaagsche zomervacantie doorbrachten. Een der aanwezige heeren, de heer M. Benschop Jr., bouwkundige uit Amsterdam, was zoo welwillend ons rond te leiden en onze vragen te beantwoorden. Onze Jongemannen-vereeniging is opge richt naar Amerikaansch voorbeeld," aldus deelde de heer Benschop ons mede: „Onze leider, de heer J. van Bommel, heeft ver scheidene jaren in Amerika doorgebracht, en daar het vereenigingsleven bestudeerd. Wij bezitten een gemeenschappelijk orgaan „De Jonge man," dat f 0.60 per jaar kost. Administrateur is de 'héér J. C. Doyer, Heerengracht 255. Ons ideaal is, dat wij een eigen gebouw zullen krijgen, dat cen trum van de vereenigings-arbeid kan wor den. Het doel van onze vereeniging is jon gelieden van alle standen bijeen te brengen en door wederzijdsehe opvoeding, onder lei ding van oudeTen, elkaar geestelijk te steu nen en te verheffen. Dit Zomerhuis is slechts een begin van onzen arbeid en toch zijn wij met de resultaten al zeer tevreden. Van 1 Juli tot 13 September komen, tel kens voor vijf dagen een aantal jongelieden, hoogstens ruim 70, zeven ploegen voor jon ge mannen van 1730-jarigen leeftijd, de overige voor jongens van 1417-jarigen leeftijd, hier op het Zomerhuis logeeren. De kosten zijn per persoon f 6 plus de reis kosten, die op zijn minst f 1.60 bedragen. Terwijl de heer Benschop, z.lf een van de logeergasten ons dit vertelde, voegden zich andere jongelieden bij ons en vulden nu en dan de mededeelingen aan. Wij zou den juist dezen avond na een vijfdaagsch verblijf, weder naar Amsterdam terug gaan. Zij voelden zich zeer tevreden, za gen er gezond, gebruind en 'levenslustig uit. „Wilt u ons Zomerhuis niet eens zien?" Wij begonnen met de slaapzalen te be kijken. De groote luchtige villa-kamers wa ren voorzien van eenvoudige itroomatrassen Op elke matras ligt netjes opgevouwen een wollen slaapzak. Een slaapzak is gekozen omdat daarbij het 's nachts zioh bloot- woelen voorkomen wordt Elke logé brengt zelf een sloop voor zijn- peluw en een hand doek mede. Telkens na een vijfdaagsche periode wordt het Zomerhuis twee dagen voor do groote schoonmaak gesloten. De slaapzakken worden uitgestoomd, de ma trassen geklopt en vloeren gedweild. Daar na - bezochten wij het lees-paviljoen, waar eenige jongelieden bezig war on brieven voor familie te schrijven. E" lagen couver ten en ook hier haastten de jongelieden zich ons uit hunzelf, hun groote tevredenheid te betuigen. Midden in den tuin bezochten wij de groote eettent, waar de maaltijden gemeenschappelijk worden gehouden en men 's avonds geüoeglijk bijeen is. Er is in deze tent een podium en men had de be- besehikking over twee seraphine-orgels en een piano Een andere, kleinere ronde tent, schertsend het circus der A. J. M. V. ge noemd, diende voor gemeenschappelijke feestjes. Juist hing er een aankondiging dat een blijspel „De Gefopte" door de jon gelui was opgevoerd. Entrée vijf cent ten voordeele voor arme kinderen, die naar buiten moeten. (Trein 8.28). Er is in den tuin gelegenheid voor croquet-spel, er staan gymnastiek-werktuigen en de jongelui heb ben gelegenheid om te dammen, domino te spelen, te schaken, enz. Voornamelijk wordt bij goed weer de tijd echter met groote wandelingen of fiets tochten in de prachtige omstreken doorge bracht en in het naburige Werkhoven was gelegenheid om te zwemmen. Wij bezichtig den de waschgelegenheid, werden er op merkzaam op gemaakt, dat er overvloedig heerlijk welwater op het Zomerhuis te krij gen is, en toen wij naar de keuken vroegen, roemden de jongelieden als om strijd de heerlijke, gezonde kost, die zij genoten. Mej. Van Bommel voegde er glimlachend aan toe, dat haar gasten zulke „bergen" eten naar binnen wisten te werken, en de waardeering waarmede over den kok werd gesproken, die in hagelwitte koks-kleedij voor de keuken stond, bewees dat „la reconnaissance de l'estomac" geen sprookje is. Ook vertelden de jongelui ons, dat vaak vriendschappelijk gezinde bewoners en be woonsters van Doorn vruchten zonden of bloemen om de eettafels te versieren. Ook werden de jongelui wel door aanzienlijken uit den omtrek tot een bezoek uitgenoo- cligd. Op Huize Doorn hadden zij de tuinen van douairière Heemstra mogen bezich tigen. Zij waren voor den volgenden Zon dag op huize „Zonnelïeuvel' bij gravin Randwijk genoodigd. Op dit oogenblik v/aren een twintigtal jongelui op een fiets tocht in den omtrek, onder leiding van Ds. Van Hoogenhuyze. De jongelui op hun beurt, gevoelig voor al deze zorgen en vriendelijkheid waken er onderling voor, door oppassendheid, de sympathieën van de Doornsche bevolking te blijven behou den. Er is een donkere -kafoer op het Zomer huis, voor degenen die photographeeren, en er 13 steeds een rijwielreparateur aan wezig. De dagindeeling is als volgt: Te zes uren opstaan. Te zeven uren ontbijt. Te half- tweè middagmaal Te vier uren theedrin ken. Te zeven uren avondmaal. Te tien uren naar bed. Door het geheele huis is 's avonds eleetrisch' licht. Twee keer daags heeft een godsdienst oefening plaats die echter niemand gedwon gen is bjj te wonen. Want hoewel men voor een christelijken geest* onder de jongelie den ijvert, wenscht men geen bekrompen, dogmatische levensopvatting aan te kwee- ken en alle richtingen en gelooven zijn wel kom. De jongelieden waren er zelfs een beetje trotsch op, dat ook eenige Reomsche en Jooclsche jongelieden met groot genoegen onder hen vertoefd hadden. „Uit welke kringen worden uw leden gekozen?" „Iedereen is welkom. Wij zijn zéér tegen clubgeest. Ons doel is juist, door zooveel mogelijk alle rangen enstanden in de jeugd samen te brengen, het groote doel van harmonische maatschappelijke en geestelij ke samenleving te verkrijgen. Zoo tellen wij onder onze groep van deze periode een student in de theologie, maar ook eenvou dige arbeiders." „Vreest u miet voor slechte elementen?" „Slechte elementen voelen zich op den duur niet onder ons thuis. Maar wij be ijveren ons, om voorzoover dat in ons ver mogen staat, uit de slechte elementen goe de te maken." Juist toen wij Doorn weder verlieten, kwam de groep wielrijders van een tocht huiswaarts. Allen zagen er gezond en ge bruind uit. Men las de levenslust en de tevredenheid op de gezichten. De gezond heidstoestand laat trouwens niets te wen- sohen over en de krik heeft heel wat meer te doen, dan de beide doctoren/ die bij voorkomende gevallen, geneeskundige hulp zullen verleenen. Inlichtingen omtrent de A. J. M. V. (een der jongelingen 'heeft de aardige letter- speling Alle Jaren Meer Vreugd gevon den') verkrijgt men aan het bureel Hee rengracht 255 te Amsterdam. Het spreekt vanzelf, dat de jongelieden, die hier een vijftal dagen samen genieten en verkceren op een leeftijd, waarop de onbevangenheid des harten ons nog vol idealen door de toekomst doet zijn, kame raadschap en -vriendschap sluiten, die voor het leven wellicht, zal duren. En dat de opleiding het wederzijdsch hulpbetoon niet nalaten zal, latur in de- maatschappij, goe de vrucht te dragen. Wij hebben den in druk medegenomen, dat hier een uitste kend maatschappelijk werk verricht wordt. DECLARES, 597 5 40 Cents per regel. FRIBDERICH'S TUBE-TANDPASTA. 0.45 per groote tube. Antiseptisch. Verfrisschend. American flag. Depot: Mersie Bruijn, Nieuwe Rijn LEIDEN. 6485 i Koloniën. BATAVIA—MED AN, 16—17 Juni. Diefstal van Archiefstukken. Een bijzonder gekke historie is: de dief stal van een bundeltje archiefstukken van het residentie-bureau te Soerabaia, schrijft de correspondent van het „Bat. Nbl." Hoe meer van dit zaakje bekend raakt, hoe ko mischer de situatie wordt. Men stelle zich voor: Op een goeden dag komt de heer 0., ge wezen schout, bij den gewestelijken secre taris op diens bureau, tot het vragen eener vergunning, waartoe de secretaris een an- tencedent noodig had. Antecedenten heb ben zij trouwens bij alles noodig; men be stuurt geen land als Indië zonder antece denten, retro-acta, e. d. g. Zoo wil het de traditie. Dus zou de secretaris het bundeltje, waartoe het antecedent behoorde, laten lichten, doch hoorde toen tot zijn verba zing van den archivaris, dat die bundel... verschwunden was. En nog hooger steeg de verbazing van den secretaris, toen zijn be zoeker de heer C. hem een pakje toe stopte, waarin afschriften van de gestolen stukken zatenHet is altijd pleizirig te constateeren, dat de ambtenaar kan reke nen op medewerking van het publiek, en dat was hier in ruime mate het geval Zoo langs zijn neus weg maakte toen de secretaris de opmerking, dat er nog veel meer stukken zoek waren; meer belangrijke en geheime paperassen... De lezer begrijpe ons goedwe gelooven niet, dat het voor de menschheid een ramp zou zijn, indien zoowat alle paperassen uit de gouvernemcnts-archieven die papie ren kerkhoven eens veTdwenen. Laat handige dieven desnoods den heelen rom mel opruimen. Maar laat men dan en pas sant dat heirleger van personen opruimen, die er thans voor betaald worden; de men- schen, die in die archieven den dag door brengen met heb boeken van de paperassen, in agenda, index, enz. Ja, als ze toch aan het opruimen gaan... Maar om tot deze tragi-eomedie terug te keeren. De heer C. vertelt den secretaris, van wien hij de afschriften ontvangen Ifeeft, en gaat dan been. Daarna doet de politie huiszoeking bij een -zestal inlandsche klerken, op het archief werkzaam, doch vindt niets. De zaak blijft in een geheimzinnig duister, en de archiva ris schrijft met -een bloedend hart ook dit bundeltje af. A propos. Het „Bat. Nbl." is er sterk tegen, aan justitie of politie allerlei werk op te dragen, dat niet tot de eigenlijke taak dezer organen behoort. Maar toch, als ze het nu eens zoo ver konden brengen, om den heer C. die de afschriften bracht en diens leverancier te ondervragen, het geen tot heden niet gehemd is. Wellicht ligt dit niet op den weg van politie cn jus titie, maar het zou niettemin een middei kunnen zijn, om achter den dief te komen. Het blad kan zich echter best voorstellen, dat men tot nu toe hieraan niet heeft ge dacht. Volgens het Weekblad van de Com- missiebank te Amsterdam, zijn in de week, geëindigd 11 Juli, door tus- sohenkomst dier Bank verhandeld de navolgende Incourante en minder cou rante fondsen: Aaud Provinciebank 115 pCt, Vereenigd Bezit van Indische fondsen 115 Gew. aand. Ooatersehe Hypotheekbank 40 n Amort. winstbow. Zuid-Hollandsche Hypo theekbank 67 g' Aand. Cultuur-Maatschappij Sodop" 500 Koninkiyke Pharmaceuti9che Handols- voreoniBing 116 Znid Airikaansch Handolshuis .65 5 pCt. Oblig. Maatsch totexploltatio derC. G. Rommenhöller'sche Koolzuur en Zuurstofwerkon. 60 Pret aand. Hollandsche Cacao en Chocolade fabrieken vh. Bensdorp Co. cum dividend 75 Aand.Babat—Djombang Sloomtram-Maatsch, 24 Cert. v. Oblig. Haagsoho Maatschappij van onroerende goederen 81 J Aand. Maatsch. tot exploitatie van onroerende goederen 100 Maatsch. voor grondbezit on grondcrediet 56 Maatsch. .Nederland" tot expl. van onroerende goederon 100 j B Maatsch. tot oxploLtatle van de onder- 9 nemingKrasnapolsky" 120 jj Assurantie Maatsch. tegen brandschade en op het leven „do Nederlanden" yan 1S45 P 602.50 Bataviasche Zee- on Brandassurantie- Maatschapptf 112J£ J Hollandsche Sociëteit van levensver zekeringen 210 ,J Pref. aand. Drentsche Kanaal-MaatschappU 60 Aand. 's-Gravenhaagsche Melkinrichting „de Sierkan" 250 b 4 pCt. Oblig. Maatschappij Wandelhoofd Scheveniogon" Volgest. polissen Eerste Nedorlandsche Maat schappij tot verzekering van risico in loterijen F 57J^ —55 4 pCt. Oblig. Yoreeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen in Nederland 90 J 7 pCt, Oblig. Chicago North Western R. Cy. (Winona St. Peter Div.110 Opr. aand. Holland Canada Hypotheekbank F 110 Opr. aand. Javascho Boschexploitatie-Maatsch. F 350 Opr. aand. Maatsch. tot exploitatie der suiker fabriek Kalib3gor'' F 1-15 Opr aand. Linkungan Borneo Rubber-Maatsch. F 6 Opr. aand. Maatsch. tot exploitatie van onroe- ronde goederen F 35 Opr. aand. Maatsch. tot exploitatie van Staats- spoorwegen F 75 Bew. v. Doelger. Nedorlandsch-Amerikaanscho Land-Maatschappij. F 315 Opr. aand. Nedorlandsch Transatlantische Hypotheekbank .F 100 Bew. v. Deolger. Nederlandsch-Indischo Landbouw-MaatschappD - F 225 Opr. aand. Rotterdam Canada Hypotheekbank F 100 Uitlotingen. Loten Stad Ant* werpen 2-^ pet. èb fr. 100 van 1887# Trekking 10 Juli. Betaalbao-r 1 JuR 1912. 109 serieën: 48 412 565 886 1727 2489 2830 4437 4552 5126 6190 6278 7111 9964 10764 12160 12751 12803 13444 14369 14904 15244 15346 16677 17002 17146 17339 17341 18137 18657 19239 19370 19749 20047 20307 20980 21234 21452 22614 23744 24495 26929 27216 27374 28193 28450 31118 31755 39275 32591 32682 33062 33254 34328 34567 34815 35108 35280 35880 36338 37600 38249 40806 41053 41232 42730 42930 44439 45263 45476 45846 45977 46018 48109 49057 49113 49488 49981 50373 50802 52179 52339 53268 53474 54403 55774 57222 57797 58267 59415 59611 59701 60116 60670 60904 61507 63256 63563' 64543 64953 66866 68994 69636 71034 71513 71920 71925 72101 72429 Serie 34810 no. 9 fr. 150,000 serie 19749 no. 21 fr. 1000; serie 33062 no. 22 fr. 500; serie 565 no. 3 en serie 36338 no. 12, elk fr. 250. De volgende elk fr. 150: Serie 2830 no. 19, serie 6199 no. 3, serie 12751 no. 17, serie 20047 no. 2, serie 20980 no. 10, seriet 21234 no. 13, serie 27216 no.. 3, serie 27216 no. 22, serie 28450 no. 7, se rie 31118 no. 1, serie 32275 no. 7, serie 40863 no. 17, serie 45977 no. 20, serie 53268 no. 6, serie 54403 no. 4, serie 58267 r.o. 7, serie 58267 no. 24, serie 59415 no. 10, serie 60904 no. 18, serie 6899-1 no. 22. De overige in bovenstaande serieën be grepen nummers elk fr. 110. De Amsterdamsche Beurs houdt heden vacantiedag;, zoodat de no teeringen ontbreken. Berichten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 2 8 Juli 1911. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oudewetering Werking der stoomgomaleu Waterloozing langs natuarlijk. weg. Waterinlatiug Regenval in Mm. 2 Juli 3 Juli 4 Juli 5Juli 6 Juli 7Jnli 8 Juli 50 51 51 51 52 50 51 A.P. 50 52 52 52 53 53 52 em.AP. Spaaradam 101u.. Halfweg u., Goudau„ Katwijk u. Spaarndam u., Halfwes u„ Gouda 22J u., Katwijk 24 u. Door de sluis te Gouda 434 u. 0.3

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6