Rijkunsten in het Circus Charles. Origineel^ Yrijheie^-Jlressuur jq het Qreu? Charley Schoolrijderes in het Circus Charles. liteit der artistieke evoluties op zich zelf. Wan neer werkelijk zooals liet schoone dichterwoord zegt, het ware geluk der aarde op den rug der paarden ligt dan zijn de rijkunstenaars in het Circus Charles in de benijdenswaardige positie deze gelukskelk iederen avond tot den bodem te ledigen, want een warme bijval genieten zij in elke stad direct na hun eerste optreden en dit stijgt bij hunne verdere prestaties tot jubelende ovaties. Stoutmoedige voltigen la Richard, Cowboy- of staande voltigen, in razend tempo door keurige rijderessen gereden, die de koene, voor geen hindernis terugschrikkende moed uit de heldere oogen straalt, leiden gewoonlijk de rijkunsten op liet programma op veelbelovende wijzen in. Jongleurs of Jongleuses te paard, wier nieuwe toeren en nooit falende zekerheid in ver rukking brengt, wisselen af met moedige saltomor- tale rijders wier kunsten uitgevoerd op het tapijt der manege reeds welverdiende bijval oogstten. Maar, het smalle door fladderende kleurige dekkleeden omzoomde zadelkussen der daar heen vliegende rossen is de plaats waar zij zich thuis gevoelen voor hun waaghalzerijen en de vele Pirouetten en Salti's ontlokken maar al te dikwijls aan den mond van menig schoone toe schouwster, wier brandende, wijd geopende oogen als geboeid aan deze gespierde gestalten hangen, een lichte angstkreet welke echter gelukkig ijdel blijkt te zijn. Hoogst elegante rij- en springrij- scholen, alsook nog vele anaero rij nummers vormen bonte tafe- reelen vol leven en kleur en als eerst de edelste renpaarden van 5-voudige Jocky-akt in het^Circus Charles. Zooals in elk goed Circus wordt ook in het rijk der Directie Char les de grootste zorg besteed aan de edele rijkunst in haar ver schillende afwisselingen. En een bijzonderheid is het hier, dat zoowel het kennersoog als ieder geheel onbevangen oordeelende leek in dezelfde mate getroffen wordt door het feit dat zoo dui delijk spreekt voor het beproefde beginsel van deze groote Wan- derschau, slechts het allerbeste te geven, en dat is eenerzijds de prachtige collectie Paarden welke voor de opgetogen blikken van het publiek bij de voorstelling dezer vele prachtige rij scene's voorbij snelt en aan den anderen kant de naar voren tredende kwa- Een stoute Saltomortaalrijder in het Circus Charles. de rijk voorziene stoeterij gedurende de gast- voorstelling van het Cii^us Charles in wis selende volgorde door dames en heeren van het groote Kunstenaars-ensemble in alle figuren der Hoogeschool gereden, den cirkel betreden, of 3 levenslustige jockey's en 2 schoone jockeyrij- deressen in de manege stormen om de beroemde vijfvoudige jockey-act van het Circus Charles uit te voeren dan is het enthousiasme van het pu bliek zoodanig gestegen, dat daverende toejuichin gen de moeilijke, maar succesvolle arbeid ruim schoots beloonen, want hier is inderdaad een niet gekende hoogte bereikt. Van bijzonder belang voor sportsmen zijn steeds de vrij- heidsdressuren der edelste ras paarden zooair wij die in me nigte in het Cir cus Charles vin den. De heer Bonnoit Aiders, de verdienstelij ke Hoofdregis seur en overal bekende dresseur presenteert ons een groot aantal exemplarenechte raspaarden die de ongelooflijkste! evoluties vol brengen en het bewijs geven dat ook nog op dit zeer oud en toch eeuwig nieuw blijvend gebied der paarden vrij heidsdressuur, nog toeren zijnr die geheel nieuw en nog nooit ge zien zijn, in zoo verre, een intel ligente dresseur zijn dieren dit vermag aan te leeren De Heer Bennoit Ahlers, Hoofdregisseur en paardendresseur van het Circus Charles, in zijn niet overtroffen Jressuren. L TEXAS TEX, de Adjudant van den beroemden Kolonel Coddy, met zijn Cowboys en Indianen. Een Chineezentroep van het Circus Charles. Eeiie bizondere attractie vormt de Scène Wild-Wests waar mee het Circus Charles door den beroemden en welbekenden adiudant van den groolen Amerikaanschen kolonel Coddy (Buffalo Bill), de onfeilbaar treffende Lassowerper en paarden- vanger Texas-Tex, naam gemaakt heeft. Texas-Tex voert zijne troep, die ons beelden uit het Amerikaansche volksleven te aanschouwen geeft, Cowboys de w.lde «nen der Ameri kaansche prairiën, echte Apache-Indianen en de «wilde bloemen van ltio Grandeii, met zich mede. De vertooningen ondu enersrieke leiding van Texas Tex roepen zalige herinneringen wakker uit onze jeugd, toen ,wij met geestdrift de verhalen van Buffalo Bill «verslonden». Een Arabierentroep van het Circus Charles. Zittende^Olifanten in Circus Charles. Mr. Fernando, Olifanten-Temmer. Een spannend oogenblik: de 160 Centenaar zware groot ste Olifant „Dlck" stapt over een levend persoon. Circus Charles' wonderbaar gedresseerde Olifanten. Wel gcene der zeldzaamheden uit het die renrijk baren met zooveel recht bewondering als de reuzenkolossen uit lang vervlogen tijden, die wij in het Circus Charles in een gansche kudde vereenigd vinden. Reeds op zich zelf gevoelt men voor deze dieren overal, waar men ze in dierentuinen of menageriën aan treft, de levendigste belangstelling. Voor niet mogelijk zou men al de kunststukken houden, welke deze reuzen-olifanten in staat zijn te verrichten en het zou geen wonder zijn, wanneer het publiek de afbeeldingen der moeilijke toeren voor overdreven houdt. Er behoort waarlijk een reuzengeduld en energie toe, om de dieren deze dresseerkunsten aan te leeren en men vertrouwt zijn eigen oogen niet, als men de plom pelichamen naar het commando „Charly" als Kunst-WlelrIJder. van den dresseur zich in een lijn ziet bewegen, als men ziet, hoe door een kleine handbewe ging zich schoone groepen vormen, hoe olifantenopflesschen loopen, zich op den kop en op de voor- pooten stellen; als zich de grootste van hen als orgeldraaier en wielrijder presen teeren en ten slotte op rollende tonnen door de manege loo pen. Feitelijk is ei wel nergens een ge- heele kudde zoo voor treffelijk gedresseer- deolifantente vinden alsmendieinhetGir- cus Charles aantreft

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 23