Dc organisatie van het Circus Charles. Miss Charles Reuzen-Leeuwengroep. 7 wilde Tijgers. Vreemde volken in het Circus Charles. Een rollend Kapitaal vervoert thans een extra trein van 80 assen met razende snelheid van plaats tot plaats! De vroegere Circus-oZigeuners" zijn thans -welgestelde, aanzienlijke Circus-Koningen geworden, die als een heerscher ontvangen, geëerd, geacht en benijd worden. Geen aalmoes is het meer zooals men vroeger den met bonte flarden spaarzaam opgesmukte vagebonden in een medelijdende bui toewierp thans is het een se mwijlen heete strijd om een entréckaart aan eene der talufl-ke loketten van het schit terende Circus-gebouw! De treurige karren van voorheen met de verweerde jalousie-vensters zijn thans moderne Salonwagens geworden' voorzien van het uitgelezenste comfort. Een rollend paleis zou men die trein van salons, boudoirs, werkplaatsen en ontvangkamers kunnen noemen, waarbij nog apart de talrijke afdeelingen der administratie komen en die tezamen een geheel vormen, zooals de rijkste fabrikant in zijn voorname villa zich niet practischer en doelmatiger in richten kan. v 9 Miss Charles met haar 15 Berber-Leeuwen a De Leeuwen-Schommel. der dieren en vol trots kan de dresseur thans op de reeds verkregen resultaten lerug zien. Vol bewondering zien de bezoekers naar de kunsten die de wilde Tijgerkatten aanleerden en is alles bereikt wat mogelijk is. Circus Charles is het eenigste ciicus in Europa dat met een Tijgernummer optreedt. Miss Charles reuzen Leeuwengroep wordt ieder avond aan de verbaasde toeschouwers vertoond, niet slechts als de grootste van alle Leeuwengroepen, maar ook als de best gedresseerde. Miss Charles is in gansch Europa de f, eenige dame die zich met groote stoutmoedigheid in de van tralies voorziene "j manege harer »lievelingen« de trotsche en gevaarlijke Koningen der woestenij begeeft! Alle persbeoordeelingen der talrijke voorname bladen in binnen- en buitenland loven naast de phenomerale dressuur de voortreffelijke ver zorging dezer dieren, die midden uit de wildernis onder onbeschrijfelijke moeilijkheden gevangen werden. Het zwaartepunt dezer vertooningen ligt namelijk niet in den werktuigelijken dressuur van één, wellicht in gevan genschap geboren Leeuw, de kenner ziet direct zeer nauwkeurig dat deze wilde beesten zich slechts noodgedwongen buigen onder den wil hunner gebiedster en dit is juist het verhevene dat deze weerbarstige .wilde dieren zich naar den wil van den mensc.h voegen moeten, zelfs naar die eener vrouw die door deze vertooning een nooit gezienen moed en onverschrokkenheid aan den dag legt. Een Dressuurakt die in de geheele wereld niet wordt geevenaardSlechts 9 maanden geleden gaf de heer Direc teur Charles een zijner agenten last naar Indië te reizen om in het Dschun- gelngebied Tijgers te vangen. Dc expeditie bestond uit zeer veel personen wie het gelukte 7 prachtige exemplaren te bemachtigen en veilig zij het dan ook niet zonder gevaar voor de mede reizigers, naar Europa te brengen. Hier begon de wereldvermaarde en beroemd' Cowboy-Temmer Heinricb Wagner dc. dressuur der wilde Koningstijgers. Met zeer veel moeite gelukte de dressuur In ongedachte verscheidenheid vindt men vreemde vólken in liet Circus Charles vertegen woordigd, Indiërs, Chineezen, Arabieren, Indianen, Marokkanen zijn in groote groepen en met ongehoorde kosten door den heer Directeur Charles' eigen agenten uit alle landen der vreemde werelddeelen aangeworven. In 't bijzonder veroorzaakte de karavaan Indiërs vele moeilijkheden, want de heer Directeur moest, om door zijn agenten de vergunning der Indische regeering ie krijgen voor ieder persoon ƒ3000.belasting aan de regeering betalen. Na een lange reis te water en te land en nadat menig gevaar gelukkig omzeild was, kwam de troep aan. Eiken avond kan men de krachtige gestalten der bruine zonen en dochters van het geheimzinnige Indië met groot vertoon hun entree op vorstelijk gezadelde olifanten in de manege zien maken. In het gevolg bevindt zich een geheele kaïavaan vertegenwoor digers der dierenwereld van hun ver zonnig land, zooals Kameelen, Lama's, Bisons, Zebra's, Zebroïden, Knorossen, gehoornde Paarden en zeldzame Slangen. Hunne wonderbare aan het fabelachtige grenzende tooverijen en goochelkunsten, slangenbezweringen en Fakirkunsten verwekten overal de grootste verbazing en bewondering. 7 gedresseerde Tijgers van het Circus Charles. De Indlertroep Abdul Mea. Het laten verdwijnen van een levend persoon- De wereldonderneming Circus Charles behoeft natuurlijk tengevolge van hare ontzaglijke grootte en hare werkelijk wonderbare veelzijdigheid ook eene uitgebreide en zeker werkende organisatie. Dat deze organisatie niet ten achteren staat bij andere eerste klas organisaties behoeft wel geen afzonderlijke vermelding. Het volgende cliché gunt ons direct een interessanten blik op de inwerking zijnde eigen Brandweerwagens van het Circus Charles en doet ons direct een hoogen dunk van de organisatie krijgen. De brandweer van het Circus Charles, ook naar het oordeel van vaklieden voorbeeldig te noemen kan zich meten met de best bestaande beroepsbrandweer van elke groote stad. Slechts geschoolde brandweerlieden worden door haar aangesteld en oefeningen hebben regelmatig plaats. Het 2de beeld vertoont ons de oefening van een brandweer ploeg aan de groote 6500 personen bevattende zomertent V s 'I 1 Eene brandweerafdeeling van het Circus t Jfc B J Charles bij de oefening aan de Reuzenvoorstellingstent. brandweer en reddingsbrigade den heer Directeur in geestdriftig schrijven meermalen dank betuigd. Verder beschikt Circus Charles over een eigen elec- trische lichtinstallatie die het geheele reusachtige etablissement en zijne omgeving des avonds daghelder verlicht en aan 1Ó0 groote booglampen zoomede dui zenden kleine gloeilampjes held«?r licht verleent. Een eigen expeditie zorgt voor de aan- en afvoer der 60 r*groote moderne transportwagens- van en naar het r- - station. Ten slotte vinden wij nog een eigen zadel ten brandweerploeg van het Circus Charles gereed tot uitrukken. makerij, timmerwerkplaats, smidse, kleedermakerij, i n- r>t i slotenmakerij, wagenmakerij, een eigen di ukkeiij en va" Cu reus Charles. Verder beschikt Circus Charles over een eigen aantal herstel li ngwerkplaatsen voor elk gebied, een eigen extra trein van ieddingsbriga.de, die is uitgerust met alle moderne werktuigen op het gebied 80 assen vervoert Europa's grootste wanderschau van de eene stad naai van het red cl ings wezen en zich reeds dikwijls betoond heeft als een zegen- de andere, van liet eene land naar het andere rijke instelling vnn het Girous Charles. Op heete zomerdagen en bij ae Aankomst van een extra-trein van het Circus Charles. gewoonlijk uitverkochte tent heeft de brigade volop werk om al de kleiue onpasselijkheden waaraan menigeen der 6500 bezoekers blootgesteld in te verhelpen en met. liefde en ijver vervult ieder lid zijn zware en verant woordelijke taak. Het publiek echter beeft voor dezen dubbelen voorzorg: Een expeditie-afdeeling van het Circus Charles bij het uitdealen der bevelen.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 22