fl#, 15765 Vrijdag 14 Juli. A<\ 1911. (§£26 Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Oe ïiefsie overwon. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER A_DVERTENTIENs Van 16 regels A 1.05. Iedere regel meer A 0.17}. Grootere letter» naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oenta contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaeseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lolden per week 9 Oents; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per 'post f 1.10. 1.30. 1.65. VEBKIÜZINfi. Burgemeester en Wethouder» van Leiden; Gelet op artikel 98 der Kieswet; Brengen ter algemeeno kennis, dat de processen-verbaal van de zittingen van de hoofdstembureaux, bedoeld bij art 93 der Kieswet, tot het vaststellen van den uitslag der berstemmirg ter verkiezing van één lid van den Gemeenteraad in bet eerste, drie leden in bet tweede en twee leden in bet derde kiesdistrict der gemeente Lei den, ^p de pers yau het Raadhuis zü1* geplakt en voor een ieder ter Secretarie de zer gemeente ter inzage zijn nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. G. DE GIJSELAAR, burgemeester* VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 19ll. Afsluiting passage Maarsmanssteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de Maarsmansst e e g, wegens bet ma ken van een aansluiting op bet kabelnet der Electriciteitsfabriek, op Maandag 17 Julia. s. voorhetverk e e rm et rij- en vo er tuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN" STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 1911. Leiden, 84 Juli. De beer A. J. Doorneveld, onderwij zer aan de Chr. school aan de Pieterskerk - gTaoht alhier; is benoemd tot hoofd dier sc/hool als opvolger van den beer F. Uitten- broek, die met Januari 1912 de functie als hoofd neerlegt. Te Utrecht zijn geslaagd voor bet Staatsexamen de he eren H. J. van Urk en IA. T. van Urk, uit Leiden. De hoer G. Persijn, leeraar aan onze Ambachtsschool is benoemd in dezelfde func- 'ié £an do 1ste Ambachtsschool te Amster dam. Openbare vergadering van den Raad vaïi Sta to, af doding voor de geschillen van bestuur, op Woensdag 19 dezer, des voor middags to 11 uren. Net slotnummer van de Rijkspremiekeu- ringen op Woudensteyn was: ingespannen ^serriën. Dool van dit No. was do beoordee ling van do waarde van het fokpaard in Eeb tuig. Er waren 16 mededingsters, die in alle opzichten zooveel beter waren dan de paarden van verleden jaar, dat do ire- goeringsoommissie, mede op aandrang Van da jury, als heb ware genoodzaakt werd,- mJöeir prijzen besschikbaar te stellen dan aanvankelijk in haar plan lag. De eerste prijs van f75 werd toegekend A- Kooy Jr., te Kedichem; tweede prij zen van f 50 keffen C. Bakker, te Oegst- en J. van den Berg,- te Benthuizen, en prijzen van f 25 J. Noordam, te Wou- bruggo; G. L. Warnaer, te Dirksland; A. L. Dekker ,to Bar endrechtM. Hij koop Jz.,- te Waddingsveen, en P. Oudijk, te Moer- kapelle. Beroepen te Waddingsveen o. a. ds. H. A. Heijer, te Renkum a- (Geld.). In de te Utrecht gehouden vergadering van de Nationale Vereeniging voor Gerefor meerd voorbereidend hoogor onderwijs wer den de aftredende ouratoren van Noord- en Zuid-Holland, ds. De Jong te Hoofddorp en ds. Kouwenhoven te Leiden, herkozen. De voordracht voor de benoeming van een leeraar in de Ned. taal aan de H. B-S. en bet gymnasium te Tiel bestaat uit de boeren A. van Vollenhoven (tijdelijk reeds werkzaam) en H. Huibere. De minister van oorlog heeft bepaald dat uiterlijk vijf dagen na de loting voor bet blijveaid gedeelte aan de manschappen voorloopig on na twee maanden na die loting def initief moet worden meege deeld of zij al dan niet tot het blijvend ge deelte behooren en zoo ja, tot welke ploeg. Uit Ouddorp meldt men ons: Door een gewezen Ouddorper, dezer dagen te Chicago (Noord-Amerika) overleden, is bij testamentaire beschikking een bedrag van duizend dollars vermaakt aam de Kerkvoog dij der Ned.-Herv. Gemeente aldaar. Aan de Universiteit te Bern promo veerde tot doctor medicinae veterinariae de beer J. Eggink, 1ste luitenant-paardenarts bij het 1st© regiment veld-artillerm, op een proefschrift. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zijn van plan Zater dag 22 dezer naar Soestdijk te gaan. Gistermorgen nam dr. A'. S. van Oven te Dordrecht afsoheid. van de school, waar aan hij als leeraar en directeur 'n lange reeks van jaren gearbeid heeft. In de H. B-S. werd hij ontvangen door het gemeentebe stuur, vertegenwoordigd door den burgemees ter, 'den beer P. J. de Kanter, verder door leeraren en oud-1 eeraren, leerlingen en oud- leorlingen. De heer Croin, leeraar en waarnemend di recteur, sprak den ver trekkende n directeur,- waardeerond uit naam van leeraren en oud- leeraren t-oe en vereerde hem een prachtig natuurkundig boekwerk. Do jongenheer Stoop voerde hetwoord namens de leerlingen en bood. een paar zil veren boekensteuners aan; de heer dr. C. Easton, sprak namens de oud-leerlingen der school; de beer P. J. de Kanter, oud-wet- hetuder van onderwijs en burgemeester WicQiers wijdden warme woorden van hulde aan den man, wiens heengaan zeker een gTcoto leegte zal achterlaten. De burgemees ter deelde mede bet Kon. Besl., waarbij dr. Van Oven benoemd wordt tot officier in do code van Oranje-Nassau. De Directeur nam daarop zelf het woord om zijn dank uit te spreken over de onder vonden hulde en riep autoriteiten, leeraren en, leerlingen een hartelijk afscheid toe. ALPHEN. De afdeeling Alphen van het N. O. G. kooS tot haar afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering te Breda, haar v&orzatter den heer J. de Voogd, van Zwam. merdam, en tot plaatsvervanger den beer J. Tolk, van Aarlandexvec-n. Naar wij vernemen, zal ter hoogte van de nieuw te bouwen 2den watertoren, een nieuwe school op Gereformeerden grondslag gesticht gorden. Tot onderwijzer aan de Chr. Sohool in de afdeeling „Hoorn" alhier is benoemd de heer M. B. van Zijll Langhout van "Woerden. HAARLEMMERMEER* De opsporing van Petrus Johannes Zomer, 18 jaar, ver zocht door den Burgemeester, als verdacht van diefstal, ten nadeele van zijn broeder uit de ouderlijke woning, is op verzoek van laatstgenoemde ingetrokken, daar bedoel de persoon vrijwillig is teruggekeerd en het grootste gedeelte van het geld, nog in zijn bezit, door hem is teruggegeven. Bij het gemeentebestuur is een aanvraag ingekomen, met overlegging van de daarbij veroischte teekeningen, van de Doopsgezinde gemeente te Haarlem, tot stichting van een eigen kerkgebouw op een stuk grond, gele gen aan den Hoofdweg, in de onmiddellijke nabijheid van Hoofddorp. Volgens de teekening belooft het een een voudig, maar tooh smaakvol ingericht kerk gebouw t je te worden. Het dorschen van kar wij, dat dezö week een aanvang heeft genomen, is thans in deze gemeente in vollen gang. Hoewel het zaad over heb algemeen erg fijn is, is de totale opbrengst tamelijk bevredigend. De opbrengst varioerenfc van 20 tot 30 halen per H.A. De pas aangekochte „Saanenbolc" door do onlangs opgerichte geitenfokvereeniging te Hoofddorp van de Vereeniging te Berkhout (N-H.), heeft op de Woensdag gehouden tentoonstelling te SLoterdijk, den lsten prys behaald. KATWIJK AAN DEN RIJN. De A.-R. Kitsvereeniging alhier hield gisteravond eea ledenvergadering, ter bespreking van de houding, die bij de a.s. herstemming voor drie leden van den gemeenteraad dient te worden aangenomen. Besloten werd van den heer C. den Duik te Katwijk-a an. Zee gedaan te krijgon, dat dezo zich. terugtrekt, onder aanbieding der verzekering, dat bij latere verkiezingen .hetzij periodiek of bij vacature,- zijn candidatuur alsdan krachtig zal worden gesteund. Verder werd besloten met het Comité te Katwijk-aan.Zee overleg te plegen en ge daan te krijgen, dat een der candidaten van Katwijk aan den Rijn zich na gemeenschap pelijke bespreking eveneens terugtrekt. Waar toch bij herstemming drie candidaten van Katwijk aan den Rijn in herstemming komen met drie van Katwijk-aan.Zee vreesde men, dat de uitslag der stemming zou zijn, dat alle drie plaatsen aan Katwijk-aan.Zee kwamen, wat niet in het belang der gemeente werd geacht. KATWIJK. Heden wordt een begin ge slaakt met het verwijderen van al wat langs de trambaan belemmerend vcor d0 wagens of den beugel zou kunnen werken to vei'uitstekende boomtakkeu enz. Daartoe zal een motorwagen zonder stroom, getrokken door een locomotief zich langs de baan bewegen. Het werk zal wel eenige dagen duren. Van uit Riji-sburg zal worden begonnen. KATWIJK-AAN-ZEE. Begunstigd door schoon weder g&f Katwijks Harmonie-ge zelschap Donderdagavond in de muziek tent aan den boulevard zijn wekeljjksoh con cert. Met het oog op de op 13 Juli a.s. te houden herstemming voor drie leden van den Raad vergaderde gisteren in de ge meentezaal het verkiezingscomité, alhier. O. m. werd besloten de candidatuur-Kruyt, v. d. Perk en Schoneveld te handhaven. NIEUWKOOP. Donderdag j.l. had alhier door de notarissen B. D. Krüseinann te Bo degraven en mr. C. van der Lee te Aar- landerveen, in het hotel van den heer Th. J. .van den Boöoli, de verkooping plaats van een huis met erf, weiland, riótland en water, samen groot 3 H.A.; 34 Aren en 30 centiaren, in eigendom toebehoorende aan de erven K. de Jong alhier, hoogste bie der was de hoer C. Noll, landbouwer voor de som van f 1595. SASSENHEIM. De leerlingen der brei- sohcol van mej. Kres hebben gisteren haar uitgaansdag gehad. Ruim 8 uren stond v. d. Wal met twee brikken klaar, om de klei nen naar Noordwijk-aan.Zee te brengen. Als vorige jaren bewees hij haar deze vriende lijke attentie cok nu weer. Aan het strand werd den gebeden dag druk gespeeld. Op gewekt koerde men avonds weer hier terug. WASSENAAR. Er wordt hier moeite ge daan om een afdeeling te stichten van het „Groene Kruis". Binnen korten tijd zal een vergadering worden belegd ter nadere be spreking. Een groot aantal personen doden reeds toezegging, als lid te willen t-oetreden. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 September 191]t benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg D. Kruyder, thans tijdelijk leeraar aan die school; 18, met ingang van l September 1911, be noemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te 's-Hertogenbosch C. E. de Haas, thans tijdelijk leeraar aan die school; is, voor het tijdvak van 1 September 1911, tot en met 31 Augustus 1912, benoemct tot leeraar aan de R. li. B. S. te Roer mond mr. H. P. de Fluiter, t jdelijk leeraar aaD die school; is, voor het tijdvak van 1 Septembe- 1911 tot en met 31 Augustus 1912, oenoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te 's-Her-i togenbosch, Helmond en Yenlo, E. Verviers, tijdelijk leeraar aan die scholen; is, met ingang van 1 September i71!, be noemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Tilburg G. F. Vrensen, thans tijdelijk leeraar aan die sohool; is benoemd, met ingang van 20 Juli 1911, tot burgemeester der gemeente Hemmen G. de Hartog, secretaris dier gemeente met ingang van 16 Juli 1911 tot burgemees ter der gemeente Naarden H. M. Wesse- ling: met ingang van 19 Juli 1911, tot bur gemeester der gemeente Oosthuizen K. Kaaskoper; is, met ingang van 1 September 1911, benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg ar. Ch. F. Ha je, thans tijdelijk leeraar aan dio school is, met ingang van 1 September 1911, be noemd tot leeraar aan dë R. H. B. S. te Zierikzee G. J. Jansen, thans tijdelijk leeraar aan die sohool; is dr. A. S. van Oven, directeur der Ge meentelijke Hoogero Burgerschool met 5- jarigen oursus te Dordrecht benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau; is, met ingang van 1 September 1911, aan A. Vega, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. H. B. S. te 's-Hertogenbosch. Bij kon. besluit is aan J. L. van Besouw, burgemeester der gemeente Loon op Zand, toestemming verleend om tot 1 Juli 1912 ie VrijhoevenCapelle te wonen; is lo. met 1 Augustus 1911 de schout bij- nacht J. B. Snethlagc eervol ontheven van de betrekking van directeur en com mandant der marine te Hellevoet-sluis, te vens commandant der Stelling van de mon den der Maas en van het Haringvliet; 2o. aan den schout-bij-nacht J. B. Sneth- lage en aan den kapitein ter zee J. A. A. ridder van Rappard, op hun verzoek, res pectievelijk met 1 August s 1911 en 2 Augustus 1911, wegens langd'urigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toekenning van pensioen, en, voor zooveel eerstgenoemde betreft, onder dank betuiging voor do door hem aan den lana'o bewezen goede diensten 3o. het bedrag van het onder 2o. vermel de pensioen is vastgesteld voor den schout bij-nacht J. B. Snethlage op f 3600 's jaara on voor den kapitein ter zee J. A. A. C., ridder van Rappard, op f 3000 4o. met ingang van 1 Augustus 1911 be vorderd tot schout-bij-nacht de kapitein, ter zee G. P. van Hecking ColenT>rander en aan dezen tegelijkertijd opgedragen de betrekking van directeur en commandant der marine te Hellevoetsluis, tevens com mandant der Stelling van de monden der Maas en van het Haringvliet; zijn 5o. bij de zeemacht bevorderd: a. met ingang van 26 Juli 1911: tot kapi tein ter zee de kapitein-luitenant ter zee J. J. Rambonnot; tot kapitein-luitenant ter zee de luitenant ter zee le kl. W. B. K. Boom; tot luitenant ter zee lste kl., de luitenant ter zee 2e lcl. K. A. Telders; b. met ingang van 1 Augustus 1911: tot kap. ter zee de kapt.-luits. ter zee G. R. v. Nauta Lemke en F. Smit; tot kap.-luit. ter ree de luits. ter zee le kl. O. A. Fock en C. Kruys; tot luitenant ter zee le kl. de luitenants ter zee 2e kl. J. A. E. Schenck de Jong en J. C. Tollenaar; o. met ingang van 2 Augustus 1911tob kapitein ter zee de kapitein-luitenant ter zee J. P. Guepintot kapitein-luitenant ter zee de luitenant ter zee le kl. L. H. G. Krol, en tot luitenant ter zee le kl. de luitenant ter zee 2e kl. H. P. ü'rillevitz zijn, met ingang van 16 Augustus 1911, de adjunct-ijkers der maten en gewichten J. Timmenga, L. Feberwee, J. R. van Beek en Chr. N. Bader bevorderd tot ijker der maten en gewichten; is aan den heer J. M. Bottemanne, thans inspecteur voor de visscherij, de titel ver leend van hoofdinspecteur der visscherij, aan den heer A. B. Brouwer, thans adj.-in specteur voor de visscherij, die van inspec teur der visscherijen en niet ingang van 7 Juli 1911 de heer A. M. van Roosendaal, ge- pensionneerd luit. ter zee lste kl. der Ko ninklijke marine te Den Helder, voor den tijd van 1 jaar benoemd tot adjunct-inspec teur der visscherijen. 48) „Zoudt ge ook graagenfin, dat is nu eon vraag zonder bepaalde bedoeling, maar ik dacht zoo, zoudt go wol naar eon andere stad dan Berlfin willen gaan, een kleine stad, een plattelandsstadje desnoods?" vroeg Lotte haar. „O, zoo graag 1" riop Edela en aan haar heele gezicht was het te zien, hoe heeriyk zy een dergelyke verandoring van woonplaats zou vindon. Weer zweeg Lotte en weer was het aan haar gefronst voorhoofd te zien, dat zfi ernstig nadacht. „Ik zou graag eerst nog eens zelf over een idee nadenken willen, dat ik daar juist ge kregen heb," zei ze toen. „Zie je, ik praat niet graag over dingen, als ik niet eerst overtuigd ben van de mogeiykhold er van. Luchtkastcelen bouwon ia voor volon een aan genaam werk, maar ik- bouw lievor wat lang zamer on wat meer op den grond, omdat ik weet, dat. men aan ingevallen luchtkasteelen niets heeft." „Neen, wat gy zegt en doet, heeft houvast," Jachte Edela. Lotte Schneider nam dit gezogde blykbaar op als een a priori vaststaande waarheid en antwoordde er dan ook niet op Zy trok zich In haar kamertje terug Datgene, waar zy over na wilde denken, stond in verband met een brief van Walter Riefenstahl, dien zy gisteren gekregen had. Zy nam dien brief nogmaals uit haar schryicjseelte en begon hem over te lezen. Lijj 1 ui dde e»la volgt; Zeer geachte en zeer geëerde juffrouw Schneider. Als de famillegezellighoid, waaraan iemand gewend is, plotseling weg is, dan zoekt hy vaak elders die gezelligheid. Als iemand een zaam en alleen is, wil hy graag eens met Iemand praten, en het is ook om die reden, dat lk de pen opvat. Want ik ben al een dag of wat geheel alleen. Myn ouders zyn voor een weok of v\jf naar Kissingen voor hun gezondheid, vader met het oog op zyn lever, moeder met hot oog op haar hartkwaal, on zoo ben ik geheel alleen. Dat is niet aange naam en stemt triest, on er is trouwens meer, dat my droevig stemt. In „De Gouden Leeuw," waar ik gewoon was myn glaasje Pilsoner re diinkoD, hebben zy die biersoort afgeschaft. Zy hebben nu een andore soort, die my absoluut niet bevalt. En er is nog ctoeds meer om de droeve stemming to verergeren. De stoel in hot kantoor tegenover den myneri is onbezet. Dat is een naar gezicht. De tweede boekhoudor is n.I. onverwacht gestorven. Op zichzelf was dat nu niet zoo erg, want de bookhoudery heb ik al langzamerhand op myn schouders genomen. Maar de man zorgde ook voor de buiteulandsche correspondentie en dat is my een doorn in het oog. Ik ben te veel Duitscher, om met de andere talen good overweg te kunnen. Ik heb vader voorgesteld om in plaats van een correspondent het eons met een correspondente te probeeren. De vrouweiyke correspondenten vragon minder salaris en zyn ook pleizieriger in den omgang. Vader voelde er ook wel wat voor. Wat is uw meeniog daarover, zeer geachte Mejuffrouw? Gy moet met Uw ondervinding een goed oordeel over vrouwenarbeid hebben. Misschien kunt Ge my oen goeden neuk geven, als Ge soo ongeveor weet wat de verslechten zl)n voor de persoon, die de vacante betrek king op ons kantoor zal vervullen. Die ver- eischten zyn: lo. het schryven van een goede hand; 2o. Engolsch en Fransch kunnen schrijven zonder fouten; jeugd en schoonheid strekken ter aanbeveling (by my vooral, hoe vader daarover oordeelt, weet ik niet); het salaris zal in onderling overleg worden vast gesteld; zy zal moeten zitten tegenover my in het kantoor Tot zoover las Lotte Schneider. Deze pas sage in den brief had haar aandacht getrokken in verband met Edola. Zou Edela niot in aan merking kunnen komen voor de betrekking op hat kantoor van de firma Riefenstahl? Edela van der Eichen was zeor mooi; zy was nog mooier geworden dan vroeger; daar over dacht Lotte. Als zy de betrekking kreeg, zou Walter ioderen dag tegenover haar zitton. Hy was gevoelig voor vrouweiyk schoon, een stok- viscb was hy geenszins „Maar wat zya dat nu voor gedachtenI" riep Lotte Schneider, ontevreien over haar eigen kleinzieligheid. „Het zou een schande zyn, als ik niet alles deed wat ik kon, om haar die betrokking te bezorgen. Men moet olkaar toch helpen." Lotto had een besluit genomen. Zy nam een velleljo postpapier uit haar doos eu toen nog een tweedo. Want wat Lotto nu aan Walter RiofeDstahl hal te schryven, zou meer dan vier kantjes vragen. Twee dagen later kwam het antwoord op Lotto Schneiders brief. En zy was zóó in de wolken over den inhoud, dat zy ditmaal geheel over het hoofd zag, dat boven den b-.ief stond: „Myn lieve Lotte" en dat ook allo vormelgkuoid door den biiefachryver nu achterwege was gelaten. Ook aan de onder- teekening: Je trouwe Walter! ergerde zy zich niet. „Voor jou zou ik nog heel wat meer willon doen, Lotte," schreef hy. Vuurrood was zy geworden, toen zy dat las; maar boos was zl) niet. En opgewonden was zy haar kamer uitgesneld en die van Edela in, wie zy den inhoud van den brief raeedeeldo, natuuriyk voor zoover zy dat noodig oordeelde. Edela verbleekte, kroeg een kleur on ver bleekte weer, toen zy hoorde wat men haar aanbood. Een plaatsje als correspondente op een handelskantoor mot eon voorloopig salaris van vyf en veertig gulden in de maand met vry pension. Geen oogenblik kwam hot haar in de gedachte, dat een dergeiyke betrokking iots beneden haar stand was. Niet daarover dacht zy, maar wel of haar werkkracht wol zooveel geld waard was. „Zal ik wel genoeg bekwaamheid hebben?" vroeg zy, Lotte angstig aanziende. „Zullen z|j my willen hebben als alios dadelyk eens niet zoo goed gaat?" „Men zal u tsrechtwyzen en gy zult spoe dig alles leeren, wat u eerst nog vreemd is," zei Lotte en knikte daarby zeer tevreden. Zy was biy, dat zy dit zonnestraaltje in Edela's laven had kunnen brengen. Daarby had zy nog een eigenaardige gedachte. Zy dacht aan Walter on zei by zichzelf: Ik gun het jo, dat je nu tegenover een mooi meisje zult zitten. Dat komt je wel toe in die nare om- govingl Maar een andere gedachte kwam deza ver dringen. Lotte fronste het voorhoofd en zei: „Ja, dat zal alles gaan, maar als dat éóne er nu maar nlot was.... die dwaz9 adel!" Edela boog het hoofd. Zy werd zeer bleek. Wat, haai- wapen, het e enige, wat zy nog bezat, was dat een hinderiyk, ovorbodig iets, een ballast, die best gemist kon worden? Maar Edela begreep, dat hetgeen er thans in haar omging, toch niet met Lotto was te bespreken, die niet kon begrypen wat ge hechtheid aan een familiewapon boteekende. Lotte sprak er over of het een kleedingetuk betrof, dat men best kon missen of uitlaten. „Eigeniyk," zei ze, „bedoel ikdat het voor uzelf gemakkelyker was als die adel er niet was. En daar in hot huis, waar go zult komen, ik ken die menschen toevallig daar geeft men niet om zoo iets. Men kon er zelfs aanstoot in vinden, dat wil zeggen, ik bedoel „Ja, je hebt geiyk," zei Edola, om verdere bespreking van dit onderwerp te voorkomen. Acht dagen later was het in orde tusschen juffrouw Edela Eichen (het „van der" had Edela weggelaten) en de firma Riefenstahl. Lotte Schneider had zich in die acht dagen alle moeite gegeven om Edela te leeren wat ongoveer haar werk zou zyn. „Merkwaardig," zei ze. „Gy leert alles veel vlugger dan ik verwacht had. Ik denk, dat alles heel goed zal gaan." Toen was Edela Eicben naar het kloine Thüringer stadje goreisd, waar zy haar nieuwe loopbaan zou beginnen. Zy voelde zich eerst zeer beklemd, toer» zy hot doel van haar reis had bereikt. Het was een heel stil station en er gingen niet veel menschen met haar hier uit den trein. Zy keek schuw in het rond en zag toen een langen man, die op haar afkwam. „Heb ik de eer te spreken met juffrouw Eichen? Myu naam ia Riefenstahl." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1