N« 15761 Maandag XO .Tiili. A0 1911. geze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit noramer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. Officieels Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. Faillissementen. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DEB A_DVERTENTIEN Van I6 regels /T.05. Iedere regel meer fO.I7{. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Cents contant j elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30, France per post 1.65. HINUEBWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. BEKOOI. om vergunning tot oprichting van e6n (kalkblus acherij en een bewaarplaats van ongeblusch- te kalk in het perceel Oranjegracht no. 31, Sectie C no. 573; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmede <lat op Maandag 24 Juli aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid tal worden gegeven om bezwaren tenen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden 10 Juli 1911. Leiden, 10 Juli. - In den tuin van „Zomerzorg", alhier, gaf aterdagavond de Leidsohe Muziek- vereeniging „Werkmans Wilskracht", dir. de heer J. Noordanus, be schermheer en de heeren F. en C. Th. Driessen, een wolge filaagd concert, haar 25ste uitvoering. De dilettanten versohaften weer heelwat ge noegen en genot aan de vele opgekomenen, vooral met him marsohen, waarmee zij erg vrijgevig waren en welke aanleiding gaven om wandelingen te maken. Het Leidsche post- en telegraaf-harmonie- gezelschap „Prinses Juliana" gaf gister avond ter herinnering aan zijn tweejarig bestaan in den electrisch verlichten tuin van „Zomerzorg" een concert, dat door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond. Behalve eenige ambtenaren van de Post, waren ook afgevaardigden tegenwoordig van enkele zusterverenigingen, o. a. van r,T en D.," den R.-K. Volksbond, „Werk mans Wilskracht" „Eoho der Duinen," Haagsche Postfanfare, enz., Het was een mooie avond, dien deze Ver- eeniging weer heeft aangeboden en het pro gramma, onder leiding van den dir., den heer Jac. Kroon, werd kranig uitgevoerd. Na elk nummer weerklonk het applaus. Bij het laatste nummer van het programma „Vive la Poste" kon men niet nalaten een rondedans om de muziektent te maken en de heeren musici waren zoo goed om nog een extra^nummertje te geven. De in den tuin geplaatste wafelkraam maakte beide avonden goede zaken. Het nieuwe bestuur van Musis Sacrum' laat niets onbeproefd om het den leden zoo aangenaam mogelijk to T aken. Zoo bood het gistermiddag weder een matinée aan, gegeven door het bekende Leidsche Quintet onder directie van onzen stadgenoot den heer H. G. van Leeuwen Jr.. dat met een mooi programma uitkwam en dit op ver dienstelijke wijze ten gehoore bracht. Ook op andere wijze waren zaal en tuin aantrek kelijk gemaakt. Op elk tafeltje prijkte, dank zij de welwillende zorg van den bloe mist den heer W. van Veen, weer een fijn bouquetje van delphinium „Koningin Wil- helmina". Voegt men daarbij de gunstige omstandigheid van het mooie weer, dan heeft men alle factoren bijeen, die tct een druk bezoek sam'en werkten. Er beerschte een echte zomerstemming, waaraan vooral de uitnemende muziek bijdroeg. Dat de burgerij het streven \an bet wak kere testuur van Musis" weet te waa-dee. ren, blijkt wel het best "it het toenemend getal nieuwe leden, waardoor than-', reeds kan geconstateerd worden, dat het voortbe staan van de Verceniging is gewaarborgd. .Laat men echter meer doen en zorgen, dat „Musis' weder tot Laar ouden bV ji k-.mt Ook in do buitensociëteit „Amicitia" tferd gisternamidda.g een concert gegeven, en wel door het Stedelijk Muziekkorps. De heer A. G. Kloots, cand. tot den H.D. alhier, hoopt Zondag 16 Juli, des nam., intrede te doen in de Ned.-Herv. Gem te Oosterwierum (Fr.) na 's morgens te zijn bevestigd door ds. D Los, van Daarle, zijn zwager. Bij de dir. bel., invoTr- en acc. is verplaatst de heer F. B. Sanderson, komm. 2de kl., van Heerlen naar Boskoop. De Russische gezant in Den Haag, graaf Pahlen, is reeds zoover hersteld, d'at hij een korten rijtoer 1 n maken. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Amsterdam door ds. H. Kieviet Jr.t te Aagtekerke. De Prov. Diac. Conferentie der Geref. Kerken in Zuid-Holland zal 20 Sept. in de Westerkerk in Den Haag gehouden worden. Door het hoofdbestuur van de Vereeni- ging van Chr. Onderwijzers en Onderwijze ressen in Nederland en de Overzeesche Be zittingen is benoemd tot afgevaardigde naar het Congres voor Paedagogiek te Brussel de heer K. Brants, te Rotterdam B. en Ws. van 's-Gravenhage hebben gunstig gepra-eadviseerd op het bekende adres der vereeniging „Kindervoeding" om een voorschot van f 50,000, tegen bétaling van jaarlijksche rente en aflossing, ten einde te kunnen overgaan tot het stichten van een eigen centrale keuken. In den Rotterdamschen Raad kwam Za terdag aan de orde het bekende voorstel van B. en Ws. dier gemeente tot bosch- en park-aanleg rondom den KralingscKen Plas, waarbij de voorzitter, naar wij reeds in het kort meldden, onder langdurige toejuichin gen mededeeling deed, van een, van do notarissen Schadee en Lambert ontvangen schrijven, waarin deze zeggen, dat een van hun cliënten, die het ten zeerste zou betreu ren, waarneer het plan tot aanleg van een bosch en park rondom den Kralingschen Plas in gevaar werd gebracht door versnip pering, bereid is, voor het geval het aan hangige plan onverminkt wordt aangeno men, als een bijdrage, oudat ook in een of meer andere stadsgedeelten met den aan leg van sport- en wandelterreinen een aan vang kunne worden gemaakt, honderd dui zend gulden ter beschikking van de gemeen te te stellen. Nadat eenige leden over het voorstel het woord hadden gevoerd, werd beslóten he den- (Maandag-) namiddag de beraadsla gingen voort te zetten. Den 5den Juli 1.1. was 't 25 jaar gele den, dat H. Gerhard, een bekende figuur in de arbeidersbeweging, op de oude Wes terbegraafplaats te Amsterdam werd ter aarde besteld. De Vereeniging „De Dage raad" in de hoofdstad had den dag van gisteren bestemd om de nagedachtenis van Gerhard te herdenken. De sociaal-democraten waren, onder lei ding van de AmsteTdamsche federatie der S.-D. A.-P. en den Amsterdamschen Be- stuurdersbond, saamgekomen aan de Rot- terdammerbrug. Omstreeks halftwaalf ging een stoet van wel 2000 personen achter de omfloerste banieren der verschillende ver- eemgingen naa;r de Oude Westerbegraaf plaats. Daar waren reeds tal van personen aanwezig, leden van de Vrijdenkersvereeni- ging en van de verschillende anarchistische en vrij socialistische vereenigingen. Op het graf van den herdachte waren aanwezig verschillende familieleden alsmede de 80-ja- rige weduwe Gerhard. Door de heeren P. H. A. Schroder, F. Domela Nieuwenhuis en J. A. Fortuin wer den de verdiensten van H. Gerhard her dacht en werd hij gekenschetst als een der pioniers van de arbeidersbeweging die be langeloos veel voor de zaak der arbeiders heeft gedaan. De zangvereeniging „De Stem des Volks'' zong eenige toepasselijke liederen. Er werden kransen op het graf gelegd van het hoofdbestuur der vereeniging „De Dageraad", van de afd. Amsterdam van de „Dageraad'' en van de federatie der S.-D. A.-P. De heer A. H. Gerhard bedankte voor de groote belangstelling, bij deze herdenking betoond. („De Crt.") De minister van financiën heeft vast gesteld, dat de geschillen, die bij de toe passing van de wet, houdende bepalingen omtrent den accijns op den wijn, ontstaan in de directiën der directe belastingen, enz. Rotterdam, Breda, Maastricht en Arnhem, zulLn worden beslist door de commissie van deskundigen voor den wijnaocijns te Rotterdam, en die, welke zich voordoen in de directiën AmsteTdam, Groningen, Zwolle en Utrecht, door de commissie te Amsterdam. Op dien regel geldt echter als uitzonde ring, dat de geschillen, voorkomende in de gemeente Rottendam, aan de beslissing van de Amsterdamsclie, en de geschillen, voor komende in de gemeente Amsterdam, aan die van de Rotterdamsche commisie worden onderworpen. Een zeer groot aantal leden van de magistratuur, van onderscheidene rechts colleges, zoowel van Den Haag als elders, was Zaterdag op de begraafplaats n0ud Eik en Duinen" te 's Grarenhage bijeen by de ter aarde-bestelling van het stoffelijk over schot van mr. Modderman, in leven officier van justitie by de Haagsche Rechtbank. Met hen bevonden zich op de begraafplaats een zeer groot aantal leden van de balie, personeel van het parket en de griffie der Haagsche rechtbank, de hoofdcommissaris van politie, de heer Versteeg, met de commissarissen Dietz en Sypkens, de deurwaarders by de rechtbank, de brigade ryksveldwaohters, voor zoover de dienst dit toeliet, met den brigadier- majoor en zeer vele vrienden en bekenden. Nadat de ïykbaar, gevolgd door een baar met een groot aantal kransen en bloemstukken, langs de en haie opgestelde rijksveldwachters, grafwaarts was gedragen, voerde eubet.- offleier van justitie mr. Van Geuns het eerst het woord. Hierna heeft de vice president der Haagsche rechtbank, mr. Tellegen, by afwezigheid van den president der rechtbank, die door ambts bezigheden verhinderd was tegenwoordig te zyn, een afscheidsgroet gebracht, waarna de schoonzoon van den overledene bedankte voor bewezen eer en betoonde belangstelling. De heer M. J. IJzerman, directeur der tweede Hoogere Burgerschool met 3 jarigen cursus te Amsterdam, wlen, mét het oog op zyn leeftyd, tegen het einde van het thans loopende cursusjaar eervol ontslag uit zyn betrekking zou moeten worden verleend, heeft het verzoek, gedaan hem nog gedurende een jaar in zyn betrekking te Boèn werkzaam biyven. B. en Ws. stellen den Raad voor, dit verzoek in te willigen. Een, zelfde voorstel doen B. en Ws. ten aanzien van don heer R. Dykstra, leeraar in de Hoogduifsche taal aan die school. Da minister van landbouw, Dyverheid en handel heeft ingetrokken zyn beschikking van 9 Maart, voor zooveel daarby verboden werd het houden van matkten, openbare verkoopingen, tentoonstellingen en andere vereenigingen van herkauwende dieren en varkens in een kring, omvattende de ge meente Nieuwer-Arustel, alsmede den Oost- eimierpoelpolder en den Schinkelpolder, ge le^en in de gemeente Aalsmeer. HAZERSWOUDE. Gister: -i was door een fout van wien of van wie zullen de kerkelijke colleges hebben uit te maken de Ned.-Herv. Gemeente opgeroepen tegen twee uren, daar alsdan zou optreden ds. Tuinstra, van Boskoop. Deze echter was in den waan, dat hij s avonds te halfzeven voor deze gemeente het Evangelie had te verkondigen. Toen de predikant niet ver scheen, begaven de opgekomenen zich weer buiten het kerkgebouw én stonden dit ge val te bespreken. 's Avonds zou optreden de heer H. Smit, godsdienstonderwijzer te Delft, die ook des voormiddags een beurt in dezelfde kerk had vervuld. Eenige minuten na elkaar ver schenen de beide voorgangers in de consis toriekamer, waar de zaken met den ker- keraad breedvoerig werden besproken, ter wijl de gemeente in spanning zat te wach ten, wie nu eigenlijk zou optreden. Ten slotte is ds. Tuinstra naar huis terug gekeerd en betrad de heer Smit den kansel, waarop eenigen het kergebouw verlieten. Wij mogen aannemen, dat ook in het an dere geval niet allen zouden zijn gebleven. Men moet weten, dat ds. Tuinstra de vrij zinnige: richting is toegedaan en de Ned.- Herv. Gem. alhier overwegend orthodox is. KATWIJK-AAN ZEE. Hoewel de vangst pas 60 kantjes haring bedroeg, is gisteren te IJmuiden binnengekomen de logger „KW 139" van den heer L. Parlevliet, schipper J. Haas noot, omdat één der matrozen op de reis ongesteld werd. De kranke matroos is gisteren hier aangebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hedenmorgen vroeg, te ongeveer vjjf uren, werd een Katwijk aan Zeesche jongedochter, die op weg naar Rynsburg was, door een fletser aan het Overryn alhier aangoreden, met dit gevolg, dat zy naar dr. Hueting moest worden over gebracht ter behandeling, waarna de patiflnte werd vervoerd naar de ouderlyke woning. LISSE. Als bijzonderheid kunnen wij be richten, dat op Zaterdag bij de heeren ge broeders Blokhuis de bollen reeds zijn bin nengekomen. Onnoódig te zeggen, dat deze de eerste zijn van de geheele streek. NOORDWIJK. Gisteravond was er nog een „relletje," Daar het een feestdag was bij de katholieken, was dc kerk gisteravond buitengewoon vol met menschen. Een vreem deling, die zich oneerbiedig gedroeg, werd door den suisse bij het einde van den dienst verwijderd. Tegelijkertijd verlieten vele kerk gangers ook het kerkgebouw. Op de stoep reeds kreeg de vreemdeling stompen en du wen en het werd er niet beter op, toen hij goed en wel buiten was. Gelukkig, dat de politi'j tussekenbeide kwam, anders was het slecht met hem afgeloopen. De politie bracht hem in veiligheid in 't wachtlokaal. TER-AAR. De Raad dezergemeente is bijeengeroepen tegen Donderdag 13 Juli a>s. des voormiddags te elf uren, waarin o.a. zal worden behandeldOnderzoek geloofsbrie ven nieuw benoemde raadsleden de heeren J. C. van Rodenrijs en J. Hoogervorst; voor stel tot wijziging van het Raadsbesluit tot heffing van begraafreohten algemeene be graafplaats bespreking hulp telefoonkan toor L anger aarvaststelling kohier Hoof- delijken Omslag 1911. RIJPWETERING. Zaterdagavond had hier de feestelijke intocht plaats van den zeer- eerw: heer Zoetemelk, die Zondagmorgen in de Parochiekerk alhier zijn eerste H. Mis heeft opgedragen. Te ruim acht uren kon digde Jhet klokkengelui de aankomst van zijneerw. aan, die van uit Algiers was ver trokken en jk priester gewijd. In feesrtelij- ken optocht trok men nu door het dorp, voor afgegaan door wielrijders, met oranje ver sierd. Hierna volgde de Rijpweteringsoho Harmonie, die gedurende den geheelen tooht door het dorp haar tonen deed hooren; waar achter het rijtuig, hespannen met twee paar den, waarin nevens .zijneerw. nog gezeten wa de zeereerw. heeren pastoor der parochie met nog een missionnaris. Alzoo reed men naar de woning van de ouders van z.eerw., welke woning met groen en bloemen was versierd en waarnevens een prachtige eerepoort, waar boven het woord „Welkom" geplaatst was. Z.Ecrw. zal na een kort bezoek aan zijn ouders spoedig als missionnaris naar Zuid- Afrika vertrekken. SASSENHEIM. Alhier is Zaterdagnamid dag het driejarig zoontje van De H. te wa ter geraakt en verdronken. VOORSCHOTEN. Heden zal een aanvang gemaakt worden met de aansluiting van liet Ned.-Herv. kerkgebouw aan het gasbuizen, net. De kerk zal verlicht worden door een vijftigtal gasbranders. WARMOND. Warmonds Leesgezelschap liield een vergadering in het hotel „De Stad Rome." Voor ds. Rutgers, die wegens ver trek naar Katwijk als bestuurslid had be dankt, koos men den heer Van Dijken. In het reglement werden enkele kleine wijzigin gen aangebracht, waardoor in de toekomst een geregelde doorzending van leestrommels meer is gewaarborgd. Tevens werd beslo ten „De Prins" te laten lezen. Er is goede hoop, dat binnenkort eenige nieuwe leden zullen toetreden. Mogen anderen daardoor worden opgewekt deze nuttige instelling medo te doen bloeien! Gisteravond was het gebouw der Ned.- Herv. Gem. geheel gevuld. Velen van buiten onze gemeente hadden zich opgemaakt om bij het afscheid van ds. R. P. A. Rutgers tegen- woordigte zijn. Zijneerw. sprak naar aanlei ding van 2 Ivorinthen 6 1. Aan het einde der godsdienstoefening volg den de gebruikelijke toespraken, terwijl de gemeente den scheidenden herder en leeraar Ps. 134 3 toezong. ZOETERWOUDE. De Raad vergadert a.s. Donderdag, des morgens te half tien. Agen da: Ingekomen stukken; benooming oommis sie, belast met het onderzoek der gemeente rekening; adres van de wed. G. Vlasveld tet toekenning van pensioen; vaststelling verordening tot heffing van retributie leer lingen H. jB.-S. te Leiden; vaststelling ver. ordening tot wijziging der Algeni. Politie verordening; reclames Gemeentebelasting. Tijdschriften. Aan „O n z e Eeuw" stond onze mede werker Bernard Canter het eerste gedeelte van een blijspel in verzen af. Er is een kleurige levendigheid in de wijze, waarop het thema van persoons-verwisseling werd behandeld. De verzen zijn vol speelsche zet ten en woordspelingen, en zouden, wij kun nen er niet aan twijfelen, bij een opvoering, met de dictie die hun toekwam, effect heb ben. In „G too t-N ederland" mooie ver een van Bouters, onder den titel: „Amor Vindex." Cyriel Buysse geeft „stemmin gen"; herinneringen zijn dit meest, die sterk nagewerkt hebben in het gevoelsleven, en dus terecht als stemmingen kunnen wor den aangemerkt. Prozawerk brengt deze aflevering, o. a. van J. Everts, Anna van GoghKaïdbach, verzen van J. van Hees en nAna Buma, Dr. J. Walch' behandelt de verschenen poëzie over de tweede jaarhelft van 1910. H. van der Wal bespreekt boe ken. „E Isevie r" opeDt met een stukje over prof. G. J. P. J. Bolland door Ester vas Nunes. Een paar teekeningen van mej. E. Va- len$a geven den kop van den hoogleeraar weer. Een kiekje toont het dmk bezochte college van den hoogleeraar te Amsterdam. Henri van Booven, de vereerder van Edgar Poe ten onzent, was wel de man om te vertellen aangaande dien anderen artist- van-afwijking: Karei de Nerée tot Babbe- Tich. Als Aubrey Beardsley stierf Karei de Nerée vroeg. Er is veel overeenkomstigs in beider lot en beider streven. De Nerée's eigenlijke werktijd heeft slechts een zeven tal jaren g?duurd. We lezen van zijn arbeid het volgende: „Wat bij een eerste beschouwing van De Nerées werk het meest treft, is de buiten gewone gestemdheid. Gij staat voor iets volstrekt ongewoons, bij uitstek on-Hol- landsch. Gij hebt u zat gekeken aan land schappen met koeien, strandgezichten, Hol- landsche binnenhuizen met moeders en wieg, aan heide-gezichten, slootjes met op haalbruggen, sluizen, molens. Zij, die alleen dit waardeeren kunnen, doen beter geen tentoonstelling van een uitzonderings- kunstenaar als De Nerée te bezoeken. Daar zal het uiterst fijne, koele, schampere, ijzig statige, kil voorname dezer kunst hen slechts afstooten. Zij zullen het weerzin wekkend ziekelijk vinden.". „De Nerg?, als de meeste naturen van verfijnden aanleg, had een afkeer van het „gewone", „gezonde", „frissche", dit wil niet zeggen, dat hij de zon niet li<>. had of den grooten zeewind, verkiezend daar boven lamplicht en een duffe studeerkamer. Het wekte zijn afkeer, wanneer de gezond beid en de frischheid, wanneer deze als het eenige voortreffelijke en verkieslijkste in dit aardsche leven aan hem werden voor gehouden, zooals dit op alle mogelijke wijze géschiedt. Vooral ergerde hem het grove gebaar van do „gewone" menschen zoodra deze zich hoe dan ook op den voorgrond drongen met hun gezondheids- of degelijkheids-leerstel lingen." Herman Robbers ontmoeten wij in deze aflevering als reis-beschrijver. Yan oude Beiersche steden vertelt hijaangenaam, koel gebleven van hoofd, niet aangetast door die koorts, die reizenden zooveel alles wat zij ontmoeten mooi doen vinden. Zelfs, als hij aan Neurenberg terugdenkt, is niet het levëridigst in zijn verbeelding: het juist geziene de stad in zijn reali teit doch wat, vroeger, voor hij de plaat»» kende, als beeld van die st l in zijn brein leefde. Toch is er wel enthusiasme voor oud huizenmooi, bijv. in deze reisbesohrij ving te vinden. Cornells Veth schrijft op de hem eigene, pittige wijze ditmaal over Ko Donker's Shekespeare-burlesquen. De literaire kro niek handelt over Thadkeray; de literaire bijdragen zijn van Jurriaan Zoetmulder en J. Z. P. van den Hoek. „N oderland" handhaaft zich op zijn verhaaltjes-niveau; veel is er helaas van de zen inhoud niet te vertellen. S. Kal ff bespreekt in „De Nieuwe Gids" een Rotterdamsch oproer in 1690. Letter kundige bijdragen zijn cr van Ed. Coen- raads, Frits van Raalte, Aug. Peaux, J. Everts. In de literaire kroniek spreekt Willem Kloos van Yan Hulzen's jongsten roman: „Liefdes Tusschenspel". Hij bemerkt een innerlijke verandering in dezen auteur. Kan deze veroorzaakt zijn <Joor zijn langdurige en telkens herhaalde verblij n in het bui tenland? vraagt Willem Kloos zich af en komt tot 'het besluit, dat Yan Kuizen's ta lent nog veel rijker en verscheidener is ge worden dan men op zijn: „Getrouwd" at' gaand zou geda t hebben. Het open-luchtspel te Utrecht. Naar wij vernemen is in een vergadering van studenten besloten geen derde opvoe ring van 't open-lucht-natuurspei te geven- Een der redenen moet zijn, dat de beide eerste opvoeringen een groot nadeelig saldo hebben opgeleverd. („Tel.") Over Londen in de kroningsdagon schrijft Yan Hulzen in de „Holland Express". Do deelneming van het volk aan deze fees ten wordt een negatieve door hem genoemd. Mooie portretten van het vorstenpaar verge zellen het artikeltje. Over de zelfgenoeg zaamheid van den Engelschman is Van Huizon niet te spreken. De volksaard is hem minder sympathiek dan aan onzen oorres pondent tijdens de Kroningsfeesten, wiens lof overvloeide. Naar aanleiding van het laatst gevallen raadsbesluit, doet de commissie van het Hal- senmuseum thans een voordracht tot aan- vulling, bestaande uit de heeren John F. Hulk on mr. Ch. Enschedé. Do heer C. F. L. de Wild, te 's-Gravcn- liage, do bekende conservator van schilde rijen, heeft een schitterende aanbieding gekre gen van een New-Yorksche firma om zioli daar te komen vestigen, en heeft dat aanbod aangenomen. („Vad.") Handel- en Scheepvaarttractaat met JTapasi. Gelijk bekend is, loopt het bestaande handelstractaat tusschen Nederland en Ja pan op 17 Juli a.s. ten einde. Naar vernomen wordt zijn dezer dagen tusschen den Minister van Buitenlandsche Zaken, en den Japansohn gezant in Den Haag nota's gewisseld, waarbij de beide landen over en weer toezeggen, hangende de onderhandelingen over het nieuw te sluiten tractaat, het wederzijdsch verkeer te doen plaats hebben op den voet van meest begunstigde natie. A. H. Jongsma, handelaar in groenten on fruit, ts IJmuiden. II. F. van Doorn, bakker te Eesteren. J. H. van den Elshout, koopman, te Mid delburg. J. H. Lamme, koopman, te Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1