N«. 15758 Donderdag <3 Juli. A«. 1911. tgeze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Kunst, Ietteren, enz. FEUILLETON. De liefde overwon. LEIDSCÏÏ DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—8 regel» A 1.06. lader» regel meer f 0.17J. - Srootere letten naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oente.-Voor het incasseeren wordt/'0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Oents; per 8 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 6 Juli. Men deelt ons mede, dat, aangezien 'de belangen der arbeiders er niet bij zijn betrokken, de afdeeling Leiden der S.-D. lA.-'P. besloot zich bij de herstemming te onthouden. Bij de vanwege het Dep. van Kol. te 'Amsterdam gehouden aanbesteding was minste inschrijfster voor 6000 M. kardoes- 8aai de firma Le Poole, alhier, voor f 3360 voor 3000 wollen dekens de firma Gebrs. (Van Wijk en Co., alhier, voor f 10,800. Aan den heer S. Doum'a, veea.i ts-hoofd keurmeester van het openbaar slachthuis te 's-Gravenhage, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als rijks-keurmeester in bijzonderen dienst te Leiden. De „St«.-Crt." bevat de statuten van de afd. Leiden en Omstreken van den Ned. Aannemersbond te Leiden. Na langdurige ziekte is, 56 jaar oud, be Burtscheid, b!j Aken, overleden mr H. ST. H. Modderman, officier van justitie bij 5de Haagsche rechtbank. De heer Modderman, in 1881 t-e Leiden gepromoveerd o-p. proefschrift: ,,De wijze van gechngvoeren tegen afwezig gebléven beklaagden," was eerst werkzaam op de ^emeente-secr/etarie -te 's-Gravenhage en ••daarna achtereenvolgens subst.-officier van justitie bij de reohtbank te Heerenveen en Rotterdam en officier an justitie te Groningen. Hij volgde mr. Van der Kemp als off. vaJi just, bij de Haagsche reohtbank .op. De overledene was ridder lste 'klasse der Orde van 'Peter Frederik Lodewijk van Oldenburg: Hedenmorgen ving in de Tweede Ka- 'tner het afdeelingsonderzoek der tariefwet aan. De hertog en de hertogin van Saksen- ,Cobmg-Gotha zijn gisterochtend per auto van Soestdijk naar Utrecht gereden en van bet Centraalstation aldaar naar Duitsch- land vertrokken. Het tuinfeest op Soestdijk is bepa-a*d jop 14 dezer. Ingezetenen van Bussum en omstre ken betuigen in een adres aan de Koningin ;er hun spijt over, dat a-an de Gooische OEI. B.-S. met vijfjarigen cursus te Bussum het schoolgeld voor alle leerlingen is vast- gesteld op f 150. Zij verzoeken der Koningin bet daarheen te leiden, dat aan de school- jgeldheffing voor dergelijke onderwijsfn- f richtingen, die Rijkssubsidie genieten, voor gaarden worden verbonden, die ook voor minder gegoeden het bezoeken dier inrich tingen mogelijk maken. D'o Bond voor Staatspensionneering, te Utrecht ter jaarvergadering, heeft twee moties aangenomen, waarvan de eerste, d;.e .van Sneek; luidt als volgt: ,,De algemeene vergadering van den IBond voor Staatspensionneering, samen gekomen op 4 Juli 1911, in het Geb. v. K. en W. te Utrecht, kennis genomen hebben de van het wetsontwerp op invaliditeit en ouderdom, ingediend door den Min. van L. H. en N. betreurende, dat dit ontwerp zal moeten voorzien in de behoeften van ouden van dagen en invaliden, verzoekt dringend aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal genoemd ontwerp niet aan te nemen." In de tweede, van de afd. Krommenie, verklaart de Bond zich voor een pensioen van staatswege zonder premiebetaling en besluit krachtig te ageeren tegen de aan- tneming van het wetsontwerp-Talma, en noodigt het H.-B. uit al die stappen te doen, welke het noodig oordeelt, om deze nationale ramp te voorkomen. Op het landgoed „Noord-Houdenn- gen," bij De Bildt, van den heer H. J. de Jong Schouwenburg, is gisteren het 8ste Christelijke Nationale Zendingsfeest ge houden, dat clruk bezocht was. Voor de tweede maal werd op dit land goed het zendingsfeest gehouden, ditmaal voor het eerst zonder den stichter dezer feesten, ds. Buytendijk, die 12 October 1910 overleden is. Ds. L. D. de Jong Schouwenburg, uit Dinther, sprak een welkomstwoord uit, waarna prof. dr. H. Bavinck, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, de openingsrede hield. Verschillende reeds vroeger aangekondig de sprekers traden vervolgens op, waarna de slotredevoeringen uitgesproken zijn door ds. C. F. Westermann, uit Amsterdam, en dr. J. R. Slotemaker de Bruine, uit Utrecht. Het koor der Zendingsvereeniging „Can tate" uit Utrecht, onder leiding van Jen heer J. H. Caro, wisselde het gemeenschap pelijk gezang af. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft: in verband met het eervol ontslag, op verzoek verleend aan den inspecteur van den arbeid lste klasse I. C. de Vooys uit die betrekking, bepaald, dat met 1 Augustus 1911 werkzaam zal zijn als hoofd van den dienst der arbeidsinspectie in het 4de district der arbeidsinspectie ter standplaats Utrecht de inspecteur van den arbeid der lste klasse E. H. Ekker. Voorts dat met ingang van 1 Augustus 1911 werk zaam zal zijn: in het 3de district der ar beidsinspectie, ter standplaats Rotterdam, de inspecteur van den arbeid lste klasse C. C. A. Last, als hoofd van den dienst der arbeidsinspectie in dat district, en in het 8ste district der arbeidsinspectie, ter stand plaats Deventer, de inspecteur van den arbeid lste klasse J. J. van Male, als hoofd van den dienst der arbeidsinspectie in dat district: met ingang van 1 Augustus 1911 aangewezen als standplaats van den opzich ter van den arbeid F. D. Hartman de ge meente Utrecht. BODEGRAVEN. Maandag 10 Juli a. s. vieren de 87-jarige Johannes Schintz en zijn vrouw, die 84 jaren telt, hun gouden huwelijksfeest. Schintz oefende vroeger het smidsvak uit, en was 34 jaren bij denzelfden patroon, den heer Jungling, in dienst Sinds jaren kan hij om zijn hoogen leeftijd het zware smidswerk niet meer doen Wij hopen, dat velen onzer plaatsgenooten het gouden feest van de oudjes niet ongemerkt voorbij zullen laten gaan. KATWIJK. Naar wij vernemen, wordt (bet kantoor van den Rijks-ontvanger met 1 Augf stus e.k. overgebracht van Katwijk aan den Rijn naar Katwijk-aan-zee en te gelijkertijd de betrekking van sub.-ontvan ger op laatstgenoemde plaats opgeheven. KATWIJK-AAN-ZEE. De laatste bom schuit is van ons strand ter haringvissche- rij afgevaren, n.l. de ,,K. W. 72" der naam- looze vennootschap Reeder ij Katwijk- aan-Zee." NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gistermiddag heeft pachter Vink per deurwaardersex- ploit zijn badkoetsen, strandstoelen, vlet en badtent van den heer Den Hollander terug gevraagd. Na-dat de schuur, waarin ze ge borgen waren, geopend was, heeft pachter Vink al zijn materialen weer op het strand gebracht. Hij heeft een en ander terugge vraagd behoudens zijn eisch om schadever goeding, die hij blijft handhaven. RIJNSBURG. Doordat het wiel in een gat van den weg kwam, viel gistermorgen W. de M. van den wagen, kwam voor het wiel, en werd een 30 M. meegesleurd, voor dat de paarden tot staan werden gebracht. Naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den vervoerd, werd hij aJdaar verbonden en behandeld, waarbij werd geconstateerd, dat arm en sleutelbeen waren gebroken; ook het gelaat was geschaafd en verwond. VOORSCHOTEN. Het personeel der Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken zal a.a. Zaterdag zijn Jaarlijkschen vacantie-dag doorbrengen in Bussum en Hilversum. De R.-K. Jonge Garde, de Vrijz. Prop.- Club en de a.-r. Prop.-Glub „Keuchenins" hebben beslot-en de candidaten der vier kiesvereenigingen t-e steunen. WARMOND. Door hét bestuur der „Har monie van Warmond" is benoemd tot direc teur de heer A. Biele, van de stafmuziek van het reg. Grenadiers en Jagers, in de plaats van den heer Noordanus, uit Leiden. Louis Bouwmeester heeft begeerd een auto te hebben. De commissie, die zich indertijd gevormd heeft- om hem bij zijn vijftigjarig tooneel- jubileum eenig huldeblijk aan te bieden en zich daartoe de medewerking van verschil lende plaatselijke comité's wist te verzekeren, hoeft haar taak voleindigd. Door voorname lijk hot Amsterdamscke comité krachtig ge steund, heeft zij, op uitdrukkelijk verlangen van den toonoolspeler zeiven, gemeend,- de ingekomen gelden op de beste wijze te be steden door hiervoor een automobiel, type- Voiturette aan .te koopen, welk geschenk een dezer dagen zal worden aangeboden. Do Academie van Wetenschappen te Parijs hoeft ter vervanging van wijlen Van 't Hoff al9 correspondeerend lid gekozen prof. Voigt, te Güttingen, die o. m. grooto vermaardheid heeft verworven door zijn onderzoekingen no pens de optische eigenschappen van kristal len en die betreffende do uitzetting van me talen. („N. R. Ct"). 1 Een nieuw gezelschap: ,,De Too nee-li er én." De heeren Otto Zcegera cn JiiliuS Bren gers bereiden de oprichting van een kléin tooneelgezelschap voor, dat onder den naam „De ToGneelieren" welverzorgde toonecl- voorstellingcn wil brengen ook aan de klei nere plaatsen van ons land. Het repertoire zal bestaan uit stukken met weinig om vangrijke bezetting, waarvoor de heer Frans Cloton de decoraties ontwerpen en uitvoeren zal. De heeren Otto Zeegers en Joh. W. Broedelet voorzien liet gezelschap van oor spronkelijke stukken en de beeldhouwer Clir. J. van der Hoef zal het met een affiche inleiden. „Seigneur Polichinelle" heet een nieuw stuk van Miguel Zamacois, dat aau Sarah Bern hardt is voorgelezen en door haar ter op voering aangenomen. Loui3 Savier de Ricard f. Te Marseille in het ziekenhuis is gestor ven, arm en verlaten, de eens veelbelovende dichter markies Louis Xavicr de Ricard, zoon van een generaal. Nog voor kort liad de „Fi garo" geld bijeengebracht voor den in zijn avonturen en ondernemingen zoowel in Frank rijk als in Zuid-Amenka zeer ongelukkigen dichter en journalist, die eens de vriend van Paul Verlaine en Catulle Mendcs was, en zelfs als het hoofd der dichterschool werd beschouwd. Zijn zeer vroege werken, „Chants de l'Aubo" en ,,Oiel, Rue et Foyer", weiden eenmaal zeer geroemd. Evenals Verlaine, Le- pelletier en de groote schilder Courbet, nam hij deel aan do Commune, hetgeen zijn ver banning ten gevolge had. Na dien tijd zwierf hij eerst in Zwitserland, toen in Zuid-Ame rika en zocht tevergeefs ja de oprichting van dagbladen zijn fortuin. Korten tijd maakte hij, na zijn terugkeer, deel uit van die redactie van de „Figaro", R i c h a r d-S traus s.F eest De kostuums en décors voor de opvoerin gen van „Feuersnot", „Sa-lome", „Die Rosen- kavalieren", eveneens voor Elektra", in de maand November dezes- jaars in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gra venhage, worden alle nieuw vervaardigd, vol gens door Richard Strauss goedgekeurde ont werpen, in de ateliers van de firma Hugo Baruch en Cie te Berlijn. Dezer dagen is daarmede reeds een aanvang gemaaktdeze firma verzorgde ook de opvoeringen te Mun- chen en te Dresden. Te zijner tijd zullen de schetsen daarvan in de uitstalkast van de „Haagsche Courant" in de Wagenstraat worden tentoongesteld, opdat het publick een volledig overzicht zal kunnen krijgen. De verlichting voor de opera's en de zorg voor de lichteffecten is opgedragen aan de firma Hasant to Dresden. „De Ploeger." Het correspondentieblad van den Nedeo> landschen Bond voor Vrouwenkiesrecht, is deze maand overvol. De flinke zakelijkheid van dit blad. valt- iedere maal op. De heer Bigot deelt een cn ander mede over hot rapport der Aanoenschakelingscommissie. Heb jaarverslag oyer 1910 is in zeer opti- mistischen toon geschreven. De Nederlandsche Bond voor Vrouwenkies recht telt thans 57 afdeelingen, met ruim 4200 leden. Na de algem. Verg. van het vorige jaar- zijn 16 nieuwe afdeelingen opgericht, name lijk 's-Hertogenbosch, Goor, Rijswijk, Baarn, Dordrecht, Epe, Ommen, Ilillegom, Oud-Beij- erland, Lisse, Bruinisse, Ouwerkcrk, Drei- schor, Kapelle, Wemeldinge, 's-Hccr Arends- kerke, IJsolmonde." „Dat is dus een blijde boodschap tegenover verleden jaar, toen wij door bijna al ons werk te concentrcercn op het verb reed en en verdiepen onzer bestaande afdeelingen, geen voldoende krachten vonden om nieuw terrein te ontginnen. Dank zij de aanstelling onzer nieuwe pro pagandiste, mej. Marie A. J. Stevcrding, mocht dit anders worden." Artikelen van do hand van mevrouw Van EeghenBoissevain, een overzicht van den jaarvergaderingsdag, welke ditmaal te Breda gehouden werd, een artikeltje door mevr. S. HoogendijkHesse, getiteld: „Overwegingen van een vrouw voor vrouwen", verder afdec- lingsvorslagen, ziehier van het gewichtig ste vut dit nummer. JU'. U. Li. O.-subsidie. Naar men verneemt, is door den inspeo teur, den heer Fabius, gebruik gemaakt van de hem krachtens art. 59, negende lid der wet L. O. toekomende bevoegdheid om bij de Kroon in beroep te komen tegen de door cle Ged. Staten van Z.-H. goedgekeur de subsidie-aanvrage van een der bijzon dere M. U. L. O.-scholen in Den Haag. Het beroep steunt op de overweging, dat waar de wet van 14 Juli 1910 (Stbl. 202) voor het volledige M. U. L. O. tot eisen stelt, dat in elke der hoogste drie klassen onderricht gegeven moet worden in min stens, 3 der vakken 1, m, n en p, gedurende minstens acht uren per weekbedoeld is, dat méér dan acht uren les gegeven moet worden, zoo niet drie der vakken, maar alle vier worden onderwezen. Deze opvat ting, aan welke de toestand op bedoelde school niet beantwoord, schijnt niet in over eenstemming te zijn met de bedoeling van den wetgever, en is reeds ddarom- niet houdbaar, dat niemand ter wereld zou kun nen uitmaken, Koe lang per week boven de minimale acht uren les zou moeten worden gegeven in het vierde vak, zoo dit aan de minimale drie werd toegevoegd: met aolit uren plus vijf minuten zou in die opvat ting aan den eisch der wet zijn voldaan I Deze voor alle bijzondere M. U. L. O.- scholen hoogst belangrijke zaak komt dezer dagen voor den Raad van State. De beslis sing van de Kroon, welke later volgen zal, wordt met belangstelling te gemoet gezien, daar cle subsidiën een ernstige verminde ring kunnen ondergaan zoo de opvatting van den inspecteur aanvaard wordt en om dat het twijfelachtig is of dan voor de toe komst herstel door vermeerdering der les uren mogelijk zijn zal. Mnlthczer ridder»». Vroeger werd bericht, dat de investituur der Nederlandsche Malthezer Ridders zou plaats hebben op het kasteel Haarzuylen. Oorspronkelijk heeft het inderdaad in de bedoeling gelegen die plechtigheid daar te houden. Later echter zijn bezwaren gerezen, welke het kapittel van de Nederlandsche afdeeling van ridders van Malta hebben doen besluiten van dit voornemen af te zien. De ridderdag zal thans gehouden wor den op 3 Augustus e. k. te Utrecht, waar ook de zetel van de afdeeling gevestigd is. 88) Maar Edela's plaati aan tafel bleef leeg. Mevrouw Wientrug had daarop wat eten naar haar kamer laten brengen, maar toen het dienst meisje een halfuurtje later terugkwam om de borden en schalen terug te halen, stond het •ten nog onaangeroerd op tafel. 1 Eerst tegen den avond liet Edela vragen of jElsbeth Wientrug eren by haar wilde komen. iMet haar wilde zy bepreken hoo ?y het beste Ihet geld aan Bernard Havestrand kon terug- ageren, dat by haar geschonken had. Ongeveer elf duizend gulden waren nog onaangeroerd. De ruim duizend gulden, die zy gebruikt had, moesten dua by gepast worden. Bovendien wide hem rente betalen voor het gebruik van *yn kapitaal. Om dat geld te krygen, zou zy in de eerste plaats willen verkoopen, wat zy ;tan haar moeder geörfd had aan snuisteryen en versierselen. Ook waren er nog wat meu belen, die te gelde gemaakt konden worden, en de notaris in Rotheneck had nog eenige effecten van haar. Elsbeth Wientrug keek de jonge verloofde Ban, die er allesbehalve gelukkig uitzag, en met een paar woorden vertelde Edela haar de raak, waarin zy Elebeths raad wilde inwinnen. „En hoe moet ik het nu aanleggen, om dit alles snel te regelen, en toch zoo, dat het voor my het voordeeligst uitkomt?" vroeg Edela ten slotte. Elsbeth keek haar even ernstig aan, maar begon toen te lachen. tZoo «nel mogeiyk en ioo voordeelig moge- ïyk? Ik vrees, dat dat niet zoo gemakkeiyk zal zyn. Maar als ik u helpen kan, dan met alle pleizior. Ik heb een paar honderd gulden op myn spaarbankboekje, die ;k u met ge noegen wil leenen. Door dat aan te nemen, zoudt ge my een groot genoegen doen. „Neen, neen," zei Edela en er kwam een harde trek op haar gelaat. „Het moet op andere wyze gevonden worden. Uw geld mag ik niet aannemen." „Nu, zooals ge wilt. Ik zal er eens met mama over spreken. Misschien weet die een goeden weg te vinden, om uit deze moeiiyk- heden te komen. Zy zal ongetwyfell alles willen doen, wat in haar macht is om u te helpen." Zy was opgestaan en zweeg eenige seconden. Na deze weifeling deed zy een stap naar Eiela en nam haar hand. „Juffrouw von Vogel heeft ons verteld van uw geluk. Ik feliciteer u harteiyk." Het klonk zeer ernstig, maar toch wel ge meend en er lag zekere bezorgdheid en warmte in haar stem. Een duistere, stomme blik was Edela's antwoord. Toon streek Elsbeth zacht over Edela's hand. „Ook aan het gelukkig-zyn moet men zich na een groot verdriet eerst weer gewennen. Maar er komt een dag, dat wy het geluk weer willen aanvaarden en begrypen; een dag Yan nieuw licht en nieuwe blyheid." Met deze woorden ging zy heen. Edela bleef lang staren op de deur, die achter Elsbeth was dichtgevallen. Een nieuw geluk? Och, dat zou voor haar niet bestaan. Er was iets in haar gestorven en het zou niet weer geboren kunnen worden. Zy zelf had iets gebroken en daarom zou hot nieuwe geluk voor haar niet kunnen komen. Den volgenden morgen ging Edela met mevrouw Wientrug do stad in. Eerst gingen zy naar een juwelier, flier bood zy haar kost bare versierselen te koop aanmaar zy brach ten aanztoniyk minder op dan zy gehoopt had. Een kunsthandelaar was aan huis ontboden om eenige rococomeubelen en enkele oude schil derstukken te koopen. Hy gaf er meer voor dan Edela dacht; vooral de schilderstukken bleken Yan waarde. Voorts verklaarde de man zich bereid ook haar andere meubelen te koopen. Maar toen dit alles geschied was en Edela de sommen gelds btyeen telde, bleek, dat er nog een paar honderd gulden tekort was om do geheele schuld te voldoen. Het eenige, dat zy nu nog had, was wat linnengoed en een paar kisten aardewerk. Maar wat voor rraardo zou zy daar nog in vinden? Dat zou niets op brengen, hoegenaamd niets. Het was al laat in den middag, toen Edela tot zoover met haar zaken gekomen was. Toen zy in haar kamer kwam, zag zy, dat er een groote bouquet rozon geplaatst was, die sterk gourde. Het was een prachtige bouquet, zoo groot als Edela nog maar zelden gezien had. Een heeriyk gezicht, die frissche, roode rozen. Edela bleef verbaasd staan en kon een uitroep van bewondering niet weerhouden. „Hoe mooi, och hoe mooil" Zacht geritsel klonk. Een der rozen had haar tyd verbloeid, de blaadjes braken los en vielen op de tafel. Daar lagen zy op het witte tafelkleed: roode bloeddroppels op een wit veld. Zy keek er even naar en nam toen voor zichtig de blaadjes op. Teen ging zy aan haar schryftafel zitten en begon een brief aan den ouden notaris in Rotheneck. Zy schreef hem van haar besluit om het geld aan Bernard Havestrand terug te geven en vroeg hem om raad hoe zij het nog ont brekende zou -moeten aanvullen. Zy deelde hem ook mee, dat zy verschillende voorwerpen verkocht had, om zoodoende het verbruikte geld zooveel mogeiyk weer aan te vullen. Toen zy den brief nogmaals overlas, verbaasde zy er zich over hoe duideiyk zy dien gesteld had, en hoe helder en zakoiyk zy het geval in zoo weinig mogelyk woorden had uiteen gezet. Waar had zy dat zoo plotseling van daan, zy, die van zaken doon in het geheel geen verstand had? Maar langen tyd om hierover te denken, had zy niet, want er werd geklopt en het dienstmeisje kwam haar zeggon, dat graaf Tauern gekomen was en haar wachtte in het salon. Hoewel Edela met haar gesloten karakter niet terstond ieders sympathie opwekte, had het dienstmeisje voor haar een groote genegen heid opgovat. Zy wist het groote nieuws ook reeds en lachte Edela veelbeteekenend toe. Maar het koude gelaat van Edela doed haar terstond weer ernstig worden. Edela wachtte nog even, tot het meisje weer in de keuken was gegaan en de gang weer vry was. Toen trad zy uit haar kamer. By haar binnenkomen in het salon stond Tauern terstond op en kwam naar haar toe. Het viel haar op hoe elegant zyn be wegingen waren; geheel anders dan gewoon- ïyk. Ook kwam het haar voor, dat hy or jonger uitzag, veel jonger dan zy dacht dat hy was, en dat gaf haar een gewaarwording van schrik. Maar zy toonde dat niet. Rustig stak zy hem haar hand toe. „U hebt my zulke mooie rozen gezonden. Ik dank u daar wel zeer voor." Hy nam haar hand en trok haar dicht naar zich toe. „Jou heb ik rozen gestuurd. En moet jy my daarvoor dan danken?" Zy sloeg haar oogen niet neer voor zyn blik. Maar het klonk loch wat styf en als van buiten geloerd, toen Edela zei: _j,Ik dank je, Adriaan." Hy knikte tevreden. ,Zoo Is het goed, al klinkt het eerst nog wat vreemd; maar dat zal wel beter worden! Je moet er eerst nog wat aan gewennen." Zy sloeg haar oogen neer. Kon hy dan lezen, wat er in haar omging? „Alle goede dingen komen langzaam," ver volgde hy, „wy zullen langzamerhand den goeden toon wel vinden om met elkaar te praten." En daarby drukte hy op elk van haar vingertoppen een zachten kus. Toen gloed zyn blik over haar gestalte en zei hy „Het was myn plan je voor een rytoerlje af te halen; zou je mee willen gaan? Gaat dat in deze kloeding?" Was zy niet elegant genoeg gekleed naar zyn zin? Of zou hy liover zien, dat zy zich in iets anders dan in het slemmige zwart stak Edela mompeldo eenige onverstaanbare woorden, maar Tauern viol haar in de rede. „Het maakt zulk een zeldzamen indruk, dat diepe zwart by je blonde haar. Alles ia zoo licht en zoo zonnig aan je en het zwart komt daar zoo eigenaardig tegen uit." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1